inder kerstkaarten oor Leidse PTT Een Stichting Leidse binnenstad kraakt Gemeentelijk beleid goedczc^ rJ'CcidócSouoont 3® Postkantoren tijdens feestdagen gesloten Warm hart voor kindertelefoon - pa<IDEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 DECEMBER 1982 PAGINA 3 taÜET ZAL WEL MET DE RECESSIE TE MAKEN HEBBEN" •EN „Weet je wat die krant van je moet i. Dat de mensen niet de postcode op een schrijven maar ook volledig adres. Het dagelijke voor, dat jrieven moeten ver waar niet eens ïuisnummer op staat, daar is vaak niets ie beginnen. We pro- het wel, maar er renzen. Niet dan?" een dt en Dat zegt één van de PTT'ers met een sterk Leids accent, die betrok ken is bij de enorme sta pels kerst- en wensen- kaarten, die deze maand worden verstuurd. Ter 'illustratie wordt op het postkantoor aan de Geregracht een stapeltje brieven te voor schijn gehaald. „Hier neem deze nou. „Lia en Wim, Aletta Jacobslaan, Leiden". Weet jij r dit naar toe moet, ik niet. En ik hoor de mensen al kla gen. Die PTT maakt er weer een zooitje van, want mijn kaarten komen niet eens aan. Maar dit is echt geen uitzonde ring hoor..." E. Versluis, de adjunct-d.rc,"•- teur van het Leidse posi 5n- trict, kan de „noodkreet" al leen maar beamen. „Het ge beurt inderdaad dagelijks dat er brieven of kaarten wegge gooid moeten worden, omdat we geen idee hebben, wat het goede adres is en omdat het adres van de afzender ook ont- kte bij de PTT aan de Geregracht om de kerstkaarten de deur uit te krijgen. breekt. We zijn een dienstver lenend bedrijf en we proberen het de klant zoveel mogelijk naar de zin te maken en daar heeft de klant ook recht op. Maar het onmogelijke kan niet van ons worden gevraagd". 118 miljoen December. De maand, waarin de PTT onder hoogspanning werkt, door het enorme aantal kerstkaarten dat Nederland zichzelf stuurt. De PTT schat dat er dit jaar 118 miljoen kerstkaarten in de brievenbus worden gegooid. Om dit aantal te verwerken wordt er overge werkt en wordt er gedurende een paar weken extra perso neel ingezet. „We hebben een schatting gemaakt over het aantal kerstkaarten, dat we dit jaar in Leiden zouden krijgen. Vorig jaar waren het er 1.126.000 en voor dit jaar gin gen we uit van een kleine stij ging. Zo kwamen we tot 1.129.000 kaarten. We hadden gedacht vorig week 508.000 kerstkaarten te krijgen, maar het werden er 380.000. Dat scheelt natuurlijk behoorlijk. Eén week zegt niet zoveel, want bij ons duurt de kerstpe riode vier weken, maar ik denk toch dat er minder kerst kaarten worden verstuurd dan vorig jaar. Die lichte daling doet zich niet alleen in Leiden voor, maar ook elders in het land is dat al gesignaleerd. In Leiden blijven we wel boven één miljoen kaarten, denk ik". Versluis noemt een paar oor zaken van de daling. „Het zal wel met de recessie te maken hebben. Kaarten sturen kan aardig in de papieren lopen en LEIDEN De postkantoren in Leiden en omgeving zijn gedurende beide Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag gesloten. Op vrijdag 24 december sluiten de postkantoren om 16.00 uur. op vrijdag 31 december om 14.00 uur. De postkantoren in de regio sluiten op beide dagen om 12.00 uur, uitgezon derd het kantoor in Roelofarendsveen dat een half uur la ter dicht gaat. De zelfbedieningsruimten in de Leidse postkantoren aan de Gerestraat, Breestraat, Bevrijdingsplein en Kopermolen zijn op 24 december vanaf 16.00 uur gesloten. Dat gebeurt ook in Oegstgeest aan de Lange Voort, Leiderdorp-Hazers- woude Dorp, Koudekerk aan den Rijn en Roelofarends veen. Op 31 december gaan de zelfbedieningsruimten om 14.00 uur dicht. De ruimten worden tnaandag 27 december en maandag 3 januari om 07.45 weer open gesteld. Brievenbussen Om beschadiging van poststukken door vuurwerk te voor komen worden alle brievenbussen en automaten op 31 de cember tot 1 januari 's middags afgestopt. Tijdens de feest dagen worden uiteraard geen bestellingen verzorgd. Op 27 december en 3 januari is de bestelling normaal als op maandag. In de weken rond kerst en nieuwjaar is de drukte op het postkantoor overstelpend. Door extra maatregelen, zoals het inschakelen van meer personeel, extra buslichtingen en extra vervoer, hoopt men vertragingen te voorkomen. Uitgesloten wordt echter niet, dat er bij de verwerking van wenskaarten vertraging ontstaat. Normaal briefverkeer zal met voorrang worden behandeld. De posterijen adviseren spoedeisend drukwerk zoals rouwkaarten en familiedruk werk (geboortekaartjes e.d.) persoonlijk en met enige toe lichting aan de loketten aan te bieden. dat is dus een post om te be zuinigen". Gunstig jaar 1982 is voor de PTT een gun stig jaar. De feestdagen vallen deze maand in het weekend en dat betekent dat er gewoon de hele week wordt gewerkt. Er zijn meer werkdagen be schikbaar om de kaarten de deur uit te krijgen. Daar komt bij dat een flink deel van de kaarten dit jaar al vroeg in de maand op de bus werd gedaan. De piek in de dagen voor kerstmis was kleiner. Volgens de adjunct-directeur speelt het wenskaartje dat de PTT begin deze maand aan iedere Neder lander stuurde daarbij een rol. „Er werd een oproep gedaan om de wenskaarten snel te versturen en de tarieven wa ren op een rijtje gezet. Dat is een stimulans voor veel men sen geweest. Dat kaartje is ook een vorm van reclame, maar daar is toch niets op tegen. Er zijn ook negatieve reacties op het kaartje gekomen, mensen vonden het verspilling, maar als we er mee bereikt hebben, dat de kerstkaarten over een langere periode zijn aangebo den, hebben we ons doel be reikt". ¥160 PARKEERPLAATSEN TE WEINIG ndspiti spmuziT, 20.02 r' (Mai piano) -21. l Muzfc set:* bEN De Stichting e Binnenstad (SLB) dat de gemeente een parkeerbeleid „Hoewel de ge- ïte vanuit een econo- ie achtergrond de re- ie functie van de ?nstad wil stimule- is men bezig vanuit 'erkeersbeleid de ont- ;eling van de binnen- juist af te remmen", de SLB die consta- dat het gemeentebe- „niet weet wat" ze het parkeerprobleem noet". ito vervult in Leiden de grfjkste rol bij het win- of zakelijk bezoek, con- xt de SLB. Vooral op dagen en op koopavon- ivordt de auto als ver- liddel naar of in de (gekozen. De auto wordt veel gebruikt door be- irs uit de regio die in ;n- gaan winkelen. De en die naar Leiden ko- om te winkelen of voor rele aktiviteiten, zijn [evoelig over het gemak mee een parkeerplaats worden gevonden en worden bereikt. Wan- dit moeilijk is, zijn ze uit te wijken naar winkelcentra waar celijker geparkeerd kan en. Voldoende en mak- bereikbare parkeer- is dan ook een es- ,!»n sentiële voorwaarde voor de instandhouding van de Leid se binnenstad als regionaal koopcentrum, meent de SLB. De stichting is van mening dat Leiden haar positie als regionaal centrum aan het ondergraven is, hetgeen de schuld zou zijn van de ge meente. Berekeningen heb ben de stichting geleerd „dat er op koop- en zaterdagavon den 3160 parkeerplaatsen te weinig zijn. 2600 van dit te kort is afkomstig van de bin nenstad. Op normale werk dagen is er in de stad een te kort van 2470 plaatsen".. De SLB constateert dat de verschillen tussen de aantal len parkeerplaatsen die de SLB en de gemeente nodig achten, zijn ontstaan door het hanteren van verschillende berekeningswijzen. De bere keningswijze van de ge meente wordt door de SLB niet reëel geacht. De SLB verwijt de gemeente boven dien geen rekening te hou den met de parkeerbehoefte van bezoekers van woningen in de Leidse binnenstad. De bouw van nieuwe woningen zal tot gevolg hebben dat het aantal voor bezoekers be schikbare parkeerplaatsen nog kleiner zal worden, vreest de SLB. De Stichting toont zich bo vendien teleurgesteld in het feit dat het gemeentebestuur bij de bouw van een parkeer garage een zelfde aantal par keerplaatsen dat zich in de garage bevindt, buiten de ga rage wil opheffen. Ze wijst op het nut van een goede be wegwijzering en betere par- keercontrole in de binnen stad. De SLB heeft het één en an der vastgelegd in een rapport waarin getracht wordt aan te tonen dat het parkeerbeleid niet deugt. Het rapport heeft de titel meegekregen 'Parke ren...'n lust of 'n last' en de SLB is tot de conclusie geko men dat met de laatste kwa lificatie de situatie in Leiden het beste getypeerd is. Deel 1 van het onderzoek van de SLB beperkt zich tot een analyse van de huidige situa tie. In een nog te verschijnen deel 2 wil de stichting duide lijk maken hoe het probleem opgelost kan worden. Ongetwijfeld zal op het ge meentehuis met veel interes se naar dit deel 2 uitgekeken worden. Onderhandelingen tussen gemeente en de Stich ting Leidse Binnenstad over de exploitatie van een par keergarage zijn tot op heden op niets uitgelopen. Het ge meentebestuur is vooral nieuwsgierig in hoeverre de SLB het tot haar verant woordelijkheid rekent prak tisch (financieel) mee te wer ken aan een oplossing van het parkeerprobleem in Lei den, een vraag waarop onge twijfeld in de tweede SLB- nota antwoord zal worden gegeven. Minister Brinkman draagt de kindertelefoon een warm hart toe. Gistermiddag beloof de hij een uitbundige kinderschare, dat hij de subsidiëring van de kindertelefoon in een aantal gemeenten zal voortzetten. Het gaat daarbij om Groningen, Rotterdam, Venlo, Heerlen en Utrecht. Met het verlenen van steun aan de Leidse Kindertelefoon heeft de bewindsman weinig te maken. Hier is sprake van een activiteit van de Tele fonische Hulpdienst (THD), die door de gemeente gesubsidieerd wordt (dit jaar 128.000 gulden). Elk kind kan woensdag- en zaterdagmiddag tussen twee en zes uur bellen naar 071-125202 om zijn problemen te bespreken. Economisch wel en wee Aan de Burggravenlaan 18 is het ontwikkelingsbureau t.b.v. de voedings- en genotmiddele- ninstrie „Kandia" gevestigd. Het aannemings bedrijf (b. en u. bouw) M. Wijnberger aan de Temminckstraat 4 is opge heven. Het onderaann. bedrijf van grondwerken W. Vermeulen aan de Buitenruststraat 2a is opgeheven. Het cafébedrijf „Pandorosa" aan de Nieuwe Beestenmarkt 12 is opgeheven. Aan de Kiekendiefhorst 102 is het schoonmaakbedrijf „A.S.C.-schoonmaakdiensten" (eig. H. Onderwater) geves tigd. Aan de Appelbes 10 is de agenturenhandel in wijnen Hans Jörissen gevestigd. Aan de Herman Costerstraat 1 is „I.B.A.M.", bemidd. bij aankoop van computers, als mede het verhuren van com puters en/of randapp. (eig. A. C. Bremers) gevestigd. Het schoonmaakbedrijf W. G. Verkade aan de Kopervlin der 3 is opgeheven. Kerstbomenjacht LEIDEN In de jacht op kerstbomen en ander brandbaar ma teriaal om de feestdagen met een vreugdevuur te kunnen omlij sten, is een groep jongens er gisteren met tien autobanden en een kerstboom vandoor gegaan. De banden en de boom werden uit een speeltuin aan de Roomburgerlaan weggehaald en met een bakfiets afgevoerd. In de Dozystraat achterhaalde de politie gisteravond de bakfiets en de inhoud. De antiekhandel (meubelen) ,,'t Schippertje Antiek" is ver plaatst van de Nieuwsteeg 12 naar de eerder leeggekomen winkelruimte (v.m. reisbu reau) aan de Breestraat 82. De juwelierswinkel v/j De Kemp (eig. J. M. Le Fèvre) aan de Botermarkt 12 fs opge heven. In een eerder leeggekomen bedrijfsruimte aan de Hoge- woerd 166 is de gespec. hobby computerwinkel „Computers hop" geopend. „Leski-meubelen", aan de Haarlemmerstraat 52 is begon nen met de opheffings uitver koop. In een eerder leeggekomen winkelruimte aan de Haagweg 9 is onlangs de videotheek „Dallas" gevestigd. Aan de Haarlemmerstraat 222 is in een eerder leeggeko men bedrijfsruimte onlangs de boekhandel „De Witte Boe kenmarkt" gevestigd. EN Ondertrouwd: H. ivoorden en N. M. J. A. C. M. Bouwmeester Labordus; B. C. M. Lie- xg en M. G. M. Korthals; inther en E. M. T. J. Wit- i; A. Groen en J. G. Pi- W. G. de Jong en W. J. Serten. "kn.n:. Leistokow; Miranda, d.v. H. Tegelaar en G. Beijer; Maria Sophia Helena Miranda, d.v. J. Aandewiel en H. Stokkel; Je roen, z.v. T. P. Roosen en H. Y. Stokhuizen; Machiel, z.v. B. G. Koolhaas en J. A. van Duijn; Sanaa, d.v. A. Maghrani en N. El Khafifi; Judith Ulrike, d.v. P. C. Emmer en G. K. Grosse- Venhaus; Patricia, d.v. J. van der Mark en A. van der Boon; Antonius Adrianus, z.v. A. C. van Veldhuizen en J. B. M. Heemskerk; Daan, z.v. R. Veenstra en H. Nijsingh; Pris- cilla, d.v. F. A. L. Kruit en F. Kroesemeijer; Ilse Kirsten Jacqueline, d.v. W. M. Wan- rooij en C. H. M. Hop; Julia Christine, d.v. R. J. A. Fiereg en P. M. Hoogeveen; Jtlrgen, z.v. L.J.M. Koek en B. E. Henkei; Fatima, d.v. E. M. Lamzira en Y. Koujakhrout; Salahadin, z.v. A. El Mous- saoui en F. El Moussaoui; Cay Rinse, z.v. M. R. Kruk en M. de Bruin; Klaske Martsje, d.v. M. R. Kruk en M. de Bruin; Alida Maria, d.v. C. Francken en A. M. Saton; Wendy Miri am, d.v. A. Bliek en P. de la Rie; Ruben Stephaan, z.v. H. B. van Zuuren en W. J. van Dijk; Nafissa, d.v. M. Boutahri en A. Bentayeb; Jan Willem Frederik, z.v. J. G. P. van Huls van Taxis en C. E. B. Blijden- stein; Jan, z.v. J. van der Plas en J. Kromhout; Johannes, z.v. M. Barnhoorn en A. van der Plas; Johannes Krijn, z.v. J. S. Klaasse en A. Haasnoot; Bren- da, d.v. R. Pottinga en A. Schiebroek; Klaas, z.v. K. P. Hazenoot en L. Dool; Maartje Cornelia, d.v. J. A. Nijgh en G. van Rijn; Andreas Petrus, z.v. H. Mechelse en M. J. J. Koot; Boudewijn Johannes Deen, z.v. D. W. Siekman en A. M. Jaquet; Cathelijne Emmy, d.v. C. Hannema en H. E. van Sprang; Niels Rudolf Adria nus, z.v. A. A. M. van den Berg en J. M. A. Biermatn. Overleden: G. Aten. geb. 27-5- 1904, man; H. Olthuis, geb. 4-5- 1913, man; E. F. Knoppert, geb. 24-2-1911, man; G. Filip- po, geb. 17-1-1889, man; P. Ma- surel, geb. 16-6-1896, man; T. Walburg, geb. 5-10-1922, man; N. van Duin, geb. 10-5-1897, man; T. A. M. van Beek, geb. 4-5-1928, man; J. G. Kouwen- hoven, geb. 15-1-1908, vrl. geh. gew. met B. A. ter Horst; A. Guijt, geb. 17-10-1903, vrl. geh. gew. met J. Sierat; M. Varke- visser, geb. 9-2-1907, vrl. geh. gew. met N. van Duijn; C. Kluivers, geb. 15-2-1918, man; J.C. M. Kok, geb. 30-6-1935, Gehuwd: J. H. van den Heu vel en G. H. Visser; E. L. M. Ammerlaan en J. M. van Nie- kerk; R. van Oort en N. M. Ceinola; M. N. B. van der Horst en S. A. M. Prins; M. Ouwerkerk en W. Heruer; G. J. de Jong en D. E. Dool; S. M. Overdijk en P. P. Ver geer; G. van den Burg en I. J. Boom; H. G. van Polanen en M. C. van Polanen; J. Arnol- dus en J. A. M. van der Weij- den; B. M. Tax en C. W. Roe- landse; P. R. Ladru en E. Lam- brechts; M. Hazenoot en R. J. C. Verbeek; T. L. W. Cas- pers en M. E. J. Evers. Kerstswing In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 wordt zaterdagavond (Eerste Kerstdag) een kerst- swingavond gehouden. De zaal gaat om negen uur open. Koffieconcert In Holiday Inn aan de Haagse Schouwweg wordt zondag ochtend (Eerste Kerstdag) een kerst-koffieconcert gegeven. Els Zorn (sopraan), Pollyann Schönfelder (fluit), Atilla Szabo (bassethoorn) en Huyb Doyer (piano) brengen wer ken van Bach, Donizetti en kerstliederen uit verschillende landen ten gehore. Het concert begint om elf uur. Kerstwandeling De Wandelvereniging „Willen is kunnen" houdt zon dag 26 december een kerstwandeling langs een groot aantal Leidse monumenten. Er kan tussen negen en drie uur gestart worden bij de IJshal aan de Vondel laan. De afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden vijftig per per- Sprekende deksels In het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steen straat wordt zondagmiddag 26 december de film „Op zoek naar recht, geschilsbeslechting in Noord-Togo" vertoond. Deze voorstelling, die om drie uur begint, vindt plaats in het kader van de tentoonstelling „In der minne schikken". De film gaat over het volksrecht in het Afrikaanse Togo. Passion In de kapelzaal van K&O aan de Oude Vest 45 wordt dins dag 28 december de film „Passion" van de cineast Jean- Luc Godard vertoond. Hoodpersonen in deze film zijn Isa- belle Hupert (fabrieksarbeidster), Michel Picoli (directeur) en Hanna Schygulla (minnares van de directeur). De voor stelling begint om acht uur. Rozekruisers Het Rozekruizers Genootschap in Leiden houdt dins dag 28 december een lezing over „De sleutel tot het Gnostieke pad". De lezing heeft plaats in hotel Nieuw Minerva aan de Vrouwenstreeg 11 in Leiden en begint om 20.00 uur. Kagemuska De film „Lolita" die dit weekend in het LVC aan de Bree straat 66 zou worden gedraaid, gaat niet door omdat de co- pie kapot is. Daar voor in de plaats komt de film „Kage muska" van de Japanner Kurosawa. De film won vorig jaar de Gouden Palm op het festival van Cannes. „Kage muska" wordt drie maal vertoond, vanavond, morgen-> avond en op tweede kerstdag. De aanvangstijd is telkens kwart over negen. Arbeidsbureau volgend jaar in nieuwe stijl LEIDEN De arbeidsbureau's van Leiden en Alphen aan den Rijn zullen volgend jaar veranderen in Arbeidsbureau's Nieuwe Stijl (ANS-bureau's). Het belangrijkste aspect van deze nieuwe opzet is het open karakter van de arbeidsbureau's. Het is dan veel meer mogelijk dan voorheen om als cliënt zelf aktief te zijn op zoek naar een baan. Zo zal er een zogenaamde „arbeids marktzelfbedieningswinkel" ingericht worden. Onderdeel daar van vormen een vakaturebank, een beroepenboetiek en een leeshoek. Er is personeel aanwezig dat toelichting en adviezen kan geven. Met deze methode wordt tijd gewonnen, zodat mede werkers van het arbeidsbureau meer aandacht kunnen schen ken aan mensen, die een persoonlijke begeleiding nodig hebben. De directeur-generaal van de arbeidsvoorziening W.A. Renardel de Lavalette van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid heeft onlangs in het arbeidsbureau van Zutphen het of ficiële startsein gegeven voor deze Arbeidsbureau's Nieuwe Stijl. Alle andere arbeidsbureau's in Nederland zullen nu ook moeten overgaan in de nieuwe stijl. Het is de bedoeling dat de totale reorganisatie eind volgend jaar overal is voltooid. Tevens start er begin volgend jaar de „Campagne Werkgevers- benadering". In deze campagne worden werkgevers met brie ven, folders, informatiemappen en videofilms geïnformeerd over het belang van het arbeidsbureau bij de werving van perso- Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant als nieuwe abonnee Naam Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een mini-damspel naar; Naam Adres Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3