Kcidóe (Bowuvnt KERSTMIS 1982 i erst voorstellingen behoren traditioneel tot de meest geliefde thema's van de christelijke kunst. Deze voorstelling is momenteel te zien op de tentoonstelling van oude handschriften en vroege drukken in het Rijksmuseum „Het Catharijne- convent" te Utrecht, waar het Brevier van Beatrijs van Assendelft, een handschrift uit plm. 1470, ligt opengeslagen bij deze fraaie miniatuur. Pagina 2 Tienduizenden pelgrims vieren Eerste Kerstdag in Bethlehem met alle pracht en praal de geboorte van Christus. On-i der het wakend oog van Israëli sche militairen. Want Bethlehem is sinds 1967 bezet gebied. Een sfeer beeld uit deze stad vol tegenstellin gen. Pagina 3 „Wie eens het aangename van angst heeft erva ren, wordt er door meegesleurd en er is niets dat hem| meer tegenhoudt"., Een interview met Ronald Naar, de beste bergbeklim mer van Neder-' land, en een terug blik op de miljoe nen-mislukking van de Mount Everest-expeditie. Pagina 4 Vrede op aarde; dat lukt alleen als mensen zich er ook in hun meest directe omgeving voor inzetten. De 120 mannen, vrou wen en kinderen die samen de reli gieuze leefge meenschap de Hooge Berkt vor men, proberen het dag in dag uit. Im pressie van een katholieke poging tot kleinschalige maatschappijher- 1 vorming. Pagina 5 Het lot en het wel zijn van IKON-di- recteur dominee Wim Koole ligt in zekere zin in han den van Freek de Jonge. Als die in zijn tv-show op oudejaarsavond christelijk Neder land tegen de ha ren instrijkt, kan Koole mogelijk een verzoek berei ken om op te stap pen. Pagina 6 Het Kerstverhaal „De legende van de kerstroos" is van de Zweedse schrijfster Selma Lagerlöf (1858- 1940), wier oeuvre vrijwel compleet in het Nederlands is vertaald. Deze geboren vertelster kreeg in 1909 de Nobelprijs Pagina 7 Volkskunst in op tima forma kan men zonder over drijving het pa pierknippen noe men, een kunst die al enkele eeu-' wen bekend is in ons land. Het knipselmuseum in Westerbork toont vele staaltjes van virtuositeit met schaar en papier. Pagina 8 Een interview met Willem Cordia, al gemeen directeur van Doek Express, een uniek bedrijf dat de roem van Hollands Glorie een nieuwe schit-j tering heeft gege ven. Ook een Kerstge dicht van Gouden' Griffel-winnares Nannie Kuiper en een Kersttekening voor de jeugd. Pagina 9 Een pagina vol puzzels voor wat verloren uurtjes tijdens de Kerst dagen. Onder de goede inzenders zulen geldprijsjes worden verloot'. Pagina 10 Sommige liefheb bers van klassieke muziek hadden hem wel levend willen villen, maar de Britse musicus Tom Par ker oogstte ook veel lof met zijn „aanslag" op Han dels klassieke meesterwerk The Messiah. IKON-tv brengt tweede Kerstdag van 17.00-17.40 uur een special over The Young Messiah. Pagina 11 De grotten van Limburg, een cul tuur-historisch monument van de eerste orde, wor den geteisterd door een grenzelo ze vernielzucht. Hier gebeurt zo'n beetje alles wat God verboden heeft. „Het wordt hoog tijd dat ook de Hoge Heren in Den Haag dit ver haal over de jam merlijke neergang met aandacht zul len lezen". Pagina 12 „Terugkeer naar Brideshead", de tv-serie die in tientallen landen miljoenen mensen aan de buis heeft gekluisterd, heeft de nazaten van de Howards geen windeieren ge legd. Het erfgoed van hun voorva deren, Howard Castle, kon een fi nanciële injectie wel gebruiken. EKOsI

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15