r. Nieuw veen krijgt elke week de bibliotrailer Herstel van Hazerswoudse kerk krijgt hoge prioriteit VERKEERSCIRCULATIEPLAN MOET ONGEWENST VERKEER BEPERKEN Casper wil exploitatiP gemeenschappelijke antennes overnem e£ Gammel bruggetje tijdrovend obstakel voor Koudekerk REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 PAGI1 Gl LUDIEKE OPLOSSINGEN VOOR VERKEERSLAST HOOGMADE ,Een leeg politiebus je aan begin Kerkstraat' HOOGMADE De „Ad hoe Com missie Kerkstraat" heeft wellicht als haar laatste aktiviteit de gegevens samengevat van de op 30 november gehouden hoorzitting over de Kerk straat. Daar konden inwoners van Hoogmade hun mening geven over de zeventien voorstellen van de commissie. In een enquête werd de mening ge vraagd over de zeventien voorgestel de maatregelen. Een gering aantal (16) bewoners van Hoogmade gaven hun mening. Een vijftal voorstellen sprak de geënquêteerden duidelijk aan. Honderd procent van hen was voor het instellen van een verbod om harder te mogen rijden dan der- Het voorstel om een leeg politiebusje tig kilometer per uur. Een gelijk te plaatsen bij het begin van de aantal wilde de komgrens wel rich ting Leiderdorp verleggen om het effect van de snelheidsmaatregelen nog te vergroten. Vijftien bewoners bleken heil te zien in het aanleggen van meer trottoirs. Eveneens hoge ogen (14 positief) gooiden de voor stellen om vlak voor de bebouwde kom (komend vanuit Leiden) een middenberm in het wegdek aan te brengen en de voorgestelde geleiders voor voetgangers komende vanuit het Noordeinde. De ondervraagden kwamen ook nog met wat ludieke voorstellen ter tafel. Kerkstraat. Dit vanwege de snelhei- dremmende werking ervan is een voorbeeld. Een Hoogmadenaar was ook aan het rekenen geslagen. Met de wetenschap, dat de omleidings- weg de enige echte oplossing zo'n twintig miljoen gaat kosten, stelde hij voor om voor de 28 aan de Kerkstraat wonende families maar nieuwe woningen te bouwen in het Vlietpark. Na afbraak van de oude huizen bleef dan voldoende ruimte voor het verkeer en deze oplossing is nog goedkoper ook, aldus de voor steller. Enkele voorstellen van de ad hoe commissie zag men helemaal niet zitten. Deze vallen vodral onder de categorie afwijkingen in het wegdek. Slechts vier personen voelden bij voorbeeld iets voor ribbels in de weg. Men vregst geluids- en tril- lingshinder. Nu de werkzaamheden van de com missie ad hoe afgerond zijn, is het laatste woord over de Kerkstraat na tuurlijk nog niet gesproken. Op 6 ja nuari zal de ambtelijke werkgroep de uitgewerkte maatregelen aan de bevolking van Hoogmade presente ren in Huize Van der Ploeg. Aan vang 20.00 uur. Harder rijden op Zegerbaan mag ALPHEN AAN DEN RIJN De maximum toegestane snelheid op de Alphense Zegerbaan wordt opgetrok ken van vijftig naar zeventig kilometer per uur. Dit hebben Gedeputeerde Sta ten besloten. B en W van Alphen had den hiervoor een verzoek ingediend bij het provinciebestuur. Ook GS zijn ervan overtuigd dat vijftig kilometer eigenlijk te langzaam is voor een dubbelbaansweg. Hierdoor is een massale overtreding van de maximum snelheid onvermijdelijk. Ook het feit dat je niet mag parkeren langs de Ze gerbaan en dat brommers er niet op mogen rijden, hebben de provincie doen besluiten de toegestane snelheid te verhogen. Koudekerk pleit voor activiteiten werklozen KOUDEKERK AAN DEN RIJN De gemeente Koude kerk heeft een brief gestuurd aan 35 organisaties waarin zij om suggesties of mogelijkhe den voor „maatschappelijke werkgelegenheid" voor werk lozen en WAO'ers vraagt. Koudekerk telt momenteel 80 mensen die ongewild werkloos zijn en ongeveer 100 arbeids ongeschikten. Voor velen onder hen heeft het verlies van werk een ge mis aan ontplooiingskansen en sociaal kontakt meegebracht. Wellicht, zo zegt de gemeente in haar brief, zijn hiervoor een aantal alternatieve mogelijk heden te bieden. Gedacht wordt aan bijvoorbeeld het verlenen van hand- en span diensten aan bejaarden, een voudige administratieve werk zaamheden, ondersteuning peuterspeelzaal en bibliotheek, aanvullende assistentie bij be heer van het dorpscentrum, hulp op scholen zoals bij tim merlessen, het oprichten van een schillen-ophaaldienst en het knotten van wilgen. De gemeente is ervan overtuigd dat bij veel aantal verenigin gen en instellingen werkzaam heden zijn, waarvoor de man kracht ontbreekt en er geen geld is om daarvoor een oplos sing te zoeken. Vakaturebank De gemeente is nu met de mensen waar het om gaat kon- krete plannen aan het ontwik kelen. Eén daarvan is het op zetten van een vrijwilligersva- katurebank voor „maatschap pelijke werkgelegenheid". Voor het slagen hiervan is de vraag belangrijk, welke moge lijkheden er in Kqudekerk zijn om dergelijke werkzaamheden te verrichten. Om dat uit te zoeken is een enquêteformu lier opgesteld, waarin de vere nigingen en organisaties onder meer gevraagd wordt of er binnen hun instelling behoefte is aan mensen die werkzaam heden zouden kunnen ver richten waaraan het eigen per soneel, medewerkers of be stuursleden niet aan toekomen en waarvoor van overheids wege geen loonsubsidie of ver goeding te krijgen is. Aange schreven zijn onder meer de Kruisvereniging, EHBO, ker ken, woningbouwvereniging, bibliotheek, De Ridderhof, Stichting Midden-Rijnland, Open Bejaardenwerk en sport verenigingen. De gegevens, die uit deze enquête naar vo ren komen, zullen door een te vormen commissie worden ge toetst. Het is de bedoeling, dat de werkzaamheden kunnen worden verricht met behoud van de uitkering. Initiatief Het idee voor het bieden van „maatschappelijke werkgele genheid" is voortgekomen uit overleg tussen het Koudekerk- se gemeentebestuur en het partikulier initiatief. In april ontstond vanuit de r.k. paro chie H. Michaël/H. Bernardus de groepering Kerk en Sa menleving. Dat is een groep mensen die bezig is met het probleem van de werklozen. De groep zocht kontakt met zowel het gemeentebestuur van Hazerswoude als dat van Koudekerk. Daarin riepen zij de mensen, die geen werk hadden op om te zoeken naar een zinvolle besteding van hun tijd. De gemeente Hazerswoude volstond met het doorsturen van deze brief naar de geregis treerde werklozen (alleen de gemeenten beschikken over namen en adressen). De socia le dienst van Koudekerk ech ter, die ook vanuit andere groeperingen dergelijke signa len had opgevangen, reageerde zeer positief. Vorige maand werd een vergadering belegd met Kerk en Samenleving, Stichting Midden-Rijnland, Stichting De Ridderhof, Jeugdsoos Wammes en verte genwoordigers van de beide andere kerken in het dorp plus de wethouder van Wel zijnszaken M. Tensen. Morgenmiddag is er in het vrijetijdscentrum De Ridder hof een bijeenkomst, waarbij alle werklozen en WAO'ers welkom zijn. Zij kunnen dan, samen met de vertegenwoordi gers van diverse instanties over een en ander van gedach ten wisselen. NIEUWVEEN „Als je alles zakelijk gaat bekij ken, dan is er geen aar digheid meer aan in deze samenleving". Deze filoso fie bracht mevrouw J. Al- berts-Ozephius, gemeente raadslid voor het CDA in Nieuwveen, er gister avond tijdens de gemeen teraadsvergadering toe om te stemmen voor een fre quenter bezoek van de bi bliotrailer. Haar drie frac tiegenoten waren echter van mening dat dit te duur is. Als de trailer eenmaal per week komt, in plaats van een maal in de veertien dagen, dan kost dit de gemeente 12.600 gulden extra per jaar. Omdat de twee wethouders (beiden CDA) en de fractie Gemeente belangen voor de uitbreiding van de sta-uren stemde, werd het voorstel aangenomen. Tij dens de vorige raadsvergade ring stemde de raad 5:5. Me vrouw Alberts stemde toen nog tegen de uitbreiding. Gis teravond verklaarde zij, dat vooral het grote aantal kinde ren (414 jeugdleden) dat ge bruik maakt van de voorzie ning, doorslaggevend voor haar was om toch voor te stemmen. Herindeling Behalve de trailer kwam ook de gemeentelijk herindeling ter sprake. Ondanks het feit dat de provincie van de ge meente had gevraagd een ant woord te geven op de vraag met welke gemeente Nieuw veen eventueel zou willen sa mengaan, meende de raad te moeten besluiten tegen herin deling te moeten stemmen. Al leen onder de uiterste dwang is het college bereid te denken aan samenvoeging met Zeven hoven. Het CDA maakte dui delijk, dat de provincie maar Wethouder Fransen: „We sleutelen nog steeds aan de W.P. Speelmanweg". eens goed moet gaan luisteren bij de gemeentes waar een herindeling boven het hoofd hangt. Over de op handen zijnde re constructie van de W.P. Speel manweg, merkte het CDA op dat het goed zou zijn een aan tal aannemers op dit karwei in te laten schrijven. Dit om de prijs te drukken. De volgende raadsvergadering in februari moet hierover uitsluitsel gaan geven. Over de preciese uit voering van de reconstructie is ook nog geen besluit genomen. Wethouder Fransen maakte bekend dat de gemeente nog steeds sleutelt aan het plan. Daarnaast zei hij, dat opstop pingen op de Speelmanweg door de geplande wegversmal lingen in de toekomst niet te vermijden zijn. Dit vooral om sluipverkeer 's morgens tegen te gaan. De bëwoners ver klaarden begin deze maand tij dens een bijeenkomst met de gemeente het eens te zijn met de reconstructieplannen. Met het plan is 570.000 gulden ge moeid. paspoorten, zwemabonnemen ten en spreekuren van wet houders en burgemeester zou het makkelijk zijn voor de Nieuwveners om op de koop avond bij het gemeentehuis te recht te kunnen. In veel rand gemeenten is de secretarie al enkele jaren op deze avond ge opend. Burgemeester Van der Kroft zegde toe de mogelijkhe den te willen onderzoeken. Verder besloot de raad gister avond dat B en W een brief moeten sturen aan het minis terie van Economische Zaken waarin wordt gevraagd of de huren voor sportcomplexen ook met meer dan de meestal gehanteerde vier procent mo gen worden verhoogd. De raad voelt namelijk voor een huur- verhogign van het voetbalter rein van tien procent. Het mi nisterie moet duidelijk maken De heer Van Tol van het CDA of dit mogelijk is. De betrok- vroeg aan het college of het ken voetbalvereniging had al gemeentehuis op koopavond eerder laten weten, nooit in te geopend kan worden. Voor en- zullen stemmen met een huur- voudige zaken als afgifte van verhoging dan vier procent. HAZERSWOUDE Bij Mo numentenzorg leeft de gedach te om de restauratie van de (gemeente)toren van de Ne derlandse hervormde kerk te Hazerswoude-dorp in 1983 een van de hoogste prioriteiten in Zuid-Holland te geven. Deze mededeling deed wethouder Fransen dinsdagavond aan de gemeenteraad, die zich boog over de begroting voor het ko mende jaar. B en w gingen tij dens deze bijeenkomst overi gens nader in op door de raadsleden gestelde vragen en naar voren gebrachte sugges ties. Nu het bestemmingsplan "be drijfsterrein Katjespolder" is goedgekeurd, is ten gemeente huize niet precies bekend wel ke behoefte er momenteel aan een gebied als dit bestaat. Om trent een uitbreiding van een jumelage, naast die tussen Ha zerswoude en het Westduitse Waldkappel, wil de plaatselij ke Vereniging tot Bevordering van Europese Betrekkingen een werkgroep oprichten; van gemeentewege zullen in de raad levende ideeën (ook een contact in Engeland /Frank rijk) worden doorgespeeld. Jeugdraad en Stichting Open Bejaardenwerk zouden kun nen worden ingeschakeld bij inschakeling van jonge werke lozen bij de verzorging van be jaarden. Een opmerking van PvdA/PPR, dat de gemeente y -.4 De hervormde kerk van Hazerswoude. zó begroot dat er jaarlijks grote overschotten zijn, werd door burgemeester Ten Heuvelhof tegengesproken. De ambtelijke ethiek werd door de oppositie te kijk gezet, meent hij. De burgemeester beweerde tevens dat de begrote 3,3 miljoen gul den voor de uitbreiding van het gemeentehuis niet zullen worden overschreden. Een voorlichtingsambtenaar vindt Ten Heuvelhof in zijn ge meente niet nodig ('een mode gril'). Nu het uitbreidingsplan Boterpolder voorlopig in de ijskast is geplaatst, hoopt het college ten spoedigste woning bouw te realiseren in het wes ten van het dorp. Wethouder Van Elderen deel de mee dat de Voorweg na re constructie weinig laad- en losplaatsen zal tellen. Het weg dek van het Kerkvaartpad wordt opgeknapt zodra de weg in de Rietvoornse Polder is aangelegd. Met bewegwijze ring hoopt men in de toekomst het zware transport dat zich naar en uit het sierteeltcen trum begeeft, uit de dorpskern te weren; uiteraard wanneer het niet in het dorp hoeft te zijn. Plaatsing van knipper lichten ter hoogte van de ge vaarlijke bocht in de Gemene- weg vindt wethouder Van El- deren een bestrijding van de gevaarlijke verkeerssituatie ter plaatse. De reconstructie van het verkeerskruispunt Rijndijk-Groenestein kan wel licht komend jaar worden aan gevat na een grondruil van de gemeente en Deltabouw BV. Invoering van een maximum snelheid van 30 kilometer per uur op de Da Costasingel, op verzoek van de winkeliers, acht Van Elderen een maatre gel die niet onmiddellijk kan worden genomen. Eind januari zullen bij de kwekers en ande re agrariërs rëstanten van be strijdingsmiddelen worden op gehaald. Daarna zal vaker een inzameling worden gehouden. Het gemeentebestuur wil graag participeren bij activitei ten ten behoeve van werkelo zen, waarbij niet alleen aan ontspanning, maar ook aan werken aandacht wordt be steed. Wethouder Fransen heeft na een onlangs verschenen circu laire van het ministerie van Onderwijs goede hoop dat de Pius X- en Theresia-scholen van hun voortbestaan verze kerd kunnen zijn. Anders ge zegd: als deze lagere en kleu terschool zullen opgaan in één basisschool, zal de Groenen dijk de school blijven houden. Voor de uitbreiding van de Springplankschool (zesde lo kaal) en de aula van de JPF Steyaertschool zijn nog geen toezeggingen gedaan op het ministerie omtrent de verwe zenlijking. Het college heeft geen eensge zinde mening omtrent de plaats van de sportzaal aan de Rijndijk. Zijn de burgemeester en wethouder Van Elderen ge porteerd voor een sportaccom modatie nabij Het Anker, wet houder Fransen ziet deze lie ver elders. Hij en zijn VVD- fractiegenoten zien het ge bouw liever in de buurt van de sportvelden van de voetbal vereniging Bernardus. Het verhaal dat in bepaalde krin gen van Hazerswoude de ron de doet als zou het openlucht zwembad De Hazelaar ver dwijnen omdat er sprake is van een enorm exploitatiete kort, werd door de welzijns- wethoudermet klem tegenge sproken. Beleidsplan Zoeterwoude ZOETERWOUDE Op korte termijn dient voor geheel Zoe terwoude een verkeerscircula tieplan te worden opgesteld om straten en wegen te ontlas ten die niet bedoeld en ge schikt zijn voor intensief door gaand verkeer. Dat is de me ning van de drie gemeente- raadsfracties en die zienswijze komt tot uitdrukking in de re actie van het Zoeterwoudse college op het beleidsplan. Het verkeerscirculatieplan omvat daarnaast parkeervoorzienin gen voor vrachtauto's en per sonenauto's, een pakket maat regelen die het sluipverkeer moeten tegengaan op de Gel- derwoudseweg, Weipoortse- weg, Zuidbuurtseweg en Om- medijkseweg alsmede een zo danige planning van de nieu we insteekwegen in het ruil- verkavelingsgebied dat zij doodlopend zijn voor gemoto riseerd verkeer. B. en W. willen daarbij dan te vens de toename van het sluipverkeer in de Geerpolder betrekken. De „groene buffer" ten noorden van Zoetermeer wordt daardoor sterk aange tast. Met betrekking tot reali satie van een fietspad langs of in de onmiddellijke nabijheid van de Nieuweweg zullen de aktiviteiten die moeten leiden tot het verwerven van de be nodigde grond worden voort gezet. Tevens zal in overleg met omliggende gemeenten, ruilverkavelingskommissie, provincie en rijk een „haal baarheidsstudie" worden ver richt voor het ontwikkelen van een integraal fietspaden- plan. Voor voetgangers, moeders met kinderwagen en de in zijn beweging beperkte mens zal getracht worden bij herbestra ting verlaging van de stoe pranden op de kruispunten te bewerkstelligen. Bezorgdheid is er voor het gebied Hoge Rijndijk en de Weipoort waar de nog voortdurende verkeers drukte een aanslag betekent op de leefbaarheid en de vei ligheid. Getracht zal worden met incidentele verkeersmaat regelen de onveilige situaties te verbeteren. Ter ontlasting van de Hoge Rijndijk zal bij diverse overheden worden aangedrongen op spoedige aanleg itan het deel van rijks weg 11 dat door de gemeente Zoeterwoude loopt. Vuurwerk gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een winkel pand aan de Hooftstraat is tus sen afgelopen zaterdag en gis teravond een partij vuurwerk gestolen. De waarde wordt ge schat op bijna 2000 gulden. Een poging de kluis van het NS-station inAlphen te kraken is vannacht mislukt. Vermoe delijk zijn de dieven in hun werkzaamheden gestoord. ALKEMADE Casper heeft aan de Alkemadese ningbouwvereniging voorgesteld de exploitatie vaij antenne-installaties van de woningbouwvereniginj— - op korte termijn over te nemen. Dit voorstel is thanl/ studie bij de Woningbouwvereniging, de Nationale jr ningraad en het gemeentebestuur van Alkemade. De Woningbouwvereniging heeft een aantal voorwaarden steld, waarmee zij de belangen van aangeslotenen op een meenschappelijke Antenne Inrichting (C.A.I.) tracht veili stellen. De hele zaak zou thans nog in de onderhandeling zitten, maar volgens Woningbouwverenigingsvoorzitter J. Meteren is de kans groot dat tegemoetgekomen kan worden de wensen en verlangens van G. A. I.-aangeslotenen. Vol Casper-secretaris P. van Eyk echter verlopen de onderhand gen stroef en zou het „langzamerhand een nare zaak voor betrokkenen worden. Naar verluidt zou de bouwvereniging thans voorstellen oiBrm overdracht van de antenne-installaties ook de voor het or houd beschikbare gelden aan Casper over te dragen. Op wijze zu de kabel-exploitant wat extra financiën ter beschik ni krijgen ter compensering van het lage aansluitpercentage o[ beltelevisie in Alkemade. In deze gemeente heeft nam slechts rond de 45% van de gezinshoofden een abonnemei hap Casper. Bij de overige deelnemende gemeenten ligt dit perci ree(j ge tussen de 65 en 70%. Als de 600 Alkemadese G.A.I.-aang tenen en nog 600 andere gezinshoofden in de regio op kabel visie overgaan, denkt Casper een gezond financieel belei°vU kunnen voeren. Het is daarom dat Casper begonnen is met „meer genuanceerd aquisitiebeleid", in casu een adverte campagne met goedkope aanbiedingen. Volgens Casper-sec ris P. van Eyk heeft dit inmiddels al tot 50 nieuwe kabelabo menten geleid. Daarbij heeft het bestuur van Casper lang* het Alkemadese gemeentebestuur onder druk gezet om v<m niet toe te geven aan verzoeken tot opheffing van het ante11 verbod. Hoewel B W in de afgelopen maandag gehore raadsvergadering dan ook wéér voorstelden om het antenn* togr bod in de bouwverordening te handhaven, was de weers,en daartegen inmiddels vrijwel unaniem geworden. Een door de vier fraktievoorzitters ingediend amendemen afschaffing van het antenneverbod werd, in navolging va gemeente Leimuiden, aangenomen. Alleen CDA'er J. van Bosch, die zitting heeft in het dagelijks bestuur van C; toonde zich een fel tegenstander. Hij vreest voornamelijk nanciële gevolgen voor Alkemade bij een te laag aansluil percentage op signaalvoorziening via de kabel. De problem* Alkemade spelen vooral met de bezitters van premiekoopw* gen. Zij werden bij de aankoop van hun huis contractueel! plicht zich tegen betaling van een afkoopsom aan te sluite een gemeenschappelijke antenne inrichting. B w van Alkj de zeggen hiervan dat een expliciete verplichting tot signi vering echter niet in het contract met de kopers van de bouj veis is opgenomen". Maar volgens het Christen-democra raadslid Kret zou het onredelijk zijn te veronderstellen dl kopers voor iets hebben moeten betalen dat niet blijkt te koi ;,Hier is duidelijk de verwachting gewekt dat de signaallev* verzekerd is", aldus Kret. Hij is van mening dat de overdi van de antenne-installaties aan de Woningbouwverenigii gemeente Alkemade niet heeft ontslaan van haar plicht treden als contactpartner voor de kopers. Hij heeft het c< erop gewezen dat de kopers wel eens mede-eigenaren vj antenne installaties zouden kunnen zijn. Naar zijn menini die van de overige raadsleden) is de vrijheid van de burgej compleet als het plaatsen van antennes mogelijk gemaakt t en niet als dat verboden is. Kret meent dat Casper zichzelf „verkopen" door het leveren van goede service en goede dontvangst. Ook zou Casper zich naar zijn overtuiging aanl kelijk kunnen maken door hard te gaan werken aan regii en lokale uitzendingen. Ook doet Kret de suggestie om de i tussen de 15 en 25 jaar de kans te geven een eigen (experij teel) radioprogramma via de kabel te laten verzorgen. „Ni beurt dit vaak illegaal", aldus de C.D.A.'er. Overigens heeft wethouder Van Beek tijdens de onlangs g« den raadsvergadering aan de PvdA toegezegd, dat hij een raai pardon" zal laten uitvoeren betreffende het artikel koopaktes en huurovereenkomsten, waarin het verbod O] voeren van een buitenantenne, word genoemd. idstt Het bouwvallige bruggetje aan de Lagewaard. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Zelden zal er in de gemeente zoveel zijn gepraat en onderhandeld over een, in feite zo onbelangrijk en weinig ogend objekt, als het bruggetje over de Lagewaardse wetering ter hoogte van huisnummer 25. In het kader van de herstruk- turering van de Lagewaard is het nodig dat de gemeente grond aankoopt of een over eenkomst sluit met de aanwo- nenden/eigenaren van weg en wetering van de Lagewaard teneinde de noodzakelijke werkzaamheden onbelemmerd te kunnen uitvoeren. Iedere Koudekerker zal er inmiddels wel van op de hoogte zijn, dat dit niet allemaal gladjes ver loopt. Bedoeld bruggetje is voor de helft eigendom van veehouder L. J. M. Koot, de andere helft is van de gemeen te. Koot wil zijn medewerking aan de herstrukturering alleen geven (door zijn grond - 455 m2 - door middel van een za kelijk rechtovereenkomst ter beschikking te stellen) als het Koudekerkse gemeentebestuur akkoord gaat met zijn wensen over het omstreden bruggetje. De oversteek diende vroeger ter ontsluiting van de daarach ter liggende landerijen (nu sportvelden) en wordt thans vooral gebruikt door de eige naar van het pand Lagewaard 26 (W.J. v. Heusden). Voor deze is het de enige weg om per auto zijn huis te kunnen bereiken. Daar de brug een openbare bestemming heeft (volgens Koot heeft de ge meente daar echter geen letter van zwart op wit staan), wordt deze ook gebruikt door wande laars en hondebezitters, die van het wandelpad langs de wetering komen. Koot wil de brug, die in zeer slechte staat verkeert en vrijwel geheel ge restaureerd zou moeten wor den, uit de openbare sfeer ha len omwille van zijn privacy en die van zijn overbuurman Van Heusden. Deze laatste heeft in maart van dit jaar in een brief aan B. en W. aange boden, op eigen kosten, een nieuwe brug te bouwen, die dan tevens wat dichter bij zijn huis zou komen te liggen. Deze brug zou dan zijn privé- eigendom worden en niet lan ger meer openbaar zijn. Drie maanden later antwoordde het college, dat zij het daar niet mee eens was. De buurman van Koot, N. P. de Wild, heeft eveneens laten weten niet ak koord te gaan met een privé- brug, omdat hij deze voor voetgangers opengesteld wil zien. Omdat ook De Wild me dewerking moet verlenen aan de rekonstruktie van de Lage waard en bedoelde brug ge deeltelijk op zijn grondgebied zou komen, moeten B. ook met zijn wensen reké» houden. Het college is inmiddels!" oordeel, dat het algemeei lang gediend is met het wijderen van de huidige ziening en willen overgaaf het aanleggen van een f direkt naast het huis i Heusden en de hieraan I bonden kosten beschouwd meerkosten, verbonden L groot onderhoud van de I waard. Tijdens de raadsvergadjirjja van afgelopen maandag bjbe gen B. en W. de raadslede, te stemmen met een over komst met de heer De P om de aanleg van een briP^ili, stand te brengen naastp/a/2 huis van Van Heusden ent Heusden het recht te verL met zijn auto hier gebruilt te maken. Verder moger. leen voetgangers hiervair""^ bruik maken, oversteek zal worden afgf ken. Lj. VVD en PvdA gingenko koord. Het CDA en met r fraktievoorzitter J. v.d. vindt dat de gemeente geP°el had moeten maken varpe/3 aanbod van Van HeusderJ] tijds. Nu kost het een ton aan gemeenschapsgetTG*- Veehouder Koot, die met[ gang van zaken niet ge.' is, heeft al leten weten zullen blijven verzetten. ÏÏD1 feds 'dsti

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4