Iremeente geeft subsidie voor barticuliere woningverbetering Staatsprijs voor mr. C. van Raad z&o Vat accuzuur opgevist Morspoort open voor auto's AG m EIDEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 PAGINA 3 Regalen ingehouden IDEN De politie heeft gister- ind bij een controle van restau- ts en eethuisjes drie mensen aan- ouden, die vermoedelijk illegaal ïederland verblijven. |een restaurant aan de Breestraat rden een Chinese vrouw en een jnese man aangehouden en in een huisje aan de Nieuwe Rijn een iptenaar. I vreemdelingendienst heeft de (k in onderzoek. ng o 1 NCR Twee cafés te lang open LEIDEN Tegen de eigenaars van de ca fés De Woerd en Odessa aan de Hoge- woerd is vannacht omstreeks één uur proces verbaal opge maakt wegens het overtreden van de sluitingstijd. Van Egmond uit bestuur LCC LEIDEN De heer J. van Egmond legt zijn functie als bestuurslid van het Leids City Centrum (LCC) neer. De heer Van Egmond vertrekt in februari voor een aantal maanden naar Zuid Afrika en is daarom van mening, dat hij zijn taak als bestuurslid niet meer kan vervullen. De heer Van Egmond was tot voor kort voorzitter van het LCC en is nu „gewoon" be stuurslid. Hij ontkent dat er van enige onenigheid binnen het bestuur sprake is. Hij blijft dan ook gewoon lid van het LCC. J. van Egmond. Voor 15 mille gestolen uit sigarenmagazijn LEIDEN Uit een sigarenmagazijn aan de Haarlemmerstraat is in het afgelopen weekeinde voor zeker vijftienduizend gulden aan sigaretten, aanstekers en pennen gestolen. Tevens werd een enorme ravage aangericht. In het zelfde weekeinde werden uit een winkel aan de Kopermolen 1200 pakjes sigaretten ont vreemd. De dieven verschaften zich toegang tot het sigarenmagazijn aan de Haarlemmerstraat door een ruitje uit de voordeur in te slaan. Er werd voor 6000 gulden aan aanstekers, voor 3000 gulden aan pennen en voor 4000 gulden aan sigaretten gestolen, alsmede een hoeveelheid kasgeld. De dieven trokken een spoor van ver nieling door de winkel. Kasten werden stukgeslagen en het res tant van de inventaris werd door de winkel gegooid. De diefstal in de winkel in het winkelcentrum De Kopermolen werd gepleegd na het verwijderen van een ruit. VERKROTTING TE BESTRIJDEN vIDEN De gemeente den is van plan uit ei- ritm middelen geld be- ikbaar te stellen voor verbetering van parti- iere woningen. Op deze saminier hoopt het gemeen te estuur eigenaren te sti- igel leren om onderhoud ater hun woning te ver- ïten zodat verkrotting dt tegengegaan. Al- alle i woningen die ouder dan 25 jaar komen ir subsidie in aanmer- De gemeente is ook plan op te treden bij verkoop van slechte :en aan nietsvermoe- iide kopers, i op lond (CR ,e/ langstelling ai d or kerstconcert DEN Het jaarlijks te- ®n cerende kerstconcert van j 8: O. trok gisteren in de de ^sgehoorzaal veel belang- ing. De aanduiding „kerst- ®:ert" werd echter pas ,Yadrgemaakt in het gedeelte Hfae pauze, toen er delen uit Weihnachtsoratorium van (i en kerstliederen gezon- werden. jn concert werd geopend het Gewestelijk Orkest leiding van David Por- n, dat de Siegfried Idyll gehore bracht. Voor Wag- die zich "Zijn hele leven - Va^namelijk met opera bezig- 1 d, een uitzonderlijk stuk. iet Pianoconcert opus 54 in lineur van R. Schumann xde de Bulgaarse pianiste ny Zacharieva. Trefzeker, en muzikaal was haar alltielfeden, zowel in de solo-pas- VerEs als in het uitstekende sa- de lispel met het orkest. Het dan ook niet verwonder- dat zij door het enthousiast éïj ,laudiserend publiek voor Eve toegift werd teruggeroe- Momenteel bestaat er een rijksregeling voor verbetering van particuliere woningen. Deze regeling wordt door de gemeente als onduidelijk erva ren, terwijl het rijk bovendien alleen subsidieert bij ingrijpen de verbeteringen. Voor het op heffen van kleinere bouw-, onderhoud- of woontechnische gebreken stelt het rijk geen geld beschikbaar. In Leiden staan meer dan 15.000 partikuliere woningen van 25 jaar en ouder. Jaarlijks zouden er 532 woningen ver beterd moeten worden, naar schatting gebeurt dit slechts in 250 tot 450 particuliere wonin gen. Het resterende aantal 'verkrot' langzaam. „De bouw kundige kwaliteit van de par ticuliere woningvoorraad wordt slechter", zo stelt dé ge meente. Het gemeentebestuur stelt niet in staat te zijn slecht onder houden woningen aan te ko pen om ze zelf op te knappen. „De Aankoopprijs van slechte woningen is zo hoog, dat de bestaande huurprijs de lasten niet dekt", aldus de gemeente. De gemeente is zodoende tot de conclusie gekomen dat ver krotting niet anders bestreden kan worden dan zelf geld voor woningverbetering beschik baar te stellen. Aan het ver strekken van een subsidie worden een aantal voorwaar den gesteld. De woning moet ouder zijn dan 25 jaar en in een stadsvernieuwingsgebied staan. De kosten van woning verbetering moeten minimaal 1500 gulden bedragen wanneer de klus door een erkende aan nemer wordt geklaard en 750 gulden wanneer de eigenaar de opknapbeurt zelf ter hand neemt. Van de kosten wordt 50 procent door de gemeente vergoed met een maximum van 10.000 gulden wanneer een aannemer wordt inge huurd en 5000 gulden bij zelf werkzaamheid. De subsidie is niet afhankelijk van het inko men van de eigenaar en kent geen anti-spekulatiebeding. De subsidieregeling geldt voorlopig voor een jaar. Voor 1983 heeft de gemeente 125.000 gulden beschikbaar gesteld waarmee men 50 opknapbeur ten hoopt te subsidiëren. Behalve de subsidieregeling is de gemeente van plan strenger op te treden tegen huiseigena- len tot aankoop van een door ren die geen noodzakelijk on- gaans slechte woning over. De derhoud aan hun verhuurde aankoopprijs staat vaak niet in woning plegen. „De ervaring verhouding tot de slechte heeft geleerd dat verhuurders kwaliteit," zo stelt de gemeen- vrijwel geen ingrijpende wo- te. Om dit soort praktijken te- ningverbeteringen uitvoeren. Zij beheren hun bezit veelal uit andere dan volkshuisves- tings-motieven", aldus de ge- gen te gaan is de gemeente van plan om verkoop van hui zen in stadsvernieuwingsge bieden alleen toe te staan, - wanneer de woning is onder- meente. De gemeente is van zocht door Bouw- en Woning- plan deze verhuurders via het toezicht. Deze zou een rapport zogenaamde aanschrijvingsbe- moeten opmaken over de staat leid te dwingen achterstallig waarin het pand verkeert, onderhoud te verrichten. Een andere zaak waarin de ge- Eerder mag de notaris de meente op gaat treden is het overdracht van de woning niet verkopen van slecht onder- regelen. Wanneer de geinte- houden woningen. Hier speelt resseerde besluit de woning te het probleem van de zoge- kopen, is hij verplicht binnen naamde noodkopers. „Wegens zes maanden eventuele gebre- de lange wachtlijsten gaan ve- ken aan het pand te herstellen. 9.02 ituali de pauze bracht het Ge- lelijk Orkest de Serenata jlicht lurna in D grote terts KV van W. A. Mozart. Mozart eef deze serenade in de tijde van de barok zeer ge le Concerto Grossovorm. korkest en -kwartet wisse- elkaar hierin af, wat zorgt fraai effect van te- v itellingen. Door een genu- eerde articulatie kwam de tvoetigheid van deze mu- uslait heel goed tot uiting. laatste gedeelte van het :ert stond in het teken van kerst. Met het Gewestelijk g^est als begeleiding en Tijn Eijck aan het orgel zong !.O.V. Ex Animo onder lei- van Wim de Ru Psalm van G. Ph. Telemann en ACje delen uit het Weihnacht- aal -itorium van J. S. Bach. 16.3 n de Ru is in staat zijn rieden met enthousiasme aten zingen. Helaas ging en ander wel gepaard met gebrek aan zuiverheid en Ie vihogeniteit. Maar dat neemt x' weg, dat er met veel over- gezongen werd. De ijk'ojfad werd besloten met de jgelir litionele samenzang, ng - RCEL VAN BAARLE egio 3.57 S) O Duikers van de brandweer hebben gistermorgen aan de Nieuwe Rijn een vat met 78 liter accuzuur uit het water opgevist. Het vat was bestemd voor een bedrijf aan de Nieuwe Rijn. Toen het vat uit een auto werd gehaald, liet men het vallen en rolde het vat het water in. De brandweer kwam met name in actie omdat de inhoud van het vat (acuuzuur bestaat voornamelijk uit zwavelzuur) behoorlijk schadelijk voor het milieu is. Het vat bleek nog volledig intact toen het weer op kant stond. LEIDEN Staatssecreta ris Koning van Financien heeft gisteren aan mr. C. van Raad van de Leidse universiteit de Staatsprijs voor Fiscaal-wetenschap pelijke Publicaties uitge reikt. Deze heeft de prijs vooral ontvangen voor vice-president van de Raad van State. De bedoeling was jongere schrijvers te onder scheiden die fiscaal-weten- schappelijke publicaties op hun naam hadden staan. Het is de derde keer dat de staat sprijs, groot 2500 gulden, wordt toegekend. De eerste maal gebeurde dat in 1973 twee publicaties op het aan drs F.Th.Gubbi, de twee- terrein van het internatio nale belastingrecht: „In ternationale fiscale non- -discriminatie" en „Diffe rences in tax treatment between local and foreign investors and effects of in ternational treaties". De jury heeft overwogen, dat mr. Van Raad een ingewik kelde materie op heldere wijze toegankelijk heeft ge maakt voor een ruime groep geinteresseerden. De prijs is in 1971 ingesteld door mr. W. Scholten, toen staatssecreta ris van Financien en thans de keer in 1975 aan dr J.C.K.W.Bartel. Mr. C van Raad (36) werkt aan de vak groep belastingrechtelijke vakken van de Rijksuniver siteit in Leiden, aan welke universiteit hij ook studeer de. Daarnaast studeerde en doceerde hij aan universitei ten in de Verenigde Staten. Naast zijn universitaire werkkring is mr. Van Raad part-time belastinginspecteur van de vennootschapsbelas ting in Amsterdam en werkt hij aan het nieuwe instituut voor de opleiding van belas tinginspecteurs. ADVERTENTIE Nieuw van Poggenpohl een klasse - keuken voor een populaire prijs lg Een variabele keuken van Poggenpohl, waarmee u eindeloos kunt spelen. Beugelgrepen, lichtlijsten, onderlijsten, plinten en werkbladen zijn namelijk verkrijgbaar in een heel scala van fraaie kleuren. Zodat u naar hartelust kunt combineren met de twee basiskleuren wit en beige of nog eens kunt veranderen. Ook de vormgeving is typisch Poggenpohltijd loos en afgeronde, dus veilige hoeken. De prijs van de Poggenpohl Combicolor- keuken zal u beslist mee vallen. Ga maar eens in formeren bij de Poggenpohl- specialist Industrieweg 14 De Grote Polder Xoeterwoudc-Rijndijk Tel. 071-899206' b.v. Gebr. RolfTs Handelmij. BURGERLIJKE STAND 1-9. ^'2jIDEN Geboren: Claudia Poujëla d.v. C. P. Berdowski en J. Boers; Mourad z.v. M. frtjshtafa en S. Kaaouachi; nica Neeltje d.v. P. G. Blok C. W. van der Steen; Ma- D. Kruit en A. P. C. 'an den Berg; Lindsey d.v. i. van Dam en C. van Ros- Sandra Johanna d.v. J. M. "an der Meer en C. Haas- Frank Petrus Johannes ,|k H A. P. E. van der Meer Hllve J. A. Jonker; Myrddin d.v. A. 't Hooft en Y. H. H. Strijbos; Karin Pauline d.v. A. J. Bu- walda en F. P. Buerman; Vak- kas z.v. V. Altinbas en D. Bay- temur; Stephanie Frangoise d.v. M. T. Paterson en F. L. M. J. Beeckmans de West Meer- beeck. Overleden: M. Kaya, geb. 2- 12-1982 man; J. A. M. van der Meer, geb. 11-5-1931 man; H. J. Witkam, geb. 27-12-1914 man; J. Boelee, geb. 12-2-1909 man; H. J. Kraaijenhagen, geb. 2-7-1938 man; J. J. Rozier, geb. 30-1-1905 man; P. B. Hagenaar, geb. 2-7-1890 man; J. Siere, geb. 19-11-1955 man C. C. Scheffer, geb. 18-9-1980 vrl.; C. E. M. van der Wielen, geb. 3-7- 1909 vrl.; D. A. Franke, geb. 26-7-1905 man; H. van der Lugt, geb. 21-1-1905 vrl. geh. gew. met L. de Jong; C. Kuijt, geb. 20-9-1914, vrl. echtg. van H. van Beelen; J. J. W. van Kempen, geb. 24-2-1927, vrl. echtg. van J. G. van Steijn; A. G. M. van Werkhoven, geb. 27-4-1918 man; M. A. Koe- voets, geb. 26-6-1934 vrl. geh. gew. met H. J. F. Busman; J. Koekoek, geb. 1-10-1898 vrl. geh. gew. met P. van Iterson; J. C. Leget, geb. 27-10-1897 vrl.; C. van Dijk, geb. 1-5-1914 man; J. Wille, geb. 3-2-1917 man; S. Lek, geb. 4-1-1908 vrl. geh. gew. met J. Akerboom; E. A. Jansen, geb. 21-2-1907 vrl. geh. gew. met P. J. Timmers; F. J. Vies, geb. 19-7-1916 man; D. van den Berg, geb. 28-10- 1982 man; W. Korswagen, geb. 16-8-1920 man; J. de Haas, geb. 24-12-1893 man; W. Wijdom, geb. 23-1-1920 man; J. Mantel, geb. 9-10" 1897 man. Gehuwd: M. P. Keesom en E. Langenberg; B. C. Kalshoyen en M. C. T. Rijsbergen; J. J. van de Wall en A. J. de Jong; R. Masurel en M. J. van Hout; F. Oudshoorn en A. Zwanen burg; R. Ouwehand en J. R. C. de Bruin; W. Bavelaar en S. A. M. Schimmel; P. van der Hey- den en H. van Leeuwen; A. Badawi en C. Klootwijk; D. A. van der Ley en J. Philippo; F. Tegelaar en H. A. van der Linden; F. van Tuil en M. C. J. W. Janssen; B. M. Bee ren- fenger en J. Hartevelt. ZOETERWOUDE Ge huwd: Hans Lonnee en Maria Hendrika Cornelia Loos. Overleden: Johannes Petrus Lelieveld; Cornelia Rotte veel - Van der Zwaan. Homo-dag in Leiden LEIDEN De viering van de Internationale Homobevrij- dings- en solidariteitsdag wordt op 25 juni gehouden in Leiden. In voorgaande jaren werd de bijeenkomst gehou den in Amsterdam Den Bosch en Amersfoort. De Leidse Werkgroep Homo- sexualiteit denkt aan een de monstratie/manifestatie in de middaguren en een ontmoe- tingsfeest in de avond. Doel van de viering is de veront waardiging over de onder drukking van homsexuelen te tonen. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Kerstviering (1) Het jongerenkoor „The Lord Folks" verzorgt ook dit jaar weer de kerstnachtviering in de Herensingelkerk. De viering begint om twaalf uur, maar de kerk is al om half twaalf open. Celebrant is pater De Ridder. Het thema van de viering is „Samen". Kerstviering (2) In de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg wordt vrij dagavond een kerstviering gehouden waaraan wordt mee gewerkt door het Leids Politie Muziekgezelschap. De bij eenkomst begint om tien uur. Kerst In Augustinus houdt ook dit jaar de traditionele kerst-in. De kerst-in is op kerstavond geopend van acht tot twaalf, op eerste kerstdag van tien uur 's morgens tot 'savonds tien en op tweede kerstdag van tien uur 's morgens tot één uur 's nachts. In alle ruimten van het gebouw van Augustinus aan het Rapenburg 24 worden activiteiten gehouden voor jong en oud. Op het programma staan onder meer films, muziek, bingo en er is een leestafel. De toegang is gratis. Op beide kerst dagen kan er voor zeven gulden gegeten worden. Dege ne, die niet zelf in staat is naar Augustinus te komen, wordt opgehaald. Een telefoontje (121531) is genoeg. Nachtwake Het Comité Tegen Atoomtaken Valkenburg houdt in de kerstnacht een nachtwake op het Stadhuisplein. De wake begint vrijdagavond om elf uur en duurt tot zaterdagoch tend elf uur. Met deze wake wil het comité protesteren te gen het gevaar van massavernietiging, tegen de kernwa pens in de wereld en tegen de atoomtaken van de marine vliegbasis Valkenburg. Het comité eist verder een- defini tief „nee" tegen de kruisraketten. Het comité vraagt geïn teresseerden om de actie te steunen, door even langs te ko men op het Stadhuisplein of door zelf aan de wake deel te nemen. Ook kan men raamaffiches krijgen op de Plantage 16 in Leiden, tijdens de middaguren. Verdere informatie is te krijgen bij het comitételefoon 071-171736. Pech onderweg De ANWB heeft een cursus pech onderweg in de Tech nische School aan de Vijfmeilaan 137 op het program ma staan. Het accent in de cursus, die 105 gulden kost (ANWB-leden 85 gulden) ligt op het zelfdoen. Er wordt gebruik gemaakt van een auto waarin een aan tal storingen zijn aangebracht. Nadere inlichtingen over de cursus, die op dinsdag en donderdag wordt ge houden, zijn verkrijgbaar bij het kantoor van de ANWB aan de Stationsweg 2, telefoonnummer 146241. Tilt Team De groep „Tilt Team" treedt vrijdagavond op in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. De formatie ver vangt „Brainbox". Het Leidse „Tilt Team"speelt nummers van Chuck Berry, Little Walter en Bo Dickley. De zaal gaat om negen uur open. In der minne schikken In het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steen straat is de tentoonstelling „In der minne schikken" van start gegaan. De expositie bevat prachtige stukken houtsnijwerk, houten en ivoren ceremoniële attributen en een grote verzameling houten potdeksels, die zijn voorzien van menselijke en dierlijke figuurtjes. De tentoonstelling geeft tevens een beeld van het huwe lijksleven in Cabina, een land in Centraal West-Afri- ka. De expositie duurt tot 3 juli. Automobilisten kunnen nog een paar dagen onder de Morspoort door rijden. Daarna wordt het gemotoriseerde verkeer weer om de poort heen geleid en is alles weer bij het oude. Dan mogen alleen fietsers en wandelaars onder de poort door. Reden voor de tijdelijke maatregel is, dat er druk wordt gewerkt aan de 1e Binnen vestgracht. Daar wordt momenteel het riool vernieuwd en aangesloten op het riool van de Morsstraat. Tevens wordt de overkluizing van de 1e Binnenvestgracht opge vuld.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3