gehoordgeziei Film over tegencultuur in Amsterdamse „Melkweg RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT Jerry Lewis onderging hartoperatie LAS VEGAS De Ameri- kaanse acteur Jerry Lewis heeft dinsdag een hartope ratie ondergaan, nadat hij een dag daarvoor met klachten over pijn in de borst in een ziekenhuis was opgenomen. Een woord voerder van het ziekenhuis zei dat de 56-jarige patiënt het goed maakt. Van de zij de van zijn filmmaatschap pij werd vernomen, dat hij maandag klaagde over plotselinge hevige pijn in de borststreek. Hollandse lied in „Wat een kunst" HILVERSUM Op de vrijdagen 24 en 31 decem ber zal KRO-radio „Wat een kunst" uitzenden, een programma dat geheel gewijd is aan nieuwe Neder landse liedjes. Die liedjes zijn gemaakt door ama teur- en professionele tekstschrijvers en komponis- ten. Aan de luisteraars wordt gevraagd daaruit de beste te kiezen (12.00 - 13.00 uur, Hilversum I). Na een oproep kwamen er honderden splinternieu we liedjes binnen bij de KRO. Een jury heeft een keuze gemaakt en de afgelopen tien weken is in het programma „Nu hoor k het ook" een aantal van de leidjes te horen geweest. Uitvoerenden waren leer lingen van de Kleinkunst Akademie in Amsterdam. Nu komen alle liedjes nog eens terug en de vraag aan de luisteraars is die liedjes te waarderen met een rapportcijfer. In de slot-uitzending op 31 decem ber worden de winnende leidjes bekendgemaakt en uitgevoerd. Luisteraars die mee willen doen, kun nen hun waarderingscijfers per briefkaart sturen naar KRO, „Wat een kunst", Postbus 9000, 1201DH Hilversum. Experiment met Franse satelliet-tv vanuit Amsterdam AMSTERDAM Amsterdam krijgt de primeur van een experi ment met televisie-uitzendingen vanuit Frankrijk via de OTS- -satelliet. De uitzendingen zullen waarschijnlijk half januari be ginnen. Directeur H. Jacobs van Kabeltelevisie Amsterdam (KTA) deelde hierover mee dat het experiment een initiatief van Frankrijk is. Bij het experiment zullen volgens hem op de Franse cultuur gerichte programma's worden uitgezonden die bestemd zijn voor het buitenland. Jacobs zei dat er goede contac ten bestaan tussen de hoofdstad en Frankrijk sinds de Firato in 1980. KTA heeft vanaf die tijd gedurende ongeveer een jaar pro gramma's van Antenne Deux via de OTS-satelliet op de kabel uitgezonden. Dit stopte toen die zender de beelden ging coderen. Het is volgens de KTA-directeur de bedoeling het experiment een half jaar tot een jaar te laten duren. Daarna zullen de pro gramma's mogelijk over heel Europa uitgezonden worden. Ja cobs zei dat er voor KTA geen extra kosten aan verbonden zijn, omdat er sinds 1980 een schotelantenne voor opvang van signa len van satellieten aanwezig is. De OTS-satelliet is eigendom van de PTT in elf verschillende Europese landen. Interview met Desi Bouterse in „Kenmerk" HILVERSUM - De tv-actualiteitenrubriek „Kenmerk" van de IKON is vanavond (Ned. II - 19.25 uur) geheel gewijd aan Suriname. Hierin komt o.a. een op 18 december gemaakt inter view met bevelhebber Desi Bouterse voor, die zich van de macht heeft meester gemaakt. Men heeft voorts beelden van het staatsbezoek onlangs van president Maurice Bishop van Gre nada en nog niet eerder vertoond materiaal over de situatie in Suriname. In de uitzending zullen de journalist Jan van der Putten en de schrijver Edgar Cairo een toelichting bij een en ander geven. HILVERSUM NOS-tv zendt donderdagavond om 22.10 uur via Ned. II de an derhalf uur durende film „De Beeldenstorm" van Jo han van der Keuken uit. Deze film, die al sinds januari in diverse filmhuizen te zien is geweest, komt op de televi sie, omdat de NOS cineasten als Johan van der Keuken, die staat voor een bepaalde kwaliteit, de kans wil geven hun produkten via dit medi um aan een groter en alge mener publiek te laten zien. De NOS heeft destijds ook bijgedragen in de kosten van de film. Daarnaast kreeg Jo han van der Keuken een subsidie van de gemeente Amsterdam en het toenmali ge ministerie van CRM. Tot nu toe is de waardering in ei gen land voor deze film niet bijster groot geweest, met name omdat het publiek de mening is toegedaan, dat Van der Keuken met deze film is afgeweken van het patroon, dat men van hem is gewend. Dat staat in schrille tegen stelling tot het buitenland, waar de film via de televisie en tijdens filmfestivals is ver toond, dat louter enthousiast op de rolprent reageerde. De film „De Beeldenstorm" is opgenomen in en vertelt het verhaal van „De Melk weg", dat wordt omschreven als een haard van tegencul tuur. Dit Amsterdamse on derkomen is ontstaan uit de geest van de jaren '60 en is gevestigd in het oude gebouw van de melkfabriek achter het Leidseplein in Amster dam. In dit gebouw wordt sinds ruim tien jaar week na week aan een internationaal gekleurd publiek een verbijs terende hoeveelheid beeld en geluid voorgetoverd. Het is een soort vrijplaats, waar de slogan over de veelbesproken Nederlandse verdraagzaam heid enige waarheid bevat. Afhankelijk In de film gunnen vijf perso- VV Filmer Johan v.d. Keuken filmt een Melkwegbezoeker die contact zoekt met de buitenwereld nages de kijker een blik in hun leven. Met verschillende achtergronden en opvattin gen en met niet zo zachte toekomstverwachtingen le ven zij terzijde van de hoofd stroom van de maatschappij of ze roeien daar tegenin. Uit die blik blijkt, dat de zoge naamde tegencultuur hele- thaal niet uit één stuk is. Ze verandert vrij snel van vor men en wordt gevoed door nogal uiteenlopende subcul turen. Veel van de uitingen van deze cultuur lijken radi cale afwijzingen van de geau tomatiseerde wereld, maar de afhankelijkheid van de aan hangers van deze cultuur van apparatuur, van techniek en van electriciteit is groter dan ooit tevoren. De film staat bol van microfoons, buizen, schakelaars, versterkers en kasregisters. Zo zijn ook de verschillende vormen van hedendaagse muziek geba seerd op schema's van de „burgerlijke" muziek uit vo rige eeuwen, terwijl de rit mes van de zwarte Ameri kaanse muziek er in zijn ver werkt. „De Melkweg" is een cultu reel bedrijf, dat in een grens gebied opereert. Het werd in zijn betrekkelijk korte be staan geleid door tradities of gemeenplaatsen, waartegen men zich juist sterk afzet. Dit bedrijf wordt bepaald door de realiteit van het alledaags overleven, die voor steeds meer mensen dichtbij is; voor onderling nogal gescheiden groepen als ontnuchterde punks, de Suriname-minti's met hun natuurmagie, de jonge gastarbeiders van bin nen en buiten Europa, de ac tieve feministen, die het ge bouw allen met verschillende motieven bezoeken. Over één ding zijn ze het wel eens: je laat je niet onderwerpen door de in omvang slinkende zwijgzame meerderheid. De vertellers in de film heb ben allen ervaringen opge daan, die hen ertoe brachten het maatschappelijk midden te verlaten. Hun verhalen, die nauwelijks beginnen en halverwege eindigen, laten de kijker verder naar die er varingen gissen. Andere tekstfragmenten werken die gissingen wel uit, leidend tot steeds dezelfde conclusie: De maatschappij produceert ver nietiging. De vertellers in „De Beeldenstorm" leven niet geheel zonder waarden, maar zij hebben deze terzijde gelegd als onbruikbaar of als te bedreigend. Zo lang er in „De Beelden storm" wordt verteld, wordt er terug gekeken, gevraagd, gezocht en gewacht. Pas als de vertellingen voorbij zijn, wordt er een daad gesteld: de bestaande orde moet worden verstoord - en dat is alles wat men op dit moment kan doen. De orde onder hon derdduizenden bezoekers van een luchtmacht-wapenshow moet worden verstoord, want die massa's juichen het ge weld toe, waardoor ze zelf eens zullen worden vernie tigd. Men schreeuwt tegen die orde en men schreeuwt tegen de blind naar boven starende meute. Over deze film zegt Johan van der Keuken zelf: „Te genover de mensen, de ver tellers in „De Beeldenstorm" hoef ik mij niet belerend op te stellen, zoals ik in eerdere films soms deed. Zij onder vinden de ongerijmdheden, waarin ze leven en die ik wil tonen aan den lijve en door zien ze. De mensen van „De Melkweg" idoen me een beet je denken aan de woorden, die ik op de Berlijnse muren las: „Gefühl und Harte". Met alleen zogenaamd ver stand redden we het niet. Hoofd en hart zijn in verzet. GUILLAUME SPIERING WIM Door allerlei persoonlijke zorgen geplaagd, met name de ziekte van zijn aan de betere hand zijnde levens gade Corry, tobt Wim Kan met zijn programma, dat hij in principe toezegde aan VARA-tv voor uitzending op oudejaarsavond. Hij ging al een stap opzij voor Freek de Jonge, maar blijft er aan werken, ondanks dat hij in hoge mate wordt geremd. Want de VARA heeft caba ret geclaimd op haar uitzen duren op oudejaarsavond. Daar moet in voorzien wor den als Kan verstek zou moeten laten gaan. Daar is binnenskamers al het nodi ge overleg over geweest. Men heeft ook naarstig naar een vervanger gezocht en intussen Jan Blaaser bereid gevonden eventueel Wim's taak op die avond over te nemen. Jan Blaaser wordt daarmee een goede eerste reserve voor de onbetwiste meester op het gebied van het politieke cabaret, Wim Kan. Waar zitten precies de problemen van Kan? Hij kan toch uit de kranten en van de tv het nationale ge beuren volgen, waarop hij zijn grappen pleegt te en ten? Ja zeker, dat kan. Maar Kan mist zijn achtergrond, zijn publiek. Hij maakt maar niet zomaar grappen voor de vuist weg. Hij toetst ze op innerlijke en humoris tische waarde aan zijn pu bliek. Dat kan momenteel niet, omdat hij sedert de ziekte van Corry niet meer in de zaal optreedt. Zij ver gezelde hem altijd. Waar Wim was, was Corry ver weg. Zo ook heeft hij besloten Corry 's avoi niet alleen thuis te lat Zodoende loopt hij de to sing van zijn grappen n Daarmee zit zijn norm werkwijze in de knel. Al jaren door heeft hij bij optredens het recht voor houden om in te grijpen de band-opnamen. Dat g voor hem in mindere m de wijze van eigen optreo dan wel de publieksreact Die bepalen nl. ook w zijn mimiek, zijn spel i de zaal, en zeker de ritm in zijn programma. W moet hij inhouden om lach de ruimte te gev 1 Waar moet hij aan woord blijven om de san- hang in zijn teksten te waren? Al die keukengel j( men uit het het theater drijf, waarmee Kan in v< jarige ervaring tot en m< vertrouwd, spelen hem parten. En hem niet all< Ook de kijker komt er oog in oog mee te staan. CORRIE likb; ver iiere e iter rdt d; ir s i Corrie Konings, Benny Neyman, Arne Jansen, de Zangeres Zonder Naam, André Hazes en nog zo wat beroemdheden van het Ne derlandse lied krijgen kans hun grote keel op[ zetten op de laatste dom dag van dit jaar. In NCR| muzikale lunchprograi „Twaalfuurtje", op 30 cember dus, van 11.30 12.40 uur, ontvangt pres tator Dick Passchier al d( mensen en nog veel m( In de grotere studio 2 ti ken 200 bezoekers sai om zeventig minuten la zich onder te dompelenl de golfslag van het Hollai se lied. Van beroddelde lij de in „Amore" van Cor tot „Verdrietige kind< gen" om weggelopen vac van onze Nationale Zaï res bij uitstek. Televisie vandaag NEDERLAND 1 VARA 16.15 Casper, het lieve spookje. Tekenfilmserie. 16.25 Bumme, de beer van de rommelmarkt Ver- halenserie van Frits Bromberg, getekend door Viel van der Veen en verteld door Kees Broos. 16.30 Bob en Bobek. Kinder serie over twee konijnen die in een hoed wonen. 16.37 Kinderen uit.. Indone sië. In deze aflevering vertelt een jongetje uit Indonesië hoe hij leeft. 16.50 Dodo~. het verhaal van een jong hondje. Tsje chische tekenfilmserie. 16.58 Het stoplichtmannetje. Tsjechische tekenfilmse rie. 17.05-17.35 De film van Ome Willem. Kleuterpro gramma. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 De antieke wereld. Het dagelijks leven in Pom pei. NOS 18.58 Journaal. 10.00 Van gewest tot gewest Aandacht voor de kant- klossersschool in Wijde- nes en Nederlandse klanken in het Duitse Hillensberg. 19.50 Politieke partijen. Zendtijd voor de VVD. 20.00 Laat ze maar praten. Koos Postema gaat pra ten met de bewoners van Schiermonnikoog. 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 22.10 Studio sport. Laatste van twee programma's over de voorbereidingen van de Olympische Spe len in Los Angeles In 1984. 22.35 Cinevisie. Programma over films en filmma kers. 23.10 Journaal. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLANDS 2 NOS 18.30 Staatsloterij. Derde trekking van de 719de loterij. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. IKON 18.57 Ster zonder hemel. Duitse jeugdfilm in drie delen onder regie van Ottokar Runze. Tweede afl.: Vier vijftienjarige kostschoolleeriingen hebben temidden van de oorlogschaos van 1945 een plekje gevon den, waar ze zich veilig kunnen voelen voor de wereld van de volwasse nen. Slechts een meisje weet ervan: Ruth. 19.24 Kenmerk. Actualiteiten rubriek. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Filmpje van de NOVIB. VPRO 20.33 BGTV. Actualiteitenru briek. 21.05 Groucho Marx In „You bet your life". Kwis in showvorm,gepresen teerd door Groucho Marx en Georges Fen- neman. Als gasten: John Wayne en zijn vrouw Gretchen. 21.30 Gli occhi, la bocca (De ogen, de mond). In de serie VPRO cinema pri meur vanavond een maatschappijkritische film van Mario Belloc- chio. Met: Michel Picco- li, Lou Castel, Emanuel- le Riva en Angela Moli na. Korte inhoud: Een acteur op zijn retour komt na jaren afwezig heid terug in het ouder lijk huis. waar zijn twee lingbroer zelfmoord heeft gepleegd. Lang zaam maar zeker neemt hij de plaats van de broer in, ook tegenover diens verloofde. TELEAC 23.00 Cursus Communicatie (8). NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Udo Jurgana. Muzikaal portret. 17.00 Robineon Cruaoe. Tekenfilmserie naar het boek van Daniel Defoe. Derde deel. 17.25 Dromen, die klein bleven. Portretten van beroemde mensen: Antolne de Saint-Exupery. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstonee. Tekenfilm. 18.30 Wonderen inbegrepen. Documentai re serie over merkwaardige bouwsels. 19.00 Nick Knatterton. Detectivese rie 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het tweede teetamenL Serie. 20.00 Jour naal 20.15 Mieter Burgeea' tour. En gels tv-apei. Met: Nigel Hawthorne, Nick Ford. Kim Taytford en Jonathan Lynn. Korte inhoud: Chris gaat op aanraden van zijn vriendin solliciteren als taxi-chauffeur. De opleidingscur sus wordt gegeven door mister Bur gess. een voormalig politle-agent. Hij eist van zijn cursisten, dat ze Londen op hun duimpje kennen en Charing Cross als hun broekzak. 21.45 Beel den uit de wetenschap. Wetenschap pelijk programma. 22.30 Achter grondinformatie. DUITSLAND 2 Zanger Placido Domingo gaf een concert in Scène uit de Canadeee jeugdfilm 'Leer mij dansen' morgenmiddag op Ned. I het Vaticaan. Het eerete deel hiervan wordt om 16.15 uur. vanavond op BRT 1 om 21.35 uur uitgezonden. Journaal. 16.35 De den. A vonturen serie voor de jeugd. 17.00 JourneaL 17.08 Tele-illustra- tie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serle met William Shatner en Leonard Ni- moy. 18.57 ZDF-Uw programma 19.00 Journaal. 19.30 DirecL Pro gramma met bijdragen van jonge kij kers. 20.15 Balana Uit het econo misch leven. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdag lotto. 21.25 De stra ten van San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden in de hoofdrol. Korte inhoud: Johnny, zoon van gangsterkoning Murray Brennan wordt ontvoerd. Als Mike en Steve op de plaats van het gebeuren verschij nen, vinden zij slechts het lijk van de lijfwacht. 22.10 Dat ia voor u van be lang. Consumententips. Energiebe sparingsapparaten: zwendel. 22.15 Top job - diamantenroof in Rio. Dult- s-italiaans-Spaanse avonturenfilm van Giuliano Montaldo (1966). Met: Janet Leigh, Robert Hoflmann, Klaus Kinski e.a. 00.00 JoornaaL DUITSLAND 3 WDR 16.30 Er komt een leeuw ge vlogen (3). Poppen filmserie. 16.20 You're never too young. Amerikaan se speelfilm van Norman Taurog (1955). Met: Jerry Lewis. Dean Martin en Diana Lynn. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Toernooi van de schaakgroot meesters. Yasser Seirawan - Anatoij Karpov 19.00 Ouder worden bete kent toch alleen maar anders worden. Gespreksprogramma. 19.45 Journaal 3. 20.15 Sissi, cliche van een keize rin. Documentaire film. 21.00 Peter Grimes. Opera van Britten uitgevoerd door het koor en orkest van het Royal Opera House Co vent Garden o.l.v. Sir Colin Davis en zang solisten. 23.35 BELGIE BRT 1 16.00-16.30 Veilig en zuinig autorij den (Open school). Herhaling. 17.00 Op het Schildpad piel n. Jeugdpro gramma in kerstsfeer. 17.30 Trian- gelklub. Afl.: De kleurendief. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Jukebox. Met Llo en Boney M. 18.15 Chips. Amerikaanse serie voor de jeugd. Met: Larry Wilcox en Erik Estrada. Korte inhoud: Een aantal motorfiet- sers besluiten een wedstrijd op leven en dood te houden door de straten van de stad. Jon en Ponch moeten Ingrijpen. 19.00 Home made. Herha ling van „Wijn, Chateau Maison". 19.12 Uitzending door derden. 19.37 Morgen. Overzicht programma's, me dedelingen en tierce. 19.45 Journaal en «portberichten. 20.10 De weer man. 20.15 Home «weet home. Au stralische komische serie over de be levenissen van de familie Paceili. Ne gentiende aflevering. 20.40 De witte leugen. Tv-spel van de AVRO naar een roman van Dolf de Vries. Met: Ton Kuyl. Kees Brusse, Marjon Brandsma, Ua Caron en Lous Hen- sen. Korte inhoud: leder jaar brengt weduwnaar van den Burg een bos bloemen naar het graf van zijn vrouw, telkens op haar verjaardag. Dit jaar echter liggen er tot zijn verbazing al bloemen op haar graf. Een jaar later verwacht hij weer een bos bloemen te vinden. 21.35 Concert: I solisti Veneti en Placido Domingo. Eerste deel van een concert opgenomen in het Vati caan. 22.10 JourneaL Vooraf: Tierce en Nationale Loterij. BELGIE BRT 2 19.00 Jonger dan ja denkt informa tief. Programma voor 65-piussers. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en tierce. 19 45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 De Olifanten man. In de serie „Dossier" een tv-film van Jack Hofsiss naar het toneelstuk van Bernard Pomerance. Met: Philip Anglim en Kevin Conway. Korte in houd: Het spel vertelt het verhaal van het miserabele leven van de Olifan tenman. die aanvankelijk vanwege zijn wanstaltig uiterlijk als kermisat tractie diende en later, toen hij door een dokter ontdekt werd, zijn verdere leven In het ziekenhuis sleet als stu die-object. 21.55-23.00 Debat. Naar aanleiding van ,,De olifantenman" een debat over uiterlijk en communi- BELGIE FRANS 1 16.00 Clna, Bede at Cie. Jeugdpro gramma. 17.25 Plain da jau. Geva rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce aolr. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Flesh minute papillot». Tips voor consumenten. 19.30 Journaal 19.55 Nationale loterij. 20.05 Risqu- one-toul Historische speiprogram- ma. 21.00 Chansons a la carte. Showprogramma, gepresenteerd door Berengere. met o.a. Shakin' Stevens en Linda de Suza. 21.50 Pla nets das hommes. Serie etnografi sche films. Afl.: De Tobrlanda-eilan- den. 22 A5 Journaal 23.00 Zie België BELGIE FRANS 2 18.00 Pour tout roc du TranavaaL Frans-Belgische tv-serle van Claude Boissoi. Vijfde afl.: Na de botsing met het leger van Transvaal Is het conflict tussen Engeland en de Boeren een partizanenooriog geworden. 19.00 Un autre regard. Et vous, qui dites-vous que je suis? Tv-drama naar een sce nario van David Gerald. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Portrait-varletee. Lalanne la colere, Francis la tendresse. 20.55 Chock Jonas. Tekenfilm. 22.00-02.30 Nuit rock-claestque. Eurovisie-uit zending uil de Rudl Sedlmayer Halte In München met o.a. Ultravox, Mike OkJfield. Gary Brooker. ENGELAND BBC 1 16.55 Play echooL 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Re cord breakers. 18.05 John Craven's new around. 18.10 Braak point. Serie. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 JoornaaL 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 20.00 Top secret Spel. 20.20 Rock Messiah. 21.00 Dallas. 21.50 Pointe of view. 22.00 Journaal 22.25 The pirates of Penzance. Tv-film. 00.05 Mike Harding. 00.38 JoumaaL ENGELAND BBC 2 16.30 Tekenfilmpje. 16.40 The Mis sissippi gam bi ar. Amerikaanse avon turenfilm van Rudolph Mate (1952). 18.40 Chaplin. Filmpjes met Chaplin. 19.10 The Waltons. Serie. 20.00 18 up. Jeugdprogramma 20.25 Jour neaL 20.30 Ebony. 21.00 Tlmewatch. 22.00 MASH. Serie. 22.25 The Bar- ctiester Chronicles. Serie. 23.20 Grapevine. Praatprogramma 23.50 Chris Barber. 00.35 JoumaaL ENGELAND ITV 17.10 On Christmas safari. 17.40 Beauty and. the beaat 18.15 Private Benjamin. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Corona tion Street 21.00 The Mike Yarwood show 22.00 Bloodline: speelfilm. 23.15 News at Tan. 23.40 Bloodline: tweeds deeL 00.25 Benjamin Brit- tan's ceremony of Csroia 01.00 Par- Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor dovan an slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthroenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuele Informatie, herhalingen van en aan vullingen op onderwerpen, die al eer der aan bod kwamen. 16.15 Loer mij dansen. Canadees jeugdfilmpje van Anne Wheeler over een Russisch meisje, dal in Canada probeert te le ven. 16.40 Sons and daughters. Au stralische Jeugdserie over een twee ling, die na de geboorte van elkaar gescheiden werd. Achttiende afleve ring. Angela Hamilton geeft toe dat zij een fout heeft gemaakt, waardoor NEDERLAND 2 NOS 13.00 Ntenra yoor dovon on DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Maria. Tv-tilm van Hans Geissendoerler. 11.40 Mo zaïek. Seniorenprogramma. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15-13.30 Vktootsxt voor Iedereen. 15.40 Videotex! voor ie dereen. 16.10 Journaal. 16.15 Zij hij - het. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 Monoor Rossi zoekt het geluk. Italiaanse tekenfilmserie. 17.50 Jour naal. 18.00 Helderziende tegen wil en dank. Serie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Zeven kunstenaars. Serie, waarin kunstenaars praten over hun werk. Julio Ie Pare (Parijs). 16.35 Altijd er gernis met pop. Komisch program ma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illu- stratie. 17.50 en op da tuba blaast Huber. Duitse muzikale serie. Aanslui tend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 16.00 Er komt een leeuw ge vlogen (4). Poppenfilmserie. 16.25 Zes beren met ui. Kinderfilm van Ol- drich Lipsky. 17.50 Oh je, die vrolij ke. Een verhaal in prenten naar een boek van Raymond Briggs. Kinder programma. 18.00 Hat programma mat da muis. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 15.10 L'ecran des vacancea. Vakantieprogramma voor kinderen. 17.15 ONEM. Informa tie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Pour tout l'or du Transvaal. Frans-Belgi sche serie. Zesde aflj De oorlog loopt teneinde. Enkele Boeren-com- mando's blijven verder vechten. Dit schept een sfeer van onveiligheid. ENGELAND BBC 1 12.00 Tarzan and the amazone. Amerikaanse avonturenfilm van Kurt Neumann (1945). Met: Johnny Welss- mueiler. 13.15 Korte film. 13.30 Jour- naaL 14.00 PebtXa Mill. 14.45-15.00 Cambarwick Graan. Kinderprogram ma. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouaa. Tekenfilmserie. 17.25 Jacka nory. 17.40 Huckleberry Finn and his friends. ENGELAND BBC 2 11.30-12.25 Schooftetevisia. 15.00 A Christmas carol. 15.15 The Levin in terviews. Bernard Levin praat met een bekend persoon. 15.45 Negus enjoys. Arthur Negus praat over mooie plaatsjes. 16.05 Wielrennen. 16.55 Carlton Browne of the Foreign Office. Engelse humoristische film ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The Ark utories. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulhrana. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Take the 'high road. 15.00 I really want to dance. 16.00 Big business. 16.20 The Crimeon pirate: (1952) film met Burt Lancaster. h< Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) Onderweg - 18.06T liteiten - 18.30 Berichtgeving of zendingswerk - 18.40 Zo'n jonjgeh de Jordaan (vervolgverhaal) dit Kleuterprogramma - 19.02 Vaiynar ik zingen - 19.30 De bijbel 90 no /Kin<?\ I annc rta liin 93 1 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.£ het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (NOS) In de nood vjerdt aangezicht: gedichten v Edgar Cairo - 16.30 (NCRÊ dio 55 - 17.36 Actualiteiten e grondinformatie - 18.20 Politie#® tijen - 18.30 Humanistisch Ver S al: 19.00 Leesoefeningen in de Ijispe ia.ou rtuirnie vuur israei - ^ujj ger des Heilskwartier - 20.18 reld zingt Gods lof - 21.00 Bij schoolinspectie - 21.30 Ev< hoofd bij het nieuws - 21.40 K< ring Molukkers - 22.10 Radio»<je et I telij r jkor elk; niversiteit - 22.40 Nederland buren - 23.00 Literama met 1 het luisterspel „Ochtendlichtjtum Rudolf Geei. HILVERSUM 3 - 16.34 (KRO) Nieuws-box (NOS) De avondspits - 19.02I.1 Krachtvoer - 21.02 Demo Rocktempel. HILVERSUM 4 - 16.00 (AVRO) Twintigste l (luitmuziek - 17.00 Overname sum 2 - 20.00 (AVRO) De Vietr5 pianist Dang Thai Son speelt «serd Haydn, Mozart en Chopin tvoe Symfonische muziek uit Ruslai^ hei Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 f t polis - 2.02 Nachtexpress - 6.0 er,. daag donderdag - 8.06 Actuali Fij 9.03 Wie weet waar Willem woont? - 10.03 Prettige muzielV; rio krnfüo 11M Uot Uollon/iaP uoiiju nou iwaaii-uunju V3' Middag pa uzedienst - 13.06 Acte 13.20 NCRV- Globaal 'tori Goudenregen Ensemble - 16.3 li d de kleuters - 16.40 Slad eiirjecj Friesland - 17.02 Rozegeur eiato, keidraad diei HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en inforii L 9.05 Gymnastiek voor de vijtoge 9.15 De werkbank - 9.33 V< w Turkse vrouwen - 10.03 Bi 11.03 Duimeland - 11.10 PraJ_ -per-adres-extra - 11.33 Kijk c. 12.03 Zakelijke bespiegelii 12.16 Overheidsvoorlichting Radiojournaal - 12.50 Regio 13.10 Lichte muziek - 13.57r cleel nieuws - 14.00 (NOS) 01 voorbereiding en vred es verwad 14.33 Radiovolksuniversiteit -| (KRO) Serie over joodse fed 15.20 Magazine over kerk en 1 leving - 15.32 De wereld op (I get dag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermout 9.03 Hugo van Gelderen - 11.0 Roland - 13.03 50 pop of een - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9. nist Christopher O Riley - 10.2 ni-,, ken van Faure en Chausson Componistenportret van Poilëla i 12.25 Operette - 13.05 WerldJ. i Cimarosa. Haydn en Mozart -fehta (EO) Orgelbespeling - 15.00 .j,,,, huis - 16.00 Woord en lied -f Theologische verkenningen - Overname Hilversum 2 kfe a. NIEUWSBERICHTEN kan Nieuwsuitzendingen zijn op Hil v 1 elk heel uur, 24 uur per dag. versum 2 op elk half uur van 7 öa' tot 17.30 uur, voorts om 7.00Van 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 ent; F uur. Op Hilversum 3 op elk h A. van 7.00 tot 24.00 uur en Hllve om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. C.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2