Reinere equipe p Parijs-Dakar sportuitslagen Jan van der Marei is klap nog niet te boven FIFA tegen Engelse experimenten LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 PAGINA 13 EKVERBOD ARCELONA IlONA Het bestuur van de Voetbalclub ter wereld, CF Barce- ieft zijn spelers en medische staf [n spreekverbod opgelegd. De be ten huldigen het standpunt, dat i goud is na alle affaires die de pers over de Catalaanse club gerakeld. Alleen de persvoorlich- [„Barca" mag verklaringen afleg- iclub heeft op het moment proble- jt sterspeler Diego Maradona. die Izucht lijdt. De Argentijnse vedet- jjrlopig voor een periode van ten- anderhalve maand uitgeschakeld, j ziekte zich bij de Argentijn open- was het al oorlog in Nou Camp |e Westduitsers Udo Lattek (trai- jBernd Schuster. Ajax finalist in Milaan MILAAN Ajax heeft de finale be reikt van het internationale zaalvoet baltoernooi te Milaan. De Amsterdam mers wonnen met 6-4 van Nottingham Forest, waarbij uitblinker Gerald Va nenburg drie keer scoorde. Piet Schrij vers redde Ajax van een nederlaag door in de eindfase met enkele uitste kende reacties schoten van Hodge en Gunn onschadelijk te maken. De Am sterdamse ploeg (zonder Jesper Olsen) ontmoet vanavond in de eindstrijd AC Milan, dat voor ruim 8000 toeschou wers op het kunstgras in de hal in een zinderend duel stadgenoot Inter Milan met 3-2 versloeg. Innocciati scoorde vier minuten voor tijd voor AC Milan 3-2. Nottingham Forest en Inter maken uit wie derde wordt. Vanenburg: drie treffers te gen Nottingham. FC Den Bosch wil geen Kerstmis zonder salaris DEN BOSCH Eerste-divisieclub FC Den Bosch wil het beslag dat belasting en be drijfsvereniging sinds 18 november hebben gelegd op het tegoed van 143.000 gulden, dat de stichting op de bank heeft staan, eventueel via een kort geding laten ophef fen, teneinde de salarissen in deze 'competi- tieloze weken te kunnen uitbetalen. Vol gens FC Den Bosch bedraagt de vordering van belasting en bedrijfsvereniging over de afgelopen jaren in totaal 475.000 gulden, dat gezien de toegezegde subsidie van 255.000 gulden van de gemeente voor een deel ge dekt is. De Vrienden van FC Den Bosch bereiden intussen een actie voor die twee ton moet opbrengen, terwijl een bedrijf op opheffing van het beslag wacht teneinde opnieuw shirtreclame voor FC Den Bosch in- overweging te nemen. Directeur roeibond overleden na pensionering LEUSDEN In de nacht van maan dag op dinsdag is in zijn woonplaats Leusden de oud-directeur van het bondsbureau van de Koninklijke Ne derlandse Roeibond, dhr. E. Lyklema, overleden. Hij oefende deze functie twaalf jaar uit, en was onder meer nauw betrokken bij de organisatie van de wereldkampioenschappen op de Bosbaan in 1977. De 65-jarige Lyklema had op zaterdag 12 december j.l. als di recteur afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Hij overleed aan de gevolgen van een beroerte die hem vo rige week had getroffen. Amateurclub in prof liga? ZEIST Er bestaat een klein kansje dat aan het eind van dit voetbalseizoen officieel per 1 juli 1983 een amateurclub wordt toegelaten tot de ge lederen der semi-profs. Een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de secties amateur- en profvoetbal van de KNVB is tot de conclusie geko men dat hieraan eventueel zou kunnen worden me degewerkt. De animo bij de amateurs is echter niet zo groot. Voor zover bekend staat alleen Limburgia te dringen. Het toelaten van een amateurclub bij de profs is een onderdeel van een rapport dat op 6 ja nuari door het amateurbestuur moet worden be handeld. De commissie, bestaande uit de heren Fe- ringa, Janssens en Wagenaar (amateursectie) en Karei Jansen, Huybregts en Van de Berg (namens de profs), gaat er vanuit dat er in de toekomst be staansmogelijkheden zijn voor 20 betaalde voetbal- organisaties. De nieuwe situatie zal volgens het ge noemde zestal per 1 juli 1984 gerealiseerd moeten worden. irgei in dei >or ca vette" ilfuurt jersur eekt k". pNAARS VERMEULEN EN TIEKSTRA VAN START IN MONSTERRALLY kun i als ingsmjpj il ter van iu koi auden a beh r enoil' zijn jarom VOOF strooit ie str lke :mode j Ier, h papi [aar hi ver e denk oeginL iar w dat AAG Nederland in januari tijdens tot de verbeelding ide rally Parijs-Da- ier van de partij it is vooral te dan- Lee van Dam, die anks de economi- essie weer in is d, de nodige spon- en te verwerven, ft echter niet kun- Drkomen, dat de af- ;ing kleiner is ge- Waren er begin vijf motorcoureurs :t^digd een poging te de woestijn te be- in, ditmaal krijgen Anne Kies en Rie- bbers de kans. •varen motorcoureurs, jaar overigens vroeg- strijd hebben moeten Voorts worden er nog VeWVERTENVÉ IALE MEDEDELING HER TOTO nr. 51 trijden op toto nr. 51 (van december) worden een gespeeld (weekeinde 1 en 1983). h-uftslag komt dus in dat de tot stand, ing blijft ongewijzigd deze HOTO DEN HAAG. twee auto's ingezet, één met onder meer Hagenaar Jim Vermeulen en een ander met onder andere diens stadgenoot Aat Tiekstra, die beide even wel als eerste taak hebben de twee motorcoureurs te onder steunen. Lee van Dam over deze op merkelijke ontwikkeling: „Het is allemaal op het nippertje voor elkaar gekomen. De meeste sponsors zijn wat voor zichtiger geworden met het besteden van de centen. Het heeft er zelfs naar uitgezien, dat we helemaal niet met het Dutch national team aan de start zouden verschijnen. Ik heb echter alles op alles gezet, ook al om het werk van de in januari in de woestijn omgeko men Bert Oosterhuis een ver volg te geven. Gelukkig is Ya maha op het laatste moment bereid gebleken niet alleen de motoren te leveren, maar ook voor een eventueel tekort ga rant te staan. Ik heb twee mo torcoureurs kunnen kiezen. Anne Kies en Riekus Lubbers krijgen de kans, ook al omdat zelfs organisator Sabine het met me eens is, dat zij de beste mentaliteit bezitten om hoog in het klassement van deze rally te eindigen". Grootste belang De andere voor dit^Nederland- se team uitkomende sportmen sen zijn Jim Vermeulen en Bernie Hutschinson, die samen de vierwiel aangedreven Mer cedes 280GE door de Sahara zullen sturen, alsmede Roel Maas uit Groningen, Frits Kig- ge uit Ospel en Aat Tiekstra uit Den Haag, die moeten pro beren het met een VW LT40, ook een vierwiel aangedreven wagen, zo snel mogelijk de verschillende bivakken te be reiken. En dat is van het grootste belang, want als de motorcoureurs pech krijgen zal snelle hulp geboden moe ten worden. Vooral ook omdat de rally nog zwaarder wordt dan de vorige editie. De organisatie heeft zich totaal niets aangetroffen van de ver schillende ongelukken, waar van één, zoals bekend, met do delijke afloop. De rustdagen zijn vervallen en de totale af stand tot 12.000 km opgevoerd. Tweeduizend kilometer meer dan dit jaar. De leiding van Parijs-Dakar heeft zich tot doel gesteld een rally te orga niseren die door niet meer dan 20 procent van de deelnemers kan worden uitgereden. Dit jaar zijn er te veel coureurs in Dakar gearriveerd, met als ge volg dat het aantal hindernis sen is vergroot en nu ook Ivoorkust wordt aangedaan. Met andere woorden: alleen de absolute toppers onder de deelnemers, mensen die meer kunnen dan een normale ster veling, worden aan de finish verwacht. Kies en Riekus Lubbers. De Drent moest vorige keer de strijd na 9.000 km staken. Ei genlijk in het zicht van de ha ven, want Dakar was nog maar duizend kilometer rij den. Diep in het binnenland van Afrika in Nioro viel hij en kreeg de motorfiets op zijn borstkas. Na vijf minuten be wusteloos te zijn geweest, was hij opgekrabbeld, kreeg hij de motor weer aan de praat en legde vervolgens de 25 km, die hem van het bivak scheidde, alsnog af. Eenmaal aangeko men ging het mis. De ademha ling gaf hem de grootste moei lijkheden. Pijnstillende midde len werden amper verstrekt. Anne Kies: „Ik kreeg van de dokter geen spuit, omdat de bijverschijnselen zich anders niet zouden kunnen manifes teren. Toen ik de volgende dag om elf uur evenwel een injec tie kreeg en drie uur had ge slapen, had ik zo weer door kunnen rijden. De karavaan was toen echter al weg, zodat dat niet kon. Bovendien wilde men na het overlijden van Bert Oosterhuis natuurlijk geen enkel risico meer ne- De befaamde Nederlandse en- duro-rijder, die lange tijd voor in het klassement heeft ge staan, is toen naar Schiphol gevlogen, waar een compleet medisch team klaar stond om hem verder te helpen. „Een maal in het ziekenhuis in Slo- tervaart bleek al snel, dat het Het Dutch National Team voor de vijfde rally Parijs-Dakar bestaat uit zeven man. Dat zijn staand v.l.n.r. Rikus Lubbers (36), Anne Kies (30), Bernie Hutchinson (32) en teammanager Jim Vermeulen (34). Op de voorgrond links Roel Maas (36) en Aat tiekstra (37). niet zo'n vaart liep. Het opera tieteam van zeven personen dat al acht uur op mij wachtte, kon dan ook direkt vertrek ken. Een nauwgezet onder zoek toonde aan dat het alle maal meeviel. De pijnen wer den misschien ook wel veroor zaakt doör de spanningen". Ook voor Riekus Lubbers werd de rit uiteindelijk niet het succes waaraan hij aan vankelijk had durven geloven. Tweeduizend kilometer eerder dan voor Kies, was het afgelo pen. „Ik reed op een TRI lOOOcc, een zware machine. Het probleem was echter, dat het blok vaak de grond raakte. Ik kreeg een groot gat in het' carter, moest nieuwe spullen inbouwen en moest om de kleppen te stellen ook nog eens drie keer per dag in mijn eentje een tank van zeventig kilo optillen. Ik raakte door dat soort zaken achterop, kreeg te weinig slaap. Boven dien had ik de vering harder afgesteld om de kans te ver minderen, dat het blok met de grond in contact zou komen. Het rijden werd er daardoor niet comfortabeler op. Nou, op een gegeven ogenblik vloog ik weer van die motor af, mijn pols kwam tussen stuur en tank en begon geweldig te zwellen. Desondanks heb ik met een hand nog mijn stuur recht gebogen en ben doorge gaan. Ik nam drie pijnstillers, viel toen bijna in slaap en slik te daarom ook nog maar drie pepmiddelen, in de verwach ting dat het weer in orde zou komen". „Toen ik na 120 km zwoegen naast mijn motor zat, kwam Sabine met zijn helicopter langs. Hij vroeg wat er aan de hand was. Hoorde dat ik op deze manier al 120 km had af gelegd en klopte me toen op de schouders met de medede ling: „dan kun je de laatste driehonderd kilometer ook nog wel de baas", en daarna verdween hij. Ik probeerde het, maar uiteindelijk kon ik het niet redden. Ik ging terug naar Europa en direkt naar de Belgische dokter Derweduwe Die constateerde in tegenstel ling tot zijn collega in Afrika dat er niets was gebroken en dat er slechts sprake was van een scheur in het bot vanwege een zware kneuzing. Mijn eerste reactie was: hoe kom ik daar weer terug. Maar dat was natuurlijk zinloos. Toen ik moest opgeven in Afrika heb ik echter gejankt als een klein kind. Van pure machteloos heid. Maar toen heb ik me voorgenomen terug te komen en een keer Dakar te halen". PETER VAN PUTTEN ig vof joenen- jzen allen in ,wettlftserse en nse lotto PARIJS In Zwit- en Frankrijk zijn het in weekeinde bij de [iljoenenprijzen geval- Zwitser won met een in 12 frank (ongeveer :n bruto-bedrag van frank (circa 4,2 Deze som zal hem, Iftrek van 35 procent Ibelasting, in de eerste in januari worden uit- Hij was enige die uit len die zes had aange- elke werden getrok- de Bretonse plaats won een vrouw met :t van acht frank (on- 3,20) 6,4 miljoen iim 2,5 miljoen). Zij liste zeven getallen uit itreept. Haar man die laakt van de beman- in een mammoettank- locht van de rederij in lafrikaanse haven van naar huis te vliegen. frtprijs- :en AAG Zowel de lotto Itijferspel hebben de af- jweek een 'teringen in de sport- prijs, 1 winnaar, tweede prijs, 3 f. 50.000,-; derde winnaars, f. 1339,20; prijs, 7873 winnaars, vijfde prijs, 107.246 j prijs, 10 winnaars tweede prijs, 140 win- jf. 164,30; derde prijs, pnaars, f. 26,- ijk 50 [prijs, 1 winnaar, 40; tweede prijs, 3 win- J234.40; derde prijs, 58 TS f. 60,60; vierde prijs, r f. 6.40. AMERSFOORT Zater dagmiddag 30 oktober. De Bac-rally, de voorlaat ste wedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap, is nog in volle gang als Jan van der Marei op de klassementsproef bij Hank in een (geslaagde) poging een spookrijder te ontwijken bij een onge luk betrokken raakt. De wagen schiet van de weg, zweeft zo'n 25 meter door de lucht en komt ten slotte met een harde klap op zijn achter ste „pootjes" terecht. Van der Marei houdt er een zware hersenschudding aan over, een gebroken rechte rarm en de nodige kneuzin gen, terwijl zijn navigator Bruno van Traa er relatief ge zien met wat kneuzingen en een snee in het hoofd nog goed van af komt. De wagen is total loss: schade 80.000,-. Ruim zeven weken na de „ergste crash van de laatste jaren uit de geschiedenis van dé Nederlandse rallysport" is de Amersfoorter de klap nog altijd niet helemaal te boven. Weliswaar doet uiterlijk al leen nog maar het gips om zijn rechterarm aan „die zwartste dag" uit zijn carrière herinneren, het praten en lo pen blijkt hem echter toch ook nog moeilijk af te gaan. „Volgende maand - 19 januari - hoop ik van dit gips verlost te worden", zegt hij. „Hopelijk is het genezingsproces dan ook alweer zo ver gevorderd, dat ik me weer daadwerkelijk met de rallysport bezig kan gaan houden. Als ik weer steun kan krijgen van een of andere importeur zal ik weer zeker achter het stuur gaan plaats nemen. Angstcom plexen of schrik heb ik echt niet aan die crash overgehou den. Het feit dat mij geen en kele schuld treft zal daar wel alles mee te maken hebben", zo argumenteert hij zijn be- Van der Marei is geen eendagsvlieg en wil na zijn ongeluk terugkomen. Tot nu toe won hij al een stuk of twintig rally's. „Op de openbare weg", zo vervolgt hij zijn verhaal, „loop je reëel gezien meer ri sico's dan op zo'n afgesloten circuit. In het verkeer kan ik bij wijze van spreken elke dag spookrijders tegen komen, terwijl dat op zo'n klasse mentsproef waarschijnlijk wel nooit meer zal gebeuren", al dus de viervoudig kampioen, die zich overigens van het fa tale moment niets meer zegt te kunnen herinneren. „Het enige dat ik nog weet, is dat ik opeens die wagen uit die blinde hoek op me af zag ko men. Wat er daarna gebeurd is weet ik niet meer. In een reflex heb ik hem gelukkig nog kunnen ontwijken. Met alle gevolgen van dien". Schuld De organisatie van de Bac- rally treft volgens Van der Marei alle schuld. Het start schot voor de proef had zijns inziens nooit gegeven mogen worden. „De politie sprak la ter dan ook over een wonder en inderdaad lijkt het daar ook wel een beetje op. Die spookrijder is er goed van af gekomen en wij trouwens ook. Achteraf kan je ook al leen maar blij zijn dat je zo streng voor jezelf geweest bent wat betreft de beveili ging van de wagen. Een rol- bar wordt voorgeschreven, maar ik heb er nooit geen ge noegen mee genomen. De rol- kooi, de hoofdsteunen en de zespuntsgordels hebben in fei te ons leven gered. We waren er anders nooit levend uit ge komen". Volgens Var? der Marei zou een dergelijk incident in het professionele Belgische rally- rijderswereldje niet gebeurd zijn. De rally's kennen daar volgens hem geen geheime proeven zodat de moeilijke punten in het parcours al vooraf bij zowel rijders als pu bliek bekend zijn. „Mensen die op een klassementsproef niets te zoeken hebben, wor den daar door het publiek dan ook op attent gemaakt. In Hank was er niemand om die spookrijder van het parcours te jagen". De gebeurtenissen van 30 ok tober hebben Van der Marei wel de prolongatie van het kampioenschap gekost. De ti tel kwam nu bij Wim Luij- bregts terecht. „Ik gun het Wim, al was het alleen maar omdat hij bij dat ongeluk zich zo sportief heeft opgesteld. Henk Vossen - de winnaar van de Bac-rally - was alleen maar uit op roem. Hij heeft me rustig in de sloot laten lig gen. Luijbregts heeft de koers gelukkig stil gelegd en eerste hulp verleend. En dat waar deer ik in hem. Al blijf ik er bij dat normaal gesproken mij de vijfde titel op rij niet had kunnen ontgaan. Ik stond twintig punten voor en be hoefde alleen maar op safe te Eendagsvlieg Wat voor consequenties het mislopen van de titel voor de 38-jarige Amersfoorter zal hebben, zal de toekomst moe ten leren. Zelf zegt hij er van: „De mensen die mij kennen weten dat ik geen eendags vlieg ben. Ik sta al vijf jaar aan de top. Van de veertig a vijftig rally's waarin ik gefi nisht ben, heb ik er geloof ik een stuk of twintig gewonnen, terwijl ik 34 keer eerste in mijn klasse geworden ben. En dat is toch niet niks. Ik heb dan ook goede hoop dat ik er volgend jaar weer bij zal zijn. Een ding staat echter vast: privé steek ik er geen geld meer in. Fabriekssteun en een goede auto stel ik nu als eis. Als het echter niet mocht luk ken heb ik nog wel wat alter natieven achter de hand". Van der Marei voelt erin ie der geval niets voor om met minder materiaal dan hij ge wend geweest is tussen de naamlozen terecht te komen. „Ik rij om kampioen te wor den. En andere dan de eerste plaats telt voor mij gewoon De Nederlandse titelstrijd hoopt hij ooit te kunnen ge bruiken als springplank naar het grotere Europese werk, zodat een jaar op non-actief staan hem eigenlijk niet zo goed uit komt. „Ik loop nu al zo'n zeven jaar mee. In Ne derland weet ik zo langzamer hand wel wat er te koop is. Mijn streven is er dan ook op gericht om ooit nog eens Eu ropees aan de bak te komen. Voor die wedstrijden heb ik kennis en macht genoeg. Mijn probleem is alleen: waar haal ik de gek vandaan die er het nodige geld wil inpompen?" Als zijn doelstellingen hele maal niet haalbaar mochten zijn zegt hij zich te gaan be zighouden met de preparatie van rallywagens. Op wat lan gere termijn denkt hij er dan over om een rallycursus te gaan organiseren. „Ach, ik had na dit najaar al mee wil len starten, maar dat ongeluk heeft roet in het eten gegooid, zoals ik van meer dingen heb moeten afzien. Ik zou ook aan Parijs-Dakar hebben deelge nomen. Dat gaat nu ook niet door. Jammer Eerst maar eens zien dat ik weer hele maal de oude word". RONALD HENZE LONDEN De interna tionale voetbalfederatie heeft de Engelse voetbal bond gevraagd een eind te maken aan de experimen ten met de regels. Al aan het begin van het vorige seizoen werd het systeem van drie puntep voor een gewonnen wedstrijd inge voerd. Daarnaast werd het gebruik van de gele en de rode kaart afgeschaft. Bij het begin van dit seizoen echter bepaalde de Football Association dat de zogenaamde professionele overtreding (op zettelijk hands, het ten val brengen van doorgebroken te genstanders) bestraft moest worden met het uit het veld sturen van de overtreder. De laatste Engelse aanpassingen leidden tot een geweldige stij ging van het aantal spelers dat uit het veld werd gestuurd. In de vier divisies van de league werden tot nu toe al 111 spe lers, onder wie elf doelverde- digers, voortijdig naar de kleedkamer gezonden. Meer dan een verdubbeling van het aantal uitsluitingen in vergelij king tot dezelfde periode in het vorige seizoen.Nu echter heeft de FIFA zijn stem laten horen. De voorzitter van de Engelse bond, Bert Millichip, verlangt dat de International Board, die zich met de spelregels en de uitvoering daarvan bezig houdt, aan het eind van dit seizoen zijn standpunt bepaalt over de Engelse maatregelen „Maar", voegde hij er aan toe. „wij proberen het voetbal zui verder te maken. Wij zullen ons echter dienen te richten naar de eisen en de voorschrif ten van FIFA, want die zijn over de hele wereld geldig". De Engelse voetbalbond heeft bekend gemaakt dat de voor de zomer voorziene reis van het nationale elftal naar Zuid- -Amerika niet doorgaat. Vol gens de voetbalbond werd de beslissing genomen in aanslui ting op de mededeling uit Bra zilië dat het duel Brazilie-En- geland op 8 juni niet kon plaats vinden, omdat Brazilië in dezelfde periode een tour nee door Europa maakt. Het duel tegen Argentinië, op 14 januari te Buenos Aires, was al - twijfelachtig sinds het begin van de Falklandcrisis. WIELRENNEN Zesdaagse Maastricht Eindstand profs: 1. Pijnen/Wij- nands (Ned) 566 punten; 2. Peffgen- Fritz (Wdl) 396; 3. Sercu/Knete- mann (Bel/Ned) 367; op 1 ronde: 4 Raas/Pronk (Ned) 391; 5. Clark//Al- lan (Aus) 386; op 2 ronden: 6. Braun- /Schutz (Wdl) 404; op 7 ronden: 7 Van Vliet/Wiggins (Ned/Gbr) 365; op 11 ronden: 8. Debosscher/Hermann (Bel/Lie) 496; op 13 ronden: 9. Veiix- /Kos (Ned) 288. Amateurs: 1. Groen/Huveneers 126 pnt. 2. Harren/Costermans 110; 3. Van der Aerden/Sawyer (Bel/Nzc) 99; 4. Nevels/De Bie (Ned/Bel) 73; 5. Moorman/Elshof (Ned) 50. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS, 2000 meter: 1 Vamp Hanover (J.A. de Rijk) 1,23,3. 2. Viola Rehoboth, 3. Vaillante G TOTO: winpend f. 1,70, plaats f. 1,20, f. 2,60, f 1,20, koppel f. 22,00, trio f. 200,30. Niet gestart: Vanina C (nr 11). TWEEDE KOERS, 1600 meter. 1 Wyjan Prinses (R. Kromkamp) 1.21,0. 2. Wilwy 3. Wacky Woman. TOTO: winnend f. 13,00, plaats f. 2,10, f. 1,30, f. 2,70, koppel f. 14,40, trio f 241,60. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Vi- vatio Hil (C.J. de Leeuw) 1.22,4. 2. Vita Top. 3. Vinassi Oostwijck. TOTO: winnend f. 19,90, plaats f. 5,40, f. 2,40, f. 2,70, koppel f. 77,30, trio f. 1097,90. Niet gestart: Urmanak A (nr. 4) en Urban Rodney (nr. 14). VIERDE KOERS, 2440 meter 1 Ulbe (L. Schoonhoven) 1.21,2. 2. Vas- co Buitenzorg. 3. Usefull Rose. TOTO: winnend 1. 17,10, plaats f. 2,30, f. 1,50, f.2,80, koppel f 9,80, trio f. 231,60. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Ter ry Buitenzorg (L. Dooper) 1.20,6. 2. Urban Buitenlust 3 Untold D TOTO: winnend f. 3,10, plaats f. 2,60, f. 4,80, f. 3,30, koppel f. 9,80, trio f. 156,00. ZESDE KOERS, 2000 meter 1 Vic Hanover (J. de Leeuw jr.) 1.21,1. 2 Tara Fortuna. 3. Tuesday TOTO winnend f. 12,40, plaats f. 7,10, f. 2,80, f. 2,10, koppel f. 49,30, trio f. 888,70. Niet gestart: Tonino (nr. 1), Tantieme (nr. 6). ZEVENDE KOERS. 2000 meter. 1 Us Hinton (A. de Wrede) 1.21,1. 2. Urjos Shadow. 3. Utta Crackajak TOTO; winnend f. 5,50, plaats f 2,40. f. 9,20, f. 2,40, koppel f 126,10. trio f. 582,10. Niet gestart: Tabasco du Bois (nr. 6). ACHTSTE KOERS. 2920 meter 1 Upperpride B (C.P.G Wortel) 1.23,0 2. Dead Heat: Udit S (nr. 9) en Tar- zan (nr. 11). TOTO: winnend f. 5,10, plaats f. 1,70, f. 2,80, f. 2,20, koppel 7/9: f. 7,40, 7/11 f 5,90, Trio. 7/9/11 f. 90,10, en 7/11/9: f. 60,80. NECENDE KOERS. 2000 m; 1 She> Ia Fortuna (J.L. Meertens) 1.23,2; 2 Ubiquiste; 3. Sandra Rumelaar. Toto winnend f. 10,10 plaats f. 4,50 f. 3.90 f. 24,10 koppel 41,20 trio f. 8185,00 TIENDE KOERS, 2000 m l Pour quoi (L. Dooper) 1.20,5; 2. "Oswald; 3 Ópal Yell. Toto: winnend f. 2,90 plaats f. 1,10 f. 1,30 f. 1,60 koppel f. 10,70 trio f. 90,90. ELFDE KOERS, 2000 m: 1. Vorden's Dillon (J.R. de Boer) 1.24,4; 2. Vina Wielinga; 3. Volo Haule. Toto: win nend f. 2,20 plaats f. 1,90 f. 2,90 f. 8,30 koppel f. 34,90 trio f. 508,70. Niet ge start nr. 10 Venus Joy Totalisa tor-om zet: f. 340.156.-- SCHAKEN EK jeugd Tweede ronde: Giles Miralles (Fra)- Pierre Moulin (Fra) 0,5-0,5; Curt Hansen (Den)-Eser Ipekyilmaz (Tur) 1-0; Jan Ehlvest (Sov)-Alon Green feld (Isr) 1/2-1/2; Michael Hofmann (Zwi)-Tamas Utasi (Hon) 1-0; Jose- -Manuel Gil (Spa)-Carlo d'Amore (Ita) 0-1; Igor Stohj (Tsj)-Daniel King (Eng) 1/2-1/2; Einar Brekken (Noo)- Lars Schandorff (Den) 1-0; Friso Nii- broer (Ned)-Milan Franic (Joe) 1-0 Manuel Bosboom (Ned)-Peter Heaver (Wal) 1-0; M^rk Condie (Scho)-Sean Coffey (Ier) 1-0; Josef Klinger (Oos)- Stavros Lazarides (Gri) 1-0; Louis Galego (Por)-Freddy Behrend (Lux) 1-0; Elvar Gudmudsson (IJs)-Pjortr Stanizewski (Pol) 1-0; Arno Eskeli nen (Fin)-Pia Cramling (Zwe) 1-0 Jilrgen Pfaff (Wdl)-Moshe Pyernik (Isr) *1-0. Na twee ronden leiden Michael Hof mann (Zwi), Curt Hansen (Den) en Carlo D'Amore (Ita) met 2 punten. IJSHOCKEY Vijflandentoernooi Moskou West-Duitsland-Finland 10-2 (2-2, 4- 0, 4-0). Tussenstand: 1. Sovjet-Unie 3-6 (17-9); 2. Tsjecho-Slowakye 3-4 (18-9), 3. Finland 4-4 (13-21); 4. Zweden 4-2 (18-17); 5. West-Duitsland 4-2 (16-26) Vriendschappelijk: Nijmegen-Vere- nigde Staten 3-5 (1-1, 1-3, 1-1). 9 Van Heumen 1-0, 14 Sampson 1-1. 30 Johnson 1-2, 31 Sampson 1-3, 32. Tij- nagel 2-3, 34 Armstrong 2-4, 49. Ke ryluk 3-4, 50 Wells 3-5. Scheidsrech ter: Toemen. Toeschouwers: 1700 SKIËN Slalom Madonna 1. Stig Strand (Zwe) 1 min 38,99 (51,45/47,54); 2. Ingemar Stenmark (Zwe) 1.39,23 (50,95/48,28); 3 Phil Mahre (Vst) 1.39,26 (52,13/47,13); 4 Bojan Krizaj (Joe) 1.39,37 (51,09/48,28); 5. Paolo de Chiesa (Ita) 1.39,44 (51,15/48,29). Stand wereldbeker: 1. Peter Mueller (Zwi) 60'punten; 2. Harti Weirather (Oos) 55; 3. Franz Heinzer (Zwi) 48; 4 Conradin Cathomen (Zwi). Ingemar Stenmark (Zwe) en Stig Strand 45 VOLLEYBAL Eredivisie heren: VVC-Onon 7-15, 15-11, 15-13, 7-15. 15-7 Nationale beker dames: VCH Voorburg 15-8. 10-15. 15-11. 15-7

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13