Nieuw tv-serie voor de jeugd over allesbegrijpende Bumme BRITSE ITV-PROGRAMMA'S OP NEDERLANDSE SCHERMEN is RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT AMSTERDAM Delta TeleDistributie te Amsterdam en de Engelse commerciële omroeporganisatie Independent Tele vision (ITV) hebben een overeenkomst gesloten over de le vering van het ITV-programma aan Nederland. Op basis van deze overeenkomst heeft Delta TeleDistributie het recht op verkoop van dit programma aan exploitanten van kabel- tevisienetten in Nederland, die hiervoor belangstelling heb ben. Het betreft het ITV-programma zoals dit in Zuid- en Zuid- west-Engeland gedurende gemiddeld 15 uur per dag wordt uitgezonden. Belangrijke onderdelen zijn informatieve en educatieve programma's, kinderprogramma's, films en to neelspelen, shows en sport. De overeenkomst is na langdurige onderhandelingen tot stand gekomen. Het is een unieke gebeurtenis dat de kabel rechten op een volledig omroepprogramma worden overge dragen voor doorgifte in een ander land. Alvorens tot uitvoering van de overeenkomst zal worden overgegaan, zal in Nederland o.m. nader overleg plaatsvin den met de PTT over de wijze en het tijstip waarop de tech nische faciliteiten ter beschikking kunnen worden gesteld. Tevens zal worden overlegd met geïnteresseerde exploitan ten van kabeltelevisienetten over de voorwaarden voor doorgifte van de programma's. Met organisaties als de Buma zal over een uniforme regeling van een aantal auteursrechtelijke aspecten worden gespro ken. Vervolgens zal ook overleg plaatsvinden met de Neder landse omroeporganisaties om te komen tot een afstemming over en een regeling voor uitzending van onderdelen van het ITV-programma door deze omroeporganisaties tegen de achtergrond van de thans gesloten overeenkomst met ITV.- Delta TeleDistributie is een vennootschap onder firma, waarin Elsevier-NDU, Vroom en Dreesmann en DeltaKabel participeren. Rod Stewart in De Kuip ROTTERDAM Na het succes van de Rolling Stones in juni van dit jaar, waagt Rod Stewart zich op 10 juni 1983 in de Rotterdamse Kuip. Het ruim twee uur durende concert van de Engelse zanger met zijn groep begint om half negen. De poorten voor de kaartver koop gaan echter al eerder openen. Om het publiek in de stemming te brengen betreedt voorafgaand aan het optreden van Stewart vanaf drie uur 's middags een aantal bands het podi um. Al gecontracteerd hiervoor is Nor maal. De voorverkoop van het concert is bij het Nationaal Bespreekbureau (02153 - 12.34.4) al begonnen. De offi ciële voorverkoop begint op 1 maart 1983. VPRO kwaad over benoeming van VARA-man in NOS-bestuur HILVERSUM Onder zwaar protest van de VPRO hebben de overige zeven omroepvereni gingen een vertegenwoordiger van een A-om- roep (omroepsecretaris drs. H. van Wijk van de VARA) aangewezen als lid van de raad van be heer (dagelijks bestuur) van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS). Hij volgt mevrouw mr. A. Kappeyne van de Coppello op, die an derhalve maand geleden staatssecretaris van emancipatiezaken is geworden. De VPRO is hierover uitermate verbolgen, om dat twee jaar geleden -toen ook een lid van de raad van beheer moest worden aangewezen deze omroep werd gevraagd in het kader van de bestuursspreiding als kleine omroep een kandidaat te leveren. Ook nu kandideerde de VPRO haar directeur Frans de Smit als opvol ger van mevrouw Kappeyne. De ander pi roepverenigingen wezen die kandidatuur |en omroeppolitieke redenen, waarmee wei l0I doeld de opstelling van de VPRO in he au meen bestuur van de NOS over met nar toekomstig mediabeleid. VPRO-voorzitter mr. M. Jager, zelf lid v NOS-bestuur, noemde deze handelwijze mate bedroevend. „Op grond van onze beelden over het mediabeleid worden wij in£ sloten van de raad van beheer. Maar de en van de andere zeven omroepvereniging 1 dat beleid verschillen onderling tenmins tf©' zoveel als onze visie verschilt met hun r O tingen. Het is derhalve een volstrekt ond< po, lijk argument, dat de anderen hanteren de VPRO uit de raad van bestuur te houdei „Bumme, de beer van de rommelmarkt". Dat is de titel van een nieuwe tele visieserie voor de jeugd, die morgenmiddag van start gaat. De serie is ge baseerd op het vorig jaar verschenen boek „Bum me" van de 46-jarige Frits Bromberg; een journalist, die deel uitmaakt van de kunstredactie van deze krant. Het boek schetst de belevenissen van het jon getje Joppe en zijn troe teldier Bumme. Frits Bromberg debuteer de aan het begin van de jaren zeventig als kinder boekenschrijver met „Nooit meer bang", kort daarop gevolgd door „Met een tientje op vakantie". Na een tussenpoos van en kele jaren volgde „Vals spel" (1978), in 1979 „We reldje Wout" (bekroond' door de Zeeuwse Kinder jury ter gelegenheid van de Kinderboekenweek 1980) en in 1981 „Bumme". Onze verslaggeefster Ma rijke Prins interviewde Frits Bromberg over zijn werk als kinderboeken schrijver en uiteraard over de voorgeschiedenis van de nieuwe televisiese rie. Hieronder haar ver haal. Bumme (links) en Joppe, hoofdfiguren uit de tv-serie die morgenmiddag bij de VARA van start gaat. De tekeningen zijn van Fiel van der Veen. DEN HAAG „Ik weet niet waarom ik voor kinderen schrijf, misschien omdat ik het altijd gedaan heb", zegt Frits Bromberg. Maar dit antwoord blijkt te gemakkelijk en te snel gegeven. Na een denkpauze gaat hij verder en uit zijn woorden wordt duidelijk dat hij wel degelijk zijn motivatie kent. „Eigenlijk schrijf ik kin derboeken omdat ik mezelf nog nauwelijks volwassen vind. Ik kan wel mijn jeugd behappen. Ik schrijf de boeken die ik zelf als kind gelezen zou hebben. Voor een deel zit ik ook mijn jeugdfrustraties uit te werken. Ik laat dingen lukken die vroeger bij mij mislukten. Ik laat dingen opnieuw gebeu ren, maar dan met een pretti ge afloop". „Elk boek heeft een thema, je zou het bijna maatschappijkri tisch kunnen noemen", zegt Frits Bromberg en hij haalt het voorbeeld aan van „We reldje Wout", waarin hij de ge makzucht van deze tijd hekelt en probeert te laten zien dat je pas wat kunt bereiken als je er moeite voor doet. „Ik schrijf ook uit ijdelheid. Het is plezierig om in de win kel te liggen. Ik heb zoveel willen worden: jachtvlieger, violist en architect. Schrijven is het enige dat dreigt te luk ken. Ik zit mezelf steeds te be wijzen en dat doe ik met boe kentitels. Er is nog een andere reden. Ik maak het mezelf graag moeilijk. Dan zit ik te tikken en dan laat ik gewoon iets mislukken (hij geeft als voorbeeld Wout, die zijn gou den borden verliest), dan zit ik mijn eigen ideeën in de pan te hakken. Los dat maar op jon gen, zeg ik dan. Dat doe ik schrijvenderwijs en daar heb ik dan lol in". Ik schrijf boe ken waarin de underdog het wint van de grote held. Dat heeft iemand voor me uitge vonden. Ik laat veel te dikke jongens toch een hardloopwed strijd winnen". Miereneter In de serie „Bumme, de beer van de rommelmarkt", die morgenmiddag (Nederland I, 16.25 uur) bij de VARA van start gaat, blijkt uit de teke ningen van Fiel van der Veen overigens dat Bumme eerder een miereneter dan een beer is. Frits Bromberg beaamt dit: „Ja, een miereneter met een te korte tong". Bumme is degene aan wie Joppe alles kan ver tellen en het verhaal is sterk autobiografisch bepaald. Bromberg herinnert zich uit zijn jeugdjaren allerlei kleine gebeurtenissen die hij aan nie mand kwijt kon: zijn autoped die gestolen was, wat hij niet aan zijn vader durfde te ver tellen, een cadeautje, dat hij moest bezorgen en dat hij per ongeluk kapot kneep. Deze kleine, maar voor hem belang rijke schaamtes, verschaften hem het materiaal voor Bum me. In Bumme ziet hij een troostrijke figuur die alles be grijpt. „Bumme" is overigens ook als serie in het jeugdblad Bobo verschenen. Frits Bromberg had contact met Chanowski Productions (Fabeltjeskrant), met wie hij drie jaar bijdragen leverde voor VARA's film club. Bromberg schreef de teksten voor de verschillende poppen naar zijn idee ge maakt die de aankondigin gen deden. Het plan van Bum me kon worden gerealiseerd omdat er een goedkope manier werd gevonden om de serie te maken. Het tele visie verhaal wordt verteld aan de hand van een gefilmde serie illustraties, waarop wordt in- en uitge- zoemd. Daardoor ontstaat het idee van een tekenfilm. De korte filmpjes werden voor zien van een gesproken tekst en Bumme was klaar. Een ander project en Frits Bromberg is daar zelf nogal trots op is het boek dat hij schreef voor woordblinde kin deren, dat volgend jaar uit komt. Het plan ontstond naar aanleiding van een interview dat- Frits Bromberg had met Heieen Kernkamp-Biegel van uitgeverij Wolters-Noordhoff Zij heeft zelf een woordblind kind en was begonnen aan een serie voor kinderen met lees- moeilijkheden, de Wenteltrap- reeks. Frits Bromberg: „Ze zei: dit jaar geven we onze twaalf de titel uit en ik zei: voeg er daar maar één aan toe. Ik heb toen een synopsis en een hoofdstuk geschreven en dat is meteen in goede aarde geval- Woordblindheid is het onver mogen om gedrukte of ge schreven letters die ge woonlijk wel afzonderlijk wor den herkend tot een woordbeeld samen te stellen. Het schrijven voor woordblin de kinderen stelt dan ook spe ciale eisen. „Ik heb een hele stapel richtlijnen meegekregen en na er drie gelezen te heb ben dacht ik: nu kan ik het wel. Je moet niet te lange zin nen maken, geen woorden ge bruiken met te veel lettergre pen en nooit woorden die op twee manieren gelezen kun nen worden, bijvoorbeeld bommelding of toegeven. Het uitgangspunt was een boek voor een veertienjarige met het taalvermogen van een achtjarige". Twee bladzijden per avond „Ik wil toch nog wat kwijt", zegt Frits Bromberg. „Als ik een behoorlijke dagtaak heb gehad, dan moet ik mezelf echt dwingen om 's avonds verder te schrijven. Na vijf minuten vind ik het weer leuk. Er zijn mensen die een maal per jaar een boek schrij ven en verder niets doen, maar daarvan kunnen leven. Ik schrijf ook een boek per jaar, maar na een dagtaak. Ik heb mezelf opgelegd om elke avond twee bladzijden te schrijven. De helft van de week lukt dat niet, doordat ik naar een verjaardag moet of vioolles heb of er iets anders tussenkomt. Het vervele dat als ik een week lan?re geschreven heb, ik allesrel over moet lezen". Waarom wil Bromberg schrijven als het zoveel kost? „Ik weet het niet. Maar de kriebels krijgen als leen kunstredacteur zoi Ik ben gedeeltelijk de voor. Ik moet wat te doedel ben. Als ik door de loop en ik zie al die naar televisie kijken, weer een leuke serie,] weer een leuke quiz Koot en Bie. Na drie kt ik dat wel gezien. Maar mensen die daar niet van kunnen krijgen, gegeven moment denk vind mijn eigen bezi^ tóch net iets belangrijkt Koot en Bie. Ik heb gens gelezen of iemand] het eens tegen mij gezej een oudere man tegen gere zei: zorg dat je het podium staat en niet[ zaal zit. Nou ja, in zekt heb ik altijd wel op dium willen staan". MARIJKE F :hl •kc Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Cursus Kantoorinnova tie. EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. 19.15 De Waltons. Ameri kaanse familieserie. Korte inhoud: Olivia Walton gaat langs de deur cosmetica-produk- ten verkopen om wat extra geld binnen te brengen. Ze heeft direct succes. 20.05 Doelen Kerstconcert. Vanuit De Doelen te Rotterdam komt het tra ditionele kerstconcert, waaraan o.a. het Chr. Gem. Koor Deo Cante- mus, de Credo Singers, een groot strijkorkest en solisten meewerken. Het geheel staat onder leiding van Arie Pronk. 21.24 Tenslotte. Slotwoord. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 22.10 Op zicht. Kunstrubriek. 22.25 Klein beginnen. Docu mentaire over de Klein kunstacademie. Naast een kijkje bij de lesssen van vakmensen als Jo- han Verdoner, Peter Fa- ber, Gerrie van der Klei, Frits Lambrechts en Jo- han Greter, worden do centen en leerlingen ge ïnterviewd over hun in zichten omtrent de op leiding. Voorts treden op: het Jeugdtheater mevrouw Smit met Pim Pluis Winkelmuis, Mooi Hard, No Panic en The Dutchies. 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. TROS 18.57 Dierenverhaaltjesland. Zwitsers-Italiaanse serie tekenfilmpjes, geba seerd op de fabels van Aesopus. Vanavond: De kraai en de adelaar. 19.04 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd met Peter Barton in de hoofdrol. Korte in houd: Monica Kraft, de beste leerling van Cre- stridge Highschool heeft een nieuw soort verf uit gevonden. Deze verf ex plodeert echter bij hoge temperaturen en neemt Matthews bijzondere krachten weg. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 22.10 22.45 NOS 23.40 23.45 De tv-show. Ivo Niehe rechtstreeks vanuit 't Heem in Hattem. Gas ten met wie hij van ge dachten wisselt over on derwerpen, die te ma ken hebben met televi sie en ontspanning zijn de Russische pianist Ivo Pogorelich, die door zijn fenomenale pianotech niek, muzikaliteit en door zijn kleurrijke ver schijning veel opzien baart. Verder komen aan het woord Ron Brandsteder, Lenny Kuhr, Bloem, Nico Haak, Willem Duyn en Ben Cramer. Diamanten. Engelse se rie over een Londense diamantairs familie. Met: John Stride, Hilde- gard Neil, Simon Ward e.a. Laatste aflevering: Ondanks dat Frank als directeur is afgezet en de verhouding van zijn vrouw aan het licht is gekomen, buigt hij niet. Hij bedenkt een metho de om de chaos te or denen en de macht te rug te krijgen. TROS Aktua tv. Actuali teitenrubriek. Falcon Crest. Ameri kaanse serie over Cali- fornische wijnbouwers. Met: Jane Wyman, Ro bert Foxworth, Susan Sullivan e.a. Dertiende afl.: De opzichter Ed McKay wordt doodge schoten en daarmee verdwijnt Angies meer derheid in de raad van beheer van de maat schappij. Ze stelt een stroman. Peter Burns, aan om zich kandidaat te stellen. De wijnbou wer Carl Reed overreedt Chase om zich even eens kandidaat te stel len. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Za noemden ham 'turkey'. Documentaire over kal koenen. 17.00 Stad, land, stroom. Ontspanningsprogramma voor kinde ren met Erwin Grosche. 17.50 Jour naal. 18.00 In de zaak Amanda an Adam. Serie. 18.30 Mr. Carlia an zijn avontuurlijke verhalen. Serie. 19.00 Vooruit naar bad... Met de Moezel. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Hat twee- De Russische pianist Ivo Pogorelich is te gast in 'De Tv-show' op Ned. II om 20.28 uur. da testament. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ban ik? Spelletje beroepen raden. 21.00 Panorama. 21.45 Dallas. JR's boycot tegen de raffinaderij van de Farlows begint vruchten af te wer pen. Sue Ellen verneemt hoe de vork aan de steel zit en hoopt de Farlows te redden door te vertrekken. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Eine klaina Schlachtmuaik. 'Programma met Dieter Hildebrandt en de Philhar- monische Cellisten van Keulen. 00.15 DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Pro gramma voor de derde leeftijd. Aan sluitend: Journaal. 16.30 Er kwam aan man in augustus. Zesdelige se rie, gebaseerd op een oude Galici- sche legende. Vierde deel. 17.00 Journaal. 17.08 Tala-illustratia. 17.50 Raad aans met Rosenthal. Spel voor schrandere mensen, gepre senteerd door Hans Rosenthal. Aan sluitend: Journaal. 18.20 Soko 5113. Duitse misdaadserie over een specia le afdeling bij de politie van Munchen. Met: Werner Kreindl, Wllfried Klaus, Ingeborg Schoner e.a. Cocaine (3). 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Thraa godlathars. Amerikaanse western van John Ford (1948). Met:' John Wayne, Pedro Ar- mendariz, Harry Carey jr. en anderen. Kort* inhoud: Drie ruiters verlaten in een wilde vlucht het plaatsje Welco me in Arizona. Ze hebben de plaatse lijke bank beroofd en er is slechts een veilige plaats voor hen: de woes tijn. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Hoe Pools zijn de Duitsers? Reportage van Klaus Harpprecht. 22.05 Stappen of atappen terug? Politieke discussie. Aansluitend: DUITSLAND 3 WDR 16.00 Er komt een leeuw ge vlogen (2). Poppenfilmserie. 16.25 Tom Sawyer en Huckleberry Finn aan de Moldau. Kinderfilm. 18.00 Se samstraat. 18.30 Toernooi van de schaakgrootmeesters. Jan Timman - Boris Spassky. 19.00 Snelle afdaling tusaen pool en palmen. Filmreporta ge over skiën in de VS. 19.45 De ge schiedenis van Jezus. Serie. Tweede afl.: Jezus wordt geboren. 20.00 Journaal. 20.15 Duke Ellington: Mijn testament. Reportage van Hans-Joa- chim Schilde over de jazzmusicus Duke Ellington. 21.00 Godzijdank verboden! Verboden satirische teks ten. chansons, dans enz. uit de jaren 1850-1914. 21.45 Panorama-enque- te. Telefonische contacten met kij kers. 22.30 NDR Jazzworkshop: El- lingtonia (1). 22.30 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 De Smurfen. Amerikaanse tekenfilmse rie. 18.30 Guatemala. Korte docu mentaire van Henri T'neran. 18.40 Het geheim van de Leeuw van Venetië. Herhaling van een driedelige jeugd film van Jef Ceulemans. Tweede afle vering. 19.07 Het evangelie vol gens... Frans van Assisi. Programma t.g.v. het achtste eeuwfeest van Fran- ciscus van Assisi. 19.37 Morgen. Overzicht programma's, mededelin gen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uit. Ver- keerstips: De vrachtwagen in boch ten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.40 Videofoon. Muzikaal programma met videobanden uit bin nen- en buitenland. 21.05 Het men selijke brein. Engels-Belgische serie over de functie van de hersenen. Laatste afl.: Waanzin. 21.55 Roald Dahls verrassende vertellingen. Se rie verfilmde korte verhalen van Roald Dahl. Met: Sir John Mills, An thony Steel, Paul Spurrier, Jonathan Scott- Taylor. Vanvond: 'Hóe schoon was mijn school'. William Perkins is een bedaard en gerespecteerd advo caat. Hij wordt echter geobsedeerd door zijn herinneringen aan school. Die obsessie neemt gevaarlijke di mensies aan, wanneer op een morgen een arrogante vreemdeling bij hem in de trein stapt. 22.20 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Pop-elektron. Jeugdprogram ma. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl De vrachtwagen in bochten. 20.15-22.20 De Nieuwe Orde. Herhaling van een zeventiende- lige serie historische enquetes van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in Belgie voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Tweede deel: Onverfranst? Onverduits? BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plain jau. Geva rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ca soir. Actualiteiten, editie Henegou wen. 19.25 Lotto -berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Shogun. Amerikaan se serie naar de bestseller van James Clavell. Met: Richard Chamberlain, Toshiro Mifune e.a. Twaalfde en laat ste deel: Geblinddoekt keert Black- thorne naar de galei terug. Als zij in de haven aankomen eist Ferriera Bla- ckthorne op, maar op bevel van broe der Michael wordt deze door de sa moerai gedood. 20.45 Minute papil- Ion. Consumentenrubriek. 21.45 Gra ce a la musique. Muzikale serie van Francois Reichenbach. Schubert (tweede deel). 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Pour tout l'or du Transvaal. Frans-Belgische serie van Claude Boissol. Vierde aft.: Uitgeput door de koorts en het verdriet wordt Cervln opgevangen door Paintendre, een Franse goudzoeker. 19.00 Un violon en plein mer. Documentaire over een jongeman, die tijdens de zomer als muzikant werkt aan boord van een cruise-boot. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 19.55 Point de mire. Postzegels en verzamelaars. 20.55-22.40 Francois I ou les amours de la belle ferronniere. Franse komedie van Christian-Jaque (1936). Met: Fernandel, Mona Goya e.a. Korte inhoud: Een arme kermis klant wordt gevraagd om een zieke acteur te vervangen, die de rol speelt van Francois I. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Ren- taghost. Serie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Screen test. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.45 Angels. Serie. 20.10 The life and ti mes of Barbara Woodhouse. 21.10 Squadron. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Hol Hol Hol 22.55 French con nection 2. Amerikaanse politiefilm van John Frankenheimer (1975). Met: Gene Hackman, Fernando Rey e.a. 00.48 Journaal. ENGELAND BBC 2 last safari. Engelse avonturenfilm van Henry Hathaway (1967). Met: Stewart Granger, G. Lucudi. 18.40 Grange Hill. Jeugdserie. 19.05 Kingswood: a comprehensive school. 19.55 Jour naal. 20.00 Around with Alliss. Peter Alliss speelt golf en praat met beken de mensen. 20.30 Sounds of Christ mas. 21.25 Russell Harty. 22.00 Your life in their hands. Serie. 23.00 Com prehensive school. Discussie. 23.45 Triple bill. 00.30 Journaal. ENGELAND ITV 17.15 Watch it. Aubrey. 17.20 Raz zmatazz. 17.45 CB TV Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Meteor, speel film. 23.00 News at ten. 23.30 Bla zing Bull. 00.30 The last outlaws. 01.30 Tuesday topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 15.30 De boefjes. Tekenfilm voor de jeugd. 15.55 De Roze Panter en Kreezie de Kraanvogel. Tekenfilmse rie. 16.15 Casper, het lieve spookje. Tekenfilmserie. 16.25 Bumme, de beer van de rommelmarkt. Verhalen- serie van Frits Bromberg, getekend door Viel van der Veen en verteld door Kees Broos. 16.30 Bob en Bobek. Kinderserie over twee konijnen die in een hoed 16.37 Kinderen uit... Indonesië. In deze aflevering vertelt een jongetje uit Indonesië hoe hij leeft 16.50 Dodo... het verhaal van een jong hondje. Tsjechische tekenfilmserie. 16.58 Het stoplichtmannetje. Tsje chische tekenfilmserie. 17.05-17.35 De film van Ome Willem. Kleuterpro gramma. NEDERLANDS 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Wat ben ik? Raadselspelletje. Herhaling. 10.50 Hoe Pools zijn de Duitsers? Herha ling. 11.35 De Kerstman in muziek noten. Herhaling. 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex!. 15.40 Video- text. 16.10 Journaal. 16.15 Udo Jür- gens. Muzikaal portret. 17.00 Robin son Crusoe. Tekenfilmserie naar het boek van Daniel Defoe. Derde deel. 17.25 Dromen, die klein bleven. Por tretten van beroemde mensen: Antoi- ne de Saint-Exupery. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstone8. Tekenfilm. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Rammelkast. Kleuterprogramma. Aansluitend: Journaal. 16.35 De ver loren eilanden. Avontu.renserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Te- le-illustratie. DUITSLAND 3 WDR 10.05-12.00 Schooltelevisie. 16.30 Er komt een leeuw gevlogen (3). Poppenfilmserie. 16.20 You're ne ver too young. Amerikaanse speelfilm van Norman Taurog (1955). Met: Jer ry Lewis, Dean Martin en Diana Lynn. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 16.00-16.30 Veilig en-zuinig autorij den (Open school). Herhaling. 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdpro gramma in kerstsfeer. 17.30 Trian- gelklub. Afl.: De kleurendief. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 15.10 L'ecran des vacances. Vakantieprogramma voor kinderen. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Pour tout l'or du Transvaal. Frans-Belgi sche tv-seiie van Claude Boissol. Vijf de afl.: Na de botsing met het leger van Transvaal is het conflict tussen Engeland en de Boeren een partiza- nenoorlog geworden. ENGELAND BBC 1 12.00 Tarzan desert mystery. Ameri kaanse avonturenfilm van W. Thiele (1943). Met: Johnny Weismuller en Nancy Kelly. 13.10 Korte film. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Choc-a-block. Kinderprogramma. 15.00 Life with father. Amerikaanse zedenkomedie van Michael Curtiz (1947). Met: William Powel en Irene Dunne. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Record breakers. ENGELAND BBC 2 11.20-12.25 Schooltelevisie. 15.00 A Christmas carol. 15.15 One man and his dog. Hondenwedstrijden. 15.55 The turkey. 16.30 Tekenfilmpje. 16.40 The Mississippi gambler. Amerikaanse avonturenfilm van Ru dolph Mate (1952). ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Ri 13.30 The video age. 14.00 One. 14.30 Take the The Christmas Martian. 11 country practice. 17.10 On mas safari. 17.40 Beauty and ast. 18.15 Private Benjamin^. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (AVRO) Kom er maar Karei Prior in Des Indes - 1" diojournaal - 18.25 Toppers - 19.02 Pim Jacobs platenf" 20.03 Fragmenten uit open musicals - 21.02 Reisdoel: 'N brein' (eerste deel luisterspel 21.49 Lichte grammofooni 1 22.02 Sportpanorama - 23.1 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in 17.00 Aktua - 18.10 Tros- 18.20 Politieke partijen - 18.30 nistisch Verbond - 19.00 Tri tenservice - 20.30 Woordp 21.00 Rubriek over literati schrijvers - 21.30 Teleac - 2i formatie! programma over toneel, film enz. - 22.45 En hen naar Egypte (luisterspel 1 hannes Hendrich). HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits (VARA) Popdonder - 21.02 dogs. HILVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) Literama Kunstbedrijf - 17.00 Overn; versum 2 - 20.00 (NCRV) Messe van Bach - 22.10 Orgel - 22.45 Overname Tros-luis van Hilversum 2. ")EI 3 £5 i weqse ■Of'er d DE n kt Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.01ipPl licht - 5.02 Truck - 7.02 (VO van Leeuwen - 9.03 Muziek I werkt - 10.30 Kletskop - 12.03Js -1 - 14.03 Jukebox - 15.03 ,_Q, bellen - 17.02 (EO) Onden'Pei HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerradidkip( Reactie-telefoon - 8.40 Consif c nlnformatie - 9.05 Gymnast! de vrouw - 9.15 De werkbank Teleac - 10.30 Lichte gramn muziek - 10.23 Vrouwenagf 10.33 Hoor haar! - 11. 33 Le< noeg - 12.16 Overheidsvoorlll 12.36 Actualiteiten - 13.10 Infl over uw kind - 13.50 Reactief - 14.00 De schuurpapier (NOS) Zo kan het ook: over v ring rollenpatroon - 15.32 I reldwijzer - 16.00 In de nood 1 aangezicht: gedichten van del mer Edgar Cairo - 16.30 (NCW dio 55 - 17.36 Actualiteiten enfi grondinformatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8] raplu - 10.34 Muziek, zang voor nu, heden en thans Vraag en aanbod - 13.30 van de hits - 14.34 K-Rock J Nieuws-box. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende v 7.10 Preludium - 8.05 Platennj 8.45 Musica sacra - 9.15 hoogtezon - 10.00 Orkestlj 12.00 Promenade - 13.05 Wer, Carl Philipp Emanuel Bach (AVRO) Hoornconcert r 13.48 The Bells, kantate voorj Wl nieorkest, koor en solisten r gar Allan Poe - 14.30 Balie 16.00 Twintigste eeuwse flul 17.00 Overname Hilversum 2.! NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op F 1 elk heel uur, 24 uur per dagj versum 2 op elk half u tot 17.30 uur, voorts om 7.0I 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 uur. Op Hilversum 3 op elk N van 7.00 tot 24.00 uur en om 7.00, 8.00 en 13.00 u m

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2