Pernix valt terug na nederlaag tegen KVÜj MMO blijft gevaarlijke outsider LMHC verrast Bloemendaal Manager Kip voert Leiden naar zege SPORTTRIBUNE Somber perspectief voor Leidse basketbalsters ai LEIDSE COURANT MAANDAG 20 DECEMBER 1982 PAGINA LEIDEN Je zou het een bij zondere vorm van manage ment kunnen noemen. Op een moment dat Elmex Leiden er in het vooraf als „makkie" be stempelde duel tegen het Weertse Coveco eigfenlijk niet aan te pas kwam, stond Harry Kip op. Kip, de veelvoudige international, die sinds vorig jaar geen partij meer speelde, maar nog wel altijd op de bank zat, ontdeed zich van zijn tra- ningspak en maakte zich op om in te vallen. De inmiddels in het management van de Leidse club opgenomen Kip maakte zijn rentree en deed dat opmerkelijk goed. Niet dat hij de ene na de andere bal door de ring gooide, maar zijn aanwezigheid in het veld in- Dat Kip werd ingezet, tekent overigens de wanhoop van Leiden. Want de Kinsbergen- ploeg moet naar het zich laat aanzien deze competitie ge handicapt afmaken. Voor de weggestuurde Williams kon nog een vervanger worden ge vonden (Wiley), maar of er voor de inmiddels ook aan de dijk gezette Miller een nieuwe speler komt, lijkt onwaar schijnlijk. De enige man die dat kan zijn is Wilson Was hington Leiden heeft in middels het maximaal toege stane aantal van vier licenties voor buitenlanders verbruikt maar die is nog altijd niet aangeland. De ploeg is dus da nig verzwakt en al het gerom mel met Amerikanen heeft de spelersgroep waarschijnlijk ook geen goed gedaan. Van daar wellicht dat Kinsbergen zaterdag besloot Kip in te brengen. Dat er iets moest ge beuren was duidelijk. Debu tant Weert, enige weken gele den nog gemakkelijk versla gen, maakte het Leiden in ei gen huis bepaald niet makke lijk. De Limburgers pakten van meet af aan een voor sprong. Vooral via Luiken en de goedspelende Amerikanen Blair en Cornelius. Na dertien minuten spelen keek Leiden tegen een 19-26 achterstand aan en dat was het moment waarop Harry Kip zijn op wachting maakte. Vier minu ten lang stond hij in het veld, pakte twee rebounds, kwam niet tot scoren, maar kon zijn ploeggenoten wel inspireren, zonder dat dat direct in de sco re tot uiting kwam: bij 23-28 mocht Kip weer gaan zitten en vanaf de bank toezien hoe Leiden met 33-39 naar de rust ging- Toch zou Kip voor een kente ring in de wedstrijd zorgen. Dat gebeurde halverwege de tweede helft, toen Leiden nog steeds tegen een achterstand aankeek. Hagens en Wiel, die een off-day had, werden naar de kant gehaald ten gunste van Oosterhuis en Kip. Met dit tweetal slaagde Leiden er ein delijk in naderbij te komen. Harry Kip leidde vervolgens hoogstpersoonlijk de eerste Leidse voorsprong in door een rebound te pakken, waarna Ronald van den Bergh voor een voorsprong zorgde: 64-63. Onder aanvoering van het 400 koppige publiek, dat zo en thousiast was dat het leek of het een partij tussen Leiden en Den Bosch betrof, deden de Leidenaars vervolgens wat er van hen zeker tegen Weert verwacht mag worden: winnen. Nieuwkomer Mike Wiley, die een prima partij speelde en met 31 punten top scorer was, bepaalde de eind stand met een spetterende dunk op 76-69. Harry Kip maakte dat vanaf de kant mee. Hij werd, ook al had het pu bliek dat liever anders gezien, vlak voor tijd door Kinsbergen naar de kant gehaald. De ma nager had zijn werk gedaan... MAARTEN NOOTER Scores Leiden: Wiley 31 (schotper centage 64), Kragtwijk 22 (16 re bounds, 61%), Hagens 12, Van den Bergh 7 (13 reb.), Wiel 4, Oosterhuis 0, Kip 0. Schotpercentage team 51, to taal aantal retwunds 39. Scores Weert: Blair 22, Cornelius 22, Luiken 11, J. Wolfs 8, Zwiers 4, Ma joor 2. Schotpercentage team: 49, to taal aantal rebounds 31. Ereplaatsef LKV/De Spartaan LEIDEN Het body- dingteam van LKV/De taan heeft dit weekeinde, dens het eerste officiële op den, direct een drietal pri; I weggesleept op de O Twentse kampioenschap die in Enschede werden houden. John ten Brink paj-ja: in zijn klasse zelfs de ee na plek. Bert Prins en Jim Henst kwamen tot vijfde plaatsen baa ?tl ei EV LEIDEN De zegereeks van Fides Pacta werd in Lochem voortgezet. Dank zij de 15—17 zege op 't Overschotje blijft de Bos- brigade aan kop in de overgangsklasse. Pernix duikelde na het minimale 1011 verlies tegen kop loper KVS terug in de middenmoot. Zuiderkwar tier klopte De Zwervers met 10—7 en kreeg zo aansluiting met de kop groep. Onderaan won De Danaïden voor de eerste maal: 75 tegen hekkes- luiter Rozenburg. Ons Eiland en Fiks handhaaf den zich middels zeges op de eerste plaats in hun klasses. Pernix deed maar weinig voor de Scheveningse koploper KVS onder. Maar op de cruci ale momenten bleek de routi ne bij de ex-hoofdklasser toch beslissend. Pas kort voor rust raakte de score op drift. KVS kwam echter niet verder dan één punt. Na de hervatting viel al snel een gat, vooral doordat de dames van KVS (een tegenvaller voor Pernix- coach Jasper Engel) makkelijk scoorden. De marge slonk ech ter weer in de slotfase. Janko Breedveld en Kees Brokaar schoten Pernix nog naar 10 11 en daar bleef het bij. De overige treffers waren van Carla Kuipers (2), Janneke Mulder (2), Peter Kuipers (2), Kees Hortensius en Kees Bro kaar. Opnieuw wist Fides Pacta een zware uitwedstrijd win nend af te sluiten, 't Overscho tje mocht immers na de zege op rivaal HKV allerminst on derschat worden. Ex-Ons Ei- bernester Jan Gijsen was in Lochem trefzeker (8x), maar vond een even zuivere Henny Piket (6x) tegenover zich. De score kreeg zo een grillig ver loop. In de rust (8—8) stelde coach Gerard Bos het tactisch strijdplan bij. Dick Onderwa ter c.s. moesten vooral lang rond blijven spelen en alleen goede kansen pakken. Fides Pacta kreeg zo greep op 't Overschotje en via 10—13 groeide er een 1117 voor sprong. Dat het in de allerlaat ste minuten nog 1517 werd, maakte de wedstrijd echter al lerminst spannend. Robin Sommeling (4), Dick Onder water (2), Patricia Gottmer, Jacqueline Velthuyzen en Nico Pikaar scoorden de overi ge doelpunten. Bij TOP speelde de geruime tijd geblesseerde Hans Ouds hoorn weer mee en dat lever de tegen Vriendenschaar (H) vijf treffers op. Hij schoot zijn ploeg van 8—10 naar 1010 nadat het achttal uit Hardinx- veld-Giessendam vrijwel de gehele wedstrijd had voorge staan. Halverwege was de stand 46. Anne van der Zaag (4) en Gerco Langelaan scoor den ook. De combinaties liepen nogal stroef bij Zuiderkwartier dat drie invallers, Tineke Homan, Toos en Joep van Dam telde. Doordat De Zwervers voor rust driemaal miste vanaf de stip, bleef de achterstand tot 24 beperkt. De Dordtse ploeg stortte volledig ineen na dat Dirk-Jan de Kreek (2), Dick Derksen en Tineke Ho- man de stand hadden omgebo gen naar 64. Via treffers van Dirk-Jan de Kreek (3), Tineke Homan, Joep van Dam en Theo van der Leek kwam de eindstand 107 op de formu lieren. Korfbal aan de zelfkant van de eerste klasse. Met z'n 75 eindstand bood het treffen van De Danaïden tegen hekkes- luiter Rozenburg niet meer. Een korte vlaag van produkti- viteit bracht na rust (33) het verschil van 63 op het score bord. Daarbij bleef het omdat de beide achttallen wel veel aanlegden maar vrijwel even veel misten. Raak schoten in elk geval Elly de Bruyn Prin ce (2), Pieter Koorneef (2), Hans van der Leek, Eric Pe ters en Cees Christiaanse. Twee kansen kreeg Ons Eiland op winst. De drie mi nuten voor tijd ontstane 78 wist IJsselvogels goed te ma ken. De treffer van H^ns van de Meeberg Jr, al in dë laatste minuut was daarna echter goed voor beide punten. Abso luut topscorer Rob Hasselbach, zes maal raak, maakte er ten slotte nog 810 van. De overi ge treffers kwamen op naam van Patrick Verra (2) en Huib Hasselbach. Nadat De Algemene binnen vijf minuten was uitgelopen van 76 (ruststand) naar 11 6 leek het treffen beslist. Het Middelburgse ONDO kwam echter nog onstuitbaar terug tot 1011 voordat een gemiste strafworp de opmars brak. De Algemene was toen opnieuw erg snel weg: 1511. Wim van Vliet (5), Jory Sjardijn (3), Ruud van Vliet (2) en Ruud Swaak scoorden. In vijf minuten verkleinde Crescendo de achterstand op Ten Donck van 106 tot 10— 9. Een dubieuze strafworp aan de andere kant was toen ech ter te veel voor de Leidenaren, die tenslotte met 1210 het onderspit dolven. Gescoord werd er door John Huigsloot (4), Wilfred Cornelisse (2), Al- phons Cornelissen (2), Eddy Spaans en invaller Jeroen de Boer. Koploper Vriendenschaar was zo beducht voor Velocitas dat het na een gelijkopgaande strijd bij 1111 de bal maar in de ploeg wilde houden. Twee treffers van Jeroen van Driel (totaal vijf maal scorend) later, waren de rollen omgekeerd. Velocitas won zo verrassend met 1312, waarbij Rien van Poelgeest (3), Beate Franso (2), Ybo Schutte (2) en Leon Brou wers voor de overige treffers tekenden. Het laatste kwartier ging Fluks nog in met een 95 voorsprong, verkregen na een ijzersterke eerste helft (74). Ventura Sport kwam evenwel alsnog op gelijke hoogte: 99. Jos van Duyn (3), Aad van Drongelen (2), Ada van der Meulen, Corrie Schelvis, Aat van der Harts en Kees Im- thorn scoorden. Ondanks elf tegentreffers, Ernst van Hooi donk (4), Erica Hardam (3), Bert Jan van Weeren (3) en Bob Bergshoeff, moest Tempo het hoofd buigen voor koplo per NIO. De Rotterdamse ploeg maakte vrijwel alle kan- sen af, de strafworpen aawjt boden door een warrig leic de arbiter incluis: 1711. Tot de rust (78) had het erg moeilijk bij All Re; Via 711 en 911 liep Oegstgeester koplopei weg van de Zeeuwse tej stander: 1119. De vele fers kwamen op naam Theo Vreeken (6), Nico Weizen (4), Reinetta de M (2), Sandra van Gelderen Diederick van Veen (2), Jan Elzenga (2), en de laatstgenoemde in het veld komen Robert van der Kr, Totdat Peter Siebers bij een strafworp miste, was H zeker niet kansloos Vlaardingen. De aanslui ging toen ook wel i ren: 815. Trudy Blans (2), Ruud Ligtvoet (2), Hei van der Nat, Piet Schoor berg, Peter Zitman en inv; Hans Kooien zorgden voo Oegstgeester tegentreffers. LEIDEN Het eerste damesteam van MMO blijft de gevaarlijke outsider in de derde divisie G. In de wed strijd tegen Schipluiden domineerden de pupillen van trainer-coach Karei Caron: 1612. OASE verloor de aansluiting met de top. Met 129 werd in Attila de meerdere erkend. HVS ging met 2415 onderuit tegen E&O. Plantenhoek Foreholte moest bij de koploper van de eerste divisie A Quick '20, ook een verlies incas seren, 1610. Olga Saturnus won ruim van Achilles, 712. na een rommelig duel. Dat MMO een gevaarlijke "outsider in haar klasse is, hebben de dames van Schipluiden gisteren ervaren. Schipluiden, dat met een flinke supportersschare in Roelofarendsveen op bezoek kwam, was duidelijk van plan om MMO van haar derde plaats op de ranglijst te verdringen. Dat pakte geheel anders uit want de Hoogmadese dames domineerden volledig in deze wedstrijd. Bij rust was de stand 106 in het voordeel van MMO. Na de veldwisselirtg gingen José Elsgeest c.s. door naar 146, waarna zij de teugels lieten vieren: 1612. OASE is duidelijk uit haar ritme. De ploeg kon Attila, hoewel ze met 02 voorkwam, weer niet haar spel opleggen. Attila kwam sterk terug zodat OASE tegen een 6—2 achterstand moest aanhikken. Hakkelend from melden Helma van der Geest c.s. er voor rust nog twee doelpun ten in. Ook na de veldwisseling bleek OASE niet in staat om vooral de sterke hoekaanval van Attila te keren. De ploeg ging kansloos onderuit met 129. HVS zal langzamerhand in de rea liteit moeten geloven dat aan degradatie moeilijk meer te ontko men zal zijn als zij keer op keer blijft verliezen. Tegen midden moter E&O uit Emmen ging het in de eerste helft nog gelijk op: 88. De tweede helft ontvouwde zich als een doelpuntenfestijn. Bijna elke Emmense aanval leverde een doelpunt op, onder an dere via schitterende break-outs. HVS kwam ook tot een goede score, maar bleef toch ruim achter bij E&O. Uitslag: 2415. Plantenhoek Foreholte moest van koploper Quick '20 winnen om aansluiting te houden met de top van de eerste divisie A. De eerste helft werd afgerond met 93 in het voordeel van Quick. Die stand was voor Nel Geerlings c.s. geen aanleiding om de wedstrijd verloren te laten gaan. Foreholte kwam terug tot 10 8. Bij die stand kreeg Quick twee 'cadeautjes', aldus Nel Geer lings. Na die twee strafworpen en de stand 129 gooiden Les Vertes het bijltje er bij neer en kregen met 1610 de klop. HVV speelde tegen Animo 3 een knap spelletje in een leuke en spor tieve wedstrijd. De Voorschotense dames wonnen met 93, na 30 bij rust. Olga Saturnus was kansloos tegen het afstandsge- schut van EDH. Toch lijken de Leidse dames weer wat makke lijker te kunnen scoren: 149. Olympia '72 blijft winnen. Te gen Hellas 3 hadden de Wassenaarse dames een moeilijke start: 34 bij rust. Mogelijk was de ondergeschikte rol die zij moesten innemen ten opzichte van de voorgaande wedstrijd van Hellas 1 hier debet aan. Na de pauze kwam Olympia op dreef en wees Hellas met 818 terecht. Olga Saturnus blijft een hoofdrol vervullen in de tweede divi sie D. Subtopper Achilles werd in eigen huis verslagen. De kwa liteit van dit topduel, Achilles deelde met twee teams de tweede plaats, was niet erg hoogstaand. Achilles toonde zich als een jon ge beweeglijke ploeg die een wedstrijd wint door improviseren, zonder vaststaande patronen. Hetzelfde spel als de Leidenaars. Ingrediënten voor een onoverzichtelijk duel. De leiding had hier ook duidelijk moeite mee. Na 56 bij de rust kwam Achilles ge lijk, Ab Dieben c.s. trokken toen van leer en maakten 712. HVV '70 speelde tegen Olga Saturnus 2 een spannende en ener verende wedstrijd. Het duel was gelijkopgaand, waarbij het te amwork van beide teams opvallend was. HVV trok in eigen huis aan het langste eind: 1513 (67). Olympia speelde een onre gelmatige wedstrijd tegen Velo. In Wateringen werd wel gewon nen: 22—29. MMO dicteerde tegen Rijnstreek 2 de eerste helft met zes man: 85. Na aanvulling tot acht kwam Rijnstreek er niet meer aan te pas: 165. OASE won van Plantennoek Fore holte 2 met grote cijfers: 719. Peter Waalwijk DIOKbl 1 nummeP tuigend als naar tevifA schijn uit de by tegen LSr De sterk jongde C die in mende nen de nu ve ren gegane 1 positie weer moeten herq,, ren, bleef Leidse stud ten met 20-4 baas. D moeting gisteren gens o nieuwe comf van DIOK werkt, omdat terrein LSRG speelbaar wf" geacht. LEIDEN Voor de bas ketbalsters van Elmex Leiden ziet het er na de nederlaag tegen Middel burgse Dynamo somber uit. Zowel Dynamo als Leiden waren tot zaterdag zonder punten. Door het verlies werd Leiden nog vaster op de onderste plaats gedrukt. Elmex-vrouwen speelden een sleutelwedstrijd tegen Dyna mo. Dit omdat beide teams zonder punten waren. Tot aan de tiende minuut ging de strijd gelijk op (11-12). Daarna zakte Leiden volledig in, er werd er barmelijk slecht geschoten en dat leverde een ruststand van 17-33 op. In het tweede bedrijf trachtte Leiden via een man- to-man verdediging wat ter rein terug te winnen, maar die opzet slaagde geenszins. De Middelburgsen liepen binnen vijf minuten nog verder uit: 23-45. Vanaf dat moment kwam Leiden weer een beetje in de wedstrijd. Veel leverde dat niet meer op, want waar Leiden raak schoot, schoot ook Dynamo raak: 43-65. Tops- coorster aan Leidse zijde werd Annelies Siebel met 14 punten. Het als nummer twee geno teerd staande BC Paulus ken de één helft problemen met Trotters. Hoewel Hans Pley tijdens zijn laatste wedstrijd voor Trotters (hij vertrekt bin nenkort naar Afrika) al spoe dig werd geplaagd door een forse foutenlast, bleek het be heerste, gecontroleerde spelle tje van de Leidenaars goed ge noeg om Paulus bij te benen. Met de 34-36 ruststand leek dan ook nog veel mogelijk. Omdat de Leidse ploeg even wel ook na rust slecht bleef schieten (33%) en BC Paulus juist e.at onderdeel beter begon te beheersen, kwam er toch een duidelijk afscheiding en via 58-73, 62-77 en 70-77 (dankzij Wim van Niekerk) werd de 72-85 eindstand een feit. Voor Trotters, dat acht tien maal balverlies leed, be reikten Tony Lamping (18), Wim van Niekerk (16) en Er- win Douwes (10) de dubbele cijfers. MSV-vrouwen begon in Den Helder danig gehandicapt aan het duel tegen Zeemacht. Ria Bröring, Carla Krauwel en coach Henk Krauwel ontbra ken in verband met vakanties. Het gemis deed zich voelen. MSV kwam niet één keer op voorsprong. Bij rust keken de Noordwijksen al tegen een 44- 33 achterstand aan om uitein delijk met 78-69 het onderspit te delven. Het verlies liet zich verklaren door de slechte schietprestaties van de Noord- wijkse ploeg: 38%. Tineke Vos haalde als enige een dikke vol doende. Zij zorgde Voor 25 punten tegen een percentage van 70. Winst was er wel voor de he ren van MSV. Zij boekten in eigen huis een regelmatige zege op het Utrechtse OSG. De wedstrijd leverde weinig span nend, ongecontroleerd basket bal op. MSV was gewoon te sterk voor de Utrechters. De bezoekers slaagden er nimmer in een voorsprong te nemen. Via 44-39 bij rust finshten de gastheren op 90-79. De beste Noordwijkse schutters waren William de Haas met 24 pun ten en Evert Jan van der Plas met 23 punten. LEIDEN - Leiden trad in de overgangsklasse zaal hockey tegen het nog on geslagen, maar gehandi capte Bloemendaal aan en won zeer verrassend met 16-15. Na een lange tijd de dubbelblanke score op het bord gehad te hebben, liep Leiden makkelijk weg van zijn tegenstander via 4-1 naar een 6-3 rust stand. Opvallend was het dat de Leidse ploeg dit maal veel velddoelpunten scoorde, vooral door de door snelle uitvallen ge creëerde overtal situaties goed uit te buiten. Bij deze counters waren het vooral Obbe Siderius en Peter van de Meer die exceleer- den. Na de pauze bleef het goed draaien en via 10-6 en 14-10 liepen de Leidenaren uit naar 16-11. De laatste vijf minuten kwamen de Bloemendalers echter nog vervaarlijk op zet ten, maar een goed op dreef zijnde Robert Bancken verde digde zijn doel goed, door on der meer een strafbal te keren. Pas in de laatste seconde kwam Bloemendaal op 16-15, zodat invaller coach Bouwe Ledeboer de eerste LMHC zege kon begroeten. In de tweede klasse haalde Fo- rescate tweemaal hard uit, eerst werd Cartouche met maar liefst 9-0 weggespeeld. De Voorschotense ploeg die met invallers uit A speelde, Piet Hein Goossens en Diede- rik van de Berg, zagen Jelmer Siersema en Peter Jan Ru- bingh voor de meeste doelpun ten zorgen. Tegen Noord wijk hetzelfde stramien na een 5-0 ruststand eindigde de partij in een duidelijke 10-2. Naast de strafcorners van Rubingh nu ook treffers van Hans Streder en Diederik van de Berg. Noordwijk had ook tegen Roomburg weinig houvast, een 4-1 achterstand bij rust werd een 8-2 zege voor de Roomburgers. Fred Beuk nam de Noordwijkse treffers voor zijn rekening en bij Roomburg was Kees Wendt topscorer met drie doelpunten. Alecto hield het tegen Roomburg een helft vol, na een 2-0 voorsprong voor de Leiderdorpers was het bij de pauze 4-3 voor de Leide naren. In de tweede speelhelft liep Roomburg via treffers van Kees Wendt en Frank Monta- nus makkelijk uit naar een 7-3 overwinning. Alecto leed ook in zijn tweede partij een ne derlaag, nu werd met 5-2 van Rijswijk verloren. Halverwege de tweede helft had Marco Koeken met twee strafcorners Alecto nog naast Rijswijk ge bracht, maar in de laatste tien minuten liep de score toch nog op naar 2-5. Dames In de eerste klasse startte Lei den voortvarend, Ring Pass werd met 5-0 opgerold. Drie strafcorners van Sandra Roij- aards aangevuld met het goede veldspel van Marielle Bresser waren de Delftse ploeg te machtig. Tegen Kieviten speelde Leiden met 3-3 gelijk. Een 2-1 rust voorsprong en 3-2 voorsprong gedurende bijna de hele tweede helft bleken niet te houden, in de laatste mi nuut kwam Kieviten nog op 3- 3 en snoepte Leiden een pun tje af. Veranderin doet sportinstui NKSgoed LEIDEN Dit week)» d de werd voor de veert de maal de eerste ro van de NKS-sportins ij18) gehouden. Zowel zatei als zondag streden 300 D-pupillen om goede uitgangspositie de NKS-wisseltro Di Naast de onderdelen bal, estafette, zaalhan< en zaalvoetbal bleek onderdeel lijnbal een |rzo( de vervanging voor hindernisbaan, die v jaar te weinig jongens gelijk in actie bracht, 'e poule-winnaars waren? terdag VVSB D3, Alkm D2, VVSB D5, FC Lisse VVSB D7 en Alphense D4. Gisteren was die eer gelegd voor DOSR Dl dediger Alphense Boys Teylingen Dl, Unio (Oud ter) Dl, DOSR D2 en F D3. In totaal namen i: Groenoordhallen, waar E""' voorzitter van de NKS de r Pieterse de prijzen uitreL elftallen van 24 verenigiir^ deel. De tweede ronde vvt gehouden op 15 en 16 janP* 1983. IV<X leid |pgev. Ma

Leidse Courant | 1982 | | pagina 20