Achttien procent minder glassla dan vorig seizoen Toch modernisering Miereweide OPZOEK NAAR PERSONEEL? DE KRANT KOMT OVERAL IN EN OM DE KAS binnen de perkei „Derde" tuinbouwgebied alleen voor Veense kassen Begroting 1983 Zoeterwoude vastgesteld Geen verhoging o.r.-belasting Half jaar cel voor afpersing det Kleur met kerst REGIO/LAND EN TUINBOUW LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 DECEMBER 1982 PA ALKEMADE - De „Kroon" heeft na zeven jaar uitspraak gedaan in alle geschillen betreffen de de bestemmingsplan nen „Landelijk Gebied Oost" en Agrarische Na tuurgebieden". Bezwaar schriften tegen diverse onderdelen van de be stemmingsplannen waren ingediend door de E.M.M.-veiling, de Land en Tuinbouw Bond (L.T.B.), het Landbouw schap, J. G. Duivenvoor den uit Rijpwetering, J. P. van Rijn en G. J J. Ver kerk (Den Haag) en A. J. Hulscher uit Nieuwe We tering. De bezwaarschriften van de E.M.M.-veiling, het Land bouwschap en de L.T.B. had den alle betrekking op de kas- tuinbouwbestemming bij Nieu we Wetering en de woonbe stemming voor de Gogherpol- der. Het Kroonbesluit maakt duideliik dat het zogenaamde „derdetuinbouwgebied slechts voorbehouden mag zijn 'aan kastuinbouwbedrijven uit het Veense reconstructiege bied. Een groter oppervlakte voor tuinbouw in het bestem mingsplan „Landelijk Gebied Oost" wordt planologisch on gewenst geacht. Ten aanzien van een bezwaarschrift van de heer J. G. Duivenvoorden uit Rijpwetering staat in het veer tig pagina's tellende kroonbe sluit te lezen, dat tegen een ongebreidelde ontwikkeling van intensieve veeteelt dient te worden gewaakt. Daarnaast wordt gewaarschuwd tegen een ernstige visuele aantasting van het landschap als gevolg van lintbebouwing van bedrij ven. De aanwezigheid van een camping met jachthaven in de Nieuwe Weteringse polder „Het Noordveen" zou volgens het kroonbesluit een onaan vaardbare druk leggen op de toch al overbezette Kagerplas- sen. Voorts wordt gevreesd voor landschapsaantasting en - ontsiering, ongewenste oever recreatie en overbezette aan- en afvoerwegen. Overigens is dit bezwaarschrift van de heer A. J. Hulscher „niet-ontvanke- lijk" verklaard, wegens over schrijding van de indienings- termijn. Een camping in de polder „Het Noordveen" wordt trouwens al geruime tijd als een achterhaalde zaak be schouwd, wegens de plannen voor vestiging van een riool waterzuiveringsinstallatie al daar. Zoals eerder gemeld hebben J. P. van Rijn en G. J. J. Ver kerk na een jarenlange juridi sche strijd bij woonbesluit tóch toestemming gekregen voor vestiging van een camping in de Veenderpolder tussen de Wijde Aa en de Aderweg. ZOETERWOUDE Hoewel b en w van Zoe terwoude gisteravond de vergadering van de raad ruim een half uur schorste waren er toch nauwelijks echte problemen alvorens tot vaststelling van de be groting voor 1983 kon worden overgegaan. Kernpunten vormden de 'exploitatie van diverse ak- kommodaties, het toene mende verkeer in de dorpskern, de ruilverka- velingsproblematiek, de financiële uitkeringen aan ex-wethouders en de tijdi ge bezinning op de begro ting voor 1984. Het reilen en zeilen van de di verse grote akkömmodaties wordt door het college nauw lettend in de gaten gehouden. Een voorstel om naast het stichtingsbestuur van „De Eendenkooi" ook in de stich tingen van „De Klaverhal" en het „Muziekcentrum" raadsle den zitting te laten nemen zal nader worden onderzocht. Met betrekking tot de ver keersproblematiek wil burge meester Houdijk eerst een in ventarisatie maken om te ko men tot een „verkeers-circula- tieplan" alvorens, zo stelde de heer Hogenelst van het CDA, een stuurgroep wordt inge steld. Met betrekking tot de „omstreden" insteekweg ter ontsluiting van het ruilverka- velingsgebied ter hoogte van de „Laan Rijnsburger" zal waarschijnlijk in januari maar uiterlijk in februari een defini tief college-standpunt worden kenbaar gemaakt. De kritische vragen die Progressief Zoeter woude stelde bij de uitkering aan ex-wethouders zullen wor den onderzocht en t.z.t. in de commissie Algemene Zaken aan de orde komen. KATWIJK Het zwem bad „De Miereweide" zal in de loop van 1983 geheel worden gemoderniseerd. Met een krappe meerder heid besloot de raad gis teravond 1,5 miljoen uit te trekken waarmee van het vijftien jaar oude instruc- tiebad een aantrekkelijke recreatievoorziening moet worden gemaakt. Gehoopt wordt dat hierdoor min stens 30.000 bezoekers per jaar extra worden aange trokken zodat de exploita tietekorten niet verder te ruglopen. tering van 1,5 miljoen kosten dekkend zijn wanneer dit ge tal van 30.000 bezoekers extra daadwerkelijk gehaald wordt terwijl ook een verhoging van de toegangsprijs met 20% hier aan zal moeten meewerken. Voor dit verhoogde entreegeld kan de bezoeker dan gebruik maken van een bad dat „vol doet aan de eisen van deze tijd". Mét een dertig meter lange glijbaan, een recreatie- bad, een whirlpool, een sauna, een horecavoorziening en zon nebanken. Vrijwel alle frakties spraken gisteravond hun twijfels uit over de door de raad van be heer genoemde exploitatiecij- fers. Met name D'66/Gemeen- tebelangen, de VVD, en de RPF noemden deze verwach tingen zeer optimistisch ge raamd. De heer H. van Mierlo: „Als er maar 22.000 inplaats van 30.000 bezoekers extra ko men zijn we financieel weer net zo ver als we nu zijn. Ik ben van mening dat we door in te stemmen met dit voorstel een zware wissel op de toe komst trekken". Met de drie bovengenoemde partijen deed Van Mierlo het voorstel om het instructiebad te laten zoals het nu is en alleen een nieuw onderkomen voor de zwem en poloclub en een betere ho recavoorziening te realiseren. Hoewel ook de CDA-fraktie bij monde van de heer A. C. Berkheij twijfels uitte over de door de raad van beheer voor geschotelde begroting konden de christendemocraten zich toch wel vinden in de renova tieplannen. De heer Berkeij: „Natuurlijk zijn er argumen ten tegen deze investering aan te dragen maar die zijn voor ons niet doorslaggevend. Het is gewoon een gegeven dat we wanneer er helemaal niets ge beurt blijven zitten met een bad dat elk jaar een hoger te kort te zien geeft. Gelet op de cijfers zoals die na de renova tie worden begroot durven wij toch wel de sprong in het die pe te wagen". Met dertien voor- (de volledi ge CDA-fraktie, één lid van de VVD, één lid van de PvdA en één lid van de Vrije Lijst) en elf tegenstemmers (D'66, de overige twee leden van de VVD, de RPF en de SGP) werd het voorstel van het col lege aangenomen. VVD EN RPF ALPHEN: feEN »se t fond |van lerk. te b ALPHEN AAN DEN RIJN De onroerend goedbelasting mag niet omhoog, vinden de VVD en de RPF/SGP/GPV- combinatie in Alphen. Dit meldden zij gisteren tij dens de begrotingsbehan deling voor 1983. Met deze uitspraak gaan de beide fracties nog een stap verder dan de vier linkse frac ties, PvdA, PPR, D'66 en CPN/PSP. Deze fracties wil den de onroerend-goedbelas- ting verhogen met slechts 2% inplaats van de door het colle ge voorgestelde 4%. De dek king voor hun voorstel haal den de linkse fracties uit de te hoog gestelde rente op de re serves. Voor de VVD en de RPF/SGP/GPV was zelfs twee procent nog te veel. De VVD stelde voor de rekening van de dienst openbare wer ken uit te pluizen en daar te bezuinigen. Voor RPF-voor- man Van Arkel was het een onverteerbare zaak dat de Al- phense burgers meer v t ten krijgen, maar socij?, turele zaken extra gelT toegestopt. „Dat exti?zici moet gebruikt worden L burgers zodat zij geen! ging krijgen en daardol mindering van koopkrj plaats van het te besteé het in stand houden va] lei leuke dingetjes". Gasfles in brand In een notenkar aan de Hoogstraat vatte gistermiddag een gas fles vlam. Omdat de brandweer het gaskraantje dichtdraaide, bleef de schade beperkt. Volgens de brandweer was er geen ontploffingsgevaar. Om bij de noterkar te komen moest de brandweer eerst een paar paaltjes verwijderen. „We hebben sleutels van die palen, maar het is natuurlijk een vreemd gezicht, wanneer de brandweer in grote haast eerst aan die palen moet gaan staan morrelen. Die palen worden nogal eens aangereden, waardoor ze scheef komen te staan en dan kost het soms veel moeite kost ze weg te halen. Maar deze keer is het weer goed gegaan", aldus een woordvoerder van de brandweer. ISSsféi 4plei LEIDEN De 20-jarige Leid- se vrouw die begin december terechtstond wegens afpersing is conform de eis veroordeeld tot twaalf maanden gevange nisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Verder werd besloten haar toe te wij zen aan de reclassering. De vrouw heeft' overigens al bijna, een half jaar in voorarrest ge zeten en zal door de uitspraak nog voor de feestdagen in vrij heid kunnen worden gesteld. De vrouw probeerde in juni van dit jaar een Leidse restau ranthouder 25.000 gulden af handig te maken door middel van dreigbrieven. Dat was de derde keer dat ze iemand chanteerde. De twee voor gaande keren werd zij veroor deeld tot werken in de dienst verlenende sector. Verder heeft de Leidse een keer brand gesticht in een fabriek en was ze in het bezit van een stiletto en een revolver met 45 patronen. Op de zitting verklaarde ze ge handeld te hebben uit wraak. Ze verliet het restaurant van de man die ze trachtte af te persen zonder te betalen en bedreigde de ober dij achterna kwam met deL De wraak volgde toeh middel van de dreigbf die als enig effect hadij ze werd aangehouden <ke politie. Leidschendam tin geld uit voor stig® tegen werklooshtafg LEIDSCHENDAM J'S V Leidschendamse raadsl®"1 bleken gisteren eensgeP'9* hun wens de werkloosfenb verminderen en daarvo» yyj uit te trekken. Na ruimLiej uur vergaderen werd groting aanvaard met r M kleine wijzigingen op oiPa" schikte punten. EvenalsfSCh D'66 en CDA kwam jerd VVD met een initiatiefbet strijding van de werklL dat overigens als twee pels water op dat van hi leek. Het enige gesel®® tussen de partijen was p If stellen van een fondnge groot dat zou moeten zijjn(j zo'n fonds eigenlijk weLje was. Kerst drukt stempel op bloemenhandel De naderende kerstviering drukt een stevig stempel op de gang van zaken in de bloemenveilingen. De speciale vei lingen die worden gehouden trekken flinke aandacht, kennelijk hebben de handelaren er nogal moed in. Het is en blijft voorlopig nog afwachten. Daarnaast presenteren zich de bolbloemen in toenemende mate. In het algemeen was het verloop in de afgelopen week aan de bloemenvei lingen beslist niet slecht, de meeste produkten vielen in een hogere prijsklasse. Die is waarschijnlijk mede een ge volg van de matige aanvoer. Ook de export deed het rustig aan, de diverse kerstartikelen was matige belangstelling voor. Met de snijbloemen verliep het vlotter. De export naar Engeland laat het na de valutawijziging nog steeds afweten, de prijzen voor de bloemen zijn er hoog en dat zit onze export dwars! De mineervlieg oefent nog steeds een remmende werking uit op de chrystantenexport. Na de beperking door Sinterklaas in de bloemenmarkt, trekt de handel in verband met het kerstfeest weer aan, er zijn althans goede verwachtingen. Er kan dan ook een toe nemende aanvoer worden verwacht. De CCWS had in de afgelopen week een totale aanvoer van 29.236.034 bos of stuks en een omzetbedrag van 18.631.065,59 tegen vorig jaar in dezelfde week 28.952.795 bos of stuks en omzet van f 16.593.483,95. Dat betrof onder meer van snijbloemen 25.855.752 bos of stuks tegen vorig jaar zelfde week 25.791.776 bos of stuks, zodat de bloemenaanvoer toch flink wat groter was dan vorig jaar. De potplanten mochten er ook zijn met een aanvoer van 15.533.190 tegen vorig jaar 1.294.404. De importsnijbloemen bedroeg 1.781.118 bos of stuks tegen vorig jaar 1.844.489. De aanvoer van freesia met ruim 5.550.000 was iets ruimer dan vorig jaar, maar niettemin lag de gemiddelde prijs van 27 cent boven die van vorig jaar. Dat was ook het geval met de bijna 5 miljoen jaarrond troschrysanten, die een ge middelde prijs van 77 cent haalden, tegen vorig jaar 66. Maar veel bloemen bleven in prijs toch bij vorig jaar ach ter, vooral wanneer de aanvoer te ruim was. De aanvoer van tulpen, nog geen miljoen, bleef ver achter bij vorig jaar om deze tijd, maar de gemiddelde prijs van 30 cent lag toch een dubbeltje hoger. Andere gemiddelde prijzen met tussen haakjes die van vo rig jaar zijn: alstroemeria 73 (65) amarillys 37 (32) stan daardanjers 46 (45) trosanjers 31 (28) anthurium 1.91 (1.65) asp. plumoses 18 (19) buvardia 34 (30) troschrysanten j.c. 70 (66) idem geplozen j.c. 92 (81) idem tros n.c. 2.92 (2.44) i.dem geplozen 62 (66) euphorbia 59 (74) freesia 27 (25) ger- bera 90 (82) gladiolen off. 40 (43) irissen 34 (26) leliekelken 59 (73) idem takken 98 (84) nerine 77 (70) cymbidium groot 69 (68) idem klein 3,23 (3.24) grote rozen 57 (59) idem klein 38 (37) gypsophilia 57 (69) streletzia 2.24 (2.08) tulpen 30 (20). De totale aanvoer aan de CCWS over dit jaar tot 10 de cember bedraagt 1.878.159.580 bos of stuks met een omzet bedrag van 792.635.254,26 tegen vorig jaar een aanvoer van 1.807.713.561 en omzet van 750.470.492,16. Er zit dus als geheel een stijging in wat aanvoer en omzet dit jaar, betreft. De potplanten namen zowel in aanvoer als in om zet toe met prijzen, die weinig verschil te zien geven. Als regel geldt dat tegen de kerst er flink prijzen voor bloe men en planten worden betaald, hetgeen gezien de stook kosten ook wel noodzakelijk is! Voorspellingen zijn er op dat punt onder de zo sterk wisselende omstandigheden moeilijk te doen. Uit een steekproefonderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat er in de maand oktober 18% minder sla gepoot werd dan vorig sei zoen. Er werd in oktober 582 ha gepoot tegen 707 ha in 1981. In 1980 was dit zelfs 838 ha. Naast het onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek staat de areaalen quête van het Centraal Bu reau van Tuinbouwveilingen, ook hier zijn er aanwijzingen in de richting van een kleine re oppervlakte. Volgens dit bureau valt de aanplant 15% kleiner uit. Een kleinere aan plant in oktober betekent dat er vanaf half december tot eind januari minder glassla aangevoerd wordt dan in de twee voorgaande seizoenen. Oorzaken voor deze kleinere aanplant moet men zoeken in de volgende richtingen. Een aantal hoofteelten zijn langer blijven staan, waardoor de ruimte voor een sla-teelt te beperkt werd. De teleurstel lende prijzen van het voor gaande seizoen hebben er waarschijnlijk toe bijgedragen dat een aantal telers voor een anders gewas hebben geko zen, zoals bijvoorbeeld de teelt van andijvie. De prijs voor de herfstsla is tot op heden slecht geweest, de gemiddelde prijs komt uit op 22 cent per krop. In de afgelopen week trokken de prijzen verder aan. Vooral de zwaardere sla werd beter betaald. De prijs varieerde van 17 tot 57 cent per krop. De gemiddelde prijs komt dan ongeveer op de kostprijs uit. De export van sla ondervindt nog steeds weinig moeilijkhe den. Er wordt in vergelijking met vorig seizoen nog steeds meer sla afgezet op de West-Duitse, Engelse en Scandinavische markt. Het aanbod van Fran se sla groeit wel, maar is nog steeds kleiner als vorig sei zoen. De prijzen die de Franse sla-telers ontvangen zijn ook niet om over naar huis te schrijven. Er is geen prijsver schil tussen de vollegrondssla en sla van de berschermde teelt. Voor beide werd er 27 cent per stuk betaald. Voor de komende week wordt er wei nig verandering verwacht. Er Minder glassla dan vorig seizoen wordt gerekend op gelijke of hogere prijzen. TOMATEN Er komen nog slechts enkele partijen tomaten op de vei ling, maar veel stelt dit niet meer voor. Het jonge plant- materiaal wordt op het ogen blik met zorg in de „kraam kamers" gekoesterd. Een en kele vroege teler is al aan het poten. Het grootste deel zal echter rond de jaarwisseling gepoot worden. Een dezer da gen werd er bekend dat de oppervlakte tomaten op het kanaaleiland Guernsey het komende seizoen weer verder inkrimpt. Deze inkrimping komt neer op maar liefst 25%. Het areaal voor het komende seizoen komt dan uit op 100 ha. In 1979 was dit nog 233 ha. Van deze 100 ha is er 70 ha. modern en gestookt. Voor Kerstmis zal er 65 ha gepoot staan. Zoals bekend leverde Guernsey een deel van de produktie aan Engeland. Dit aandeel zal het komende sei zoen verder teruglopen. Hier door ontstaat er weer een beetje meer ruimte voor de Hollandse tomaten op de En gelse markt. De export naar Engeland vertoont de laatste jaren nog steeds een groei, zij het minder sterk als in de ja ren '79 en '80. Verder valt het op dat Nederland in het afge lopen seizoen 24% meer wist af te zetten op de Franse markt. Al met al toch enige lichtpuntjes voor de teelt in deze donkere dagen. INVOER Om deze tijd van het jaar is er pen belangrijke invoer van buitenlandse produkten. Bo de lijst van importge wassen staan de sinaasappelen en mandarijnen. De invoer van beiden is indrukwek kend. Zo werd er afgelopen dinsdag in Rotterdam 268 ton sinaasappelen ingevoerd en 120 ton mandarijnen. Verder komen er appelen uit Frank rijk, namelijk de Franse Gol den, die 1 gulden per kilo op bracht. Andijvie komt uit Frankrijk en Italië, de gemid delde prijs ligt op 1,17 per kilo. Frankrijk levert ook nog bloemkool 2,50 per stuk), en peterselie (25 ton). De Ca- narische Eilanden leveren to maten (f 2,30 per kg), kom kommers (90 cent per stuk) en paprika's (J 4,50 per kg). Egypte levert snijbonen 3,20 per kg) en sperziebo nen (f 3,- per kg). OVERIGE GEWASSEN De rode paprika's worden te gen hoge prijzen afgezet, de gemiddelde prijs lag op 6,40 per kilo. De groene sorterin gen brachten gemiddeld f 4,80 per kilo op. De aanvoer van Hollandse paprika's zal spoedig afgelopen zijn. De prijs voor radijs trok de afge lopen-week verder aan. Afge lopen donderdag werd er op Veiling Westland Zuid 78 cent per bos betaald. Hogere prij zen zijn de komende week niet uitgesloten. Het heeft wel een aantal weken geduurd, maar in de afgelopen week liep de prijs voor rettich sterk op. Er werd 81 cent per stuk betaald. Ijsbergsla werd uit stekend betaald met een ge middelde prijs van 1,97 per krop. Dit gewas zal ook de ko mende week hoge prijzen op brengen. Koolrabi bracht 72 cent per stuk op, door een kleiner aanbod zal de prijs verder oplopen. Andijvie werd ook duurder, de prijs liep op naar 1,62 per kilo. In de komende week zijn er ho gere prijzen mogelijk. Met de spruiten is het nog steeds droevig gesteld, de gemiddel de prijs kwam uit op 46 cent per kilo. Het zal voor dit ge was eerst moeten gaan winte ren willen de prijzen aantrek ken. Witlof veranderde wei nig, in prijs, de gemiddelde prijs schommelt rond de twee gulden per kilo. Door een wat grotere vraag voor de feestda gen kan de prijs iets aantrek ken. Aan hulstboompjes, die eind november nog stikvol besse 't was dit jaar blijkbaar een goed bessenjaar -, is nu f kele bes meer te bekennen. Daarvoor hebben de mere zanglijsters gezorgd, die hebben ijverig besje na besje pikt... Wie eraan gedacht heeft zou ze net vóór hebben zijn door tijdig wat takken af te snijden en die in een b« een te binen en in de de schuur op te hangen. Hulst blijkt daarbij wel, veel verdragen: vandaag aan de dag zi« nog net zo uit als toen ze pas waren afgesneden, alle bes ten er als het goed is nog aan! K)R Soms bespuit men de takken flink met goedkope haarlakjter zen is echter wel, dat in november afgesneden hulst ookjjers dat goed kan blijven tot en met de Kerstdagen. Aan kleurige bloemen tijdens de Kerstdagen hebben wif gens geen gebrek meer. Er was een tijd, waarin er in diefu" tijden letterlijk niets te krijgen was, maar die tijd ligt veflorr ons. Overal zijn weer ettelijke Kerststerren (Poinsettia) irüore in rood te koop, soms ook al in een beetje vaag rose. jjj Mocht de lezer de Poinsettia in zijn plantenboek niet L vinden, dan moet hij eens kijken bij: Euphorbia, want zoH? eigenlijk! Vroeger werd ze verhandeld als ...snijbloem.'11® gens zijn de fraai rode bladeren geen „bloemen", bekijk maar eens goed. In de meeste gevallen is het geen blijvfvoe die kerststerren zijn. namelijk kunstmatig via een zoge( n< kortedagbehandeling in bloei getrokken. Dat doet men^g woordig ook veel met azalea's. Het gevolg is dat men zo'Lq praktisch niet kan overhouden en een jaar later opnf, bloei krijgen. fde Terug naar de Kerstbloemen: de rode en gele tulpjes ken) een. Dan is er nog de alom bekende begonia, tegenwol? allerlei kleurvariaties te krijgen. Een andere trouwe gastPe v Kerst is de Kerstrood (Helleborus) en wat te denken v^n c cinthen, die we met de Kerst in bloei kunnen hebben air Ja; heel vroeg hebben opgepot. Trouwens: om de een of and00 1 den schijnen de kleuren rood en groen met de Kerstdagd riet, zie ook de hulst, de Kerstster, de rode tulpjes enzottjj™ Veel zeldzamer dan de bovengenoemde „Kerstbloemeir.y- mistletoe of maretak. Waarschijnlijk komt dat ook, omcF1)"' plant in ons landje veel minder algemeen voorkomt. Werj'P1' ze meer in Frankrijk, waar ze in de winter als groenbP*.t( „nesten" opvallen in bladerloze populieren en vruchfftIo: Want de maretak (ook wel vogellijm genoemd) is een rn die leeft op andere bomen en die teert op de sappen |"Sri andere bomen. Ze draagt witte bessen die een lijmachti ?e bevatten. Daardoor blijven de bessen wel kleven aan de| van vogels, op die manier wordt voor de verspreiding g In ons land zien we de mistletoe maar zelden in de bloerij kei. Verder kunnen we natuurlijk wat doen met sparregroi kan er een Kerstkrans van maken, door dunne twijgen t tigen op een hoepel van stevig ijzerdraad of op een uitgf houten ring. De laatste mogelijkheid stelt ons in staat, a. senhouders op te monteren, maar we verzeilen nu in de f11 v< rubriek. Over de Kerstboom hebben we het al gehad, kol" die lang voor Kerstmis, dan is het zaak hem vooral natP den. Nationale Raad 25 jaar oud De Nationale Raad voor het Landbouwkundig Ond (NRLO) viert op woensdag 22 december het vijfentwinl bestaan met een bijeenkomst in de aula van de Landboi* school in Wageningen, die om half drie begint. Daarin wd der anderen het woord gevoerd door mr. B. W. Biesl voorzitter van de Raad van Commissarissen van de NA1 Investeringsbank. Hij spreekt dan over: „De landbouw^ maatschappelijke ontwikkelingen". Voorts spreekt ir." Zeeuw, directeur-generaal voor landbouw en voedsel!- ning van het Ministerie van Landbouw en Visserij, voorzitter is van de NRLO. Hij spreekt over de landbouvl landbouwkundig onderzoek. Voorts wordt aandacht bestf het feit, dat ir. G. Wansink 25 jaar secretaris van de Nfl

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6