agere overheden wentelen af op consument VNO bitter gestemd over kabinet Volvo Zweden eerstemet winstdelingsregeling r& Shell betaalt prijscompensatie normaal uit (SUMENTENBOND IN RAPPORT PRIJSALARM: gre winst én in Ennia Kaashandel: nieuw export-record van 300miljoen kilo Landbouwcoöperatie: geen koopkracht weg Weinig aanbod Beurs van Amsterdam pag )NQMIE leidse courant donderdag 16 december 1982 pagina 11 tfA PRODUCEERT IEESTE FIETSEN DAM De Volksrepubliek China is met duktie van ongeveer elf miljoen fietsen ,.s fietsenproducent van de wereld. Het to- jenbezit in dat land beloopt momenteel miljoen stuks en dat aantal zou aanzienlijk in als de fiets daar goedkoper was en als er Ie lange wachttijden waren bij het aan- |van een fiets. De vraag is er namelijk gro- iet aanbod. Dit meldt de Stichting fiets in Jde stichting zijn de Verenigde Staten met j>roduktie van ruim zeven miljoen fietsen tp de wereldranglijst, gevolgd door Japan J zes en een half miljoen fietsen en de Sow- met vijf en een half miljoen stuks.In de ie Staten is het fietsenpark de afgelopen Kr enorm gegroeid en wel van 28 miljoen in 110 miljoen in 1981, aldus de stichting. (Vervolg van de voorpagina) De oliemaatschappij Shell is niet van plan om de werknemers de prijscompensatie van 2,06 procent per 1 januari in te laten leveren in ruil voor arbeidstijdverkorting. Tijdens het half jaarlijkse overleg met de industriebonden FNV en CNV hebben de directie van Shell Raffina derij in Pernis en Shell Chemie in Moerdijk la ten weten op het ogenblik onvoldoende aanlei ding te zien om te praten over andere beste ding van de prijscompensatie dan in eerder ge maakte loonafspraken is vastgelegd. De perso neelsleden krijgen, zo deelde de woordvoerder van het concern gisteren mee, in januari de prijscompensatie normaal uitbetaald. Shell heeft de industriebonden tijdens het overleg van gisteren, dat onder andere ging over het onlangs bereikte centraal akkoord in de Stichting van de Arbeid, erop gewezen dat met de centrale ondernemingsraad en met de vakbonden al is overeengekomen om voor de ongeveer vierduizend werknemers in de ploe gendiensten bij Shell-Pernis en Shell-Moerdijk per 1 oktober 1983 een arbeidstijdverkorting van drie uur per week in te voeren. Voorts is het de bedoeling dat de maatschappij met name de jeugdwerkloosheid fors gaat aanpak ken. Binnenkort zijn, aldus Shell, concrete plannen in die richting te verwachten. CAO-onderhandelaar Piet Scheele van de In dustriebond FNV, toonde zich verontwaardigd over het standpunt van de Shell-directie ten aanzien van het onlangs afgesloten centraal akkoord in de Stichting van de Arbeid. Vol gens Scheele distantieert de Shell-top zich vol ledig van dit akkoord door niet toe te staan dat de prijscompensatie wordt gebruikt voor ar beidstijdverkorting en het scheppen van meer werkgelegenheid. „Dit is een schandalige zaak. Shell is bezig een regeringsmaatregel af te roe pen", zo zei Scheele. Volgens hem is er juist bij Shell alle aanleiding om, overeenkomstig het centraal akkoord, prijscompensatie in te leve ren voor meer werk. De komende jaren ver dwijnen bij deze maatschappij, aldus Scheele, meer dan 2000 arbeidsplaatsen. Shell kan vol gens hem dat aantal terugbrengen door de ad viezen van de centrale werkgevers- en werk nemersorganisaties voor wat betreft arbeids tijdverkorting op te volgen. Shell vindt niet dat het uitbetalen van de prijs compensatie per 1 januari in strijd is met de af spraken die zijn gemaakt in de Stichting van de Arbeid. Volgens de woordvoerder concen treren die afspraken zich op de bestrijding van de werkloosheid en op het versterken van de concurrentiepositie van het Nederlandse be drijfsleven. oud kAG Veel lage- Jrheden wentelen jiarde financiële si- t op de consument, br ontstaat bij de ent veel onbegrip irnis over de ta- Jhogingen van on- !'fer onroerend-goed- cen en zuiverings belastingen. Dit is een van de belangrijkste conclu sies uit het eindrapport „Prijsalarm" dat de Con sumentenbond vanmiddag in Den Haag heeft gepre senteerd. De bond dringt aan op een strakker prijs beleid. Gedurende de maand oktober heeft de Consumentenbond een onderzoek „Prijsalarm" verricht naar de klachten van consumenten over, in hun ogen, ongehoorde prijsverho gingen. Ruim 10.000 meldin gen zijn via de twee telefoon lijnen binnengekomen, waar van 7000 harde klachten had den over verhogingen. Ruim twintig procent van de klach ten had betrekking op verho ging van de onroerend-goed- belasting. Veel mensen belden geërgerd op dat de belasting omhoog was gegaan door ho gere (her)taxatie. Dezelfde klachten waren er over de verhoogde zuiveringsheffin gen (verontreiningsheffing e.d) die vaak vroeger dan voorheen werden geïnd. In de particuliere Sector, en dan met name de kruideniers, kwamen vaak klachten over te sterke prijsverhogingen van wasmiddelen, papierwaren (luiers, tissues en zakdoeken) en dierbenodigdheden. De Consumentenbond heeft ove rigens de sterke indruk dat de kruideniers de vrijstelling van prijzen, die alleen voor eet- en drinkwaren geldt, ook op an dere produkten betrekken. Deze produkten worden waar schijnlijk niet gecontroleerd en de consument krijgt dan on verwachts met sterk verhoog de prijzen te maken. De Consumentenbond beveelt in haar rapport onder meer aan dat er één departement komt voor prijs- en tariefsver hogingen en dat de overheid de mogelijkheid tot gespreide betaling ruimer moet toepas- ?n (bi za LAG Het verzeke- o,ern Ennia heeft de itoons! st in het derde kwar- dit jaar zien dalen ,8 min tot/28,3 min. eerste negen maan- f de winst vrijwel ge- lai i toevoeging van op- min aan de cata- uari d serve - met 75,8 min en 75,3 min vorig e ziei dijkt uit de kwartaal- het na; lingdruk verminderde 4 min tot ƒ20,6 min •st br< elijk omdat een een reisd el van de winst werd in landen met relatief teel 1982 moet volgens jjSans met een geringe tl is/an de winst worden vari 1( gehouden 1981: :htgen<nln). In mei van dit wachtte het concern daa v^n'ësz'ns hogere winst 3-19.31 september een onge- ag. vijke winst. de schadeverzeke- n'h r'jven van Ennia deed Sdegei e eerste negen maan- 11.Of 1982 een winstdaling :eT*b< kuren'summum op jekuu liegebied" w De Britse rederij n^wa plannen aange- Joorlo om een triP met het n kan cruiseship Queen Eli- rvoor I te combineren met be fa per supersonische 30-19wat v°lgens Cunard kinj niet te evenaren va- kin kket moet zijn. Vanaf jd af jn er 37 vluchten naar de Verenigde Staten, pi 'is. De heen- of terug- .30-1 dan per boot en de bezoèganger kan twee tot i- E*' n in New York blij- f ë^dkoopste vakan- 30 u.kost 950 pond ster- efoni*eve£?r 4135 gulden). votfste 1125 pond sterling ren o 00 gulden). ,SIS ELKE WOENSDAG DL jAGE BIJ UW KRANT MET dres WTIE OVER FILMS,MUZIEK Tl, RECREATIE, EXPOSITIES IN COMPLETE AGENDA S.30f Westland-Noord, 115 december 1982. 1850-970, andijvie: 181-290, J-134, bloemkool 6: 310. 8: stgejio: 175. 12: 130, boeren- »5. golden Champion: 550- elderij: 37, koolrabi 9/10: 'ieterselie: 37-47, muscaat: paparika rood: 600-660, 1-570. geel: 610-810. paars: "pepers rood: 640, groen: 86-95. raapstelen: 18-29. r82. selderij: 27-41, sla: 15- J: 395-425. ijsbergsla: 125- aatsl UTRECHT: 16 07&fal 4964' 4-lfS5' i 57. schapen 2139, varkens bo- 175, biggen 160. bokken en gei- Irunderen ca. 750. Prijzen: (in itkoeien extra kwal 7.90-9.00. «al. 5.60-6.55. 3e 7,25-8.90. worst- i.40. slachtzeugen extra kwal. ,1e kwal. 3,25-3.30. 2e kwal. kwal. 3,10-3.15. melk- en kalf- *>■2900. kal tv aarzen 2075-2550. 1 1450-1650. pinken 675-1450. 700-1000. zwarlbonte nuchte- 'oor fok en meeterlj 200-450. 340-615. oude slachtschapen 150-190. zulg- mmen 130-150. >130. gelten 35-100. Overzicht: Ün prijzen) alachtrunderen rus- prijshoudend. melk- en kall- "st geheel prijshoudend, jong- llerij J lammeren. 1 geheel prijshoudend, v geheel prijshoudend. Minister Brakx van Landbouw en Visserij, bood gisteren in Rotterdam de driemiljoenste kilo kaas ter verscheping aan. Naast hem de vooral in het buitenland beroemde kaasmeis- ROTTERDAM De Nederlandse kaasexport heeft giste ren een nieuwe mijlpaal bereikt met de verscheping naar New Yórk van het 300-miljoenste kilootje van dit jaar. Dat is negen jaar nadat een jaarlijkse export van 200 miljoen kilo werd bereikt. De waarde van de dit jaar uitgevoerde kaas bedraagt ongeveer twee miljard gulden. De beste klanten zijn de Bondsrepubliek Duitsland, Belgie, Algerije, Egypte en de Canarische Eilanden. Deze laatste drie kochten dit jaar 300 procent meer Nederlandse kaas dan zo'n drie, vier jaar geleden, zegt een woordvoerder van het produktschap voor zuivel. Zij zijn de beste afne mers qua jaarlijkse procentuele stijging van de verkoop. Ook Duitsland en Belgie kopen elk jaar meer kaas.Met een aandeel van 21 procent in de internationale kaashandel is Nederland het belangrijkste land van de wereld op dit ter rein. Dat geldt ook voor melk, melkpoeder en boter. Het aandeel op de wereldhandelsmarkt ligt voor deze drie pro dukten volgens het produktschap op respectievelijk 51. 25 en 20 procent.Kaas is in Nederland het belangrijkste zui- velprodukt. Van alle melk wordt 38 procent tot kaas ge maakt. Nog enkele cijfers van het zuivelproduktschap: van de totale kaasproduktie gaat 65 procent naar het buiten land. De helft blijft binnen de EG, vijftien procent gaat naar landen die geen lid zijn van de Gemeenschappen. Duitsland koopt de helft van de binnen de EG uitgevoerde GOTHENBURG - Het Volvo-concern heeft als eerste industriële onder neming in Zweden een winstdelingsregeling inge voerd voor zijn werkne mers. De regeling geldt voorlopig voor drie jaar en de uitvoering daarvan komt in handen van een stichting, zo heeft het 53.000 werknemers tellen de concern woensdag be kendgemaakt. Met de helft van het naar de stichting toevloeiende kapitaal moeten Volvo-aandelen wor den gekocht. De rest kan in andere waardepapieren wor den belegd. In het eerste boek jaar, 1982, zal de stichting naar verwachting 35 a veertig mil joen kroon (12,7 a 14,6 miljoen gulden) ontvangen. Elk perso neelslid krijgt een persoonlijk aandeel waarvan de omvang afhangt van het inkomen. Deze bedragen liggen tenmin ste vijf jaar vast. maar kunnen ook tot de pensionering bij de stichting blijven onderge bracht. Als de beurswaarde van de in bezit van de stich ting zijnde Volvo-aandelen bo ven de 200 miljoen kroon komt hoeft nog maar 25 pro cent van het toevloeiende ka pitaal in deze aandelen te wor den belegd. In het bestuur van de stichting komen zes vertegenwoordigers van de werknemers en een lid van de concernleiding. Volvo noch de Zweedse vakbeweging wil de regeling zien als een al ternatief voor het door de soci aal-democraten en de vakbon den gepropageerde collectief beheerde werknemersfonds. Als het experiment van Volvo lukt zullen andere onderne mingen waarschijnlijk volgen. Nederlander prefereert een Nederlandse kaars TILBURG De Nederlandse consument kiest steeds vaker kaarsen van Nederlandse ma kelij, hoewel de verkoop van kaarsen en theelichten in 1982 naar verwachting ruim vier procent lager zal uitkomen dan in 1981. De produktie wordt dit jaar geschat op een kleine elf miljoen kilo.Dat valt op te maken uit voorlopige jaarcijfers van de gezamenlijke kaarsenfabrikanten, aangeslo ten bij de Nederlandse Vereni ging van Fabrikanten in de Kaarsenindustrie. De consumptiedaling heeft ge volgen voor de import, die naar verwachting met onge veer 14 procent tot bijna 4,2 miljoen kilo zal dalen. De Ne derlandse kaars doet het goed in het buitenland wat blijkt uit de verwachte stijging van de uitvoer met 22 procent tot 4,3 miljoen kilo.Het grootste deel van het kaarsen verbruik be staat uit „gewone" rechte ta fel- en gotische kaarsen, die het hele jaar verkqcht worden. Verwacht wordt dat het aan deel van deze kaarsen nog zal toenemen en ook de ontwik keling van kaarsen als ge schenkartikel zal doorzetten. De verkoop van sierlijke kaar sen is een beetje op zijn retour, aldus een woordvoerder van de vereniging. AMSTERDAM „Het is uit eindelijk het inkomensbeleid in ons land en in de EG, dat voor het merendeel ook de agrarische afzet bevordert of afremt". Drs. G. van den Berg, president-directeur van Cebe- co - Handelsraad, zei dit van ochtend in Amsterdam in de algemene vergadering van deze landbouwtopcooperatie. Hij signaleerde met zorg dat het aandeel van voedsel in de Nederlandsche consumente nuitgaven is gedaald van 28 procent in 1970 tot 20 procent in 1980. Het is niet voor niets, vond hij, dat de heer Albert Heijn onlangs heeft gewaar schuwd tegen een te sterke be perking van de koopkrachtige vraag. De topcoöperatie keek in deze vergadering terug op een redelijk boekjaar 1981/'82 en was over de eerste maan den van het op 1 juli begonnen nieuwe boekjaar „bij alle onze kerheid niet ontevreden". Tot en met september, zo kon wor den meegedeeld, steeg de om zet van Cebeco-Handelsraad naar hoeveelheid met negen, in geld met 12,2 procent, en de maanden oktober en novem ber laten een soortgelijke ont wikkeling zien. Het afgelopen boekjaar, zo werd al eerder be kendgemaakt, zag de topcoop- eratie haar positieve resultaat na belasting stijgen van 8,4 tot 11,8 miljoen gulden, waarvan na reserveringen vier miljoen overbleef voor uitdeling aan de leden-coöperaties. De top- cooperatie was in dat boekjaar goed voor een omzet van 2,8 miljard gulden, de hele Cebe- co-Handelsraadgroep: topcoop- eratie, leden-cooperaties en deelnemingen, voor vijf mil jard. Tijd dringt voor ADM AMSTERDAM - De tijd dringt voor de bedreigde ADM-werf. „Als we niet binnen 24 uur het team van drie deskundigen compleet hebben, dan moeten we opnieuw met het ministe rie van Economische Zaken gaan overleggen over een nieuwe opzet", aldus verklaar de Gijs Honig van de Indus triebond FNV gisteren desge vraagd. Minister van Aardenne heeft de werf f 2,5 min gegeven om de periode tot eind 1982. te overbruggen. In die tijd moe ten drie deskundigen de per spectieven voor de werf on derzoeken. Het team blijkt tot nu toe niet bij elkaar te krij gen. De benaderde personen blijken of met vakantie te gaan of geen trek te hebben, aldus Honig. DEN HAAG Het Ver bond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) is „bitter gestemd" over het sociaal-economisch beleid, dat regering en parlement nu bezig zijn te bepalen. Binnen het VNO groeit de vrees dat er van de lasten verlichting voor de bedrij ven, zoals afgesproken in het regeerakkoord, te weinig terecht komt. De Haagse politiek zou zich blind staren op het zoge heten inkomensplaatje en vergeten dat „het in de al lereerste plaats gaat om het herstel van de winsten van het bedrijfsleven", al dus VNO-voorzitter Van Veen. Hij wees erop dat de regering nu onder druk van de Tweede Kamer bereid is het mini mumloon per 1 januari met één procent te verhogen. Daardoor worden de lasten van de bedrijven volgend jaar verzwaard met bijna één mil jard gulden. Volgens Van Veen zou dat moeten beteke nen dat in de drie jaar daarna de overeengekomen zes mil jard lastenverlichting wordt verhoogd tot zeven miljard gulden. „Maar daar heb ik op het Binnenhof nog niemand over gehoord". De VNO-voor- man meent dat in de politiek nog altijd te weinig beseft wordt dat vele bedrijven „met de rug tegen de muur staan". Binnen het VNO groeit de vrees dat politiek Den Haag zich zo volledig concentreert op het inkomensbeleid, dat er straks onvoldoende geld meer zal zijn voor de invulling van de afgesproken zes miljard las tenvermindering voor de be drijven. Van Veen wees op re cente uitlatingen van minister Ruding (Financiën), dat dit be drag eigenlijk al anderhalf miljard lager zou moeten uit vallen. Het VNO beklaagt zich er ook over dat de toegezegde lastenverlichting voor 1983 (twee keer vijfhonderd mil joen) nog altijd geen gestalte heeft gekregen. „Hij zal er wel komen, hoor. Het is per slot toegezegd. Maar het is nu me dio december en we hebben nog niets concreets gezien. Dat i is toch tekenend", aldus Van Veen. De VNO-voorzitter waar schuwde nog eens tegen het misverstand dat de werkge vers bereid zouden zijn in ruil voor de prijscompensatie van 31 december een algemene ar beidstijdverkorting toe te pas sen. „Daar kan geen sprake van zijn". Het enige waar het VNO echt iets inziet is het ge bruiken van dit geld voor de bestrijding van jeugdwerkloos heid. Dat zou op twee manie ren moeten gebeuren, door enerzijds meer jongeren in het arbeidsproces op te nemen en anderzijds meer ouderen af te laten vloeien. Jongeren Wat betreft jongeren hebben verschillende grote onderne mingen, met name Philips en Hoogovens, plannen voor ex perimenten. Zij willen jonge ren opleiden om hun vervol gens een halve baan aan te bieden, die later zou kunnen uitgroeien tot een hele baan. Maar daarvoor is het wel no dig dat bijvoorbeeld het wette lijk minimumloon voor jeugdi gen wordt omgezet in een mi nimumuurloon. Ook dient er bij de vaststelling van het ni veau van de sociale uitkerin gen rekening mee gehouden te worden dat dat niet hoger is dan wat een werkgever aan salaris te bieden heeft. De „uitstroom" van oudere werknemers dient tenminste zo zorgvuldig bestudeerd te worden. Volgens het VNO is er nu een chaotische ontwik keling aan de gang. Vele van de VUT-regelingen zouden bo vendien nu al onbetaalbaar zijn. AMSTERDAM Op de Am sterdamse effectenbeurs gin gen gisteren de koersen over de gehele linie fors omlaag. Een belangrijke oorzaak hier van was de zwakke stemming op de Amerikaanse beurs, waar de Dow-Jones-index 14,9 punten zakte. Er werd op het Damrak weinig gehandeld, waardoor klein aanbod al tot grote koersafwijkingen kon leiden. Vooral KLM had hier van te lijden. Het luchtvaart- fonds moest rond het midda guur bijna een tientje prijsge ven. Ook de andere internationals verloren aanzienlijk. Unilever, Kon. Olie en Philips moesten alle een veer laten. De gehele financiële sector lag slecht. Met name de verzekeraars verloren flink. Amev, Natio- nale-Nederlönden en Ennia Êingen achteruit. Van de ban en moest ABN het meeste terrein prijsgeven. De bouwfondsen deden het re latief nog het beste. Volker Stevin won een weinig, maar Ahold verloor en ook Gist- -Brocades zat in de hoek zat waar de klappen vielen. De uitgevers en de scheepvaart- waarden deelden in de algehe le malaise. Op de obligatiemarkt ging de meeste belangstelling uit naar de jongste 7,75 pet staatslening. Hiervoor kwam een notering op het bord van 99,70, terwijl de uitgiftekoers 100,20 be droeg. Obligatiehandelaren hoofdfondsen vonden dit teleurstellend. Ver der moesten de staatsfondsen hier en daar fractioneel terug. Ook de lokale markt verkeer de in een mineurstemming. Het merendeel van de fondsen moest achteruit Overigens was de animo om zaken te doen gering. Tot de fondsen die lager noteerden behoorden de verzekeraars Stad Rotter dam en Amfas. Ook Holec was beleggers minder waard. Ver der lagen zwak in de markt o.m. Van Schuppen, Leidsche Wol, Kluwer en Wereldhave. Er waren ook enkele lichtpun tjes. Zo werd Ballast-Nedam wat hoger geprijsd. Ook de certificaten Wessanen, die niet gerechtigd zijn tot het divi dend over 1982, wonnen iets. Tijdens beurstijd brokkelden de internationals verder af. De financiële sector liep door gaans wat op. Op de rest van de actieve markt waren de koers be wegingen uiteenlo pend, maar over het algemeen niet erg groot. De optiebeurs begon wat rusti ger dan dinsdag. Er waren be hoorlijke omzetten in Ned- lloyd, Philips en Akzo. Call opties waren lichtelijk in mi neur door de lagere aandelen koersen. Boskalis Weslm Dordtsche petr Dordtsche pr 84.00 84.00 192.00 128.50 41.80 106.00 92.50 83.90 87.00 12.706 Kon. Oke 89.60 Nat. N6d. 124.00 Nedlloyd Gr. 102.70 NMB 127,00f v. Omrneren 17,60 Pakhoed Holding 39.50 Pakh. Hold, cart 38.70 Philips 27.10 Robeco 239.50 Rodamco 123.70 Rollnco 225.50 Var.Bez.VNU Volker Slavin overige aandelen beu* Ass St. R'dam Batenburg Btydenst C Caland Hold Calv* D cart id 6 pel oen Charootte Clndu-Key Clalmlndo Oall My Econosto EMBA Eriks Fokker Goudsmit Grasso Hagemei jar Hoek's Mach Holdoh Holec HALL Trust. Hon. Kioos Holl. Sea Search Hunter O. HVA-Myen cert I.H.C. Inter Ind. Maatsch. IBB Kon dor Internatto M Kempen Beg 15-12 96.50 95.00 76.00 73.50 2.60 2.40 155.00 155.00 175.00b 175.00b 230,00b 232.00b 64.50 63.70 84.00 87.00 735.00b 735.00e 67.50 69.00 29,60 29.50 395.00 383,00 60.50 61.00 116.50 115.90 51.50 51.00 373.80 373,80 19.50 19.00 705.006 705.00 66.00 67.50 70.00 69.80 123.50 124,00 165.00 165.00 150.50 151.00 141.50 141.00 33.00 32,00 28,00 28.00 252,50 250.00 1560.00 1580,00b 96.00 «6,80 97.00 94.10 ,*0-50 181.50 179.80 11,90 12.00 10.00 9,80 373,80 378,00 58,00 38.00 52,00 31,70 64,006 64.00. 70.00 69,20 46,70 46.00 100.00 100.00 68.00 68.00 19,50 19.70 36.80 36.90 56.90 57.10 18.20 18.20 200.00 201.00 51,00b 51.0" 78,00 Nedap Ned. Crediet Ned. Scheep Ned. Sprlngst. Palembang Pont Hout Por cel. Fles Proost Br Ravast 50.00 64.50 29.80 80.00 50.00 65.00 Schlumberger Schuitema Schuppen Schuitersv. Slavenb. Bank Smit Internat. Ubblnk Ver Glasf. Vmt-Stork Verto eert. VRG Gem. Bez. Wegener c certo beurs beurs 14-12 15-12 4980.00 4950.00 1030 00 1030.00 500.00 500.00 250.00 250,00 24.40 24.00 140.00b 140.00b 19.50 19.30 4.40 4.70 145.00 145.00 27.90e 27.40 224,00 223.70 4400,00a 4400.00a 685.00 69 50 66.50 67:30 66.50 55.50 53.50 172.00 170.50 65.00 36.50 37.50 208.00 210.00 18,30 16.80 88,00 87.00 83,50 63.00 890.00 674.00 69,80 145,00 19,50 78.00 57,80 25.00 24.50 82.00 84.00 152.50 154.00 29,20 51.20 138.00 136.00 39.50 39.50 81,50 75.00 86.00 80,00 75.50 82.00 136.00 134.00 19.50 19.80 59,00 59.00 295.00 295.00 65.00e 63.00 25,80 25.30e 19.40 19,00 .112,00 114.00 113,00a 111.00a 84,80 84,50 221.00 216.00 57,00 56:50 10.50 10.50 Westhaven Asd. Woliers Sam som America Fnd Binn. Belt. VG B.OG. Goldmines Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH UnMnvest Viking Unifonds Chemical F Col.Growlh Japan Fund Technology F Vance. Send. 33.10 24.00 96.50 62.00 37.90 32.40 23,10 98.00 163,00 67.00a 65.00a 166.20 164.20 119,00 118.00 121.40 121.10 128.00 128,00 185,00 179.50 138.00e 138.50 163,50 161,00 1205.00 1140.00 14,30 "4.80 608,00 608.00 330.00 325.00 88.40 87.00 43.80 43.50 157,00 155.00 225,00 220.00 101.20 102.50 102.00 98.50 111.50e 110.50 195.00 191.00 335.00 330.00 27,10 26.30 22,60 22.10 27|80 27.00 beurs van New York Canadian Pacific Chrysler Citicorp Cons. Edison Exxon Corp Ford Molor General Electric Gen. Motors Goodyear IC. Indus Inco Ltd. IBM Corp 30 3/4 30 1/4 32 31 3/8 45 5/8 45 3/8 30 5/8 30 1/2 6 5/8 6 1/2 61 3/4 60 3/8 28 28 1/8 17 1/8 16 7/8 32 5/8 31 5/8 27 1/4 27 14 1/4 14 5/8 34 1/4 32 3/4 19 1/4 19 1/4 36 1/4 35 3/4 87 3/4 85 1/4 29 1/8 28 5/8 34 7/8 35 1/2 93 3/8 91 3/4 Mac Don Douglas 41 3 3/4 3 3/4 29 5/8 29 3/8 46 3/4 44 1/2 57 58 32 1/8 31 3/8 35 1/2 35 9 1/8 9 1/8 91 1/8 89 3/8 Nabisco Brands St Oil Ohio Texaco Unlroydl Un Brands US Steel Westinghouse 25 7/8 25 7/8 331/2 33 23 22 1/4 28 1/8 27 1/2 36 3/8 36 3/8 35 1/2 35 1/4 35 1/4 35 1/4 30 1/2 30 1/4 70 1/8 68 3/8 10 5/8 10 5/8 8 7/8 9 19 18 1/2 54 7/8 53 1/4 buitenlands geld (Prijs In guldens) I (100) 5.33 5,63 (100) 108,50 111.50 (10.000) 18.00 21.00 (100) 2.35 3.05 (100) 128.00 131.00 (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) d(100) (100) (100) 37.50 39,75 32,75 15.84 Finse mark

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11