Ch erry slui 11982 in het Nederlands af Popnacht van VOO komende jaar herha^j gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 DECEMBER 1982 PAG Zesdaagse Maastricht alleen op radio HILVERSUM - De omroepen zullen alleen via de radio aandacht besteden aan de zesdaagse van Maastricht, die van 16 tot en met 21 decem ber wordt verreden. Vrijdag 17 december is de eerste uitzending in „Goal" van de KRO (Hilv 1 22.03 uur) met Beb van Houdt als verslag gever. Zaterdag 18 en zondag 19 december ver-1 zorgt oud-wielrenner Harrie Jansen reportages voor de NOS. Zaterdag in „Zaterdag-sport" (Hilv 3 - 16.03 uur) en in "Langs de lijn" (Hilv 1 - 20.30 uur), zondag weer in „Langs de lijn" (Hilv 1 - 14.03 uur). Maandag zijn twee ver schillende stemmen te beluisteren: voor Vero nica geeft John Haanen reportages op Hilv. 2 vanaf 19.00 uur, later op de avond is Harrie Jansen weer actief in het Sportcafé van TRO- S-Aktua op Hilv. 1 vanaf 22.03 uur. Op dinsdag 21 december is het woord alleen aan Harrie Jansen: in AVRO's Sportpanorama (Hilv 1 - 22.03 uur) en in „Met het oog op morgen" (Hilv 1 - 23.03 uur). Extra tv van schaatsen, zwemmen en biljarten HILVERSUM - "Studio Sport" zal het komende weekeinde in extra afleverin gen aandacht besteden aan de schaat- sinterland Noorwegen-Nederland in Stavanger, de Europacup zwemwed strijden in het Zweedse Göteborg en aan het Nederlands biljartkampioen schap driebanden in Berkhout. Zaterdag 18 december wordt op Ned. 1 van 17.10 tot 18.00 uur aandacht be steed aan het schaatsen en het zwem men. Later op de avond komt het bil jarten op Ned II van 23.45 tot 00.15 uur. Zondag 19 december komen beelden van het biljarten en het zwemmen op Ned. II van 17.20 tot 18.00 uur. NOS betaalt KNMV 220.000 gulden HILVERSUM De NOS betaalt de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) het komend sei zoen een bedrag van 220.000 gulden voor de tv-rechten van WK-motorspor- tevenémenten in Nederland. Die mede deling werd door KNM V-secretaris Vaessen gedaan tijdens een persconfe rentie. Volgens Vaessen gaat het om de tv-rechten van de Asser TT, de vier motorcrosses om de Grote Prijzen van Nederland en de finale van de wereld titelstrijd IJsspeedway. Volgens mededelingen van de KNMV is het totaal aantal bezoekers aan mo torsportwedstrijden het afgelopen jaar met 6,5 procent (44.000 bezoekers) ge stegen. Ontslagen bij omroep dreigen HILVERSUM - Volgens mr. B. Schmitz, namens de KRO in het NOS-overleg over de begroting, zal de door het NOS-bestuur voorgestelde en geaccepteerde korting op de directe programma kosten consequenties hebben voor de werkgelegenheid. Bij zijn eigen KRO misschien al in 1983 bij de radiostaf. Verder ook nog bij tenminste één andere omroep. Hij zei ook „de hete adem" van de ondernemingsraad van de NOS, die zich achter het voorstel van de raad van beheer heeft geschaard, ih de nek te voelen. Het overnemen door de raad van beheer van de gedachte om bij een eventuele maximering van de vakantietoeslag een dan vrijkomend bedrag van 2,1 miljoen onder te brengen bij de directe programmakosten en daarmee nauw verbandhoudende posten, ging hem niet ver genoeg. Schmitz kondigde aan namens de collega-zendgemachtigden de hulp te gaan inroepen van een „loods": de regeringscommissaris voor de omroep, die de uiteindelijk beslissende minister van WVC advies moet geven. Er wordt meer en meer Nederlands gezongen. Ze ker in het afgelopen jaar kwam er veel Hollands werk, NL-pop, uit de stu dio's. Het solodebuut bij voorbeeld van een opmer kelijke Nederlands talent: de 35-jarige, uit Indonesië afkomstige zangeres Cher ry Wijdenbosch. Van-de-week kwam haar eers te mini-lp op de draaitafel te recht en ik was meteen en thousiast. In het begeleidende persbericht wordt dit produkt („Cherry" - Phonogram, Ver tigo 6423.554) omschreven als een Nederlandse bijdrage aan new wave of hoe je 't noemen wilt. Op z'n zachtst gezegd is dat een weinig vleiende beper king. De gegarandeerde hit „Elke keer" (over de onvrede van twee samenwonende men sen) is inderdaad min of meer in dit idioom omschreven. Een beetje Laurie Anderson-achtig. Maar Cherry heeft veel meer „soul" in haar prachtige, rijk geschakeerde en zeer geraffi- neerd-muzikale stem. In „Geschift", het relaas van. een psychiatrische patiënte, geeft zij jazz-improviaties-op- woorden weg, gelijk een Janis Siegel. In fraaie ballads als „Zoals 't hoort" (de beschou welijke en tegelijkertijd zeer concrete beschrijving van een afscheid) en het melancholieke „Leven is voor helden" („Droom maar kindje, het le ven is een leugen") lijkt zij een tweede Judy Collins. En in „Cola met citroen", dat prach tige stemmingsbeeld bij zons ondergang van iemand, die de voordelen van het alleen kun nen en durven zijn bezingt, schieten me onmiddellijk de namen van Joni Mitchell en Ricky Lee Jones te binnen. Geen enkele „sexy" zangeres hoeft voorts onder te doen vcfor de Cherry van het geesti ge „Vang me" en in "Jokken" gaat ze fantastisch op de funk- toer. Zowel de stem als de teksten en de muziek van Cherry (samen vervaardigd met Simon Been, die met Pe ter Schön tevens voor de sfeervolle en trefzekere arran gementen tekende) zijn vooral doortrokken van een onweer staanbare humor, waarin de tragi-komische kanten van ons bestaan meersterlijk worden blootgelegd. Wieteke Wieteke van Dort zingt welis waar geen eigen teksten, maar zij heeft voor „Huilen is ge zond" (Philips 6423.512) de be schikking gehad over gere nommeerde jongens als Wil lem Wilmink, Tony van Ver re, Burny Bos, Harry Geelen en Jan Boerstoel (teksten) en Harry Bannink en Joop Stok- kermans (muziek). Allerlei vormen van verdriet komen ter sprake: het gedwongen hu welijk na een vakantie op Mallorca, de dood van een kind, de ogenschijnlijk harde weduwe die zich zo flink hield na het verdrinken van haar man, de armoe-straat waarin de spelende kinderen van vroeger verdrongen zijn door twee rijen geparkeerde auto's, het gemis van de geliefde, het kind van de gescheiden ouders en ook de Dwaze Moeders van Argentinië. Wie Wieteke's liedjes uit de Stratenmakerop- zeeshow, de Late Lien-show en J.J.de Bom kent, hoef ik nauwelijks te vertellen, dat „Huilen is gezond" (wat een bevrijdende titelsong) hetzelf de hoge niveau heeft. Liesbeth List haalt dat peil op „Voor vanavond en daarna" (CNR 655.154) helaas niet, on danks de medewerking van Chris Pilgram (tevens produ cer), Jan Simon Minkema, Rob Chrispijn en Harry Sacksioni. Er staan weliswaar heel goede nummers op, zoals de verta ling van „We're all alone" (Liesbeth is de eerste vrouw na Rita Coolidge die dit lied met enig gevoel kan zingen), „Soms als ik je streel" (over een relatie die meer een bin ding dan een band is) en „Door diepe dalen" (over een psychische depressie), maar over het algemeen is het te veel middle-of-the-road ,en door de niet bij deze „diva" passende disco-dreun van vooral drummer' Max Werner te commerciëel. Maar ja, een schijf als „Meisjes van dertien" maak je dan ook maar een keer in je leven Allereerst André Hazes, die op EMI Holland IA 068-26853 „Met liefde" weer de relatie problemen van de gemiddelde man bezingt, in een lekker ruim zittend genre, dat doet denken aan Italiaanse ballades en chansons van Charles Aza- navour of Charles Dumont. Regelrecht diep uit zijn hart en dus goudeerlijk. Zijn vriend André van Duin heeft op „Wij" (CNR 655.151) ook een lied van hem opgeno men: „Toch was ik gelukkig", over de eenzaamheid van de artiest na de voorstelling, ter wijl ook zijn lief hem nog in de steek heeft gelaten. Pretti ge, merendeels nogal nostalgi sche liedjes van „de andere André". Waarom stopt Van Duin er niet meer dan in zijn show? Dat deed zijn idool Wim Sonneveld toch ook met veel succes? Zo'n mix werkt altijd vernieuwend en verfrissend in je programma. De derde André is de Zwolse paragnost André Groote, die op „Door de warme wind ver teld" (Philips, Mercury 6423.504) een aantal liedjes brengt, die hij heeft geschre ven als ontspanning na het in tensieve bezig zijn met zijn cliënten. Qua levensinstelling lijkt Groote veel op die andere grote psychotherapeut uit de Nederlandse kleinkunst: Toon Hermans („Ja, de stilte heeft het antwoord, al heeft de stilte zelf geen naam" - „Ik zing, zing en zing en dood met lief de, oorlog en haat"). Het muzi kale idioom is echter moder ner. Als zanger heeft André Cherry zit vol gevoel in haar hollandse pop. zeker allure, ook al doordat hij tederheid met gedrevenheid afwisselt in zijn vertolking van de hoop die in hem leeft. Pracht plaat voor mensen die het niet meer zien zitten Tenslotte Ciska Peters, de vrouw met de mooie, heldere ogen en de mooie, heldere stem. Op Polydor 2441.148 zingt ze een aantal oude inter nationale hits, die in een, al dan niet nieuw, Nederlands jasje gestoken zijn zoals „Me mories are made of this", „La Paloma", „Sweetheart, my darling, mijn schat", „Sail along silvery moon" (jaja, de Billy Vaughan-sound is in meerdere nummers heel dui delijk aanwezig) en niet te vergeten „My hapiness", waar mee ze in de gedaante van „Daar droom ik van" de afge lopen zomer zulke hoge ogen gooide. Maar wel Engels en daar is weinig Hollands aan. JAN VAN DER KLEIJ Golden Earring had veel succes in de popnacht. In de nacht van 8 op 9 oktober jl. vond een groots popgej^ plaats, namelijk de „Popnacht '82". In de Maaspoort tr Bosch maakten maar liefst vier Nederlandse topgroepen lino wachting voor een 5000-koppig, enthousiast publiek: tel Golden Earring, Normaal en Doe Maar. Vooral Golden te doet het in Amerika erg goed. L.j. Van half twaalf 's nachts tot vier uur in de ochtend w£ nacht vol popmuziek op radio en tv uitgezonden. Het ref kan iedereen zich nog wel herinneren, te zien en te horen v< VOO. tarn Dat de popnacht door het publiek gewaardeerd werd, bljjle de kijk- en waarderingscijfers. In de leeftijdgroep tussen ze 24 jaar gaf men een gemiddelde van een 8. Binnen deze keek maar 7 procent tot 02.00 uur 's nachts, waaruit dt waardering te verklaren valt. De VOO herhaalt dit gebeiP0^ 30 september van het komende jaar. Het is nog niet Ijnrr waar. ;ch Wat moet de pers zich laten welgevallen, wat mag de pejldi; permitteren om de lezer aan informatie te helpen? Dezeelij stelde Aad v.d. Heuvel aan de orde in zijn eigen medijL waarin alles zelden anders is, omdat hij met grote regi Gooise zaken tot halszaken verheft, met uitwijkmogelijlfct naar Amsterdam. Gisteravond nam hij evenwel ook jwd werk onder handen. jjp Even dreigde hij weer in het eigen straatje te verzeilen, tjeei de KRO-problemen met Halsema en Haenen in hun vrinrt radioprogramma „Nu hoor ik het ook" doornam. Enige ifde moeilijkheden losten deze losse medewerkers op in eejg waarin KRO-mensen met hun hebbelijkheden over straft, gen. Daarmee wierpen zij de ruiten van hun eigen studio,var zitten nu dus in de kou. Voorlopig op vrijdag geen eigen rijy d. Nu hoort u het dus niet meer. In plaats van wanklankerin s er muziek. ijet Het Gooise probleem van tv-reclame voor artiesten weih h( opgelost. Laat de sterren hun eigen reclame maken bij de |e c een naam als een hint. kt Maar waar gaan we heen als professionele misdadigers T pers eisen, dat die zwijgt over een misdrijf als de ontvoeiniei Nuland? Hoofdredacteuren hebben hun mensen ter plekkjan gehaald, omdat het leven van de ontvoerde vrouw erxqsd. moeid is. De pers moet niet wijken voor intimidatie.'Va acuut levensgevaar voor de vrouw is het beter de crim niet voor de voeten te lopen. Wel wordt ervoor gezorgd,i op afstand op hun hielen worden gezeten. Mag een journalist zich voor iemand anders uitgeven omi als belastingfraude boven water te brengen, zoals tweef bladjournalisten die als zogenaamde textielhandelaren geld poogden weg te moffelen bij de banken en medew 'v*~ kregen? De meningen van journalisten en juristen vari van ontoelaatbaar tot toegestaan, mits alle andere middelt ZI^r ben gefaald om een schandaal boven water te brengen. M za door journalisten van dit middel wordt op zichzelf een daal. Een informant uit zijn tent lokken mag. Hem om i1' leiden heeft meer met oplichting dan met voorlichting ken. TON OLIEMl?l de, Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Leven op aarde. Engel se serie van David At- tenborough over het ontstaan van het leven op aarde. Twaalfde afl.: Leven in de bomen. 16.55-17.20 Er was eens... de ruimte. Franse serie te kenfilms over de avon turen van een familie in de ruimte. Eerste afl.: De planeet Omega. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Cursus Kantoorinnova tie. EO 19.00 Sporen in de sneeuw. Jeugdfilm in drie delen naar het boek van Patri cia St. John. Korte in houd: Annette en Lu- cien zijn geen vriendjes van elkaar. Dat komt omdat Annettes broer tje Danl, mede door toe doen van Lucien, een ongeluk heeft gehad. 19.30 Ronduit. Programma voor jongeren met re portages en veel mu ziek. Vanavond een ge filmd muzikaal portret van de Amerikaanse gospelformatie Silver- wind". Het trio bestaat uit Georgian Banov, de sopraan Betsy Hernan dez en de alt Patty Grambling. Presentatie: Jan van den Bosch. 20.10 Tijdsein. Informatieve rubriek. 20.40 Het evangelie naar Jo hannes. Programmase rie over Jezus, zoals Jo hannes hem beschreven heeft. Presentatie: Pim van der Hoff. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 22.10 Op zicht. Kunstmagazi ne. 22.25 De vitale factor. Een nieuwe serie van de NOS over niet-Europese cultuur, die ten doel heeft de berichtgeving over de Derde Wereld wat te nuanceren. Eers te afl.: Bhangra, een dans uit de Punjab (In dia). 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort Informatie^ Leontien Ceulemans en Louis Kockelmann praten woensdagmiddag in 'Bokke- De Amerikaanse gospelformatie Silverwind treedt op in 'Ronduit' op Ned. I om sprongen' onder meer over het verschil tussen een woonwagenschool en een 19.30 uur. Het trio bestaat uit (v.l.n.r.) Patty Grambling, Georgian Banov en Bet burgerschool op Ned. I om 16.05 uur. voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. TROS 18.57 Dierenverhaaltjesland. Tekenfilmserie, waarin de dierenfabels van Ae- sopus worden naver teld. Vijfde afl.: De duif en de mier. 19.04 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd. Met: Peter Bar ton en Louis Gosset jr. Vijfde afl.: Als een meis je tijdens een gevaarlij ke autorace een hoofd wond oploopt, krijgt zij last van visioenen. Mat thew Star ontdekt dat deze visoenen tevens voorspellingen zijn. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 Diamanten. Engelse se rie. M.et: John Stride, Hildegard Neil, Shirley Cain en William Relton. Tiende afl.: Terry roept een bijzondere vergade ring bijeen waarin zal worden gestemd of Frank kan aanblijven als algemeen directeur. 21.15 Andre's Kerstshow. Herhaling van een kerst show van André van Duin uit 1978. Verder met: Frans van Dus- schoten en Corrie van Gorp. Gasten o.a. Si mon van Collem en Wil lem van Hanegem. 22.10 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 22.45 Falcon Crest. Ameri kaanse serie over Cali- fornische wijnboeren. Met: Jane Wyman, Ro bert Foxworth en Susan Sullivan. Twaalfde afl.: De Gioberti's ontvangen het verrassende nieuws dat Jacqueline Perrault, de moeder van Chase op bezoek komt. Zij scheidde dertig Jaar ge leden van Jason en ver trok toen naar Frankrijk. Angie vreest het bezoek van haar ex-schoonzus ter. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 De schatzoe ker* van Australië. Documentaire over energiebronnen In Australië. 17.00 Eens kijken, hoe het verder gsatl? Tilla en haar broer Bela willen hun ouders afbrengen van hun voor genomen scheiding. 17.50 Journaal. 18.00 In de zaak Adam en Amanda. Serie. 18.30 Mr. Carlis' avontuurlijke verhalen. Duitse serie. 19.00 Vooruit naar bed... Met de Weser. 19.15 Ac tualiteiten. 19.45 Het tweede testa ment. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Alles ol niets. Vragenspel met als thema: Het Duitse lied. 21.00 Report Actualiteiten. 21.45 Dallas. JR, die nog steeds bezig Is om zijn zoontje terug te krijgen, heeft dringend geld nodig om zijn wraaklustige strijd te gen de Fariows voort te zetten. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Arena. Documentaire over de huidige onte vreden generatie. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Pro gramma voor de derde leeftijd. 16.30 Er kwam een man in augustus. Zes delige serie, gebaseerd op een oude legende uit Galicie. Derde deel: Laby rint. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-lllu- stratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Afl.: Het gedrag van leeuwenfa- milles. 18.13 Een woord van muziek. Bekendmaking van de winnaars. 18.20 De sneeuwkoningin. Tweede deel tekenfilm. 18.57 ZDF-Uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 De huiler. Tv-fllm van Rosemarie Fendel. Met: Heidelinde Weiss, Matthias Pon- nier en Tons-Helnrlch Grevel. Korte inhoud: Een Jongen lijdt onder de ey Hernandez. voortdurende conflicten tussen zijn ouders. Uit nood sluit hij vriendschap met een zeehondenbaby. 21.00 Ach tergrondinformatie. 21.20 Wie over leeft in het uiterste geval? Reporta ge van Ekkehard Kuhn over de ge brekkige bescherming van de bevol king. 22.05 Cautio criminalis of de hek sen advocaat. Tv-spel van Hagen Meuller-Stahl. Met: Gerd Bockmann, Horst Frank, Doris Schade e.a. Korte inhoud: Zoals de meeste van zijn tijd genoten Is pater Fried rich Spee von Langenfeld overtuigd van de recht matigheid van de heksenprocessen tijdens de Dertigjarige Oorlog. 23.40 DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat 18.30 Tv-cursus algebra. 19 00 Vor Ort 19.45 Jour naal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap. Fllmportret van de Israëlische kunstenaar Danl Karavan. 21.00 Olivia Newton-John. Showpro gramma. waarin de popzangeres Oli via Newton-John o.a. Elton John, Gene Kelly, Cliff Richard en Andy Gibb ontvangt. 21.45 Galerie. Kunst programma. 22.30 Medicijnen op drie. 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 De Smurfen. Tekenfilmserie. 18.30 Bin go de hond. Korte film voor de Jeugd. 18.40 Het geheim van de leeuw van Venetië. Herhaling van een jeugdse rie naar een scenario van Jef Ceule mans. Eerste aflevering. 19.07 Open studio: 'Om het recht van de zwak- sten'. De adventsactie van Welzijns zorg. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk ultl Ver- keerstlps: Remmen en slippen met de caravan. 20.15 LQ. Kwls met Herman van Molle. 20.45 Videofoon. Muzikaal programma met videobanden uit bin nen- en buitenland. 21.10 Zal ik es wat vragen, dokter? Programma over natuurlijke geboorteregeling. 22.00 Aktie openbaar vervoer. Zes entwintigste aflevering. 22.30 Jour naal. Vooraf: toto-winnaars. BELGIE BRT 2 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en lotto-win naars. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: Remmen en slippen met de caravan. 20.15-21.45 De Nieuwe Orde. Herha ling van de zeventlendelige serie van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in Belgle voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Eerste afl.: De kleine dictators. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein Jeu. Geva rieerd Jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Henegou wen. 19.30 Journaal. 19.55 Shogun. Amerikaanse serie van Jerry London naar de bestseller van James Clavell. Met: Richard Chamberlain en Toshiro Mifune. Elfde afl.: John Blackthorne wordt op het kasteel van Osaka uit genodigd voor een feest ter gelegen heid van de verjaardag van Dame Ochiba, de weduwe van Talko. 20.50 Au nom de la loL Rechtskundige ru briek. 21.50 Grace a la musique. Een serie van twaalf programma's gereali seerd door Francois Reichenbach. Afl.: Mozart (tweede deel). 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Jenn-Chriatophe. Serie van Francois Villiers. Met: Klaus-Marla Brandauer, Genevieve Casiie, Maia Simon e.a. Negende en laatste afL: Tijdens de Eerste Wereldoorlog Is Chrlstophe In Zwitserland gebleven. Op een zomeravond ontmoet hij Gra- zla, die nu weduwe Is. 19.00 Tribune economique et sociale. Economisch- soclaal programma. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Au bonheur de vivre: Up with Darwin. Programma over de evolu tietheorie van Charles Darwln. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Teken filmserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Rentaghost. Serie. 18.05 John Cra ven's newsround. 18.10 Screentest. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.50 Angels. Serie. 20.15 Ask the family. Fa'miliekwis. 20.40 Lena Zava- roni. 21.10 Squadron. Serie over de RAF. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. Another flip for Dominic. 23.50 Mike Harding. 00.23 Journaal. 00.25 David Dimbleby in conversation. 00.55 WeerberichL ENGELAND BBC 2 17.20 Men of ideas. The spell of lin guistic philosophy. 18.05 Roots of England. Saddleworth. 18.40 Grange Hill. Jeugdserie. 19.10 Kingswood: a comprehensive school. 19.55 Jour naal. 20.00 Around with Allies. 20.35 Australien test cricket. 21.00 African stars. 21.30 Russell Harty. 22.00 The young ones. Serie. 22.35 Your life in their hands. Medische rubriek. 23.05 Arena. 23.45-00.40 Newsnight. ENGELAND ITV 17.15 Watch it. Aubrey 17.20 Raz zmatazz. 17.45 CB TV Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Avalanche Express, speelfilm. 22.00 Once in a lifetime. 23.00 News at ten. 23.30 Starsquash. 00.00 Jour ney to the unknown. 01.00 Tuesday topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.30-12.00 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open schooi-TELEAC. Reizen per open baar vervoer. NCRV 15.30 Duiven- plein. Engelse tekenfilmserie. 15.45 Appelmoes met taartjes. Zesdelige kinderserie met poppen en mensen. ■Tweede afl.: Zo groot als een huls. 16.05 Bokkesprongen. Jeugdpro gramma van Leontine Ceulemans en Louis Kockelmann. De muziek wordt verzorgd door The Shorts. Onder werpen: Het verschil tussen een woonwagenschool en een burger school, het eenjarig bestaan van het kinderkookcafé in Amsterdam, een oliebol-deskundige gaat op zoek naar de perfecte oliebol en Paul Driessen vertelt hoe zijn tekenfilm „Ei om zeep" werd gemaakt. 16.35 Kanaal 13. Jeugdserie over een radiostation. Afl.: Pims tante. Korte inhoud: Tante Tineke komt terug uit Amerika. 17.05-17.35 Een vader met fantasie. Zweedse serie over de avontuurlijke zomer van een twaalfjarige jongen en zijn vader. Derde aflevering. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 Do huiler. Herhaling. 11.55 Umschau. 12.10 Re port 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor ledereen. 15.40 Videotex! voor ie dereen. 16.10 Journaal. 46-15 Wie biedt meer? Documentaire over ver koopzalen In Engeland. 17.00 Robin son Crusoe. Tweede deel tekenfilm. 17.25 Dromen, die klein bleven. Kin derprogramma over uitvinders. Afl.: Marconi. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstones. Tekenfilmserie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Rammelkast. Kleuterprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 16.00-16.30 Veilig en zuinig autorij den. Herhaling. 17.00 Op het Schild padplein. Kinderprogramma. 17.40 Triangel club: De stroper. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein Jeu- Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Beigie Frans 1. 18.00 Pour tout l'or du Transvaal. Tv-serie van Claude Bolssol. Met: Yves Renier, Jo- celyne Boisseau e.a. Eerste afU In 1901 is Cervln op weg naar de Kaap om er zijn erfenis in ontvangst te ne men. Onderweg leert hij de jonge En gelse Mary Lawson kennen. ENGELAND BBC 1 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45-15.00 Chock-a-block. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Record brea kers. Ongewone records. ENGELAND BBC 2 11.20-13.00 Schooltelevisie. 17.10 Tielder water. 18.00 One man and his dog. Hondenwedstrijden. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.fiupt tell you a story. 13.10 Raintx The video age. 14.00 Newseld' 14.30 Take the high road, ivar ternoon plus. 15.45 Biljaritmo< meister Cup. 17.15 Speedy vester. 17.20 Storybook inPllic nal. 17.45 Nobody's hero. P"1- Radio vandaac"''' HILVERSUM 1 f - 16.02 (AVRO) Hersengymi?n 1 16.30 Kom eens langs In De: de 18.06 Radiojournaal - 18.20 (uit, eens een eind aan (radiostripj na Toppes van toen - 19.02 Pirr platenscala - 20.03 Fridaynigt sic-nlght - 21.02 Luisterspel: lraa zijn met heel weinig... - 21.cn grammofoonmuziek - 22.02 Iker norama - 23.02 (NOS) Met h«Ln morgen - 00.12 (VARA) Üf 02.02 Groot licht - 05.02 tru<Ker HILVERSUM 2 *ta - 16.00 (TROS) Week in we eis 17.00 Aktua - 18.10 Trosjond 18.20 Politieke partijen - 18.laai nlstisch Verbond - 19.00 Tij tenservlce - 20.30 Radio-wo<re r - 21.00 Rubriek over literOerii schrijvers - 21.30 Teleac - lidic formatie! programma over toje h HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspltfroii (VARA) - 21.02 - Moondogs. een HILVERSUM 4 haa - 16.00 (NCRV) Literama-wototp, 16.30 Luisterspel: Gesprek' sing - 17.00 Overname Hllveens- 20.00 (NCRV) Composities va' zart en Spohr - 21.00 Planlstens grote zaal 22.25 Orgelconc|én Radio morgen HILVERSUM 1 w - 0.02 (VARA) Elpee-tuin 2. licht - 5.02 Truck - 7.02 (V van Leeuwen - 9.03 Muziek werkt - 10.30 Kletskop - 12.1 wel - 14.03 Jukebox - 15.01 en bellen - 17.02 (EO) Ondet HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerraë Reactie-telefoon - 8.40 Conj nlnformatie - 9.05 Gymna%r«/ de vrouw - 9.15 De werkbaPCI Teleac - 10.03 Schoolradio: ziek (7) - 10.23 Vrouwenlef 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leéak noeg - 12.16 Overheidsvoorj mi 12.36 Actualiteiten - 13.10 %r over uw kind - 13.50 Reactlej - 14.00 De schuurpapier] (NOS) Zo kan het ook - 15.#e- beeld over mensen In landtf nof pool en evenaar - 16.00 Hfezaa van een Marokkaan in NeLn(j 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17E allteiten. c HILVERSUM 3 5601 - 7.02 (KRO) Manneke Pop -leper raplu - 10.34 Muziek, zang)v voor nu, heden en thansL Vraag en aanbod - 13.30 L° van de hits - 14.34 K-roclfr Nieuws-box. 'at HILVERSUM 4 ome - 7.02 (NCRV) Het levendel fioe 7.10 Preludium - 8.05 Platei1 JATIS NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op 1 elk heel uur, 24 uur per dal 2 op elk half u tot 17.30 uur, voorts om 1 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 p uur. Op Hilversum 3 op elkj- van 7.00 tot 24.00 uur en HilIJLAG om 7.00, 8.00 en 13.00 uuÖRMA' Rter, NEEN i

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2