Hilbert van der Duim middelpunt van chaos Teleurstelling hockeyploeg Haico Scharn vertrekt als trainer van KNAU sportuitslagen DecemberMid-LottoT simoRT LODSE COURANT DJNSDAG 14 DECEMBER 1982 PAGINA 13 der Duim reed gisteren in Utrecht de 3000 meter jrtwereld HAAG Bondscoach I Kecskemethy heeft giste- afschrijvingen ontvangen Joop Eilers en Henk voor het Nederlands tandbalteam, dat deze k deelneemt aan een drie- lentoernooi in Frankrijk. Ide spelers blesseerden zich Sa/gelopen weekeinde. VlNTSHEUL Diana Nie- intsverdriet en Yvonne Otto zullen zondag hun rentree ma ken in het zaalhandbalteam van Quintus. Verwacht wordt dat het tweetal in staat is een volledige wedstrijd te spelen. Niemants verdriet was enige weken uitgeschakeld wegens een zenuwontsteking in de arm, doelvrouwe Otto stond met een enkelblessure twee maanden buitenspel. Beiden maken ook deel uit van de na tionale selectie van bondstrai- ner Kecskemethy. ïaatsen: Fm: 1500 met«n 1. Alie Boorsma i51; 2. Thea Limbach 2.16,61; 3. Visser 2.17.22; 4. Marieke Stam 4^,53; 5. Monique Kauffman 6. Yvonne van Gennip 19; 7. Ineke Kooiman 2.20,47; 8. ■Ma Adema 2.20,69; 9. Ingrid Paul ,17; 10. Ingrid Haringa 2.21.23. V es, 3000 meter: 1. Thea Limbach ,25; 2. Alie Boorsma 4.50,41; 3. ij e Kooiman 4.53.13; 4. Monique Ifman 4.57,33; 5. Ria Visser 34; 6. Marieke Stam 4.58,60; 7. vwid Paul 4.59,36; 8. Marja Adema 20.15; 9. Ingrid Haringa 5.03,14; 10. ine van Gennip 5.04,46. ""-laeeement: 1. Boorsma 93.571 n; 2. Limbach 93.744; 3. Visser 296; 4. Kooiman 95.678; 5. Stam 842; 6. Kauffman 95.943; 7. 96.921; 8. Paul 96.949; 9. Van 97.139; 10. Haringa 97.599. *n, 1500 meten 1. Hein Vergeer ,73; 2. Hilbert van der Duim 2,85; 3. Frits Schalij 2.02,99; 4. Kramer 2.04,05; 5. Leo van II 2.04,52; 6. Egbert Post .84; 7. Harm van der Pal 2.05,34; Ob Vunderink 2.05,97; 9. Gert Ja- 2.06,20; 10. Rolf Sibrandy .45. Heren, 3000 meten 1. Kramer 4.17.52; 2. Vergêer 4.18,55; 3. Si brandy 4.21,53; 4. Vunderink 4.22,43; Van Geest 4.23,46; 6. Jacobs 4.24,98; 7. Rietveld 4.25,03; 8. Koopmans 4.25,25; 9. Stecher 4.27,50; 10. Post 4.27,91. Eindklassement: 1. Vergeer 84.001; 2. Kramer 84.270; 3. Van Geest 85.416; 4. Vunderink 85.728; 5. Si brandy 85.738; 6. Jacobs 86.229; 7. Post 86.263, 8. Rietveld 86.404; 9. Koopmans 86.664; 10. Stecher 6.933. Sprinters 500 meter: 1. Lieuwe de Boer 39,48; 2. Geert Kuiper 39,50; 3. Ron Ket 39,58; 4. Sles Uilkema 39,76; o. jan van de Roemer 39,78; 6. Men- no Boelsma 40,26; 7. Jan Nleuwen- huizen 40,93; 8. Ben van der Feltz 41,02; 12. Jan Ykema 1.13,31 (val). Sprinters, 1000 meter: 1. Jan Ykema 1.19,37; 2. Ron Ket en Sies Uilkema 1.20,29; 4. Jan Nieuwenhuizen 1.20,88; 6. Jan van de Roemer 1.21,01; 7. Geert Kuiper 1.21,30; 8. Ben van der Feltz 1.21,45; 8. Menno Boelsma 1.21,55; 11. Lieuwe de Boer 1.22,52. Eindklassement: 1. Ket 79.725 pun ten; 2. Uilkema 79.905; 3. Kuiper 80.150; 4. Van de Roemer 80.285; 5. De Boer 80.740; 6. Boelsma 81.035; 7. Nieuwenhuizen 81.370; 8. Van der Feltz 81.745. lleih II-Sparta r januari BURG De in het afgelopen keinde afgelaste voetbalwed- terkjd Willem II-Sparta mag niet in SV| komende weekeinde worden ge- -Md. Deze eredivisiewedstrijd loot d namelijk op het totoformulier sen kreeg een vervangende uitslag, reglement schrijft voor, dat de strijd niet binnen tien dagen V£ worden ingehaald. Willem II-S- :V0 a wordt nu gespeeld op zaterdag C nuari, 's avonds om 19.30 uur. weekeinde staan bekerwedstrij- op het programma. Willem II en rta waren reeds uitgeschakeld de KNVB-beker. Bokswinst Roy Somer ROTTERDAM Roy Somer uit Nieuwegein heeft gisteravond in Rotterdam tijdens een profgala de Franse bok ser in het vedergewicht, Farid Gallouze, versla gen. Het gevecht ging over acht ronden en So-' mer won op punten. Eerder op de avond- won Lachen Oumghar van de Zwitser Mahrez Bougalmi. De Amster damse lichtgewicht sloeg zijn opponent in de eerste ronde knoc k-out. JBN ZEGT EXTRA VERGADERING TOE DEN HAAG Het bestuur van de Judo Bond Nederland (JBN) wil voor 7 januari 1983 een extra bondsvergadering houden om het CRM-rapport over de frauduleuze hande lingen binnen het bondsbestuur te bespreken. Dit blijkt uit een brief die het bestuur aan het district Zuid-Holland heeft gestuurd. Het bestuur stelt, dat de afgevaardigden van het district „de eis dienen in te trekken" voor die da tum een bijeenkomst te organiseren. In het schrijven zegt de JBN toe binnen vier weken na een rechterlijke uitspraak een vergadering te beleggen. Op 12 december deed de presidente van de Haagse rechtbank uit spraak in de verduisteringszaak tegen de vroegere pen ningmeester van de JBN. De afgevaardigden van het dis trict Zuid-Holland willen dat de besluiten van de vergade ring van anderhalve maand geleden, toen het als vertrou welijk omschreven rapport ook op de agenda stond, onge ldig worden verklaard. Opnieuw bokser overleden LAGOS De Nige- riaanse bokser, Young Ali is gisteren' in Lagos overleden aan de verwondin gen die hij in juni overhield aan een partij in Londen. Ali werd in de Engelse hoofdstad in de zesde ronde KO geslagen door de Ier McGui- gan. Hij raakte in coma en is daarna niet meer bij bewust zijn geweest. Anton Geesink terug bij JBN AMSTERDAM Anton Geesink keert terug bij de Judo Bond Neder land (JBN). De oud-wereldkam pioen zal voor de bond vanaf janua ri 1983 trainingen verzorgen voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar. Per district is een bekende trainer aangetrokken. De bond contracteer de naast Geesink, die midden-Ne derland onder zijn hoede zal nemen, ook ex-Europees kampioen Jan Bos man. Bondscoach Peter Snijders neemt zelf het district Limburg voor zijn rekening. Voor Zuid-Hol land is Hans Denkens de verant woordelijke man. Voor Haico Scharn is de affai re rond de trainingsstage de bekende druppel geweest. De bondscoach, van wie bekend is dat hij pal achter zijn atleten staat, kreeg pas enkele dagen voor het vertrek van de Ne derlandse ploeg naar de Euro pese atletiekkampioenschap- pen in september in Athene te horen, dat hij als trainer/bege leider meeging naar de Griek se hoofdstad. Bovendien wordt herhaaldelijk afgunstig gerea geerd op de contacten, die Hai co Scharn in de tijd dat hij als atleet actief was over de gehe le wereld heeft opgebouwd. Herman Buuts, de trainingsco- ördinator van de KNAU, wil de gistermiddag nog geen com mentaar geven op het besluit van Scharn. Hidde Kruize: „Het is voor mij nog allemaal nieuw". MELBOURNE Woe dend smeet Tom van 't Hek zijn stick tegen een muurtje. De speler van Kampong, tot aanvoerder gepromoveerd toen Van Asbeck een kwartier na de rust wegens een bles sure uit moest vallen, kon gisteren in Melbourne zijn teleurstelling over de ne derlaag van het Neder landse hockeyteam tegen India (2-1) maar moeilijk verwerken. Van 't Hek had het vooral op scheids rechter Faulkner voor zien. Acht seconden voor het einde gaf de Nieuw- zeelander India een straf- corner en tot groot onge noegen van de Nederlan ders liet hij de klok stil zetten om tijdrekken te voorkomen. Prompt schoot Vineet de winnen de treffer achter de wan hopig uitvallende doel man Hermans, die drie se conden later het eindsig naal hoorde klinken. Intussen zat Arno den Hartog zich aan de kant te verbijten. De lange middenvelder van Amsterdam kreeg met nog bij na acht minuten te spelen de gele kaart van Faulkner, die in het vuur van het spel hele maal vergat de Brabander te rug te roepen. Daarmee was Oranje tevens een betrouwba re lijnverdediger kwijt. Geen wonder dat Van 't Hek en zijn teamgenoten weigerden ge noegen te nemen met deze ar bitrale dwalingen Faulkner werd haast omver gelopen door de heftig gesticulerende Nederlanders, die daar uiter aard niets wijzer van werden. Roderik Bouwman ontlaadde zijn teleurstelling weer op een andere manier. De robuuste spits, die alleen na een half uur succes had gehad met een strafcorner, had zich totaal leeg gelopen. Toen dat uitein delijk tevergeefs bleek te zijn geweest, liet hij zich uitgeput op het drijfnatte kunstgras vallen, waar hij minuten lang bewegingloos bleef liggen. „Zoiets heb ik zelfs in al die ja ren niet meegemaakt", moest manager Andre Bolhuis er kennen. Temidden van al het tumult bleef coach Wim van Heumen betrekkelijk kalm. Ondanks het onfortuinlijke verlies te gen India, dat in de laatste acht wedstrijden zeven keer kansloos tegen Nederland was geweest, produceerde hij zelfs een glimlach. „Natuurlijk is het vervelend dat we op zo'n manier moeten verliezen", zei hij, „waarom de tijd bij de laat ste strafcorner werd stilgezet is mij een raadsel. Bij alle an dere corners werd het immers ook niet gedaan. Daarbij kwam het over het hoofd zien van Arno en de vreemde be slissingen van de Spaanse ar biter Deo in de eerste helft. Hij strooide maar lukraak met kaarten en gaf bovendien In dia ten onrechte een strafbal, waaruit ook nog weer ge scoord. Omdat India eerder van Pakistan heeft gewonnen, zullen wij daar donderdag ook van moeten winnen. Eerlijk gezegd hoopte ik in stilte een beetje dat het daar op uit zou draaien, want dan is Pakistan uitgeschakeld". Oranje heeft zonder twijfel' goede kansen tegen de Pakis tani, die in Melbourne een uit gebluste indruk maken. Tegen Maleisië draaiden ze slechts twintig minuten op volle toe ren, hetgeen voldoende bleek om met 5-0 te winnen. Tegen India bleek overigens wel dui delijk dat vooral Ties Kruize. maar ook Jan Karei Jennis- kens en Tim Steens danig worden gemist. Geen enkele speler is in staat de gouden passes te produceren, die Ties" Kruize afgelopen zomer tij dens het zo succesvolle toer nooi om de Champions Trophy in Amstelveen van zijn stick liet komen. Mede daardoor zijn de vleugelspelers Van Grimbergen en Hidde Kruize niet half zoveel waard als in de competitie bij Klein Zwit serland. „Ik word hier gewoon erg- slecht aangespeeld", aldus Van Grimbergen. „Normaal krijg, ik de bal zodanig dat ik me meteen op een tegenstander kan instellen. Nu moet ik me meestal eerst omdraaien". Bij Hidde Kruize, die op de voor hem toch wat vreemde plaats van linksbuiten speelt, komt er nog iets anders bij kijken. „Het is voor mij natuurlijk al lemaal nog nieuw", aldus de jongste van de Kruize-broers, „van tevoren dacht ik dat het wel mee zou vallen. Het is echter lastiger dan ik had ver wacht. Tommy van 't Hek heeft me er al op gewezen dat je zeker tien interlandwedstrij den moet hebben meegemaakt om voldoende zelfvertrouwen te krijgen. En ik hij gelijk heeft". Vandaag, op de vijfde dag van het tienlandentoernooi in Mel bourne, hebben de hockeyelf- tallen van Australië en Enge land in poule B tegen elkaar gelijk gespeeld: 0-0. In poule A versloeg Pakistan de Volksre publiek China met 10-0. De rustand was 3-0. Voor Pakis tan scoorden: Ahmad (19e, 36e en 40e minuut), Kaleemullah t(18e en 45e), Manzoor jr (29e en 51e), Khan (66e en 68e) en Manzoor sr (46e). Uitslagen van de vijfde dag zijn: Poule B: Nieuw-Zeeland - Canada 3-1 (2-1). Poule A: India - Maleisie 4-0 (1-0). Standen: Poule A: 1. India 3 3 0 0 6 8-2 2. Pakistan 3 2 0 1 4 16-2 3. Nederland 3 2 0 1 4 14- 3. 4. Maleisie 4 1 0 3 2 4-16 5. China 3 0 0 3 0 2-21 Poule B: 1 Australië 3 2 1 0 5 13-5 2. Nieuw-Zeeland 3 2 0 1 4 9-8 3. West-Duiisland 3 2 0 1 4 6-6 4. Engeland 3 1113 5-2 5. Canada 4 0 0 4 0 5-17 te veel geld kost. We verge ten echter dat de topsport voor het allergrootste deel gesubsidieerd wordt uit de SNS-pot, kortweg toto-lotto geld. Wij zijn als bondsbe stuur duidelijk - geconfron teerd met het feit dat de ver goedingen voor onze nationa le competitiefinale te Amers foort gehandhaafd moetenlij- ven. De vermindering van de subsidies van rijk en lotto dwingen ons een oplossing te zoeken in de richting van meer selfsupporting van onze KNBB". (Voorzitter Jan Lageweg van de KNBB in het bondsblad Biljart) „Ik stelde me in een hotel in Zweden aan de rijders van de Nederlandse (schaats )ploeg voor en toen kwam ook dat overigens begrijpelijke mijn heer Jesse. Op zo'n moment zie je je binnen de sportjour nalistiek niet meer tot je 50e functioneren. Zie je je als sportjournalist ook zeker de VUT niet halen. Toen me de kans geheel onverwacht werd geboden om Europe se journalistiek te gaan doen heb ik die gegrepen. Nog maals, niet omdat ik een he kel aan de sport zou hebben, maar gewoon omdat ik mijn functioneren als sportjourna list niet voor eeuwig zag. Ik ben achteraf blij, dat ik naar Straatsburg en Brussel ge gaan ben. Ik heb er twee jaar prettig gefunctioneerd, met alle specifieke problemen vandien weliswaar". En: „Tussen Zeist en de pers mo gen geen communicatiemoei- kheden bestaan. Er zijn Marcella Mesker: ...fascinerende jonge vrouw... toch (...echter...) redelijk ver standige mensen in de bond. En zoals de bond nu al jaren in een bepaald daglicht staat... Er zal geen Babyloni sche spraakverwarring meer mogen ontstaan". (KXVB-voorlichter Wim Jesse (43) in Voetbal en Management van de FBO) „Zij oogt fantastisch, zegt de fotograaf, die het weten kan omdat hij haar onafgebroken, met aandacht voor iedere vierkante centimeter van haar gezicht, door de zoeker zit te bestuderen. Een fasci nerende jonge vrouw, vindt kennelijk ook Tom Okker, die er verstand van heeft, haar sprankelende teksten met toewijding uitluistert en zich er kennelijk over ver heugt, dat de jonge Neder landse tennisgeneratie, wat de dames betreft, zo'n uit blinkster heeft. Marcella Mesker (22) dus. Haar con versatie is onderbouwd met een serieus voltooide athe neum-opleiding en hoorbaar is ook dat zij het een en an der van de wereld heeft ge zien. Zij heeft er, zonder kap sones, plezier in gekozen te zijn tot voorzitster van de in ternationale damestennis- bond (WTA). Dat is ongetwij feld veroorzaakt door haar ideeën, haar kijk op het pro fessionele tennis en de for mules waarin zij dat, tussen de bedrijven door, in het so ciale verkeer met haar colle ga's pleegt samen te vatten". (Redacteur Pierre Huys- kens in Elseviers Magazi ne) „Vanaf mijn elfde jaar doe ik al aan zitvolleybal en het be valt me prima. Overigens 'oen ik van mening dat deze tak van de minder-validen- sport niet de gemakkelijkste is. Om te beginnen kan een minder-valide beter gaan zwemmen. Een gehandicapte is over het algemeen een in dividualist omdat hij of zij in het dagelijks leven vooral met zichzelf bezig is. Zwem men is ook een individuele sport en men kan zich van daaruit misschien wat mak kelijker aanpassen in een team. Bij volleybal en basket bal is de teamgeest erg be langrijk". Zitvolley bal-international Willy Vrielink in het NIS- orgaan Gehandicapten Sport) UTRECHT De schaats- strijd om de Domtrofee is gisteren in Utrecht in een chaos ontaard. Hilbert van der Duim, die toch al in opspraak was met de bond in verband met een indi vidueel sponsorcontract dat hij mogelijk aangaat, liep vlak voor de 3000 me ter boos weg. De oorzaak was dat de wereldkam pioen vroeg wilde starten voor de laatste afstand om de uitreiking van de „Zil veren Schaal" mee te ma ken. De wedstrijdjury, on der voorzitterschap van Grundlehner, wilde wel op het verzoek van de Fries ingaan. Met coach Henk Boer was een com promis gesloten, dat Van der Duim de eerste rit zou rijden. Hiertegen kwam evenwel een protest van de gewestelijke trainer Floor van Leeuwen, die opmerkte dat anderen door de omzetting gedu peerd zouden worden. Van der Duim trok zijn conclusie, verkleedde zich en vertrok. Zijn commen taar was duidelijk: „Laat ze allemaal maar barsten in Utrecht". De chaos was compleet, toen ook Frits Schalij en Harm van der Pal van verdere deelne ming afzagen. De vastgestelde rit tussen het tweetal kern ploegleden werd in alle con sternatie plotseling verschoven vóór de dweilpauze. Schalij ontstak daarop in woede en meldde Grundlehner, dat hij het voorbeeld van Van der Duim volgde. Van der Pal had kennelijk ook geen trek meer en verdween eveneens van het paniekerige schaatstoneel. De kernploegleden, die het hoofd koel hielden, beslisten de wedstrijd maandag in hun voordeel. Hein Vergeer zege vierde met de cijfers 2.02,73 (eerste) en 4.18,55 (tweede) op respectievelijk de 1500 en de 3000 meter. In zijn spoor schaatste Yep Kramer naar de tweede plaats. Hij sloot de 3000 meter winnend af in een tijd van 4.17,52. Henk Boer, de interim-coordi nator, werd algemeen als de hoofdschuldige gezien. De rij ders waren niet op de hoogte van de omzetting en daar was Boer verantwoordelijk voor. Alleen Van der Duim wist er van, maar hem duurde het kennelijk allemaal te lang. Boer zelf gaf toe „het mis schien verkeerd begrepen te hebben". Hij kon vermoedelijk op dat moment de consequen ties niet overzien. Schalij en Van der Pal moesten van hem het ijs op, maar eenmaal met de koele massa onder de voe ten besloot het tweetal de op dracht van hun coach niet op te volgen. Bij de dames verliep de strijd een stuk rustiger. Alie Boors ma bewees andermaal verre weg de beste rijdster te zijn. Thea Limbach eindigde als tweede en Ria Visser toonde aan de stijgende lijn te pakken te hebben. Bij de sprinters won Lieuwe de Boer de 500 meter in 39,48 seconden. Desondanks gaat de „veteraan" in de sprintploeg niet mee naar Stavanger. Zijn 1000 meter is van een abomi nabel niveau en dat heeft hij ook zelf ingezien. De Boer gaat zich in Inzeil afzonderlijk voorbereiden op de komende toernooien. Gesprek Hilbert van der Duim heeft deze week trouwens nog meer aan zijn hoofd. Hij heeft bin nenkort een gesprek met het bestuur van de KNSB over het individuele sponsorcontract dat hij wil tekenen. De KNSB was wel op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen, maar de mening toegedaan, dat een en- ander intern had moeten worden afgehandeld. Jonkheer Mr. Herman Quarles van Ufford, de voorzitter van de schaatsbond, heeft Van der Duim gisteren in alle vroegte gebeld met de mededeling, dat de consequenties in dit geval geheel voor rekening van de Fries komen. In een gesprek, dat vóór don derdag moet plaatshebben, omdat de schaatsploeg naar Stavanger vertrekt, wil de KNSB opheldering van Van der Duim. De huidige situatie is, dat de KNSB een contract heeft met een sponsor voor de gehele ploeg. Van der Duim heeft het ploegenreglement evenwel nog niet getekend, zodat hij vrij is te gaan en te staan waar hij wil. Bovendien heeft de sponsor van de kern- ploegleden in de overeen komst met de KNSB een clau sule laten opnemen, dat bij in dividuele sponsoring de spon sor van de KNSB het eerste recht heeft. DEN HAAG Haico Scharn zal met ingang van 1 januari zijn functie als bondstrainer voor de mid denafstanden van de Ko ninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) neer leggen. Scharn, die drie jaar als trainer in dienst van de KNAU is, heeft het besluit te stoppen geno men omdat hij van me ning is dat hij in de uit voering van zijn overeen komst met de KNAU wordt belemmerd. Scharn: „Volgens mijn contract heb ik als bonds trainer de verantwoording voor de middenafstand van hoog tot laag. In de praktijk is dat niet het ge val". Haico Scharn wilde in de Paasvakantie met een deel van zijn groep atleten naar een trainingsstage in Bordeaux of Viareggio. Die trainingsstage is de atleten aangeboden door de sponsors, bij wie zij onder con tract staan. Scharn wilde de atleten tijdens die stage bege leiden maar kan dat niet om dat de KNAU zijn reis- en ver blijfkosten alsmede zijn dag vergoeding niet wil betalen. De KNAU heeft een contract met een sponsor, waarin be paald wordt dat het sponsor geld alleen mag worden aan gewend voor de training en begeleiding van de atleet, die de kleding en het schoeisel van de KNAU-sponsor draagt. „Ik wil mij onafhankelijk op stellen", aldus Haico Scharn. „Ik heb met de ene noch de andere sponsor iets te maken. Ik wil alleen optimaal functio neren als bondscoach en dat is op deze manier niet mogelijk". Haico Scharn kon wel mee met een door het Nederlands Olympisch Comité betaalde trainingsstage van drie weken, die Rob Druppers, de Neder lands recordhouder op de 800 Haico Scharn voelt zich in zijn mogelijkheden be perkt. meter en derde op de wereld- -seizoenranglijst, direct na af loop van de' Europese indoor kampioenschappen (5 en 6 maart in Boedapest) in Cali- fornie afwerkt. Druppel .,De moeilijkheid is dat ik aan mijn reis een vrijheids- syndroom heb overgehouden. Misschien ben ik trouwens rover een half jaar wel naar I Australië vertrokken. Het staat immers vast dat er lan den zijn die meer ruimte bie den aan ondernemende gees- ten dan Nederland op dit I ogenblik. Ik voel wel een I band met ons land, maar ik ben op veel plaatsen geweest, waar ik eveneens zou kun- I nen aarden". '(Zeiler Pleun van der Lugt in het Algemeen Dagblad) ..Er is geen saamhorigheid meer. Vroeger was het vaste prik, de avond voor de inter land was er een klaverjas- toernooi. Vier of vijf tafeltjes van vier. Maar ja, de coach, de kok, de masseur en de dokter wilden ook mee doen en dan was je woedend als er teveel spelers waren en jij zelf niet mee kon doen. En als dan bleek dat er twee niet konden kaarten dan was het een hele opluchting. Die kre gen dan zo een prijsje, omdat ze niet konden. Maar moet je nu komen. Als er acht kaar ten is het veel. De rest hangt voor de tv of leest op de ka- Wim Jesse: meneer Jesse... mer een boek. Dan vraag ik je. Hoe kan je dan winnen de volgende dag...". (Piet Schrijvers van Ajax in de Haagsche Courant) „Zonder voorbehoud durf ik te zeggen, dat Johan Cruijff terug moet in het Nederlands elftal. Waarom kan Cruijff bij Ajax wel functioneren met een jonge coach en bij het Nederlands team niet met een oudere collega van mij? Ze kunnen er samen niet uitkomen, Rijvers en Cruijff. Ja, misschien zijn ze samen even eigenwijs, maar het gaat toch om het Neder landse voetbal. Het doel blijft onveranderd: presteren, doe er dan wat aan". (Trainer Aad de Mos van Ajax in de Telegraaf) „In het land, dus ook bij de bondsraadsleden, wordt nog te veel gedacht dat onze top Speel ook mee in het Cijferspel. Kans op hoofdprijs van f100.000,-. Voor maar f 1,50 mag u die kans toch niet la >en liggen?

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13