MINNEND DE ZIJL/LGB OVERTUIGT NIET lob Suttorp helpt FC Lisse in lotfase aan geflatteerde zege ides Pacta lijft aan kop RCL ook tegen onderuit USV pakt noodzakelijke punten Verrassende overwinning Kuy venhoven j=ll=!HJI ril LEIDSE COURANT MAANDAG 13 DECEMBER 1982 PAGINA 8 Hoewel De „eindelijk" weer tot winst kwam, overtuig de Leidenaars tegen het ke ZIAN/Vitesse (12-11) uw niet. LZ '86 ging met onderuit tegen 'Martens. AZC zwom dit VZC met 13-4 het bad uit. 'rouwenteam van LZ '86 Stadskanaal met 5-2, de ,GB-formatie kwam te- DSZ niet aan punten- 3-4. Vivax deelde met |8-8) en DKD ging kopje De confrontatie met ZIAN/Vi- tesse bracht De Zijl/LGB weer eens een overwinning. Het feit dat de zwakke Haagse ploeg slechts met 12-11 werd teruggewezen en dat daarvoor ook nog eens een reddingsactie in de laatste seconden van Ja cob Spijker voor nodig was, zegt evenwel voldoende over de kwaliteit van het Leidse spel. Met name de overtalsitu- aties werden door De Zijl/LGB zeer matig behan deld. Pas in de laatste periode slaagde de thuisclub er in een verschil van twee doelpunten te creëren, een marge die bij het laatste fluitsignaal net niet bleek te zijn genivelleerd. Voor De Zijl/LGB scoorden Stan van Belkum (4x), Alex van Belkum (3x), Jacob Spij ker, Ron Koster, Rob Lagrand, Henk Harteveld en Martin Vreeburg. LZ '86 lijkt zich nog niet te hebben neergelegd bij het ge geven degradatiekandidaat nummer één te zijn. Er werd weliswaar van DZV/Martens verloren, maar de wijze waar op de 10-14 nederlaag tot stand kwam, mag hoopvol voor de nabije toekomst worden ge noemd. Zo kenden de redelijk spelende Leidenaars in het laatste part regelmatig de pech van in de weg drijvend hout werk. Daarbij diende LZ in dit duel ook nog eens af te reke nen met een minder sterk ge leide jurytafel, die tot driemaal toe een Leidenaar te lang aan de kant hield. Voor LZ scoor den Joop Siera (2x), Wilco van der Zeeuw, Wim Klumpert én Erik Bergsma (allen 2x) en Frans van den Brink. Ook VZC heeft de zegereeks van AZC niet kunnen stuiten. Sterker nog, de op de vierde plaats genoteerd staande Vee- nendaalse formatie werd met 13-4 „afgedroogd". De Alphe- naars, die volgende week via een overwinning op LZ'86 winterkampioen zullen wor den, kenden in Jan Evert Veer de meest productieve man met zes treffers. Erik Noordegraaf (3x), Arco Ver boom en Remco Pielstroom (beiden 2x) verzorgden de ove rige goals. De vrouwen van De Zijl/LGB bewezen plaatsge noot LZ '86 een slechte dienst door met 3-4 van rode lan taarndraagster DZV Martens te verliezen. Het verzwakte Zijl-team had het eveneens onderin vertoevende, maar dit weekeinde wel winnende LZ'86, een aanzienlijk rustiger winterpauze kunnen bezorgen. De treffers van Marjon Rijs- bergen (2x) en Marjan Neute boom bleken evenwel niet vol doende. LZ '86 kende weinig problemen met Stadskanaal, ook al omdat Anke Schoonwa- ter-Chaudron met drie goals op schot was. Ingeborg Doove en Corina Hoogenboom ver zorgden de twee andere doel punten. Vivax deelde met Breda. Na tot aan het einde van de derde periode op achterstand te heb ben gestaan, kwam de Oegst- geester ploeg met 8-7 in het voordeel. De vijfenveertig se conden voor tijd gescoorde ge lijkmaker kon evenwel niet meer worden beantwoord door Vivax, dat in Leo Onderwater en Frits Welling haar topsco rers had. Een „professio- m Jl overtreding van fljd Boot, halverwege \iweede helft begaan li een „zeurende" Rob ierman, heeft het za- >U jgteam van de FC I in het door de weer- |n beheerste duel te- IRVVH wakker ge- id. Op het moment dat tvveersrec^^er ^ell 'n de l Alt voor een kuitbles- wri werd behandeld, riid ire ®oot (Trainer rarlJ1131 "Da^ is n0u een" Eerj de aard van het *eer3je") P°lderman met een zuiver geplaatste elle boogstoot. Boot mocht van geluk spre ken, dat Heil het hele gebeu ren niet had gezien, hij zou er onherroepelijk uitgestuurd zijn. Het duel kreeg hierna een zeer grimmig karakter, iets waarmee de Lissenaren en dan vooral de oud-Noorwij- kers wel raad weten. Een goed geplaatste kopbal van Rob Sut torp in de slotfase bracht Lisse vervolgens de overwinning. In het begin van het duel wees niets er op, dat het treffen op deze wijze zou gaan verlopen. FC Lisse had, gesteund door de harde wind, in de eerste helft een groot veldoverwicht. Het leverde de ploeg niets op, vooral omdat de voorhoede- spelers steeds met lange halen werden bediend. Van enige opbouw was totaal geen spra ke. Omdat ook RVVH niets constructiefs met de bal wist te doen, was de eerste rondgang ronduit slecht. Na de pauze kreeg RVVH te maken met het windvoordeel, dat de Ridderkerkers beter wisten uit te buiten dan de Lissenaren. Zij maakten niet de fout de lange haal te hante ren, maar bouwden elke aan val rustig op. Bovendien was RVVH bij stilstaande situaties zeer gevaarlijk, vooral omdat Lisse in de achterhoede geen lengte heeft. Hoge ballen voor de pot waren maar al te vaak een prooi voor de Ridderker kers, maar wat ook werd ge probeerd, de bal wilde er niet in. Daarbij bezit Lisse in Nico Groeneweg een zeer betrouw bare doelman, die zaterdag ook nog eens de meest on waarschijnlijke reddingen ver richtte. Hoe goed Groeneweg ook keepte, het was vooral het falen van de RVVH-spelers dat een voor hen beter resul taat in de weg stond. Zo was Michel Dumoulin dichtbij een doelpunt, maar in plaats van de bal rustig in het doel te tik ken, knalde hij keihard over. Het overwicht van RVVH helemaal verdwenen. Onder duurde tot aan het Boot-inci- aanvoering van Boot (het pleit dent. Vanaf dat moment werd voor hem dat hij het duel niet het, zoals Bröring na afloop uit de weg ging) toog Lisse zou verklaren, een "Engelse" richting vijandelijk doel. Na- wedstrijd. Snel spel, kansen over en weer, overtredingen, kortom spektakel van de bo venste plank. Het geheel werd gecompleteerd met het uitval len van scheidsrechter Heil, die te veel last had van zijn blessure. Beide elftallen wer den naar de kleedkamer ver wezen in afwachting van het verschijnen van de toevallig aanwezige invaller-scheids rechter Rosier. Opstelling: Groeneweg, Westgeest. Van Aanholt, Arie Schalk, Barten, Na die (tweede) spelhervatting Boot. Van der Laan, Peter Schalk, was het offensief van RVVH Suttorp, Bröring, Van Slooten Lissenaren enkele mooie kansen om zeep gehol pen hadden, was het drie mi nuten voor tijd Rob Suttorp, die geheel vrijstaand, de niet geheel verdiende winnende treffer kon inkoppen. ARNOLD VAN DER CAPELLEN Scoreverloop: 87 Suttorp 1-0 ;rd hf ÖEN De eerste jjs in de overgangs wed}6 A wordt n°ê altiJd -SC «omen door Fides 23a- De ploeg van coach alopu#rd Bos klopte ex- 80. dklasser Steeds Hoog- iter: faet 98. Debutant rers: üx handhaafde zich kelert een knappe 78 op DKOD in de mid- -De noot. Van de eerste- 8Pers won alleen Zui- ieidsriwartier, 138 tegen rers: ioper OSCR. De Da- |en verdubbelde haar ^Hentotaal door gelijk te htP teSen Kinderdijk. es ivorietenrol van de koplo- R-ukt zwaar op Fides Pac- 2 ?e nerveuze start tegen 4s Hooger duurde tot hal- lege de eerste helft. Maar Tian..,toen het combinatiespel ^eiJjle Leidenaren beter uit de Gans^begon te komen sloeg de (ïoofdklasser keihard toe. fiïtgedeelde dreun, van 3 a aIE 'n nauwehjks twee -0, 48ten was echter nog voor >stertb5) verwerkt. Daarna en 69de beurt aan Fides Pacta. Hellifae zevende treffer van -1. SfPikaar, bijzonder getruct, Toèschot met bal tussen de jin geklemd om daarna ,te scoren, ging de vlam in Velpan en scheidsrechter an dopier kreeg alsnog een l1, p middag. Voordat Steeds -1 eifer bijgekomen was van -2. sintstane emotie was de 1 Laaf geslagen: 95. De Apel- Gelehers kwamen nog wel te- iberg!ot 98, maar na de laat- Dossiel03* was slechts een jtie van seconden. De eer- zeboden kans, twee straf- n Halen welke gemist werden, Jjeker gevaarlijker en deed J: 5 Pacta beseffen dat alleen 1. Del liesdei balbezit nog telde. Op tijd bleek later. Jacqueline Vel- thuyzen (2), Nico Pikaar (2), Henny Piket (2), Robin Som- meling (2) en Bea Schrama scoorden. Omdat Jenny van der Laken en Peter Kuipers wegens bles sures ontbraken bij Pernix voor het duel tegen DKOD re kende coach Jasper Engel ei genlijk nergens op. Het pakte echter anders uit, omdat juist het individuele verdedigen op timaal verzorgd bleef. Terwijl Kees Hortensius DKOD's tweede hoofdaanvaller aan banden legde kreeg Jank Breedveld de taak bond- schoach Ben Crum te schadu wen. Omdat Crum echter na vakwisseling naar Kees Bro- kaar overstapte en prompt tweemaal gepasseerd werd bleven deze koppels daarna intakt. De 13 marge welke was qntstaan ging voor rust (33) nog wel verloren, maar twee gave afstandstreffers van Janko Breedveld gaven Per nix opnieuw lucht. Alleen door spijkerhard spel konden de Heelsummers de schade nog beperken tot 78, hoewel Pernix toch in de slotfase de meeste kansen kreeg. Kees Hortensius (3) en Janko Breedveld zorgden voor de overige treffers. Na een voortvarende start zakte TOP al snel weg omdat de doelpunten door -gebrek aan een zuiver afstandsschot maar uitbleven. Alleen Jac queline Winter, Karin Baak, Stella en Anne van der Zaag en Peter Tiggelman wisten de korf te vinden. Albatros daar entegen scoorde zesmaal en won met 65. Een blessure van een top- schuttér van OSCR betekende de ommekeer in het voordeel van Zuiderkwartier. Nog voor rust werd de 46 achter stand goedgemaakt (66) en in de tweede helft was de ploeg van coach Hen Zierikzee oppermachtig. Door treffers van Theo van Leeuwen (5), Dirk Jan de Kreek (3), Els van Lunteren (2), Carla Akse, Dick Derksen en Wil de Wit werd een 138 eindstand bereikt. Interimcoach Kees van Vliet is blij met elk punt dat De Da naïden nu bijeenschraapt. Toch hadden de Leidenaars in en tegen Kinderdijk geruime tijd uitzicht op de eerste volle winst. De 36 voorsprong hal verwege werd echter uit han den gegeven. Bij 1010 was de balans weer in evenwicht en dat was ook tien minuten later het geval: 1212, mede door dat over en weer strafworpen gemist werden. Pieter Koor neef (4), Hans van der Leek (3), Cees Christiaanse (2), Eric Peters (2) en Annemarie van Dijk doelpuntten. Het duurde tot halverwege de tweede helft (rust 53) eer Ons Eiland DES definitief van zich af kon schudden. Maar de 117 overwinning die door treffers van Huib Hasselbach (4), Rob Hassel- bach (3), Hans van de Meeberg Jr. (2), Julia Arnoldus en Pa trick Verra tot stand kwam bleek wel goed te zijn voor een gedeelde eerste plaats. Nadat De Algemene zonder tot groots spel te zijn gekomen was weggelopen naar 95 volgde plots de wederopstan ding van DKV. Er volgde een moeilijk en buitengewoon spannend laatste kwartier, waarin de Leidenaars dank zij treffers van Martin Filippo (4), Ruud van Vliet (3), Ineke Swaak (2), Jory Sjardijn (2), Wim van Vliet en Ruud Swaak met. veel moeite het Henny Piket van Fides Pacta (links) reikt net iets hoger dan zijn tegenstander van Steeds Hooger. De Leidenaars zouden de partij even nipt winnen. Crescendo schonk jarige coach Piet l'Ami het eerste punt, maar eigenlijk had het degradatieduel tegen KVR de volle winst op moeten bren gen. De strafworp in de laatste minuut werd echter gemist en zo bleef het bij de via een 64 ruststand moeizaam verkregen 99. Wilfred Cornelisse (2), John Huigsloot (2), Eddy Spaans (2), Joke Geijer, Caro- lien Braggaar en Liesbeth Kok scoorden de doelpunten. Toen Rien van Poelgeest bij een 76 achterstand een straf worp miste was Velocitas lot bezegeld. Op balbezit spelen leverde Zuidwesters nog eens twee treffers op waardoor het ondanks tegendoelpunten van Rien van Poelgeest (3), Leon Brouwers (2) en Ybo Schutte toch 96 werd. Ook Tempo kwam in Zeeland niet tot winst. TOP uit Arne- muiden sloeg na rust (53) hard toe en pas na 94 kon de ploeg van coach Henk Roedoe nog wat terug doen: 107. Ernst van Hooidonk (2), Aad Haagsman (2), Bert Jan van Weeren en Erica Hardam scoorden. Halverwege had Fluks al een 34 voorsprong op Avanti en die voorsprong groeide in de tweede helft alleen maar. Toch werd het na 84 nog 9 7, waarbij Kees Imthorn (3), Aat van der Harst, Aad van Drongelen (2), Marleen Pas- schier en Ada van der Meulen, voor de Noordwijkse doelpun ten zorgdroegen. Ondanks dat Fiks haar vierde zege binnenhaalde ten koste van Harga was coach Frank Berendes niet te spreken over het geringe aantal treffers. Het werd slechts 75, waarbij Rei- netta de Mooy (2), Dirk Jan Elzenga (2), Jacqueline An- holts, Diederick van Veen en invaller Robert van der Kraan scoorden. In het laatste kwartier werd KNS nog op grote afstand (106) gezet door Ter Gouw. Daarvoor waren de ploegen redelijk tegen elkaar opgewas sen en hadden Oegstgeestena- ren Karin Ultzen, Trudy Blansjaar, Sandra Ligtvoet, Peter .Zitman, Piet Schoonen- berg en Peter Siebers de korf doorboord. KLAASWAAL In een kwaliteitsarme confrontatie met SSS was het RCL, dat wederom twee punten moest achterlaten. Pas na de pauze kwam er wat meer vaart in de Leiderdorpse aanvalslinie en ontstonden wat mo gelijkheden. De stand was toen al 1-0. In de allerlaatste seconde scoorde de thuisploeg nog een tweede treffer. In het eerste deel werd bepaald geen hoog niveau bereikt. Hoe wel het 'reserve' SSS-terrein goed bespeelbaar was, kwamen beide équipes niet erg uit de verf. Er werd veel balverlies gele den en de combinaties waren te gehaast om voor veel doelge- vaar te zorgen. De enige aardige Klaaswaalse aanval begon op links. Cees Ruis werkte het leer onvoldoende weg, waardoor de bal hoog kon worden voorgebracht. Cees Reuzer stond goed op gesteld en knikte binnen: 1-0. Nadat er was gerust, kwamen de rood-witten wat meer opzetten. Beduidend meer, door het actie ve middenveld in de partij gebrachte snelheid, deed verschillen de Racingspelers regelmatig voor het SSS-doel verschijnen. Pe ter Siera, die zaterdag wederom op de linksbuitenpositie ope reerde, werd op dubieuze wijze neergehaald, hetgeen geen straf schop tot gevolg had. Ben Heemskerk had veel ruimte, maar schoot naast, terwijl met nog tien minuten te gaan Pierre van Gemerden de bal tegen de paal schoot. De uitvallen van SSS waren inmiddels echt spaarzaam geworden. Toch kon nog een tweede Klaaswaals succes worden begroet. Ad Huysman verras te vriend en vijand door in de 91e minuut via zo'n counter voor 2-0 te zorgen. LEIDEN Na de nodige ereplaatsen in de wacht te hebben gesleept, boekte de Leidse veldrijder John Kuyvenhoven gisteren in Dorst zijn eerste overwin ning van dit seizoen. In dezelfde plaats belandden ook junior Martin Overde- vest en nieuweling Eddy Kouiss op het podium met een tweede plaats. Het clubkampioenschap vel drijden van RTV De Bol lenstreek in Lisse werd een familieaangelegen heid: bij de "oudere" cate gorieën ging de winst naar Dirk-Jan van Reek, terwijl zijn jongere broer André nieuwelingenkam pioen werd. Nadat hij zaterdag in de lood zware veldrit van Oldenzaal al vierde was geworden voor Hans Steekers, deed Swifta- mateur Kuyvenhoven het één dag later in Dorst nog beter. Nadat zich acht man op kop hadden geposteerd, was Her mans (Drunen) de eerste die demarreerde. Deze poging bleef zonder succes, maar de daaropvolgende vluchtpoging van Kuyvenhoven slaagde wel, omdat men van favoriet Baars verwachtte dat hij het ontstane gat zou dichtten. Toen dat niet gebeurde slaag- winst d1 en tijdl indig< schi titie pig v rech 1 te rgen ''aris pt; ist, moge met Ie pl )EN In de derde divi- ames spitst de strijd zich tussen de drie „Leidse" jen Gemini 2, Leython en O, die respectievelijk de de, derde en vierde plaats e ranglijst innemen. Van Irietal kwam alleen Ley- niet tot winst. Gemini 2 eerde goed met een 3-2 op koploper Be Fair en 'O herstelde zich knap ;en uitzichtloze achter- tegen Van Santen/Haag de heren sloot Gemini natige wedstrijd winnend haalde LUSV de langza- land noodzakelijke pun- jinnen tegen The Smash 2. 'astricum speelde LUSV slechte openingsset tegen ;Smash 2. Pass en service m slecht verzorgd en The ih profiteerde: 15-11. In weede reeks waren die j( >nderdelen beter verzorgd. Martin Broere, Waldo Broeks- ma en John Groen, die een maand geen volleybal had aangeraakt, brachten de ballen feilloos naar het net, waar de Leidse aanval de punten sim pel binnenhaalde: 11-15. Het resterende gedeelte zette die trend zich nog duidelijker voort en won LUSV uiteinde lijk gemakkelijk met 1-3: 5-15, 6-15. Gemini kwam matig voor de dcig tegen Armixtos. Iedere set moest de Voorschotense for matie een achterstand weg werken. In de eerste set kwam Gemini na 12-7 goed terug, in het derde gedeelte na een 7-0 achterstand. Coach Peter Ge val bracht op het juiste mo ment zijn wisselspelers in en Gemini won met 0-3: 14-16, 11-15, 10-15. De Voorschotense dames wa ren minder succesvol. Midden moter Allides nam alle drie punten mee naar huis. Belang rijkste oorzaak van het verlies was het ontbreken van spel- verdeelster Anneke Verstegen. De aanvalscombinaties liepen nu niet naar behoren en Alli des nam een 0-2 voorsprong. Anneke Martijn, spelverdeel- ster van het tweede team en die bovendien al een vijfsetter in de benen had, kwam in de derde set in het veld en Gemi ni kwam terug. In de vierde set ontbrak het de Voorscho tense équipe aan het nodige geluk en Allides won die span nende reeks: 10-15, 6-15, 15-4, 14-16. In de derde divisie G boekte Gemini 2 een prima prestatie door koploper Be Fair te klop pen. Nog zonder Cora Brussée nam de Voorschotense ploeg een 2-0 voorsprong om pas bij de stand 2-2 de ontbrekende set binnen te slepen: 15-7, 15- 12, 15-17, 9-15, 15-7. Leython was duidelijk het ritme kwijt tegen Armixtos. De Leider- dorpse ploeg startte met Maria de Groot op de bank en dat bleek duidelijk een misgreep. Ondanks goed spel van Clema Zoetemelk en Tine de Bloois kwam Leython niet in het spel: 11-15, 13-15, 15-7, 4-15. NOVO balanceerde op het randje van de afgrond tegen Van Santen/Haag 3. De Haag se ploeg had de beste vooruit zichten op winst bij de stand 2- 1 en 14-7. Uit deze uitzichtloze positie vocht de ploeg van Ro nald van Nierop zich terug en sloot met 2-3 winnend af; 15-7, 15-2, 11-15, 14-16, 10-15. Promotieklasse Sinds Hans Vodegel de coa ching van Donar in handen heeft genomen gaat het duide lijk bergopwaarts met de Leid se ploeg. Donar haalde onder Vodegels leiding negen punten uit vier duels en ontworstelt zich nu mede dankzij de 3-1 overwinning op Karssen VSTS aardig uit de degradatie zone. Vooral Fred Wessels groeide tegen de Bodengra- vense ploeg tot grote hoogte. In de vierde set experimen teerde Donar succesvol met een 1-5 systeem rond Kees de Bock: 15-13, 15-11, 9-15, 15-5. NOVO stuitte op een matig spelend Gemini 2, dat alleen van zich liet spreken door de eerste set een 9-13 voorsprong te nemen. De Noordwijkers kwamen echter prima terug, wonnen die set alsnog en had den de resterende sets geen probleem met het onginspi- reerd spelende Gemini 2: 15- 13, 15-8, 15-8. Leython had niet al te veel moeite met het jeugdige DOS 2. Zodra het spannend werd, gaf het sur plus aan routine bij Leython de doorslag: 15-13, 15-9, 15-10. DAC handhaafde zich moeite loos aan kop door een zege op Punch: 1-3. Bij de dames lijkt het kampi oenschap al zeker voor het Bergambachts Thor nu LUSV onverwacht de punten liet aan Jodan Boys: 15-12, 10-15, 15-9, 12-15, 15-10. DAC had weinig problemen met Gemini 3: 11- 15, 6-15, 3-15. NOVO 2 speelde een aantrekkelijke wedstrijd met veel lange ralleys tegen Jupiter en sloot ook nog win nend af: 15-10, 7-15, 15-12, 15- 11. Standen: Tweede divisie D: Tornado 9-24; Madjoe 9-22; Ruiter/VSC 9-18; HSV Sport 1889 8-17+; Martens/Lekker- kerk 9-17; Spirit/B. 9-17; US 9-13; LUSV 9-11; The Smash 2 9-7; Kalin- ko 9-6; SVC 8-5+; Compaen 9-2; Derde divisie G: Van Santen/Haag 9- 25; Krimpen 9-24; Gemini/Kangeroes 9-22; Sliedrecht Sport 9-20; Tonegido SC 9-17; Zovoc 9-13; US 2 9-12; Radi us 2 10-12;ZMS 10-9;Delta 10-7; Bro- leco 2 10-6;Armixtos 2 9-1; Promotieklasse heren. DAC 9-25' Leython 9-23; NOVO 9-19; Punch 9- 16; Skania 9-13; Gemini 2 10-13; Do nar 9-11, Zevenhuizen 2 8-10, Kars sen VSTS 8-9, Jupiter 10-9, DOS 2 10-8, Be Fair 8-5; Tweede divisie D: Sehippers/Berkel 9-22; PVC/Blokkeer '9-20; Van San ten/Haag 2 9-18; Gemini/Kangeroes 9-18; Madjoe 8-15; Tonegido SC 9-13; Allides 9-12; Deltalloyd/AMVJ 2 8- 11; SVV 2 9-10;Broleco 9-8; Purvo 9- 7; RVC/Libanon 9-5; Derde divisie G; Be Fair 9-19; Gemi ni/Kangeroes 2 9-18; Leython 9-17; Novo 9-16; Zevenhuizen 9-14; Star- lift/Voorburg 3 9-14; Armixtos 9-14; Ruiter/VSC 9-14; Tornado 9-10; Van Santen/Haag 3 9-7; MVC 9-6; Promotieklasse dames: Thor 9-27; DAC 10-23; LUSV 9-21; Velo 9-19; Jodan Boys 10-16; WW 9-14; NOVO 2 9-11; Jupiter 10-10; Gemini 3 9-9; Skania 9-8; Radius 9-6; RVV 9-4, den alleen Hermans en Frij- ters erin bij de Leidenaar aan te sluiten. Nadat Frijters de vele demarrages van zijn twee concurrenten te machtig wa ren geworden, bracht de eind sprint de beslissing. Door die ultieme meters met een lichte re versnelling aan te vangen, zag Kuyvenhoven - die zich zelf al geklopt waande - heel verrassend kans de zege te pakken door rasspurter Her mans met een halve lengte te kloppen. Alphenaar Meere viel terug van de vierde naar de zesde stelling. Junior Martin Overdevest kwam andermaal goed voor de dag, maar moest met een tweede plaats in winnaar Noel van der Ley zijn meerdere er kennen. Caspar van der Meer werd knap vierde. Nieuweling Eddy Kouiss ontglipte de winst toen hij in de laatste bocht lek reed, en alsnog werd overstoken door Rakers. Ko lenbrander bezette de vijfde stek, Guyt de zevende. Vete raan Overdevest werd vierde bij de liefhebbers/veteranen. Het clubkampioenschap van De Bollenstreek leverde bij af wezigheid van topfavoriet Hans Steekers een onverwach te winnaar in de talentvolle junior Dirk-Jan van Reek (Lisse), die als eersten de bijna 50-jarige veteraan Nico Slin gerland (Noordwijkerhout) en liefhebber Ruud Onos (Lisse) achter zich liet. Tweede favo riet Cock Koolloos bleek danig verzwakt door griep. Hij ein digde als vierde. De nieuwe lingenkampioen, André van Reek, won afgetekend voor Van der Berg en Veenendaal. Twaalfde squashtitel voor Anjema DEN HAAG De 31-jarige Robert Jan Anjema is gisteren in Den Haag voor de twaalfde keer Nederlands squashkampi- oen geworden. In de finale versloeg de Hagenaar in vier games Ric Zandvliet. Bij de dames ging de titel zeer verrassend naar Mariette Re- meijnse. Na haar zege op de als eerste geplaatste Mariette Pe ters won ze gisteren ook de fi nale tegen titelverdedigster Ineke Zeevenhooven.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13