Katwijks chemisch bedrijf Dntkent beschuldigingen SP AANHOUDENDE BERICHTEN OVER ILLEGALE LOZINGEN" laad Lisse stemt n met aanleg omleidingsweg Installatie van Districts commissie Z-Holland-Noord Charles Corver blaast in Leidsch en damse raad zijn partijtje mee B en W-plan: Duurste grond in Vinkeveld aan particulieren verkopen IMËIDEN/REGIO LEIDSE COURANT pluimvee en konijnen i Noord wijk jOORDWIJK De Noordwijkse Vereniging a Pluimvee- en Konijnenfokkers houdt van- ,ag, morgen en zaterdag haar jaarlijkse ten- <udt onstelling van hoenders, konijnen, dwerg- i- >enders, cavia's, postduiven en sierduiven. In tser taal presenteren zich ongeveer vijfhonderd eren aan het publiek. expositie is naar traditie ingericht in de be- ijfsgebouwen van de Gebroeders Alkemade in de Pickéstraat 72b. Burgemeester mr. J. M. onnike verricht vanavond om acht uur de lening. De show is daarna tot tien uur voor dereen toegankelijk. Vrijdag is de tentoonstel- !g geopend van 10 tot 22 uur en zaterdag van tot 17 uur. De toegang is gratis. Afscheid van „juf" Westrik VOORHOUT Mejuffrouw Westrik neemt afscheid van de Boerhaaveschool in Voor hout. Naar aanleiding hiervan bieden het schoolbestuur, de oudercommissie en de leer krachten haar een afscheidsre ceptie aan. Deze wordt mor genavond gehouden van 19.00- 22.00 uur in de Boerhaave school. De organisatoren hopen dat ook veel „oud"leerlingen zich zullen melden. Kunst in raadhuis LISSE kunstenaars, die in Lisse wo nen, zullen in het nieuwe raadhuis hun werken kunnen zetten of hangen. In het in aanbouw zijnde huis van de ge meente is daarvoor een speciale ruimte gereserveerd. Personen, die hiervoor in aanmerking willen komen, worden verzocht voor 1 januari dat schriftelijk te melden aan B en W van Lisse. Het adres is postbus 200, 2160 AE Lisse. In het verzoek moet wel gemeld worden welke objecten door de kunstenaar zijn gemaakt en welke voor plaatsing in het gemeente huis in aanmerking komen. Voor 15 fe bruari zal een keuze worden gemaakt uit de aanmeldingen. De geselecteerde kunstenaars worden dan uitgenodigd een of meer objecten aan de gemeente te verkopen. Hersenschudding na aanrijding SASSENHEIM Een 23-jari- ge inwoner van Lisse is gister middag na een aanrijding met een hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis Lei den gebracht. Hij fietste op de Hoofdstraat en werd geschept door een auto, bestuurd door een 62-jarige man uit Zaan dijk. Deze wilde vanaf de Pal- landtlaan naar de rijksweg 44 rijden. Volgens de politie is de automobilist door het van oranje op rood springende ver keerslicht gereden. De fietser mocht na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Bibliotheek zaterdag morgen geopend OEGSTGEEST Bij wijze van proef gaat de openbare bibliotheek in Oegst- geest vanaf 1 januari 1983 tot en met 30 juni op zaterdagochtenden van 9.30 tot 12.30 uur open. De abonnementskosten gaan overigens ook in Oegstgeest omhoog. Het abonne ment voor volwassenen wordt ver hoogd van tien naar vijftien gulden per jaar en de korting op een tweede abon nement (gezinsleden) komt te verval len. Het tarief van CJP'er gaat van 6 naar 9 gulden per jaar. 65-plussers blij ven normaal 2,50 betalen en de uitleen blijft voor de jeugd tot 18 jaar gratis. ATWIJK Het bedrijf 'tuk i hemische Industrie Kat- rijk (ook wel Katwijkfar- ia b.v. of Samekofarma ella v genoemd) aan de rnst rins Hendrikkade ntkent met klem de be- chuldigingen van de SP locialistische Partij) als er illegaal op het op- ervlaktewater en de rio- iring worden geloosd. De irecteur van het bedrijf, t in e heer G. van Dorp, erk raagt zich af of de SP rds zijn bedrijf niet met een ander verwart. De SP heeft een brief aan het college van B en W van Katwijk geschreven waarin melding wordt gemaakt van „aanhoudende berichten over illegale lozingen" door het chemische bedrijf. Vol gens de de SP heeft het be drijf geen enkele vergunning voor het lozen op oppervlak tewater of riolering. De lo zingen van het bedrijf zou den grote nadelige gevolgen hebben voor het milieu en de volksgezondheid. Er wordt om maatregelen gevraagd om een eind te maken aan „de illegale lozingen". On duidelijk zou zijn wat er met het afval van het bedrijf en met afgekeurde produkten gebeurt. De heer Van Dorp vraagt zich af waar de SP „deze on zin vandaan haalt". „We hebben bij de gemeente een paar jaar geleden een lo zingsvergunning aange vraagd. Die is tot dusver niet verstrekt, maar dat houdt niet in dat we niet mogen lo zen op het riool. Integendeel. Volgens het overgangsrecht in de lozingsverordening van de gemeente Katwijk hebben we dat recht wel". De direc teur stelt dat er stoffen ge loosd worden, die afbreek baar zijn en „dus niet scha delijk zijn voor milieu en volksgezondheid". Op de vraag welke stoffen er ge loosd worden, gaat hij niet in. Hij wijst erop, dat het af valwater van het bedrijf met behulp van zuiveringsinstal laties van het Hoogheem raadschap wordt schoonge maakt. Volgens de SP heeft het be drijf ook nooit willen mee werken aan enquetes van de Kamer van Koophandel. Bij de Kamer zou ook niet be kend zijn met welke stoffen bij Sameko wordt gewerkt. De directeur stelt „dat de verhouding met de Kamer uitstekend is". Een woordvoerder van het Hoogheemraad zegt dat het JSSE Voor wat het de eifreenteraad van Lisse etreft kan op zo kort mo- lijk termijn worden be- onnen met de aanleg van e Westelijke Omleidings- Deze weg zal het entrum van Lisse ontlas- >n van veel verkeer en mede vanwege de eiligheid een al lang ge- oesterde wens. )e gemeenteraad -gaf gister- vond haar fiat aan een kre- van 15,6 miljoen. Voordat de aanleg kan worden be ien moeten echter nog een antal instanties hun goedkeu- n de plannen en de fi- lanciele consequenties hech- Dan volgen nog de uit- 'erkingen en de openbare anbesteding en men is allang ilij als in augustus van het 'olgende met de aanleg kan 'orden gestart. De uiteindelij ke opening laat dan weer een jaar op zich wachten, zodat het in het gunstigste geval „augus tus 1984 wordt. Tijdens de beraadslagingen merkte de heer Smith (CDA) op, dat je het eigenlijk nauwe lijks kunt geloven dat men toch nog zover is gekomen. Hij sprak van een „een historisch moment". De heer Boogerd (SGP-GPV-RPF) sprak zijn vreugde uit over het bereiken van de mijlpaal. Hij merkte te vens op het jammer te vinden dat de overheid niet voldoende middelen ter beschikking stelt, waardoor de aanleg voor Lisse ongeveer tweemaal duurder uitvalt. Terecht stelt het colle ge in dat kader, dat een offer gevraagd wordt van de ge meenschap. Daar kan de frak- tie zich wel achter stellen, maar dat offer moet nu ook weer niet te zwaar worden. De heer Robertus (VVD) heeft gedurende zijn achtjarige raadsperiode steeds weer de De plaats waar de omieidingsweg zal gaan beginnen. westelijke omleidingsweg ho- „Er zullen nog een paar aan ren noemen. Uiteindelijk is kopen verricht moeten wor- het een kostbare zaak voor den", aldus burgemeester Ger- Lisse geworden. De overheid' rits, „maar de onderhandelin- geeft 6 miljoen en dat is bijna gen zijn in een vergevorderd zes miljoen minder dan aan- stadium", vankelijk in de bedoeling lag. De gemeenteraad ging gister avond in meerderheid ak koord met de nieuwe algeme ne subsidieverordening. De PPP stemde gedeeltelijk tegen, terwijl de fractie van SGP, GPV en RPF de gehele veror dening verwierp. >9 Mevrouw De Vreeze opent de expositie. Vogeltentoonstelling tussen tropische planten LEIDSCHENDAM Burgemeester W. F. de Vreeze en zijn echtgenote hebben gisteravond in het Plantencentrum aan de Veursestraatweg in Leidschendam de tentoonstelling „Flora Fauna '82" van de Vereniging Van Vogelvrienden (VZN) geo- >g ge wed- vere- erden hel pe, pil In het Plantencentrum staan tussen tropische planten 226 kana ries, parkieten en tropische vogels opgesteld. De burgemeester nderd ging in zijn toespraakje in op het voorbestaan van het dieren- 'dt ge- park Wassenaar. De heer De Vreeze zei „in alle eerlijkheid" niet >bank. ie verwachten, dat het park zal openblijven. „Het is een hard weten.feit dat opknappen en achterstallig onderhoud drie a vier mil- zijn joen gulden zal kosten. Dat zou voor de gemeenten en de pro vincie nog wel zijn op te brengen, maar niet tegen de achter grond van een dalend bezoekcijfer. Vorig jaar zijn er 250.000 be zoekers geweest en voor het voortbestaan van het dierenpark is minstens een half miljoen bezoekers per jaar nodig". De burge meester zag dit aantal niet zitten zeker niet met de afnemende lotter- koopkracht „want een bezoek aan het dierenpark kost je met fkerk bijvoorbeeld drie kinderen toch al gauw zeventig gulden". De Kveld-| vogelshow is vandaag nog tot 21.00 uur open, vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is LEIDERDORP De dis trictscommissie Zuid-Hol land-Noord van de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid- Holland zal vrijdag 17 de cember officieel worden geïnstalleerd. Dat gaat om 15.30 uur gebeuren door de heer J.W. Wegstapel, de voorzitter van de Raad, in de woonflat van het St. Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. De Provincia le Raad voor de Volksge zondheid is een bij de wet ingesteld orgaan, dat als advieslichaam optreedt voor onder meer de pro vinciale en gemeentelijke overheden. De districts commissies die in Zuid- Holland in het leven wor den geroepen zijn te zien als regionale vestigingen van de provinciale raad. Zuid-Holland Noord is de vijf de districtscommissie. Het ge bied omvat de gemeenten Lei den, Leiderdorp, Warmond, Oegstgeest, Voorschoten, Zoe- terwoude, Rijnsburg, Valken burg, Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Alkemade, Woubrugge, Kou dekerk, Hazerswoude, Leimui- den, Rijnsaterwoude, Ter Aar, Alphen, Nieuw veen. Zevenho ven en Nieuwkoop. In de districtscommissie heb ben vertegenwoordigers uit de kringen van huisartsen, spe cialisten, ziekenhuizen en ver pleeghuizen, kruisverenigin gen, geestelijke gezondheids zorg, de gebruikers van de zorg en nog meer anderen zit ting. Daarnaast vormt de dis trictscommissie een overlegfo rum tussen de verschillende sectoren in de gezondheids zorg. Het is voor het eerst in dit gebied een dergelijk veel omvattend overleg- en advies orgaan, dat een wettelijke ba sis heeft, tot stand komt. dachte bij dit beleid is dat de gezondheidszorg zo veel moge lijk dient te worden geregiona liseerd. De gemeenten zullen ruim vertegenwoordigd zijn in de districtscommissies. Parti culier initiatief en overheid werken naast elkaar. De Raad regelt de samenstel ling, bevoegdheid en werkwij ze van de commissies en be noemt de leden. Niettemin zal i zoveel mo- bedrijf een vergunning heeft voor het lozen van koelwater op het oppervlaktewater. „Het bedrijf houdt zich aan de strenge voorwaarden die het Hoogheemraadschap daarbij stelt". Wat betreft het lozen op de riolering merkt een woord voerder van de gemeente op: „Een ontwerp-beschikking hiervoor van de gemeente ligt ter beoordeling bij het Hoogheemraadschap Rijn land, omdat die er ook het hunne van mogen zeggen". Open haard zorgde bijna voor brand NOORDWIJK De Noord wijkse brandweer moest gis teravond uitrukken toen er een melding binnenkwam dat er grote rookwolken uit een antiekzaak in de Van Lim burg-Stierenstraat kwamen. In de zaak trof de brandweer smeulende eiken balken aan. De eigenaar van de antiekwin kel heeft waarschijnlijk de open haard niet goed gedoofd. Overslaande vonken zorgden ervoor dat het om de haard heen liggende hout begon te smeulen. Alcoholcontroles: drie bekeuringen STREEK Drie bekeuringen voor het riiden onder invloed zijn vannacht uitgedeeld bij al coholcontroles in verschillende gemeenten. In Hillegom wer den tussen elf en vier uur 50 bestuurders gecontroleerd, acht moesten de blaastest doen, maar mochten hun weg vervolgen. In Rijnsburg en Oegstgeest werden tussen half twaalf en drie uur 163 bestuur ders gecontroleerd. Hier werd één bekeuring uitgedeeld, na dat 89 mensen voor 0,5 moes ten blazen en drie 0,8. In Lei derdorp werden twee bekeu ringen uitgedeeld, nadat tus sen elf en drie uur 50 bestuur ders werden onderzocht. Drie van de tien bestuurders, die de blaastest moesten doen, moes ten nog een keer blazen. Bij de laatste controle tussen twaalf en drie uur in Sassenheim en Noordwijkerhout werden 78 bestuurders gecontroleerd, van wie er zestien moesten blazen. Delegeren Als ook in het gebied Dor drecht/Gorinchem een dis trictscommissie zal zijn geïn stalleerd zullen er in de gehele provincie Zuid-Holland dis trictcommissies bestaan, waar aan de Provinciale Raad in vergaande'mate zijn taken de legeert. De achterliggende ge boden. Zij treden op in alle gionale aangelegenheden. De taken van de commissie zijn het adviseren aan de aangeslo ten instanties, het stimuleren en coördineren van de zorg in het eigen gebied en het bieden van een overlegstructuur. Daarnaast wordt ook recht streeks geadviseerd aan ge meentelijke, provinciale en landelijke overheid. Het bureau van de Provinciale Raad zorgt voor de ambtelijke ondersteuning van de districts commissies. Daarnaast zal de districtcommissie ook eigen secretaris met een kan toor in de regio kunnen be schikken. Deze zal als motor, initiator, coördinator en orga nisator kunnen gaan optreden. Inbrekers nemen boeken mee ALPHEN AAN DEN RIJN edelmetalen ringen en een «- -«-i ketting. De totale waarde be- Inbrekers hebben uit een woning aan de Alphense Ba- rentzsstraat onder meer drie waardevolle boeken gestolen. Ook verdwenen er twee draagt duizend gulden. De' insluipers kwamen binnen door een bovenraampje in te Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tusen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. LEIDSCHENDAM Het gaat er hier allemaal wat gemoedelijker en minder hard aan toe dan in Voor burg. Ze hebben meer respect voor eikaars stand punt en ze luisteren beter naar elkaar.Aldus Char les C. R. Corver, sinds september raadslid voor de WD in Leidschendam en befaamd als internatio naal scheidsrechter. Vanavond neemt hij voor het eerste deel aan de begrotingsbehandeling in de plaats waar hij sinds maart 1981 woont. „Ik vond het plezierig voor de VVD gevraagd te worden me kandidaat te stellen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Om dat het mijn laatste jaar is in de fluiterij, wilde ik niet direct op een verkiesbare plaats staan, ik dacht meer aan invulling op een later tijdstip, van een opengevallen plaats. Het praatje dat ik op de ledenvergadering moest maken, was voor het be stuur echter aanleiding me op een hogere plaats te zetten en zo werd ik toch nog raadslid. Voorlopig zit ik echter nog maar in twee commissies, van welzijn, waar sport- en jeugdzaken in zitten en van het beheer van het sportcomplex De Fluit. Ver der ben ik reserve voor een aantal andere commissies." De reservebank heeft hij nog niet hoeven te verlaten. De Leid- schendamse raad is voor meer dan de helft vernieuwd en ie dereen komt trouw naar de vergaderingen die door het grote aantal nieuwelingen overigens meer op voorlichtingsbijeen komsten lijken. Onafhankelijk Charles Corver was vier jaar raadslid voor de Onafhankelij- ken van Piet C. Jansen in Voorburg. Hij weet dus van de hoed en de rand. „In Voorburg worden de zaken veel harder aangepakt, wordt veel meer op de man gespeeld maar de pro blemen in Voorburg zijn ook van een heel andere structuur. In Leidschendam worden de zaken en de mensen beter van elkaar gescheiden." Corver, in het dagelijks leven landelijk verkoopleider van een frisdrankenindustrie, houdt van korte, zakelijke speeches. „In veel gemeenteraden zitten te weinig commcercieel gerichte mensen, misschien duren die vergade ringen daarom dikwijls zo lang.De VVD-er noemt zich ver der een sociaal denkend liberaal. „Ik sprak laatst na een wed strijd een bekende PvdA-man die me zei een liberale socialist te zijn. Ik anwoordde dat ik juist het omgekeerde ben, een socialistische liberaal. Charles Corver. volgende maand 47 jaar, fluit zijn laatste sei zoen. „In mei stop ik, ik hoop. nou ja ik weet wel haast zeker, né mijn vierde Europa Cup-finale. Dan is het afgelopen met de reisjes naar alle delen van de wereld en krijg ik meer tijd voor het raadswerk.In Leidschendam, waar begrotingsde batten nog soms diep in de nacht plegen te eindigen, kan men dan van tenminste één raadslid nog meer korte en krachti ge" redevoeringen verwachten. Misschien kan Charles Cor ver eens 'n balletje opgooien over vergaderingen van twee maal drie kwartier met 'n kwartiertje pauze voor de thee. NOL WESSELING NOORDWIJK De gemeen te Noordwijk onderzoekt mo menteel of de duurste stukken grondmin het Vinkeveld aan particulieren verkocht kunnen worden. Die zouden daarop een woning naar eigen smaak kunnen (laten) bouwen. Hier mee wordt geprobeerd de pro blemen, die zijn ontstaan door dat Noordwijk niet veel gesub sidieerde woningen mag bou wen, op te lossen. Als de de duurdere grond niet wordt be nut, ontstaan er nog grotere fi nanciële problemen bij deze nieuwbouwwijk. Dit stellen B en W in antwoord op vragen van de VVD naar aanleiding van de begroting voor 1983. Het CDA twijfelt in de reactie op de begroting of de ver wachtte bouw van 260 wonin gen in het Vinkeveld in 1983 wel zal worden gehaald. B en W vrezen dat dit aantal inder daad niet gehaald zal worden. De VVD-fractie wil daarom weten hoe B en W verder den ken te gaan om toch zoveel als mogelijk te bouwen. B en W proberen nu een deel van de oorspronkelijke bouwplannen te veranderen, waardoor het verkopen van de dure grond aan particulieren mogelijk wordt. Het bouwplan Vinke veld is zoals bekend in de fi nanciële misère geraakt, door dat de gemeente niet genoeg geld toegewezen krijgt van het ministerie voor de bouw van woningwet-, (premie)huur- en premie-koopwoningen en doordat de duurdere koopwo ningen moeilijk verkoopbaar blijken te zijn. Naast de verkoop van dure grond denken B en W ook aan het omzetten van een aantal woningwetwoningen in goed kopere premie-koopwoningen. Uitgangspunt echter blijft dat de huizen in principe bestemd zijn voor Noordwijkers, of mensen, die economisch zijn gebonden aan de badplaats. Door de huidige daling van de rente hopen B en W dat deze „operatie" succesvol wordt. De PPR/PSP-fractie heeft vragen gesteld over het uit- werkingsgebied Florahof waar nog ruimte is voor 30 wonin gen in de vrije sector. Doordat daarvoor geen belangstelling bestaat, meldden B en W, is voor dit plan een subsidie-aan vraag ingediend voor 30 pre- mie-A-koopwoningen. Ook de PvdA heeft vragen gesteld over het woningbouwgebied en wel over de Noordwijkse appartementen. De fractie sig naleert dat er nog steeds veel appartementen te koop staan en vraagt wat voor gevolgen dat heeft voor de opbrengst van de onroerend-goebelas- ting. Volgens B en W stonden in oktober ongeveer 150 ap- pastementen te koop. Een deel daarvan, 125, is nog eigendom van de bouwer (Huis ter Duin, Heemborgh). Doordat de ap partementen niet bewoond zijn, krijgt de gemeente naar schatting 7.500 gulden per jaar minder in het laatje.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5