„Derby moet spektakelstuk worden Belang niet overschatten KOPLOPER BRAXHOVEN ONDERUIT Bax bedwingt koploper VWL Ei PORT LEIDSE COURANT trandloop gn 51DEN Swifttoer en Bataven houden zon- g een strandloop over 5 en 10 kilometer. :t pebeuren zal plaats- pden op het strand in fk aan Zee. na- vuurtoren. De iJarttijd is elf uur, het 'a, schrijf geld bedraagt -eioor jeugdigen een rijks- ,e, aider, voor deelne- en deelneemsters dan vijftien jaar 3,50- Tafeltennistoernooi voor scholieren NOORDWIJK De tafeltennisvereniging TOV organiseert in samenwerking met de ge meente Noordwijk weer het jaarlijkse tafelten nistoernooi voor scholieren. Dit evenement vindt plaats op maandag 20 en dinsdag 21 de cember a.s. in het clubgebouw van TOV aan de Nieuwe Zeeweg 73 (naast de R.K. Kerk). Zono dig zal er ook nog gespeeld worden op woens dag 22 december. Inschrijving voor het toernooi is mogelijk voor iedere scholier tot 17 jaar, mits hij/zij in Noordwijk woont. Waar men op school gaat doet er niet toe. Het inschrijven is mogelijk tot en met 10 december a.s. Inschrijfformulieren zijn te bekomen op de school, bij de tafeltennisvereniging TOV en bij de afdeling Sport, Jeugd en Recreatie van de gemeentesecretarie (doktershuis naast de Zwa- nensteeg). Go-Gong- toernooi LEIDEN Voor de twaalfde maal zal zater dag in het Leids Vrije tijdscentrum het Go- Gongtoernooi worden af gewerkt Het gebeuren, het oudste go-toernooi van Nederland, begint om 11 uur. Het toernooi ontleent zijn naam aan de wijze waarop het speeltempo wordt be paald. Niet een klok, of byoyomist, maar de gong die om de tien se conden klinkt, geeft aan dat er gezet dient te wor den. BEKERSTUNT ORION LEIDEN Orion heeft als enige „Leidse" ploeg voor een be kerstunt kunnen zorgen. De ploeg van Buddy Doornbosch bleef het één klasse hoger acterende Punch met 3-1 voor. De dames van S'70 waren dichtbij een verrassing, maar legden het net af tegen het Delftse Skania. LUSV kwam niet in de volgende ron de. Niet zo verwonderlijk, want de Leidse dames verkozen de eigen haard boven een wedstrijd tegen het zwakke Smiemans. De heren van Leython maakten de tocht naar Naaldwijk wel. Binnen een uur zetten zij Smiemans aan de kant zonder één mo ment tot groots spel te komen. DAC bereikte de volgende ronde dankzij een winstpartij tegen Ariston: 2-3. Zonder Erwin Berg- sma en Willem Schouten grepen de Alphenaren de vijfde set met 14-16. Orion zette Punch de voet dwars. Aanvallend stak het bij de Hazerswoudenaren prima in elkaar, terwijl ook de service regel matig de nodige punten opleverde. De spannende vierde set werd door Oripn met 15-13 gewonnen. SKC kwam er tegen Karssen net niet aan te pas. De Leidenaars boden goede tegen stand, maar slaagden er niet in één set te grijpen: 15-12, 15-12, 15-12. Donar had geen enkel probleem met Quintus en won met 0-3. WVC gaat een ronde verder dankzij de 3-1 overwinning op Ju piter. NOVO strandde ongeïnspireerd spelend op VVV. Dames S'70, de koploper in de eerste klasse, is tegen Skania duidelijk gemaakt, dat de ploeg bij overgang naar de promotieklasse een moeilijk jaar tegemoet gaat. De Delftse opponent, laag genoteerd in die klasse, ging met de 2-3 zege het spannendst: 13-15, 13-15. - huis. De slotsets Orion speelde drie sterke sets tegen Jupiter, maar verloor toch met 1-3. In Up Go bood NIVO uit Nieuwerbrug niet voldoende tegenstand om de volgende ronde te bereiken: 3-1. DAC gaat wel over dankzij een overwinning op Zovoc. De eerste set lever de de Alphense ploeg in, omdat toen experimenteel met drie spelverdeelsters werd gespeeld: 15-6, 8-15, 4-15, 5-15. Cyclecross in Bollenstreek LISSE Ren- en Toer- vereniging De Bollen streek houdt zondag haar clubkampioen schap cyclecross. Dat gebeurt op het toekom stige wedstrijdpar- cours van de club. Het kampioenschap begint om 10.00 uur. Aan de start verschijnen onge veer dertig renners. Favorieten voor de eindzege zijn Hans Steekers, Nico Slinger land en Jan van Dijk. bij verle mldaai tvorde )ter ge likke ;trakk kstuin Hen hoofd I blijk QUICK BOYS-AANVOERDER FREEK RIENKS: Hoewel er, door de regionale indeling van de zaterdagse eerste klasse, dit seizoen meerdere derby's worden afgewerkt, is er toch nog altijd een streek- treffen dat er uitspringt: de zo beladen confrontatie tussen Rijnsburgse Boys en het Katwijkse Quick Boys. Zaterdag staat deze ontmoeting weer op het programma. Op het Rijnsburgse sportpark Middelmors zullen om streeks half drie minimaal vierduizend toeschouwers aanwezig zijn om die voetbaltweestrijd te volgen. Freek Rienks (aanvoerder van Quick Boys, vo rig seizoen nog uitkomend voor de Rijnsburgers) en Arie Lagendijk (oefen- meester van Rijnsburgse Boys, anderhalf seizoen terug nog trainend in Katwijk) kijken vooruit. kun sf'hi Da g< qj KATWIJK „Natuur lijk komt Quick Boys naar Rijnsburg om te proberen die partij te winnen. Dat spreekt ie|vanzelf, daar voetbal je toch voor? Maar vooral loop ik dat het publiek aterdag als grote win naar uit de strijd komt. Viê dal Dat er een leuke pot n wordt afgewerkt, dat ie- 'efdereen tevreden naar tuis gaat. Wat dat betreft is die wedstrijd die we twee weken geleden te- Noordwijk speelden, een perfect voorbeeld van hoe een derby altijd moeten zijn. Mis schien geen groots voet bal, maar wel een wed strijd vol sensatie, met doelpunten en de meest merkwaardige situaties". Het is duidelijk. Quick Boys invoerder Freek Rienks wil I op Middelmors iets moois in gaan maken, vindt dat n speciaal duel om een spe- iale aanpak vraagt. „Want dat het een speciale wedstrijd daar is iedereen toch wel an overtuigd. De tegenstel lingen die vroeger zo sterk bestonden tussen Katwijk en Rijnsburg, mogen dan tegen woordig veel minder duide lijk tot uiting komen, het aparte sfeertje bij een wed strijd tussen Quick Boys en Rijnsburgse Boys bestaat nog (altijd. Misschien niet zo zeer in het veld, maar zeker bui ten de liinen. Ik hoop trou- 1 dat er rondom het veld dit keer geen problemen indus gt Jt gebo en I dat moe angst ingrij ïbbema happe zo ge i Dib blik twintig no deke) ontstaan, zoals twee jaar gele den. Maar ik heb begrepen dat de supportersverenigin gen van beide clubs onder ling overleg hebben gevoerd over de te volgen handelwij ze, dus ik heb er wel vertrou wen in dat alles ook daar goed zal gaan". Het feit dat Arie Lagendijk na vier jaar Quick Boys te hebben getraind, nu aan zijn tweede Rijnsburgse jaar bezig is, noemt Rienks eveneens een speciaal gegeven. „Het zal niet zo zijn dat Quick Boys zaterdag tegen Lagen dijk voetbalt. Maar, we heb ben nu eenmaal vier zeer prettige jaren met hem kun nen werken en als we nu met een goede partij voetbal kunnen bewijzen dat hij mis schien niet weg had moeten gaan, zullen we dat natuur lijk niet laten". Bij Rienks zelf is dat bewijs overigens inmiddels wel ge leverd. Zijn .jaartje Rijns- burg" verliep vorig seizoen duidelijk niet naar wens. „Ik ben toen een beetje uit on vrede weggegaan bij Quick Boys. maar in Rijnsburg kreeg ik al snel door dat ik een verkeerde„keus had ge maakt. Rijnsburgse Boys lag me niet .zo, of ik lag Rijns burgse Boys niet zo. In ieder geval was voor mezelf al snel duidelijk dat ik terug zou gaan naar Quick Boys en ik moet zeggen, van die beslis sing heb ik geen moment spijt gehad. Het was net alsof ik nooit was weggeweest. Niemand heeft lastig gedaan, er is geen moeilijke vraag ge steld, grote klasse. En toen ik ook nog eens door de jongens tot aanvoerder werd ge bom- Freek Rienks, hier nog in het shirt van Rijnsburgse Boys, terug bij Quick Boys. „Alsof ik nooit ben weggeweest..." bardeerd wist ik helemaal dat ik het vertrouwen van de groep nog had". Met die groep, inclusief inte rim-trainer Joop Molendijk voor de aan een hernia geo pereerde Berry Janse, wil Rienks zaterdag trachten in Rijnsburg de volle winst te veroveren („Als we voldoen de inzet tonen moet dat kun nen"), maar vooral wil hij proberen op Middelmors een echt spektakelstuk op te voe ren. „Want daar komt het publiek voor". RIJNSBURGSE BOYS-TRAINER ARIE LAGENDIJK: !>T> w. 50.- RIJNSBURG Qua be lang wil Rijnsburgse Boys-trainer Arie Lagen dijk de komende ont moeting met Quick Boys niet overschatten. „Het lijkt wel alsof er mensen zijn die denken dat je aan die partij voetbal meer dan twee punten kan verdienen. Maar zo ligt dat natuurlijk niet. Of je nu tegen Noord wijk, tegen NSW, of, zo als zaterdag, tegen Quick Boys speelt, het blijft „maar" om twee punten gaan. Wat dat betreft moet je het belang van die wedstrijd dus niet overschatten. Dat de en tourage om een derby, en dan vooral rondom een treffen tussen Rijns- burg en Katwijk, anders is, dat is natuurlijk een feit". Óok voor Lagendijk zit er een apart tintje aan het duel. De tegenwoordig in het Rijnsburgse kamp vertoeven de Lagendijk was per slot van rekening vier jaar in Katwijk werkzaam. „Dat is waar, maar voor mezelf wordt het daardoor geen aparte wedstrijd, zaterdag. Mijn beroep is, mede, voet baltraining geven. Dat be roep heb ik vier jaar met ont zettend veel plezier in Kat wijk uitgeoefend en nu doe ik dat, met evenveel plezier, voor het tweede jaar in Rijns burg. Dat ik nu met Rijns burgse Boys tegen mijn oude vereniging uitkom, maakt het, voor mij althans, geen „andere" wedstrijd". Wel een belangrijke wed strijd, beseft Lagendijk. „Op dit moment staan we twee punten voor, Quick Boys is dus wel degelijk een concur rent. Als we er nu in slagen zaterdag te winnen, wordt het gat vier punten, hebben we een medegegadigde op af stand kunnen zetten". Rijnsburgse Boys, vorig sei zoen nog lang tegen degrada tie strijdend, verblijft nu op een punt achter koploper Noordwijk in de top van het klassement. Lagendijk over die positieverbetering, na te hebben gesteld dat Rijns burgse Boys nog te „grillig presteert" om een echte ama teurtopper te kunnen worden genoemd: „Het grootste ver schil met vorig jaar is de sfeer in de groep, de homoge niteit van het team. Vorig seizoen hadden we, denk ik, individueel meer in huis, maar was de sfeer door groepjesvorming binnen de selectie nogal verziekt. Die selectie werkt, functioneert dit jaar wel als groep, het geen z'n uitwerking op de re sultaten duidelijk niet heeft gemist". Behalve aan die resultaten, werkt Lagendijk in Rijns- burg ook aan het imago van de club. „Rijnsburgse Boys heette altijd de club te zijn waar je als speler, met pro blemen met je eigen club, al tijd wel terecht kon. Mede daardoor is de vereniging sterk afhankelijk geworden van de inbreng van buitenaf, van goede spelers, afkomstig van andere clubs. Ik heb me ten doel gesteld daar mede iets aan te doen, Rijnsburgse Boys minder afhankelijk te maken op dat vlak, omdat dat gewoon niet goed is voor een club. Het is natuurlijk een streven dat je niet een, twee, drie kunt realiseren, maar feit is dat het op dit moment al goed gaat met de jeugd. En dat het huidige Rijnsburgse Boys één steeds meer een mixed gaat worden van eigen kweek en spelers van buitenaf". Of die „mixed" zaterdag in staat zal zijn Quick Boys in derdaad op afstand te zetten, is ook voor Lagendijk nog een open vraag. „Misschien is dat dan wel een apart aspect van de komende wedstrijd. Normaal gesproken kan je al weinig zinnigs zeggen over het resultaat van een wed strijd, van een derby weet je helemaal nooit wat er uit de bus rolt..." iEIDEN In Holiday in ging koploper Brax- oven volledig onderuit, owel Lions als Water- uffels liet geen spaander eel van de zo fiere bow- ingleider. Boobytrap laakte optimaal gebruik de puntloze Braxho- rsjenavond en versloeg i" chtereenvolgens Huspub £en Frenches met 3-0. In 5L nieuwe volgorde heeft idi loobytrap maar meteen indelin ijf punten afstand van nde be Iraxhoven genomen, ng moe j0ns Ladies schoof bo nen enc*ien n*ast de ex-lijst- ''ec ^voerder naar de ge nu eelde tweede stek. Op iterfinsdag was vooral de ijd tussen Wanninkhof Hazei ij heri het zeer vanwege de stand op de ranglijst, maar meer om de aanwezige rivali- teitsdrang. Het felle ge vecht werd gewonnen door 'het tweede', dat zich daardoor steviger op de hoogste zetel nestelde. Sportcenter verloor im mers (0-3) van Lions. In Leiderdorp zijn de maan dag- en dinsdagtrioleagues ge splitst in twee poules. De ploe gen, die in de B-poule terecht zijn gekomen, kunnen niet meer meedingen naar het kampioenschap. De late maan dagleider Les Imbattables kreeg overigens klop. Tettero 10, dat met het achtste en het elfde van die club de achter volging op Les Imbattables al had ingezet, versloeg de 'on- Herman Roedoe een serie van 633 liet noteren. Voordorpers, dat de dinsdagse ploegen voor ging, moest ook al een neder laag incasseren. Hier waren de 'reserves' van Les Imbattables de 'beulen'. Het 1-3 verlies heeft overigens geen conse quenties voor de volgorde op de lijst. Volvo Travelers moest in Noordwijkerhout aantreden tegen directe volger Malle Jantjes. De vorm lijkt enigs zins verdwenen bij de koplo per van de late maandagcom petitie, want er werd met 6-2 verloren. Door dit resultaat is Malle Jantjes de hoogste posi tie genaderd tot op twee pun ten. Ook op dinsdag liet de hoogstgenoteerde équipe het afweten. Van der Mey redde het niet bij Schotse Bar en werd op een 2-6 nederlaag ge- tracteerd. De voorsprong op Eaeles bliift echter altiid 14 punten. Nico van Aarle (Pinpoint) schoot uit met zijn game van 255, terwijl Jan Slobbe de hoogste individuele weekserie liet noteren: 579. In de Menkenbowling werden geen competitiewedstrijden ge speeld, omdat daar deze week een nationaal triotoernooi wordt verspeeld. Daaraan voorafgaande werd maandag avond een intern toernooi (evenals het nationale toernooi op handicapbasis) gehouden, dat werd gewonnen door het duo Jan Snik/Aad Blom. In het finaleduel werden Jim Scheffer en René van der Horst naar de tweede plaats verwezen. Snik en Blom bowl den ruim 200 gemiddeld (9 ga mes). Standen: BBL Maandag: 1. Boobytrap 26-54, 2. •49, 4. Lions 26-47, 5. PinbaUs 26-40, 6. Waterbuffels 26-38, 7. Internationals 26-35,5, 8. Ampère 26-33, 9. Huspub 26-33, 10. Frenches 26-10. Dinsdag: 1 Wanninkhof 2 28-66,5, 2. Lions 12-27, lO.Tatas 12-18. BBLD Maandag vijfmans: 1. Tettero 2 15- 43,5, 2. Drakenburg 15-41,5, 3. LD 15- bles 2 15-36. 7. LOI 2 15-35,5, 8. Tref fers 15-31,5, B-poule: 1. Arabier 15-31,5, 2. Chez 15-30, 3. Casteleyn 15-28, 4. der Zwan 2 14-47, 2. LOI 1 14-43, 3. NDB 1 14-38, 4. Turbo 14-35,5, 5. NDB 2 14-33, 6. Raaphc Maandag trio's: A-poule: 1. Tettero 11 15-44, 2. Tettero 8 15-44, 3. Tettero 10 15-42, 4. Les Imbattables 1 15-41, 5. Gorris 15-39,-6. Tettero 4 15-35, 7. Double Dutch Inn 15-33,5, 8. ZH Post 15-30. B-poule: 1. Van der Born 15-29, 2. an Dam 15-29, 3. Smikkelshop pers 15-46, 3. De Nie 15-39, 2. Tettero 4-28, 6. NDB 4 14-15, Maandag vroeg: 1. Lelies 15-92, 2. Van Wely 15-80, 3 Crossers 15-72. Maandag laat: 1. Volvo Travelers 15-84, 2. Malle Jantjes 15-82, 3. SKC 15-68. Dinsdag vroeg: 1 Van der Mey 15- 86. 2. Eagles 15-72, 3. Aral 15-66. Dinsdag laat: 1 Video 15-83, 2. Duyndam Broekhof 15-80, 3 't Stip- pie 15-74. Woensdag: 1. Pinpoint 14-78. 2. Tuk kers 14-78, 3. Datsun Boys 14-66. LEIDEN Het zaalvoet balteam van Bax speelde gisteravond gelijk tegen de koploper in de hoofd klasse VWL. In de Gaas- bak werd het 4-4. In die zelfde klasse won Inteiju bij Noordwijk, verloor Bahlmann nipt van Van Duuren en won UVS met 2-1 van Landwer. De En gel leed gisteren een nipte nederlaag tegen FV Snoe- kie. In de FC Lissehal werd met 2-3 verloren. Een andere, gisteren in de interregionale klasse ge speelde wedstrijd leverde een verrassing op. Silva Boys versloeg koploper De Rozet met maar liefst 6-2. De Engel moest tegen FV Snoekie een nederlaag incas seren. De Lissenaren, met de van een blessure herstelde René Griffioen in de gelede ren, kwamen al snel op ach terstand. Uit een welhaast onmogelijke hoek schoot Leen van der Knoop raak. Theo Godyla bracht zijn ploeg weer langszij, maar omdat Ton de Leeuw kort daarop eveneens de juiste richting vond, kon Snoekie op voorsprong gaan rusten. Na de thee toonde Griffioen aan inderdaad hersteld te zijn: 2-2. Toch pakten de be zoekers de volle winst. Hal verwege het tweede bedrijf zorgde Leen de Graaf voor de zege. Dankzij een goede conditie speelde Bax gelijk tegen lijstaanvoerder VWL. Na een 2-2 stand bij rust stond de Leiderdorpse formatie hal verwege de tweede helft op winst (2-4). Toen echter had de ploeg zijn kruit verscho ten, waardoor Bax langszij kon komen. Voor de thuis ploeg schoten Kees van der Lans en Loek van Kesteren raak (3x). De treffers van VWL kwamen op naam van Bennie Heemskerk, Hans Braat, Cees de Roode en Ger Nagtegeller. Noordwijk moest zijn meer dere erkennen in Interju. In een goed bezette Nortghohal verloren de kustbewoners met 1-3. Bij rust was het 0-1. Het verlies werd geweten aan het surplus aan routine bij de tegenstander, die in Robert de Roo (2x) en John Jansen z'n doelpuntenma kers had. René Hensbergen liet uit een penalty namens 'Noordwijk een treffer aante kenen. Ondanks een zeer sterke pe riode moest Bahlmann te gen Van Duuren het onder spit delven. De Leidse for matie liep voor rust naar een 4-1 voorsprong. Theo van Seggelen, Ted van Berkel en Jan Heshusius zorgden voor 3-0, waarna Nico Verwoerd voor de Alphense ploeg te- genscoorde. Jan van Duijn zorgde voor de ruststand. In het tweede bedrijf kwamen de Alphenaren zeer sterk te rug. Nico Verwoerd (2x), Jan Verwoerd en Frank Bakker bogen de 4-1 achterstand om in een 4-5 voorsprong. Het bleek echter onvoldoende voor de overwinning. Ted van Berkel liet uit de straf schop de gelijkmaker aante kenen en Mattie Kantebeen zorgde ervoor dat de winst in Leiden bleef. Ook in de Groenoordhal de strijd tussen UVS en Land wer Johan. Bij de blauwwit- ten ontbrak keeper Wijnand Sloos. Veldspeler Hans Ver- kuijlen moest hem doen ver geten en slaagde daar vrij re delijk in. Tot aan de rust hield hij net zoals zijn col lega aan de overzijde zijn doel schoon. Kort na de her vatting trof Leo Holl het houtwerk, maar was even la ter wel succesvol: 1-0. Peter van der Vlugt zorgde voor 1- 1, maar dankzij Hans van Leeuwen kwam UVS als uit de strijd. Interregionaal 7-2; FC Toma - Neptunus 8-1; De Te- gelhandel - Ceverbo 1-5. Gisteren: Silva Boys - De Rozet 6-2; De Engel - FC Toma FV Snoekie Silva Boys 10 8 1 1 17 46-25 10 7 2 1 16 37-21 10 5 4 1 14 45-34 10 5 3 2 13 42-22 10 5 2 3 12 37-35 10 5 0 5 10 56-49 10 3 4 3 10 31-31 9 3 0 6 8 31-30 10 3 0 7 6 43-63 9 2 1 6 5 25-41 10 2 1 7 5 22-43 10 1 2 7 4 25-46 Maandag: Van Gerven - THB Boys 3- 3. Gisteren: Van Duuren - Bahlmann 6-5; UVS - Landwer 2-1; Bax - Vonk 4-4; Noordwijk - Interju 1-3. 9 6 1 2 13 37-26 9 5 1 3 11 40-28 9 4 2 3 10 34-25 9 4 1 4 9 39-44 9 3 2 4 8 30-37 8 2 0 6 4 29-37 9 0 3 6 3 27-42 9 0 3 6 3 31-53 UVS Bax Z. THB Boys Bahlmanr Landwer Van Gen Topsco Wim Oppelaar (beiden Tegelhandel) Heemskerk (VWL) 11 UVS'or Hans van Leeuwen scoorde gisteravond de win nende treffer in het duel tegen Landwer.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13