7 Kinderen voor kinderen naast Lori en Willeke gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 7 DECEMBER 1982 PAGIN NCRV-tv weer van start met „Farce Majeur" HILVERSUM - NCRV-tv is van plan terug te komen met het vroeger zo populaire programma „Farce Ma jeur". De grote tekstenman achter dit programma. Alexander Pola, heeft toegezegd zijn volle medewerking er aan te willen geven. De laatste uitzending van dit breed opgezette satirische programma viel alweer zes jaar geleden te zien. Mensen als Jan Fillekers, Henk v.d. Horst, Ted de Braak en Alexander Pola hielden zich nadien met andere zaken bezig, maar nu het volgende seizoen ook „Showroem" verdwijnt, komen er weer de nodige manuren vrij. Op korte termijn zal de eerste redactievergadering wor den gehouden, waarin zal worden bekeken in hoeverre men een nieuwe opzet na zal streven dan wel allés bij de oude beproefde formule zal laten. De NCRV raakt in 1984 aan zijn 60e levensjaar toe en beschikt dan graag over wat luchtige programma's. Bo vendien bereikten de NCRV uit de kringen van leden veel verzoeken om dit programma terug te doen keren. NOS vult tv-zendtijd tegenover Wim Kan HILVERSUM Er is een oplossing gevonden voor de problemen, die in verband met de door de VARA uit te zenden conference van Wim Kan waren gerezen rond de televisie-uitzendingen op Oudejaarsavond. Het College van Overleg Pro grammazaken, waarin alle omroepen vertegen woordigd zijn, is er gisteren mee akkoord gegaan, dat de NOS het uur op Ned. 1 tegenover Wim Kan gaat vullen. Het programma voor oude jaarsavond op beide netten vanaf 21.55 uur ziet er nu als volgt uit: Ned. 1: 21.55 tot 23.00 uur: NOS. 23.00 tot 24.00 uur: IKON: show van Freek de Jonge. Ned. 2: VARA 22.00 tot 23.00 uur: Wim Kan. 23.00 tot 24.00 uur: Compilatie van programma's van Willem Ruis. Weisglas in AVRO- bestuur HILVERSUM Het VVD-kamerlid Weisglas wordt in gaande 1 januari lid van het AVRO-be- stuur. Dit blijkt uit de lijst van neven functies van kamer leden. Dit overzicht leert, dat het uitoe fenen van neven functies door ka merleden in vrijwel alle fracties voor komt. NOS kritisch over regeerakkoord HILVERSUM - Het NOS-bestuur stelt zich ten aanzien van een aantal onderdelen van het mediabeleid in het regeerakkoord kritisch op. Dat blijkt uit aanbevelingen tot commentaar, die op 10 december aan het algemeen bestuur ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. Zo komt de Raad van Beheer, gesteund door de programmaraden radio en televisie, tot de conclusie, dat de paragraaf waarin wordt gesproken over het beperken van de NOS-programma's tot essentiële taken niet thuishoort in het parlement maar in het NOS-bestuur en de programmaraden „De huidige invulling van de programma's geeft volgens de pro grammaraden en de omroepraad geen aanleiding tot beperking van die NOS-takenaldus de raad. Over de geopperde moge lijkheid om landelijke zendtijduitbreiding in beginsel alleen te financieren uit meer STER-reclame, zegt de Raad van Beheer, dat uitbreiding van STER-tijd na 1983 bij een gelijkblijvende hoeveelheid kanalen niet goed mogelijk is als tegelijkertijd wordt besloten dat reclame niet op zondag of in zwevende blok ken mag. Flinke verlenging van de huidige reclameblokken is volgens de raad programmatisch niet aantrekkelijk en daardoor onaanvaardbaar. Ballet wordt beschouwd als te artistiek dan dat ie dereen dat kan begrijpen. Dit zei pater van Kils- donk, de Amsterdamse studentenpastor onlangs bij zijn afscheid. Hieraan moesten we terugdenken bij het luisteren naar het liedje over de jongen, die voor homo etc. wordt uit gescholden, omdat hij op balletles is en die vrije tijdsbesteding even fijn vindt als een andere jon gen voetballen of surfen. Het staat op de derde VA- RAgram-elpee „Kinderen f voor kinderen". Natuurlijk staan de proble men van onze kinderen in geen enkele verhouding tot die van hun generatiegenoot- jes in de Derde Wereld, waarvoor dan ook een deel van de opbrengst bestemd is. Maar toch wordt hen het le- ven vaak onmogelijk ge maakt op school of door hun ouders en andere opvoeders. Dit blijkt weer eens uit de voortreffelijke liedjes op deze elpee, door begaafde jongens als Willem Wilmink, Hans Dorrestein, Ivo de Wijs, Har ry Geelen en Harry Bannink geschreven naar aanleiding van talrijke kinderbrieven, die de VARA op haar ver zoek om onderwerpen ont ving. Helaas zitten er volgens mij ditmaal niet zulke uit schieters tussen als „Wa-wa- wa-waanzinnig gedroomd" (1980) en „Op een onbe woond eiland" (1981), maar toch zijn er wel enkele ju weeltjes bij, zoals „Zondag middag" (dat veel lijkt op „Je haïs la dimanche"), „De drummer", „M'n broertje", „Verliefd", „M'n vader is m'n vader" (dat je op straat al luidkeels door de school jeugd hoort zingen) en het goed gevonden „Tweede dagboek" (aangeschaft omdat de noodzakelijke persoonlij ke, gevoelsmatige en ver standelijke ontplooiing van het desbetreffende kind via het eerste dagboek wordt aangetast door de nieuwsgie righeid van ouders, die zich kennelijk meer als detectives dan als vrienden tegenover hun kroost gedragen). Waar bij overigens het feit zich aandient, dat er ook kinde ren zijn die hun dagboek zo zichtbaar goed verstoppen, dat zij wel zouden wensen, dat het door iedereen gelezen wordt. Maar dat is weer een andere kant van de medaille. Ander dagboek Er was bij de kinderen van jaren geleden trouwens nog een eerste dagboek populair: dat van Willeke Alberti. Deze artieste is echter de kinderschoenen inmiddels allang ontgroeid en durft op Ariola 205.010 zelfs te zeg gen: „Dit ben ik". Dat mag ze ook, want ze zit al weer een kwart eeuw in het artiesten vak en heeft de zuiverheid en de eenvoud en vooral het talent in zich om een soort Nederlandse Vera Lynn te worden. Met name dank zij het van oorsprong Italiaanse „Het is nog niet voorbij" en diverse liedjes van het duo Peter van Asten-Richard de Bois (vooral over het vrouw zijn, de kindertijd en de rela tie tot de eigen dochter) is het een verrukkelijke plaat geworden, die je een warm gevoel geeft op zo'n kille no vemberavond vol storm en regen. Willeke is enige tijd geleden door het diepe dal van een depressie gegaan, maar deze plaat bewijst, hoe zij daar, net als bij voorbeeld een Toon Hermans destijds, dank zij haar talent rijker en rijper dan ooit tevoren uit is gekomen. Droomland Over naar de Engelstalige Nederlandse vocalisten. En dan begin ik natuurlijk bij Lori Spee, die met „Dream land" (Phonogram, Philips 6423.560) haar tweede elpee heeft afgeleverd, welke zo mogelijk nog formidabeler is dan haar debuut-elpee „Be hind those eyes" van ander half jaar geleden. Intelligen te en gevoelige eigen songs, bijna volmaakt gezongen en gearrangeerd. üg Kinderen zingen levensliederen voor kinderen. Net als Lori Spee trouwde ook haar langenote (USA) Donna Lynton met een Ne derlander. Zij zong haar eerste schijf vol, die dan ook „Prima Donna" heet (EMI Holland, IA 068-26839). Een prettige middle-of-the-road- zangeres, beetje Las Vegas- achtig. Sympathieke songs, maar wel van het typisch Amerikaanse dertien-in-een- dozijn-genre. Helaas niet veel meer dan goed voor de achtergrond. Om dezelfde reden komt The Margriet Eshuijs Band bij mij nooit helemaal over. Ook „Eye to eye" (CBS 85962) is weer knap geschreven^ en vooral dank zij toetsenman Peter Schön erg goed van sfeer (de ondanks het up tempo fraaie melodie van „Joe and Jerry", de prachti ge ballads „Colourfull rain bows" en „I'll be waiting for you", het gemoedigende „Lay it down" ook). Maar toch zit er te veel routine in. Routine van niveau, maar routine. Via de verdienstelijke elpees van Spargo („Hold on", Poly- dor 2925.139) en van Guys and Dolls-guy Dominic (CNR 655.149) belanden we dan weer bij de kinderen, want speciaal voor hen en voor alle vaders, die tijdens Top- pop hun vrouw niet willen helpen bij de afwas, is er de r.nieuwe schijf van de Dolly Dots: „Take six" (WEA 24.0001-1). Vergeleken met bijvoorbeeld die van Lori Spee, stellen de teksten op deze plaat hoegenaamd niets voor, al tekenden ook hier de auteurs van de Willeke elpee (Van Asten en De Bois) voor de meeste nummers. Peter Schön (van Margriet Eshuijs) zorgde echter voor een gedeelte van de arrange menten en dat is wel te mer ken. Disco, waar toch nog heel veel genietbare muziek in zit. JAN VAN DER KLEIJ Herman van Veen wacht? op pers van New York NEW YORK - Na de eerste voorstelling gisteravond laatste show wachten Herman en Veen en zijn vaste staf r kanten op reacties in de newyorkse pers. Die bepalen i. meerdere voorstellingen zullen volgen. Het publiek reageerdV eerste instantie niet onwelwillend bij de première in het AmP' sador Theatre. p Herman van Veen zelf hield nog even een slag om de arm.f waagde de grote stap naar Broadway, nadat in tien eercfijn voorstellingen buiten New York (Trenton, Hartford en PhilaïD phia) hij op enthousiast publiek stuitte. Ook de recensenten I ken niet onwelwillend. Wat New York betreft ligt de situl echter zo, dat de pers bepaalt welke stukken op Broadway 1 ven en welke genoopt zijn spoedig- te verdwijnen. Dat heeftp1 mee te maken, dat het publiek daar zich alleen uitstapjes looft als er volgens de pers wat te beleven valt. Deze show is intussen in het Amsterdamse Carré ook opgei men door AVRO-tv. Uitzending volgt in het begin van het i we jaar. Een tv-avondje vol boezemvrienden gisteren en dan hebben Pra het nog niet eens over Mae West, want die maakte ook schertsvrienden, een schamel bezit. Eerst kwam André Duin aan de hand van Simon van Collem zijn nieuwste film der die titel van harte aanbevelen. Een costuumfilm uit de poleontische tijd, waarin je volgens Leen Jongewaard de t; ringen moet overdrijven, omdat je anders niet boven je costi en boven je rol uitgroeit. Een costuumstuk met meer dan uni: me vertolkingen. De inhoud van het verhaal voert hier te 1 maar nu al werd duidelijk, dat André zichzelf als een boeze33.* vriend opnieuw nader naar het publiek toe zal spelen. De carf^f ra is zijn beste kameraad, je reinste knipoog-kornuit. De regisseur Dimitri Frenkel Frank voorgespeelde uitbundighei werden door André even schalks als schermzinnig vertaala23^ fotogenieke grimassen. Een bijzondere boezemvriend van film- en tv-kijkend volk wPai Marty Feldman, de verleden week overleden en gisteravond?"' een bewaard gebleven tv-interview met Simon van Collem Fa nieuw in de aandacht geplaatste komiek. Deze door een jeu£tu ziekte naar het uiterlijk vertekende man koos voor het clow?ae beroep, omdat de natuur hem daarop had aangewezen. Als dan toch om hem gelachen werd, maakte hij daar liever dirJS een roeping van. Hij blikte noch bloosde, toen hij het vertel°v' Een door het levenslot aangewezen boezemvriend tegen will"31 dank. r°l Een anti-boezemvriend zien de Surinamers in Sinterklaas. jSe' hebben tegen hem, dat hij Zwarte Piet als zijn knechtje ro< bruikt, die bovendien altijd dom op het dek staat te lachen, hem daarmee discrimineert. Het hele jaar door spelen surinaa"® de en blanke kinderen vreedzaam samen. Niet zodra komen boterletters binnen bereik of er onstaan scheldpartijen als „r< mop" etc. De Surinaamse filmster Lowe wijdde er een film en een Surinaamse psycholoog vertelde in de „Ver van hun t show", dat hij zijn Surinaamse patiëntjes emotioneel niet helpen. Die kinderen krijgen de Zwarte Piet toegespeeld. De goedheiligman, geen boezemvriend, een boeman. TON OLIEMULLER be Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Leven op sarde. Engel se serie, waarin de ont wikkeling van het leven op aarde wordt ge schetst. Elfde afl.: Jager en gejaagd worden. 16.55-17.20 Hooggeëerd pu bliek. Laatste aflevering van deze circusserie, op locatie gefilmd in Can nes, Frankrijk: Geneviè- ve, de omgekeerde we reld. NOS 18.23 Nieuwe voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Cursus Kantoorinnova tie. EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. 19.15 De Waitons. Ameri kaanse familieserie. Korte inhoud: Er moet heel wat gebeuren voor dat John Boy zich de rechtmatige eigenaar mag noemen van de auto van meneer Rudge. 20.05 Het ontstaan van Israel. Religieuze documentaire serie over de tijd vanaf de schepping tot Noach. Zesde afl.: De intocht. 20.45 Klankkleur. Een muzi kaal optreden van Efi Knevel met medewer king van Arjan Knevel, opgenomen in de H. Landstichting te Nijme gen. 21.05 Metterdaad. Informatie over EO-liefdadigheid- sacties. 21.24 Tenslotte. Een kort slot woord. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 22.10 Op zicht met het werk van de beeldende kuns tenaar Thijs van Kimme- nade en de zangeres Soesja Citroen. 22.25 Tussen twee vuren. Zo als we eerder schreven vanavond de film over het Surinaams theater in ons land. Dit pro gramma werd gemaakt in opdracht van het Mi nisterie van CRM in sa menwerking met de Stichting Interculturele Projecten op Theaterge- bied (STIPT). 23.25 KRO-Schaaktweekamp. Verslag en analyse van de vandaag gespeelde partij van Timman en Kortsnoi door Hans Böhm. NOS 23.35 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. TROS 18.57 Dierenverhaaltjesland. Zwitsers-Italiaanse serie tekenfilmpjes, geba seerd op de fabels van Aesopus. Vierde afl.: De ezel en de wolf. 19.04 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd. Korte inhoud: In een afgelegen dorp in Italië zien terroristen kans een geheime Ame rikaanse uitvinding in handen te krijgen. Ge neraal Tucker vraagt Matthew Star om hulp. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 Diamanten. Engelse se rie. Met: John Stride, Hildegard Neil, lan McCullough en William Relton. Negende afl.: David Kremers persoon lijke strijd tegen de fa milie Coleman - met steun van Terry Cole man - nadert zijn einde. En het testament van Joseph helpt bepaald niet om Frank Coleman te redden. 21.15 Tv-prive. Talkshow van Henk van der Meijden opgenomen in Amerika met als gasten de hoofdrolspelers uit 'Fal con Crest' en Joan Col lins uit de serie 'Dynas ty'- 22.10 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 22.45 Falcon Crest. Ameri kaanse serie. Met: Jane Wyman, Robert Fox- worth, Susan Sullivan, Bettye Ackerman e.a. Elfde afl.: Angie be zoekt plichtsgetrouw elke week de aan haar rolstoel gekluisterde Eli zabeth Bradbury. Wan neer Chase de door Ja son rijkelijk van kantte keningen voorziene fa miliekroniek van de Gio- bertis vindt, ontdekt hij het waarom van deze bezoeken. NOS 23.40 Journaal, 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.30 WIJ kinderen. Kinderen van ac teurs en artiesten. 17.20 WK Ski. Af daling voor dames in Val d'lsere. Joan Collins, die Alexis Carrington speelt in 'Dynasty', is te gast in Henk van der Meydens TV Privé' op Ned. II om 21.15 uur. Aad Peters en Marja Hofstee in een scène uit 'D'r kan nog meer bij' op Ned. I om 19.00 uur. 17.50 Journaal. 18.00 In de zaak Adam en Amanda. Als twee me hetzelfde doen. 18.30 Mr. Carlia en zijn avontuurlijke verhalen. Serie. 19.00 Vooruit naar bed. Serie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Het tweede tes tament. 20.0G Journaal. 20.15 De maand eg schilders. Spelletje van Sigi Harreis, waarin kloosterzusters het opnemen tegen diplomaten. Gaste: Mireille Mathieu. 21.00 Monitor. Actu aliteiten. 21.45 Dallas. Sue Ellen krijgt de voogdij over haar zoontje John Ross, maar JR is niet van plan bij de pakken neer te zitten. 22.30 Achtergrondinförmatie. 23.00 Het Duitse Popfestival 1982. 01.00 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Een gesprek met Rolf von Sydow. 16.30 Er kwam een man in auguatus. Tv- -serie gebaseerd op een oude Gallici- sche legende. Tweede deel: Kunsten maker Iglody is met zijn groep in de stad aangekomen. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Raad eena met Roaenthal. Spel voor schrandere mensen door Hans Ro senthal. 18.20 De sneeuwkoningin. Tweedelige tekenfilm naar het sprookje van Andersen. Eerste deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De zwarte boome rang. Vierdelige tv-fllm geregisseerd door George Miller en David Lee. Met: Klaus Barner en Danielle Volle. Vierde deel.: Ondanks allerlei tegen stand zijn de drie Lesters uiteindelijk bijeen in een villa in Melbourne. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Klare taal: Wie betaalt tenslotte het ge lag? Reportage over besparingen en de gevolgen daarvan. 22.05 Jangó Edwards - Mister Y in Amsterdam. Theaterexperiment met Jango Ed wards, Turne Flynn, Cindi Marley. The Shirlies en The Friends. 22.55 De groten en de kleinen. Een niet alle daags gesprek tussen Catedna Va- lente en de Berlijnse jongen Ron Levy. 23.20 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-curtua algebra. 19.00 Arbeidsplaats, Infor matief magazine over de arbeids markt. 19.45 Journeal 3. 20.00 Jour naal. 20.15 Cultuur en wetenschap. Reportage over de Israëlische beeld houwer Tumarkin. 21.00 Dochter van de stilte (6). Serie. 21.45 Monitor in het kruisvuur. 22.30 Vrouwen-stu die. Documentaire film van Maria Jose Alvarez over vrouwen in Nicara gua. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 De Smurfen. Tekenfilmserie. 18.30 Juke box.'OMitD met „Mald of Orleans" en Ultravox met „Vienna". 18.40 The Sadrine Project (Open school). En gels voor gevorderden (12). 19.07 KTRO-magazine. 19.37 Morgen. Overzicht programma's, mededelin gen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Ver- keeratipa: Aquaplaning, vijand num mer een. 20.15 I.Q. Kwis van Herman van Molle. 20.40 Videofoon. Muzikaal programma met videobanden. 21.05 Zal ik es wat vragen, dokter? Docu mentair programma over natuurlijke geboorteregeling. Medewerkers: dr. M. Cortens, dr. Fr. Cortens, ir. G. Lo- riaux, H. Loriaux en dr. Jongbloet. Presentatie: prof. dr. Brosens (KU Leuven). 21.55 Actie openbaar ver voer. Zesentwintigste aflevering. 22.25 Journaal. Vooraf: Toto. BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Jeugprogramma met popmuziek en wetenschap. 19.37 Morgen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kijk uitl Aquaplaning, vijand nummer een. 20.15 De Nieuwe Orde. In verband met de herhaling van de zeventiendelige serie histori sche enquetes van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in België voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog wordt vanavond eerst een debat uit gezonden over het thema: Is de be handeling van recente geschiedenis op de televisie mogelijk? O.a. met medewerking van prof. dr. L. de Jong (Erasmus universiteit Rotterdam). 21.45 De ateek-er-wat-van-óp-show. Vierde afl.: Echtscheiding. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.30 Journaal. 19.55 Shogun. Amerikaanse serie naar de bestseller van James Clavell. Met: Richard Chamberlain en Toshlro Mifune. Tiende afl.: John Blackthorne is triest. Toranaga heeft hem verbo den nog over zijn huwelijksvoorste! te praten en vertrekt naar Osaka om de Raad van Regenten te ontmoeten. 20.40 Elementaire, mon cher Ein stein. Wetenschappelijk programma. 21.40 Grace a la musique. Serie uit zendingen van Francois Reichenbach, gewijd aan grote componisten. Vijfde deel: Mozart (1). 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Jeen-Chriatophe. Serie van Francois Villier. Met: Klaus-Maria Brandauer, Bruno Devoldere, Maia Simon, Virginia Billetdoux e.a. Vierde afl.: Jean-Christophe vlucht naar Pa rijs. 19.00 Tribune economique et sociale. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Le choc des idees. Uitzending van Jacqueline Si mon. 20.55-22.25 Un de la legion. Frans dramatische komedie van Christian Jaque (1936) naar een no velle van J.D. Newson. Met: Fernan- del, Robert Le Vigan en Jacques Va rennes. Korte inhoud: Fernand wordt beroofd en bewusteloos geslagen. Als hij bijkomt, bevindt hij zich op een boot. die recruten van het Vreemdelingenlegioen naar Algerije ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. Religieuze muziek.' 17.05 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilmserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Screen teat. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Rentaghost. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.50 Angels. Serie. 20.15 Aak the family. Kwis. 20.40 Lena Zavaroni. 21.10 Squadron. Serie over de he dendaagse RAF. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. Fllpside of Do minic Hide. 00.00 Mike Harding. 00.33 Journaal. 00.35 David Dimble- by in convereation. 01.05 Weerbe richt ENGELAND BBC 2 17.20 Men of ideas. Over de schep pers van de moderne filosofie. 18.05 Roots of England. St. Just in Pen- with. 18.40 Grange Hill. Jeugdserie. 19.05 Kingtwood: a comprehensive school. 19.55 Journaal. 20.00 Around with Alliss. 20.30 The Reef. 21.30 Ruasell Harty. Showprogram- ma. 22.00 The young ones. Serle. 22.35 Your life in their hands. Me- ENGELAND ITV 17.15 Watch it. Aubrey 17.20 Raz-, zmatazz. 17.45 CB TV Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Russian roulette, speelfilm. 22.00 Once in a lifetime. 23.00 News at ten. 23.30 Staraquaah. 00.00 Jour ney to the unknown. 01.00 Tuesday topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-10.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open achool-TELEAC. Over toegankelijk openbaar vervoer. TROS 15.30 Klei ne dieren op avontuur. Derde van een serie van zes tekenfilmpjes voor jonge kijkertjes. Afl.: De kikker. 15.37 De dieren van het Groene Woud. Afl.: Sammy, de hamster en Eddy de eekhoorn. 16.00 De merkwaardige dierenshow. Serie programma's, waarin dieren een opvailende rol spe len. Met: Burgess Meredith. Jim Staf ford en Priscilla Presley. 16.40-17.15 Ren je rot. Vanmiddag is in deze spelshow de schaatster Ria Visser te NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 De zwarte boomerang. Herhaling. 11.30 Klizi Puzi. Tekenfilm. 11.40 De gro ten en de kleinen. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor iedereen. 15.30 Videotext voor iedereen. 15.40 Journaal. 15.45 Muziekwinkel. Met o.a. Spargo en de Dolly Dots. 16.30 Robinson Crusoe. Tekenfilm. 16.55 Dromen, die klein bleven. Kinderdo cumentaire. 17.20 WK Ski. Reuzens lalom voor dames. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstones. Tekenfilm. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Rammelkast. Programma voor de kleuters. Aansluitend: Journaal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. ENGELAND ITV i j0r 10.30 Schooltelevisie. 13.00 \l(ge tell you a story. 13.10 Rainbow ijda The video age. 14.00 Newt at Osei 14.30 Take the high rood. 15.00 ZOl temoon plus. 15.45 Country prei ce. 16.45 Play it again. 17.15 Wë&e it. Aubrey. 17.20 Storybook inteijde tiorval. 17.45 Nobody's hero. j ni Radio vandaag S HILVERSUM 1 mi - 16.02 (AVRO) Hersengymnastie 16.30 Kom 'ns langs in Des Indej 311 18.06 Radiojournaal - 18.20 Maak ho eens een eind aan (radiostrip) - 18j tel Toppers van toen - 19.02 Pim ri< cobs' platenscala - 20.03 Fragmenl uit operettes en musicals - 21.0?° hoort nog van ons (luisterspel) - 21 Ja> Lichte grammofoonmuziek - 22 kr Sportpanorama - 23.02 (NOS) rf het oog op morgen. »jr HILVERSUM 2 1 - 16.00 (TROS) Week in week u "P 17.00 Aktua - 18.10 Tros-allerle ko 18.20 Politieke partijen - 18.30 Hui) ov nistisch Verbond - 19 00 Tros- kl tir tenservice - 20.30 Radio-woordpui _n - 21.00 Rubriek over literatuur schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 {e formatief programma over toni la< film, muziek en andere kunstvorm HILVERSUM 3 - 18.03 fNOS) De avondspits - 19 (VARA) Popdonder - 21.02 Mo DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.00 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.00-15.30 School televisie. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Je an-Christophe. Serie van Francois Villier. Met: Klaus-Mar.'a Brandauer, Bruno Devoldere, Maia Simon e.a. Vijlde afl.: Christophe gaat samenwo nen met Olivier, de broer van Antoi- ENGELAND BBC 1 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45-15.00 Choc-a-block. Kinder programma. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilmserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Record breakera. ENGELAND BBC 2 11.20-13.00 Schooltelevisie. 17.20 Tales of India. Terroristen. 18.00 One man and hia dog. Hondenwedstrij- fa: E 2ogs. HILVERSUM 4 - -16.55 (NCRV) Bij wijze van sd h ken... - 17.00 Overname Hilversum 20.00 (NCRV) Radio FllhaiTnoni Orkest o.l.v. Jean Fournet Muziek van eigen tijd: Rencontij 1 22.25 Orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Gr licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) t van Leeuwen - 9.03 Muziek terwi werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Wil wel - 14.03 Jukebox - 15.03 Toet| bellen - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - Reactie-telefoon - 8.40 Consumer] ninformatie - 9.05 Gymnastiek de vrouw - 9.15 De werkbank - Teleac - 10.03 Schoolradio: de p muziek (6) - 10.23 Vrouwenagend 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tljd noeg - 12.16 Overheidsvoorllchtin r 12.36 Actualiteiten - 13.10 Inform over uw kind - 13.50 Reactie-telefr - 14.00 De schuurpapier - 14 (NOS) Zo kan het ook - 15.32 Kla beeld over mensen in landen tus pool en evenaar - 16.00 Requi voor een Spaanse boer (Ramon S der) - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17 Actualiteitenrubriek HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 raplu - 10.34 Muziek, zang voor nu, heden en thans - 12 Vraag en aanbod - 13.30 Wees! van de hits - 14.34 K-rock - 16 Nieuwsbox HILVERSUM 4 - 7.10 (NCRV) Preludium - 8.05 I tennieuws - 8.45 Musica sacra Bach - 9.15 Pastoraal-muzikaal zoek - 10.00 Orkestpalet - 12.00 vertimento - 13.05 Historische orr in Noord-Holland II - 13.30 (AVi Pianoconcert nr. 3 opus 30 in d k (Rachmaninov) - 14.15 II tabarro mantel), opera van Puccini - 15 Kamermuziek door het Residentie kest - 17.00 Overname Hilversum NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversl p, 1 elt- haal imp O A imp nop Hon CIn I 1 elk heel uur, 24 uur per dag Op versum 2 op elk half uur van 7.301 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8: 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23 uur. Op Hilversum 3 op elk heel van 7.00 tot 24.00 uur en Hllversuf om 7.00, 8.00 en 13.00 of lo: VI

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2