De Zijl/GB tuimelt in diep Ravijn... Rijnsburgse Boys vloert Noord wijk uick Boys lagvaardiger pan RCL: 1-3 >S? Koudekerk minst slechte in treffen met Woubrugge ARC laat veel kansen liggen LEIDSE COURANT MAANDAG 6 DECEMBER 1982 PAGINA 13 ecto. kwa; s op 1 m SI) Hekke n| /ijk atste Adarnjn ïderla; n redd r tijd ]DEN De drie achtereenvolgende neder- •n (tegen AZC, HZC/De Robben en DZV) iben het moreel van De Zijl/LGB duidelijk igetast. De als een van de favorieten voor de aan het karwei begonnen Leidenaars, men nu in Nijverdal tegen het zwakke Ra- zelfs niet verder dan een 10-10 gelijkspel, ök LZ'86 speelde gelijk. Die prestatie, geboekt het duel met VZC, kon echter als knap wor: betiteld. AZC/Microlife tenslotte, ging te- ZIAN gewoon door met winnen: 15-7. >ewel de foutenlast uiteindelijk wel heel crkwaardig bleek te zijn verdeeld (De Zijl intig zware overtredingen, Het Ravijn slechts tien), mag dat arbitrale optreden toch geen ex cuus zijn voor de zeer magere prestatie die De Zijl in Nijverdal afleverde. De Nijverdalse ploeg immers, fungeert in deze competitie voor namelijk als schietschijf van de betere teams en als je tegen zo'n formatie slechts gelijkspeelt, is men de Leidenaars wel afstand. Via 5-7 en 8-10 leek de moeizame zege toch een feit te gaan worden. De Zijl mocht uiteindelijk echter blij zijn dat het geen nederlaag werd. Na een wan hoopspoging bij de stand 10-10, kreeg Het Ra vijn balbezit met een man meer. Doelman Theo Uittenhout bleef evenwel knap overeind en be spaarde zijn ploeg met die acties een grotere af gang. Stan van Belkom scoorde 4x, Martin Vreeburg en Albert Spijker 2x, Alex van Bel- kum en Ron Koster lx. LZ '86 zou vooraf direct hebben getekend voor een remise met VZC. Na afloop diende coach Hans van der Moolen echter te constateren dat er „meer" in had gezeten dan een 8-8 gelijkspel. Met name de gesloten zoneverdediging en de koppeling van Joop Siera aan Hans van Zee land, bleken in de praktijk opperbest te hebben gefunctioneerd. Alleen in de derde periode, via Van Zeeland liep VZC toen van 3-4 naar 7-4 uit, vergat LZ het tactisch concenpt uit te voe- het karakter binnen de toch nog een gelijkspel ren. Het pleit vo Leidse ploeg dat, werd uitgesleept. Voor LZ scoorden Wilco der Zeeuw, Eric Bergsma, Ruud Muusse en Jan van den Brink allen tweemaal. Het Alphense AZC besliste de ongelijke strijd met ZIAN al in het eerste part:"1-7. Na die pe riode besloot de ploeg van George Geurtsen tot spelevaren, waardoor de Hagenaars een grote afstraffing bespaard bleef. Erik Noordegraaf was weer eens topscorer bij het met 15-7 win nende AZC, nu met zes doelpunten. De overige treffers werden verzorgd door Remco Piel- stroom (3x), Ton Buunk, Arco Verboom en Jan Evert Veer (2x). »-0 ('n] 'd aai, vd leren do<in ka Ma JNSBURG Hoewel jnsburgse Boys en irdwijk ook in de eere helft van het toptreffen IA al duidelijk hadden ïgetoond voor de voile ist te willen spelen, oest er kort na rust een ivervalste vier decem- I, r-aanbieding aan te pas wimen om van het streek- giffen een misschien niet i, maar wel zeer boei- spektakelstuk te ma- De tweevoudige k}x>rdwijkse foutsprong, Jos Smits en Siem Be veren uitgevoerd, !de niet alleen Arie van jk in staat de openings- ffer te laten aanteke- in, maar bleek tevens >or beide ploegen het alle remmen maar los te gooien. Het ui- Ijrst gecontroleerde, tac- 'ich knappe maar duide- minder aantrekkelijke lletje van voor de rust, Meulerd verruild voor een ijdwijze met open vizier vanaf dat moment ont- lden zich de meest cha- situaties voor de 'en van de drieduizend eschouwere op het Rijns- irgse Middelmore. Tref- re zouden er in die zo >eiende tweede periode enwel niet meer vallen, 'jjaardoor de eerste sei- ensnederlaag van Joordwijk een feit werd Rijnsburgse Boys de tot loèerdag ongenaakbare tordwijkse koploper eer tot op een punt is ge- liderd. 'inst: het was het enige dat terdag voor Rijnsburgse telde, beaamde ook coach Lagendijk na afloop. „We dden de laatste tijd in uit- sdstrijden teveel punten la- n liggen, waren de aanslui- ïg met Noordwijk kwijtge- akt, omdat we buiten Rijns- irg niet zuinig genoeg speel- :n. Daarom gold er voor van- Hét moment waarop Noordwijk bijna nog langszij kwam. De sterk keepende Rijnsburgse Boys-doelverdediger Henk Voorbergen houdt Siem van Beveren nog net van een doeltreffende kopbal af. daag maar een opdracht: pro beren van die drie punten een punt te maken. Waardoor we voor de winterstop weer in de kop terug zouden zijn". De Rijnsburgse missie" slaagde dus en, het moet gezegd, de zege was zeker niet onver diend. In de eerste helft al, bleek het van de eigen kracht (sterk bezet middenveld, goed opkomende vleugelverdedi gers) uitgaande Rijnsburgse team in staat de wedstrijd re delijk naar de hand te zetten, terwijl de thuisclub in Het tweede, zo „open" gedeelte veruit het merendeel van de, soms zéér doelrijpe mogelijk heden voor zich opeiste. Des ondanks waren er ook wel de gelijk problemen voor Rijns burgse Boys. In de slotfase van het eerste gedeelte, met name. Omdat Johan de Kroon de bal na een inzet van Timo Gerlof nog net van de doellijn kon halen en. Sjaak Sluys een „vrije loop" richting Boys-doel besloot met een uiterst wilde knal, heel ver naast, kwam de thuisclub schadevrij door de eerste vijfenveertig minuten. „En dat was jammer", meende Noordwijk-trainer Piet Buter later. „In die fase hebben we de kansen laten liggen om Rijnsburgse Boys op achter stand te zetten, de controle op de wedstrijd over te nemen. Gemiste mogelijkheden die ons later zijn opgebroken. Ook al omdat Rijnsburgse Boys na rust zo schlemielig op voor sprong kwam". Rijnsburgse Boys kreeg de 1-0 inderdaad zeer goedkoop op het scorebord. De drie minu ten na rust opgezette geel zwarte aanval leek volstrekt gevaarloos te zijn geworden tot op het moment dat Jos Smits zich verslikte in het leer en Jack Manuputty op rechts kon doorgaan. De voorzet van de Rijnsburgse aanvoerder was vervolgens echter niet over dreven sterk en opnieuw kreeg de Noordwijk-defensie alle kans de zaak te klaren. Dit keer was het evenwel de beurt aan Siem van Beveren om de merkwaardig opstuiten de bal volledig te missen, een minder geslaagde actie die in komende Arie van Dijk een moeilijk te missen mogelijk heid bood. Van Dijk raakte de bal inderdaad vol en doel ver dediger Dick Dortmundt was volstrekt kansloos: 1-0. Hoewel Noordwijk, met Jan Siem Klinkenberg en Klaas Vink als invallers, vervolgens stelselmatig trachtte met risi covol spel de thuisclub onder druk te zetten, wankelde de Rijnsburgse veste nauwelijks. Enerzijds omdat doelman Henk van Voorbergen er za terdag in slaagde de Noord- wijkse luchtmacht steeds een vuist voor te blijven, ander zijds omdat John Manuputty als laatste man een puike par tij speelde. De op revanche be luste ex-Noordwijker, vorig jaar door Buter op een zijspoor gerangeerd, had van Lagen dijk boven Nico Kuyt de voor keur gekregen en maakte die uitverkiezing via een gedegen, foutloze opvoering volstrekt waar. Terwijl het „uitgewissel de" Noordwijk, in de laatste acht minuten zelfs met Dort mundt als spits en geblesseer de John Marijt in het doel, vruchteloos pogingen onder nam om alsnog de gelijkmaker te forceren, was het Rijnsburg se Boys dat drie minuten voor tijd een tweetal unieke moge lijkheden realiseerde om de wedstrijd definitief te beslis sen. Volledig vrijgekomen voor het Noordwijk-doel, op zo'n tien meter afstand van de zich nauwelijks bewegende stand-in John Marijt, knalde Rob Gillissen echter onbe heerst heel hoog over en tikte Paul van der Blom, na een fraaie maar overbodige schijn beweging, zeer beheerst ge woon naast. Ongelooflijke mis sers die het tweetal naderhand niet zwaar werden aangere kend. Een lankmoedige hou ding die ongetwijfeld anders zou zijnjgeweest als Henk van Voorbergen de bal in de aller laatste seconden, na een hoek schop van Jan Willem Bogers, niet net nog voor het kopgrage en op dat moment zeer kans rijke hoofd van Simon van Be veren had weggetikt... GERT-JAN ONVLEE John Manuputty. Drieberger De Kroon, Jan Hogewoning. Jack Manuputty, Van Dijk, Paul van der Blom, Merbis (Marcel van der Blom), Gillissen. Noordwijk: Dortmundt, Wendt (Klin kenberg). Anton Marijt, Van Beve ren. Sluys, John Marijt, Smits, Ger lof, Bogers, Hensbergen (Vink), Bak- ft hèfEIDERDORP De der- tussen RCL en Quick »ys kende zatermiddag ee gezichten. De perio- Je na het eerste fluitsig naal was duidelijk in het oordeel van de Leider- tlorpere, de tweede rond- jang gaf een overwicht te •en van de Katwijkere. "as de stand in speelmi- luten derhalve gelijk, in loelpunten kwam de for- atie van trainer Berry inse als overwinnaar uit |e bus. Gewoon omdat de ttwijkse formatie iets inder slecht met de kan- n omsprong dan de Lei- rdorpse thuisclub: 1-3. loals vermeld waren de betere de eerste helft van klCL. Niet omdat Quick Boys strijd ontliep, ook nu weer Ichuwden de Katwijkers de lanval niet, maar het was juist janwege dit gegeven dat RCL deze periode de hoofdrol r zich kon opeisen. De Kat wijkse aanvalsdrang ging na melijk gepaard met teveel bal verlies, waardoor de Bloe- berd-équipe met name op het piddenveld veel ruimte kreeg. net RCL-middenrif maakte erlaa van deze gelegenheid gebruik om met listige dieptepasses de Quick Boys-defensie in ont reddering te brengen. In de 17e minuut was dit de aanlei ding tot de eerste goal. Na een afgeslagen aanval kwam de bal bij Thijs Bruna, die de goed opkomende René Kammenga perfect bediende. Uit diens voorzet belandde de bal via Dick van der Bijl en Freek Rienks bij Ruud Boenderma ker, die haarzuiver in de lin ker benedenhoek mikte. Een soortgelijke situatie deed zich tien minuten later voor, toen Heemskerk Peter Siera de diepte instuurde. De lob van Siera verdween net over de deklat. Enkele minuten later kwam Heemskerk na een han dig overstapje van Siera alleen voor keeper Theo Guyt, aan alle kanten kon de bal langs de Katwijkse sluitpost, Heems kerk besloot echter Guyt's kwaliteiten te testen en die waren er in ruime mate. Wat er tijdens de thee in de Katwijkse kleedkamer bespro ken is, zal wel altijd een vraagteken blijven, feit is dat Quick Boys na het warme vocht de zaken veel fanatieker aanpakte. Trainer Berry Janse zou na afloop verklaren, dat zijn ploeg RCL wellicht enigs zins onderschat heeft. „In het trio derby's (volgende week speelt Quick Boys tegen Rijns burgse Boys) hadden we het duel met RCL als een normale overwinning ingeschat. Zij speelden echter een zeer goede eerste helft en dan moet het roer om". Het felle aanvalsspel van de Zeekanters met Frenk van der Kley in de hoofdrol bracht nervositeit in de Lei- derdorpse gelederen en steeds minder kwam de bal goed uit de RCL-achterhoede. Het of fensief resulteerde in de 55e minuut in de gelijkmaker. De geheel vrijstaande Kees van Rooyen werd goed aange speeld en diens snoeiharde volley verdween via de onder kant van de lat achter doel man Peter van der Heyden. Hierop werd het wat onvrien delijker, wat Gert Ouwersloot moest bekopen met een note ring in het boekje van de leidsman, waarin reeds ten on rechte de naam van Huug Aandewiel stond genoteerd vanwege een wraakactie op Boendermaker, die Aandewiel daarvoor een aantal keer da nig onder "benen" had geno men. De man in het zwarte pak vertolkte toch een merk waardige rol in dit treffen. Even na het incident vond Suntenmaartensdijk het nood zakelijk de bal op de RCL-stip te leggen toen Heemskerk Frenk van' der Kley naar zicht opzettelijk neerlegde. Aandewiel benutte dit buiten kansje pas in derde instantie (nadat zijn strafschop door Van der Heyden gestopt was, Van der Plas tegen de paal ge schopt had vond de midden velder eindelijk het net). Vijf minuten later lag de bal aan de andere kant op de stip, toen Siera onaangeraakt door Leo van Delft tegen de vlakte ging. Heemskerk kon zijn ploeg in de race terugbrengen, maar kelijke prooi voor Guyt. Vanaf dat moment was de wedstrijd gespeeld, RCL was geknakt door zoveel ongeluk. Trainer De Waard probeerde het nog wel door Sieto Schalkers in het veld te brengen, wiens eerste actie een beter lot had verdiend. Slechts voor de sta tistiek was het nog interessant dat Kees van Rooyen (weder om in de spits opererend; Mart van der Plas speelde linker spits) na een misser van Van der Hevden zijn tweede en Opperste concentratie in beeld. Bennie Heemskerk van RCL. met Quick Boys bewakers Huug Aandewiel en Gert Ouwersloot. In gespannen afwachting... Quick Boys' derde treffer liet aantekenen. ARNOLD VAN DER CAPELLEN Scoreverloop: 17 Boendermaker 1-0, 56 Van Rooyen 1-1, 65 Aandewiel 1- 2. 82 Van Rooyen 1-3 RCL: Van der Heyden. Braat. Ruis. Haneveld, Kammenga. Bruna, Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas, Anne Ouwersloot, Rienks. Van PLas. Van Rooyen LEIDEN De Woubrugge-Koudekerk derby werd zaterdag een zeer matige. Koudekerk onderbrak wel de nederlagenreeks (vijf-op-rij) en won met 0-1. KRV speelde wat ongelukkig tegen Rohda'76 en vertrok met een 2-1 verlies. Ook Oegstgeest blijft na de 1-2 nederlaag tegen Unicum in de problemenzóne hangen. De Zevénhovenmachine loopt wel gesmeerd. Jodan Boys werd in een aantrekkelijk duel met 4-2 teruggewezen. Ook Hazers- woudse Boys blijft de goede vorm behouden. Sportlust'46 vorm de geen obstakel, 1-4. SIZO vocht zich tegen DVVA in het laat ste kwartier van 4-2 naar 4-4. Woubrugge - Koudekerk 0-1 (0-1) Beide équipes kwamen slechts bijzonder moeizaam aan aanval len toe. Voor de thuisploeg was het alleen Jan Burggraaf, die een echte kans kreeg en die niet benutte. Na 35 minuten zette Peter Smit de bal hoog voor, waar twee Koudekerkers vrij ston den. A-junior Nico Lefèbre kon simpel met de voet intikken: 0- 1. Hoewel Koudekerk eigenlijk wat te gehaast te werk ging, kon de winst in de tweede helft vastgehouden worden. Rohda'76 - KRV 2-1 (1-0) Al na drie minuten keken de Katwijkers tegen een achterstand aan. Piet van Beelen tikte de bal niet naast zijn eigen doel, maar erin. KRV kwam echter goed terug. Vooral na de rust waren de uitvallen van de gasten gevaarlijk. Toch was er ook de snelle counter aan de andere kant, die na 61 minuten resulteerde in de tweede thuistreffer. In de 70e minuut verkleinde Gerard van Beelen de marge naar 2-1 via een strafschop (hands). Ongeluk kig was invaller Jaap Glasbergen, die al na 3 minuten spelen zijn knie verdraaide en weer moest uitvallen. Unicum - Oegstgeest 2-1 (1-0) Het eerste deel verliep in een matte sfeer. Er viel maar weinig te beleven, of het moet het doelpunt zijn. dat Unicum scoorde. Na een half uur werd goed gebruik gemaakt van de verwarring, die ontstond, toen de scheidsrechter liet doorspelen bij een bui tenspelsituatie. De fluit was de hele wedstrijd al bijna niet te ho ren, zodat ook nu de hele verdediging bleef staan: 1-0. Direct na de pauze, toen Oegstgeest weer eens aardig aanviel, brak Uni cum plotseling doeltreffend uit en scoorde weer. Pas een kwar tier voor tijd werd het 2-1 via Ronald Dissel. Ton Werner ver ruimde miste nog een wereldkans. Zevenhoven - Jodan Boys 4-2 (1-1) Al na 4 minuten kwam Zevenhoven op 1-0 via een afstandschot van Harrie Splinter. Jodan Boys kwam terug en scoorde de ge lijkmaker, waar Zevenhoven toch door was aangeslagen. Pas na de pauze hervond de thuisformatie zich weer en waren het Har rie de Boer en Splinter, op aangeven van Bert de Boer, die de stand met goed aanvalsspel naar 3-1 tilden. Met nog een kwar tier te gaan scoorden de Boys 3-2, terwijl de ingevallen A-junior René Bon de winst definitief maakte op knap aangeven van Wouters. Sportlust'46 - Hazerswoudse Boys 1-4 (0-0) Met erg goed voetbal rolde Hazerswoudse Boys, achter DSVP sterke tweede, ook Sportlust'46 op. In de eerste 45 minuten was alleen Platteel kansrijk geweest, maar had nog niet gescoord. Door een foutje van Cees van Tol kwam de thuisploeg voor, waarna hij zijn vergissing twee minuten later herstelde door vanuit een vrije trap Jan Platteel te bedienen: 1-1. Een fraaie omhaal van Rienk Poot, nauwelijks een minuut na de gelijkma ker, zorgde voor 1-2. Zowel Platteel als Poot zou nog een keertje het doel treffen om daarmee de eindstand op 1-4 te bepalen. DWA - SIZO 4-4 (2-1) Het spectakel zat met name in het slotgedeelte. Nadat Gert Kar dol SIZO op voorsprong had gebracht en DVVA dat vervolgens had omgebogen tot 2-1, bracht Peter Bol de partijen direct na de rust weer op gelijke hoogte. De zaak leek bekeken voor SIZO, toen DVVA de bal nog tweemaal in het net schoot. George van Klaveren en weer Peter Bol presteerden echter 'het onmogelij ke' door in de laatste minuten van de wedstrijd alsnog het ene winstpunt voor SIZO te i LEIDEN ARC kampte tegen JAC weer eens met een aloud voetbalprobleem: de kansen werden niet goed benut, waardoor „slechts" werd gelijkgespeeld: 1-1. Ook Katwijk en DUNO ken den dit probleem. De aantrekkelijke partij voetbal bleef doel puntloos. Ter Leede behaalde in Vlaardingen eindelijk eens een overtuigende 0-3 zege. Een beetje verwacht was het wel, want Vlaardingen is de zwakke hekkesluiter. JAC - ARC 1-1 (0-1) ARC beheerste het spel bij JAC volledig, ook al omdat reeds na drie minuten werd gescoord. René Lammers trof met een half volley, in één keer op de slof, zeer fraai het vijandelijke doel. Vervolgens kende ARC talloze mogelijkheden op meer. Rob Heytinga, Peter Borst en Dennis van Ommen faalden echter in de afwerking. Alles wees derhalve op een minieme zege, totdat JAC een alles-of-niets-offensief inzette. Een zeer onoverzichte lijke scrimmage, uiteindelijk met een direct brekende neus afgerond, bracht JAC alsnog op gelijke hoogte. Katwijk - DUNO 0-0 (0-0) Katwijk en DUNO zochten voortdurend de aanval. De thuis ploeg verwierf zich vaker balbezit, terwijl DUNO de aanvallen wat sneller opzette en daardoor (in de eerste helft) ook regelma tig gevaarlijk was. Na de pauze was het eigenlijk alleen nog maar Katwijk, dat als spelbepaler fungeerde. En de kansen kreeg. Huyg Schaap knalde de bal van zo'n 35 meter in, maar zag de Haagse goalie nog net redding brengen. Ook een omhaal van Van der plas werd door hem nog bijzonder knap onschade lijk gemaakt. Vlaardingen - Ter Leede 0-3 (0-1) Met een opportunistische houding werd begonnen aan het Vlaardingenkarwei. Ter Leede zocht bij voortduring de aanval. Pas na een half uur wierp dit vruchten af. Nanne Sluymer kreeg van arbiter Siera een vrije trap toegewezen, van waaruit hij de bal op het hoofd van Johan Verloop plaatste: 0-1. Vlaar dingen trachtte wel iets terug te doen, maar had te weinig kwa liteit in huis. Bovendien stond Jan BlankenspoQr het Sassen- heimse doel knap te verdedigen. Toen de lichten inmiddels wa ren ontstoken was het in de 77e minuut Jan van Harskamp, die hard inschoot. De Vlaardingse goalie redde met de vuisten, maar Hennie Zoet stond goed opgesteld en kon de aanval afronden. Van Harskamp soleerde vijf minuten voor het einde door de hele achterhoede van de thuisploeg en bepaalde zo zelf de eind stand op 0-3. Karei van de Mark miste voor Vlaardingen in de laatste minuut nog een strafschop (naast)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13