Björn Borg hoopt op nieuwe top A( HUUB STEVENS DOOR OPERATIE BUITEN ORANJE voetballerlei Wereld titel Van der Wal Schaatswinst lijkt al zeker Regering handhaaft reclame-standpunt SPORT LEI DSE COURANT ZATERDAG 4 DECEMBER 1982 PAGINA 8 Wassenaarse trainer geeft paard doping WASSENAAR H. Wolffers uit Wassenaar, beroepstrainer van volbloeds, is door het bestuur van de Stichting Nederland se Draf- en Rensport en het tuchtcollege van deze Stichting ter bestraffing voorgedragen in verband met het aantreffen van het verboden middel Oxyphenbutazon (een pijnstiller) in uri nemonsters van het bij hem in training zijnde paard 'Orange Sorbet'. Het paard werd zowel bij het eerste onderzoek als bij de contra-expertise positief bevonden. De monsters werden af genomen op 12 november op de baan van Schaesberg na afloop van de Grote Prijs der driejarigen, waarin Orange Sorbet als winnaar eindigde. De monsters werden onderzocht door het la boratorium van de Katholieke Universiteit te Nijmegen en het toxicologisch centrum van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Wolffers, als trainer verantwoordelijk voor het toedienen van géneesmiddelen aan zijn paarden, moet zich voor de tuchtcom- missie verantwoorden. Sovjet-Unie boycot „Wijk aan Zee" WIJK AAN ZEE Ondanks een eerdere toezegging van de schaakbond van de Sovjet-Unie grootmeesters af te vaardigen naar het 45e Hoogovens schaaktoernooi te Wijk aan Zee zullen van 14 tot 30 januari geen spelers uit dat Oostblokland deelne men. Uit de telexberichten, die het toer- nooicomite heeft ontvangen, blijkt dat de Sovjetrussische schakers moeten thuis blijven omdat Viktor Kortsjnoi, die enkele jaren geleden de Sovjet-Unie de rug toe keerde, op de deelnemerslijst staat. Tot voor kort verkeerde het toernooicomite in de veronderstelling dat Joeri Balasjov, Lev Psakhis en Michael Tal voor de Sov jet-Unie in de grootmeestergroep zouden uitkomen ondanks de aanwezigheid van Kortsjnoi. Didier Pironi heeft het glas; na vier maanden is hij einde lijk uit het ziekenhuis. PARIJS Bijna vier maanden nadat hij be gin augustus bij de trai ning voor de Grote Prijs van West-Duits- land op de Hocken- heim-ring beide onder benen brak, is de Fran se formule 1 coureur Didier Pironi uit het ziekenhuis ontslagen. Hij mag zijn benen nog niet belasten en moet zich in een rolstoel ver plaatsen. Het is twijfel achtig of Pironi nog ooit in een formule 1-wagen kan rijden. Roemeense handballer spoorloos DOETINCHEM Eén van de spelers van de Roemeen se zaalhandbalclub Dynamo Boekarest is gisteren in Doe- tinchem spoorloos verdwenen. Hij zou zaterdagavond met zijn teamgenoten in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars (heren) uitkomen tegen De Gazellen. Gisterochtend ging het Roemeense gezelschap met twee busjes naar het centrum van Doetinchem om inkopen te doen. Eén van de spelers, die ook was opgetreden als tolk omdat hij het beste Duits sprak, wilde echter terug naar het hotel in Beek om zijn vergeten geld op te halen. De chauffeur van het busje ging nogmaals heen en weer en zette de speler vervolgens in het centrum van de stad af. Hij kwam echter niet meer opdagen op het afgesproken tijdstip voor het gemeentehuis. Het vermoeden bestaat dat de handballer is uitgeweken naar West-Duitsland. Hockeyteam loot Sovjets AMSTELVEEN Het Neder lands heren hockeyteam is voor het toernooi om het Eu ropees kampioenschap landenteams, dat van donder dag 18 tot en met zondag augustus 1983 te Amstelveen wordt gehouden, ingedeeld met de Sovjet-Unie, dat in groep B ongetwijfeld de zwaarste tegenstander zal vor men. De andere landen in deze groep zijn Polen, België, Schotland en Ierland. Titel houder West-Duitsland ont moet in groep A Engeland, Spanje, Wales, Frankrijk en Oostenrijk. LEII tenn liep nege mis. Mets halvi wacl toen Ook ties uit Kaderstri jd lachertje MARSEILLE Van ver moeidheid bijna omvallende arbiters, onjuist ingevulde wedstrijdformulieren, een tij dens een partij opflitsende te levisielamp en het voortduren de luide geraas van de lucht verversingsinstallatie. Ziedaar, een biljarttoernooi met de Franse slag. De titelstrijd in het anker kader 71/2 moet morgenavond de Europese kampioen opleveren, maar naar de in Nederland geldende maatstaven zou onder deze omstandigheden nog geen re gionaal kampioenschap mogen worden afgewerkt. Op de tweede dag. van het toernooi werden de organisa toren weer knap in verwar ring gebracht. Door de ziek melding van de Belgie Stany Buyle (een fikse keelontste king) moest het programma drastisch worden omgegooid. Van der Smissen, in het om streden speelschema de tegen stander van Buyle, kwam nu met de voor Denemarken uit komende Tini Wijnen aan ta fel. Wijnen, toch al vroeg in de drukke speelzaal voor zijn ont moeting met Jean Pierre La beye, toonde zijn erkentelijk heid voor de medewerking van van der Smissen tijdens het toernooi van het vorig sei zoen in Dudelange. Daar had de biljarter uit St. Willebrord de zieke Wijnen vervangen. Grethen was zo vriendelijk de lokale biljartclub uit de nood te helpen door even later aan te treden tegen de kwalitatief mindere Fransman Labeye. De welwillendheid van de in Marseille verzamelde topbil- jarters is net zo groot als de nonchalance waarmee de par tijen worden geleid. De arbi ters doen er meestal maar een slag naar en zelfs de bediening aan het scorebord verzuimt de puntjes op de i te zetten. Als verontschulding wordt aange voerd dat slechts vier lieden zich konden vrijmaken om de caramboles te tellen. Veelal slaapwandelend arbitreert het kwartet tot diep in de nacht durende partijen, terwijl voor deze activiteit in „beschaafde" biljartlanden toch een zekere nauwgezetheid wordt vereist. „MUN EERSTE PIEK LIGT IN FEBRUARI 1983" Björn Borg met zijn bekende dubbelhandige backhand werkend aan de winst op Brian Gottfried. ANTWERPEN Björn Borg meent dat zijn huidi ge speelpeil precies past in het schema, dat hij heeft gemaakt om eind februari volgend jaar klaar te zijn voor de start van het nieu we tennisseizoen. De 26- jarige Zweed maakte gis teren in het Sportpaleis van Antwerpen een tevre den indruk, nadat hij in de kwartfinale van het 700.000 dollar-toernooi met 6-7 (6-8), 6-3, 6-4 had gewonnen van de Ameri kaan Brian Gottfried (30). De terugkeer van Borg in een groot toernooi verliep niet vlekkeloos - hij ver speelde in de eerste set zijn beide setpoints. Borg, na een snelle douche ge huld in een blauw spijkerpak met dito kleur schoenen, slaagde er weliswaar niet in zo te stralen als zijn gouden hoofd- en polskettinkje, enigs zins opgelucht en ontdooid bleek de koude tennisrobot wel. „Ik speelde goed vandaag en maakte fraaie punten", ver telde Björn Borg zoals alleen hij dat kan, zonder opscheppe rig te klinken. „Maar", ver volgde hij, „ik miste echter ook veel ballen die normaal punten zijn. Wedstrijden kun je niet vergelijken, maar de laatste zes a zeven weken heb ik in Australië, Nieuw-Zee- land en Amerika goede en ge middelde partijen gespeeld. Alleen door weer belangrijke wedstrijden te spelen vind ik mijn oude vorm terug en zal ik voldoende zelfvertrouwen krijgen om weer 100 procent constant te kunnen tennissen. Tegen Gottfried verloor ik vaak zeven of acht punten achter elkaar. Dat mag niet. Daarom was dit ook een duel dat aan beiden winstkansen bood". Welke nieuwe top Borg zal be reiken is ook voor hem nog een vraag. De Zweed: „Zoals gezegd, mijn eerste piek ligt in februari 1983, als ik aan de Grand-Prix's begin., In maart kom ik dan naar Europa en de kans bestaat dat ik onder an dere in Brussel en in Rotter dam zal spelen. Als ik mijn doel: onder andere Flushing Meadow winnen en weer nummer één van de wereld worden, niet bereik, weet ik in elk geval dat ik daarvoor mijn uiterste best heb gedaan. Zo lang ik goed tennis, zal ik nooit teleurgesteld in mezelf zijn". Borg zal bij een ondergeschik te rol ook niet opnieuw aan een rustperiode van een jaar gaan denken. Ook al is hem die afgelopen periode goed be vallen, waarbij hij tevens en kele relatieproblemen kon bij sturen. „Het is heerlijk om pri vé wat meer vrije tijd te heb ben. Het allermeest heb ik echter genoten van het op één plaats blijven gedurende twee of drie maanden. Want elke week reizen is niet erg leuk", aldus Borg. Zijn tegenstander van gisteren Brian Gottfried wist niet te vertellen of Borg ooit weer de beste zal worden. „Dat weet alleen Björn. Ik weet niet wat er in hem omgaat. Ik kan al leen vragen over mijzelf be antwoorden", meende de Amerikaan, daarbij denkend aan de film „Life of Brian" HERMAN JANSEN ZEIST Huub Stevens is niet beschikbaar voor de interland wedstrijd Malta-Nederland, •die op 19 december in Aken wordt gespeeld. De 29-jarige verdediger van PSV wordt zes dagen voor deze Europese kwalificatiewedstrijd in het ziekenhuis opgenomen voor een operatie'aan een heupge wricht. „In dit geval gaat het clubbelang voor", aldus bonds coach Rijvers. „PSV wil Ste vens weer fit hebben na de winterstop. En dat zou niet kunnen indien Stevens pas na de wedstrijd tegen Malta wordt opgenomen". Het ligt voorlopig nog niet de bedoeling van Rijvers een andere speler voor Ste- Malta, vens aan te wijzen. „Ik wacht eerst alle antwoorden van de buitenlandse clubs af op het verzoek of zij de „Nederlandse buitenlanders" willen afstaan. Zolang ik nog geen volledig beeld heb, houd ik deze selec tie van 25 gehandhaafd", aldus bondscoach Rijvers. Tot nu toe heeft alleen Kees Kist (Paris Saint Germain) officieel afge zegd voor de wedstrijd tegen Het staat nog niet vast dat de Europese kwalificatiewedstrijd Spanje - Nederland op 16 fe bruari in Sevilla wordt ge speeld. Secretaris Jan Huy- bregts toonde zich zeer ver baasd over deze „ommezwaai" van de Spaanse voetbalbond. „We hebben in Zeist vanuit Spanje een telex ontvangen waarin duidelijk wordt gesteld dat Sevilla nog niet is aange wezen. Een vreemde gang van zaken", zo meende Huybregts, „omdat bij ons al enige maan den de plaats Sevilla bekend was". De KNVB heeft de Spaanse voetbalbond verzocht om op zo kort mogelijke ter mijn de plaats aan te wijzen waar deze belangrijke wed strijd zal worden gespeeld. In middels heeft de Spaanse voet balbond ook laten weten niet akkoord te gaan met de speel- datum voor de wedstrijd Jong Oranje - Jong Spanje. De voet balbond heeft deze wedstrijd gepland voor dinsdag 15 febru ari in stadion Galgenwaard te Utrecht. „De Spanjaarden stel len dat alle internationale wedstrijden op woensdagen gespeeld moeten worden", zei Huybregts, „maar wij houden vast aan die dinsdag, omdat anders een rechtstreekse tv- uitzending van Spanje-Neder- land in gevaar zou komen". Trevor Francis vloert Gentile Claudio Gentile is vooral sinds het WK in Spanje bui ten Italië berucht om zijn meedogenloze optreden. De verdediger van Juventus en het Italiaanse elftal is on langs echter gevloerd door Trevor Francis. De technisch zeer begaafde Engelse voet baller, die momenteel uit komt voor het Italiaanse Sampdoria, heeft het scheer mes van het Italiaanse voet bal overigens niet gevloerd in een rechtstreeks duel, maar in een boek. dat hij on langs met hulp van een jour nalist heeft geschreven. Francis realiseert zich, dat in Engeland ook niet zachtzin nig wordt gespeeld. „Maar", zo schrijft hij, „in Engeland pakt een tackle vaak ver keerd uit, omdat de speler te laat een sliding maakt. In Italië maakt men bewust ille gale slidings. Natrappen is aan de orde van de dag". Francis gebruikte ten opzich te van Gentile zelfs hef woord „Barbaar" en dat is in Italië zeer slecht gevallen. Francis loopt zelfs de kans te worden aangeklaagd wegens belediging. De Italiaanse sportpers reisde Francis zelfs achterna, toen hij naar Enge land ging om daar de boeken voor de kopers (die er nau welijks waren) te signeren. Trevors wereldelftal Trevor Francis heeft in zijn boek „The world we play for" gezegd, dat Italië de we reldtitel niet verdiende. „Frankrijk en Brazilië diende in de finale te spelen" vond hij. Daarmee maakte hij zich in Italië nog impopulairder. Toch reserveerde hij in zijn wereldelftal een plaatsje in voor een Italiaan, Paolo Ros si. Trevors wereldelftal is: Shilton (Eng); Gerets (Bel), Passarella (Arg). Karl-Heinz Förster (Wdl), Junior (Bra); Socrates (Bra), Falcao (Bra), Maradona (Arg); Rossi (Ita), Zico (Bra). Vluchteling toch in nationaal elftal Marcel Raducanu, de virtuo ze balartiest van Borussia Dortmund, heeft van de bondscoach Mircea Lucescu het verzoek gekregen weer uit te komen voor de natio nale ploeg van Roemenië. Een merkwaardig verzoek, want Raducanu is zijn land ontvlucht. Het verzoek be treft alleen uitwedstrijden, die de Roemeense ploeg moet spelen. In ruil hiervoor zou den de vrouw en zoon van Raducanu Roemenië mogen verlaten en zich in West- Duitsland mogen vestigen. terugkeerde naar Mönchen- gladbach. Wanneer Fredrik- stad voor 9 december niet tot inkeer is gekomen, is het met de belangstelling van de Bo- russen voor de talentvolle voorstopper gedaan. Leven gered Alecos Papageorghiou van Apollon Athene is op het nippertje aan de dood ont snapt. In de wedstrijd voor de Griekse competitie tegen Panathinaikos was hij met ex-Ajacied Tscheu-la Ling dusdanig in botsing gekomen, dat mond-op-mondbeade- ming en hartmassage moest worden toegepast om hem in leven te houden. Claudio Gentile Dure Noor Borussia Mönchengladbach heeft belangstelling voor de Noorse viervoudige interna tional Kai-Erik Herlovsen van Fredrikstad. De uit de- hoogste afdeling van het Noorse voetbal gedegradeer de club lijkt een eventuele overgang te verhinderen. Toen manager Helmut Grass hof van Borussia Mönchen gladbach naar Fredrikstad toog om de transfer ronde te maken, legde de Noorse club hem de volgende eisen voor: een transfersom van onge veer 120.000 gulden, een vriendschappelijke wedstrijd in Fredrikstad, een trainings kamp van acht dagen in West-Duitsland op kosten van Borussia en een deel van de opbrengst bij een eventue le transfer van Herlovsen naar een andere vereniging. Het spreekt vanzelf, dat Grasshof onverrichtterzake Trevor Francis Oorwarmers tegen scheldwoorden Dimitris Kragiozopoulos van AEK Athene heeft tegen Pa nathinaikos met oorwarmers gespeeld. Niet vanwege de kou, maar om te voorkomen, dat hij iets zou horen van de scheldkanonnades van de supporters van Panathinai kos. Trainer Tschik Cajkows- ki (onder meer ex-FC Köln) had hem opdracht gegeven de oorwarmers te dragen. De Griekse international was juist ontslagen uit anderhalf jaar gevangenschap wegens het verleiden van een min derjarig meisje. Snel aan de top Aston Villa speelt op 12 de cember in Tokio als houder van de Europa Cup I om de officieuze wereldbeker tegen Penarol Montevideo, dat deze week winnaar werd van de Copa Libertadores, de Zuida- merikaanse beker. Penarol speelde thuis gelijk tegen het Chileense Cobreloa (0-0) en won met 1-0 in Santiago. Co breloa bestaat pas sinds 1976 en stoomde van de derde- klasse in een ruk door naar de hoogste afdeling van het Chileense voetbal, werd daarin eerst tweede en vorig jaar kampioen. Tot veler ver rassing drong het onlangs door tot de finale van de Copa Libertadores. Cobreloa ligt op 2600 meter boven de zeespiegel. Tegenstanders vergelijken het bezoek aan Cobreloa met een visite aan de hel vanwege de ijle lucht. De spelers van Cobreloa heb ben er geen last evenals op gewone hoogte. De return van de finale om de Copa Li bertadores werd omwille van het sportieve verloop toch maar gehouden in het lager gelegen Santiago. Protest NSF DEN HAAG Dr. Wim de Heer, algemeen secretaris, heeft namens van de Neder landse Sport Federatie giste ren in brieven aan de leden van de Tweede Kamer, alsme de de betrokken bewindslie den van de ministeries van Fi nancien, Sociale Zaken, Bin nenlandse Zaken en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur de ongerustheid van de NSF uitgesproken. De NSF is ern stig verontrust over het on langs ingediende wetsontwerp inzake wijziging van de hef fingsgrondslag van de onroe rend goed-belasting, ten aan zien van incourante goederen, waaronder sportaccommoda ties. De NSF schrijft voorts verbijsterd te zijn over het niet accepteren door de uitvoe ringsorganen van de sociale verzekeringen van de met de ministeries van Financien en het toenmalige ministerie van* CRM bereikte regeling inzake de loon- en inkomstenbelas ting voor de vrijwilliger in de sport. De NSF protesteert met klem tegen de nieuwe wijze van heffing van onroerend goed-belasting op sportaccom modaties, waarbij de investe ringen als uitgangspunt voor de vaststelling van de waarde van sportaccommodaties wor den genomen. Volgens de NSF komen de sportverenigingen, die toch al geconfronteerd worden met verhoging van de huurtarieven voor sportaccom modaties, voor onoverkomelij ke financiële problemen te staan. Jannes van der Wal. SAO PAULO Dammer Jannes van der Wal bezit geen in drukwekkende lijst titels. Voordat hij gisteren het hoogst denk bare in de damsport behaalde, had hij er slechts twee: jeugdkam pioen van Nederland in 1975 en nationaal seniorenkampioen in 1980. Toch is Van der Wal al vele jaren een van de meest ge vreesde grootmeesters ter wereld. In Sao Paulo maakte hij die faam waar, door met acht overwinningen de produktiefste spe ler in het toernooi te worden. Het wereldkampioenschap van Van der Wal kan niet los gezien worden van de absentie van de grootmeesters uit de Sovjet-Unie. Door moeilijkheden met de visa zagen de Russen op het laatste moment van deelneming af, hetgeen het WK tot een Nederlands onderonsje degradeerde. Toch verdient Van der Wal dit wereldkampioenschap zeker. Hij etaleerde grote strijdlust, meer in ieder geval dan titelverdediger Harm Wiersma, bij wie prolongatie niet in de financiële kraam paste. Hij lonkt naar de lucratieve revanchematch die in 1983 op het programma staat. ASSEN Na de eerste dag van de schaatsinterland tussen Nederland en Zweden heeft de overwinning van Oranje zich al duidelijk afgetekend. In het mistige Assen namen de sprin ters, de dames, de allrounders (en de junioren) stuk voor stuk een voorsprong op hun Zweedse concurrenten. Na twee afstanden is de stand 111,5 tegen 64,5 punten. De winst in deze zevende inter land kan Nederland nauwe lijks meer ontgaan. Met name de allrounders presenteerden zich uitstekend in deze vroege confrontatie. De Nederlanders hielden ook daadwerkelijk re kening met de vervroeging van het tijdstip. De Zweden deden dat niet, hetgeen duide lijk te merken was. De ontmoeting op de 500 me ter tussen wereldkampioen Hilbert van der Duim en de Europese titelhouder Tomas Gustafsson was al een indica tie voor de ruime marge in Nederlands voordeel. Van der Duim liet 39,10 seconden note ren, waarmee hij al sneller was dan de specialisten op dit gebied. Gustafsson bleef ste ken op 40,24 seconden. Frits Schalij, ontspannen rijdend, deed het nog eens dunnetjes over op de 3000 meter. De man uit Weesp zegevierde op die afstand in de knappe tijd van 4.14,44 en versloeg in een rechtstreeks duel Zwedens nummer één met bijna vier se conden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De overheid is niet van plan meer reclame langs sportvelden toe te staan, wil een wedstrijd op tv uitgezonden worden. Dit houdt in, dat meer dan één rij reclameborden langs de velden nog steeds gezien wordt als overheersende reclame. Van de betrokken wedstrijd zal op de tv dan ook ten hoogste twee minuten, in de vorm van een samenvatting, uitgezonden mogen worden. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van WVC meegedeeld, namens de kerverse staatssecretaris Van der Reijden. Van der Reijden (CDA) zet daarmee het beleid van minister De Boer en diens voorganger Gardeniers - beiden CDA- voort. Met het standpunt van Van der Reijden is ook een einde geko men aan de voornemens van De Boer de bestaande regeling - bekend als de regeling Sluikreclame - te herzien. Volgens de be staande regeling zijn twee rijen reclameborden of meer alleen toegestaan in stadions met meerdere ringen zoals het Feijnoord- stadion en het Olympisch stadion. Dit alles mits tijdens een uit zending van wedstrijden niet meer één rij borden te zien is. Wel gaat het standpunt van Van der Reijden in tegen het regeerak koord van het kabinet waar hij deel van uitmaakt. Volgens dat regeerakkoord zal met de spoptorganisaties overleg gevoerd worden over een verruiming van de voorschriften inzake recla me, mede in relatie tot het opheffen van beperkingen van tele visie-uitzendingen van sportwedstrijden. sportuitslagen Dammen WK in Sao Paulo Clerc (Ned)-Diallo (Sen) 1-1; Van der Wal (Ned)-Traore (Ivo) 1-1; N'Diaye (Mal)-Verpoest (Bel) 2-0; Bastiaannet (Ned)-Kaplan (Vst) 1-1; Franea (Bra)- Autar (Sur) 0-2; Wiersma (Ned)-Kou- assi (Ivo) 2-0; Da Silva (Bra)-Guinard (Fra) 0-2. Eindstand: 1. en wereld kampioen: Van der Wal 20 punten; 2. Clere 19; 3. Wiersma 18; 4. Kaplan 16; 5. Bastiaannet en Guinard 15; 7. Kou- assi en NDiaye 14; 9. Diallo 13; 10. Autar en Traore 11; 12. Verpoest 9; 13. Da Silva 6; 14. Franca 1. Tennis Borg (Zwe)-Brian Gottfried (Vst) 6-7,6-3.6-4; John McEnroe (Vst)-To d (Tsj) 6-1,0-6,6-3. (Vst)-Eva Pfaff (Wdl) 7-5, 6-2; 1 na Navratilova (Vst)-Anne Smith (Vst) 6-2, 6-1; Chris Lloyd-Evert (Vst)-Billie-Jean King (Vst) 6-2, 6-2, Pam Shriver (Vst)-Wendy Turnbull (Aus) 6-7, 6-3, 6-3. Damesdubbel. kwartfinales: King/A. Smith (VSt)-Mesker/Jolissant (Ned- /Zwi) 7-6, 2-6, 7-5; Potter/Walsh (VSt)-Norton/Fernandez (VSt) 6-2, 6-4; Shriver/Navratilova (VSt)-Rey- nolds/P. Smith (VSt) 6-2, 6-4; Koh- de/Pfaff (WDl)-Turnbull/Casals (Aus/VSt) 6-3, 5-7, 6-2. Schaatsen Nederland-Zweden in Assen 500 meter: 1. Geert Kuiper (Ned) 39.19; 2. Ron Ket (Ned) 39.33; 3. Jan Ykema (Ncd) 39.51; 4. Johan Granath (Zwe) 39 60 5. Gocran Johansson (Zwe) 40.15; 6. Jan-Ake Carlberg (Zwe) 40.56. Stand: Nederland - Zwe len 13-8. Stand r Individueel klassement: 1. Ket 79.035 2. Kuiper 79.120; 3. Granath 79.435; 4 Allround 500 meter: 1. Hilbert van der Duim (Ned) 39.10; 2. Hein Vergeer (Ned) 0.52 8. Jan Junell (Zwe) 41.13. Gust 4.19.09; 6. Kramer 4.19.63 7. Ma~gnus son 4 23 00; 8. Junell 4.28.22. Stand: Nederland-Zweden: 24-12. Stand na de eerste dag: 48,5-23,5. Individueel klassement: 1. Van der Duim 81.661; 2. Vergeer 82.343; 3. Schalij 82.486; 4. Gustafsson 83.265; 5. Kramer 83.481; 6. Bengtsson 83.701; 7. Magnusson 83.913; 8. Junell 85.833. Dames (Ned) (Ned) 44.22; 3. Linda Palle (Zwe) 44.61; 4. Anne Carlen (Zwe) 44 63 Stand Ne derland - Zweden: 7-3 1500 m: 1. Carlen 2.15.91; 2. Steen- bruggen 2.18.23; 3. Boorsma 2.19.63; 4. Palle 2.22.39. Stand: Nederland-Zwe den 5-5. Stand na de eerste dag: 12-8. Individueel klassement: 1. Boorsma 89.783; 2. Carlen 89.933 3. Steenbrug- (Ncd)-Golvez (Spa) 300-158 (8), Vierat (Fra)- Wemikowski (Wdl) 131-300 (17); Groep B: Van der Smissen (Ned)-Wijnen (Den) 300-80 (12). Gre then (Lux)-Labeije (Fra) 300-19 (5). Labeye (Fra)-Wijnen 235-300 (12).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8