Surinaams toneel op zoek naar eigen achtergrond gekleurd gezien in p 1 li RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT/ VRIJDAG 3 DECEMBER 1982 PAGINA AVRO scoort hoog in kijkersgunst HILVERSUM - Ook in het derde televisiek wartaal is de AVRO, vooral dankzij de vaste dinsdagavond tegenover de Evangelische Om roep en de NOS, hoog blijven scoren in de gunst van de televisiekijkers. Nochtans trok de meeste bekijks (ruim vijf miljoen kijkers) de film „Turks fruit" op VOO-tv, waarvoor overi gens een waardering werd gegeven van 6.8, hetgeen in termen van de kijkcijfers een dikke onvoldoende mag heten. Onder de 7 telt niet mee in omroepland. „Mies" deed het overigens niet veel beter. Gemiddeld trok de AVRO op dinsdag ruim 2,7 miljoen kijkers, een getal dat alleen wordt be naderd door Veronica op de woensdagavond met ongeveer gemiddeld 2,5 miljoen kijkers. Ook in totaalgemiddelde bleef de AVRO met 2,2 miljoen kijkers de meest bekeken A-om roep, gevolgd door de TROS met gemiddeld 2,1 miljoen en NCRV, KRO en VARA elk met on geveer 1,1 miljoen kijkers. Van de overige om roepen kwam de NOS tot een gemiddelde van 1,2 miljoen, de VPRO en de EO scoorden op hun vaste avond respectievelijk 1 miljoen en 230.000 kijkers. De meeste aandacht hadden de kijkers voor dramaprodukties (daartoe behoren ook films), informatie, amusement en sport. De tien meest bekeken programma's van het derde kwartaal zijn: 1. Turks Fruit (VOO - 5,8 miljoen kijkers - 6,8 waardering). 2. Mies (AVRO - 5.6 min - 6,8). 3. Dallas (AVRO - 5,5 min - 7,3). 4. WK Voetbal. Italie-West-Duitsland (NOS - 5,4 min - 7,6). 5. AVRO's Wiekentkwis (5,3 min - 7,2). 6. De Wil lem Ruis Lotto Show (VARA - 4,8 min - 7,0). 7. Herinneringen aan Willy Walden en Piet Muy- selaar (AVRO - 4,7 min - 7,7). 8. Te land, ter zee en in de lucht (TROS - 4,6 min - 7,4). 9. De rechter een moordenaar (TROS - 4,5 min - 6,9). 10. Not the nine o'clock news (VOO - 4,5 min - 6,7). Nieuw amusementprogramma in spelvorm van AVRO-televisie HILVERSUM De in 1983 zestig jaar bestaan de AVRO gaat op de zaterdagen 22 en 29 janua ri, 5 en 12 februari via de televisie een nieuw amusementsspel uitzenden, waarvan de op brengst ten goede komt aan de nieuw opgerich te stichting „Klaver 4". Aan die stichting, waarvan oud-premier A A M. van Agt voorzitter is, nemen acht instellingen deel, die twee aan twee bepaalde sectoren ver tegenwoordigen. De cultuur door het Rijksmu seum en de Vereniging tot behoud van molens in Nederland, de natuur door het Wereldna- tuurfonds Nederland en de Vereniging tot be houd van natuurmonumenten in Nederland, de verkeersveiligheid door de stichting Verkeers- veiligheidsfonds en de stichting nationaal reva- lidatiefonds, de volksgezondheid door de Ne derlandse leverstichting en de stichting blind- heidsbestrijding in ontwikkelingslanden. De uitzendingen yan het Klaver 4-spel, waarin men door o.m. het oplossen van kruiswoor draadsels en rebussen een totaal prijzenbedrag van vier tot vijf ton kan winnen, zullen steeds een uur duren. Zij worden gepresenteerd door Willem Duys. Deelnemen aan het spel wordt mogelijk door het inzenden van één of meer briefkaarten, waarop steeds twee gulden extra aan postzegels moet worden bijgeplakt. Hoeveel geld men op deze wijze bij elkaar hoopt te krijgen wilde mr, Van Agt op een in Hilversum gehouden pers conferentie niet zeggen. Hij sprak alleen over een „fiks bedrag", dat gelijk onder de acht deel nemers in de stichting Klaver Vier zal worden verdeeld. Avond aan avond staan in honderden zalen toneel spelers op de planken, over wie weinig te lezen en te horen valt. Het gaat om groepen van minder heden, Surinamers en volk van andere landsaar den, die hier zijn terecht gekomen en hier hun cul tuur willen beleven, al thans die elementen daar in vasthouden die zij als waardevol ervaren. Een mens zonder cultuur, zon der geestelijke achter grond lost op in het niets, kan zijn leven geen rich ting geven. NOS-tv biedt dinsdag op Ned. I om 22.25 uur een inzicht in deze activiteiten, met name van het Surinaamse toneel onder de titel „Tus sen twee vuren". Voor de Surinaamse speelt in dit geheel nog een extra dimensie mee. Als voor malige gekoloniseerden kre gen zij een hollands stempel opgedrukt, waaronder het ei gene dreigde verloren te gaan. Dat begon op school met hol- landse boekjes over hunnebed den, polderdijken en dat soort hollandse wetenswaardighe den, kennis waaronder hun ei gen cultuur en geschiedenis ondersneeuwden. Met die pe riode zijn zij nog steeds bezig af te rekenen. Niet uit weerzin tegen het hier gelegen deel van -wat toch ook hun leefwe reld is, maar omdat zij menen dat hun cultuur waarden ver tegenwoordigt, waar wij hier ook iets mee kunnen doen. Al thans onszelf tekort doen als wij het laten liggen. Vreemdelingenhaa t Zeker, in die relatie hier te lande tussen Nederlanders en buitenlandse verblijvers speelt vreemdelingenhaat mee. een zekere animositeit, mede be paald door economische om standigheden, vooroordelen ook en afwijkende gewoonten, alsmede de financiële situatie hier, waarin voor steeds min der zaken geld voorhanden is. Met die problemen zijn we vertrouwd, trekken ook hun spoor door de politiek. „Maar ze hebben ons nooit aan het woord gelaten binnen de gemeenschap, die wij vroeger als deel van het koninkrijk met Nederland vormden", al dus verweren de Surinaamse tonelisten zich, die in dezé do cumentaire uitgebreid hun schade in kunnen halen. Daar om mengen zij middels het to neel thans hun stem in deze samenleving. Hierbij fungeert de Nederlandse taal als uit gangspunt, als een toneeltaal die zij afhankelijk van het the ma doorspekken met hun ei gen taaleigen om begrippen en gevoelens uit te drukken, die het Nederlands niet kent. Op die manier heeft er taalkundi ge kruisbestuiving plaats tus-. sen de Surinaamse en de Ne derlandse cultuur, zoals de maker van deze film, Jan Ve- nema, opmerkte in dit ver band. Bovendien geven zij in hun spel heel bewust uiting aan wat hen bezig houdt, al moet men niet verwachten in die documentaire bedreven to neelspelers aan het werk te zien. Zij werken vanuit gedre venheid, niet in eerste instan tie met de bedoeling artistiek een perfecte prestatie te leve ren. Ook over taalkundige vertekeningen moet de toe komst oordelen, gezien een ge zongen tekst als: „Wij ons be wust zijn, wij wat anders zijn". Intussen brengt het „theater van de zwarte man" elemen ten in het toneel in, waarvan wij goed doen er ons voor open te stellen. Een cultuur, wil zij levend blijven, moet openstaan voor inbreng van anderen. Dit voorkomt inteelt met desastreuze gevolgen. Bo vendien blijkt een sterke eigen cultuur opgewassen tegen we zensvreemde invloeden. Gees telijk armer kunnen we er dus niet van worden. In 1981 werd de stichting Stipt opgezet, de afkorting van Stichting Interculturele Pro jecten op Theatergebied, met het doel toneelinitiatieven van immigranten te stimuleren. Het effect bleef niet uit, maar de wezenlijke aansporing tot het spelen van toneel, tot het uitspelen van hun eigen le venssituatie hier, vinden die tonelisten toch in zichzelf. Uitingsvorm In deze documentaire treft men aan het werk groepen als uit Leiden „Tjintjie" en uit Den Haag „Afoe Sensi" en „Ji van Joti". Geen Nederlandse namen, maar elders in het land wordt er ook gewerkt on der opschriften als „Bruin Een Surinaamse toneelgroep bezig met een stuk eigen toneelwerk Brood en Spelen" en „Opsce- ne". Van hetgeen zij doen wordt in deze tv-film „Tussen twee vuren" een kaleidosco- pisch beeld gegeven, varianten van toneel, zang en dans. Heb ben wij de „Mosselman", zij beschikken over de „Flesse- man". Daar is qua uitingsvorm een en ander aan af te zien, de warmbloedige inzet bijvoor beeld, de totale betrokkenheid bij het thema. Maar vooral draait het in deze tv-produktie toch om de verwoording van de noodzaak tot het spelen van dit soort toneel. Dat stoelt niet alleen op agres sie, het zich afzetten tegen een wezensvreemde samenleving, waarin die mensen hier zijn geplaatst, maar zeker ook op de innerlijke zekerheid, dat zij ons hier wat leefstijl en le vensinzicht betreft wat te bie den hebben. In die zin spelen zij geëngageerd toneel, podi- umwerk waarin zij in hun ei gen tekst hun eigen ziel uit storten. Althans, dat voelen zij zo aan en zo brengen zij het ook on der woorden en bewegingen. Zij zijn hier en gaan voor het overgrote deel ook niet meer weg. Zij maken ons het ver wijt, dat wij vroeger bij hen materiëel waardevolle zaken hebben weggenomen, Colum bus begon daar al mee, en dat wij verzuimd hebben ons voordeel te doen met hun cul tureel goed. Dat brengen zij ons nu na. Daar geloven zij in. En dat niet alleen. Zij spelen ook toneel om een eigen we reld te scheppen, een cultureel huis te bouwen, waarin zij zich veilig en thuis voelen binnen de blanke sfeer, waarin zij in het dagelijks leven zijn opge- Nederlanders naar elkaar toe zullen moeten. Men kan dit aanpassen noemen. Veeleer moet een proces van in elkaar schuiven op gans komen. De Surinamers beschikken over een schat aan eigen liederen, waarin Piet Hein en andere jongens van Jan de Wit geen rol spelen, maar wel figuren waaraan zij meer hechten, mensen die in hun omstandig heden zaken als religie, hië rarchie, leven en dood beteke nis gaven en geven. Toneelspelende mensen zijn in wezen op zoek naar zichzelf, hun eigen achtergrond. Van de vondsten, die daarbij wor den gedaan, kunnen wij mee profiteren. Zij ontveinzen zich niet, dat daarbij ook hun slechte kanten naar voren ko men. Die leggen zij dan graag ter discussie en beoordeling in ons midden. TON OLIEMULLER 'ST. Roc Dia LEII Afgelopen zomer gingen europese tv-programma's over en wejnesse de lucht in tussen de landen, die bij de EBU zijn aangeslotqdag j EBU als afkorting van European Broadcasting Union ziet zijjn he genoodzaakt eigen tv-aanbod te plaatsen tegenover de wel twiiafkoi tig programma's, welke binnen weinige jaren van over de hdin g wereld vandaan via de satellieten tot diep in de huiskamer <en bi het gemoed zullen doordringen. In die experimentele zomerp node kregen die europese landen kans te tonen wat zij waai*^ 1 waren op programmatisch tv-terrein. Werd uitgezocht op welipra™ wijze het best de vertaling kan worden bijgeleverd en ook hne samenhangend nieuws uit de verschillende landen gevoegd kif*r worden, zodat de kijker een bredere kijk krijgt op het europq en bijaldien mondiaal gebeuren. meer Die proefperiode hebben we intussen achter de rug, terwijl <lager kijker daar niets van heeft gemerkt. De programma's reikt<vuur niet verder dan de tv-bolwerken in de deelnemende lande, Een soort inteelt-programma's dus, eigen teelt zonder kriti< van buiten af. In Hilversum stroomden de beelden binnen, niemand die op het idee kwam dat lijntje even door te prikkg naar de lege buizen van de Nederlandse kijkers. Voorzover i mand dat in Hilversum al had willen doen, zat daar NOS-tj hoofd Carel Enkelaar, die dat als een overvoorzichtige veili heidsfunctionaris tegen hield. We mogen wel naar zijn progran ma's kijken, maar niet naar zijn experimenten. Tv in wordii| zou volgens hem minder boeiend blijken dan tv in voltooiij staat. Net of die stelling elke avond wordt waar gemaakt. Maar diezelfde Carel Enkelaar zat van de week op de Südwes funk op het eerste duitse net tot diep in de nacht wel te betogei"^T dat het experiment bovenmate geslaagd was. Dat iedereen dai veel van heeft kunnen leren. Hij werd daarin bijgevallen dcx EBU-bonzen, die over deze zaak waren komen napraten en d blijkbaar ook de hele zomer door van bonte beelden hebben gi noten. Zij werden het er in elk geval over eens, dat binnen weinijtdt jaren de europese tv-landen hun alleenrecht in de ether en 71 de kijker kwijt zijn, gezien het over-aanbod uit alle delen van wereld. Niet alleen door de uitverkoop van het vermaak va01^1 Radio Television Luxembourg (RTL) uit het Groothertogdoa wor maar ook beelden uit de pretparken in Japan en Amerika, zijn Er blijven dan wel taalproblemen binnen het europese aanbcxove: EBU-verband gewerkt. Van de week tiin p daaraan wordt dens de duitse uitzending al, want als"een van de EBU voerders in zijn eigen taal duiten in het zakje deed, werd hij rankt door de stem van een onzichtbaar persoon, die voo; duitse kijkers in het Duits liet weten wat hij zal te Zo-iets zal ook binnen Europa moeten gebeuren. Bijvoorbeelj IT!e zoals Enkelaar stelde, bij een europees tv-journaal. Stel er is ee ninl staaistaking in Engeland. Welke gevolgen heeft dat voor de Ro beu terdamse haven en welke voor het Roergebied? Dit moet nil lijk. door elk land afzonderlijk worden behandeld, maar door één et ropees nieuwsteam, dat werkt met bijdragen uit de betrokkeWet landen. te Zei Enkelaar ongeveer, dat iets dergelijks ook kan bij de organ ^ens satie van het Eurovisiesongfestival. Dus waarom niet bij hi^— brengen van nieuws, culturele manifestaties, zoals de Salzburg( Festspiele, en niet te vergeten sportgebeurtenissen. Met nam noemde Enkelaar de Tour de France, waarvoor een boel gel wordt betaald, maar waarvan nog onvoldoende gebruik worj gemaakt in beelden. Dit heeft ook te maken met de eigen pr< gramma's van de deelnemende landen op die tijdstippen. Kon om, hij wilde maar zeggen, die hele europese tv-uitwisselir. staat bol van de problemen. Die zullen stuk voor stuk moete worden opgelost. Dit mag voornamelijk een geldkwestie hetei Daar kun je eeuwig over aan de gang blijven. En over eeuwij heid gesproken, Enkelaar goeit het liever over de boeg van hi geloot. Je moet geloven in europese tv, dan komen de oplossiï gen er ook wel. mits regeringen gunstige financiële, juridisch en facilitaire kansen scheppen. Maar wat doet men er aan als het merendeel van de kijkers j de verschillende landen liever naar „Van gewest tot gewest Rgp van Bayern tot Lutjebroek kijkt dan naar verreikende internj tionale beroeringen? Daar moet iets heel boeiends tegenover gj steld worden, net als tegenover het loutere vermaak van q i amusementszender RTL Luxembourg in handen van kooplil den. Daar is volgens Enkelaar geloof voor nodig. Geloof dat berge j verzet. Zeker de heuvels van het Groothertogdom. TON OLIEMULLEi I Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Speels met licht klas siek. Herhaling. 17.00-17.15 Bluf. Korte sketchjes, bedacht en uitgevoerd door acht kinderen. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.28 Open school-TELEAC. Zesde les cursus Ne derlands. 18.43 Open school-TELEAC. Zesde aflevering cursus Gezondheid. 18.58 Journaal. TROS 19.00 Maakt geld gelukkig? Tekenfilmpje van Walt Disney. 19.08 De eerste de beste. Vreemdsoortige presta ties in het teken van het „Guinness book of re cords" met o.m. bak stenen tillen. 19.50 Kieskeurig. Consumen tenrubriek van Wim Bosboom en Mireille Bekooy met daarin aan dacht voor de veelbelo vende advertenties voor thuiswerk/bijverdien sten, een test met 41 eenpersoonsdekbed den, het wrak van de weg, brandbare came ra's die tijdens de feest dagen roet in het eten kunnen strooien en on schuldig lijkende snoep- verpakking, die inmid dels aan twee kinderen het leven heeft gekost. 20.15 Frank Buck. Ameri kaanse serie over de Ja mes Bond van de jaren dertig. Met: Bruce Box- leitner, Cindy Morgan, Clyde Kgsatsu, Ron O'Neal e.a. Tweede afl.: De ontvoering van de sultan. Wanneer Frank Buck hoort dat zijn vriend, de sultan van Johore is ontvoerd, ver loopt zijn avondje met de vrouwelijke vice-con sul wat minder roman tisch. 21.00 Julio Iglesias special. De Spaanse zanger zingt een aantal num mers uit zijn nieuwe re pertoire. NOS 21.37 Journaal. TROS 21.55 Mitzi Gayner show. Deze show werd eerder uitgezonden, maar we gens technische proble men gestaakt. Mitzi wordt tijdens haar op treden bijgestaan door John McCock, Gavin McLeod en Benny Goodman. Jessica Jacobs (Diana Lane) mag in 'Child Bride of Short Creek' niet trouwen met Isaac King omdat zij voorbestemd is voor de leider van de gemeenschap Frank King. Op Ned. I om 23.25 uur. Frank Buck (Bruce Boxleitner) gaat vanavond op zoek naar zijn vriend, de sultan van Johore (Ron O'Neil, rechts) die is ontvoerd op Ned. I om 20.15 uur. Janina Davidowicz (Dana Vavrova) krijgt in 'Een stukje hemel' op Ned. II om 21.25 uur als Joods meisje een katholieke opvoe ding omdat Eric Grabowski bang is dat ze anders door de Na zi's zal worden opgepakt. 22.45 Aan onze ouders. Vier de deel van een serie voor ouders en hun op groeiende kinderen. NOS 23.20 Journaal. TROS 23.25-01.00 Het kinderbrutdje van Short Creek. Ame rikaanse tv-film van Ro bert Lewis (1981). Met: Christopher Atkins, Dia ne Lane, Conrad Bain e.a. Korte inhoud: In het boerendorpje Short Creek op de grens van Utah en Arizona woont een kleine sekte reli gieuze polygamisten. In 1953 vindt er een Inva sie plaats door de poli tie van Arizona. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor de Spaanse gast arbeiders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. VARA 18.57 De Smurfen. Tekenfilm serie van Hanna en Bar- bera. 19.22 Consumententips. Voorlichtingspotjes In samenwerking met het Konsumenten Kontakt. 19.24 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma met Willem Ruis. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 21.15 Pisa. Programma van Henk Spaan en Harry Vermeegen. 21.25 Een stukje hemel. Duit se tv-serie van Franz Peter Wirth, gebaseerd op de autobiografie van Janina David. Met: Dana Vavrova, Viktoria Brams en Reinhard von Bauer. Zesde afl.: Omdat de familie Grabowski bang is wordt Janina in een kostschool buiten War schau ondergebracht. Ze krijgt een nieuwe naam en wordt katho liek opgevoed. 22.25 De Ombudsman. Frits Bom komt terug op de door de overheid ge maakte fouten bij het verstrekken van finan cieringen aan jonge, on getrouwde stellen die een huis kochten. Aan dacht voor het blad Va cature, die er onordelij ke praktijken op na zou houden, de kwaliteit van wegrestaurants wordt onder de loep genomen en de problematiek van Joden, die recht hebben op een uitkering, maar die niet krijgen omdat ze niet kunnen aantonen dat ze Jood zijn, komt aan de orde. 22.55 Sonja op vrijdag. Talk show van Sonja Barend vanuit het centrum De Meervaart te Amster dam met Musical '86 van Benjamin Feliksdal, het probleem van de kaalhoofdigheid en mu ziek van Het Gitaarquar- tet. DUITSLAND 1 Vera Miles en Lorne Gr Korte inhoud: Een eenzame oudere vrouw wordt verliefd op een veel jon gere man en trouwt met hem. 22.00 Plusminus. Economische rubriek. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Geloof, liefde en hoop. Duits tv-spel naar Odön von Horvath. Met: Gertrud Jesserer, Günther Maria Halmer, Gui- do Wieiand en Kurt Zips. 00.30 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Professor Pop pers uitvinding. Avonturenserie voor de jeugd. 16.20 Leerlingen-express. Jeugdjournaal. 17.00 Journaal. 17.08 Tete-illustratie. Magazine met tips en Informatie. 18.00 Tom en Jerry. Te kenfilmpjes. 18.20 De Dikke en de Dunne. Komische momenten met Stan Laurel en Oliver Hardy. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands jour naal. 20.15 Kottan bemiddelt. Serie komische misdaadverhalen. Korte in houd: Josef Tamek, bijgenaamd Jim my, een dertigjarige postbode steekt veel tijd en geld in zijn lievelingssport: speedway. 21.15 Leer's een beetje Weens. Humoristisch ontspannings programma gepresenteerd door Fritz Eckhardt. Met: Brigitte Neumelster, Marianne Schoenauer, Ulli Fessl, Pe ter Frlck. Herbert Pendl en Stefan Stagl. 22.00 Achtergrondinformatie. 22.20 Aspecten. Cultureel magazine. DUITSLAND 3 Eff-eff. Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Re porter. Reportages uit Duitsland. Malu. Bi Carvalho. Afl. 8. 22.50 Cultuur en wetenschap. Ontmoeting met August 23.35 Journaal. BELGIE BRT 1 14.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Sesam straat. 18.20 Klein, klein kleutertje. 19.07 Het vrije woord. Uitzending door derden. 19.07 Morgen. Over zicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 De Kooi. Frans psychologisch drama van Pier re Granler-De Ferre (1975). Met: Lino Ventura en Ingrid Thulin. Korte in houd: Julien, een charmante en rijke vijftiger heeft sinds twee jaar zijn ex- Hij - door haar uitgenodigd, want ze Is van plan haar huis te verkopen. Als Hele- ne hem vraagt naar de salon te gaan. voelt hij opeens de vloer onder zijn voeten wegzinken. Julien zit in een getraliede kool. net als een beest. Helene is de scheiding nooit te boven gekomen. 21.40 Premiere. Nieuws BELGIE BRT 2 19.30 Lieve plantjes. De Asparagus. 20.15-2.30 Tennis uit Antwerpen. Rechtstreekse reportage van de Eu ropean Champions Championship. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeudgpro- lon. Tips voor consumenten. 19.30 Journaal. 19.55 A suivre. Informatief programma. 21.00 Le grand embou- teillage. Italiaanse satirische komedie van Luigi Comencinl (1978). Met: Al berto Sordi en Annie Girardot. Korte inhoud: Deze film gaat over een ver keersopstopping. Tijdens het zenuws lopend wachten voert de camera ons langs allerlei persoonlijke drama's of onbenullige probleempjes. 22.55 BELGIE FRANS 2 18.00 Jean-Chriatophe. Serie van Francois Villiers naar het werk van Romaln Rolland. Tweede afl.: Chris- tophe en zijn moeder gaan in de stad ENGELAND BBC 1 dey. 17.50 Crackerjack. 18.35 Kin van Norman Jewison (1966). Met: Eva-Marie Saint en Brian Keith. 22.00 Journaal. 22.25 Shannon. Serie. 23.15 Partners. 23.46 Journaal. 23.50-01.30 Biljart Engelse kampi- ENGELAND BBC 2 17.20 Looking good, fooling fit. 17.45 Zone of occupation. Serie over de Engelse invloed in het Duitsland na de Tweede Wereldoorlog. 18.25 Under Mil. Serie over zeilschepen. ENGELAND ITV 17.15 Aubrey. 17.20 On safari. 17.45 That's my boy 18.45 News. 19.00 About Anglia. 20.00 Bruce Forsyth. 20.30 Bring 'em back alive. 21.30 The other art. 22.00 The gent world matter darts. 02.30 Dear dai- Televisie morgen NEDERLAND I NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 10.30 Cur sus Kantoorinnovatie. 11.00-11.20 Open schooi-ROF. Fries programma. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Autum leaves. Herha- DUITSLAND 2 12.00 Overzicht programma's BELGIE FRANS 1 Fernand L terwallonie. V meenschap. ENGELAND BBC 1 ENGELAND BBC 2 1.10-12.50 Tv-cursussen. ENGELAND ITV 10.05 Sesamstraat. 11.05 Star flee 11.30 Big daddy's Saturday show. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valreep - 18.0 Actualiteiten - 18.15 Kerkelijke actui liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaak rubriek - 20.03 Country westei nprogramma - 21.02 Nine o'clock jaj - 22.02 Goal - 23.02 (NOS) Met hl oog op morgen. 18.30 Overheidsvoorlichting Magazine over kleinschalige radio 19.00 Menno (luisterspel 22.10 Radiovolksunivers (NOS) Oost west thuis best? - 23.d (VARA) Het zout in de pap. HILVERSUM 3 - 18.02 (NOS) De avondspits - 19.01 (VOO) Leo van der Goot - 21.0 Mono - 22.03 Countdown cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) De tweede beweging composing the radio - 17.00 Overna me Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Euro s concertpodium: Radio Filharn 22.00 Nederlandse Klarinettenkwarté met werken van Raxach en Rechbei» ger. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (EO) Met de Evangelische Om roep de nacht door - 7.02 (VAR4 Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in Nederlands wil zingen (1) - 11.02 Z.l HILVERSUM 2 9.15 Voor blinden en slechtzienden 9.33 Bosboom Bekooy - 11.33 Da 56 Open schooltijd HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem met werke van Mozart - 8.05 Kinderprogramma 9.00 In de kaart gespeeld - 10.3 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hllversui» 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op F 7.00, 8.00 en 13.00 i

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2