gehoordgezien Anita Meyer wil naar grote zalen Toe-en uittreding bij Moonsekte op EO-tv RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 30 NOVEMBER 1982 PAGINAg] HILVERSUM De Evangelische Omroep zendt vanavond om 19.30 uur op Ned. I de documentaire speelfilm „Moonchild" uit, waarin de belangrijkste rollen worden gespeeld door jongeren, die kortere of langere tijd hebben behoord tot de „Unified Fami ly", beter bekend onder de naam „Moon-sekte". Het is de eerste maal, dat deze Amerikaanse film in Europa op televisie komt. De film vertelt het verhaal van Chris Carlson van het moment af, dat hij in contact komt met een aanhangster van de sekte tot en met zijn - wat wordt genoemd - deprogrammering. Alleen in San Francisco wordt hij vriendelijk opgenomen in een vrien denkring. Als hij na drie weken in de gaten krijgt, dat hij ver zeild is geraakt in de Moonsekte, is het al te laat. De manipulaties en de hersenspoeling hebben hun werk onopgemerkt al ge daan. Chris Carlson besluit de sekte te verlaten, maar hij voert dat besluit niet uit. Zijn vermogen om weerstand te bieden aan zaken, die hij on der normale omstandigheden zou verfoeien, is tot beneden het nulpunt gedaald. Chris Carlson is een enthou siaste Moonie geworden, die gehoor heeft gegeven aan de opdracht van de sekteleider, dat hij zijn geestelijk meubilair moet ruilen tegen nieuw, want een nieuw meubilair fleurt het innerlijk op. Hij is geen eigen persoon meer; hij wordt ge leefd zonder dat in de gaten te hebben en zonder daartegen iets te kunnen uitrichten. Elke keer als hij krijgt te horen, dat de Moonies liegen, verdedigt hij de sekte te vuur en te zwaard. Ontvoering Uiteindelijk wordt Chris Carl son uit de sekte ontvoerd door een aantal flink uit de kluiten gewassen oude vrienden, in aanwezigheid van zijn moeder. Hij neemt hen dat ten hoogste kwalijk, omdat hij de sekte tot zijn ziel en zaligheid heeft ver klaard. Maar tijdens het de- programmeringsproces, dat op hem wordt toegepast door twee oud-sekteleden, wordt het hem langzaam, maar zeker duidelijk, dat hij is gebruikt en bedrogen. Zoveel moeite als het de Moonies heeft gekost hem in de sekte te krijgen, die valt in het niet bij de moeite, die aan de dag moet worden gelegd om hem te deprogram- Voorafgaand aan de film vindt een kort studiogesprek plaats met o.a. Sipke en Marrie Dijk, een echtpaar dat enige tijd lid was van de Moonsekte in Ne derland. Zij moesten uit elkaar en kregen een nieuwe partner toegewezen. Toen brak de klomp van het echtpaar. GUILLAUME SPIERING VARA moet tekort wegwerken HILVERSUM De vereni- gingsraad van de VARA heeft het bestuur opdracht gegeven om uiterlijk in mei met een sluitende begroting voor 1983 te komen. De verenigingsraad had de voorliggende begroting, die op een totaal van ongeveer tachtig miljoen gulden een te kort laat zien van voorlopig 400.000 gulden, rond kunnen maken door voor dit bedrag een beroep te doen op de alge mene reserve. Maar hiertoe is men niet overgegaan uit angst dat het tekort blijvend zou kunnen worden. GEEN UITSPRAAK NOS OVER PROTEST VAN EO HILVERSUM Het bestuur van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) heeft geen uitspraak willen doen over de radio-uitzending „Homonos", waarin op vrijdag 29 oktober een aanval werd gedaan op de Evangelische Omroep (EO) wegens haar ethische normen ten aanzien van homosexualiteit. Daarbij werd de EO op één hoop geveegd met fascisten en gevaarlijker genoemd dan de Centrumpartij. Het NOS-bestuur droeg het dagelijks bestuur op te reage ren op het verzoek van de EO en de genoemde kwa lificaties te laten herroepen en maatregelen te tref fen. De EO is met name verbolgen over het feit, dat vanuit de NOS (het orgaan van de gezamenlijkheid van de pluriforme omroep) een radioprogramma di rect tegen een van de mede-verantwoordelijke om- roepcomponenten is gericht, zowel in de vorm van beledigende aanduidingen als in de oproep tot direc te actie; het noemen van een telefoonnummer. Eén NOS-gulden voor crèche HILVERSUM Hoewel de minister van WVC dat niet heeft toegestaan, wil het NOS-bestuur toch komen tot de realise ring van een kinderdagverblijf in het Hil- versumse omroepkwartier. Een bedrag van 200.000 gulden daarvoor op de begro ting voor dit jaar heeft niet de goedkeu ring van de minister verkregen. Daarom besloot het NOS-bestuur dat bedrag terug te brengen tot het symbolische bedrag van een gulden. Ook op de begroting voor vol gend jaar wordt een bedrag van één gul den opgevoerd voor een kinderdagver blijf. Daarnaast gaat het bestuur proberen de minister tot andere gedachten te bren gen. HAARLEM Dat haar populariteit in Nederland groot is, merkt zangeres Anita Meyer bijna dage lijks. Niet alleen door de stroom telefoontjes met verzoeken voor optredens in het land, maar ook door het veelvuldig gerin kel van de deurbel, 's morgens vroeg als ze net in bed ligt. „Het ge beurt geregeld dat er rond acht uur wordt gebeld door schooljeugd, die een handtekening komt vra gen. Ze staan overdag ook vaak voor het raam van, mijn huis in Spijkenisse te gluren of bij de buren, die dat helemaal niet leuk vinden. Laatst was er een meisje, dat al heel vroeg een eigen gemaakte teke ning kwam afgeven. Dat vind ik natuurlijk schat tig, maar erg goed voor mijn nachtrust is het niet". Voor Anita Meyer, die van avond op Ned. II om 21.15 uur optreedt op het „Bloemengala" in Rijnsburg, was het een van de redenen om op zoek te gaan naar een nieuw huis. De be langrijkste overweging daar voor was echter dat de 28-jari- ge zangeres dichter bij haar werk wil zitten. „Ik moet nu een heleboel din gen afzeggen omdat ik té ver weg woon. Dat is jammer, want ik vind het leuk om in de studio in achtergrondkoor tjes te zingen of een sessie te doen met bijvoorbeeld gitarist Hans Hollestelle. Bovendien blijf je op de hoogte van wat er gaande is en ontmoet je nieu we mensen. Als je nooit je ge zicht laat zien, ben je snel ver geten en ik denk dan: in een periode waarin het wat rusti ger is, wil ik ook gewoon leuk werken en een goed belegde boterham verdienen. Wanneer we eenmaal in ons nieuwe huis in Blaricum wonen, heb ik bovendien de mogelijkheid om als ik in de studio zit met de fiets op en neer te rijden en bijvoorbeeld thuis te eten, wat nu bijna niet voorkomt". Overstelpend Anita's tijd wordt momenteel opgeslokt door televisie- en ra dio-optredens en door een overstelpende hoeveelheid concerten in o.m. discotheken en op personeelsavonden. „Ik zou erg graag met een eigen groep het land in willen en in grote zalen optreden, maar Hans Vermeulen's Rainbow Train heeft mij het gevoel ge geven dat dit op professionele basis financieel heel moeilijk te doen is. Bij The Rainbow Train waren we met tien man en vijf roadies, zoveel mensen zou ik ook nodig hebben. Con certen geven in grote zalen is een uitgangspositie waar ik naar uitkijk. Mensen, die al mijn elpees hebben en fan van mij zijn, komen dan speciaal voor mij. Dat is niet makkelij ker werken maar wel fantasti scher. Niet dat ik mij minder waardig voel op de manier waarop ik nu werk, want het is heel leuk en dat wil ik ook blijven doen. Als je concerten wil geven zoals bijvoorbeeld Rob de Nijs en Lee Towers dat momenteel doen, moet je ech ter op een elpee-verkoop kun nen teren. Er zijn maar een paar Nederlandse artiesten die dat kunnen. Wij doen momen teel pogingen om daar ook bij te gaan horen, daarom is de nieuwe elpee „Past, Present And Future" zo belangrijk voor ons. Als die langspeler goed verkoopt, komt mijn toe komstdroom heel dicht bij. Het is toch fantasisch als je geen single meer uit hoeft te bren gen om je elpee onder de aan dacht te brengen. Dat risico durfden we nu nog niet te ne men, hoewel we er wel even over hebben gedacht. De be doeling is het volgende album zonder single de markt op te sturen". Enthousiasme Voor Anita springt vooral het enthousiasme waarmee aan „Past, Present And Future" is gewerkt, van de plaat af. „Dat heeft volgens mij te maken met het feit dat we door de sa- Anita Meyer: ,,lk moet eerst wennen aan de mensen met wie ik werk". menwerking op de vorige wel van mensen die ik echt plaat „Shades Of Desire" wat waardeer en die ik ingeschat meer naar elkaar toegegroeid heb. Maar ze moeten tegen mij zijn. Ik moet altijd eerst wen nen aan de mensen met wie ik werk, voordat ik mezelf hele maal kan geven en bijvoor beeld voor mijn onzekerheden durf uit te komen. Ik moet mensen redelijk lang kennen om echt mijn gevoelens te la ten blijken. Voor deze elpee was het belangrijk dat ze ook echt overkwamen, want de mensen moeten kunnen horen dat je het voelt. Ik denk dat probeer ze breed mogelijk te niet zeggen, wat ben je nou aan het doen bijvoorbeeld, dan Anita Meyer, die niet aan een internationale carrière denkt, omdat het „toch lekker gaat in Nederland", kijkt wel naar de toekomst, maar heeft geen duidelijk lijn uitgestippeld. werken, zodat ik straks allerlei kanten op kan, van een optre den in een feesttent tot een rol in een musical. Maar wat zal r ik mij zorgen maken over de je iets aan elkaar duidelijk wil toekomst, het gaat nu toch lek- maken. Of de ene dat botweg ker en dat vijnd ik voorlopig we nu wat meer bewust zijn van eikaarscapaciteiten. Je bent weken met elkaar in zo'n studio bezig. Het is ook heel belangrijk op wat voor wil hebben of tactisch. Ik kan wel tegen kritiek, maar dan het belangrijkste". HENRI Verleden week diste Henri 1 Remmers een gefantaseerd verhaal op, een verklaring voor het fietswandelen, dat hij samen met Dries van Agt op de hei beoefende tijdens het tv-interview op VOO. Zoals Henri ons vertelde, zou het in de bedoeling lig gen, dat Dries en hij samen deze simpele vorm van trim men algemeen ingang zou den doen vinden. Dries zou er zelfs voor uit zijn hoge functie van premier zijn ge stapt. Een merkwaardig en naar nu blijkt misleidend verhaal, dat zelfs met een korrel zout niet voor geeste lijke consumptie geschikt kan worden gemaakt. Mies behield dan ook haar twij fels en vroeg er Dries naar, toen zij hem zaterdagavond samen met André van Duin op de bank aantrof. Die hielp met een onomwonden antwoord Henri's fabels de wereld uit. Hobbyfietser Dries wou op de velo, maar daar wilde Henri niet aan.. Ter plekke bleek waarom. Hij vreesde tegen Dries in ademnood te zullen komen Nu verkeert Henri gewoon lijk in de kringen der groter der aarde en hij weet ook hoe Joop den Uyl mee: len in ademnood geraakte tegenover de man, die vol gens de CDA-er prof. Steen kamp over een betonnen torso beschikt. Zodoende trok Henri na het uitladen van de racefietsen daar op die hei een zo bedrukt ge zicht, dat Dries als een grootmoedige Bourgondiër voorstelde om dan samen maar een stukje te gaan lo pen. Aldus geschiedde naar waarheid. TINEKE VOO-Tineke, die vanwege haar tv-praatrubriek in de belangstelling staat, krijgt nogal wat journalisten ach ter zich aan. Zij staat deze mensen graag te woord, om dat zij vindt, dat zij op die manier haar kijkers iets meer kan vertellen over de aard van haar werk. Zo kreeg zij ook een jongen van een sensatieblad op bezoek. Geen pers dus, maar pus. Die vertelde zij anderhalve uur over haar werk en de laatste vijf minuten over haar probleem om geschikte kleding te vinden. Moeilijke maat. Wat doet die pus-jon gen? Geen woord over haar werk. Maar wel een hee verhaal over die kleren. Ti neke goed boos. WILL Deejee Will Luikinga. krijgt een vast plekje op de woens dagmiddag op VOO 1. Hij speelt dan het „Postcodes- pel". Dit gebeurt telkens tus sen 12 en 2. De bedoeling is, dat uit het speciaal ontwor pen Flipsen-apparaat cijfers rollen. Stemmen die overeen met de codes van luisteraars, dan valt er geld te verdie nen. Televisie vandaag NEDERLAND I KRO 16.00 Leven op aarde. Engel se serie van David At- tenborough over de ont wikkeling van het leven op aarde. Tiende afl.: Vorm en functie. 16.55-17.15 Hooggeeerd pu bliek. Programma over het circus op locatie ge filmd in Amsterdam en bij Circus Busch Ro land. Vierde afl.: Circus- droom. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.28 TELEAC. Cursus Kan toorinnovatie. 18.58 Journaal. EO 19.00 Kinderkrant. Voor kin deren van alle leeftijden. 19.30 Ronduit Magazine voor jongeren met reporta ges, actualiteiten en muziek. 20.10 Tijdsein. Informatieve rubriek met actualitei ten, een documentaire en een thema: Wat kun nen christenen voor Is raël doen? 21.00 Het evangelie naar Jo hannes. Vanavond: Jo hannes 5. Hem zag Je zus liggen. NOS 2T.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Ac tualiteiten uit de poli tiek. 22.10 Op zicht Kunstmagazi ne van Theo Stokkink en Jaap Walvis met een reportage over de Shu- saku And Dormu Dance Company, die een toer- nee door ons lanmd maakt. Ook aandacht voor het honderdste nummer van het literair tijdschrift Bzzlletin en het Odeontheater. 2z.25 Beeldspraak. In de NOS-kunstrubriek wordt onder de titel 'Who needs the Pacific Oce an?', een film van Au gust Louissin-Barrier uitgezonden over Bulgar Finn. Zoals we eerder schreven kan deze Amerikaanse, in Am sterdam werkende kunstenaar eerder als een levenskunstenaar worden beschouwd. Wat er uit zijn handen komt heeft niet veel om het lijf. 23.25 Journaal. 23.30 Nieuw8 voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. TROS 18.57 Dierenverhaaltjesland. Zwitsers-Italiaanse te kenfilmserie, waarin be roemde dierenfabels van Aesopus worden naverteld. Vanavond: De schildpad en de 19.05 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd. Een vriend van Matthew Star moet een gevaarlijke stunt uitvoe ren voor een speelfilm, maar hij beheerst zijn vak niet goed genoeg, zodat Matthew weer eens van zijn telekineti- sche gaven gebruik moet maken. 20.00 Journaal. 20.28 Diamanten. Engelse se rie. Met: John Stride, Hildegard Neil, lan McCullogh, Doris Hare e.a. Achtste afl.: Terry Colemans niets ontzien de toekomstplannen krijgen vorm door mid del van een gestolen di amant, een plan van Da vid Kremer om Frank Coleman te onttronen. 21.15 Bloemengala Rijnsburg 1982. Internationaal ga la-programma in het te ken van de actie 'Oer woud Indonesië' van het Wereld Natuurfonds. In de Flora-veiling te Rijns burg, die omgetoverd is tot een prachtige bloe men- en plantentuin praat presentatrice Willy Dobbe o.a. met prins Bernard en prinses Juliana over de regen wouden in Indonesië, die langzaam verdwij nen. Om de oerwoud- aktie te ondersteunen is er een zilveren tijger beeldje te koop. Gasten zijn o.a.: Timi Yuro, Ani ta Meyer, Lee Towers, Chris Hlnze, Gerard Le- norman en het Interna tionaal Kinderkoor Chil dren Unite. Muzikale be geleiding: het Metropole Orkest o.l.v. Ruud Bos. 22.25 TROS Aktua tv. 23.00 Falcon Crest. Ameri kaanse serie. Met: Jane Wyman, Robert Fox- worlh en Susan Sulli van. Tiende afl.: Chase verjaagt een zekere Ju lio Delgado van zijn do mein, van wie Mario weet dat hij een afper ser Is. Intussen blijkt, dat de verhouding van Emma met Turner Bates niet zonder gevolgen is gebleven. 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Da Kimbren. De barbaarse Kimbren. die ooit het Romeinse rijk bedreigden, drukten hun stempel op Italië. 17.00 Wachten tot Ulli komt. Uit de jeugdserie 'Denkste?'. 17.50 Journaal. 18.00 Da vlaaar* van Moorttovd. Serie. 18.30 Mr. Carlia an zijn avontuurlijke ver haten. Serie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tommi en da tuinkabouters. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Met duimatok en viool. Nonsens-parade van en met Jochen Putzenbacher. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Dallaa. JR kan alleen nog maar ho pen, dat de rechter zijn zoon John Ross aan hem zal toevertrouwen. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Arana. Culturele rubriek. 00.00 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Ma gazine voor de derde leeftijd. 16.30 Een man kwam in augustus. Zesdeli ge serie, gebaseerd op een oude le gende uit Gallcie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 17.50 Een woord van muziek. Spel en plezier, gepresenteerd door Helns Eckner. Met: Elisabeth Volkmann en Ern- st-August Quelle (plano). Aansluitend: Journaal. 18.20 De snelste muis van Mexico. Tekenfilmpje met Speedy Gonzales. 18.57 Overzicht program ma**. 19.00 Journaal. 19.30 De zwar te boomerang. Vierdelige tv-fllm van George Miller en David Lee. Met: Klaus Barner, Danielle Volle en Paul Spurrier. Tweede deel: De volgende morgen ontdekt Helen Lester dat het woestijnkamp in een vesting veran derd werd. Peter trcaht haar tot be daren te brengen. 21.00 Achter grondinformatie. 21.20 Herlnnnerin- gen aan da Duitsera. Herinneringen van Gunter Gaus. de vroegere West- dultse ambassadeur In de DDR. 22.05 De Hirrelandera. Toneelstuk over een DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Aansporing tot lezen (16). Herhaling. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus algebra. 19.00 Voetlicht. Documen taire over de frustatles van een huis vrouw. 19.45 Journaal 3. 20.00 Jour naal. 20.15 Cultuur en wetenschap. Computer op vier wielen. Informatie ve serie. 21.00 Dochter van de stilte (5). Serie. 21.45 Galerie. 22.30 Kino *82. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 De Smurfen. Tekenfilmserie. 18.30 Het land van het Zwin. Documentaire over het Zwin, het natuurreservaat aan de Noordzeekust, waarvan 33 ha In Nederland en 125 ha In België ligt. 18.40 The Sadrina-project (Open school). Elfde les Engels voor gevor derden. 19.07 Uitzending door der den. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstlps: Electro- nlsche systemen, gadgets of veilige dingen? 20.15 L Q. Kwisprogramma van Herman van Molle. 20.45 Video foon. Muzikaal programma met bin nen- en buitenlandse videobanden. 21.05 Het menselijk brein. Engels- -Belglsche serie over de werking van de hersenen. Zesde deel: Angst. 21.55 Actie openbaar vervoer. Zes entwintigste aflevering 22.25 Jour naal. Vooraf: toto-winnaars. BELGIE BRT 2 19.00 Toets. Satirisch programma over problemen, die de jeugd boelen. Vandaag: Opera. In 'Toets Toernooi'; Emly Star. Dett Peyskens en Barbara Martens. 19.37 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: Electronische systemen, gadgets of veilige dingen? 20.15-22.30 Tennis uit Antwerpen. Reportage van de European Cham pions Championship. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce solr. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.30 Journaal. 19.55 Shogun. Amerikaanse serie naar de bestseller van James Clavell. Met: Richard Chamberlain en Toshlro Mifune. Negende afl.: Het leger van Toranaga is nog steeds op weg naar Yedo. Pater Alvlto geeft Blackthorne een woordenboek en grammatica boek om zijn Japans te verbeteren. 21.00 A la recherche de S. Een poë tisch sprookje over Stravinskl van Gerard Corbiau. 21.55 L'oiseau de feu. Ballet van Igor Stravinskl. Met het Groot Symfonisch Orkest van Montreal, Claudia Moore als de vuur vogel, Louis Robltaille en Jean-Marc Lebeau. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La filiere. Franse serie van Guy Andre Lefranc. Zevende aflevering. 19.00 Tribune economique et socia le. De middenstand. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Le point de la medecine. Me dische rubriek over reanimatie. 20.55-22.20 Jim la Houlette. Franse komedie van Andre Berthomleu (1935) naar een toneelstuk van Jean Guitton. Korte inhoud: Een schrijver krijgt van zijn publicteitsagent de identiteit van een gangster, maar on- voorzienerwijze dreigt hij in plaats van die gangster ter dood veroor deeld te worden. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmp je. 17.25 Jackanory. 17.40 Screen test 18.05 John Craven's news- round. 18.10 RentaghosL Kinderse rie. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Jour naal. 19.00 Nationwide. 19.50 An gels. Serie. 20.15 Ask the family. Kwls. 20.40 Lena Zavaroni. 21.10 Squadron. Se rie over de BAF. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. Aliens. 23.35 Biljart. 00.28 Journaal. 00.30 David Dimbleby in conversation. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.20 Men of Ideas. Willgenstein. 18.05 Roots of England. Roman road, bow. 18.40 Grange Hill. Jeugd serie. 19.40 Kingswood: a compre hensive school. 20.00 Journaal. 20.05 Australian cricket test. 20.30 The discovery of animal behaviour. Serie over dieren en hun gedrag. 21.25 Russell Harty. Ontspanningspro gramma. 22.00 The young ones. 22.35 Your life in their hands. 23.05 Arena. 23.45-00.40 Newsnight. ENGELAND ITV 17.15 Watch it Aubrey. 17.20 Raz zmatazz. 17.45 CB TV Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Stuntman challenge. 22.00 Once in a lifetime. 23.00 News at ten. 23.30 Squash. 00.30 Journey to the unknown. 01.25 Tuesday topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-12.00 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open schooi-TELEAC. Over geloof en op voeding. Herhaling zesde thema. KRO 15.30 De poppenkraam. Serie voor kinderen onder regie van Nico Hiltrop. Met: Jaap Stobbe, Corrle van Gorp, Paul van Gorcum en Wim Kou- wenhoven. Zestiende aflevering. 15.55 KRO's wereldcircus. Jonge ar tiesten treden op in „Het Circus van Morgen". 16.45-17.30 Kun je nog zingen? Zing dan mee. Programma van oude vaderlandse liedjes gepre senteerd en gezongen door Wieteke van Dort. Ben Cramer is te gast in dit programma en Henk van Ulsen ver telt. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 De zwarte boomerang. Herhaling. 11.55 Um- schau. 12.10 Report 12.55 Persover zicht 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vi deotex! voor iedereen. 15.40 Video- text voor ledereen. 16.10 Journaal. 16.15 Geheimen der zee. Natuurdo- cumentalre serie van Cousteau. Afl.: De atol Clipperton. 17.00 Alpha 5. Computer-spel-show. 17.25 He, let opl Programma voor leergierige kin deren. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstone*. Tekenfilmserie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Rammelkast. Kleuterprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 De verforen eilanden. Avonturenserie naar een idee van Michael Laurence. 17.00 JoumaaL 17.08 Tele-illustra- DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.00 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat BELGIE BRT 1 15.30-16.30 Open schooL 17.00 Op het Schildpadplein. Sinterklaasfeest vanuit het Sportpaleis te Antwerpen. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 La fi liere. Franse serie van Guy Andre Le franc. Achtste en laatste aflevering. ENGELAND BBC 1 10.10-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Chock-a-block. 15.01 Watchl 15.18 Near and far. 15.40-16.00 Merry-go- -round. 16.55 Play schoot 17.20 Pixie and Dixie. 17.25 Jackanory. 17.40 The record breakers. ENGELAND BBC 2 11.20-13.00 Schooltelevisie. 17.20 Tales of India. 18.00 One man and hls dog. Hondenwedstrijden. Radio vandaag HILVERSUM 1 16.02 Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Maak er maar een eind aan (radio strip) - 18.30 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs' plantenscala - 20.03 Frag menten uit operettes en mu sicals - 21.02 Vijf gemasker de mannen (4) - 22.02 Sport- panorama - 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.00 (TROS) Week in week ui 17.00 Aktua - 18.10 Tros-I lerlei - 18.20 Politieke par en - ,18.30 Humanistisch V bond - 19.00 Tros-klanti service - 20.30 Radio-woo puzzel - 21.00 Rubriek o literatuur en schrijvers 21.30 Teleac - 22.40 Inforr lief programma over toni film, muziek en andere kur HILVERSUM 18.02 (NOS) De avondspits - 19 (VARA) Popconcert van B Rondo la Turk - 21 Moondogs. HILVERSUM 4 16.00 Literama - 16.35 Een keuze de bundel 'Tussen woes en Dode Zee' - 17.00 Over me Hilversum 2-20 (NCRV) Owen Wingrave: tv pera van Benjamin Brlttei 22.15 Orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Gr licht - 5.02 Truck - (VOO) Ook goeiemorgen Bart van Leeuwen - 9.03 ziek terwijl u werkt - 1 Kletskop - 12.03 Wil wil v 14.03 Jukebox - 15.03 T ters bellen - 17.02 (EO) derweg. HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerra - 8.33 Reactie-telefoon - Consumenteninformatie 9.05 Gymnastiek voor vrouw - 9.15 De werk ban 9.33 Teleac - 10.03 Schoo dlo: popmuziek - 10.23 Vr wen-agenda - 10.33 haarl - 10.33 Leef-tijd gen< - 12.16 Overheidsvoorllcht - 12.36 Actualiteiten - 13 Informatie over uw kin 13.50 Reactie-telefoon 14.00 De schuurpapier 14.33 Verandering rollen troon - 15.32 Klankbe over mensen In landen sen pool en evenaar - 16 „Waar die andere woont" door Jose Rentes Carvalho - 16.32 (NCRV) dio 55 - 17.36 Actualiteite HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Po| 8.34 Paraplu - 10.34 Muzl zang en dans voor nu, he< en thans - 12.34 Vraag aanbod met Peter van 0 en Hubert van Hoof - 13 Weeshuls van de hits - 14 K-Rock - 16.34 Nleuws-bc HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levei woord - 7.10 Preludium muziek van Handel, E Schubert en Rossini - Platennleuws - 8.45 Mui Sacra - 9.15 Onder de ho tezon - 10.00 Orkestpale 12.00 Divertimento - 13 Historische orgels - 13 (AVRO) Vioolconcert Max Bruch - 13.55 Mlser van Donizetti - 14.50 Pati Gallols (fluit), Joel Por (clavecimbel) en Elisab Gallols (cello) - 16.30 Sere de voor strijkers opus (T sjaikovsky). NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hllvert 1 elk heel uur, 24 uur dag. Op Hilversum 2 op half uur van 7.30 uur 17.30 uur, voorts om 7 8.00, 13.00, 18.00, 20 22,30 en 23.55 uur. Op versum 3 op elk heel uur 7.00 tot 24.00 uur en Hlh sum 4 om 7.00, 8.00 en

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2