Schapers snel afgeserveerd LOS ANGELES FLINK IN DE PROBLEMEN Comité wil actie tegen fascisme tijdens voetbalwedstrijden WET GELUIDSHINDER SPAART LAWAAISPORTEN .onder loep W erter voorzitter B AVL nSPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 30 NOVEMBER 1982 PAGINA 11 oetballer "gaat tegenstander met hakbijl te lijf VLISSINGEN De voetbal- vereniging Liberty uit Vlissin- gen heeft een 20-jarige speler e* een levenslange schorsing op- ifl gelegd. De man ging afgelopen N zondag na uit het veld te zijn gestuurd zijn tegenstander met een hakbijl te lijf. Voordat hij de tegenstander te pakken kon nemen, werd de voetballer door een medespeler gegrepen. Liberty heeft de man inmid dels ook bij de KNVB voor ^'royement voorgedragen. De wedstrijd Vlissingen 8 te gen Liberty 2 in de reserve Vierde klasse D van de KNVB werd zondag door de trainer- /begeleider van Liberty geflo ten nadat de echte scheids rechter een bericht van ver hindering had gestuurd. De gelegenheidsscheidsrechter stuurde in de eerste helft de speler van zijn eigen team uit het veld wegens natrappen. Deze kwam later terug met een hakbijl uit zijn auto om alsnog de speler van de tegen partij klein te krijgen met wie hij even tevoren hardhandig in aanraking was gekomen. De spelers van Vlissingen 8 waren na de aanval zo aange slagen dat zij weigerden ver der te spelen. De KNVB heeft de man onmiddellijk een tijde lijke schorsing opgelegd. De klacht zelf komt morgen aan de orde voor de Zeeuwse tuchtcommissie van de voet balbond. Officier van justitie Marion in Middelburg ver wacht niet dat de man ook strafrechtelijk wordt vervolgd. „Hij heeft zijn tegenstander namelijk niet geraakt, zodat we hem geen uitvoeringshan deling ergo poging tot zware mishandeling ten laste kunnen leggen", zo zei hij. Louk Sanders. Sanders gepasseerd .ANTWERPEN Oud-kampi oen Louk Sanders behoort voor het eerst sinds een kleine tien jaar niet meer tot de selec tie voor het team van de Kings Cup. Nederland degradeerde in dat winterkampioenschap, onder meer omdat Sanders feeksen matchpoints onbenut liet, naar de tweede afdeling. Hoewel Sanders inmiddels is hersteld, van de blessure die hij in de laatste partij van de nationale kampioenschappen opliep, heeft coach Fred Hem mes hem niet een plaats gege ven bij de voorlopige selectie. Deze bestaat uit zeven spelers: Menno Oosting, Marc Albert, Huub van Boeckel, Eric Wil- borts, René Moos, Ton Sie en :Michiel Schapers. MELBOURNE Betty Stöve heeft gisteren in de eerste ron- de van de strijd om open Au stralische damestitel Marcella Mesker verslagen. Het Neder landse duel in Melbourne werd in twee sets beslist: 6-4, 7-6. Parijs wil Spelen 1992 PARIJS Parijs wil zijn kandida-' tuur stellen voor de organisatie van de Olympische zomerspelen in- 1992. Dat verklaarde burgemeester Chirac gisteren tijdens een onder houd met het Franse Olympisch Comité. Chirac meende dat zijn stad in staat moet worden geacht het mammoet-projekt naar beho ren te kunnen organiseren. Enige bedenkingen had hij tegen de enorme financiële offers, die ge paard gaan met het evenement. Voor de gemeenteraadsverkiezin gen van maart 1983 zal Parijs evenwel nog geen definitieve be slissing nemen. Wilander geen partij voor McEnroe BARCELONA Op de eerste dag van de driedaagse tennisontmoeting tussen een Europese en Amerikaanse selectie heeft Europa een voorsprong van 3-1 genomen. 'In het met 1,5 miljoen gulden gedoteerde toernooi versloeg de Tsjech Ivan Lendl in1 Barcelona Andres Gomez uit Ecuador met 3-6, 6-3, 6-4. José Higueras uit Spanje zorgde voor het tweede winstpunt door Gene Mayer met 6-3, 4-6, 7-5 onder de duim te houden. In de derde, en interes santste partij van de eerste dag won de Amerikaan John McEnroe vrij gemakke lijk in twee sets van de Zweed Mats Wi lander. De setstanden waren: 6-4 en 6-2. In de laatste partij won Björn Borg in drie sets (6-3, 2-6, 7-5) met moeite van Vince van Patten, die Jimmy Connors verving. SC Amersfoort vraagt clubs solidariteit AMERSFOORT Sportclub Amersfoort zet zijn pogin gen voort de profclubs te bewegen één lijn te trekken ten aanzien van de plannen van het sectiebestuur be taald voetbal het aantal betaalde voetbalorganisaties van 35 te brengen op 32. Daartoe had voorzitter J. Bak- kenes van SC Amersfoort een onderhoud met secretaris Drs. P. Schubert van het Budget Bewakings Instituut (BBI). Daarbij kwam als conclusie naar voren, dat het KNVB-voorstel inzake het terugbrengen van 35 naar 32 clubs een zeer schuchtere poging is het betaalde voetbal te saneren. Het BBI verwacht dat er -indien de huidige lijn wordt voortgezet- in de toekomst nog ten minste acht clubs het veld moeten ruimen omdat zij in geld problemen zullen komen. Gebleken is namelijk dat het door de KNVB in haar laatste vergadering gestelde be leid ten aanzien van de verdeling van de totale geld- hoeveelheid van de externe geldgevers inclusief het vereveningsfonds, voor ongeveer twintig organisaties eerder een negatieve dan positieve uitkomst zal geven. Ajax naar Milaan voor zaalvoetbal MILAAN Ajax zal op 21 en 22 december deelnemen aan een internationaal zaalvoetbal toernooi in Milaan. De lands kampioen bevindt zich in het gezelschap van Inter Milan, Nottingham Forest en Celtic. Het toernooi wordt georgani seerd door de Italiaanse televi siemaatschappij Canale 5, dat eerder in juni 1981 het Mundi- alito voor clubs, met onder an dere Feyenoord, voor zijn re kening nam. Drukke dagen volleybalteam DEN HAAG In de aanloop naar de strijd om het Eu ropees volleybalkampioenschap 1983 in Oost-Duitsland, waarvoor Nederland zelf een kwalificatietoernooi orga niseert, kent de nationale herenselectie een drukke voor bereiding. In de maand december oefent het Nederlands team onder andere tegen Europa-Cupwinnaar CSKA Moskou. Na die wedstrijd in Tiel (12 december) volgt van 27 tot 29 december deelneming aan het international», volleybaltoernooi in Apeldoorn. De tegenstand in dat evenement wordt gevormd door de nationale teams van Egypte en West-Duitsland, en de clubteams van Asnieres Sports (Frankrijk), Riccadonna Asti (Italië), AZS Olstyn (Polen), Floby (Zweden) en gastvereniging Dynamo Bondscoach Rob Hachmang heeft tien spelers gekozen voor de oefenwedstrijd tegen CSKA Moskou: Marco Brouwers, Teun Buys, Bert Goedkoop, Pim raterink. Fred Wellink, Jan Clardeij, Wim Koch. Ad van der Vel den, Jan Posthuma en Willem-Jan Verhoef. ANTWERPEN De Bel gische ontwikkelingshulp aan het noodlijdende Ne derlandse tennis is voor alsnog niet besteed ge weest. Met een terloopse blik op de witgouden, met 1434 diamanten bezette wisselbeker en het woord je "schande" tussen de lip pen geklemd, verdween Michiel Schapers gister middag al voorgoed ach ter de groene draperieën die de bouwvalligheid van het oude Antwerpse sport paleis aan het oog ont trekken. De onverhoopte doorbraak naar het inter nationale tennis van de nationale indoor-kampi- oen was gestuit door een andere outsider: de 28-ja- rige Waal Jean Grandje- an. De overdadig gespierde "grote Jan" pakte in de smaak- en sfeerloze openingswedstrijd van het meest opgeklopte ten nistoernooi aller tijden, de winst met 6-3, 6-4. De daarmee verbonden zestienduizend gul den voor het bereiken van de tweede ronde kwam in elk ge val bij de meest noodruftige van de twee. De met een gebo gen elleboog spelende Belg werd door de splitsing van de Belgische tennisbond in een Waals en Vlaams deel beroofd van zijn beschermde baan als bondscoach en zag zich ge dwongen op latere leeftijd bloot te stellen aan de onge wisheid van het echte toer- nooitennis. „Zonder deze bof fer had ik mijn faillissement kunnen aanvragen", vatte de laconieke Waal zijn nu reeds drie maanden durend gebrek aan successen samen. Michiel Schapers had vorig jaar al twee maal van hem ge wonnen. Maar dit keer lukte het de nog altijd mei de na weeën van de ziekte van Pfeiffer kampende Nederlan der het niet. Daar lag zowel een fysieke als een geestelijke handicap aan ten grondslag. Schapers, wonderlijk snel her steld, werd anderhalve week geleden geplaagd door een blessure aan het middenvoets beentje. Dank zij massage had hij er zondag bij de kwalifica tiewedstrijd tegen Wilborts weinig last van gehad. Maar gisteren gaf de dikke voet pro blemen bij het slaan van de fo rehand. „Normaal zou ik niet hebben gespeeld. Deze kans wilde ik echter niet laten lo pen. Het is geen excuus. Als je eenmaal op de baan staat, moet je door de pijn heen bij ten. Dat lukte ook wel. Erger was dat ik mijn tegenstander toch licht onderschatte en tac tische fouten maakte". Er is trouwens nog een Neder landse kandidaat voor de Bel gische ontwikkelingshulp: Eric Wilborts. Het door de KNLTB te licht bevonden Tilburgse ta^ lent, dat zondag in de kwalifi catieronde met 6-1, 6-1 verloor van Schapers, bleek van de lucky losers het hoogst op de internationale ranglijst te staan. Omdat zowel Claudio Panatta als Manuel Orantes, die elkaar vandaag in de eers te ronde zouden ontmoeten hebben afgeschreven, kom1 Wilborts in actie tegen de Belg Jan van Langendonck. Michiel Schapers werd al in de eerste ronde van het toernooi in Antwerpen uitgescha keld door de Belg Granjean. MUNCHEN De Olympische schietwedstrijden zullen in 1984 vermoedelijk in de stad Las Vegas in de staat Nevada, op 400 kilometer van het Olympisch centrum van Los Angeles, worden gehouden. De Westduitser Andreas Har- tinger, voorzitter van de tech nische commissie van de Olympische schietwedstrijden, heeft dat gisteren in München meegedeeld. Volgens Hartinger zal het Amerikaanse organisatiecomi té woensdag een overeen komst sluiten met hotel Ce sar's Palace. Op de parkeer plaats van dit luxueuze hotel zullen verplaatsbare schietba nen worden geplaatst. Deze gi gantische parkeerplaats werd al tweemaal gebruikt voor de finale van de strijd om het we reldkampioenschap der for mule 1-coureurs. Het lag oor spronkelijk in de bedoeling de wedstrijden te houden in een dal in de omgeving van Los Angeles. Milieugroeperingen protesteerden echter fel toen bleek dat in dat geval drie oe roude mammoetbomen zouden moeten worden geveld. Problemen zijn er ook gerezen over de beschikbaarheid van het Coliseum als decor voor de openings- en sluitingsceremo nie en de huisvesting van de atletiekwedstrijden. Peter Ue berroth, de voorzitter van het organisatiecomité, verklaarde voor de televisie, dat de be staande afspraken op de tocht staan door een onredelijke eis van de football-eigenaren van het oude stadion, dat aan 92.600 toeschouwers onderdak kan bieden. In het Coliseum speelt de football-club Raiders, die in 1980 voor veel geld be reid werd gevonden zijn standplaats Oakland te verrui len voor Los Angeles. Die transfer was noodzakelijk, om dat de tot dan toe vaste bewo ner van het Coliseum, foot ball-club The Rams, er de voorkeur aan had gegeven naar Anaheim, een voorstadje van L.A., te verhuizen. Nadat de metropool de organisatie voor de Olympische zomerspe len van 1984 had verworven, werd met de Raiders overeen stemming bereikt over het ge bruik van het Coliseum tijdens de spelen. De organisatoren van het Olympisch festijn ver plichtten zich daarbij het 51 jaar oude stadion voor ruim 7 miljoen dollar te laten renove ren. Onderdeel van de verbou wing vormt de installatie van een aantal uiterst luxueuze lo ges. En daarover hebben Ue berroth en de Raiders nu ru zie. Het management van de Rai ders eist de rechten van die lo ges tijdens de Olympische Spe len op. Ueberroth vindt dat een "schandalige" eis en dreigt hardop het Coliseum links te laten liggen en uit te wijken naar het Rose Bowl-stadion in het nabijgelegen Pasadena. Zo ver is het evenwel nog niet. De kans op een vergelijk wordt groot geacht, hoewel de Raiders al juridische stappen ondernomen hebben. Daar naast is het de vraag of het IOC, dat over zes weken in de Californische metropool ver gadert, zijn goedkeuring zal hechten aan een eventuele verhuizing van Coliseum naar Rose Bowl. LEIDSCHENDAM De vorige week gesloten mo torsportaccommodaties zijn met ingang van van daag weer opengesteld. Gisteren werd duidelijk, dat de heffingswet ge luidshinder, waarbij mo torsportterreinen gelijk de industrie als categorie in richting A (de grote la waaimakers) belast gaan worden, tot 31 december 1983 nauwelijks financiële gevolgen heeft voor de gemotoriseerde sporten in Nederland. Dat was het resultaat van het in Leidschendam gehouden spoedoverleg tussen de betrok ken sportorganisaties KNMV (motorsportbond) en KNAF (autosportfederatie) en verant woordelijke ministeries (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur). In het overleg, tot stand gekomen door alarm van de zijde van de sportbon den, werd door de directeur geluid van het departement Milieubeheer, de heer Teesink, vastgesteld dat de nieuwe wet telijke regeling voor de ge luidshinder nimmer de doods teek mag vormen voor de la- waai-sporten. In de Jbijeenkomst werd geko zen voor een twee-sporenbe- leid: oplossingen op de korte en lange termijn. Voor de di recte toekomst kregen Vaessen (KNMV) en Vermeulen (KNAF) de verzekering, dat de heffing plichtige circuits op 31 december 1983 slechts voor een symbolisch bedrag aange slagen worden. Heffingplichti- gen zijn de circuit-eigenaren, die vergunninghouder zijn. Bij de beschouwingen op korte en lange termijn blijft het cir cuit van Zandvoort buiten beeld. „Zandvoort is uniek. Een vergelijkbare accommoda tie is in Nederland niet te vin den", aldus woordvoerder Tee sink, die meldde dat de zaken rond het duinencircuit apart worden besproken en geregeld in het breed overleg over Zandvoort, met inschakeling van alle betrokken overheden. ADVERTENTIE De fietsenmaker. Uw cadeauwinkel bij uitstek. Alles in boekje Fielsveizoigingvraag ANWB, boekhondel tietsenvokmon WV ot over moking van t 14 50 op postgirc 234567, stichting fiets' Amsterdam „Je kan het je gewoon niet veroorloven om te falen en als dat een situatie is die je al achttien seizoenen meemaakt, dan begint je dat op de duur te belasten., Je hebt gewoon met alles veel meer moeite als vroeger: het voortdurend rij den in die verpestende siga rettenrook, de verkoudheden die je overvallen, het als een zigeuner van de ene zesdaagse trekken naar de andere. Vaak kom je alleen maar thuis om kleren te halen". (Wielrenner Patrick Sercu in Sport 80) „Er zijn te weinig wedstrijden achter de grote motoren. Als er tien wedstrijden per jaar zijn, is het veel. Dan moeten renners en gangmakers ook vol rijden, willen ze zich waar maken. Wie dat niet doet, valt af. Vroeger lag het anders. Vier wedstrijden in de week, goed, dan werd er wel eens wat geregeld. We hebben die naam nog steeds. Maar ik zeg ook dat het een vorm van journalistiek-bedrijven is. Ik ben wel eens bijna op de vuist gegaan met Charles Taylor. We konden het niet met el kaar eens worden, omdat hij vond dat er geschreven moest worden wat de mensen wil den lezen. Daar schaamde hij zich niet voor. Als-ie dan de kans heeft, geeft hij me nog steeds een schop-na. We pra ten niet meer met elkaar, al thans niet over wielrennen. Ik heb destijds ook heel de monstratief mijn abonnement op zijn krant opgezegd. Nu koop ik 'm dagelijks aan de kiosk, ha, ha, ha". (Gangmaker Bruno Walra- ve in Sport International) „Zaalvoetbal is in principe een sport voor technisch goe de voetballers, vaak veldvoet- ballers die er genoeg van heb ben of hadden, om steeds weer opdrachtvoetbal uit voe ren om tot resultaten te ko men. Deze voetballers willen dus hun technisch kunnen la ten zien en daar is de zaal na tuurlijk bij uitstek geschikt voor. Maar wat zien wij nu gebeuren? Er zijn ploegen, die technisch-tactisch zulk goed voetbal spelen, dat het hele maal niet spectaculair meer is voor het publiek. Kijk naar AZ, toen ze kampioen wer den, weinig publiek, het was te academisch". (Oud-topvoetballer Theo van Duivenbode in Zaal voetbal) „Het huidige Juventus heeft, na het WK in Spanje, het ge luk dat het acht WK-spelers, onder wie zes wereldkam pioenen, in zijn team heeft staan. Op papier een team dat te vergelijken is met Ajax van de jaren zeventig, met dit ver schil dat de resultaten van Ju ventus achter blijven bij het-« geen men van dit sterrenteam verwacht. Juventus is een ge kocht elftal, Ajax was bij el kaar gezocht. Juventus koopt namen, Ajax kocht talent. Een team van vedetten is in herent aan individueel spel, iedereen is bezig met zijn ei gen beeveetje. Natuurlijk gaat dat ten koste van het ploeg- spel en het zal de trainer veel tijd kosten dit individualisme eruit te halen, zo het hem ooit lukt". (Voetballer Arie Haan van Standard Luik in Elf) „Jan Peters was niet haal baar, hij wilde wel, maar Kortrijk wilde nog 300.000 gulden voor hem hebben. Harry van der Ham en Renke Prevo hebben wat weinig er varing. Wanneer je met jon gens uit het amateurvoetbal praat, nemen ze meteen een zaakwaarnemer mee, meestal een man van de club. Zo'n man wil in principe al niet dat zo'n jongen meegaat. Jo van Zoest heeft eredivisie- eravring en hij weet hoe het ver van huis is. Hij heeft ook al in Hong Kong gespeeld. Ik heb goede berichten over hem, hij doet niet moeilijk en is blond. Zo'n blonde kuif slaat aan in Bahrein". (Voetbaltrainer Theo Lase- roms van West-Riffa in Voetbal International) „Je hoeft niet het zoontje van rijke ouders te zijn om tot een prestatie te komen. Eigenlijk is het heel simpel, je koopt een plank van achttienhon derd gulden en een licentie bij het Watersportverbond. Als je dan gaat presteren, dan kun je worden uitgezonden en dat betaalt het verbond ook. Of je kunt persoonlijk sponsortjes afgaan bij jou in de buurt om een bijdrage te krijgen". (Werelkampioen plankzei- len Stephan van den Berg in De Volkskrant) „Wat kan ik hier nu worden tussen al die gekke Finnen die geen angst kennen en er maar op los dollen, vijfde hoogstens, want ik wil niet dood, ik ben misschien niet de beste rijder van de wereld maar wel de slimste. Ik heb hier eerder gereden, Voor elke proef klopte me het hart in de keel, nou dan ben je niet geneigd flink door te ram men. Doe ik toch mee, dan zul je die Engelsen horen. Is dat nou de nieuwe wereldkam pioen, ja kinderwagens du wen zeker. Ik heb hier niets •te winnen en dus ga ik naar huis". (Wereldkampioen rallyrij den Walter Rohrl in de Haagsche Courant) „Tot dusver had ik enkel de cover van tennisbladen ge haald. Maar bijvoorbeeld nog niet die van „Sports Illustra ted", het leidinggevend Ame rikaanse vakblad. Voor mij is die foto op de eerste bladzijde van „Newsweek" zoveel als de bevestiging van mijn sta tuut als kampioene, maar vooral als Amerikaanse". (Tennister Martina Navra- tilova in Sport 80) Wisselend succes Haagse boksers VLAARDINGEN Zes Haagse boksers hebben giste ren met wisselend succes in Vlaardingen amateurpartijen afgewerkt. Er waren drie ze ges, één onbeslist en twee ne derlagen. Bokschool Te Pas kon de meeste overwinningen noteren; zowel Bouwense als Harfouf wonnen. De uitslagen zijn: Bouwense (Te Pas) w.o.p van Verhaal (Van Hoboken, Rotterdam); Angevaare (Te Pas) onbeslist tegen Van der Lans (Westland); Hazelnook (Houtzagerij) w.o.p. van Bag- heloe (Boxing '82, Rotterdam), Velders (Houtzagerij) verliest door RSC in derde ronde van Verhey (Hoboken); Harfouf (Te Pas) w.o.p van Abspoel (Schildkamp, Hoogvliet); Posse (Huizenaar, Rotterdam) w.o.p. van Spaans (Houtzagerij). Tips voor Nootdorp NOOTDORP Tien draverij- en staan er morgenmiddag op het programma van de dra- versbaan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: DALFSENPRIJS Vancy Terraise, Vinki Kandia en Vick O. DEDEMSVAARTPRIJS: Voila For- tuna. Unieta Scoch en Viri Buiten- iorg. DEILPRIJS: Ufo Mendel, Uno del Sol en Unesco. DEURNEPRIJS: Trijntje. Uno van de Lente en Tikoes. DIEPENHEIMPRIJS Udelia B. Tuli- pier du Bois en Uvenia. DEVENTER Het comité te gen fascisme en racisme in de regio Deventer beraadt zich over de wijze waarop er maat regelen kunnen worden geno men tegen voetbalsupporters die zich fascistisch en racis tisch uiten. Aanleiding voor dit beraad is het recente ge drag van Feyenoord-aanhan- gers in Deventer. Het comité heeft dit maandag meegedeeld. De supporters brachten onder meer bij het passeren van een centrum voor buitenlandse werknemers de Hitler-groet en riepen tijdens de voettocht van en naar het Deventer sta dion ook fascistische en racis tische leuzen. Eveneens droe gen ze hakenkruizen en derge lijke op hun kleding. Het co mité betreurt het dat de politie ondanks de aanwezigheid van de mobiele eenheid niet heeft opgetreden. Met de begeleiding van deze groep supporters heeft de politie vol gens het comité een betoging met een fascistisch en racis tisch karakter mogelijk ge maakt. Door een dergelijke op stelling lopen naar de mening van het comité de autoriteiten het risico dat omstanders de supporters te lijf gaan. „Het gevolg is een veldslag. De om standers die om begrijpelij ke redenen ingrijpen —drei gen te worden aangehouden", zo stelt C. van Riet, voorzitter van het comité. Van Riet wijst er op dat tijdens de acties tegen de Amerikaan se munitietrein begin dit jaar, jongelui reeds in verband met hun uiterlijk uit de trein wer den gezet. „Zou dat met lieden die met hakenkruizen zijn be hangen eigenlijk ook niet kun nen?" vraagt Van Riet zich af- .Zijn comité overweegt een en ander te bespreken met burge meester Posthuma van Deven ter. Ook is het bereid te gaan praten met Feyenoord-suppor- ters. „Wij hebben de indruk dat die onvoldoende weten welke gevoelens ze oproepen door het gebruik van haken kruizen en het roepen van an ti-racistische leugens. Ik geloof niet dat het fascisten zijn. Zij willen shockeren omdat ze on vrede hebben met de maat schappij. Het zijn jongelui die oppn nprcoprtipf hpbKpri Hoor werkloosheid en dergelijke", zo meent Van Riet.Hij onder streept dat de maatschappij verantwoordelijk is voor dit soort ontwikkelingen, die hij „bijzonder gevaarlijk" vindt. Van Riet wijst er op dat er pa rallellen zijn tussen deze ont wikkelingen en die zoals die aan het eind van de jaren twintig in Duitsland voorde- Hoofdinspecteur R. van Soest, waarnemend korpschef van de Deventer politie, heeft „volle dig begrip voor de reactie van het anti-fascisme-comité. Het is inderdaad schrikbarend dat er zulke dingen gebeuren. We waren verrast door die antise mitische uitingen", zegt hij. Van Soest legt er de nadruk op dat de politie waar mogelijk heeft opgetreden. Zo werd tij dens de wedstrijd een span doek met een anti-semitisti- sche tekst in beslaggenomen. Dat het anti-fascisme-comité zich ergert aan het uitblijven van politie-optreden tegen het massaal brengen van de hitler- -groet en het roepen van fas cistische leuzen kan Van Soest zich voorstellen. Dat het ech ter niet tot het ingrijpen van de politie kwam had volgens hem te maken met „een bij zonder moeilijk afwegingspro ces".^ is ervan overtuigd dat een optreden van de ME die in de directe omgeving was tot „een ware veldslag zou hebben geleid. En dat was ons zo'n ingrijpen niet waard. Maar ik geef toe dat het moei lijke beslissingen zijn. temeer dat je moet toegeven dat je vrij machteloos staat tegenover dit soort gebeurtenissen", aldus de Deventer hoofdinspecteur. Van Soest vraagt zich overi gens af of dit soort supporters- groepen nog wel tot de voet balstadions moet worden toe gelaten. Of ze dat zo erg vin den betwijfelt hij, want de er varing leert dat die supporters zelden belangstelling hebben voor het verloop van de wed strijd en in hoofdzaak uit zijn op problemen. Van Soest „het is relatief een kleine groep die moeilijkheden zoekt en het plezier" van vele duizenden probeert te vergallen". LEIDEN De Belangenvere niging Amateur Voetbal Lei den (BAVL) heeft sinds gister avond een nieuwe voorzitter. Lugdunum-praeses Phil Ver- straaten maakte plaats voor zijn collega Jan Werter van Roodenburg. Tijdens de algemene vergade ring van de BAVL werd ge pleit voor een echte vetera- nencompetitie. Momenteel klopt er weinig van, zo meen den de dertien aanwezige ver en igi ngsvertegen woord igers. Met name in de zaterdagcom petitie schijnt het veelvuldig voor te komen, dat veteranen- teams met veel jongere tegen standers worden geconfron teerd. KNVB-afdelingsbe- stuurder Van Strien zegde toe bij voldoende belangstelling best voor een heuse vetera- nencompetitie te willen zor gen. Voorts werd gepleit voor een langere competitie voor E- en F-junioren. Deze jeugdteams kennen een winterstop van maar liefst drie maanden. De vertegenwoordiger van VNL zag daar graag verandering in. Dat de huidige opzet ook in derdaad gewijzigd zal worden, blijft voorlopig de vraag. De Afdeling Leiden zal eerst een enquete naar de behoefte van een langere competitie hou den. HERSTEL VAN DER WAL SAO PAULO Jannus van der Wal herstelde zich giste ren in de strijd om de wereldtitel dammes van de neder laag tegen Kouassi. De Nederlander won in de tiende ron de van de Surinamer Autar en kwam daardoor weer alleen aan de leiding. Rob Clerc speelde namelijk remise tegen de Amerikaans Kaplan en Wiersma deelde me' Traore uit

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11