TOP opent sterk OASE klopt koploper Noordkop te sterk voor MSV FIKS OPPERMACHTIG Opmerkelijke winst dames Gemini op Berkel Geen hoofdrollen Correljé Leidse atleten Vervanger voor Williams MAANDAG 29 NOVEMBER 1982 LEIDEN AV Holland-atleet Theo van der Veer was met, een zevenentwintigste plaats de beste Leidse atleet in de pro- minentenloop van de Waranda cross. Hij liep de tien kilome ter in 29.49 minuten. Bram Wassenaar (Bataven) werd met 30.13 vijfendertigste. Wassenaar's clubgenoot veteraan Koos Verhoeven eindigde in de Gouda-cross als tweede. Hij liep het acht kilometer lan ge traject in 25.37 minuten. Bert Kerkvliet werd hier met 28.21 zesde bij de veteranen. Een vierde plaats was er voor Corry Heemskerk bij de dames. Zij liep de vier kilometer in 11.03. Karin van der Berg werd met vijf seconden achterstand vijfde. Marian van Klink eindigde als veertiende in 11.33. Jan Verloop kwam bij de heren in 25.27 als veertiende over de eindstreep. breekt door REIDEN René Correljé heeft de winterkampioenschappen van de Kring Gouwe Rijnstreek benut voor de definitieve doorbraak. Al- phenaar Jimmy Lassooy. de zwem mer die op de schoolslag als de meest getalenteerde' gold, werd zo wel op de 100- als op de 200-meter opmerkelijk ruim verslagen. De tij den van Correljé (1.11 rond op de 100 meter, 2.36,8 op de 200) beteke nen voor de Leidenaar in zijn leef tijdsgroep tot veertien jaar tevens topposities op de landelijke rang lijst. OEGSTGEEST De derby was zelfs geen wedstrijd. Want alle spanning en sfeer, dé ingrediënten toch van derbykorfbal waren zo ver dwenen. Zesmaal scorend maakte Fiks na twintig mi nuten een eind aan alle illu sies. KNS bleek te zwak en verloor kansloos met 413. „Iedereen zat maar vol van die derbysfeer", mompelde Fikscoach Frank Berends na afloop. „Ik heb er niets van gemerkt". Alleen het optre den van Reinetta de Mooy. geblesseerd en wel, maar ze moest tegen de buren van KNS spelen, had er iets van weg. Toen ze na tien minuten het veld ruimde voor Agda Mulder was het al 03 en zakte het spelpeil. Werd de score in de eerste opstelling razendsnel omhoog gejaagd, vier treffers in zes minuten, na vakwisseling kwamen de doelpunten met grote tussen pauzes. Ook KNS kreeg in die eerste helft kansen, hoe wel het vaak bij een schotpo ging per aanval bleef. Peter Zitman, tegen All Ready nog goed voor zes treffers, bleef echter op nul staan en miste ook nog tweemaal vanaf de stip. Tot scoren kwam KNS pas na rust (07) en wel door Peter Siebers, die er 18 van maakte. Met Rudolf Ligtvoet en Ria Zitman in de ploeg bleef het klasseverschil, in de score minder dan op de vloer. Via 112 werd het in de slotfase nog 413 door treffers van Piet Schoonen- berg (2) en Rudolf Ligtvoet. Voor Fiks scoorden Dirk-Jan Elzenga (3), Agda Nonhebei (2), Theo Vreeken (2), Nico van Weizen (2), Diederick van Veen (2), Sandra van Gelderen en Herma Tobé. BRAM VAN GENT LEIDEN De beide overgangsklassers bleven onge slagen, zij het met veel moeite. Fides Pacta klopte DOJ met 3, terwijl Pernix uit kansloze positie VEO eèi punt (1010) afhandig maakte. Eersteklasser TOI opende met een fraaie 59 uitoverwinning tegen T^jo ba. Zuiderkwartier herstelde zich tegen Blauw Wit '5 (86), maar De Danaïden verloor nogmaals: 149 ter gen De Zwervers. Puntloos bleven ook Crescendo, D(_ Algemene en Velocitas. - 3 Het begin en het einde van de wedstrijd tegen VEO was voor Pernix. Een kalm en uitge kiende Leidse ploeg pakte een voorsprong van 4—1, maar wilde het karwei daarna te ge haast afmaken. VEO profiteer de bekwaam, was nog voor rust 5) al over de Leide- naars heen en schoot zich zui ver naar een comfortabele 105 voorsprong. Waar het ei genlijk ook weer geen raad mee wist. Terwijl de onzeker heid aan Voorburgse zijde al leen maar toenam groeide Pernix in de wedstrijd. Janko Breedveld zorgde voor vak wisseling, waarna Kees Hor- tensius de stand op 108 bracht. Het was opnieuw Jan ko Breedveld, die tweemaal van afstand aapleggend het gelijke spel binnenschoot. De overige treffers waren van Pe ter Kuipers (2). Kees Hortensi- us, Kees Brokaar en Janko Breedveld. De tweede overwinning van Fides Pacta kwam moeizaam tot stand. Niet dat er geen in zet getoond werd tegen DOS. Integendeel, de Bos-brigade toonde zich te gretig. In de tiende minuut was Henny Pi ket van afstand succesvol, maar miste de kans op 42 vanaf de stip. Het was Dick Onderwater, in de -ploeg voor Ronald van der Velden, die, wat statisch spelend, voor de afscheiding zorgde. De voor sprong groeide tot 73 na rust (63), maar kwam nog ernstig in gevaar. De Enschedese da mes werden aanvallend actie ver en zorgden direkt of indi- rekt, voor alle resterende goals. Robin Sommeling en Nico Pikaar stuitten de op mars, die bij 76, 87 en ten slotte 98 erg gevaarlijk werd. Robin Sommeling (4), Dick Onderwater (3)r Henny Piket en Nico Pikaar scoorden voor Fides Pacta. Door de beide vakleiders van Tjoba volledig uit te schakelen wist TOP haar Zeeuwse te genstander een helft op nul te houden. De 04 ruststand, die ontstond door goals van Peter Tiggelman, Anna van der Zaag, Bert Staal en Gerco Langelaan was al beslissend. Na de hervatting wisten de Zeeuwen de weg naar de korf wel te vinden, maar ook TOP bleef rustig doorgaan met sco ren. Het werd 59, waarbij Bert Staal (2) en Gerco Lange laan (2) voor de Sassenheimse treffers tekenden. Pas na rust ontwaakte Zuider kwartier. Dromen van kan sen had de ploeg van coach Hen Zierikzee zich gecreëerd, om ze dan alsnog te missen. Wat dét betreft kon het achttal een voorbeeld nemen aan Blauw Wit '51, dat zuiver schietend een 3-6 ruststand op het scorebord bracht. De wedstrijd werd een nachtmer rie, maar wel voor de Dordte- naren, die niet meer tot scoren wisten te komen. Zuiderkwar tier legde meer felheid in het spel met als grote 'voorbeel Els van Lunteren. De 8 overwinning, door goals vai: Dick Derksen (4), Dirk Jan d Kreek (2), Carla Akse en Kitt van der Mark was gezien d tweede helft ruim verdiend. I Ook De Zwervers bleek t sterk voor De Danaïden Toch hadden de Leidenaai een overwicht voor de rus Het schot was echter puu slecht (een schotpercentag van vier) zodat het De Zwei vers was dat met 42 leideni de rust in ging. Op de doorj braak spelend bleef De Danaï den na rust wel in de buur maar het voorverdedigen va de. thuisploeg leverde toch on overkomelijke problemen o{ Het werd 149 met goals va Cees Christiaanse (4), Han j van der Leek (2), Moniqu Slingerland, Frans Brand e Eric Peters. Ondanks een nederlaag va 119 lijkt Crescendo over he dieptepunt heen. Er werd te gen De Meervogels weer voo de punten geknokt al was he ondanks treffers van Jok Geijer (3), John Huigsloot (2 Wilfred Cornelisse (2), Tess Burghouwt en Eddy Spaan j nog zonder concreet resultaat: Na een kwartier goed korfb. kelderde het spel van De A gemene. Wim van Vliet O hield de (42) voorsprong no lang overeind, maar via ee 54 ruststand en 75 gin een wat feller Eureka met d punten strijken. 89. Ruu< van Vliet (2), Wilma Sinteu en Ruud Swaak scoorde eveneens. Het was geen zaalkorfbal va grote klasse dat Ons Eilan etaleerde. De doelpunten wa, ren uiterst schaars, maa DVS '69 spande met twee treï fers wel de kroon. Door trei fers van Rob Hasselbach (2 Huib Hasselbach en Patric Verra werd het via een 3 ruststand 42. Het schot van Velocitas mist elke nauwkeurigheid en oo het verdedigen liet veel t wensen over. Valto, op h« veld de tegenstander van h< reserveteam rolde de Lei denaars op simpele wijze me 1510 op. Jeroen van Drie (4), Leon Brouwers (2), Rie van Poelgeest (2) en Yb Schutte (2) scoorden tegen. Een niet scorend tweede aan valsvak deed Fluks de das or tegen SEV. Via een 12-rust stand, 13 en 26 werd h« 47 met tegentreffers va Ada van der Meulen, Corri Schelvis, Jos van Duyn e Aad van Drongelen. Tempo wist een stevig uitpak kend Ventura Sport al voo rust op afstand te zetten: 4 In de tweede helft bleef h< verschil gelijk, zodat er ee 710 eindstand op de formi lieren kwam. Ernst van Hoo donk (3), Bob Bergshoeff (2 Aad Haagsman (2), Bert Ja van Weeren (2) en Elisabet van Urk scoorden voor de A phense koploper. LEIDEN OASE-dames scharen zich na een ver diende 52 overwinning op koploper VZV, aan de top van de tweede divisie zaalhandbal. De Leidse heren van Olga Saturnus blijven hun eerste plaats delen na de 159 winst, gisteren op CSV. Het eers te garnituur van Planten boek Foreholte haalde twee punten binnen bij DSVD: 11—16. HVS kwam tekort tegen V&K. In de eindfase werden de Stompwijkse dames defi nitief op achterstand ge speeld. Uitslag 1519. MMO houdt aansluiting -met de top van de derde divisie middels een krap pe, maar verdiende over winning, 1011, op Snel wiek. OASE wist gisteren wat voor vlees zij in de kuip had, toen koploper VZV op bezoek kwam. Trainer-coach Frank Bonte schetste de tegenstander als een geheide counterploeg die dus graag op de break-out ging. Lange aanvallen spelen was zijn devies. OASE voerde die opdracht vakkundig uit. VZV kwam niet in haar spel. De ruststand 21 geeft aan, dat beide ploegen goed spel ten tonele voerden wat betreft de verdediging. Mede dankzij het regelmatig onderscheppen van de bal door Gerrie Hooge- boom in de VZV-aanval, liep OASE langzaam maar zeker toch weg van haar tegenstan-' der. De Alkemadese dames wonnen verdiend met 52. Plantenhoek Foreholte lijkt na de moeizame start in de eerste divisie nu toch haar rit me gevonden te hebben. Bij DSVD ging het in het begin van de eerste helft nog gelijk op. Nadat keepster Carla van der Zalm bij de stand 55 een DSVD-strafworp schitterend stopte, sloeg Foreholte een gat naar 69, wat ook de rust stand was. Na de pauze in deze sportieve wedstrijd waarin scheidsrechters Kok-Nuyens maar één gele kaart uitdeel den, was het team van Wim Geerlings de betere. DSVD had geen passend antwoord op de agressieve 42 verdediging van de Voorhoutse dames en leed regelmatig balverlies. De eindstand werd op 1116 be paald. V&K, dat vorig seizoen uit de eredivisie degradeerde door 1/1000 punt achterstand, is zeker van plan terug te pro- Hl VS ontving het team in Leidschendam en was zeker niet van plan de punten ca deau te doen. Bij de veld wisse ling was de stand 99. Ook in de tweede helft speelde HVS agressief, maar wel op de top pen van de tenen. Er hoefde niet veel mis te gaan om het Stompwijkse verzet te breken. Bij 1213 kwam HVS in een overtal situatie, maar kon jiiet profiteren. Na twee minuten was de stand in 1415 veran derd. Toen knapte er iets bij HVS en V&K liep in de laatste zes minuten knap weg en won uiteindelijk verdienstelijk met 1519. MMO leek na de eers te helft tegen Snelwiek in Rot terdam, die met 78 werd af gesloten. weg te lopen van haar opponent. Na 45 minuten spelen gaf het scorebord 10—7 aan. Snelwiek leek klaar voor de slachtbank. Het afmaken van geheide kansen lukte ech ter niet en onvermijdelijke te rugval volgde. Onder aanmoe digingen van het vele publiek kwam Snelwiek terug tot 10 10. Elly van Leeuwen deed de balans met nog één minuut te gaan. uitslaan voor MMO: 10— 11. Rieky Brunt vertolkte in het doel een hoofdrol tijdens dit treffen. Olga Saturnus speelde tegen een individueel sterk Animo 3, een knappe, maar moeilijke wedstrijd. De Leidse dames wonnen ver diend met 49 (23). Een col lectief Olympia won verdiend van ODIS. In deze regelmatige wedstrijd, rust 63, eind 14— 9, vielen keepster Hermien Goedkoop en Monique Hilger-i man speciaal op. Olympia leidt in haar poule met negen uit vijf. Op de voet echter gevolgd door Northa. Deze dames uit Noordwijkerhout wonnen gis teren van Hellas 3. Vooral de tweede helft was doorslagge vend. Na 43 bij rust bepaal den Mariëtte Bergman c.s. de eindstand op 11—6. Keepster Ria Duyvenvoorde stopte maar liefst drie strafworpen. Heren Olga Saturnus vond in CSV, thuis in de Vijf Mei-hal, in de eerste helft een tegenstander van formaat. Na 10 heeft CSV tot de 44 ruststand voorsprong gehad. Na rust lie ten de Roodwitten, onder lei ding van coach Henk Verwey. er geen gras over groeien. Vijf minuten na de hervatting leid de Saturnus met 84. Dat was een steun in de rug, om CSV verder op achterstand te spe len. Pas in de eindfase vonden de heren uit Castricum een wapen, de snelle collectieve break-out. De gehele wedstrijd hadden de Leidenaars hun af standsschoten onder controle. Saturnus won met 15—9. Ook de concurrentie liet geen pun ten liggen, zodat in de tweede divisie nog steeds vier teams, met tien uit zes, aan kop gaan. Bij OlympiaCWP 2 kwam de scheidsrechter niet opda gen, zodat de teams „vriend schappelijk" tegen elkaar uit kwamen. Olympia won met 1914. Plantenhoek Foreholte kwam tegen Wings 2 karakter en ervaring tekort. Keeper Henry van Wees kon enkele opgelopen break-outs stoppen maar door slecht terugkomen van zijn teamgenoten kon Wings in tweede instantie vaak profiteren. Uitslag 1418 (7—10). PETER WAALWIJK LEIDEN De dames van Ge- mini hebben de positie op de ranglijst weer wat verbeterd door van koploper Berkel te winnen. In een aantrekkelijke en spannende wedstrijd won de ploeg van Leo Boeren met 3-1. In de derde damesdivisie gooien de „Leidse" vertegen woordigers hogen ogen. Ley- thon rukte door een zege op koploper Gemini 2 op naar de tweede plaats, terwijl NOVO als vierde is genoteerd. Bij de heren is Gemini nog immer niet kansloos na winst bij Del ta. De Gemini dames rolden hun hoger geklasseerde opponen ten op met een enthousiast en gevarieerd spelletje. De opslag zorgde regelmatig voor pun ten, terwijl ook het blok vaak goed georganiseerd was. Toen wissels in de derde set het rit me verstoorden kwam Berkel terug, waarna Gemini in de slotreeks de punten veilig stel de: 15-8, 15-8, 8-15, 15-11. LUSV kwam tegen de lange ploeg van Ruiter VSC blokke rend tekort. Toch was de ploeg van John Groen in de vierde set dichtbij een verlenging van de strijd, maar een 15-14 voor sprong leidde niet tot winst van de vierde set: 10-15, 15-9, 6-15, 15-17 De heren van Gemini waren tegen Delta niet al te best op dreef. Menno Kielman mocht dan in de beginfase aanval lend uitblinken en Hans Hul- legie mocht dat in de slotfase van het duel doen, de 1-3 kwam slechts met pijn en moeite tot stand: 6-15, 15-8, 134-15, 11-15. In de derde damesdivisie was Leython bijzonder goed in vorm. Aanvallend was Maria de Groot niet te stuiten. De Leiderdorpse ploeg kon het zich zelfs permitteren om iede re set een andere spelverdeel- ster in te zetten: 11-15, 12-15, 7-15. Een ontketend NOVO maakte korte mette met Star- iift 3. Binnen vijftig minuten was de ongelijke strijd beëin digd: 15-3. 15-7, 15-12 Promotieklasse De heren van NOVO waren beduidend minder op dreef. Vorige week presteerden de Noordwijkers tegen DAC nog prima, nu werd de ploeg door het laag genoteerde Zevenhui zen 2 aan de kant geschoven: 15-13, 18-16, 17-15 Leython 2 kende alleen in de openingsfase problemen met Gemini 2. Bij de stand 8-1 kwam Ed Hedeman in de ploeg en hij sloeg zijn team naar de setoverwinning. Om dat in het resterend gedeelte de Leiderdorpse pass door vooral Henny van der Hulst beter verzorgd was én de spe lers van Gemini 2 zich teveel aan in het nadeel uitvallende beslissingen ergerden, werd het daarop vlot 0-3 in Leider dorps voordeel: 14-16, 7-15, 11- 15 Donar speelde een wisselende wedstrijd tegen Jupiter. Alleen de vijfde set ging gelijk op. Kees de Bock en Fred Wessels wezen hun ploeg de weg naar de 3-2 overwinning: 15-4, 2-15, 7-15, 15-5, 15-13. De koppositie van DAC kwam tegen Be Fair geen moment in gevaar: 3-0. Bij de dames moest LUSV een punt tegen WW inleveren: 8- 15, 15-11, 6-15, 15-10, 1-15 DAC deed hetzelfde tegen Velo: 3-2. RVV ging in een matig duel net tenonder tegen» NOVO 2. LEIDEN Nutsspaar- bank Trotters heeft onge ïnspireerd een 65-86 ne derlaag geleden tegen BOB. De MSV vrouwen konden het niet bolwer ken tegen koploper Noordkop: 53-70. Het vrouwenteam van Elmex Leiden blijft verliezen, nu werd het 81-38 bij Green Eagles. De derby Blitz- Leiderdorp leverde een overtuigende 76-66 winst op voor de Voorschotena ren. MSV liet het bij Ju- ventus afweten en ging met 71-65 ten onder. Het vrouwenteam van LUSV had te weinig in te bren gen tegen Voorburg 2 en kreeg met 49-71 voor de broek. BVO pakte de zege Leiden bedenkelijk LEIDEN Het Haarlemse Stars bleek niet bij machte veel te ondernemen, toen El mex Leiden na de pauze een droevige vertoning afleverde. Daardoor kon Leiden toch nog simpel afluiten op een 77-63 winst. Aanvankelijk zag het er alle maal nog niet zo bedroevend uit. Leiden speelde zonder Ro bert Miller, die na het uit de kom schieten van zijn pink, afgelopen dinsdag in Delft, twee weken 'niet mag spelen. Kragtwijk was nu de grote man in de rebound en liet bo vendien uit zes schoten even zoveel treffers aantekenen. Ook Ronald van den Bergh en Randy Wiel speelden zich in de kijker. Na de op 44-32 afge sloten rust was er echter wei nig meer te genieten. Het schotpercentage van Leiden was na de pauze niet hoger dan 34. Bovendien werd liefst 12 maal balverlies geleden. Ondanks de sterk schietende Qooper (69% in deze wedstrijd) wist Stars geen potten te bre ken. Bij 77-63 was het povere duel ten einde. bij Rabobank Gouda (72- 96), terwijl Luba een nipt 70-68 verlies moest incas seren bij Rowic. Tegen het lager genoteerde Oud-Beijerlandse BOB faalde Trotters. Tot 26-26, drie mi nuten voor rust. was er nog evenwicht. Bedenkelijk feit was, dat liefst 20 van de Leid se punten door de beide gu ards, Moerer en Van Weeren. moesten worden verzorgd, de anderen waren er met hun ge dachten niet echt bij. Na 26-31 bij rust, verzuimde de ploeg als collectief er nu eens keihard voor te gaan werken. Men sliep rustig voort, voerde de aanvalssystemen bedroevend uit en was na zeven minuten op een straatlengte gezet: 28- 53. Toen was de strijd gestre den, het eind kwam bij 65-86. Topscores Trotters: Van Weer en 20, Moerer 13. Het graag vaart makende MSV had een sterke start tegen Noordkop Met fraaie acties werd de ge doodverfde kampioen na twaalf minuten op 21-12 ge speeld. Vooral in de laatste mi nuten van de eerste helft werd de voorsprong heel snel uit handen gegeven. De'ruststand was zelfs al duidelijk negatief: 31-37. Vervolgens bleek dat er inside weinig klaar gespeeld werd door de Noordwijksen, die in Ria Bröring overigens dit keer duidelijk de sterkste speelster hadden. Omdat het schot het ook nogal liet afwe ten, was het gebeurd. Noord kop, met de indruk makende center Marjan Velzeboer en Jolanda Hoolboom, pakte een 53-70 zege. In Maassluis had het jonge vrouwenteam Lei den nu eens niet de gebruike lijke prima wedstrijdopening. Tegen de full-court man-to man verdediging van Green Eagles was de ploeg niet be stand. Nadat het 24-5 was ge worden, ging het duel een tijd lang gelijk op. Vijf minuten na rust, bij 42-24, beéloot Leiden- coach Karim dat er met meer op een gunstig resultaat te re kenen viel en liet iedereen aantreden om ervaring op te doen. Daardoor werd de ne derlaag nog fors: 81-38. Leiderdorp had een goede start bij Blitz. Na twaalf mi nuten leidde de ploeg met 11- 20. Het in het veld brengen van de Voorschotense junior Henk-Jan Piket en de weer behoorlijk herstelde center Dick Koornneef betekende de ommekeer. Al bij rust stond Blitz, dat veel speelde op de lange mannen inside en waak te voor de Leiderdorpse fast- break, op voorsprong: 38-32. Leiderdorp kwam vooral ver dedigend te kort, de inzet van vijf man tegelijk is uiterst be langrijk tegen een langere ploeg. Bij 62-40 was het pleit beslecht, al mocht Leiden aan het eind nog naderen tot op 76-66. Topscores. Blitz; Koorn neef 18. Leiderdorp: Westrate 16. Tegen Juventus was MSV in Schiedam slecht op dreef. Zowel het schot als de rebound gingen de mist in en er werd ook nog overmatig veel bal verlies geleden. Bij de Noord wijkers liet alleen Johan Steenvoorden een goede in druk achter, het onnodige 71- 65 verlies kon hij echter niet voorkomen. Tot 10-10 ging het goed met het vrouwenteam van LUSV tegen Voorburg 2. Toen al was het echter afgelo pen. De Leidse ploeg liet opge legde kansen liggen, maar had het anders waarschijnlijk ook niet gered. Bij rust was het 18- 36, aan het eind 49-71. Binnen de kortste keren had BVO een 2-13 kloof geslagen bij Rabo bank Gouda. Die ging teniet, maar langzamerhand werd weer afstand genomen. Bij 46- 58, kort na rust. demarreerde de Alphense ploeg naar 51-75. Een op alle fronten sterke par tij kwam van Jozef van Leeu wen, Jan Rombouts werd top scorer van BVO, dat afsloot op 72-96. In Dordrecht ging Luba gelijk op tegen Rowic. Na 35- 35 bij rust, werd het een kleine nederlaag: 70-68. De Leidse ploeg, technisch beter, had het resultaat enerzijds aan zich zelf te wijten, aan de andere kant vond men de scheids rechters matig. Dat laatste vonden die heren van zichzelf trouwens ook. Trotters-speler Hans Pley zoekt een scoremogelijkheid, maar ziet zich duidelijk be lemmerd. LEIDEN Naar verwachting zal Elmex Leiden zeer spoedig een vervanger contracteren voor de te licht bevonden Rudy Williams Vandaag al zal de van San Diego komende Amerikaan Michael Wiley zijn opwachting maken op de trai ning van Leiden. Wiley is een 2.07 meter lange outside shooter. Hij speelde voor de San Antonio Spurs, maar was het laatst actief in San Diego. Omdat hij daar, vanaf het begin van dit sei zoen, meestal aan de kant werd gelaten, is hij nu be schikbaar. Dat zijn kwaliteiten voor Leiden goed genoeg zijn, wordt nauwelijks betwijfeld. Of er een financieel acceptabe le overeenkomst kan worden gesloten, is nog even de vraag.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18