Van der Kleij straft gretig ïNoordwi jk af RCL weinig fortuinlijk Kostbaar verlies Rijnsburgse Boys Belangrijke punten voor Oegstgeest ■SPORTTRIBUNE Steekers en Kuyvenhoven in goede doen Ter Leede en Katwijk blijven op 0-0 steken LEIDSE COURANT MAANDAG 29 NOVEMBER 1982 PAGINA 17 m i [ejEIDEN De veldrijders eekers (Noordwijkerhout) en uyvenhoven (Leiden) boek- ook dit weekeinde weer ,t; (vallende resultaten. Stee- ■wi >rs won gisteren voor de der- achtereenvolgende maal in et Amsterdamse Vliegenbos, adat hij zaterdag in Deventer derde was geworden achter I reede man John Kuyvenho- Deze bezette in Amster- de vierde stek. Junior p artin Overdevest behaalde iar zijn eerste overwinning i dit seizoen. de blubber van Deventer an eek de op het provinciaal kampioenschap beluste Gert Dolfsma niet te stuiten. Vooral niet omdat zowel Stee kers als Kuyvenhoven helemaal ach terin stonden bij de start. Half- koers streden zij echter al om de tweede en derde plaats na dat zij als laatste Hans Boom hadden ingehaald en achterge laten. Kort voor 't einde stelde de Leidenaar zijn tweede plaats veilig. Bij de nieuwelin gen moest Eddy Kouiss van wege pech zijn concurrenten Pluis en Gerritsen voor laten gaan: derde. In de koers voor veteranen en liefhebbers ging Cock van der Hulst met zijn klassering als vierde juist plaatsgenoot Cees Kerkvliet (vijfde) vooraf. In Amsterdam stond geen maat op routinier Steekers. De amateur reed vanaf de tweede ronde al aan de leiding, en zou pas aan de finish zijn collega's weerzien. Van hen matten de ploeggenoten Rol en Kools op allerhande manieren hun con current Kuyvenhoven af. Daar deze in de laatste bocht onderuit gleed door een ris kante manoeuvre moest hij de derde plaats aan Kools prijsge ven, om zo vierde te worden. Alphenaar Michel Meere ein digde als zesde. De nog immer herstellende Martin Overdevest boekte bij de junioren zijn eerste sei zoenszege. Na een slechte start streed de Leidenaar halfkoers al op het voorste plan. Eén ronde later liet hij ook zijn medekoplopers Dekker en Nieuwenhuis achter om alleen aan te komen. Zijn clubgenoot Caspar van der Meer werd achtste. Nieuwling Eddy Kouiss kampte andermaal met veel pech en werd nog achter plaatsgenoot René Guyt vier de. LEIDERDORP Geluk is en blijft een belangrijke factor in het voetbalspel, een factor die RCL de laatste tijd niet begeleidt op de voetbalvelden. De Leiderdorpse formatie toonde tegen Heerjansdam veel inzet, was enthou siast, maar kreeg geen loon naar hard werken en moest met een gelijkspel (2-2) genoegen nemen. Maar wat zou er gebeurd zijn, indien de mannen van trainer Theo de Waard hun tegenstanders met een andere strijdwijze tegemoet waren getreden? De bal ging vanuit de verdedi ging veelvuldig direct naar de punt van de aanval, waar het erg druk was. De overmacht aan Heerjansdam-verdedigers belette de daar aanwezige Dick van der Bijl en Bennie Heemskerk hun toch ruim aanwezige voetbalkwaliteiten ten toon te spreiden. Het was dan ook waarschijnlijk ver standiger geweest de vleugel spelers meer in het spel te be trekken. Vooral gezien het feit, dat beide RCL-goals ge maakt werden na aanvalsop- zetten, waarbij de zijkanten van het veld wel goed benut werden. In de eerste helft ge beurde dat via Hans Braat (Cees Ruis kopte de bal na zijn voorzet knap in) en in de yCATWIJK Een mo- el nent van al te grote gre- igheid, vlak na rust, heeft Joordwijk in de derby d net Quick Boys slechts r(j én in plaats van twee unten opgeleverd. Lutte- 'k< e minuten nadat John (fiarijt de Noordwijkers op nen 1-2 voorsprong had jebracht, meende het cen- ale verdedigingsduo Van everen/Marijt de norma le procedure te moeten v 'olgen door zich bij een ïoekschop mee naar vo- B( en te spoeden. Bij de di- c eet op de corner volgen- rcle tegenaanval bleek de d ïoordwijkse defensie in vanorde achtergelaten. rY jaak Sluys zag zich in z'n 16 entje plotseling met twee Catwijkse opponenten ge- onfronteerd en dat bleek 01 iet even teveel. Te meer laar een van beiden, - i'renk van der Kleij, zich aterdag opmerkelijk tref- eker toonde. Met twee reffers was de 18-jarige pits de gevierde man aan latwijkse zijde. Z'n tweede treffer maakte overigens wel een abrupt ein de aan de tot dan toe volop aanwezige atractiviteit van het duel. De Noordwijkers schrok ken dusdanig van hun eigen onbezonnenheid, dat de risico's verder tot een minimum be perkt bleven. Quick Boys was in de tweede helft op zijn beurt niet in staat het initiatief te nemen. Het duel kabbelde dus verder vrij rustig voort naar een uiteindelijk terechte 2-2 deling. De derby kon ech ter voor de ruim 2500 aanwe zigen evenwel al niet meer stuk. De eerste rondgang le verde een compleet kansenfes tival op. waarbij met name Noordwijk-goalie Dick Dort- mundt het vuur geregeld na aan de schenen werd gelegd. Zonder dat er nu sprake van was dat de Katwijkse thuis ploeg de gasten in de houd greep nam. bleek het elan bij de Janse-formatie voldoende om de Noordwijkers fouten af te dwingen. Zo moest Dort- mundt gestrekt naar de hoek, toen Jan Willem Bogers het leer via z'n scheenbeen naar de benedenhoek van z'n eigen doel zag verdwijnen. Kreeg Mart van der Plas vrije door gang na balverlies van Gerlof, maar trof niet meer dan het zijnet En kon Kees van Rooy- en alleen op Dortmundt af gaan na een te korte terugkop bal van Van Beveren, maar de Noord wijkse doel verdediger wist er nog juist een voet tus sen te krijgen. Echt verrassend was het dan ook niet, dat Quick Boys in de dertiende minuut de leiding nam. Uit een vrije trap van Huug Aan- dewiel kopte de geheel vrijge laten Frenk van der Kleij de bal tegen de touwen: 1-0. Lut tele minuten daarna zag Kees van Rooyen na een lage voor zet van Mart van der Plas z'n- inzet voorlangs verdwijnen. Noordwijk verstevigde de greep op de wedstrijd, waarbij met name Jan Willem Bogers als stuwende kracht z'n waar de voor de Buter-équipe be wees. Beurtelings namen Bo gers en Gerlof positie voor de eigen defensie om daar organi serend op te treden. Een sy steem, dat de door de terugge haalde Sis-tu Pan (Anne Ou- wersloot was daags tevoren ge trouwd) matig geleide Quick Boys-defensie de nodige pro blemen opleverde. Ton Marijt, Bogers en Gerlof konden in eerste instantie de door goed gebruik te maken van de ruimte ontstane mogelijkhe den niet verzilveren. De gast- ploeg moest evenwel ook ter dege attent blijven bij razend- Frenk van der Kley speelde met twee treffers namens Quick Boys een opmerkelijke rol in de derby met snelle tegenstoten van Quick Boys, die onherroepelijk volg den op balverlies. Zo kon Sjaak Sluys de doorgebroken Van der Kleij nog slechts stui ten door middel van een forse overtreding, hetgeen hem dan ook op een terechte boeking kwam te staan. Vijf minuten voor rust slaagde Noordwijk er dan toch in om op gelijke hoogte te komen. Rogers bereikte de op links vrijstaande Gert Jan Bakker, die een wegdraaiende voorzet afleverde. Schuin achterover vallend kopte Timo Gerlof het leer op schitterende wijze over Theo Guyt en vlak onder de lat binnen: 1-1. Nog geen mi nuut later was het aan de an dere kant bijna raak, toen Mart van der Plas na noncha lant terugspelen van Ton Ma- rijt alleen voor Dortmundt verscheen, die ternauwernood redding kon brengen. Klaas Vink was op slag van rust nog in de gelegenheid Noordwijk op voorsprong te zetten, maar schoot naast. Toch zouden de Noordwijkers de leiding nemen. Drie minu ten na rust kon Freek Rienks de doorgebroken Bogers slechts tegenhouden door hem bij de arm te grijpen. Als een duveltje uit een doosje was John Marijt plotseling op de plek des onheils om de bal di- Noordwijk. Hier realiseert eerste doelpunt. reet achter de verbaasde Guyt te knallen. Toen de Buterbri- gade meende dan ook maar. het onderste uit de kan te moeten halen, was daar Frenk van der Kleij die de Noordwij kers het lid op de neus deed belanden. Prompt daalde ook de amusementswaarde enkele strepen. Noordwijk werd wat voorzichtiger, terwijl Quick Boys, dat nu geen ruimte meer kreeg, ook niet in staat was die ruimte te creeëren. Gelegen heidslibero Sis-tu Pan was niet in staat aan de basis van een aanvalsopbouw te staan, ter wijl Huug Aandewiel nimmer z'n stempel op de wedstrijd kon drukken. Slechts Mart de Katwijker koppend zijn van der Plas (zijnet) en Jaij Willem Bogers (over) waren nog gevaarlijk, maar daarbij bleef het daadwerkelijke ge vaar ook beperkt. Met de te rechte uitslag en een overdaad aan spektakel voor rust kon de derby echter bij niemand meer stuk... pAUL VAN DER BIJL Scoreverloop: 13. Van der Kleij 1-0; 40. Gerlof 1-1; 48 John Manjt 1-2; 51. Van der Kleij 2-2. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas. Sis-tu Pan. Rienks, Van Delft, Aandewiel. Gert Ouwersloot, Jonker, Van der Kleij (Van Duijn), Van Rooyen. Mart van der Plas. Noordwijk: Dortmundt, Wendt (Klin kenberg). Ton Marijt, Van Beveren, Sluys. John Marijt. Gerlof. Van Hensbergen (Smits), Bogers, Bakker, Vink. tweede rondgang was het Pe ter Siera, die Pierre van Ge- merden vanaf de vleugel in staat stelde een fraaie half vol ley te produceren. Leiderdorp- se oefenmeester De Waard gaf na afloop toe dat het beter zou zijn meer over de vleugels te spelen. „Maar", zo voegde hij daar direct aan toe, „om dat te doen, moet je natuurlijk wel over echte buitenspelers be schikken. RCL heeft ze ge woon niet". Vleugel of geen vleugel. RCL had een groot veldoverwicht was veruit de sterkste. Heeijansdam, zonder de ge blesseerde Martin Beuk, was geen schim van de ploeg, die Quick Boys vorige week ver sloeg. De elf van trainer Maar ten Keizer kon slechts gevaar lijk worden in situaties, waar in de Leiderdorpers weef eens te gretig waren en er counter- mogelijkheden ontstonden. Merkwaardig genoeg kwamen de Heerjansdam-goals niet voort uit dit soort situaties, maar waren fouten in de RCL-achterhoede de oorzaak van het succes. Na een kwar tier spelen in de eerste helft mocht Jan Visser van een blunderende keeper Peter van der Heyden de gezien de spel- verhouding onterechte 1-0 in koppen. In dezelfde minuut was het weer gelijk, via Cees Ruis. Tien minuten na de thee bekommerde de na een afge slagen corner naar voren stor mende RCL-verdediging zich niet over de geheel vrijstaande Rob Snijders, wiens voorzet door laatste man Jan van der Leek met het hoofd bekwaam werd afgerond (2-2). Er gebeurde trouwens toch veel met hoofd zaterdagmid dag, drie goals en twee (Lei derdorpse) kopballen op de lat. Eén van Peter Siera en de an der van Cees Ruis. Dit laatste speelde zich af in de slotfase, waarin Van der Bijl c.s. aanval na aanval op het vijandelijke doel afvuurden, ook kansen kreeg, maar de bal niet in het ijandelijke net wisten te de poneren. Domme pech verhinderde op die momenten de verdiende treffer een feit te worden... ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 15 Visser 0-1, 15 Ruis 1-1, 47 Van Gemerden 2-1, 55 Van der Leek 2-2. RCL: Van der Heyden. Braat, Ruis, Haneveld, Kammenga. Heemskerk, Bruna. Boendermaker (Schalkers), Siera, Van der Bijl, Van Gemerden. ^LEIDEN Hekkesluiter i de vierde klasse B egstgeest heeft twee be- ngrijke punten gepakt. Dat ging ten koste van ajWoubrugge dat met een 1- 0 verlies werd geconfron teerd. Hazerswoudse Boys speelde na een droevige partij voetbal gelijk tegen Rohda '76: 1-1. KRV ver- Jloor kansloos van het ster- n( ke DSVP. Zevenhoven n doet het de laatste tijd pri- ma. Ditmaal werd Koude- kerk in eigen huis met 0-2 j puntloos gelaten. /Oegstgeest - Woubrugge 1-0 (1-0) fa Oegstgeest stond tot zaterdag hulpeloos alleen onderaan met 0 slechts twee punten. Daarbo- p ven prijkten de namen van Jo- dan Boys en Woubrugge. Bei- den met vier punten. Dat nu is veranderd. Jcnlan Boys verras te door het ongeslagen Sport- lust te kloppen en Oegstgeest won van Woubrugge. Beide streekteams delen nu de staartpositie. Kwalitatief gezien had de ont moeting tussen Oegstgeest en Woubrugge weinig om het lijf. De Boesveld-formatie had dan wel het betere van het spel, hoogstaand was het daarom nog niet Tot halverwege de eerste helft ging de strijd ei genlijk gelijk op, maar op dat moment moest Woubrugge's René van der Kooy gebles seerd naar de kant en was de organisatie binnen de Kolk man-équipe weg. Oegstgeest kwam kort daarop op voor- Sprong. Dat gebeurde via een su-afschop, die was toegekend omdat Cor Buntsma Ton Wer ner (die zich een gewillig slachtoffer toonde) binnen de bewuste lijnen ten val had ge bracht. Leon Meijs liet Gerard Vol water kansloos: 1-0. Na rust trok Woubrugge kramp achtig ten aanval, zonder ech te kansen te krijgen. Oegst geest kreeg die wel, maar om dat Wim den Hollander en Leijs wat precizie ontbeerden, bleef de schade voor Wou brugge beperkt. KRV - DSVP 0-4 (0-1) KRV ging kansloos ten onder tegen het hooggeklasseerde DSVP. Bij rust stond de door FC Utrecht's Dick Advocaat getrainde Pijnackerse ploeg al op een 0-1 voorsprong. Omdat het Katwijkse counterspelletje uit de eerste helft in het twee de bedrijf werd verruild voor een wat massaler aanvalsvorm kwamen er meer kansen voor de bezoekers, die daarvan ook profiteerden: 0-4. Koudekerk - Zevenhoven 0-2 (0- 1) Koudekerk verloor op eigen terrein met 0-2 van Zevenho ven. Na slechts drie minuten keken de Rijndorpbewoners al tegen een achterstand aan. Harry Splinter haalde namens Zevenhoven doeltreffend uit. Na die goal namen de bezoe kers wat gas terug, maar Kou dekerk kon zich geen echte mogelijkheden scheppen. Al leen via vrije trappen wist de thuisploeg enig gevaar voor de Zevenhovense goal te sticht ten. In de tweede helft had Cor Buntsma van Woubrugge achtervolgt Ton Werner. De Oegstgeestenaar zal even later bereidwillig tegen de grond gaan, een actie die Oegstgeest een strafschop en de zege op Woubrugge opleverde. Koudekerk een klein veldo verwicht, maar opnieuw bele ven mogelijkheden uit. Vijf minuten voor tijd velde Cock Helder uit een voorzet van Harry de Boer het defintieve vonnis. Hazerswoudse Boys - Rohda '76 1-1 (1-1) Slechts twintig minuten lang was de strijd tussen Hazers woudse Boys en het Bodegra- vense Rohda '76 het aanzien waard. Na een kwartier spelen kwamen de bezoekers op voorsprong, waarna Jan Plat- teel gelijkmaakte. Daarna paarde met name Rohda hard- spel aan anti-voetbal. De angst om te verliezen was kennelijk sterker dan de wens om een fraaie partij voetbal op de mat te leggen. De wedstrijd bloed de derhalve dood. Vermel denswaardig is nog wel dat Rienk Poot slachtoffer van de harde Bodegravense aanpak werd en dat twee Rohda spe lers in het boekje belandden. BARENDRECHT Rijnsburgse Boys heeft niet kunnen profiteren van de halve misstap van koploper Noordwijk. De Buter-formatie speelde immers gelijk tegen Quick Boys en dat betekende dat RBB kans had om de lijst aanvoerder tot op één punt te naderen. Maar het pakte anders uit. In Ba- rendrecht werd tegen de club van diezelfde naam een kostbaar verlies gele den (2-0), waardoor de Rijnsburgers hét gat al leen maar groter zagen worden. RBB kwam al spoedig op ach terstand. De eerste de beste bal die Barendrecht-spits Beukers kreeg, betekende 1-0. Dat ge beurde in de zevende minuut. Na die tegenvaller waren het de Rijnsburgers, die het beste van het spel hadden. Baren- drecht moest zich, zoals het de gehele wedstrijd zou doen, be palen tot countervoetbal. Na een half uur spelen leek RBB's veldoverwicht beloond te wor den. Rob Gillissen mocht, na dat Jan Hogewoning binnen het zestienmetergebied was neergelegd, een strafschop ne men. Barendrecht-goalie Pier re Scheffers bewees echter zijn goede vorm door het leer te stoppen. Het tweede deel van de wed strijd gaf een soortgelijk beeld te zien als het eerste, een do minerend Rijnsburgse Boys en een op spaarzame kansjes loe rend Barendrecht. Toen Rijns burgse goals uitbleven en er nog slechts tien minuten te spelen waren, werd er vanaf de bank ingegrepen. Lange Wim Driebergen werd, even als John Manuputty, naar het front gestuurd en Marcel van der Blom moest plaatsmaken voor Nico Kuyt. Maar nog voordat RBB aan het geplande slotoffensief kon beginnen, stond de ploeg al met 2-0 ach ter. Dat gebeurde via een om streden elfmeterbal, gegeven omdat Paul van der Blom een duwfout binnen de bewuste lijnen zou hebben gemaakt. Barendrecht's Bas Hokke pro fiteerde van het buitenkansje. Scoreverloop: 7 Beukers 1-0, 80 Hok ke 2-0. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Toét, John Manuputty, Driebergen. De Kroon, Paul van der Blom. Jack Manuputty, Jan Hogewoning, Merbis, Gillissen. Marcel van der Blom (Kuyt). SASSENHEIM Mooi voetbal viel er in de streekontmoeting tussen Ter Leede en Katwijk nauwelijks te zien. Span ning daarentegen was er zaterdag volop in Sassen- heim. Dat de twee ploe gen niet verder kwamen dan 0-0 was daarom niet eens erg. ARC boekte in diezelfde derde klasse A een overwinning op hek kesluiter Vlaardingen. Ook in Alphen weinig fraai voetbal, maar dat was te wijten aan de har de spelopvatting van de bezoekers. Ter Leede - Katwijk 0-0 Ter Leede mistte in de con frontatie met Katwijk duide lijk een afmaker. Kansen wer den er ruimschoots gecreëerd. Wat ontbrak was iemand die die mogelijkheden in doelpun ten kon omzetten. Het Sassen- heimse gemis bleek met name in het begin van de wedstrijd. Via fraaie voorzetten van Jan van Harskamp en Frits Hoek stra waren er mogelijkheden voor Ter Leede. Steeds weer echter verdwenen de kansen als sneeuw voor de zon omdat er gewoonweg niemand stond om de bal erin te schoppen. Katwijk deed het wat dat be treft beter. Alleen hadden on der meer Jan van Duijn en Jan van Dijk de pech dat de Sassenheimse goalie Jan Blan- kespoor prima op dreef was en menig „geheide goal" in de weg stond. Dat gebeurde dan met name in de eerste helft. Maar ook na de thee hadden de Katwijkers het beste van het spel, hoewel Ter Leede's Henny Zoet eenmaal dicht bij een treffer was. Zijn uit een „onmogelijke hoek" ingescho ten bal ketste echter op de paal af. Datzelfde gebeurde Katwijk's Martin van der Plas aan de andere kant en daarom eindigde de partij zoals die be gonnen was: 0-0. ARC - Vlaardingen 1-0 (0- ARC kreeg met een hard ope- rend Vlaardingen te maken. De hekkesluiter wilde koste wat kost met een punt uit Al phen vertrekken en koos der halve voor een stevige aanpak. De jonge Kroese-formatie liet zih door die spelopvatting aan vankelijk nogal intimideren, maar wist zich naarmate de wedstrijd vorderde toch de no dige mogelijkheden te schep pen. De beste kans in het eers te bedrijf was voor Dennis van Ommen, die een door Rene Lammers voorgezette bal vrij kon inkoppen. Maar omdat' juist dat onderdeel niet tot de sterkste punten van de lange Alphense spits behoort, ver dween de bal naast de Vlaar- dingse goal. In het tweede deel kreeg Vlaardingen een straf schop te nemen. Stand-in vooi de nog immer geblesseerde Frans Burger Sjaak van Oos ten stopte de bal echter. Kort daarop gaf Rob Heitinga de Vlaardingse goalie minder kans. Hoewel Heitinga in vrije schietpositie gemanoeuvreerd aanvankelijk wat aarzelde haalde hij toch doeltreffend uit en zorgde zo voor een ver diende Alphense zege. FC Lisse deelt met De Zwerver LISSE De subtopper in de tweede klasse B tussen FC Lisse en De Zwerver (beide ploegen bezetten een derde plaats op de ranglijst) is onbeslist ge ëindigd. Na negentig mi nuten voetbal prijkte er een 2-2 stand op het score bord. Een stand die reeds bij rust was bereikt. De bezoekers uit Kinderdijk kwamen furieus uit de start blokken. Al in de eerste mi nuut van de wedstrijd kwam De Zwerver op voorsprong. Na een vrije trap werd de bal ach ter doelman Nico Groeneweg gekopt. In de daarop volgende 20 minuten werd de Lisser équipe volledig weggetikt, maar kon desalniettemin over eind blijven. Naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg de thuisploeg meer grip op het gebeuren. Met nog een kwar tier in de eerste helft te gaan, resulteerde dat in de gelijkma ker. Uit een rommelige situa tie voor het doel van De Zwer ver wist Ruud Bröring de bal in de touwen te werken. Een minuut later kwam Lisse zelfs op voorsprong. Dat tweede doelpunt werd ingeleid door diezelfde Bröring. De ex- Noordwijker trok de bal terug op de op de rand van het straf schopgebied staande Frans van der Laan, die vervolgens steenhard en doeltreffend uit haalde. Lang mocht FC Lisse niet van de voorsprong genie ten, want nog voor rust kwam De Zwerver langszij. Peter Schalk leed balverlies en dat bekende 2-2. In het tweede bedrijf kregen beide teams gelegenheid om de volle winst te halen, maar slaagden daar geen van beiden in. De beste kans was wel voor Ruud Bröring, maar op een moment dat hij het beste al leen op het doel had af kun nen gaan, verkoos hij de bal in de voeten van de daardoor volkomen verraste Sjoerd Boot te schuiven, die vervolgens niet verder kwam dan een zacht tikje in de richting van het Kinderdijkse doel.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17