I Scylla kampioen na „lolletje" tegen Avanti 5 McEnroe superieur in finale Davis Cup Zwemtop gaat door op ingeslagen weg IsPORTTRIBUNE Reserves Avanti vervullen sportieve plicht Matige prestaties sprintselecties Udo Quick klasse apart Holmes behoudt wereldbokstitel Handbalteam nog steeds groeiende LEIDSE COURANT MAANDAG 29 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 upporters AZ '67 ouden protestmars ALKMAAR Ongeveer 150 supporters van AZ. 57 hebben zaterdagavond voorafgaande aan de huiswedstrijd tegen Excelsior een protestmars oor Alkmaar gehouden. Met spreekkoren en pandoeken hekelden de supporters het bestuur >an de club, dat onder meer voor „geldwolven" .00 n „bontjassenbende" werd uitgemaakt. Volgens e supporters wordt de club na een spelersuitver- [oop nu ook in sportief opzicht naar de afgrond "9* emanoeuvreerd. De politie hield extra toezicht 60 ond het nabij het terrein van AZ '67 gelegen win- lelcomplex van Wastora, maar daar, noch elders ijdens de tocht, deden zich geen incidenten voor. nders was dat bij de ingang van het stadion, aar de politie de handen vol had aan supporters lie zonder plaatsbewijs de wedstrijd bij wilden 45 ironen. Een wat al te agressieve supporter werd laarbij gearresteerd. Volendam wil Korbach niet kwijt VOLENDAM Trainer Fritz Kor bach wil zijn tweejarige verbintenis met eerste-divisievereniging Volen dam voortijdig beëindigen. De Zwol se oefenmeester, die Volendam dit seizoen weer aan de top van eerste- -divisieranglijst bracht, kan zijn maatschappelijke positie tussentijds aanmerkelijk verbeteren. Korbach wil aan het eind van het seizoen, na één van zijn twee contractjaren, weg bij Volendam en heeft het bestuur van die betaald-voetbalorganisatie om medewerking verzocht. Het Vo- lendam-bestuur wil Korbach niet kwijt, maar wil wel meewerken, maar eist dan van Korbach een schadevergoeding. Jenniskens zegt af voor hockeytrip DEN HAAG Jan Karei Jenniskens zal de reis, die het Nederlands hockeyteam van 10-19 december maakt naar Australië voor een tien- landen-toernoooi, niet meemaken. De speler van Tilburg is aan bed gekluisterd door de ziekte van Pfeiffer. De selectie van bondscoach Wim van Heumen ziet er als volgt uit: Van Grimbergen, Hidde Kruize (beiden HCKZ), Hermans, Van der Have, Van Asbeck, Den Hartog (allen Amsterdam), Bos, Scheffer (bei den Oranje Zwart), Van 't Hek (Kampong), Diepeveen, Kooijman, Heijn (Bloemendaal), Pierik (Hattem), Bouwman (HGC), Voermans (Tilburg). Het Nederlands team speelde dit weekeinde twee oefenwedstrijden. Zaterdag werd Kampong met 6-2 verslagen en gisteren leed Oranje met diezelfde cijfers een nederlaag tegen HCKZ. Cuijpers naar eindronde schaken EINDHOVEN Uit de halve finales van het' schaaktoernooi om de nationale titel is dit week einde in Eindhoven slechts één speler tevoorschijn gekomen, die zich voor de eindronde, in april, heeft weten te kwalificeren. Het is Frans Cuijpers uit Utrecht, die groep A won. Voor de overige drie plaatsen moeten beslissingswedstrijden worden gespeeld. In groep A eindigden veteraan Van Scheltinga en Gelpke op dé tweede plaats met een half punt minder dan Cuijpers. In de zevende en laatste ronde verspeelde Van Scheltinga voorlopig zijn kansen door na negen uur van Gelpke te ver liezen. In groep B eindigden vier spelers boven aan, die nu op een nader te bepalen tijdstip een beslissingstoernooi moeten afwerken: Van der Vliet, Timmerman, Hans Kuijf en De Boer. In de slotronde verloor Van der Vliet van Kuijf. Het team van Scyl la, dat het herfst- kampioenschap in de wacht sleepte. V.l.n.r. Hans Lingen, Patrick Swier, trai ner/coach Theo Bakker, teambege leider Jan Spit, Sjoerd Meyer en Anne Vlieg. LEIDEN Drie Scylla-spe- er ers, ontspannen lachend, 'a angs de kant van het veld, CO lummer vier bevindt zich d ichter de tafel en permitteert jk :ich straffeloos geintjes, zoals oi »et onder de benen door ser veren en een soort volleybals- 3e nash. Trainer/coach Theo n Jakker houdt zich op in de h< tantine en is bij binnenkomst je in de speelzaal meer geïnteres- rj ieerd in de verrichtingen van iet damesteam dan in het duel van de heren. Toch wordt dat heren team herfstkampioen in de ereklasse, het hoogste tafel- nnisniveau. Het Hazers- Itvoudse Avanti, de opponent njus. is niet bereid om bij te va dragen in een echt leuk kam- ba pioensfeestje en heeft het vijf- >o de team afgevaardigd. Na een mr mogen de overigens goed-, rillende Hazerswoudenaren iej„wat een afgang, verschrikke lijk dit" mompelend en een 6-0 d nederlaag aan de broek de er kleedkamer opzoeken. Scylla Dkan zich opmaken voor een t«niet al te uitgelaten kampi- fe oensfeestje. Van competitievervalsing wil- ki de de jongste Scyllaan, Sjoerd Meyer, overigens niet weten: b „Het is geen competitieverval- ;ing, omdat Avanti tegen De Veluwe ook met een zwak witeam verscheen. Het eerste team heeft een trainingsstage in Polen aangeboden gekre gen, ik geef ze geen ongelijk, dat ze zijn gegaan. W? hadden het trouwens toch wel gewon nen, ook al waren ze op volle sterkte gekomen". „Natuurlijk is het leuker, wan neer je bij de stand 5-4 de der de game met 21-19 wint en dan kampioen wordt, maar we hadden hier wel op gerekend", meende Hans Lingen en Theo Bakker betitelde het duel te gen Avanti 5 als een „lolletje". Begrijpelijk natuurlijk dat Scylla zonder morren het Ha- zerswoudse presentje accep teerde. Aan de andere kant doet een dergelijke schertsver toning het imago van het Ne derlandse tafeltennis geen goed, wanneer een vereniging zo ongeïnteresseerd met de competitie omspringt. Het maakt de prestatie van Scylla er overigens niet min der om. De Leidse ploeg begon aan de competitie met de blik op „handhaving", kreeg in de openingswedstrijd meteen al een 6-0 aan de broek van De Veluwe, maar herstelde zich de week daarop tegen Val- kenswaard met een overwin ning. Meyer: „Dat was de om mekeer en een leuke opsteker. Twee keer achter elkaar ver liezen is ook slecht voor het moreel". De Leidenaars werkten de competitie af met vier spelers. Iedere week bleef er één van het viertal Patrick Swier, Sjoerd Meyer, Hans Lingen en Anne Vlieg aan de kant; een luxe, die geen enkel ander ereklasse team zich kan ver oorloven. Trainer Theo Bak ker: „Het voordeel is niet in de eerste plaats de speelsterkte. Iedereen blijft gretig. Tegen De Veluwe speelde Patrick niet en die wint de week daar op tegen Tempo Team drie partijen. Een ander voordeel is, dat de druk niet op één of twee spelers ligt. Bij ons was er iedere keer weer een ander die de wedstrijd naar zich toe trok. Daar hoop ik in de twee de helft van de competitie ook op". WILLEM SPIERDIJK LEIDEN De reserves van Avanti, vrijdagavond in een inhaalwedstrijd als „eerste" met 2-6 verliezend van De Ve luwe, hadden zaterdag bedui dend minder moeite met Delta Impuls. Met die zege behoed den de Hazerswoudenaren het Oegstgeester Sjaardema voor degradatie. Sjaardema zelf verloor met 3-7 van Onkyo. De damesderby tussen Scylla en Avanti kende ook al een ongebruikelijk verloop. Step- hien van Gennip moest we gens een plotseling opkomen de misselijkheid opgeven, waardoor Avanti simpel won: 6-2. De Avantireserves vervulden tegen Delta Impuls hun spor tieve plicht tegenover Sjaarde ma. Peter de Groot en Fred van der Zeeuw maakten geen fout en de twee missers van Aljé Kamphuis waren daarom niet belangrijk. Een avond eerder hadden De Groot en Kamphuis overigens nog van Ron van Spanje gewonnen. Sjaardema dus definitief in veiligheid, al ging de Oegst geester formatie dan tegen Onkyo ten onder. Alleen Friso Reitsma (2x) en het dubbel scoorden punten tegen de Haarlemmers. Herman van der Broek miste alle richting en Jaap Polak kwam ook in de laatste wedstrijd niet aan win nen toe. In de derde divisie deelde Scylla 2, dat al enkele weken geleden kampioen werd, de punten met Tempo Team 3. Rob Regeer en Rob van der Zeeuw scoorden samen alle punten. Invaller Nijmaar kwam er niet aan te pas. Hat tricks van Ed van der Berg en Engelbert en een overwinning van Siaak den Elzen, hielden DOCOS op het goede spoor te gen Nieuw Vennep. De reser ves van Sjaardema behaalden op de valreep de eerste en di rect laatste punten tegen de verzwakte mede-degradant Salamanders. Toni van der Boogaard, Oskar Timmermans en Bill van Alphen pakten al ledrie twee zeges, het dubbel zorgde voor het zevende punt. Overige uitslagen: 21 Up - Avanti 3 9-1, FVT - Scylla 4 7- 3, Ilac - Scylla 3 4-6, Avanti 4 - UBTV 6-4, TYBB - Treffers 1 7-3, Back Hands - Treffers 3 6- 4, Avanti 5 - Taveba 8-2, Hotac '68 - DOCOS 2 7-3, De Burcht - Sjaardema 3 6-4, TOGB - Treffers 2 4-6, Scylla 5 - Com bi '67 4-6. Dames De dameswedstrijd tussen Scylla en Avanti beloofde vooraf veel. Nadat Stephien van Gennip na een eerste zege op Marijke Oltshoorn echter wegens ziekte had moeten af haken, was het direct gebeurd. Alleen Marjan van der Vliet verzorgde nog een Leids punt, verder was het Avanti dat via Ellen en José Bakker de klok sloeg. Gisteren diende Scylla nog voor een inhaalwedstrijd tegen het zwakke Koningslust aan te treden. Hoewel Van Gennip nog wat bleek achter de tafel- stond, leverde die ontmoeting geen enkel probleem op. Al leen Marianne Kantebeen ver loor een partij. Overige uitslagen: Avanti 2 - Treffers Bovenkarspel 6-4, Scylla 2 - 't Hoge Huys 3-7, Scylla 3 - Gispen 9-1, Avanti 3 - DOCOS 5-5. WEST-BERLIJN Enkele dagen voor de schaatsinterland te gen Zweden in Assen hebben de Nederlandse deelnemers dit 0) weekeinde tijdens de sprintvierkampen in West-Berlijn matig gepresteerd. Op de in totaal acht afstanden veroverde geen en kele maal een Nederlander een medaille. Wel waren er vierde plaatsen bij de dames: Limbach, Boorsma en Visser. Op de eerste dag kwam Alie Boorsma ten val op de 500 meter, Ron Ket volgde dit slechte voorbeeld zondag op de kilometer. Bij de dames was Thea Limbach als achtste de beste Nederland se, bij de heren veroverde Jan Ykema dezelfde klassering. Sies Uilkema startte niet omdat hij weer last had gekregen van een enkelblessure. „De resultaten zijn me niet meegevallen, maar ook niet tegengevallen", hield de coach van de herensprinters IJ Gauke Nijholt zich op de vlakte. „Het ging redelijk, zonder uit- ce{ schieters". De grote verrassing was de 21-jarige Japanner Akira Kuroiwa, die zich bij de heren als een formidabel sprinttalent presenteer de. Hij deed met tijden van 38,28 en 38,11 (nieuw baanrecord) op de 500 meter sterk denken aan de voormalige Japanse sprint- troef Suzuki. Kuroiwa bleek echter ook over een zeer behoorlij ke 1000 meter te beschikken. Zijn vijfde plaats op de afsluitende kilometer van zondag was ruimschoots voldoende' om de win naar van het vorig jaar, de Canadees Gaetan Boucher, achter zich te houden. In het kader van de schaatswedstrijd Oost-Duitsland - Sovjet- -Unie heeft Andrea Schoene gisteren in Karl-Marx-Stadt het wereldrecord 5000 meter voor dames gebracht op 7.57,71. Het oude record stond officieel nog altijd op naam van de Russin Rimma Sjoekova met een tijd van 9.01,6. Die prestatie dateerde nog uit 1953. Dit jaar zijn al diverse rijdsters sneller geweest, maar het betrof telkens officieuze wedstrijden. De Oostduitse Karin Busch (wereldkampioene) imponeerde met een tijd van 4.35,0 op de 3000 meter, de beste prestatie ooit geleverd op een laaglandbaan. De Sowjet-Unie won de landenwedstrijd met 236 tegen 212 punten. Rob Vunderink heeft zondagavond bij schaatswedstrijden in De- venter, die golden als selectie voor de strijd om het nationale kampioenschap op 8 en 9 januari in Deventer, de 5000 meter ge wonnen in 7 minuten en 32.1 seconden. Het was de beste presta tie van de avond. HILVERSUM In het Win- tersprintkampioenschap gis termiddag op de draversbaan van Hilversum was Udo Quick met Arend de Wrede heer en meester. De vierjarige hengst Zegevierde ondanks een on gunstig parkoers in de uitste kende kilometertijd van 1.17.6. Greatest Action werd tweede voor Monty Buitenzorg die lang aan de leiding had gelo en. 'oor deze draverij met een eerste prijs van 5500 gulden kwam de Amerikaanse hengst in Duits bezit Graf Zeppelin speciaal naar Hilversum over. De hengst heeft een record van 1.13.3 en vertrok als één van de favorieten. Geen mo ment is de hengst in handen van de Duitser Willie Rode ge vaarlijk geweest en kwam kreuoel uit de koers In supertrio 49, van komende zondag 5 december op het drafcentrum Hilversum, ko men veertien paarden over een afstand van 2000 meter aan de start. Trainer Arend de Wrede heeft twee belangrijke kanspaarden in deze supertrio. Zelf komt hij in de baan met Vera van Cornjum en Gerrit de Jong is voor hem gastpi- keur achter de drievoudige winnaar op rij, Ursela H. Udo Buitenzorg kan het dit tweetal moeilijk gaan maken. Uit de laatste vijf starts won de hengst driemaal en was twee maal tweede. Onze favorieten: Vera van Cornjum, Udo Buitenzorg, Ur sela H. Onze outsiders: Vite Pricle, Victor Fortuna en Us Henri Leconte gaat onderuit in het een beslissing brengende dubbelspel met Noah tegen McEnroe en Fleming. GRENOBLE In de fi nale van het toernooi om de Davis Cup bewezen de Franse tennissers Henri Leconte en Yannick Noah voornamelijk dat ze jong en talentvol zijn. Hun ta lenten reikten echter nog niet zo ver dat zij in het sportpaleis van Grenoble boven het niveau van de Amerikanen John McEn roe en Gene Mayer kon den uitstijgen. Vooral McEnroe was voor de Fransen onbespeelbaar. De be slissing viel zaterdag reeds in het dubbelspel, toen een supe rieure McEnroe met Peter Fle ming teeen Leconte en Noah de stand op 3-0 brachten. Daardoor greep de Verenigde Staten voor de 28e maal de Davis Cup. Het treffen met de Franse ploeg eindigde tenslot te in 4-1. Voor de enige Franse' triomf zorgde Noah, die een ongeïnspireerde Mayer met 6- 1, 6-0 versloeg. Michiel Schapers heeft gister middag de kans zich te plaat sen voor de eerste ronde van het tennistoernooi der kam pioenen in Antwerpen met beide handen aangegrepen. Schapers versloeg in een be slissingswedstrijd om een zoge noemde „wild card" Eric Wil- borts met tweemaal 6-1. De partij was binnen het uur af gelopen. Schapers speelt van daag in de eerste ronde van het Europese toernooi der Jean Grandjean. Deze won in een partij om de Belgische 'wild card' in drie sets van zijn landgenoot Jan van Langen- donck: 6-3, 6-7, 8-6. Indien Schapers wint ontmoet hij de Fransman Henri Leconte. De Amerikaan Vitas Gerulai- tis heeft de open Zuidafri- kaanse titel behouden door in dc finale te Johannesburg de Argentijn Guillermo Vilas met 7-6, 6-2, 4-6, 7-6 te verslaan. Ton Sie en René Boers hebben de indoorcompetitie, die ver spreid over drie weekeinden is gespeeld, op hun naam ge bracht. In de derde en laatste ronde, gisteren te Mijdrecht, won het tweetal met 1-6, 7-6, 6-3 van Mentink/Don. Theo Gorter en Robert Hak versloe gen het duo Albert/Panman Verrassend verlies dammer Van der Wal SAO PAULO De grote verrassing in de negende ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Sao Paulo was gisteravond de nederlaag van koploper Jannes van der Wal tegen Djedje Kouassi. Rob Clerc profi teerde als enige van die misstap door te winnen van de Surinamer Autar en hij deelt nu met der tien punten de eerste plaats met Van der Wal. Wereldkampioen Harm Wiers- ma en Kaplan konden in de negende ronde niet winnen. Zij staan beiden één punt ach ter op de twee koplopers. In de achtste ronde bereikten alle Nederlandse deelnemers remi- Het kostte Clerc bijna zes uur spelen voordat Autar wenste te capituleren. Van der Wal kwam tegen Kouassi niet zo goed uit de opening en moest als gevolg daarvan in het mid denspel het ene gat met het andere stoppen om niet geheel te worden overspeeld. Van der Wal kon evenwel niet voorko men dat de 18-jarige inwoner van Abidjan naar een voorde lig eindspel afwikkelde, dat hij zonder inspanning onberispe lijk won. Van der Wal was na de nederlaag lichtelijk aange slagen maar het leek tevens of een grote druk van hem is af gevallen. Het is best mogelijk dat nu weer „vuurwerk" van de Fries kan worden ver wacht. Het voorzichtige spelen ligt Van der Wal nu eenmaal niet Bastiaannet kon een gunstig staand eindspel tegen Diallo op een tempo na niet winnen. Traore combineerde Franca, die nog geen punt heeft vero verd, van het bord en N'Diaye en Guinard namen een extra- -dag rust met een salon-remi- HOUSTON De Amerikaan Larry Holmes heeft zijn wereldti tel boksen in het zwaargewicht met succes verdedigd. In Hous ton versloeg Holmes zijn uitdager Randy Cobb (VSt) met ruim verschil op punten. Geen van de drie juryleden gaf een van de vijftien ronden aan de uitdager. Het was de dertiende maal dat Holmes zijn titel met succes verdedigde. Het volgende gevecht zal volgens Holmes zijn afscheid worden. De Nederlandse boksploeg, die 4 december in Antwerpen tegen Belgie uitkomt, is als volgt samengesteld: veder: Said Kwyasse; licht: Mohammed Elfallah en Ronald Beerlage; lichtwelter: Reg gie Sar en Tyra Bachaou; welter Gilbert Hallie en Romeo Kens- mill; zwaarwelter: Rex Kortram midden: John Vos; halfzwaar: Ramon Voorn en René van de IJssel; zwaar: Ger van Haen. Zaterdag 11 december ontmoet Jong-Oranje in Nieuwegein het team van Jong Denemarken. De Nederlandse afvaardiging ziet er als volgt uit: bantam: Jean-Hu- bert Willems; veder: Marco Vigliaroni; licht: Toon Netten; wel ter: Jan Bootsma, Henk Weber en Romeo Kensmill; zwaarwel ter: Peter Mulder; midden: Monto Oosterchrist en Romano San- ginario; halfzwaar: Arnold van der Lijde en Rob de Smit. UDEN De nationale zwemtop blijft ook na de suc cessen bij de laatste wereldkampioenschappen door gaan op de ingeslagen weg. In de aanloop naar de grote winterevenementen vonden afgelopen weekeinde in Uden selectiewedstrijden plaats en bondscoach Bert Sitters kon tevreden zijn als het ging om het aantal neergezette toptijden. Het totaal bedroeg dit keer vier senioren- en zes juniorenrecords. Bovendien bleek net als bij eerdere grote wedstrijden dit jaar dat een aantal gevestigde toppers het zich opnieuw niet kon veroorlo ven het op hun gemak te doen. Zo was het in Uden louter en alleen feest voor Conny van Ben- tum. De Barneveldse scholiere kende eigenlijk alleen een sei zoen van tegenvallers, maar nadat ze vorige week haar heil zocht en kreeg op de 200 meter vlinderslag via verbetering van een nationaal record, werd zij gesterkt met een ongelooflijk zelf vertrouwen dat opnieuw resulteerde in een nationaal record op datzelfde nummer (2.13,3). Dat zelfvertrouwen kreeg nog meer gestalte in een sensationele zege op de 100 meter vrije slag. Slachtoffer hiervan was haar aartsrivale Annemarie verstap pen, die bij de WK in Ecuador nog zilver veroverde op deze af stand Kreeg Verstappen bij de dames de meeste klappen, bij de heren was dat Hans Kroes. De 17-jarige Lissenaar had zich als geen ander mentaal opgeladen om in Uden te kunnen vlammen. Maar de anders zo scherp startende Kroes bleef nu al bij zijn eerste start, die op de 100 meter vrije slag, op het startblok plak ken. Dat leverde een dikke nederlaag op tegen de zelfverzekerd zwemmende Frank Drost, maar ook tegen Edsard Schlinge- mann. Frank Drost zal nu de 100 meter vrije slag zwemmen tij dens de Europa Cup in het Zweedse Göteborg. Dat doet hij naast optredens op de 200 meter vrije slag en de 200 meter vlinderslag. Voor Kees Vervoorn is de topzwemmerij een aflopende zaak. De in Amsterdam studerende Hagenaar werd op de 100 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag naar de achterhoede verwezen en trok hieruit de conclusie dat hij bij de win tertitelstrijd in maart alleen nog voor zijn vereniging in estafetteverband zal starten. Ook Edward Maasdijk kon niet imponeren. De Leide- naar werd er op de 100 meter vrije slag uitgezwommen, maar kon toch nog zijn Europa Cup-kaartje verdienen via een toch weer knappe winst op zijn specialiteit, de 100 meter vlinderslag. SYKKYLVEN De Nederlandse heren handbalselec tie zag dit weekeinde een goed Polar Cup-toernooi in Noorwegen bekroond met de tweede plaats achter Bul garije. Oranje kwam slechts vier treffers tekort om winnaar te worden. Na de nederlaag in de openings wedstrijd tegen Zwitserland herstelde Nederland zich uitstekend. Zaterdag werd in Molde gewonnen van Bulgarije met 22-21, terwijl gastland Noorwegen giste ren met 24-20 werd verslagen. Vooral de zege op Bulgarije mag verrassend genoemd worden De winst viel echter veel te laag uit. Oranje had halverwege al een voorsprong van 13-10, maar zakte in de tweede helft gedu rende tien minuten terug. Afspeelfouten en het missen van kan sen waren er de oorzaak van dat de Bulgaren de achterstand omzetten in een voorsprong. Nadat het veertien minuten voor tijd 17-16 voor Bulgarije was geworden, knokte Nederland terug. In de spannende slotfase scoorden beide ploegen om en om, waarbij Nederland door middel van Jan-Willem Hamers het laatste woord had: 22-21. Uitblinker bij Nederland was doelman Bob Brouwenstein (Van der Voort Quintus). Voor het duel met Noorvyegen zat de angst er bij de Nederlandse spelers goed in. Het thuisland had zich zaterdag tegen Zwitser land op een schandalige manier misdragen, daarbij gesteund door de zwakke Deense scheidsrechters. Maar liefst zeventien keer stuurden zij een Zwitserse speler voor twee minuten naar de kant en viermaal was er rood. Noorwegen zelf mocht doen en laten wat het wilde. Kennelijk geschrokken van de kritiek op de speelwijze van het eigen publiek wilden de Noren het geschon den blazoen oppoetsen. In Sykkylven zagen ruim duizend fana tieke Noren hun team een afgang beleven. Nederland, met in de hoofdrollen doelman Ron de Jonge en de spelers Jan-Willem Hamers en Wil Jacobs, draaide op volle toeren en bood de thuis ploeg geen schijn van kans: 24-20. Bondscoach Jan Kecskemethy: „Wanneer de juiste instelling er niet is, hebben we het tegen iedere tegenstander moeilijk. Dat Bulgarije verslagen werd, bewijst dat we in principe niet onder hoeven te doen voor sterke B-landen. Ook tegen Zwitserland hebben we kansen gehad, maar toen ontbrak nog de overtui ging. Later in het toernooi hebben we laten zien dat we het we reldkampioenschap met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Het team is nog steeds groeiende". Jong Oranje beëindigde een vierlandentoernooi in Metz als der de achter Frankrijk en Algerije en voor Luxemburg. Bestuur KNBB dreigt met aftreden ZWOLLE Tijdens de algemene ledenvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNVB) ontstond dit week einde even een onprettige situatie toen het hoofdbestuur dreigde af te treden. De vergadering keurde aanvankelijk een voorstel tot contributie-verhoging af, maar kwam op het besluit terug toen het bestuur met opstappen dreigde. Daardoor is het gat in de begroting nu wel gedicht. J. Hermans werd bij deze gelegen heid gekozen als voorzitter van de technische commissie. Hij Volrrf Cliiii»or rlin fnt orolM M'orr? KonoomH cm

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13