Harold Lloyd - sprekende filmacteur in stomme tijd gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 NOVEMBER 1982 PAGlt Rechter moet oordelen over de publicatie van tv-programma's LEEUWARDEN Over acht weken of eerder doet het ge rechtshof Leeuwarden uitspraak in de hoger beroepszaak tussen de NOS en het Nieuwsblad van het Noorden. De NOS vocht gis teren het eerdere vonnis van president mr. J.M. van Riessen bij de rechtbank te Groningen aan. Die stelde dat het Nieuwsblad op basis van vrije nieuwsgaring uitgebreide televisiegegevens mag publiceren. Van de uitspraak van de rechter hangt af of ook deze krant door zal gaan met het verschaffen van programmagegevens van bin nen- en buitenlandse tv-uitzendingen. Volgens de NOS-advocaten mr. E.J. Dommefing en mr. J. van Nederlandse Dagbladpers heeft gesloten. „Het Nieuwsblad is op basis van dit contract gebonden informatie over tv-programma's in beperkte vorm te publiceren", aldus mr. Van Santbrink. „De eigen nieuwsgaring wordt hiermee niet geblokkeerd, maar de krant heeft contractueel een beperking op zich genomen". Bo vendien schendt de krant volgens de NOS-advocaten de au teurswet. „Het programmaschrift verhoudt zich tot het tv-spoor- boekje als een manuscript tot een boek". De raadsman van het Nieuwsblad, mr. T. Schaper, stelde dat de omroepen in de fout zijn gegaan door uitgebreide informatie over tv-programma's aan met name Belgische kranten te geven. „De NOS heeft zich op grond van het contract verplicht niet on der gunstiger voorwaarden informatie aan anderen te geven. Dat staat in artikel 7 van de overeenkomst". Hij wees hierbij op de persvoorlichters van de verschillende om roepen. die naar zijn zeggen in het belang van hun eigen omroep uitgebreide persberichten naar, o.a. Belgische kranten versturen. „Ze willen hun zendtijd extra vergroten en zoeken daarom pu bliciteit. De omroepen kunnen zich te goeder trouw echter niet meer op de overeenkomst beroepen. Zij zijn het die de criteria zuiver moeten houden. Het is in strijd met de Omroepwet en ook met de overeenkomst NOS-Nederlandse Dagbladpers, dat de gegevens in België gekomen zijn. Dan kun je ons er niet van beschuldigen dat wij die informatie met behulp van een compu ter terughalen", aldus mr. Schaper. „Het is een pot-verwijt-de- ketel-situatie. Een kijk-naar-je-eigen-zaak. Nu probeert de NOS haar eigen produkt tegen te houden". Mr. Schaper wees bovendien op het feit, dat op de Waarheid na alle dagbladen in Nederland uitgebreide tv-informatie met titels, tijden en samenvattingen verstrekken. „Zelfs kwaliteitskranten. U moet nu oordelen over de vraag of alle dagbladen wanpresta ties leveren. Of ze dag in dag uit pagina's auteurs-af breuk doen", zo richtte hij zich tot de vice-president mr. J.G. Bever sluis en de raadsheren mr. C.H. Beekhuis en mr. A. Wendels. Hij stelde voor de zaak voor te leggen aan het Hof in Luxemburg „Het Nieuwsblad is nu partij, maar het zou onredelijk zijn als deze krant veroordeeld zou worden en alle andere bladen in Ne derland niet". De overeenkomst tussen de NOS-Nederlandse Dagbladpers is volgens mr. Schaper opgedrongen krachtens artikel 50 van de Omroepwet. „Anders zou de minister wel een besluit nemen. Maar met de maatregel wilde men vrije concurrentie tussen de omroep- en dagbladen voorkomen. Maar omroepen mogen niet dienstbaar zijn aan het maken van winsten voor derden". In dit verband wees hij op de verstrengeling van naar, zijn zeggen fi nanciële belangen tussen Telegraaf en TROS en VNU en AVRO. Geen artiest laat zich verge lijken met een andere, al ziet men soms overeenkomsten. Als Charley Chaplin tot op heden nog steeds wordt be schouwd als de grootste film komiek aller tijden, dan wordt hij op de voet gevolgd door Harold Lloyd, die in de zelfde jaren zich filmisch ac tief toonde. Die twee zijn echter niet onder één noemer te brengen. Chaplin haalde de humor uit zichzelf om hoog. uit hel sentiment van zijn wezen. Harold echter zag er méér dan Chaplin de grap van in om te spelen met de mogelijkheden die de film techniek bood. Beroemd en over de hele we reld bij herhaling vertoond wordt zijn toeristische Uit stapje langs de gevel van een New Yorkse wolkenkrabber. In een opeenvolging van scè nes mielukken al zijn kansen op houvast. Tenslotte moet zelfs de wijzer van de klok uitkomst brengen. Stap voor stap leeft men mee met „le vensgevaarlijke" werk. ter wijl beneden het verkeer normaal voortrolt. Dat was' de truc. Al die verrichtingen van Harold werden één me ter boven de grond uitge voerd tegen een achtergrond van straatbeelden, die men eerder buiten had gefilmd en achter de rug van Harold te rugdraaide. Het moet opval len bij het voor de zoveelste keer zien van deze film over een geveltoerist, dat men op zeker moment steeds dezelf de auto's ziet passeren. Maar de suggestie is zo volmaakt, dat men er als kijker steeds weer intrapt. Van dit soort filrrigrappen. steunend op filmtechniek, zit het werk van Harold Lloyd vol. Dat kan men vanavond weer gewaar worden, wan neer NCRV-tv op Ned. II om 18.57 uur een serie hoogte punten uit zijn meest be roemde films laat zien. Men Harold Lloyd hing zijn humor aan de grote klok. ervaart dan ook opnieuw, dat Harold net als Chaplin trou wens eraan heeft gewerkt als tv-komiek over een „eigen gezicht" te beschikken, een handelsmerk, dat elke verge lijking met een andere artiest uitsloot. Harold bekleedde zich daarvoor met een stro hoed en een simpel brilletje, en zette op zijn gezicht bo vendien de trekken van een mannetje. dat verschrikt keek telkens als zijn natuur lijke opgewektheid werd doorkruist door situaties waar geen mens ook hij niet tegen opgewassen kon zijn. Hij verzon die onmogelijke situaties overigens wel eerst zelf. Hij hing die letterlijk aan de grote klok. Sprekend gezicht Harold, die 77 jaar werd. kwam in zijn jonge jaren in Hollywood terecht. Hij had toen al wat kluchtig circus- werk achter de rug. Voor de film, toen nog in de stomme periode, bleek hij zeer ge^ schikt, omdat hij met zijn ge zicht kon spreken, een gave waarover ook een figuur als Chaplin beschikte. Die bril schafte hij zich daarvoor niet speciaal aan. Slecht van ge zicht was hij daar van jongst af op aangewezen. Hiermee bereikte hij tevens het effect, dat hij met zijn ogen vlak voor de camera bewerkstel ligde Moeite hebbend met normaal zien. zette hij nood gedwongen vaak grote ogen op en die deden het op het filmdoek vervolgens uitste kend. Dit maakte hem intus sen wel tot een van de meest vooraanstaande filmclowns in de '20- en '30-er jaren. De film zat in die jaren om clowns verlegen De rolpren ten van toen liepen nog zon der geluid door de spoelen. In het dramatsche werk on derving men dit bezwaar door tussentitels en ook wel door explicateurs, dat waren mannen die tijdens de verto ning van dit soort films van een briefje af voorlazen wat de filmpersonages tot elkaar zeiden dan wel welke grote smarten zij ondergingen. Die dan ook op het gezicht aflees baar moesten zijn. Uit die tijd dateren de dramatisch ver trokken gezichten op het filmdoek. Film was toen vooral ook een mimische kunst, en een man als Chaplin gold vooral als een groot mimicus, met ga ven vooral in de pantomimi sche sfeer. Harold bleek in dat opzicht minder bedeeld. maar hij toonde weer sterk inzicht in de technische film- grap. Met zijn trucbeelden brengt hij nu nog filmkijkers in de waan, dat het allemaal echt is. Een niet geringe prestatie voor een filmacteur uit het begin van deze eeuw, toen de film als nieuw medi um nog volop in de kinder schoenen stond, Hij kreeg hierbij veel steuyn van filmpioniers als Mack Senneth. met wie hij ook zijn eerste film maakte, getiteld „High and dizzy", die gelijk veel bekijks trok. Er volgden dan ook al spoedig meer films, zoals „The freshman" en „The general", eigenlijk allemaal films, waarin ver vuilers van bepaalde beroe pen in hun belachelijkheid werden gepersifleerd, maar dan wel zo. dat de beoefena ren van die beroepen er zelf ook om konden lachen. Dat blijft dan altijd weer een sterk punt in wat een rasar tiest als Lloyd vermag: niet het belachelijk maken van anderen, maar door de eisen van een .beroep heenprik- kend er de humor van laten De opkomst van de spreken de film maakte overigens geen eihde aan zijn carrière. Hij kwam nadien nog in ge luidsfilms als „Feet first" en „Movie crazy", in welke laat ste film hij de film zelf bela chelijk maakte. Ook profes soren moesten het bij hem ontgelden. Zijn film "Profes sor Beware" kwam in ons land uit onder de titel „Pro fessor Kareltje". Er liep zo veel publiek op. dat hij hier te lande lange jaren heeft ge golden als groot filmkomiek met een populaire naam. Harold Lloyd was trouwens I niet alleen bekend als filmer. Hij schilderde en fotografeer de ook uitstekend. Maar de resultaten" daarvan zag men hier nooit. Wel zijn films. En daar kijkt men nu nog zijn ogen op uit. TON OLIEMULLER li. HENRI Henri Remmers wordt nog sleed achtervolgd met vra gen over zijn optreden met Dries van Agt in zijn inter view met die toen nog zit tende minister-president. Zelfs André van Duin be moeide zich er al mee. En hij niet alleen. Dries staat bekend als een liefhebber- weirenner, die van tijd tot tijd graag wat kilometers onder zich uittrapt. Dat wil de Henri dus wel in zijn tv- film hebben. Goed, hij naar de hei met Dries, tegelijk met twee racefietsen, maar de heren stapten niet op. bleven naast hun gestroom lijnde lichtgewichtjes lopen. Een raar gezicht. Tineke Vos vroeg er kort daarna om in haar tv-praatshow op maandagmiddag. Ten ant woord mompelde Henri toen iets onverstaanbaars voor zich heen. Dezer dagen liepen we Henri tegen het lijf en hebben het toen op de man af gevraagd. Hij hing een verhaal op. waar het verzinsel van afdruipt, maar dat we hier toch even willen vastleggen voor het end M nageslacht. Volgens z verhaal heeft hij samen rr Dries het plan opgevat e nieuw soort trimmen in voeren, te promoten, oer meer bekendheid aan te g aa ven, er een algemeen gea ;uj cepteerd goed van te mji_ ken, het zogenaamde fiefrw wandelen. Daar word J niet. zo moe van als van li pen en niet daas als fietsen Dries zou daarvoi zelfs zijn hoge politie! functie hebben opgegevej Henri heef dat intussen ni| kunnen opbrengen. R blijft zijn gewone tv-journ| listieke werk doen. PHIL Phil Everly van het legen darische duo The Everly Brothers Bye Bye Love, Wake Up Litlle Susie heeft, nadat de broertjes na veel ruzie in 1973 ieder hun eigen weg gingen, diverse pogingen ondernomen om weer in de schijnwerpers terug te keren. Tot nu toe lukte dat in Europa, met uitzondering van Engeland, niet zo best omdat er altijd vergelijkingen werden ge maakt met de hartverscheu rende klanken van Don en Phil. Een van de gevolgen was dat Phil drie jaar niet op de planken stond. Toen hij het na die periode tof* een keer' probeerde, kref"' hij de kous op zijn kop. rj 5 zegt hij: „Nog voor ik hn podium opging, wist ik c%H ik beter weg had kunnir( blijven. Het publiek mo^c gewoon niets van mij hel ben". Na dat desastreuze oi treden liet Phil vijfjaar nPl van zich horen, hoewel liv en toe wel het gerucht g ronde deed dat hij in de st^ dio bezig was met een nieUg we elpee. Het waren uiteir delijk een paar góede vrieP den, die hem overhaald^g' het nog eens te probereilg Gevolg is dat hij het afgelpc pen jaar weer aardig aan weg timmerde. Dat doet h nu o.m. met zijn nieuw single „Louise", die een l^5 dreigt te gaan worden. Oft de single extra onder c aandacht van het publiek jdi brengen, was hij vorifi week in Nederland voor ofl< namen van de TROS-t' t show „Bloemengala Rijnn burg 1982". Het programnjn wordt dinsdag op Ned: fen uitgezonden. h Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuele informatie, her halingen en aanvullin gen op onderwerpen, die al eerder in TROS Aktua aan bod zijn ge komen. 16.15 Sons and daughters. Serie over een tweeling, die na de geboorte vanc elkaar werd gescheiden. Tiende aflevering. 16.40 Veilig skiën is fijner skiën. Eerste deel: Ski uitrustingen. 17.05-17.10 Weekend weers verwachting. Door Jan Pelleboer. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Kunstgeschiedenis. Zesde les. NOS 18.58 Journaal. TROS 19.00 Op volle toeren. Chiel Montagne presenteert de Nederlandstalige top 5. 19.50 Dr. Rènz en Co. Duitse politieserie met Gunther Strack en Claus Theo Gartner. Vijfde afl.: Hans Hohmann zit in de knoei. Bij een van zijn cafébezoeken heeft hij zich uitvoerig beklaagd over zijn vroegere werk gever en nu blijkt diens zaak dezelfde nacht tot op de grond toe te zijn afgebrand. 20.50 TROS Aktua special. Thema: Transmigratie in Indonesië. Samensteller Bob Kroon praat met de minister voor Transmi gratie prof. Zaïn over voorlichting aan de be volking, over de ontgin ning van nieuwe be stemmingen voor de transmigranten en over de begeleiding van de landverhuizers. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Denkbeeld. Serie over het anti-semitisme. Vier de en laatste aflevering: Een niet-opgelost pro bleem. 22.45 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. 18.35 18.50 NCRV 18.57 Sesamstraat. Jeugdjournaal. Harold Lloyd Show. Hoogtepunten uit zijn stomme films. De zevensprong. Jeugdserie van Karst van der Meulen naar het gelijknamige boek van Tonke Dragt. Met: Peter Bos en Czeslaw de Wijs. Negende afl.: Meester Frans de Rode en Geert-Jan Grisenstijn kunnen het goed rriet el kaar vinden. Nu komt het erop aan zonder dat de graaf het merkt op zoek te gaan naar de schat. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 22.35 23.25 NOS 23.40 23.45 Wacht tot hij opbelt. Belgische tv-film van Roger van Ransbeek. Met: Jo de Meyere, Dora van der Groen, Leslie de Gruyter e.a. Korte inhoud: Herman, een politieman, is erop uit een grote vangst te doen. Daardoor kan hij promotie maken en zal hij meer tijd voor zijn vrouw hebben. Maar al les dreigt anders te lo pen dan Herman denkt. Mijn leven op Bamfyl- de. Engelse serie naar de gelijknamige auto biografische roman van R.F. Delderfield. Met: John Duttine, Susan Ja- meson, Charles Kay e.a. Achtste afl.: Alcock, het nieuwe hoofd begint een ware heksenjacht op jongens, die in zijn ogen te intiem met elkaar be vriend zijn. Hier en nu. Actualitei ten. De Quakers. Tiendelige serie over de geschiede nis van de Quakers met medewerking van Jan de Hartog. Vierde afl.: Margaret Fell. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Met een beetje inzicht. Vier generaties op een boer derij. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 De oude dooa. Charlie Chaplin als theaterbezoeker. 17.40 Een op windende vakantiedag. Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. 18.00 Twee ia een paar. Serie. 19.00 Stilte in de zaal! Humoristische situa ties in de rechtszaal. 19.15 Actuali teiten. 19.45 Tommi en de tuinka- boutera. Serie 20 00 Journaal. 20.15 Pro en contra. Discussieprogramma. 21.15 Rudi'a journaal. Showprogram ma van en met Rudi Carrell. 21 45 Ruitenwiaser. Cabaretesk program ma. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De andere glimlach. T^-spel Günter Strack als dr. Renz in de Westduitse politie-serie „Dr. Renz Co" krijgt op Ned. I om 19.50 uur te maken met een brandstichting. van Robert van Ackeren. Met: Katja Rupe en Elisabeth Trissenaar Korte inhoud: Paul en Norma leiden een harmonieus huwelijk zonder grote passie. Als Pauls werk meer beslag op hem legt. trekt Irma zich steeds verder op de achtergrond terug. Dan komt Ellen opdagen, haar vriendin 01.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Zeven kunste naars. Een serie programma's waarin kunstenaars praten over hun werk. Vanmiddag: Antoni Tapies (Barcelo na). 16.35 Altijd ergernis met pop. Komisch programma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 ...en op de tuba blaast Huber. Duitse muzika le serie. Met: Max Griesser, Willy Har- lander. Bernd Helfrlch e.a. 18.20 Sherlock Holmes en dr. Watson. En gels-Poolse serie naar het werk van Sir Arthur Conan Doyle. Met: Geoffe- ry Whitehead. Donald Pickering e.a Afl De zaak Harry Crocker. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De grote prijs. Spel voor schrandere mensen door Wim Thoel- ke Met: het Botho Lucas-koor. Musi- ca Antiqua. Bruce Low en het natio naal ballet van Thailand. 20.50 De grote hulp. Actie Zorgenkind. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Wat zouden we zonder de dood moeten doen. In de serie 'Das kleine Fernseh- -spiel-Kamerafilm' een film van Efi Mikesch over het ouder worden van mensen. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18 00 Het programma met de muis. 18 30 Tv-cursus technisch tekenen. 19 00 De jeugd onderzoekt. 19 45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Film op donderdag: De nietsnutten. Italiaanse speelfilm van Nanni Moretti (1978). Met: Nanni Moretti en LuiSa Rossi. Een bittere komedie over een vierentwintigjarige student met psy chische problemen. 21.55 Markt. 22.40 Familieraad. Gesprek over de rebellie van jongeren. 23.25 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie 18.05 Lo gans vlucht. Amerikaanse SF-serie voot de jeugd Met: Gregory Harri son. Heather Menzies, Donald Moffat e a. Achtste afl.: Logan. Jessica en Rem moeten door een mijnenveld trekken om te ontkomen aan Francis en andere Zandmannen. 18.55 Belgi sche variaties. Korte film van Mare Levie over Belgische landschappen. 19.17 Librado. Programma van de LRTO. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Cinemanie. Filmkwis van Michel Fol- let. 20 55 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Stilte, we draaien. Engelse se rie van Cyrill Coke. Korte inhoud: Ar- nie zit weer eens verlegen om geld middelen. Hij hoopt de bankier Crane te verleiden, waarvoor hij Letty laat aanrukken. 22.30 Sporttribune. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Pro gramma voor jongeren tussen 12 en 15. Thema: Dansen. 19.37 Morgen. Overzicht programma's en medede lingen. 19 45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kijk mensen: boren in de Noordzee. Herhaling van een pro gramma over de exploitatie van de Noordzee-olie 21.05 Prendre. Jo de Meyere speelt op Ned. II om 20.28 uur de rol van politie man Herman in de Vlaamse tv-film „Wacht tot hij opbelt". John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.58 Unbilled. Rechten van immi granten. 20.00 Tomorrow's world. Over wetenschap en technologie. 20.25 Top of the pops. Hitparade 21.00 Sorry! 21.30 Only fools and horses. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Tenko. Serie. 23.20 Question time. 00.18 Journaal. 00 20 The four great seasons. 00.50 Weerbericht. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma. 1908 Ce soir. Actualiteiten, editie Namen, Lu xemburg en Waals-Brabant. 19.00 Journaal. 19.55 Autant savoir. Pere- vuur. 20.20 Les passagers. Franse dramatische speelfilm van Serge Le- roy (1976). Met: Jean-Louis Trintig- nant, Bernard Fresson en Mireille Darc. Korte inhoud: Alex, pas ge huwd met Nicole, gaat zijn stiefzoon afhalen in een internaat te Rome om hem op de lange terugreis beter te le ren kennen. Al vanaf de eerste dag doen zich allerlei mysterieuze dingen voor. waarachter de ex-echtgenoot van Nicole blijkt te zitten. 21.55 La baroussel aux images. Filmprogram ma. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La filiare. Tv-serie van Guy An dre Lefranc. Vierde aflevering. 19.00 La pensee socialists. Politieke uit zending. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Dialogue avec Ie sacre. Vijfde aflevering: Lobi- kunst. 20.30 Concerts en contraste. Bela Bartok-concert door het Filhar monisch Orkest van Luik o.l.v. Pierre Barthölomee. 21.30 Clap, la fete aux images. Programma met korte ama teurfilms. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Pixie and Dixie. 17.25 Jackanory. 17.40 Huc kleberry Finn and his friends. 3.05 ENGELAND BBC 2 17 20 Collecting now. 17.50 The Le vin interview. Dr. Jonas Salk. 18.20 Negus enjoys. 18.40 What on earth...? 19.10 Eureka! 19.40 The cowboy's salute. Tv-film. 20.00 Jour naal. 20.05 St. Martin's lane. Tv-film. 21.30 Russell Harty. 22.00 Yes mi nister. 22.30 Forty minutes. Docu mentaire serie. 23.10 Norwich union tazqe tennis. 23.45-00 40 News- ENGELAND ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 News 19.00 About Anglia. 19 35 Cross roads. 20.00 Survival. 20.30 Only when I laugh. 21.00 Shelley. 21.30 Falcon Crest. 22.30 TV eye. 23.00 News at Ten. 23.30 Folio. 00.00 In the mouth of the dragon. 00.30 Lou Grant. 01.30 The big question. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30-12.00 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV r'.OO Showroom. Programma van Jan Fil- lekers. Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer 17.00-17.15 Duivenplein. Engelse tekenfilmserie. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal. 10.03 Met een. beetje in zicht gaat 'I. Over een boerenfamilie 10.50 Ruitenwisser. Cabaret. 11.35 Stadsgezichten. Spandau. 12.10 Kenteken D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Video- text voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 Weerzien met Halle. De auteur Wolf gang Kohl brengt na dertig jaar'weer een bezoek aan zijn geboortestad Halle. 17.05 Zakgeld-cinema. Over het scholieren-festival. 17.50 Jour naal. 18.00 WWF-club, Jeugdpro gramma. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16 00 Journaal. 16.04 Prikbord. Manifestaties van de maand 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17 00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08 10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.40 School televisie. 18.00 Hallo Spencer. Serie. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12 00 T«let#hat. 14.00-15.30 School- televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 La fi- liere. Tv-serie in acht delen van Guy Andre Lefranc. Vijfde aflevering. ENGELAND BBC 1 :10.00-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Pigeon Street. 15.02 Scene. 15.35-16.00 A good job with pros pects. 16.55 Play school. 17.20 Pixie and Dixie. 17.25 Jackanory. 17 40 Hong Kong Phodey. 17.50 Cracker- ENGELAND BBC 2 11 30-12.25 Schooltelevisie. 17.20 Looking good, feeling fit. 17.45 Zone of occupation. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 A hand ful of songs. 13.10 Once upon a time. 14.00 News at One. 14.20 An glia news. 14.30 About Britain. E Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen En ble - 16.30 Programma voor'kle - 16.40 Van stad en land: Brab 17.02 Rozegeur en prikkeldra 18 06 Hier en nu - 19.02 De ge-^ denis van de brassband - 20.03I kant - 21.02 Magazine over hoti^ toerisme en 'n avondje uit - i Donderdag-sport - 22.55 Kant ningen - 23.02 (NOS) Met het o<i morgen HILVERSUM 2 R - 15.54 Achterland - 17.00 Actuff] ten - 18,10 Het Europa van de 18.20 Politieke parti|en - 18.30 II -programma - 19.00 Tussen de rl - 19.10 Berichten uit het achterlij 19.20 Programma over wetenscC beoefening - 20 03 Radio Vitrl 20.30 Spectan - 21 30 Teleac - Liturgievieren met geestelijk geh capten - 23.00 Het kastje van 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18 03 (NOS) De avondspits - (TROS) De Engelse popmuziek i jaren '50 en '60: Adam Faith - Soul- en disco-show - 22.02 Schrama - 23.02 Recent popwer HILVERSUM 4 - 16.00 Woord en lied - 16.40 Th gische verkenningen - 17 00 Ovi me Hilversum 2 - 20 00 (NOS) eert door het Orlando Kwartet - onder de groene linde - 21.15 Nt landse muziek - 22.00 Horizon - l Muziek uit de Middeleeuwen e; naissance. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 mandsland - 6 02 De ontbijtsh 8.06 Actualiteiten - 8.16 Plata gramma - 8 53 Pastoor A.C. tf schelders - 9.03 Adres onbeke 10.03 Muziek op bestelling - I Ratel - 11.53 Pastoor A.C. (I schelders - 12.03 Nu hoor ik heti 13.06 Actualiteiten - 13.16 The1 plet - 15.03 Programma met Juk Corte - 15.30 Familie luistersj 16.02 Op de valreep HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdiej 9.33 Serie uitzendingen over worden - 11.02 Schoolradio - I Homonos - 12.00 Regio-lokaal - I Forum bespreekt het laatste niel 13.10 De stem van de spreH minderheid - 14.33 Teleac - I (VARA) Radioweekblad - 15.1| media deze week - 15.35 Del draad - 16.35 De stem des vfl 17.00 Confrontatie HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning -j Tijdsein - 9.03 De muzikale fruiti - 10.02 Muziek motief - 10.30 (N Pop non stop - 11.03 Popsjop -1 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bar| - 7.02 (VOO) Ochtendstemming Strauss en Co - 9.45 Los Arj Philharmonic Orchestra o.l.v. Maria Giulini speelt Beethof 10 30 Muziek voor miljoenen - Hans Mondt presenteert nl grammofoonplaten - 13.05 W Philharmoniker o.l.v. Eugen Jq spelen Haydn - 14.30 (VPRO)j Music America 1982 - 16.00 Del de beweging: composing the rj 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvj 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Q versum 2 op elk half uur van 7.3 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18 00. 20.00. 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk hei van 7.00 tot 24.00 uur en Hilverl om 7 00. 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2