dagbladondernemingen in problemen MARKTEN Akkoord getekend, maar vrijheid blijft Fouten kostten Centraal Beheer honderd miljoen Amsterdamse beurs voortvarend uit de startblokken Beurs van Amsterdam gr- jONOMIE LEIDSE COURANT DONDERDAG25 NOVEMBER 1982 PAGINA IS |ter spant geding aan en oud-concurrenten )EN Christopher Morris, de curator in het faillis- )it van Laker Airways Ltd, heeft bij een federèal ge lhof in Washington een geding aanhangig gemaakt een aantal concurrenten van indertijd wegens sa- ivering om Laker uit de markt te verdrijven. Laker lét grote bekendheid met zijn „SkytrairT'-arrangemen- soor zeer goedkope vluchten zonder franje. In februari i het bedrijf failliet. Van Pan American, Trans World, Lufthansa. Swissair, British Caledonian, McDonnel lilas en McDonhell Douglas Finance wil Laker een aieloosstelling omdat zij gezamenlijk zouden hebben 'Laker om zeep te helpen. Hoe groot het ge- ujde bedrag is heeft Morris niet meegedeeld maar naar idt gaat het om bijna een miljard gulden. De schulden e^aker worden op ruim een miljard gulden becijferd, oiverwachting zal de verkoop van de luchtvloot onge- >tjde helft daarvan opleveren. Het ziet ernaar uit dat bfc jaren gaat duren. Aandeelhouder wil onderzoek bij Amsterdam Rubber AMSTERDAM De heer J.K. Leutscher, grootaandeelhouder van Rubber Cultuur Maat schappij Amsterdam RCMA heeft het bestuur van deze vennootschap verzocht eraan mee te werken, dat er tijdens de jaavergadering op 29 november een commissie van onderzoek wordt ingesteld. De heer Leutscher stelt vast, dat het eigen vermogen van RCMA nu 6,5 miljoen negatief is. Dit betekent volgens hem, dat als men alles meerekent, er in de afgelopen tien jaar bij Amsterdam Rubber ruim ƒ38 miljoen is verloren. „Hier bestaat geen enkel uitzicht meer voor aandeelhouders", zo heeft hij direc tie en commissarissen laten weten. Daarom vraagt hij om een onderzoekscommissie, die het vertrouwen van alle aandeelhouders heeft en die van haar bevindingen verslag zal moeten Groot aantal mijnsluitingen dreigt in Groot-Birittannië LONDEN - De Britse staatsonderne ming national Coal Board zal binnen acht jaar zestig van de 197 kolenmij nen in Groot-Brittannie sluiten als daar geen nieuwe reserves worden ontdekt. In de afgelopen tien jaar zijn er in Groot-Brittannië al 89 ko lenmijnen gesloten. De mijnwerkers vakbond heeft aangekondigd al het mogelijke te doen om de mijnen open te houden en de arbeidsplaat-' sen te behouden. De Britse kolen- mijnbouw is zwaar verliesgevend. De NCB leed vorig jaar een verlies van 428 miljoen pond sterling (1,9 miljard gulden). Internationale congressen leveren ons land deviezen op UTRECHT De afgelopen twaalf maanden hebben een kleine 100.000 buitenlanders, om precies te zijn 95.000, een in ons land gehouden internationaal congres bezocht. Het aantal Ne derlandse deelnemers was ongeveer 30.000 en tesamen namen zij deel aan ongeveer 300 con gressen en daarmee verband houdende evene menten. De kosten van organisatie, vervoer en de verblijfsuitgaven hebben in totaal 220 mil joen gulden bedragen, waarvan 75 procent in de vorm van deviezen. Deze cijfers werden gis teren in Utrecht bekendgemaakt door W.V. van Halder, directeur van het Nederlands con gresbureau. op een bijeenkomst die gewijd was aan „het congreswezen in Nederland". Nederland kan op congresgebied een vergelij king met het buitenland zeer goed doorstaan, aldus Van Halder. |OR ECONOMISCHE TERUGGANG EN VAAG OVERHEIDSBELEID Nederlandse dagbladwereld zit diep in de problemen. Niet alleen Bpen ook de krantenbedrijven met de gevolgen van de economi- j recessie, maar daarnaast zijn er andere zaken die de toekomst de dagbladen bedreigen: in het bijzonder de door het parlement Taarde plannen tot uitbreiding van de STER-zendtijd en de onze- leid over het door het nieuwe kabinet te voeren mediabeleid. [AAG De krantenbe- kenmerken zich op dit it door een defensieve ling. Dat is niet verwon- in het licht van de situ- de economische ont gingen én het onduidelij- -»geringsbeleid die op prste gezicht grote geva- oor de toekomst van deze .bedrijfstak kan opleve- juist omdat hij oud jpen historie heeft waarop ■ots mag zijn heeft deze |fstak ook een grote veer- |t. De voorzitter van de in •P verenigde dagbladuit- drs. A. A. J. W. Thijs- onlangs: „Wij willen njens bevestigen dat dag- pi tge vers ondanks de eco- neergang van dit jj»nt en ondanks fabelach- elektronische ontwikke- ji geloven in de toekomst de oude, vertrouwde jaren worden, zoals e|ndere bedrijven, de dag- jndernemirtgen gecon- eerd met forse kostenstij- n die onvoldoende door vming van de inkomsteh t en gecompenseerd. Vorig "laaide het advertentievo- van de dagbladen met ddeld 11,7 procent (in het 1|der de personeelsadver- toonden een krachtige ping); daar kwam bij dat ujlagecijfers voor het eerst P'jaren (licht) daalden: een procent. Aangenomen _-jjt dat het beeld dit jaar lagunstiger zal zijn (eerder fcstiger) en dat de per kje ven voor 1983 bepèald lonnig zijn. pentraties gjjrland telt op dit moment leagbladondernemingen die sjtaal 46 kranten uitgeven. ï$tale dagbladoplage beliep, het jaarverslag van de eind vorig jaar 4,59 mil- en exemplaren (een jaar -sfoor 4,61 miljoen). De wat ®$r ingezette daling van de van het aantal abonne- ,ijen houdt, naar men mag t lemen, verband met de af- i hg van de koopkracht. Bij "2l aantal „consumenten" neemt de neiging tot samenle- zen (met alle ongemakken van dien) toe en in enkele gevallen wordt het tweede dagblad af geschaft. Volgens de NDP is de daling van de totale oplage relatief beperkt gebleven dank zij een vrij sterke stijging van de losse verkoop. De oplage verhouding tussen de categorieën dagbladen is nu als volgt: landelijke ochtend bladen 31 procent, landelijke avondbladen 10 procènt en re gionale dagbladen 59 procent. Voor het eerst sinds jaren ver toonde het gemiddelde aantal redactionele pagina's dat de voorafgaande vijf jaar was ge stegen, in 1981 een lichte da ling. Een interessant gegeven is nog dat de dagbladonderne mingen vorig jaar aan inkom sten 880 miljoen uit abonne mentsgelden ontvingen en 1,1 miljard uit advertenties. In de afgelopen twintig jaar zijn nogal wat dagbladen ge heel verdwenen (het bekend ste landelijke voorbeeld is De Tijd), maar andere hebben het hoofd boven water kunnen houden, mede dank zij forse concentraties in de uitgevers wereld. Enkele grote uitgevers die bij deze concentratie-ont wikkeling betrokken waren zijn Perscombinatie (De Volks krant, Het Parool en Trouw). Elsevier-NDU (a.m. NRC Han delsblad, Algemeen Dagblad. Brabants Nieuwsblad. De Dordtenaar en Rijn en Gou we), Wegener (Nieuwe Apel- doornse Courant. Noord Ve- luws Dagblad, Tielse Courant en de Vallei, Drents-Groning se Pers, Winschoter Courant, Utrechts Nieuwsblad. Amers- foortse Courant), VNU (Bra bant Pers), AUDET (De Gel derlander-De Nieuwe Krant, De Limburger, Dagblad voor Noord-Limburg en De Stem), Damiate Pers (Haarlems Dag blad, de Typhoon, Nieuwe Noordhollandse Courant §n Leids Dagblad), De Telegraaf (De Telegraaf, Nieuws van de Dag, Limburgs Dagblad en een aandeel in Verenigde Noord hollandse Dagbladen) en Sijt- hoff Pers (Het Binnenhof. Leidse Courant, Haagsche Courant, Rotterdams Nieuws blad, Goudse Courant en aan deel in Provinciale Zeeuwse Courant). Dit jaar verdween na enkele jaren weer een dagblad van het tapijt: Het Vaderland, een 113 jaar oude Haagse krant. Ingrijpende bijstand-operaties van het moederbedrijf NDU vermochten niet dit befaamde dagblad te redden: de onder gang van Het Vaderland ver oorzaakte een schok in de uit geverswereld. Overheid De ondanks de vele tegensla gen toch springlevende dag bladpers beklaagt zich, evenals de Nederlandse Organisatie van Tijdschriftuitgevers en de Nederlandse Nieuwsblad Pers, terecht over gebrek aan effec tieve belangstelling van de kant van de rijksoverheid. Op eenvolgende ministers van CRM (nu WVC) beleden hun geloof in de noodzaak van in standhouding van een pluri forme dagbladpers, maar het feitelijke resultaat ervan was niet al te groot. De in de jaren zestig ingevoerde STER-recla- me op radio en televisie bleek een regelrechte bedreiging voor de gedrukte media te zijn. Weliswaar konden de kranten uit de STER-op- brengst enige compensatie krijgen voor gederfde inkom sten, maar het kwaad was al geschied: de uitgevers van ge drukte media konden aan de STER niet deelnemen. Daar kwam bij dat de kranten als gevolg van de houding van de rijksoverheid (Economische Zaken) slechts mondjesmaat duurder mochten worden zo dat de abonnementsprijzen ook nu nog betrekkelijk laag zijn. En als klap op de vuurpijl wijzigde de minister van fi nanciën in 1979 nog het btw- tarief voor kranten en nieuws bladen: het ging, ondanks waarschuwingen van uitge vers en vakbonden, van nul naar vier procent. Een beetje kenmerkend voor het gebrek .aan echte belangstelling is dat een kamermeerderheid voor terugbrenging van het btw-ta- rief naar nul procent is, maar die kamermeerderheid heeft De pers van Sijthoff Pers in Rijswijk dat er nog altijd niet doorge drukt. In de jaarlijkse rijksbegrotin gen ging in de paragrafen over het mediabeleid altijd verre weg de meeste aandacht naar de omroep. Dat is „Hilversum" van harte gegund en die aan dacht is ook hard nodig, maar de gedrukte media raakten telkens in "het gedrang. Daar kwam bij dat de besluitvor ming in Den Haag over voor de gedrukte media belangrijke zaken, waarbij het Bedrijfs fonds voor de Pers betrokken is, buitengewoon traag was met alle gevolgen van dien. We wachten nu ook nog steeds op het ontwerp voor een nieu we Perswet waarop al vele ja ren door de betrokken organi saties wordt aangedrongen. Economische recessie (minder advertenties, minder abonne menten), traag en niet-effec- tief regeringsbeleid, allemaal factoren die de stemming in dagbladland verslechteren. En daar komt nu nog het erg vage media-deel van het regeerak koord bij. In deze mediapara- graaf wordt onder meer reke ning gehouden met uitbreiding van de STER-zendtijd (weer een verschuiving van reclame budgetten van radio en tv?) en een rol van reclame in de-lo kale omroep. Ook dat laatste verontrust de NDP en de NNP ten zeerste. Het bestuur van de NNR (Uitgevers van lokale en regionale één of meer keren per week verschijnende abon nementsbladen) sprak onlangs van een „onweersdreiging". En in het NNP-blad verscheen de kop „Het einde van een be drijfstak?" Kabelkrant D,e Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) onderkent in zijn in september gepubliceerde ad vies over „samenhangend me diabeleid" de grote gevaren die de kranten' bedreigen, maar met een erg duidelijke remedie komt de WRR niet Als één van de mogelijkheden wordt deelneming van de krantenuitgevers aan de ex ploitatie van kabeltelevisie ge noemd. Die weg had erikele maanden tevoren ook de toen malige minister van CRM Van der Louw in zijn nota „Kiezen en kabelen" gewezen. De Ka belkrant zou inderdaad een mogelijkheid zijn, maar de uit- Andere redactionele formule bij Trouw en Het Parool (Vervolg voorpagina) AMSTERDAM Bij de Perscombinatie, uitgeefster van Het Parool. Trouw en de Volkskrant, zullen niet alleen 225 arbeidsplaatsen moeten verdwijnen, waarvan dertig dwangmatig, er zullen ook veranderingen worden aange bracht in de redactionele formule. Voor Trouw zal financiële ruimte worden geschapen om een nieuw lezerspubliek aan te trekken. Het is de bedoe ling de (christelijke) identiteit van Trouw te richten op een nieuwskrant met een bredere basis, meer dan tot nu toe gericht op het politieke midden. Bij Het Parool, waar de situatie zeer zorgelijk is, Zal alle energie zich richten op behoud en verbetering van de posi tie van het blad in Groot-Amsterdam, met als formule „een Amsterdamse krant van landelijke allure". Daarbij geldt een progressieve opstelling en een benadering van het nieuws, gericht op directe betrokkenheid met de lezers. Bij de Volkskrant, die als enige van de drie bladen binnen de Perscombinatie succes heeft, zal de huidige redactionele formule uitgebouwd en verdiept worden. gevers onderschatten bepaald niet de daarmee gepaard gaan de problemen: het uitgeven van een krant is nu eenmaal iets heel anders dan het (mede-)exploiteren van een omroep. En dagbladjournalis ten zijn niet per definitie tege lijk geschikt voor tv of radio. Maar goed, daarover valt te praten. De NDP is en blijft (mét de NNP) uitermate bevreesd voor de invoering van lokale STER die voor een aantal kranten het water boven de lippen zou doen stijgen. Toen mevrouw Gardeniers nog minister van CRM was wees zij lokale en regionale STER af om de dag en nieuwsbladen niet in nóg grotere problemen te laten ra ken. In de kringen van NDP, NOTU, NNP en de Mediabon den wordt vurig gehoopt dat dit standpunt straks ook in de Medianota van minister Brinkman zal doorklinken, maar .men is daar nog lang niet gerust op. Strijdlust De krantenbedrijven gaan op nieuw een moeilijk j moet. Uit de tot geworden gegt dernemingen scheidene erv; bezuinigen, maar, voegen ze eraan toe, de kwaliteit van het produkt mag er niet onder lij den. Uiteraard hebben bezui nigingen ook in de krantenwe reld trieste aspecten, onder meer dat van de werkgelegen heid. Maar bij de dagbladon dernemingen bestaat ook de strijdlust om te overleven. Per slot van rekening is de krant een meneer en de geschiedenis heeft evenals het huidige tijd perk (in Nederland en daar buiten) aangetoond dat de krant nog steeds haar geheel eigen taak heeft in het infor matiecircuit. Wel mag en moet van de overheid geëist worden dat ze de krant via de daartoe bestemde kanalen (prijsbeleid. Bedrijfsfonds voor de Pers) in staat stelt haar taak in onze sa menleving te blijven vervul len. Tenslotte nog een uitspraak van NDP-voorzitter Thijssen: „Omdat door de veelzijdige be nadering van het nieuws niets van belang aan de aandacht ontsnapt bekleedt de dagblad pers, meer dan welk ander médium, de functie van waak hond en tevens gangmaker van de democratie". iu spieveiling Leiden. Andijvie 58- 1 Boerenkool 34-54. Rode kool 3( Spitskool 78-89. Prei 42-85. -tie 164-175. Spruiten A 36-41. siljtn B 46-49. Spruiten C 35. D 35-65. Uien 20-40. Witlof Knolselderij 21-56. Sla 18- VELUWSE EIERVEtUNG :eiVELD OWd. 24-11 - Aanvper 2.114.200 stuks, „Jig redelijk Pri|zen in gulden per 100 gieren van 50-51 gram 10.50. 55-56 '1,1,70, 60-61 gram 12.10-12.05. 65-66 0*.2S lujlARKT WOERDEN 24-11. - Aanvoer 22 partijen. Prijzen in 9 05. de handel w IRKT DEN BOSCH osch Aanvoer 7624. runderen ksiraskalveren 538. vette kalveren 58. ie kalveren 2504. schapen 1076. ge.- p} slachtvarkens 681» slachtrunderen Sfin guldens: melk- en kallkoeien. per 311250-320. gulste koeien 1500-2000. infrzen roodbont 2100-3150. zwartbont 850. klamvaarzen 1750-2150. gulste 1600-2100. pinken 950-1900, gras- Jïi 650-1400. nuchtere kalveren tok- ''•nterij roodbont 300-635, zwartbont ,J5. weideschapen 90-170. lammeren I, stieren 1e kwal., per kg gesl. gew. p.40. 2e kwal. 7 70-8.80. vaarzen 1e per kg gesl. gew. 7.50-8.60. 2e kwal. [50. koeien 1e kwalper kg gesl. gew. i.60-6 75. 3e i 1e kwal. 3.20-3.35. 2e kwal. 20. 3e kwal 2.40-3.05. vette scha- r stuk 160-225. vette lammeren (prijzen slachtvee zijn volgens en wegen P V V regeling) it, resp aanvoer, handel en pnizen i kallkoeien kleiner - normaal - ge uite koeien gelijk - rustig - lager. Iveren kleiner - vlot gelijk, vette kal- normaal - gelijk, nuchtere kal- - traag - lager, atloop minder. rustig - ge- n krant ontvangen? Bel en 18.00 en 19.00 uur, za- Bgs tusen 14.00 en 15.00 nummer 071-122248 en "krant wordt nog dezelfde jlti nabezorgd. TUSSEN WERKGEVERS EN WERKNEMERS DEN HAAG De centra le organisaties van werk gevers en werknemers zullen, als zij vrijdagmid dag weer een ontmoeting hebben met een kabinets delegatie, er bij de rege ring op aandringen de voorwaarden te scheppen, die de realisatie van hun akkoord mogelijk maken. Zij kondigden dit gisteren aan nadat hun voorzitters tijdens een korte ceremo nie de overeenkomst had den getekend. Volgens dat akkoord doen beide partijen een beroep op de bij cao-onderhandelingen betrokken partijen, om bij die besprekingen arbeids tijdverkorting aan de orde te stellen, eventueel te re aliseren door inlevering van prijscompensatie. Alle partijen legden er giste ren de nadruk op, dat de cen trale organisaties de aangeslo ten bonden geen decreet heb ben willen opleggen. Die bon den behouden hun volle on derhandelingsvrijheid„We hebben slechts mogelijkheden willen aanbieden, geen een heidsworst. De zaak moet de centraal bespreekbaar worden in de strijd tegen de werkloos heid". De mate waarin men bereid zal zijn in cao's arbeids tijdverkorting op te nemen en daarvoor loon in te leveren, zo werd er aan toegevoegd, zou van het kabinet afhangen. Naar de werkgevers toe ver taald. betekent dit volgens hun voorzitter Van Veen, dat de lasten van het bedrijfsleven aanzienlijk en snel verlicht moeten worden. De vakbewe ging verstaat daar onder, zo zei FNV-voorzitter Wim Kok. dat niet' door allerlei maatre gelen de koopkracht zo wordt aangetast of onevenredig ver deeld, dat geen extra loonoffer kan worden gevraagd. Ook zou volgens Kok de overheid voor wat haar éigen personeel betreft, in de geest van het ak koord moeten handelen. „De regering zou er verstandig aan doen de voorgenomen bevrie zing van ambtenarensalarissen en uitkeringen nader te over wegen in het licht van ons ak koord", aldus Kok. Ontslagen bij Boele Bolnes RIDDERKERK Boele Bol- nes in Ridderkerk gaat over tot gedwongen ontslag voor 165 van de 1300 werknemers als gevolg van het afnemen van de scheepsreparatiemarkt. Bij de dochterondernemingen D. van de Wetering BV en Ketting Muilwijk BV, beide te Rotterdam, allen geen ontsla gen Gevechts vliegtuig Een nieuw type Amerikaans ge vechtsvliegtuig maakt een proef vlucht over de Mo- jave woestijn in Californië. Het vliegtuig wordt vanaf de grond be diend, waardoor het mogelijk is ris- ggiaB kante tests met het -.tw, vliegtuig uit te voe- mi^K '«n. APELDOORN „Bij het Vastgoedbedrijf van het verze keringsconcern Centraal Be heer zijn in het verleden fou ten gemaakt en verliezen gele den. Wij realiseerden ons niet goed dat zich onder de door ons gefinancieerde projectont wikkelaars, speculanten be vonden". Aldus de heer G.F.Boreel. lid van de Raad van Bestuur van Centraal Beheer, die daarmee reageert op berichten dat de werkmaatschappij Vastgoed verliezen van ongeveer hon derd miljoen gulden heeft moeten incasseren. „In overeenstemming met de richtlijnen voor onze coöpera tieve vereniging moesten de andere maatschappijen toen „lappen". Het geld werd opge bracht door Pensioenverzeke ring en Schadeverzekering", aldus de heer Boreel. Hij ont kent overigens dat dit (ver gaande) gevolgen zal hebben voor mensen met een pensi oenverzekering bij CB of met een schadeverzekering. Boreel: „Mensen die een pensi oentoezegging van de werkge ver hebben, zullen er niets van merken. De werkgevers (de contractanten) zullen op min der winst moeten rekenen". Mensen die direct zaken doen met CB en dus geen „tussen station" hebben, bij voorbeeld in de vorm van een werkge ver. krijgen wat door CB gega randeerd is; daarnaast kan hun winstuitkering marginaal kleiner worden. De gevolgen van de strop voor het schadebedrijf zijn dat er waarschijnlijk geen restitutie (5 procent) op schadepremies voor auto's zal worden uitge keerd. Premieverhogingen zit ten er bij Centraal Beheer op korte termijn in deze sector niet in. AMSTERDAM De gang van zaken op de Amsterdamse effectenbeurs pakte gisteren anders uit dan waarop, gezien de voortekenen, was gere kend. De Newyorkse effecten beurs was namelijk teleurstel lend gesloten. De Dow Jone- s-index op Wall Street schoot weer onder de magische grens van 1000. Amsterdam, waar de stemming doorgaans een weerspiegeling is van die in de V.S., 'schoot echter voortva rend uit de startblokken. Met name Ahold, KLM, Heineken en Unilever gingen behoorlijk omhoog, opgestuwd door voor al buitenlandse belangstelling. Ook Nedlloyd schoot omhoog, maar dit was een gevolg van de dinsdag gedane mededeling dat het concern uit zijn oliebe- langen op de Noordzee gedu rende drie jaar een nettowinst van ƒ25 miljoen per jaar zal behalen. De obligatiemarkt was per sal do 0.3 punt lager. Handelaren zagen de lagere koetsen niet als een beëindiging van de rentedaling maar eerder als een technische reactie, een hobbel, die genomen moet worden, waarna de neergaan de lijn in de renteontwikke ling weer wordt opgenomen. Op de optiebeurs waren vooral Philips, Akzo en Gist-Brocades actief. Belangstelling was er ook voor goudopties. Nieuwe secretaris Nederlandsche Bank AMSTERDAM Met ingang van 1 juli 1983 is tot secretaris van De Nederlandsche Bank benoemd mr. B.A.J.M. van Hellenberg Hubar (61). thans directeur van de bank. Hij volgt mr. F.F Posthumus Meyjes op die medio 1983 met pensioen gaat. Per 1 april 1983 is tot directeur van de bank benoemd drs. J.A. Sillem (50), thans onderdirecteur. hoofdfondsen AhoW 109.00 Akzo 30.30 ABN 280.00 Amev 88.80 Amro-bank 44.10 Boskalis Westm 31.50 Dordlsche petr 80.40 Dordtache pr 79-00 Pakhoed Holding 41.50 Pakh. HokJ. eert 40.50 Philips 27.30» S5 overige aandelen Ant. Brouw. Ant. Ver» Ass St. R'dam Aut. Ind. Rt Batenburg 8lydenst C Calvè O eert id 6 pet eert CSM CSM cri Van Dorp en C Douwe Egberts Hagemetjer Hoek s Mach Holec HALL Trust. Holt. Kloos Holt. Sea Search HVA-Myen eert Macintosh Maxwell Petr 154,00 155.00b 175.00b 175,00b 218,00b 218.00b 61,20 61.50 68.00 67.60 30.00 30.10e 383.00 382.00 62.00 60.00 102.00 102.50 47.00 45.50 371.20 370.20 150.00 149,00 138.00 135,00 137.00 135.80 29.50 29.40 29,60 29.00 260.00 262.00 1480,00e 1480.00e 86,50 87.50 86,80 87,80 170.00 170,50 170,00 170,50 58.00 61.60 42.00 87.00 65.50b 19,30 35,00 Ned. Credtet Ned. Scheep Ned. Springs». Poreet. Fles Rademakers 4850.00 4850.00 1130,00 1030.00 560.00 560.00 275.00 275.00 21.90 21.50 140.00b 140.00b 18.30 17.70 685.00 62.80 61.00 87.50 64.50 19.80 35.30 26.70 49.50 140.50 34.50 76.00 46.00 60,00 27.20 49.80 Sarakreek Schlumberger Schuttersv Slavenb Bank Smit Internat. Tilb. Hyp.bk. Tw. Kab.H Twynstra en G. Ubbink Ver. Glas» Vmt-Stork Verto eert VRG Gem Bex Wegener c cerlo 23.20 73.50 51.90 40.50 40.50 4.30 4.10 140.00 141.00 Wolters Samsom Wyers Wijk en Her 23.10 87.00 153.00 30.40 23.00 87.00 112.00 112,00 77,00 77,80 80.00 55.10 24.10 19.40 28.20 27.30 87.00 85.20 98.50 113,80 83,00 98.00 112.80 84.10 212.00 212.00 385.50 381.00 America Fnd Binn. Belt. VG B.O.G. Goldmines Tokyo PH(S) Uni-lnvest Wereldhav. Concentra Unifonds Col.Growth 65.00 24.80 68.00a 65.00a 162.10 160.90 117,00 117.00 126,30 126,30 125,00e 128.00 161.00 161.00 1100.00 1100.00 115,00d 114.00 45,40 45.20 156.00 156.00 218,00 219.00 100.50 100.50 103.00e 102.00 112.50 111.50 188,00 188.00 320.00 320.00 26.40 26.00 22.40 22.10 27.50 28.40 32.80 32.40 16.70 16.50 beurs van New York Canadian Pacific Chrysler Citicorp Cons. Edison Eastman Kodak Exxon Corp Ford Motor General Electric Gen Motors 32 3/8 31 1/2 35 1/2 35 1/4 47 1/8 47 1/2 30 1/2 30 5/8 5 7/8 5 7/8 58 3/8 59 1/2 26 3/8 26 17 5/8 17 3/8 29 1/2 29 7/8 27 1/4 26 3/4 10 3/4 11 36 1/4 36 1/2 17 3/4 17 3/4 36 1/8 36 3/4 88 1/2 88 3/4 28 3/8 28 1/4 30 1/4 30 7/8 '87 7/8 88 1/2 54 3/4 S6 3/4 31 31 1/2 33 5/8 33 3/4 8 7/8 8 3/4 81 3/8 82 3/4 So. Pacific St Oil Ohio Texaco Unilever Unlroyal United Technolog Weshnghouse Woolworth 30 7/8 31 41 1/4 43 1/8 36 1/2 37 3/8 80 1/2 80 3/8 23 1/8 23 1/4 37 1/8 37 1/2 24 5/8 24 3/4 15 7/8 15 1/2 313/4 313/4 20 1/2 20 29 3/8 29 3/4 32 1/4 32 1/8 34 7/8 34 1/2 31 1/4 32 3/8 29 7/8 30 70 1/8 70 1/8 10 1/2 10 7/8 19 3/8 19 1/4 52 3/8 53 5/8 36 1/2 36 3/8 24 5/8 25 7/8 buitenlands geld (Prl|s in guldens) Belgische Ir. (100) 5,33 5.63 Duitse mark (100)108.00 111.00 Hal. Hre (10.000) 17,50 20.50 Port. escudo (100) 2.50 3.20 Canadese dollar 2.22 2.32 Zweedse kroon (100) 35,25 Noorse kroon (100) 37.00 Deense kroon (100) 29.75 Oostenr. sch. (100) 15.45 Spaanse peseta (100) 2.42 - - (100) 3.05 (100) 48.75 38.25 40,00 32.75 15.75 Gr dra Finse mark J.-Slav. Dinar (1ÖÖj 2.95 Ierse pond 3.55

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15