Woubrugge verontrust over gevolgen Zegerbaan Rolstoelbus voor verpleegtehuis .Oudshoorn" „Wij sluiten jullie in onze armen eeüfïoisiQeiBUS!!! Weinig belangstelling voor Super Jazz Band Ball REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 22 NOVEMBER 1982 PAG1 Bijna 1.500 gulden voor gehandicapten ZOETERWOUDE De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Zoeterwoude-dorp de record-opbrengst van f 1.4-17,81 opgeleverd. Ter vergelijking: vorig jaar werd ruim 1.100 gulden opgehaald en het jaar daarvóór iets meer dan 700 gulden. Storm, en regen waren er oorzaak van dat het collecte ren pas op vrijdagavond kon beginnen en op zaterdag werd voortgezet. De inzet van zes jeugdleden van voetbalvereniging SJZ drie meisjes en drie jongens onder leiding van de heren A. Hoogduin en Th. Engel haalde echter de „opgelopen achterstand" ruimschoots in. En kele technische problemen met de geluidsin stallatie dreigden alsnog roet in het eten te gooien, maar met vereende krachten werd ook dat probeem verholpen. Zomerkermis weer politiek strijdpunt NOORDWIJK In de commissie voor alge mene bestuurszaken is van gedachten gewisseld over een verzoek van de Evenementencommis sie Noordwijk om volgend jaar van 23 juli tot en met 1 augustus weer de beruchte zomerker mis te mogen houden. Net als vorig jaar blijkt men het namelijk niet eens te zijn geworden over de plaats van het luna-park. Ook binnen het college van B en W bestaat daarover ver deeldheid. Burgemeester en wethouders stellen voor om de gevraagde vergunning te verlenen, maar dan van maandag, 25 juli tot en met za terdag 30 juli. De beide zondagen waarop de Evenementencommissie kermis wil vieren val len buiten de termijn. Het college vraagt aan de gemeenteraad zelf de plaats aan te geven, waar de zomerkermis kan worden gehouden. Gouden medailles bij schermen SASSENHEIM/WARMOND Frans van Niekerk uit Warmond en Frans Verhoef uit Sassenheim hebben deelgenomen aan de open Engelse kampioenschappen scher men voor gehandicaipten in Edin burgh, Schotland, die afgelopen weekend werden gehouden. Frans van Niekerk heeft een goude me daille behaald „op de sabel" en Frans Verhoef „op de sabel" een bronzen medaille. Verder behaalde Frans Verhoef „op floret" een gou den medaille en Frans van Niekerk een zilveren „op floret". Beiden werden begeleid door hun coach Theo van Leeuwen. Carnavalsvereniging viert verjaardag HAZERSWOUDE Prins Theodoor en prinses Joke rege ren sinds zaterdagavond elf minuten over elf over het rijk van de carnavalsvereniging „de Blauwkousen". In het dage lijks leven staan ze bij de burgerlijke stand van de gemeente Hazerswoude ingeschreven als het echtpaar Theo en Joke Fase. De „onthulling" van het prinselijke paar vormde een van de hoogtepunten van de viering van de elfde veijaardag van de carnavalsclub. Immers, in de vroege avonduren rece-, pieerde het bestuur van de Blauwkousen in het clubhuis van de SV Bernardus. Menigeen maakte zijn opwachting bij dit feestelijk gebeuren, voordat een fakkeloptocht door de wijk Rhynenburch trok. In feestburcht Het Anker zorgden Ruby Set, zigeunerorkest Tuci, hofkapel De Leutneuzen en de Amerikaanse Limburgse zangeres Lori Spee, die nummers van haar nieuwe elpee „Dreamland" zong, voor het ver maak van de enkele honderden gasten. Onder hen bevon den zich overigens heel wat vertegenwoordigers van be vriende carnavalsclubs uit de Leidse en Rijnstreekregio. WOUBRUGGE Naast de verkeersproblemen van de Kerkstraat in Hoogmade kent de ge meente Woubrugge nog een weg, waar de aanwo- nenden steeds vaker aan de bel trekken, omdat de situatie naar hun mening onhoudbaar wordt. Het is de Vierambachtsweg. Deze oude verbinding tus sen Woubrugge en Alpen aan den Rijn langs de Hei manswetering raakt sinds de opening van de Zeger baan in Alphen steeds meer in gebruik als sluip weg. Erg veel auto's op deze landweg, die veelal de snelheidsbeperkingen aan hun laars lappen, ma ken niet alleen de omwo nenden, maar ook de vele ouders van naar Alphen fietsende schoolkinderen ongerust. Op de Vierambachtsweg is eenrichtingsverkeer ingesteld om het verkeer in goede ba nen te leiden, 's Mmorgens mag- men er op bepaalde tijd van de ene kant niet in rijden en 's avonds van de andere. Reeds in 1979 bleek na metin gen, dat automobilisten zich in steeds toenemender mate niet aan het inrijverbod hielden. Na de opening van de Zeger baan in Alphen door de minis ter vorige maand begint de Vierambachtsweg meer en meer in de mode te geraken. Gevolg: aanwonenden en ou ders van Woubrugse kinderen, die in Alphen naar school gaan raken steeds meer onge rust. De gemeente werd op de situatie gewezen en in de raadscommissie ruimtelijke or dening kwam de zaak aan de orde. Snelheidsbeperkende maatregelen in het wegdek zouden niet tot het gewenste resultaat leiden, kwam men daar tot de conclusie. B en W stelde uiteindelijk in de laatste raadsvergadering voor een ad viessnelheid van 30 km, ge koppeld aan een passeerver- bod. Tot deze conclusie waren B en W van Woubrugge op ba sis van een rapport van de rijkspolitie gekomen, waaruit bleek dat het allemaal best meevalt op die Vierambacht sweg. Dit rapport van de rijks politie nu schoot in Woubrug ge in het verkeerde keelgat. negen wat te hard reden". Dat is dan nog veel, de politiecon trole is op ruime afstand dui delijk waarneembaar en over treders van het inrijverbod zien bij controle nog net kans terug te keren en de weg weer in andere richting te verlaten, menen de bewoners De VVD vond het onjuist om op basis van het politierapport te oordelen. De afdeling ging aan het werk en verzamelde op 15 en 16 november gege vens over de weg. Er bleek, dat in die twee dagen maar liefst 230 automobilisten de weg in de verboden richting gebruikten. De kentekens zijn in het rapport gepubliceerd. Het aantal weggebruikers bleek ook flink aan de hoge kant voor een polderweg. Zo'n 2400 auto's en ruim 800 fietsers maken per dag gebruik van de Vierambachtsweg. Nog alar merender waren de snelheids metingen. Snelheidsovertre ders zitten overdag tussen de 60 en 100 km. In de avonduren is 75 km favoriet. De VVD eiste op basis van haar onderzoekingen een snel heidsverbod van 30 km. Dit is mogelijk naar de mening van fractievoorzitter Hans van Woerden, omdat er sprake kan zijn van een tijdelijke maatre gel. Maar de vier andere frac ties voelden niets meer voor het voorstel van B en W. Bur gemeester Brouwer de Koning bleef zich echter verzetten. Hij zegde toe de mogelijkheden van het verbod om sneller te mogen rijden dan 30 km te on derzoeken en trok het B en W- voorstel om tot een adviessnel heid te besluiten derhalve in. LEIDERDORP „Wij sluiten jullie in onze armen". Met deze woorden verwelkomde burgemeester M. A. van der Have zaterdagochtend in de raadszaal de be woners van Huize „Nieuw Buitenzorg". Sinds een week maken 42 dubbel gehandicapte kinderen, die in de. nieuwe behuizing in het Elisabethhof worden ver pleegd, deel uit van de Leiderdorpse gemeenschap. De verwelkoming ging gepaard met de inschrijving in het be volkingsregister. In plaats van de gebruikelijke verhuiskaarten had de gemeente gezorgd voor „bewijzen van hartelijk welkom". Vervolgens ging het in optocht met de muziek van jong „DVS" uit Katwijk naar de „Menswording" waar de verwelkoming werd voortgezet met een feest voor de leerlingen van de vierde en vijfde klas van de Leiderdorpse scholen. Dit feest betekende tevens een afsluiting van de aktie welkomstgeschenk Huize Bui tenzorg. Deze aktie is een overweldigend succes geworden. Maar liefst 46.000 gulden is bijeengebracht, ruim twee gulden per in woner, voor de aankleding van de tuin en het huis. Het bedrag werd in de vorm van een oorkonde symbolisch overhandigd door burgemeester Van der Have aan zr. v.d. Ruit, directrice van Huize „Nieuw Buitenzorg". Voor de kinderen was er nog een optreden van het marinettentheater van Henk Walters uit Arnhem. Burgemeester Van der Have overhandigt de „bewijzen van hartelijk welkom" aan zr. v.d. Ruit. Recordopbrengst bij fancy fair OUD ADE De jaarlijkse fancy fair in Oud Ade heeft dit jaar 38.000 gulden opge bracht, inclusief de grote lote rij. Na aftrek van de kosten verwacht het comité ongeveer 20.000 gulden over te houden, waarmee de record-opbrengst van verleden jaar is geëven aard. De traditionele fancy- fair is dit weekend weekend voor het veertiende jaar in successie gehouden. Evenals voorgaande jaren zetten de be woners van Oud Ade en om liggende dorpen zich in om in twee dagen tijds ontzettend veel geld in te zamelen tenein de de Oud Adese bejaarden een dagje te laten uitgaan en de verenigingen weer een jaar lang onbezorgd gebruik te la ten maken van het eigen dorpshuis. Op zaterdagmiddag werd de fancy-fair ingeluid met een leuke jeugdvoorstelling, waar bij Jo-Jo de clown de kinderen met zijn grappen en grollen vermaakte. Na de voorstelling werd er een gratis ronde aan het Rad van Avontuur ge draaid met leuke speelse prij zen voor de kinderen. Daar mee was de veertiende fancy- fair geopend en bevolkten de Oud Adese kinderen met hun moeders de vele stands. Tegen tien uur zaterdagavond werd het dorpshuis erg vol, want toen vond de gratis verloting plaats. Kees Ganzefles uit Rijpwetering mocht zich win naar noemen van een radio wereldontvanger. Het Rad van Avontuur draaide op volle toe ren. Ook de andere stands hadden druk werk, waarbij vooral de vacaturebank zeer in de belangstelling stond. Bij de „Vacaturebank" boden en kele inwoners van Oud Ade enige unieke hand- en span diensten aan, zoals een tuin spitten, optreden als vogelver schrikker, een surfles, een au torit binnen Nederland etc. Gisteravond om tien uur vond de trekking van de grote lote rij plaats door burgemeester Wagenaar in een afgeladen Dorpshuis. De uitlsag van de grote loterij is: 4189, 3270, 2991, 4514, 3695, 4403, 1924, 4791, 2265, 1886, 1907, 1804, 3392, 1962, 3500, 680, 3110, 386, 4191, 1076. De fietsverloting werd gewonnen door Kees Ganzenvles uit Rijpwetering, het pokeren won Jan van Seggelen en het prijsschieten werd gewonnen door Paul van Rijn uit Ofwe- gen. Sieto Het kabaret Sieto Hoving treedt morgen op in Alb anae in Alphen aan den Rijn. Sieto en zijn vrouw r rijke komen met het programma „En geen paniJ Kaarten zijn verkrijgbaar bij onder meer de KultuL Raad, telefoon 01720-94583. De toegang kost v/j'/L gulden. CJP'ers en houders van pas 65+ betalen f i tientje. |,t >n Mi Handwerken De handwerkgroep van de Koudekerkse stichting i Bejaardenwerk houdt morgen een verkoop van door I gemaakte handwerken in bejaardencentrum Rhijndaelfa de burgemeester Verheullaan 1. De openingstijden zijn twee tot vijf uur 's middags en van zeven tot acht uur I vonds. Hf Gehandicapten Het comité „Winkelavond Gehandicapten Alphen den Rijn" meldt dat Vroom en Dreesman in Alphei woensdag voor het eerst haar winkel speciaal o, stelt voor gehandicapten. Het bedrijf heeft het afg pen jaar speciale voorzieningen aangebracht voor stoelen. Volgens het comité kunnen gehandicaptei eindelijk uit een breed assortiment kiezen. Verzetskruizen Jj Burgemeester mr. R. W.M. Gerrits van Lisse zal woenst^ morgen het verzetsherdenkingskruis uitreiken aan ra sen, die tijdens de oorlogsjaren een plaatselijke veraS groep vormden. De uitreiking gebeurt in de kapelzaal i 't Huys Dever aan de Heereweg 394A en begint om elf M IJsclub De Hazerswoudse IJsclub houdt woensdagavond h^ jaarvergadering. Tijdens die bijeenkomst zullen}e Harkes en C. Ooms hun bestuursfunktie neerlegga Op de jaarvergadering, die in het Nederlands l\-c vormd Verenigingsgebouw wordt gehouden, zullen afscheid nemen. Om de leden naar de bijeenkomst lokken, houdt het bestuur een verloting, waaraan n1 gratis kan deelnemen, wanneer men tijdig, voor het^ gin van de vergadering om kwart voor acht, aanwfa Vrouwenberaad Het CDA-vrouwenberaad uit Hazerswoude-dorp k|l woensdagavond bijeen Op de Dorpsstraat 6. Vanaf tien zullen de vrouwen onder het genot van een kop kd1 met elkaar van gedachten wisselen over de uitgangspuiï van het CDA. p 1 Kerstwedstrijd SKAN in Noordwijk houdt dit jaar voor het eerst i kinderkerstavond en wel op vrijdag 17 december zeven tot half negen. SKAN zou het leuk vinden alle kinderen van 6 tot 12 jaar voor die avond een z. bedacht kerstverhaal schrijven. Kinderen, die daan mee willen doen, moeten hun verhaal voor 13 dec ber sturen naar SKAN, Postbus 170, 2200 AD in Nol wijk. Het mooiste verhaal wordt beloond met een bi van de schrijfster Gertie Evenhuis. Bovendien wtf een aantal kinderen uitgenodigd op de kinderkei vond hun eigen verhaal voor te lezen en verschij\ enkele verhalen in Noordwijkse kranten. 1 Natuurgeneeswijze J.F. van Waning, arts voor natuurgeneeswijze in Lejj zal zaterdag een lezing houden over de relatie tussen v. ding en gezondheid. Plaats van handeling is de opent^ bibliotheek in Muzenhof Leiderdorp. Extra aandacht worden geschonken aan natuurlijke geneesmiddelen, de pauze bestaat gelegenheid tot vragenstellen en is ere cussie. Deze maand is er ook een expositie over dit oni werp te zien in de bibliotheek. l Hoogmade richt gymvereniging op HOOGMADE DIO (Door Inspanning Ontspanning) is de naam van de gym- en trimver- eniging, die gisteravond werd opgericht. Deze naam werd gisteravond gekozen door de commissie die het tot stand ko men van de vereniging heeft voorbereid. De commissie kwam bijeen in het cultureel centrum de Stal. Tot dusver waren de trim- en gymgroe- pen niet dn officieel vereni gingsverband actief, maar draaiden onder hoofdelijk aan sprakelijkheid van de leider van de groep. Om aan ^deze „onverantwoorde situatie" een eind te maken leek de oprich ting van een vereniging zin vol. Nieuwe hal voor Spinmill AARLANDERVEEN Met het onthullen van het naam bord „Spinmill" opende burge meester Paats, de tennishal van de tafeltennisvereniging Spinmill. Tegelijkertijd met deze opening, werd door het bestuur het feit herdacht, dat de vereniging 5 jaar geleden werd opgericht. Burgemeester Paats memo reerde in zijn toespraak, dat de vereniging vier teams had, nu zijn dit er al veertien. Nadat de oprichting een feit gewor den was in 1977, werd er bij de Alphense Sportstichting, start subsidie aangevraagd. Omdat de Sportstichting het niet zo zag zitten, werd als subsidie een tennistafel in bruikleen gegeven. Ook ging de burge meester in op de samenwer king van de leden. In een fees telijk versierde tennishal, werd door 2 jeugdleden een demonstratie gegeven. Hierna werd door burgemeester Paats en voorzitter Zwarts ook een balletje geslagen. ACTIE LEVERT 162.000 GULDEN OP ALPHEN AAN DEN RIJN Met een totale opbrengst van ruim 162.000 gulden kunnen de bewoners van verpleeg huis „Oudshoorn" zeker zijn van hun rolstoelbus. Voor de aanschaf van deze bus en de exploitatie kosten voor het eerste jaar was een bedrag van hon derduizend gulden be groot. Dit bedrag is ver overschreden. Een rolstoelbus was een harte- wens en ook een noodzaak voor de bewoners van ver pleeghuis Oudshoorn. Tot nu toe zijn zij voor hun vervoer afhankelijk van het beroeps vervoer. Dit houdt in dat ver voer voor de verpleeghuis be woners niet altijd mogelijk was en erg kostbaar. Daardoor gaat men niet zomaar „even" winkelen of ergens op bezoek en is het ook vrijwel onmoge lijk om lid te zijn van een club of vereniging. Daarom heeft Oudshoorn, in het kader van de viering van haar eerste lus trum op 16 november, een ac tie ontketend met als doel een eigen bus. Er werd een stichting in het leven geroepen die zorg zou dragen voor de aanschaf en exploitatie voor de bus; de. Stichting aangepast Vervoer Oudshoorn. In september begon men met de eerste activiteiten. Er wer den loten verkocht evenals tassen, buttons, sleutelhangers en handdoekjes. Men organi seerde een toneelvoorstelling, een zaalvoetbalwedstrijd en men stond met kramen op de markt en als sluitstuk een feestweek met iedere dag acti viteiten waarvan de fancy-fair gisteren het klapstuk was. Deze feestelijke dag was voor bereid door alle bewoners van Oudshoorn. Iedereen had wel iets gedaan of gemaakt waar door er weer geld binnen kon komen. De fancy-fair, die geo pend werd door burgemeester Paats was goed voor een netto opbrengst van 26.000 gulden. Tijdens de twee maanden du rende activiteiten konden de bewoners en bezoekers van Oudshoorn de geldstand afle zen via een levengrote „geld- thermometer" in de hal. De rode vloeitstof in de thermo meter gaf de stand aan. VöoR OUDSÜOORN J0 NOORDWIJKERHOUT Ongeveer 1.100 jazz liefhebbers bezochten af gelopen zaterdag het Su per Jazz Band Ball in het Noordwijkerhoutse sport- en sociaal-cultu reel centrum „De Schelft". Het Super Jazz Band Ball in het Leidse Holiday Inn hotel trok ongeveer begin dit jaar 6.000 toeschouwers. In verge lijking met dat cijfer viel de belangstelling zaterdag tegen. Volgens één van de organisa toren was het echter gezellig druk, heerste er een prima sfeer en was het festijn zon der meer geslaagd. Het evenement werd georga niseerd door Ted Easton en de Evenementencommissie uit Noordwijkerhout. Alle za len werden voor dit ruim 6 uur durende jazzfeest ge bruikt. Vele bekende namen bevolkten de podia in de za len: The Passadena Roof Or chestra uit Engeland, Rita Reys en Pim Jacobs uit Ne derland, Papa Blue and his Viking Jazzband uit Dene marken, Ernie Carson uit Amerika en de Engelse Beryl Bryden. Uit ons land waren ook nog aanwezig Rob Ager- beek en natuurlijk Ted Eas- tons Jazzband zelf. Totaal traden er twaalf en zes solis ten op. De Evenementencommissie heeft al weer een datum ge pland voor een dergelijk soort festijn op 23 april 1983. Daarbij werden al de namen genoemd van Lionel Hamp ton and his Big Band en van Cris Barbers Jazzband uit Engeland. Succesvolle handwerktentoonstelling ROELOFARENDSVEEN Voor de jaarlijkse handwerk tentoonstelling van de „Stich ting Open bejaardenwerk" be stond ook dit jaar grote be langstelling. Direct na de ope ning al stroomden de belang stellenden „De Gogherweide" binnen. Vooral zaterdagmiddag werd er gretig gekocht. Zondag was er een constante drukte. De bijkomende attracties, zoals pottenbakken, schilderen en wolspinnen, maakten het ge heel afwisselend en gezellig. De werkstukken werden door de deelnemende bejaarden, die achter echte toonbanken ston den, zelf getoond en verkocht. De bruto opbrengst werd uit eindelijk ruim 7.000,-. Overi gens genoot ook de hobbyclub van de heren ruime belang stelling; de werkstukjes van deze club vonden dan ook eveneens gretig aftrek. De winnende loten van de verloting zijn de nummers; 402, 196, 652, 355, 948, 458, 588, 376, 792, 888 en 585. Het juiste aantal steken op het- geborduurde schilderij be droeg: 24.120. Dit aantal werd het dichtst benaderd door me vrouw Van der Zwet, Meer- kreuk 31, die 23.750 steken ge raden had. Bij het dobbelste nen gooien is mevrouw L. van der Meer, Van der Bijlstraat 24 na loting winnares geworden van een sprei. Sikkensbrandweer viert jubileum SASSENHEIM Voor de feestelijke receptie ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Sikkens Bedrijfsbrandweer be stond dit weekend grote belangstelling. Brandweerlieden uit de hele omgeving en het brandweercorps van Sassenheim felici teerden de leden van de bedrijfsbrandweer. Direkteur Patio sprak het jubilerende corps toe. Hij noemde het een unieke dag in het Sikkens gebeuren. De oorlogsdreiging is de oorzaak geweest van de oprichting van het corps. Na de oor log zijn er twee grote branden geweest, in 1968 en 1972, waarbij is opgetreden samen met corpsen uit de omgeving. De directeur noemde het een bijzonder feit een jubilaris in dienst te hebben, waarvan men hoopt dat deze geen dienst hoeft te doen. Voor de brandweerkazerne overhandigde de directeur aan commandant Molkenboer een hangschild, waarop de inscriptie „1.942-1982 Sikkens brandweer" is aangebracht. Vrachtwagen; gekanteld RIJNSBURG Een zaj van een Katwijkse firmi terdagmorgen gekanteld! Sandtlaan in Rijnsburg. j De vrachtwagen wilde rechts uitwijken voor eel die van richting verarl Daarbij raakte hij in de berm en kantelde de I door het gewicht van hel De wagen is met twee tal to's weer op de weg gea chauffeur bleef ongedeej Verkeerslichten 1 Gooweg verbetei] NOORDWIJK DJ keerslichtinstallatie o| kruising Gooweg, Van d) telstraat, Van Berl wordt verbeterd. Er meer rekening met de gangers en de fietsers 1 den en er komt een zogd de VETAG-voorzienim de bussen. Met een dd systeem kan een buschi zelf het licht op groen I Eén en ander wordt ml door de huidige install! vervangen door een ri Katwijkse pol doorziet smoe KATWIJK/VOORHOU Al is de leugen nog zo s Katwijkse politie achte haar wel. Dat bleek z( nacht maar weer eens duidelijk. De Katwijkse kreeg die nacht een nr binnen van de rijkspoli een 21-jarige Katwijke zijn auto in Voorhout ee rijding had veroorzaal Katwijker parkeerde da auto nogal ruw in een l vielen geen gewonden, later echter kreeg de een telefoontje van de 1 ker dat zijn auto was gc De agenten vonden hel vreemd en nodigde de n voor een „gesprek". I dat gesprek bleek dat b haal over de diefstal vi auto een smoes was. D durfde thuis zijn rijca] niet op te biechten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4