BEELD SPRAAK ''Tineke, Tineke, Ti-ne-ke Vrouwen van de VP boos op redactie Juinensche Couran gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LE1DSE COURANT MAANDAG 22 NOVEMBER 1982 PA door Ton Gliemuller „Ik stap als huisvrouw Vos mijn huiskamer uit en ben gelijk helemaal „Tineke" als in de Hilversumse studio voor mijn praatprogramma elke maandagmiddag, gelijk tijdig op tv en radio, de jingle door de ether gaat: „Tineke, Tineke, Ti-ne-ke....". Ik heb moeten wennen aan het wer ken op de vloer, maar lang zamerhand begint het pro gramma er uit te zien zoals ik me dat gedacht had. Zoals het me voor de geest stond, toen ik bij Rob Out binnen stapte om voor Veronica de nieuwe zenduren in de mid dag te vullen. Hij stond er helemaal achter, zag ook in dat zulke uitzendingen naar een eigen vorm toe moeten groeien. Daar is tijd voor no dig. Het gaat steeds beter en volgens mij duurt het niet lang of heel Nederland weet, dat Tineke elke maandag be zig is op de buis, tv-kritici ten spijt. Je moet je thuis voelen in zo'n uitzending. Niet alleen ik, maar ook je gasten. Die worden vooraf door mensen van ons team thuis bezocht om duidelijk af te spreken waarover we het zullen heb ben. Dat doe ik zelf ook wel. Bij aankomst van die mensen in de studio praat ik nog even gezeliig over het weer en zo om die mensen op hun gemak te stellen. Ik praat niet over waarvoor ze ko men. Dan gaan ze vooraf ant woorden lopen bedenken en dan raakt tijdens de uitzen ding de spontaniteit er uit. Dat moet ik niet hebben. Daar lijdt een uitzending on der. Er was een tv-recensent die vond, dat ik niet voldoen de doorvroeg en me te ge makkelijk van de onderwer pen afmaakte. Die schreef over „Theeleuten bij Tine ke". Laat ik die man vertel len, dat ik ook uitstekende informatieve programma's kan maken, waarin de on dervraagde het achterste van zijn tong laat zien. Maar dan moet je mij een uur geven om met zo iemand te praten. Daar knip ik dan een kwar tier prima programma uit. Weet je hoe politieke tv-in- terviewers werken? Aan po litici voor de camera wordt drie keer dezelfde vraag ge steld. Daar mag zo'n man dan drie keer antwoord op geven. Het beste antwoord wordt er uitgehaald en in de uitzen ding gebracht. Bij zo'n direct praatprogramma als van mij, live op de buis, zit je er altijd mee, dat de ondervraagden niet precies dat zeggen wat je graag had willen horen. Dat is dan jammer voor mijn pro gramma, maar er wachten nog meer mensen die hun zegje moeten komen doen. Ik heb wel het gevoel, dat het steeds lekkerder gaat. En als het een keer tegenzit, denk ik: de volgende uitzending moet beter. Het is een kwes tie van je vrij gaan voelen in dat soort werk. Het gaat in „Tineke" om gesprekken, niet om kruisverhoren". CHAOOT „Ik ben de grootste chaoot die er in Hilversum rond loopt. Bij mij thuis klopt het allemaal maar net als wer kend wijf met kinderen, al kan het beter. In de studio struikel ik om de haverklap over een paar kabels of gooi ik dingen omver of van tafel. Je moet in zo'n uitzending aan zo'n hoop zaken tegelijk denken. Het loopt bovendien vol mensen om mij heen die me voortdurend onderwer pen aandragen. Die denken, dat ik niet genoeg heb. Maar ik heb zelf een lijstje waar mee ik weken vooruit kan. Bovendien wil ik tot het laat ste moment altijd tien minu ten vrij houden om de actua liteit een kans te geven. Als er op maandagochtend er gens iets gebeurt, probeer ik dat er nog in te krijgen. Dat kan omdat ik mijn werk rechtstreeks op de buis breng. Ik leer natuurlijk van Tineke: „Waarom zou ik mijn aanstekelijke lach niet gebrui ken als ze zeggen dat ik die heb". Mies en Sonja, en dat soort mensen in eigen program ma's, maar in de uitzending zelf moet je volgens eigen in zicht en gevoel te werk gaan, anders ga je de mist in. Je moet ook van een hoop din gen verstand hebben, anders kun je er niet over praten. Daarom verdiep ik me voor af in onderwerpen. Maar ik hoef niet het laatste woord over iets te zeggen. Daarvoor moeten de gasten zorgen, die komen vertellen wat ze heb ben meegemaakt of waar ze verstand van hebben, de mensen van de ombudsstich- ting bijvoorbeeld. Jammer dat daar nu net problemen over zijn ontstaan. De men sen denken, dat Frits Bom en ik eikaars bloed wel kunnen drinken. Niks van waar. We zijn grote vrienden met waardering voor eikaars werk. Er is maar één om budsman en dat is Frits en zijn werk ligt helemaal op het terrein en in de sfeer van de VARA. Maar naast hem werkt de Stichting Ombuds man. Die wordt door de overheid gefinancierd. Die biedt zijn diensten aan alle omroepen aan en die maken daar ook gebruik van. Dus geef ik in mijn programma ook ruimte aan de stichting ombudsman en dan doet de VARA ineens moeilijk. Za gen we vorige keer weer met Flory Anstadt, die voor de VARA de plaat „Kinderen voor kinderen" heeft gepro duceerd en met diezelfde kinderen een uitzending voor de VARA maakte. Die plaat loopt goed en krijgt goud. Dat wil Sonja in haar „Vrijdag" brengen. Dat verbood de ar beidsinspectie. Geen kinde rexploitatie op de late avond. Toen kwam het bij mij te recht, omdat ik altijd iets voor en met kinderen doe, de laatste keer ballet. Er bestond geen bezwaar tegen kinderen in de studio tijdens midda guitzendingen. Maar ik werd wel aan zeer strenge arbeids- regels gebonden. Dat ver neemt de VARA en die gelijk naar het ministerie van Soci ale Zaken om bij hoge uitzon dering toch toestemming te krijgen voor Sonja. Zo raakte ik dat aangekondigde pro gramma-onderdeel weer kwijt. Jammer, maar dat staat helemaal los van de om budsmankwestie. Ik krijg in tussen wel een mevrouw aan de lijn, die een brief kreeg van ombudsman Frits, die schreef, dat hij haar niet kan helpen. En of ik nou raad wist?" VERONJCAVROUW „Ik mag mezelf wel een Ver- onicavrouw van het eerste uur noemen. Samen met Joost de Draayer. Als Hilver sumse telefoniste ben ik des tijds naar de gebrs. Verwey gestapt, toen nog in textiel en piraten. Ik werd aangenomen om er een koffie-uurtje met Tineke te vullen. Dat werd allemaal op band gemaakt. Ik ben zelden op dat zendschip geweest. Soms bij heel mooi weer op zondag. Ik ben al zeeziek als ik de zee maar zie. Ik heb nog een foto van die tijd. Een spiegelgladde zee, de scheepsbemanning aan dek en daarvoor languit liggend een dweil. Dat ben ik. Nadien bij legalisering van Veronica kreeg ik kans om een regiecursus te volgen van de NOS. Ik heb in die beginjaren heel wat docu mentaires en dat soort pro gramma's gemaakt. En nu dan dat Tineke-programma, dat heel wat moeilijker is, omdat het allemaal in één keer goed moet zitten. Die lage kijkcijfers van de NOS leg ik naast me neer. Die zijn gemaakt direct na het begin van middag-tv. De meeste mensen wisten er nog weinig van of moesten er nog aan wennen. Maar een 300.000 a 400.000 kijkers vind ik niet niks. VOor mij staat vast. dat dit getal aanzienlijk zal groei en. De mensen beginnen het programma te ontdekken. Ik zorg ervoor, dat er muziek in „Tineke" zit, een klassieke pianist als Daniël Wayen- berg, maar ook jongeren die studeren van het Yehudi Me- nuhinfonds. Meer dan alleen pop, al hoort die er ook in. Op Hilversum 4 doe ik trou wens een klassiek platenpro- gramma. Heb ik nog veel plezier van mijn vroegere ja renlange pianoles, waarin ik toch verder ben gekomen dan „Für Elise". Ik bel Seth Gaaikema, die een bewonde raar is van de foto's van Jan Swinkels. Ik breng die foto's in de uitzending en vraag Seth om begeleidende tekst. Hij had al gezien, dat ik ook kunst in „Tineke" doe. Lies- beth List dito. Ik bel en ze zeggen: „Voor dat program ma van Tineke kom ik". Ze kennen het dus. Dan komt de rest ook wel. Ze noemen het een gezellig programma. En ze hebben mij verteld, dat dat iets te maken heeft met de 'manier waarop ik lach. Dat noemen ze een aansteke lijke lach. Er zijn natuurlijk ook ernstige momenten, maar als er een aanleiding is voor een lach, dan lach ik aanstekelijk, waarom niet? Ik heb ook wel eens gehuild. Op die avond van de laatste uit zending van Veronica als pi raat bijvoorbeeld, tien jaar geleden. In mijn programma op maandag ben ik de opge wektheid zelf. Dat moet want er komen soms knap zenuw achtige gasten. Ik ben er ver antwoordelijk voor dat die niet de mist ingaan. Gaat er eens iets mis, dan haal ik diep adem om het opnieuw en beter te doen. Dat begint dan met die aanstekelijk lach". HILVBERSUM - De vrouwen, werkzaam bij VPRO-rad den het opvallend dat hoofdredacteur Boudewijn Paans in december uitkomende „Juinensche Courant" voor tiestaf alleen mannen heeft uitgenodigd. In een brief aan die tevens hoofdredacteur van de VPRO-gids is, hebben gefeliciteerd met „deze toekomstvisie". Zij schjreven: „Met heren als u zullen wij binnen afzien alleen nog koekjes bakken achter ons fornuis". Als voo boden zij Paans tijdens een vergadering eigengebakken aan. Vorige week maakte de VPRO bekend de „Juinensche Ci vanaf december uit te geven. Dit blad is uitsluitend voor alle „tientjesleden" van de VPRO. De omroep wil den - die geen omroepgids ontvangen - aldus informeref het reilen en zeilen bij de VPRO. Paans maakte vorige week bekend dat zijn redactie zal uit Kees van Kooten, Wim de Bie, Simon Carmiggel Hofland, Willem Ellenbroek, Rogier Proper, Jan Mulder, Campert, Gerrit Komrij en mogelijk ook Wim Kan. Hi bedoeling dat de „Juinensche Courant"jaarlijks zes kei schijnt, vlak voor of na de programma's van Van Kootenl Bie. Het blad verschijnt gratis en is niet verkrijgbaar in verkoop. Vooruitkijken kan nooit kwaad. Vanavond tv kijken nofc der, althans voor Marcel van Dam. Om 19.15 uur wordt fl wacht voor zijn tv-toestel op Ned. I oog in oog met „All til sident's men", een film met Robert Redford als een van dp journalisten van de „Washington Post", die de Watergaj gaande maakten. Dit leidde uiteindelijk tot het aftredej president Nixon. I Daaruit kan Marcel het antwoord puren op de vragen, li verleden week stelde in het programma van Aad v.d. waarin „Alles altijd Anders" lijkt. Hij raakte daarin op moment in redetwist met Ed van Westerloo, hoofdredact< het NOS-journaal. Ed vertelde en stelde daarin, dat moeilijk weekje achter de rug en voor de boeg had, naK' moest vernemen, dat zijn redacteur Charles Schwietert ling en openlijk zich geschaard had in de rijen van de V\i had de objectiviteit van het nieuws kunnen schaden. „Da|£ het waarschijnlijk al gedaan", opperde en mopperde „Een man met een achteraf gezien zo opzichtig liberali kan niet objectief zijn". Wierp Ed van Westerloo tegen, dat die dingen nooit zo'i lopen, omdat er meer mensen bij de journaalredactie werl dat die dezelfde wandélgangen als werkterrein delen, onj ge oogjes in het zeil. „Ja maar", zo ging Marcel hier dwari in, „als het nieuws nou echt uit één bron opborrelt en u één man bereikt, dan is er toch geen controle mogelijk"; In de film van vanavond ?al hij het antwoord ervaren. Eéj nalist van de „Washington Post" ving een tip, waarin ei werd gelicht van de sluier over een schandaal. Ging dat z( de krant in? Nee, die krant hielp de leugens uit het lanj tweede journalist moest eerst andere bronnen aanborei hetzelfde nieuws. Zo geschiedde. Zo-iets had Ed bij Aad tegen Marcel willen zeggen. Robei ford weet ook hoe het hoort. En als Marcel vanavond erj het land vergadert, kan hij het morgen op video zien, mit juiste instelling kiest. En Joost Timp, de zanger van de Bloemgroep met het opfl rende lied „Even aan mijn moeder vragen" over een geM meisje, keek zaterdagavond weer tevergeefs naar „Mies'j telde deze popmuzikale zoon van Mies Bouwman in een| interview, dat hij met zijn band „Bloem" best graag eens zou willen. Of hij Mies goed kende, wou die interviewerj> „Ja", zei Joost, „maar thuis is wat anders dan op de buis'y mag dus weten, wanneer Joost op de buis komt. Dat mjn toch nog maar eens even aan zijn moeder vragen. TON OLIEMULLER Televisie vandaag NEDERLAND 1 VOO 16.00-17.00 Tineke. Een pro gramma met Demis Roussos, Liesbeth List, Lucy Steymel en Vites se. Seth Gaaikema praat met fotograaf Jan Swinkels, er wordt te ruggeblikt naar 'Het ij zeren paard' en er is een vervolg op relaties. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Moderne geschiedenis. Vijfde les. NOS 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Krak. Tekenfilm over een schommelstoel. 19.15 All the president's men. Amerikaanse ge dramatiseerde docu mentaire van Alan J. Pakula (1976) naar het boek van Carl Bernstein en Bob Woodward. Met: Robert Redford, Dustin Hoffman, Jason Ro- bards, Martin Balsam en Jack Warden. Op 17 juni 1972 om half drie in de morgen werden vijf inbrekers verrast in het Watergategebouw van de Democratische Partij te Washington en hier mee startte wat in de hele wereld bekend werd als de Watergate- -affaire. NOS 21.37 Journaal. NCRV 21.55 Rondom tien. Docu mentair programma, ge presenteerd door Henk Mochel en Hans Sleeu- wenhoek. Het onder werp van vanavond: Kleine mensen, oftewel Lilliputters. 22.45 Praten in het voorhuis over... Ds. Ype Schaaf, hoofdredacteur van het Friesch Dagblad te Leeuwarden bespreekt een actueel thema. NOS 23.05 Journaal. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. KRO 18.57 Maja - de bij. Duitse te kenfilmserie. 19.25 De verborgen vallei. Australische jeugdserie. Negende afl.: De mag netiserende machine. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 NOS 23.10 23.15 Terugkeer naar Brides- head. Engelse serie naar de gelijknamige ro man van Evelyn Waugh. Met: Jeremy Irons, Si mon Jones, Jane Asher, Diana Quick e.a. Acht ste afl.: Charles is een succesvol schilder ge worden. De herinnering aan de familie Marc- hmain heeft echter een slechte invloed op zijn inspiratie. Ook zijn rela tie met zijn vrouw Celia laat te wensen over. Tij dens een bootreis van New York naar Enge land ontmoet Charles Julia weer. Brandpunt begeeft zich naar het Binnenhof om daar commentaren te krijgen op de regerings verklaring. Ik zoek niet, ik vind De Graal. Serie van drie documentaires van Hil- de van Oostrum en Joke Meerman over de katholieke beweging voor meisjes uit het be gin van de jaren dertig, De Graal. Tweede afle vering. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Trade en Christa. Twee Hamburgse toneelac- trlces vertellen over het toneel in de jaren dertig. 17.15 Plezier moet er zijn. Kinderprogramma. 17.50 Jour naal. 18.00 De Priwalowache miljoe nen. Serie naar Mamin- Ssibirjak. 19.00 Hits. Donovan zingt "Me me I love you'. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tommi en de tuinkaboutere. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Het mysterie van Parijs. Duitse melodramatische serie. Vierde deel: Fleur de Marie's verleden wordt onthuld. De roddels brengen haar ex-werkgeefster terug op haar spoor. Intussen ontmoet prins Rudolf de Schotse avonturier ster Sarah Seyton, met wie hij vroe ger een verhouding heeft gehad. Ze onthult, dat Fleur de Marie hun kind Is. 21.15 Contraeten. 21.45 New York, New York. Werner Baecker vertelt over het nieuwe Disneyland. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De achat Dramatische liefdesfilm van James Peries (Sri Lanka 1972). De film speelt op Ceylon tijdens de Britse overheersing. Een Singalees Inge nieur wil een verborgen schat ontdek ken. 00.50 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Inleiding tot het familierecht. Aansluitend: Jour naal. 16.35 Laaaio. Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 17.50 Soko 5113. Duitse misdaadse rie over een speciale afdeling van de politie. Met: Werner Kriendl. Wilfried Klaus, Ingrid Frohlich e.a. Afl.: Afper sing (1). Mijnheer Kreuzberg ontvangt gasten, die door de Turkse politie er van verdacht worden drughandelaars te zijn. 18.25 Soko 5113. Afpersing Jane Fonda in een scène in de film „Coming home", vanavond op België Frans I om 19.55 uur. (2). 18.57 ZDf-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Disco '82. Hits met llja Richter. 20.15 Uit'wetenschap en techniek. Wetenschappelijk program ma. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Zo ver het oog reikt. Tv-film van Erwin Keusch. Met: Bernd Tau- ber, Aurore Clement, Jurgen Proch- now e.a. Robert Lueg werkt als mas seur in een fysiotherapeutische instel ling. Hij is 31 jaar. vrijgezel en woont alleen. Hij concentreert zich helemaal op het componeren van liedjes en is daarbij bijna helemaal doof. 23.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 SesamotraaL 18.30 Tv-cursus Duits. 19.00 Cultuur en wetenschap. 50 jaar blaasmuziek. Programma over he culturele leven in de provin cie. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie. Or keststreek Nordrhein- Westfalen. 21.45 Billy buitenspel. Televisiespel van Jan Egleson. 23.05 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18 05 Se samstraat. 18.20 Klein, klein kleu tertje. Voor de allerkleinsten. 18.35 Take it easy (Open school). Vijfde les cursus Engels voor beginners. 19.05 Handig in huis. Tips voor het zelf bouwen van meubilair. 19.17 Uitzen ding door derden. Programma van de ATRO. 19.37 Morgen. Overzicht programma's, mededelingen en toto- -wedstrijden. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nancy Astor. Engelse serie van Richard Stroud. Vierde afl.: Nancy wordt erg populair bij de Engelse so ciety. Na een verhouding met Lord Revelstoke leert zij de gereserveerde miljonair Waldorf Astor kennen. Na vijf maanden zijn zij getrouwd. 21.05 Da aportshow. 21.50 De laatste vrij heid. Reportage over een zeiltocht naar de Azoren, 'de Vlaamse eilan den'. 22.20 Journaal. 22.35-23.05 Handol en wandel (Open school). Ruimte voor ambacht (3). BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Flein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Namen. Luxemburg en Waals- -Brabant. 19.25 Flash minute papil len. Consumententips. 19.30 Jour naal. 19.55 Le retour. Amerikaanse dramatische film van Hal Ashby (1978) naar Nancy Dowd. Met: Jane Fonda. Jon Voigt. Bruce Dern e.a. Bob Hyde, een jonge Amerikaan ver trekt uit overtuiging naar Vietnam. Zijn echtgenote Sally meldt zich vrij willig als hulp In het militaire zieken huis. Haar medelijden met de halfvér- lamde Luke leidt tot een verhouding. Als Bob teleurgesteld uit Vietnam te rugkeert. verwijt hij zijn vrouw on trouw. Hij duikt in zee om zich te lou teren of om zelfmoord te plegen... 23.20 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La filiere. Tv-serie van Guy An dre Lefranc. Met: Claude Brosset. Dominique Briand, Andre Lawrence e.a. Eerste afl.: Op een nacht in de zomer van 1943 wordt een vliegtuig van de geallieerden neergehaald. Een deel van de bemanning slaagt erin zich met hun valschermen te redden. 19.00 Lundi-sports. 19.28 Toto-be richten. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 De memoire de beiges. Jo Gerard vertelt een 'nieuwe' geschiedenis van Belgie. Ze vende deel: Onze grote uitdaging in de zeventiende eeuw. 20.30 A Saint Germain. Waals toneelstuk. 21.50 Landbouwinformatie. Herhaling van zondag J.I. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Mighty ENGELAND BBC 2 16.05 Computer programme. Let's pretend. 16.30-16.55 Multi-cultural education. 17.00 Magic town. Ameri kaanse fictiefilm van William A. Wel- Iman (1947). Met: Jane Wyman. Ja mes Stewart. Kent Smith en Donald Meek. 10.40 Grange Hill. Engelse jeugdserie. 19.05 Riverside. 19.35 Coamoa: a personal voyage. Ameri kaanse documentaire serie. 20.25 Journaal. 20.30 Inside information. 21.00 Great sporting moments. 21.10 Des O'Connor. Ontspannings programma. 22.00 Lucky Jim. 22.30 Horizon. The mysterious mr. Tesla. 23.20 From where I stand. 23.50-00.45 Newsnight. ENGELAND ITV 17.45 Dangermou8e. 17.55 Educa ting marmalade. 18.15 Diffrent stro ke». 18.45 Nieuws. 19.00 About An- glia. 19.30 Benson.20.00 The real world. 20.30 Coronation Street. 21.00 Foxy Lady. 21.30 World in ac tion. 22.00 Quincy. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 The killing game. 01.25 Janis Harvey Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws slechthorenden. 10.00-12.00 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30-15.00 Schooltelevisie. KRO 16.00 Leven op aarde. Engelse serie van Davld At- tenborough over de ontwikkeling van het leven op aarde. Negende afl.: Op komst van de zoogdieren. 16.55-17.20 Hooggeëerd publiek. Circusprogramma, gefilmd op de Na tionale Circus School in Parijs. Derde afl.: Alain, schooldagen van een NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie.09.25 Sesam straat 10.00 Journaal. 10.03 Het mysterie van Parijs. Herhaling. 11.05 Terra X. 11.35 Schwarzwaldhoch- atraaae. 11.40 Uit wetenschap en techniek. 12.25 Contrasten. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaol. 13.15-13.30 Videotext voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Zo is Amerika. Docu mentaire over Amerikaanse eetge woontes. 17.00 Stad, land, atroom. Schrijf- en raadselspel voor de kinde ren. 17.50 Journaal. 18.00 De vissers van Moorhovd. Familiesaga. DUITSLAND 2 10.00 Zio Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. 16.35 Strandpiraten. Avonturenserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Documentaire se rie: Vogels in de Sambesi-delta. DUITSLAND 3 Schooltelevisie, óm 09.25 Sesam straat. 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Aansporing tot lezen (5). Her haling. 18.00 Sesamstraat Robert Redford (rechts) als de journalist Bob Woodward met zijn collega Dustin Hofmann als Bernstein in do film „All the president's men", vanavond op Ned. I om 19.15 uur. Mouse. 17.25 Jsckanory. 17.40 Clock on. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Kinderprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.53 Immigrants' rights. 19.55 Angela. Engelse serie. 20.20 Talea of the Gold Monkey. 22.00 Journaal. 22.25 Pulp. Engelse avonturenfilm van Mike Hodges (1972). Met: Michael Caine, Mickey Rooney. 00.00 Film '82. 00.28 Jour naal. 00.30 Claire Rayner'a case book. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 School televisie. 15.30-16.00 Signe particu lier Romein. Herhaling van een serie programma's over het antieke Rome. Tweede deel: Spartacus. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoeken den. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogram- BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frans 1. 18.00 Le fi liere. Tv-serie in acht delen van Guy Andre Lefranc. Met: Claude Brosset, Dominique Briand. Tweede aflevering. ENGELAND BBC 1 10.00-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 Heads and tails. 15.00 You and me. Tekenfilm. 15.14 Tout compria. Cur sus Frans. 15.30-16.00 English. 16.15 Songa of praise. 16.55 Play school. 17.20 Mighty Mouse. Kinderfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Screen test. ENGELAND BBC 2 11.30-12.25 Schooltelevisie. 17.20 Men of ideas. Heidegger en het mo derne existentialisme. ENGELAND ITV WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.00 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The much bunch. 13.10 Let's 13.30 Gardening time. 14.00 One. 14.20 Anglia News. 14. the high rood. 15.00 Afterno 15.45 The good companion f Who's baby? 17.15 Watch Razzmatazz. 17.45 CB TV 14. - Radio vandaagj HILVERSUM 1 p - 16.02 (TROS) Cafe chantanr De tien om kindershow - 17r kuur - 18.45 De geschiedenis II - 19.02 Country western 20.03 Coulissen - 21.02 Gast Martine Bijl en Henk van der 22.02 Sport en muziek - 23.0 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (VOO) Tineke Vos neke Vos alleen op radio - 17 -magazine - 18.30 Religieu l gramma's - 18.45 Bond zond - 18.50 P.M. - 20.03 Bladluis De grote verwarring: gramma van een lokale radio Teleac - 22.40 Veronica film Het zwarte gat. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco (NOS) De praatpaal-per- 20.02 Folklive - 21.02 Fragmel recente pop- elpees - 22.02 light - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 - 17.00 (VARA) Overname H' 2 - 20.00 (VARA) Mazepa: drie akten van Peter Tsjaik j Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Easy listening 2.02 Avro's service station Auto in? Avro aan - 9.0( 9.08 Arbeidsvitaminen - 10.03 land - 10.10 Vervolg Arbeid nen - 11.03 Wat speelt week... - 11.15 Componisten! 12.03 Muzikaal onthaal - 13.0i journaal 13.20 De muzikale ligence - 14.03 Easy listening - 16.02 Hersengymnastiek Kom 'ns langs in Des Indes. HILVERSUM 2 - 7.22 (KRO) Het levende 7.35 Actualiteiten - 8.20 S sprek - 8.45 Vrouwenrubriek Gymnastiek voor de vro werkbank - 9.33 Schoolradio KRO's leestafel - 12.00 M over kerk en samenleving Overheidsvoorlichting - 12.36 telten - 13.10 Het wekelijkse met... - 13.33 Schoolradio Grasduinen - 13.54 Lees i zier-3 - 14.07 Voor kleuters Serie Engels - 15.03 (NOS) mentenvraagstukken - 15.32 -show - 16.00 (TROS) Week li uit - 17.00 Aktua. HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Felix Meurder Jeroen Soer - 12.03 Het VI 13.03 Peter Holland - 15.30 P( HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Capriccio - 9.0I muziek - 9.30 De strijkkwarte Ludwig van Beethoven door ard Quartet - 10.00 Het Ams Philharmonisch Orkest van Zweden (viool) - 12.00 Int - 13.05 De meest verkochte tien - 14.00 (NCRV) De kame van Mozart - 14.45 In klelni tlng: het Bartholdy strijkkv 15.20 Muziek van eigen tijd Llterama-dinsdag - 17.00 Oi Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op H 1 elk heel uur. 24 uur per dag versum 2 op elk half uur van tot 17.30 uur, voorts om 7. 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 uur. Op Hilversum 3 op elk van 7.00 tot 24.00 uur en Hllv om 7.00, 8.00 en 13.00

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2