feriodetitel voor Noordwijk Sterk Fraaie zege KRY wint envoudig an vatwijk Teer jansdam'degradeert'Quick Boys tot middenmoter optreden Rijnsburgse Boys PORTTRIBUIME 'CLisse rekent 'met ieggeefsyndroom Ter Leede: eindelijk weer winst Gelijkspel RCL LEIDSE COURANT MAANDAG 22 NOVEMBER 1982 PAGINA 17 NT ANSDAM Boys is in de eerste k A voorlopig tot le) middenmoter ge- ideerd. De Kat wij-- die tot zaterdag mid- èen derde plaats nog Uiting hadden weten t>uden met de door i-streekgenoten (iwijk en Rijnsburgse gevormde kopgroep, in zaterdag in en te gen Heeijansdam ten on der: 2-1. Een nederlaag die op een wel zeer onge legen moment kwam. Met de directe confrontatie te gen Noordwijk pal voor de deur, kende Quick Boys immers op korte ter mijn zeer reële uitzichten op da echte top in IA. Hoop op een toppositie die nu voorlopig even in de Katwijkse koelkast dient te worden gedeponeerd. Terecht, zo moet worden ge concludeerd na het optreden van de Katwijkers in Heer- jansdam. De ploeg van trainer Berry Janse (hij zal half de cember aan een hernia wor den geopereerd en tijdelijk van het toneel verdwijnen) ontmoette in Heerjansdam eenvoudigweg een betere te genstander. Hoewel Quick Boys, getrouw aan de tegen woordig op „Nieuw Zuid" heersende, offensieve spelop vatting. wel degelijk trachtte de partij aanvallend naar de hand te zetten was het de thuisclub die grote gedeelten van de wedstrijd beheerste en ook de betere doelkansen kreeg. Omdat doelverdediger Theo Guyt echter knap ter plaatse was bij afstandsknallen van Jan van der Leek en Dick Bouman en diezelfde Guyt er voorts in slaagde handige, maar al te felle linkerspits Martin Beuk tot tweemaal toe in een rechtstreeks duel te be dwingen, haalde Quick Boys de pauze nog ongeschonden. Sterker nog, het was Quick Boys dat zes minuten na rust verrassend de leiding nam. De ver op de eigen helft vertoe vende Martin van der Plas stuurde de bal hoog en ver naar voren, Johan Jonker kopte door en Cees van Rooy- en verzorgde de wel erg hoge. maar doeltreffende lob over doelverdediger Bogdan Kopa- nicki: 0-1. Na een bijna succes volle vrije schop (Arie van der Berg mikte de bal namens Heerjansdam via de lat over) leek Quick Boys zelfs de partij te gaan beslissen. De door Van Rooyen weggestuurde Martin van der Plas liet zich echter de bal door Kopanicki van de schoenen grissen, waardoor Heerjansdam in de race bleef. Tot een kwartier voor tijd slaagden Freek Rienks c.s. er vervolgens in zich de aanstor mende thuisclub van het lijf te houden. Toen evenwel was het binnen een minuut met de Katwijkers gebeurd. Eerst ca ramboleerde de bal na een harde inzet van Rob Snijders via Gert Ouwersloot achter de kansloze Guyt en amper zestig seconden later was het Leen Rijnenberg die de Quick Boys goalie van dichtbij passeerde, na een knappe combinatie tus sen Jan Visser en invaller Jos Houweling: 2-1. Het vervol gens door de veel risico's ne mende Katwijkers ingezette slotoffensief, leverde uitslui tend goede, maar niet benutte mogelijkheden voor Heerjans dam op. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 51 Van Rooyen 0-1. 75 Snijders 1-1, 76 Rijnenberg 2-1. Quick Boys: Guyt. Anne Ouwersloot. Teun van der Plas. Rienks. Van Delft. Gert Ouwersloot (Zuiderduyn), Aandewiel. Jonker. Van Duyn (Van der Kley). Martin van der Plas, Van Rooyen. JRDWIJK „De idf wint en leert", con- oöerde Noordwijk-trai- hpiet Buter na de 2-0 H van zijn formatie op tl!jidrecht. „Negentig ,[jten de wedstrijd ma- dtdaar zijn we nog niet e pe. Soms lukt het een 'd'uur, soms maar tien e,ten. Maar er zit een |jide lijn in, de nieu- Jngens gaan het ver ben stuk routine aar- 'qivullen. Ondertussen ;efcn we ook nog erg '9en staan op dit mo- aan kop. Wat zeker niet wil zeggen, dat we er al zijn." Tegen Baren- drecht was Noordwijk be paald niet erg op dreef. Door pure schotloosheid van de bezoekers pakte de ploeg toch, door attent met de niet al te talrijke kansen om te springen, de verdiende winst. En daar mee tegelijk de eerste pe riode-titel. Vooral voor de pauze was het spel van bedenkelijk gehalte. De straffe wind (Noordwijk had een forse bries in de rug) was zeker een excuus voor het uitblijven van staaltjes hoge schoolvoetbal. De povere ver toning viel daarmee echter niet goed te praten. Baren- drecht was aanzienlijk meer in balbezit, maar wist er weinig raad mee. Op het middenveld kon spelmaker Bas Hokke nog overtuigen en in de aanvals- vleugels vertoonden Ben Rü- ter en Peter van Veelen regel matig technische en snelle ac ties. Maar daarmee was het op, want zo gauw het strafschop gebied in zicht kwam. strand de het schip. Enerzijds een verdienste van de attent ing rijpende defensie, anderzijds een gevolg van het veel te lang kappen en draaien alvo rens een schot los te laten. Noordwijk stelde er aanval lend niet al te veel tegenover. Talloze dieptepasses zeulden met de wind mee niemands land in, de beide spitsen, Bak ker en Vink, ontvingen nau welijks bruikbare ballen. Toch pakte de thuisploeg een voor sprong. Bij een door John Ma- rijt stevig genomen hoekschop schoof het leer vlak voor het doel langs en werd door nie mand goed geraakt. Alleen Bo- gers en Gerlof kregen er een teen tegenaan en zagen de bal tot hun verrassing in het doel verdwijnen: 1-0. Een goede, net geweerde, kopbal van Bo- gers en een door Hensbergen (vervanger van de zieke Smits) curieus naast geschoven bal waren bijna goed voor de beslissende marge. Want veel scoren zou Barendrecht den kelijk toch niet. Ook pal na de pauze leidde een levengevaarlijk ogende uitval van Barendrecht (als in termezzo bij een fiks openings offensief van Noordwijk) uit eindelijk tot niets. In plaats van van kansrijke positie in te knallen, moest er een knullige pass aan te pas komen. Noord wijk hield vervolgens licht de overhand. Mede omdat trainer Buter het publiek bewoog zijn ploeg duidelijker te steunen, als de welkome twaalfde man. Het dichtst bij een treffer was Bogers, die een door de Baren- drecht-verdediging moeizaam uit het strafschopgebied ge werkte bal keihard juist naast 'pegelde'. Nadat een pittig schot van Barendrecht-verde- diger Hendriks de eerste se rieuze proeve van bekwaam heid was geweest voor Noord- wijk-doelman Dortmundt, viel de beslissing. Bogers nam een vrije trap op rechts, Gerlof kopte in en Hensbergen droeg voor de zekerheid een knikje bij: 2-0. Dat Bakker, overigens nuttig en actief spelend, vlak voor tijd. vogelvrij kort voor doel. de lat wist te raken, was, gelukkig voor hem. niet meer van belang. LEJO BUCK Scoreverloop: 20. Gerlof 1-0, 79. Hensbergen 2-0. Noordvujk: Dortmundt. Wendt (Van der Heiden). Anton Marijt, Van Be- veren. Sluys, John Marijt, Hensber gen, Gerlof (Strijk), Bogers, Vink, Bakker. JTWIJK De streek- »iy tussen Katwijk en 'a» werd volledig Be- jjkt door de Alphena- Via verstandig spel n|| de thuisploeg knap j 2-4 weggezet. ARC, sierend met twee snelle £n, profiteerde uitste- 1" van de mogelijkhe- *ldie het matig spelen- fetwijkse middenveld 1 en was steeds weer •oiarlijk met snelle uit een. Pas bij een 0-4 werd de werklust de kustéquipe be- ,d en werd het doel j|goalie Sjaak van Oos- Tveemaal getroffen, leek het erop, dat Kat- de spelbepalende partij in luel zou gaan worden. De bloeg startte enthousiast y Alphense defensie werd it al 'uitgeprobeerd'. De Jluurde echter maar kort, al in de negende minuut "•het Wilco van Leeuwen, Pe bal na een vrije trap [Rob Koolstra over doel- Jaap van Duyvenbode i-jkopte: 0-1. ARC had met die treffer meteen één van de zwakke plekken van Katwijk blootgelegd. Zodra de bal hoog werd gespeeld, was er geen Katwijker meer, die redelijk- werwijs gesproken nog aan het leer kon komen. Edwin Hees- pelink en Dennis van Ommen, de twee ARC-spitsen, staken immers in lengte met kop en schouders boven de tegenstan ders uit. Langzaam maar zeker kreeg Katwijk het moeilijker. De vleugels werden niet meer ge zocht, waardoor de bal voort durend strandde in het over volle centrum. Daarbij kwam dat het middenveld de hoede nauwelijks meer steun de en ARC de Katwijkse aan vallen gemakkelijk kon om zetten in balwinst en gevaar aan de andere zijde. Van Om men kopte het leer goed door, waarna Jelle Koolstra even voor rust van zo'n twintig me ter loeihard inschoot: 0-2. Er veranderde na rust niets aan de speelwijze van de formatie van trainer John Huguenin en ARC bleef profiteren. Van Ommen brak in de 53e minuut op links uit en liep gemakke lijk van zijn opponent weg. Van Duyvenbode omspelend Voorstopper Wim Guyt 1 scoort namens Katwijk. ARC-doelman Sjaak van Oosten komt te laat, zoals overigens ook de twee Katwijkse treffers in dit duel ,,te laat" zouden komen. zorgde hij voor 0-3. Tien mi nuten later gebeurde precies hetzelfde en was de 0-4 een feit. Katwijk speelde een verloren wedstrijd en stuurde voorstop per Wim Guyt 1 vooruit. Toen pas werden er openingen ge vonden. Dezelfde verdediger kopte zijn ploeg naar 1-4, waarna wederom Guyt tien minuten voor het einde sterk doorkwam. Omdat Ruud van Es hem te grof opving, mocht de voor Jack Hooghkamer in gevallen Huyg Schaap, de eindstand vanaf elf meter op 2-4 bepalen. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 8 Van Leeuwen 0-1, 42 Jelle Koolstra 0-2. 53 Van Ommen 0- 3, 63 Van Ommen 0-4, 65 Guyt 1 1-4, 79 Schaap 2-4. Katwijk: Van Duyvenbode. Groene- weg, Van der Bent, Huyg van der Plas, Nijgh. Guyt 1, Hooghkamer (Schaap), Van der Boon. Mart van der Plas (Ouwehand), Van Duyn. Van Wijk ARC: Van Oosten. Rob Koolstra. Van Es. Van Dijk. De Vries, Jelle Kool stra (Rob Heytinga), Van der Neut. Van Leeuwen, Lammers. Heespelink (Andy Heytinga), Van Ommen. .jLIER FC Lisse rekende zaterdag af met het dit n gegroeide 'weggeefsyndroom'. Was het een ite gewoonte geworden in de loop van de tweede de voorsprong uit handen te geven, Lyra werd "slachtoffer van het afschaffen van die Lisser eigen- idigheid. De tien minuten voor het einde bereikte 1- Jïorsprong werd ditmaal door de Lissenaren vastge- jden. de beginfase had FC Lisse een alleszeggend verschil van •tie doelpunten kunnen fabriceren. Sjoerd Boot, Ruud Bro ei Rob Suttorp en Arie Schalk faalden stuk voor stuk in 5rijke positie. Toch werd er gescoord. Jan van Slooten tikte leer uit een chaotische situatie binnen: 0-1. De uitvalsstoten Lyra waren zeker niet van gevaar ontbloot, maar hadden (alsnog geen gevolgen voor de stand. Direct na de thee werd man Nico Groeneweg gehinderd en verloor de bal. Arie tik tikte de bal ongelukkig in eigen doel. Het Lierse offen- 'gaf Lisse meer aanvallende ruimte, zodat Suttorp en Boot Jen konden uitbreken. De ruwe antwoorden van de thuis- ittian leverden vreemd genoeg geen strafschoppen op. Tien iiten voor het einde, toen Bröring na een officiële waarschu- B was gewisseld voor Walter Schoonen. werd de invaller 5 gestuurd. Schoonen omspeelde de goalie goed en scoorde Jerst: 1-2. Lisse hield zich ondanks het forse Lyra-slotoffen- flstaande en won de partij. LEIDEN KRV boekte een fraaie overwinning. Het Rotterdamse Unicum werd met 1-2 verslagen. Ook Hazerswoudse Boys trok de zegereeks door. Ditmaal was Jodan Boys te weinig tegenstander om iets terug te kunnen doen: 3-0. SIZO klopte VVRA ook al eenvoudig met 1-4, terwijl Koudekerk het net niet redde bij koploper Sportlust'46. De Rijnéqui pe ging met 1-0 ten onder. Het tegen zichzelf voet ballende Oegstgeest werd met 2-0 verslagen door Zevenhoven. Unicum - KRV 1-2 (1-1) Al in de tiende minuut wer den de Katwijkers met een fraai strak schot op achter stand gezet. Omdat de ploeg de rust behield, kon Johan Win ters KRV na een half uur op gelijke hoogte brengen. Uni cum kwam in de tweede helft sterk opzetten. Het was echter KRV, dat na 64 minuten een schitterende aanval opzette. Kees Kuyt stuurde Piet van Beelen op links weg, die de bal precies op het hoofd van Ge rard van Beelen plaatste: 1-2. De Katwijkers hielden in de spannende slotfase het hoofd koel. Hazerswoudse Boys - Jodan Boys 3-0 (1-0) De vorm van Hazerswoudse Boys werd ook voor Jodan Boys desastreus. Hoewel er wat minder sprankelend werd gespeeld als in de voorgaande wedstrijden, was de Hazers woudse spelkwaliteit van een dusdanig gehalte, dat de be zoekende club niet aan de bak kwam. Peter van der Niet bracht zijn elftal al voor de pauze op 1-0. Sjaak van Dorp en Alfred Hortensius voerden de stand in de tweede helft op tot 3-0. Jan Platteel was de uitblinker in Hazerswoude. VVRA - SIZO 1-4 (0-0) Ook SIZO draaide lekker. In het beginpart mocht VVRA nog volwaardig meevoetbal- len. Na de pauze was het met de thuiséquipe gedaan. Gert Kardol opende de score hal verwege het tweede deel. waarna Willem Brobbel SIZO op 0-2 bracht. De tegentreffer bracht de spanning nog even terug, hetgeen echter van kor te duur was. Eltjo Vijn en we derom Gert Kardol voltrok ken het vonnis over VVRA: 1- 4. Sportlust ló - Koudekerk 1-0 (0-0) Koudekerk opereerde bij de koploper met een versterkt middenveld om de aanvalsgol ven al in een vroeg stadium af te stoppen. Dat werkte lange tijd. Veel tegengevaar was er daarentegen niet, zodat slechts op de 'nul' kon worden ge speeld. Een extra tegenvaller was. dat Ron Weyman na on gelukkige botsing naar het zie kenhuis moest worden afge voerd. Hij bleek zijn sleutel been te hebben gebroken. Een kwartier voor tijd lukte het Sportlust toch te scoren, zodat Koudekerk alsnog zonder puntenwinst kon vertrekken. Zevenhoven - Oegstgeest 2-0 (1-0) In een kwaliteitsarme partij won de minst slechte van de twee ploegen. Oegstgeest was meer bezig tegen zichzelf te knokken dan Zevenhoven te bewerken. Zevenhoven cre ëerde zich uitgespeelde kan sen. wat bij Oegstgeest in de volle speeltijd niet voorkwam. Een foutieve terugspeelbal werd door Harrie de Boer on derschept. Zijn schot werd even voor de rust door doel man Cock Bouwman gestopt, maar vanuit de rebound was het Cor Bons. die 1-0 liet aan tekenen. Ook in het tweede deel viel de treffer vlak voor het einde van de periode. Har rie de Boer kwam vrij voor het Oegstgeester doel en scoor de. RIJNSBURG Wij hebben slecht gespeeld en Rijns burgse Boys technisch en taktisch goed was het even simpele als juiste commentaar van Kozakken Boys trai ner Marcel Kuypers na afloop van de voor zijn ploeg zo desastreus verlopen wedstrijd. De Werkendamse for matie, dit seizoen goed voor puntendelingen met Quick Boys en Noordwijk en winst op RCL, kon geen mo ment zijn gevreesde naam waarmaken en moest dan ook toegeven dat RBB de terechte winnaar was (3-0). Belangrijkste oorzaak was stellig het uitstekende spel van RBB, dat revanche op zichzelf nam voor de zwak ke vertoning tegen Nieuw Lekkerland. Al direct na de aftrap was het duidelijk, dat RBB de smet van twee weken geleden snel wilde uitwissen. Het speelde een fris aanvallend spelletje met John Manuputty (hij speelde na een weifelend begin een sterke partij) als veelvuldig opkomende laatste man. Vleugelverdedigers Martin Toet en Johan de Kroon deden hierin niet voor hem onder en gingen eveneens vaak op avontuur. De druk op het Kozakken Boys doel was dan ook erg groot en slechts zeer sporadisch kon Kozakken Boys onder deze druk vandaan komen. Temeer daar de gevaarlijke spits Philip den Haan geheel aan banden gelegd werd door Gé Perfors. Voor de, vanwege zijn merkwaardige acties op de lachspieren van de toeschouwers werkende, voorstopper was het een voorlopige af- scheidswedstrijd. Perfors heeft vier wedstrijden aan zijn broek gekregen voor een onbezonnen actie in Nieuw Lekkerland. Trainer Arie Lagendijk hierover Het is jammer voor "Perry", dat hij, net nu hij zo goed speelt, geschorst wordt. Ik hoop alleen dat hij hiervan geleerd heeft Zo sterk als de RBB verdediging speelde, zo zwak acteerden de collega's aan de andere kant, wat in de 15e minuut resulteerde in het openingsdoelpunt. Jan Hogewoning onderschepte de bal na slecht uitverdedigen van de Boys uit Werkendam en toen niemand hem wilde aanvallen, schoot hij het leer maar achter de nauwelijks reagerende Arie Ottevanger in het doel. Drie mi nuten later bereikte de bal, na een verre uittrap van Henk van Voorbergen, via het hoofd van Rob Gillissen, Henk Merbis die van dichtbij scoorde. In de tweede helft namen de Rijnsburgers wat gas terug, wat Kozakken Boys de gelegenheid gaf het spel te maken. Kozakken Boys kon hiervan geen gebruik maken, vooral ook omdat de ploeg een aantal geblesseerde spelers telde. RBB bleef ondanks het wat ingehouden spel de betere ploeg en schiep zichzelf een aantal goede kansen. Zo was de weer herstelde Marcel van der Blom dichtbij een doelpunt na de mooiste aanval van dit duel, alleen voor doelman Ottevanger faalde hij echter jammerlijk. Even later was het dan toch raak. Jack Manuputty lanceerde metveen perfecte dieptepass Henk Merbis, die met zijn linker voet zuiver nummer drie binnenschoot. Arie Lagendijk: Ik ben natuurlijk tevreden met het vertoonde spel en deze zege. Maar ik hoop wel dat de ploeg wat constanter gaat voetballen. Nu is het elke week weer afwachten wat het wordt". ARNOLD VAN DER CAPELLEN Scoreverloop: 15 Jan Hogewoning 1-0, 18 Merbis 2-0, 72 Merbis 3-0. Opstelling Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. Toet. John Manuputty. Perfors. De Kroon. Paul van der Blom, Jack Manuputty. Jan Hogewoning. Merbis. Gillissen, Marcel van der Blom. PERNIS Ter Leede veroverde sinds lange tijd weer eens twee winstpun ten. Excelsior Pernis werd op eigen terrein met het kleinst mogelijke verschil (0-1) verslagen. Vooral door de vechtlust en dan vooral in aanvallend op zicht bereikten de Sassen- heimers de winnende treffer in de tweede speel- helft. Al meteen na het eerste fluit signaal kwam Ter Leede over tuigend door. Weliswaar kon aanvankelijk geen afstand van de gastheren worden geno men, het overwicht was er niet minder om. Goede aan vallen strandden echter bij de 16-meterlijn. Na een blanco ruststand begon ook het twee de deel zoals het eerste. Een graag willend Ter Leede zon der veel technische begaafdhe den, maar met een voorbeeldi ge arbeidswil. In de 54e mi nuut bereidde Frits Hoekstra de winnende goal voor. Hij be diende aanvoerder Nico van der Fange, die het leer laag in het Excelsiordoel deponeerde. De slotfase toonde een offen sief van de thuiséquipe. Han Verbaas moest de bal een keer van de doellijn halen, hetgeen de enig noemenswaardige Ex- celsioractie was. SPIJKENISSE Op het zeer slechte veld van Spijkenisse ver diende RCL sinds tijden weer eens een punt. Spijkenisse werd met redelijk spel 'monddood' gemaakt, terwijl de Leiderdorpse voorwaartsen regelmatig goed doorkwamen. Het afwerken van aanvallen ging de Racing echter nog niet zo best af, waardoor slechts een doelpuntloos gelijkspel werd bereikt. RCL toonde zich zaterdag technisch de betere van Spijkenisse. Op het hobbelige terrein kwam dat goed van pas. De lange trap pen van de gastheren konden gemakkelijk worden onderschept, waarna de Leiderdorpse aanval het directe weerwoord was. Pe ter Siera brak in het eerste deel goed uit. maar schoot tegen de Spijkenisser keeper, waarna Pierre van Gemerden met een lob hetzelfde sluitstuk trachtte te verschalken. De bal ging net naast. Na de pauze waren het wederom Siera en Van Gemerden, die net niet scoorden, terwijl ook Ben Heemskerk dichtbij de openingstreffer was. De bal werd na zijn schot met moeite over getikt. Hoewel de Leiderdorpse controle negentig minuten lang duurde, kwam de ploeg drie minuten voor tijd goed weg na een gevaarlijke inzet voorlangs van de thuisclub.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17