LGB nist kans Vriesekoop bij de laatste acht Schalij wijst Van der Duim terug AZC VERPLETTERT DZV Hein Vergeer grote winnaar PORTTRIBUNE Van den Berg wereldkampioen Groenendaal niet te stuitèn LEIDSE COURANT MAANDAG 22 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 fbank in kdesliga IKFORT In het voetbalseizoen >rlopig als proef, Vestduitse Bundes- je strafbank wor- svoerd. De tijde- fitsluiting kan in stduitse amateur- al twee jaar door sidsrechters wor- •bruikt als straf hei. De FIFA zijn toestemming )_:ïeze inbreuk op de gegeven teneinde pgen met deze •gel te kunnen op- Jean Bessems weer beste kunststoter WYCHEN Jean Bessems is erin de nationale biljarttitel in het kunststoten te prolongeren. In Wychen eindigde na een boeiende slotfase oud-Europees kampioen Hans de Jager als tweede en Ben Velthuis als derde. Bessems was in de slotronde als laatste aan de beurt en moest daarin vier punten op de op dat moment leidende De Jager goedma ken. De Limburger bleef de zenuwen de baas, ook al ging hij aanvankelijk wat slor dig te werk. De derde kopstoot was echter raak, waardoor hij al Nederlands kampioen was. Door de derde poging van de laatste stoot eveneens met succes af te ronden, kwam hij op een totaal van 279 punten. Bessems had van de 76 figuren er 47 gerea liseerd in 169 beurten. Lichtstadmarathon voor Jos Pronk EINDHOVEN Jos Pronk heeft zaterdag in Eindhoven de Licht stad-marathon over een uur ge wonnen. De Noordhollandse schaatser was de snelste sprinter uit een kopgroep van zeven rijders, die ongeveer halverwege de koers was ontstaan. Pronk zelf was met Kooiman animator van de ontsnap ping geweest, nadat een poging van Niesten was mislukt. Kooiman en Jan van Cappelle gingen als twee de en derde over de finish. Niesten kwam bij zijn solopoging tot op vijftig meter van de staart van het veld, maar het laatste sprongetje lukte hem niet. MESSINA Stephan van den Berg is gis teren bij Messina (Italië) wereldkampioen plankzeilen in de lichtgewichtklasse ge worden. Het kampioenschap ging over zes regatta's. De laatste race werd wegens windstilte geannuleerd. Van den Berg ein digde op 8,7 punten, ruim voldoende voor de wereldtitel. Ben Wesseling maakte het Nederlandse succes compleet door de twee de plaats te bezetten met 30,8 punten. Onno Tellier werd vijfde. Bij de zwaargewichten ging de wereldtitel naar de Italiaan Klaus Maran. De Westduitser Eikko Hoffmann werd tweede. Bij de dames zegevierde Ma- nuela Mascia uit Italië. Het brons was voor Loes Ladage. Stephan van den wereldtitel. greep weer de VALKENSWAARD Reinier Groenen daal uit St. Michielsgestel zegevierde giste ren in de internationale cross te Valkens- waard en boekte daarmee zijn negende sei zoenoverwinning. Alleen Klaus-Peter Tha ler kon hem bijhouden, maar in de eind sprint was de Westduitser kansloos. Hennie Stamsnijder werd derde en Frank van Ba- kei uit Deurne als de beste amateur vijfde. Herman Snoeyink, Wil Brouwers en Nico Kuyvenhoven maakten de dienst uit bij een veldrit in Bocholt. Zij werden respectieve lijk eerste, tweede en derde. Wereldkam pioen Roland Liboton zegevierde in een in ternationale veldrit in Overijse (België). Kees van de Wereld bezette de derde plaats. IN De Zijl/LGB zaterdagavond een mogelijkheid gemist e<fcl in een vroeg sta- van de competitie te eren van Europees )lo, volgend jaar. idse team, dat als :end bekerfinalist AZC) over de gren- ig als de Alphense ook de landstitel kreeg in eigen bad ejn volop topploeg {jier drie, HZC/De (in, naar een vrijwel oibze derde plaats op nglijst te spelen. Een ^jlreuze derde periode |jt echter de nog wel clopig tegenstribbe- i Leidenaars de ne ig (9-14) én die, on- ''3 de nog volgende ld)ffs, nauwelijks mo- heden biedende der- spats, op vier punten rsfc AZC /linking die De Zijl /LGB i fatale part van een 5-3 jrong op een 5-10 achter zette, was even diep als -strijpelijk. In de eerste Periodes immers, had De Zijl De Robben meer dan voortreffelijk tegenstand gebo den. Rustig spelend, de kansen koel benuttend, waren de Lei denaars langszij gebleven en (in de tweede periode) op voorsprong gekomen. Toen Albert Spijker zich al snel in het voorlaatste kwart van ze ven minuten losmaakte van bewaker Varkevisser en doel man Wouly de Bie kansloos liet (5-3), duidde er ook niets op een eventuele terugval. Een terugval die toch overtuigend kwam. Opeens was alle rust uit het Leidse spel verdwenen, was elke vorm van organisatie weg, terwijl daarbij ook nog eens geen enkele doelkans werd geraliseerd. Dit geheel in tegenstelling tot het verbaasde De Robben, inmiddels zonder de wegens praten weggestuur de Nico Landeweerd, dat alle kansen kreeg doelman Theo Uittenhout tot pure wanhoop te drijven. Het pleit voor de Leidenaars dat de onoverbrug baar ogende 5-10 achterstand geen reden was er het ver moeid rakende hoofd bij neer te leggen. Stan van Belkum en Martin Vreeburg gaven de score in datzelfde derde part nog een beter aanzien en na dat Stan Van Belkum in de laatste periode ook nog eens tweemaal achtereen doeltref fend, stuiterend, had uitge haald (9-10) leek er weer van alles mogelijk. De dunne draad knapte echter alsnog. Albert Spijker en Theo Uittenhout moesten naar de kant (Ronald Hermsen benutte die overtalsi- tuatie simpel: 9-11) en een knappe lob van Hans Bliksla ger maakte vervolgens van De Zijl definitief een geslagen ploeg. Dat de „op wacht" lig gende Aad van Mil de score in de slotfase nog naar 9-14 uit bouwde, deed er niet zoveel meer toe. De Leidenaars had den de partij al lang verloren. Een nederlaag, na een zeer merkwaardig spelverloop, die door teleurgestelde Uittenhout later „typerend" werd ge noemd voor De Zijl/LGB. „Zo lang het gelijk opgaat is er niets aan de hand, vanuit een achterstand spelen kunnen we ook, maar op het moment dat we tegen een goede ploeg op voorsprong komen, schijnen we altijd ons hoofd te moeten verliezen". GERT-JAN ONVLEE Eerste periode: Ronald Hermsen 0-1, Martin Vreeburg 1-1. Tweede perio de: Johan Aantjes 1-2, Ron Koster 2-2 en 3-2, Stan van Belkum 4-2, Hans Blankensteyn 4-3. Derde periode: Al- bert Spijker 5-3, Aantjes 5-4, Aad van Mil 5-5, Hans Blikslager 5-6 en 5-7, Hermsen 5-8. Andy Hoepelman 5-9, Aantjes 5-10, Stan van Belkum 6-10, Vreeburg 7-10. Vierde periode: Stan van Belkum 8-10 en 9-10, Hermsen 9- 11, Blikslager 9-12, Van Mil 9-13 en 9-14. Verdedigd door Albert Spijker (links) belaagt Hans Blikslager namens HZC/De Robben het doel van De 'Zijl/LGB. Dit keer zal Theo Uittenhout redding brengen. LEIDEN AZC/Microlife maakte zaterdag weer eens duidelijk hoe groot het gat is dat tussen de Alphense koplo per en de overige ploegen gaapt. DZV werd met 17-3 verpletterd. LZ '86 ging in Den Haag met 10-6 ten onder tegen ZIAN, een nederlaag die de Leidenaars vaster op de laatste plaats drukte. Na de ruime overwinning die AZC in de halve finales van de bekercompetitie op DZV behaalde, konden de Delftena ren nog wijzen op het ontbre ken van Piet Reedijk. Dit keer had DZV geen enkel excuus meer voor handen en diende eenvoudig te worden toegege ven dat de Alphense formatie meer dan superieur was ge weest. Een overwicht dat in de eerste twee periodes nog slechts een 7-3 voorsprong had gebracht, maar in de resteren de speeltijd met tweemaal 5-0 wel zeer sterk in de score werd vertaald. Erik Noorde- graaf realiseerde negen tref fers (waaronder het honderd ste doelpunt van AZC in dit nog tamelijk jonge seizoen). Ton Buunk (3x), Arco Ver boom en Jan Evert Veer (bei den 2x) en RemCo Pielstroom verzorgden de overige goals. Halverwege de competitie ziet de situatie er voor LZ '86 bij zonder somber uit. De Leide naars veroverden tot nu toe slechts een winstpunt en hoe wel de achterstand op ZIAN en Het Ravijn niet onover brugbaar groot is, lijkt degra datie, gezien het vertoonde spel, nauwelijks onontkoom baar. Bij ZIAN ging het in de tweede periode fout. De Hage naars liepen in dat part uit naar een beslissende 5-1 voor sprong. Voor LZ scoorden Wilco van der Zeeuw en Erik Bergsma (beiden 2x), Joop Sie- ra en Jan Pieter Hek in dit uiteindelijk met 10-6 verloren duel. De vrouwen van LZ '86 deel den met het eveneens onder aan bungelende Haagse DSZ: 4-4. De Leidsen gaven een 3-1 voorsprong uit handen (3-4), maar kwamen in de slotmi nuut weer op gelijke hoogte- .Jeanette de Jong en Monique van Leeuwen (beiden 2x) doel puntten. De Zijl/LGB ging in eigen bad met 6-8 ten onder. Het Amsterdamse ZAR bleek op de beslissende momenten koelbloediger. Maijon Rijsber- gen scoorde driemaal voor de thuisploeg. Vivax klopte in het eigen Poelmeer EZPC met 6-4. De Oegstgeester formatie was niet echt beter dan de Edese tegen stander, maar benutte de man- meer-situaties optimaal. Hans Zandvliet, Jack Frauenfelder, Ruud Wormgoor, Frits Wel ling, Ron Zandvliet en Jeroen Plasmeyer verzorgden de Vi- vax-treffere. Katwijk won in een meer spannend dan fraai treffen met 7-6 van KZC. Top scorer Paul van der Putten liet de winnende goal enkele se conden voor tijd van twintig meter afstand noteren. Van der Putten 5x, Eddie Hoek 2x. DKD bleef De Haaien met 10- 9 voor. Bij de stand 9-9 stopte DKD-goalie Kees van der Plas een straf worp van De Haaien, waarna het woord was aan Leiderdorpse topscorer Frank Dreef om het karwei af te ma ken. Dreef doelpuntte zesmaal, Bob Wouters tweemaal, Onno Dreef en Harry van Hoven. ^unnigan rast in 'lertrio •2 *ERSUM Het kampi- nj! lap der vierjarigen is gis- dag op de draversbaan ilversum gewonnen door Quick met Arend de Na de start maakte ia Quick een fout, maar geweldig terug en nam 111 volle ronde reeds weer rijd achter Udo Quick jen nemen met een plaats voor Uranis ter en Umerto K. lupertriodraverij werd verrassend gewonnen r Dunnigan voor Scad ess en Schavuit. Verras- rVas de uitbetaling voor io op de baan van Buiten de baan bracht a chte supertrio maar Het internationaal lummer werd gewonnen lOssian met Jan Wage- Voor Perle du Nord en ighter. tstond een leuk voorval achtste koers. Deze dra- -4had de naam Utahbon- Utabbon is een succes- draver van eigenaar Veldhuisen. Speciaal leze draverij had Veld bijgedragen in extra ngeld en een ereprijs ie winnende eigenaar be- )aar gesteld. De Utah- werd gewonnen door Antole. De eigenaar dat paard is.... Gerrit uisen. ia(ertnotip ïertrio 48 komen zondag j arden aan de start op de ^rsumse baan. Tot en met I rdag is het mogelijk de „trmulieren in te leveren postkantoren en tot en u aterdag op de wedstrijd- 01. Een uitgesproken favo- 5 er niet. Tjeempie won 1 keer uit de laatste vijf Unieke L valt regelma- het geld en ook Uptodate I staat dikwijls voorin favorieten: Tjeempie, te L en Uptodate Laren 'ze outsiders: Upperpride uri Pluto en Urana. SPLIT Bettine Vriese koop heeft tijdens de open Joegoslavische tafelten niskampioenschappen de titel in het gemengd dub belspel geprolongeerd. Met de Pool Andrezj Grubba, met wie zij in april in Boedapest de Eu ropese titel veroverde, versloeg zij gisteren in Split in de finale het ster ke Chinese koppel Wang Hui Yuang en Qi Bao Xi- ang in drie games: 21-17,14-21,21-18. In het enkelspel reikte de 21-ja rige Hazerswoudse tot de laatste acht, in het dubbel kwam ze met de Tsjechi sche Marie Hrachova nog een ronde (halve finales) verder. In de ochtenduren werd Vrie sekoop gisteren in de kwartfi nales uitgeschakeld door Cheng Li Juan, in een jaar ge zakt van de 9e naar de 22e plaats op de wereldranglijst. In de eerste twee games leek Vriesekoop, 12e op diezelfde lijst, de Chinese speelster vrij gemakkelijk te verslaan. Met 21-17 en 21-15 nam ze een flin ke optie op de zege. In de der de game liep het evenwel mis. De Chinese begon te romme len met haar opslag en Vriese koop bleef het antwoord schuldig. Hoewel ze in de slot fase een achterstand van 12-18 met haar eigen service volle dig ophaalde, verloor ze de game met 19-21. Het verlies bleek het eerste breekpunt te vormen. Het tweede volgde een game later. Opnieuw was Vriesekoop niet bij machte het effectvolle spel van Li Juan, die haar batje met twee ver schillende soorten rubbers had beplakt, konsekwent te ontre gelen. Op 20-19 had ze de winst binnen handbereik. Het matchpunt werd door Li Ju- ang niet alleen ongedaan ge maakt, twee klappen later had ze de vierde game met 20-22 binnen. In de vijfde en beslis sende game is Vriesekoop er niet aan te pas gekomen. De overtuiging ontbrak en wat Nora Bakker, die haar entree op het internationale vlak als bondscoach maakte, ook pro beerde, resultaat leverde het niet op. Met 15-21 werd Vrie sekoop uitgeschakeld. Moeizaam Op weg naar de kwartfinales had de Avanti-speelster tradi tiegetrouw het toernooi moei zaam geopend. De Britse Ka ren Witt had lange tijd uitzicht op een sensationele uitslag, maar moest het tenslotte toch afleggen. Een ronde later liep het tegen Judit Magos aan zienlijk beter. De gevreesde blonde Hongaarse, die al meermalen van Vriesekoop heeft gewonnen, werd op vlot te wijze in drie games gepas seerd. De overige leden van de Nederlandse ploeg hebben in Split geen rol van betekenis gespeeld. Stephine van Gen- nip, Mirjam Kloppenburg, Anne Vlieg en Han Gootzen haalden het hoofdtoernooi niet en werden in de voorronden geruisloos geëlimineerd. Henk van Spanje, 11e op de Europe se jeugdranglijst, was direct voor het hoofdtoernooi ge plaatst. In de eerste ronde stuitte hij op de Hongaarse routinier Gabor Gergely, die de nationale kampioen moeite loos versloeg. DEVENTER De IJssel- cup kwam zaterdag voor de vijfde maal in successie in het bezit van de Friese schaatsploeg, bestaande uit Hilbert van der Duim, Yep Kramer, Geert Kui per, Lieuwe de Boer en Jan Ykema. Met ruim twee punten voorsprong (331.726 tegen 333.852) troefde Friesland de ster ke tegenstand van het ge west Noord Holland- Utrecht (Ron Ket, Jan van de Roemer, Frits Schalij, Rolf Sibrandy en Eric Ste- cher) af. In het individue le klassement was het ein delijk eens geen Frieslan Boppe. Frits Schalij stond op de hoogste trede van het erepodium. De 25-jari- ge werd geflankeerd door Yep Kramer (tweede) en de nieuwkomer in de all round-kernploeg Hein Vergeer. Bij de dames ging de eindzege naar Ali Boorsma, voor Ina Steen- bruggen en Ingrid Harin- ga- Op het zachte ijs van de De venter kunstijsbaan waren goede verrichtingen nauwe lijks mogelijk. De draaiende wind zorgde daarbij voor een extra belemmering. Als enige kwam de Fries Geert Kuiker op de 500 meter uit op een tijd beneden de 40 seconden (39.87), wat duidelijk maakt dat er weinig mogelijkheden waren optimaal te presteren. Schalij, kampend met een kniekapselblessure, reed be houden naar 40.32 seconden. Met zijn tweede plaats op de 1500 meter in 2.05.01 achter Yep Kramer (2.04.56) kwam Schalij zonder veel moeite als klassementswinnaar uit de bus. Ronduit tegenvallend waren de prestaties van de huidige wereldkampioen Hilbert van der Duim. De Fries, die vorige week in Heerenveen verbaas de met 38.08 en 1.58.05, had een snipperdag genomen: 40.70 en 2.06.18. Van der Duim kwam in het eindklassement niet verder - dan een vierde plaats. Nieuwkomer in de se lectie van Henk Boer, de Zuid hollander Vergeer, reed een goed toernooi. Vergeer hield zowel op de 500 meter als op de schaatsmijl Hilbert van der Duim achter zich. Dames Bij de dames reed Ali Boorsma superieur naar een eerste plaats. De Friezin snelde in 43.55 naar de zege op de 500 meter. De overige kernploe gleden en gewestelijke schaat stere moesten lijdzaam toezien hoe de Nederlandse kampioe ne een kloof sloeg die voldoen de was voor de eindzege. Ina Steenbruggen volgde met 44.93 als tweede. Steenbruggen pak te vervolgens op de 1500 meter uit met een tijd van 2.20.20. Maar dat bleek niet voldoende om haar naam als winnares in de IJsselcupregistere bij te la ten schrijven. Boorsma, als vijfde finishend in 2.22.78, had nog een ruiine marge over. Henk Louwmans, de dames- coach was vervuld over de verrichtingen van pupil Boors ma. „Ali heeft goed gereden, gezien de weers- en ijsomstan- digheden. Ten opzichte van vorig seizoen is haér stijl ook enorm vooruit gegaan". Louw mans roemde ook de opstelling en het optreden van Ria Vis ser. De Haagse maakt dit sei zoen weer deel uit van de kernploeg. „Ria Visser heeft voor haar doen een goede 1500 meter gereden. Ook is haar optreden binnen de kernploeg positief", concludeerde Louw mans na afloop. Toch kwam Visser in het stuk niet voor. Met een tiende plaats op de 500 meter en een derde op de 1500 meter eindigde de Haagse schaatster op een achtste plaats in het eindklassement. Verder is nog steeds het wach ten op de doorbraak van Boukje Keulen. De Friezin, bestempeld als natuurtalent, reed naar een 20ste plaats op de 1500 meter. Op de 500 me ter werd de dochter van de meervoudige wereldkampioen Adje Keulen-Deelstra gedis kwalificeerd. Keulen had na afloop dan ook reden om met een zwaar gemoed rond te stappen. Dat was echter niet het geval: vrolijk glimlachend dartelde Boukje Keulen in het rond. Zolang de IJsselcup nog (te) vroeg in het seizoen ge pland blijft, verdient het eve nement niet meer dan het pre- dicaat „pestwedstrijden met een glimlach". WIL VAN DER PLAS HEERENVEEN Eensgezind bleken de gewesten van de KNSB toch sterker dan dat deel van Nederland, Friesland, waar de schaatssport het meest gedreven wordt beoefend. De ploeg van de rest van Nederland wees gisteravond op de kunstijsbaan Thialf de Friezen op eigen terrein terug. Zowel bij de dames als de heren allrounders zegevierde de gelegenheidsformatie, bij de sprinters bleven de Friezen overeind. De grote winnaar op de winderige Heerenveense ijsbaan was Hein Vergeer. Voor het eerste jaar in de kernploeg van trainer- /coördinator Henk Boer zette Vergeer op de 500 meter een win nende 39,1 seconden (persoonlijk record) neer. De 21-jarige rij der uit Haastrecht verzekerde zich van de eindzege door op de 5000 meter in het laatste paar 7.33,7 (vierde) te laten noteren. Op de vijf kilometer, de eerste van het prille seizoen, waren Robert Vunderink (7.23,9), Yep Kramer (7.28,2) en Hilbert van der Duim (7.28,9) sneller dan Vergeer. Schalij, die zaterdag in Deventer de individuele strijd om de IJs selcup won, ondervond nogal wat hinder van een blessure. Het zware trainingskamp in Schoorl achtte de rijder uit Weesp ver antwoordelijk voor de zwakke 42,0 en de allerminst overtuigen de 7.37,3. In het eindklassement eindigde Schalij als zevende. Bij de dames was de hoogste eer voor Alie Boorsma. Zij en Ina Steenbruggen, die zaterdag het klassement van de IJsselcup won, vormen de officiële Nederlandse vertegenwoordiging bij de dames in de landenwedstrijd tegen de schaatsploeg van Zwe den, die op 4 en 5 december in Assen wordt gehouden. Sprinter Sies Uilkema probeerde gisteravond de nieuwe Krien- bühlschaats uit. De Heerenveense sprinter kwam op de voor hem gewaagde afstand van 5000 meter niet slecht voor de dag Uilkema liet na afloop van de wedstrijd tussen Friesland en de rest van Nederland een tijd van 7.50,8 afdrukken. De sprintspe cialist had experimentele schaatsen van de Zwitser Krienbühl gekocht, omdat hij in het verleden altijd moeilijkheden met de orthodoxe glij-ijzere had. De proef van Uilkema wees voorts uit dat de Fries voldoende hersteld is van zijn in Inzeil opgelopen enkelblessure om zijn aloude sprintwerk te kunnen hervatten. Benauwde zeges W iersma en Clerc SAO PAULO Harm Wiers- ma, die vandaag tegen Clerc aantreedt, gaat na drie ronden in het damtoernooi om de we reldtitel te Sao Paulo met de maximale score van zes pun ten alleen aan het hoofd van de ranglijst. Maar hij weet zich achtervolgd door niet minder dan vier achtervolgers, onder wie zijn landgenoten Rob Clerc en Jannes van de Wal. Velen dachten tevoren dat het voor de Nederlanders een ge makkelijke ronde zou worden. Wat zou een Da Silva immers kunnen bereiken tegen de we reldkampioen en waren de kansen van de onderaanstaan- de Franca niet uiterst beperkt tegen Clerc? Inderdaad won nen de Nederlanders van de Brazilianen, maar eenvoudig ging het zeker niet.Vooral de Braziliaanse kampioen Da Sil va weerde zich geducht. Wierema had wel enig over wicht in de stelling, maar nie mand met inbegrip van de Fries zag een duidelijke winstkans. Pas in het verre eindspel verslapte Da Silva even en Wierema kon met en kele geraffineerde voortzettin gen zijn tegenstander alsnog op de knieën krijgen. Lattek heeft buik vol van Schuster BARCELONA Trainer Udo Lattek van Barcelona heeft de beschermende houding ten op zichte van Bernd Schuster la ten varen. De Westduitser heeft verklaard de buik vol te hebben van de blonde voetbal ler. „Het was de vijfde keer, dat hij zo maar van de training wegbleef". Schuster moet zich vandaag bij het bestuur van Barcelona voor zijn wegblijven verantwoorden. Turnploeg sluit eerste fase af CULEMBORG Een jaar ge leden, na het wereldkampi oenschap in Moskou, zag de toekomst van het Nederlandse damesturnen er weinig hoop vol uit. Na die titelstrijd in de hoofdstad van de Sovjet-Unie, waar het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV) met de grootste moei te nog een ploeg op de been kon brengen, haakte het me rendeel van de turnsters af. Leona Horvath, de Hongaarse trainster, die inmiddels - om dat het KNGV haar niet meer kon betalen - terugkeerde naar haar vaderland, en Hans van Zetten, de toenmalige trai ningscoördinator en momen teel de verantwoordelijke man, stelden destijds een plan op voor 1982. Zaterdag werd de eerste fase van de nieuwe opzet in Cu- lemborg afgesloten met de in terland tegen Zwitserland, dat in Moskou als vijftiende één plaats hoger eindigde dan Ne derland. Zwitserland bleek dit keer geen partij voor Neder land. De Nederlandse turn sters zegevierden in de twee daagse wedstrijd met een ver schil van 7,8 punten: 358,05-350,25. Het minpunt van de interland tegen Zwit serland betrof de slechte ver richtingen op de balk. Vierde overwinning voor Jimmy Connors SAN FRANCISCO Voor de vierde keer in een week heeft Jimmy Connors in een de monstratiepartij Björn Borg verslagen. Na Seattle, Los An geles en Vancouver schreef Connors gisteren de partij in San Francisco met twee sets (7-5, 7-6) op zijn naam. In Dortmund won de Ameri kaan Brian Teacher gisteren in een dramatische finale over vijf sets van de Pool Wojtek Fibak met 6-7, 6-2, 6-4, 2-6, 6- 4. In Sao Paulo (Bra) zegevier de de Argentijn Jose Luis Clerc met 6-2, 7-6, 6-2 over de Braziliaan Marcos Hocevar. De Amerikaanse Chris Lloyd- Evert heeft „Tokio" op haar naam geschreven. In de finale versloeg ze haar landgenote Andrea Jaeger met 6-3, 6-2 en verdiende zij 100.000 dollar met het winnen van de Lion Ladies Cup tennis competition. Michiel Schapers heeft giste ren met 7-6, 6-1, 6-4 gewonnen van Frits Don tijdens de alter natieve indoortenniscompeti- tie.'

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13