De nieuwe Opel Rekord. VRIJDAG 19 NOVEMBER 1982 De kracht van s werkeliikheid. WJl Jm mm mü heid uitstraalt. Een auto voor u, niet andersom, met een prijs die u zeker zal meevallen. Met die werke lijkheid voor ogen bevelen wij u van harte een uitgebreide proefrit bij uw Opel-dealer aan. OPEE ■t «HEEST GEKOCHT De Opel Rekord heeft een uitstekende reputatie op het gebied van ruimte, komfort en betrouw baarheid opgebouwd. Ook zijn lage lasten en hoge inruilwaarde hebben in alle nuchterheid bewezen dat Opel ook met de Rekord zijn nummer-één-positie in alle opzichten verdient. Toch zag Opel weer kans om de genoemde punten te verbeteren met de nieuwe Opel Rekord. Nieuw van binnen, nieuw van buiten. Tot in de kleinste technische details. Zo ontwikkelde Opel een zeer fraaie nieuwe „body" met een extreem lage luchtweerstand, waardoor niet alleen het brandstof verbruik sterk verminderde, maar ook het windgeruis, wat volledig ten goede komt aan het komfort. Ook de motoren zijn zuiniger geworden. U heeft keuze uit maar liefst vier krachtbronnen, inclusief een robuuste 2.3 Diesel en een nieuw ontwikkelde 1.8 S OHC-motor, die gemiddeld 15,8% minder verbruikt. Dit kunt u kombineren met een 4- of een nieuwe brand- stofbesparende 5-versnellingsbak. In de automaat werd tevens de slip van de koppelomvormer op geheven, waarmee een extra brandstofbesparing is bereikt. Op tal van punten is de nieuwe Opel Rékord nu levenslang onderhoudsvrij. Overige kontrole is slechts éénmaal per jaar of elke 15000 km nodig. De praktische en financiële voordelen laten zich raden... Rijden in de nieuwe Opel Rekord is een pure sensatie, die u móét beleven. Met het nieuwe royale interieur en een trillingsvrije motor, dank zij een deels hydrau lische motorophanging en een beter uitgebalanceerd onderstel, overtreft de nieuwe Opel Rekord zichzelf in komfort en weggedrag. Ongewijzigd bleef de grote keuze in modellen. 4-deurs Sedan en 3- of 5-deurs Caravan. Met deze nieuwe doelmatig heid staat de nieuwe Opel Rekord met vier wielen in de dagelijkse werkelijkheid. Een nuchtere auto, die méér prestige en bedrijfszeker

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18