gehoordgezier Robert Redford spreekt zowel mannen als vrouwen aan RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 PAGINi ITALIË IN DE BAN VAN VERDI DOOR NEGENDELIGE TV-SERIE (Van onze correspondent) ROME Italië zit gevangen in de Verdi-koorts. Een negendeli- ;ge televisieserie die deze herfst aan de in 1813 geboren en in 1901 overleden operacomponist is gewijd, heeft alle kijkcijfers geslagen. Platen met muziek van Verdi en boeken over zijn le ven beleven een hoogconjunctuur. Toen dezer dagen de tweéde aflevering van de gefilmde biogra fie werd uitgezonden, stelden de statistici van de RAI, de Ita liaanse radio- en televisieomroep, vast, dat 11,4 miljoen toestel len op het programma afgesteld waren. Regisseur Renato Castel- lani trok twee jaar uit en stak meer dan 100 toneelspelers en 18.000 figuranten in ongeveer 4.000 kostuums uit de negentiende eeuw, om hen in de operagebouwen van Milaan, Venetië en Rome de eerste opvoering te laten herspelen van „Nabucco", ..La Traviata" en „Un Ballo in Maschera". De binnenstad van Milaan werd voor een deel afgesloten om Castellani de kans te geven de opstand van de Italianen tegen de Oostenrijkse bezet ters in 1848 te verfilmen. Voor de titelrol vond de regisseur geen Italiaanse acteur. Geen van hen wilde zich voor de duur van twee jaar enkel en alleen bekommeren om Verdi, om daarna om voor de hoofdrol tot de Britse toneelspeler en Shakespeare- vertolker Ronald Pickup. De Britse Verdi heeft als levensgezel lin een Giuseppina Strepponi tegenover zich die niet Italiaanser zou kunnen zijn: Carla Fracci, de populairste balletdanseres van Italië, die ook te zien is geweest in de recente verfilming van de carrière van de legendarische Pools-Russische danser Waslav Nijinski. Volgens de kritiek ontpopte zij zich in haar eerste to neelrol als een geboren actrice. De makers van de televiusieserie hebben er zorgvuldig voor ge waakt dat er een „smartlap" zou ontstaan. Zij legden zich toe op het maken van een historisch verantwoord beeld en de afleve ringen hebben aangetoond dat zij daarin geslaagd zijn. Hoewel bij miljoenen kijkers de tranen rijkelijk vloeiden toen de jonge Verdi binnen een paanmaanden kort na elkaar vrouw en twee kinderen verloor, wordt de nadruk toch gelegd op de rol die Verdi heeft gespeeld bij de stichting van de Italiaanse staat. Toen het publiek en de Oostenrijkse censuur bleek dat Verdi met .Nabucco', over de Babylonische gevangenschap van het volk van Israel, in werkelijkheid had geschreven over de Italiaanse onderwerping aan Oostenrijk, kende zijn populariteit geen grenzen meer en werden zijn moeilijkheden met de autori teiten steeds groter. Het befaamde „Slavenkoor" uit Nabucco werd gefloten door de slagersjongens en het werd het strijdlied van de Italiaanse patriotten. De naam van de componist werd het wachtwoord van het verzet en afkorting van „Vittorio Ema- nuele Re d'Italia" Victor Emanuel Koning van Italië. Castel lani heeft het verleden tot in bijzonderheden nagebootst. Voor de opnamen in de operatheaters liet hij de parketstoelen wegne men, want in de eerste helft van de negentiende eeuw waren er alleen zitplaatsen in de loges voor de adel. Het burgerdom moest staan. De figuranten hebben niet van Verdi's muziek kunnen genieten. De zangers en zangeressen zongen .playback'. De rij kelijk in de „Tele-Verdi"-serie ingevoegde melodieën kwamen bijna allemaal van de plaat. Tot de zangers „achter het scherm" behoren Luciano Pavarotti, wijlen Maria Callas en Leyla Gen eer. Zij lenen bij tijd en wijle hun stem aan de soms uitgespro ken onmuzikale acteurs als zij een aria te zingen krijgen. CEES MANDERS ZJZZ2ÊÊ HILVERSUM - Filmster Ro bert Redford heeft iets in zijn voorkomen, manier van doen en spel dat grote menigten aanspreekt. Behalve dat hij zijn vak tot in zijn vingers ver staat, moet zijn reputatie er ook iets mee te maken hebben, dat hij niet als een ster over komt. Hij is in zijn acteurs- werk zo sterk aanwezig, dat hij niet aan mannetjesmakerij hoeft te doen, bedoeld om bio scoopbezoekers te imponeren. Hij speelt de rol die van hem wordt verlangd van nature zelfbewust en is er daarbij niet op uit zichzelf mooier voor te doen, wèl om een figuur in zijn compleetheid neer te zet ten. Dat lukt hem met grote regelmaat, of hij nu een door trapte politicus speelt of een verweerde cowboy, een jeugdi ge jurist of een zelfkantfiguur in een wereld vol weerzin. De tv-kijkers zullen dat ko mend weekeinde weer kun nen ervaren in twee films. en vervolgens maandag d.a.v. op Ned. I om 19.15 uur in „All the president's men". In de eerste film werkt hij zich in een bliksemcarrière omhoog van jurist tot politicus, in de tweede verschijnt hij als een van beide journalisten, die Nixon ten val brachten in de Watergate-affaire. Inderdaad, twee films met opzienbarende rollen van Robert Redford, maar om een bredere kijk te - krijgen op zijn acteertalent, zou men als kijker de voor keur hebben gegeven aan ook een andersoorige Redford- film, bijvoorbeeld „The Great Gatsby' dan wel „Ordinary Pèople", van Welke film hij te vens de regie deed. In 1937 in Californië geboren, kwam hij eigenlijk al snel te recht in bijrollen in tv-series als „Twilight zone", „Dr. Kil- dare" en „Perry Mason". De „War hunt" werd zijn eerste speelfilm. Karakter In Amerikaanse bladen wordt hij sindsdien hemelhoog ge prezen. Men stuitte op het fe nomeen, dat het niet alleen vrouwen zijn die onder de in druk raken van zijn verschij ning. Ook mannen zien in hem een figuur die tot de ver beelding spreekt. Dit wordt wel omschreven als uitstra ling, maar het moet waar schijnlijk toch meer met zijn karakter te maken hebben. Barbra Streisand vertelde, na dat zij met hem in een film had gestaan, dat Robert fasci neert, omdat hij altijd anders reageert dan je zou denken. Hij wordt getekend door een licht filosofische inslag, d.w.z. hij gaat peinzend zo diep op de dingen in, dat je een helder beeld krijgt van zijn gedachten er over, maar tegelijk reikt hij suggesties aan voor achterlig gende gedachten, opent hij mogelijkheden tot een andere kijk juist door zekere zienswij zen ongezegd te laten. Hij geeft in die zin minder ant woord op vragen dan dat hij perspectieven opent op nog bredere visies. Zij noemt hem daarom niet alleen intelligent, maar ook een persoonlijkheid, waarin vele lagen verborgen liggen. Hij legt een kijk op mensen aan de dag, die van elk mens een boeiend wezen maken. Hij schijnt ontvanke lijk voor wat in anderen nog meer aanwezig is dan men in één oogopslag waarneemt dan wel in gesprekken van iemand ervaart. Om beroemd zijn geeft hij niets. Al die aandacht van mensen om je heen, houd je maar af van belangrijker werk, zo luidt een van zijn op vattingen. Hij zoekt daarnaast graag de romantiek van de na tuur. Toen de centen geen pro bleem meer waren, kocht hij nabij de Rocky Mountains, dat ongerepte stukje Amerika, waar rots en bos in elkaqr schuiven, een stuk grond, waarop hij een landhuis liet bouwen. Als hij niet op de filmset verblijft, vertoeft hij daar met zijn gezin. Over Hol- lywood wil hij geen goed woord horen. Voor hem is dat van oudsher de plaats waar filmische bedrijvigheid werd beoefend om er veel geld aan te verdienen, waaraan ook mensen werden opgeofferd. Hij vertelt eigenlijk tegen zijn verlangens in acteur te zijn ge worden. Hij voelde niet zo veel Robert Redford beeldt in elke rol een boeiend mens uit. voor dat beroep. Goed, hij stapte eens in kleine tv-rolle- tjes, zomaar voor het avon tuur. Dat hij toen werd ont dekt als een man die anderen door zijn spel veel te zeggen heeft, dreef hem buiten zijn wil de acteurskant op. „Ken- zijn. En ten vierde, hij hangt op zijn films nogal eens de anti-held uit, niet de man die wint, maar de mens die" faalt en daarin begrepen wordt. hij. „en dan is het ook onzin, dat ik me daartegen verzet". Hij hecht niet aan zijn status van superster, maar hij heeft voor dit verschijnsel wel een paar verklaringen. Ten eerste zijn bouw, blond, gespierd en met een oogopslag die kenne lijke interesse uitstraalt in an dere mensen. Hij geeft toe door mensen geboeid te wor den en dat zien ze blijkbaar aan hem. Hij kan en wil die voorkeur niet verstoppen. Ten tweede speelde hij nogal eens rollen, waarin de jongeren van nu direct zichzelf herkenden. Ten derde, hij stelt zich van nature individualistisch op en dat schijnt de grote trend in de hedendaagse levenshouding te De kandidaat Eerder schreven wij over de film „De kandidaat", dat Red ford hierin als een jonge idea listische jurist te maken krijgt met intriges op hoog politiek niveau en daar vanuit een ze kere onverzettelijkheid in zijn karakter op reageert. Hij kreeg in deze film natuurlijk wel de rol van integere man, die voor geen louche streek uit de weg gaat, maar -en daarin is hij zo sterk in deze film aan wezig- hij speelt die rol niet op gezag van een tekstschrijver en onder de hoede van een re gisseur, hij is zelf in die rol aanwezig, een man die ergens voor staat, duidelijk meer dan een marionet van aldaar in zwang zijnde politieke syste men. Dat imponeert niet al leen, maar haalt deze hele film omhoog. Tegelijk bevat deze film 'onthullende elementen over hoe het er in de Ameri kaanse politiek aan toe gaat. Mede door het sterke optreden van Redford biedt deze film een onthutsend beeld van de politieke werkelijkheid daar. De inhoud van de film „All 'the president's men" mag be kend worden verondersteld. Samen met Dustin Hofmann worden de twee journalisten neergezet, Bob, Woodward en Carl Bernstein, die als repor ters van de Washington Post de presidentiële misstappen van Nixon ontrafelden, het geen een aardverschuiving in de Amerikaanse politiek be werkstelligde. Het optreden van die twee journalisten oogstte wereldwijde lof. Geen wonder in de rol van een van beide de bink Robert tegen te komen. TON OLIEMULLER ELKIE Van Elkie Brooks gaat nog steeds de mare, dat zij over meer beschikt dan alleen een paar soepele stemban den. Zij heeft iets aparts in haar wezen en dat klinkt in haar stem door, zodat haar bewonderaars blijven luiste ren. Zelfs als ze in geen mij len te bekennen is, lijkt zij dichtbij, omdat haar stem blijft doorklinken, lang na de laatste noot. Nu is zij weer met een plaat geko men, „Pearls II" getiteld. Op de eerste plaat zat zij nog met wijze raad, zoals „Live and Learn", die ook op single uitkwam. Maar nu op elpee II maakt zij in meerdere mate van haar hart geen moordkuil „Don't Stop" roept zij haai volkje toe, terwijl zij in ge dachten vertoeft in „Nignt? in White Satin". GERARD Nu al twaalf jaar als spellei der zit NCRV's Gerard v.d. Berg in de hoek van de spelletjes waar de slagen binnen worden gehaald. Zo vader en zoon, moeder en dochter, krijgt die man daai nooit genoeg van? Dat wildt de redactie van de NCRV gids weten en vroeg hem daarnaar. Zei Gerard, dal hij een echte spelletjesman is, dat hij thuis met de kin deren ook niets liever doet Het lijkt ook zoveel op' thuis, vertelt hij. Er zit er altijd één bij, die nooit de zes gooit, één die niet tegen zijn verlies kan, één die al tijd aan het langste eind trekt. „Dat ik op het scherm zo kalm overkom, is echter schijn, want je moet wel alle draden in handen houden) en na de opnamen ben ik, dan ook altijd knap moe". ROBERT Robert Fox worth als Chase Gioberti duidelijk aanwezig in de TROS-tv-serie „Fal con Crest" is niet zomaar een ergens in Amerika op gepikte acteur. Hij heeft al een hele carrière en veel rolwerk achter de rug. Op zijn tiende jaar stond hij al op de planken met zijn ou ders, die hem van hot naar her sleepten.Twee jaar later stapte hij over naar de radio voor de presentatie van ei gen programma's. Toch bleef het theater door zijn hoofd spelen. Hij wilde dit vak ook leren en koos voor de theaterschool aan de Stanford Universiteit. Zijn eerste grote stuk werd „Look back in anger" van Osborn en tenslotte stond hij in New York zelfs op Broadway in Shakespeare: „Hendrik VIII". Televisie vandaag NEDERLAND 1 VARA 16.25 De monarchvlinder. Documentaire voor kin deren. 16.33 Bob en Bobek. Tsjechi sche serie over de bele venissen van twee konij nen. 16.40 Kinderen uit... Hong kong. Een jongetje uit Hongkong vertelt wat hij allemaal zo doet op een dag. 16.52 Dodo... het verhaal van een jong hondje. Tsje chische serie. 17.00 Het stoplichtmannetje. Tsjechische tekenfilmse rie. 17.07-17.37 De film van Ome Willem. Met Teuntje, August en natuurlijk Ome Willem. Vandaag: August wil een hond. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 De antieke wereld. Vijf de aflevering. NOS 18.58 Journaal. 19.00 Van gewest tot gewest met als onderwerpen de Koninklijke bibliotheek waar een kijkje wordt genomen in de perfect uitgeruste handboek binderij en het restaura tie-atelier, de Drentse bossen tien jaar na de storm en een varende aanwinst voor Zuider zeemuseum. 19.50 Zendtijd politieke per tijen. 20.00 Laat ze maar praten. Programma-serie, waar in Koos Postema praat met mensen uit de re gio. Vanavond: mensen uit Limburg met als cen trale figuur de 68-jarlge Fons Erens, gepensio neerd directeur van de Volkshogeschool In Val kenburg. 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Ac tualiteiten van het Bin nenhof. 22.10. Studio sport met sa menvattingen van de voetbalwedstrijd om de Europese beker voor landskampioenen en de wedstrijd Noord-lerland West Duitsland. 22.40 Journaal. 22.45 Nieuws voot doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.30 Staatsloterij. Derde trekking van de 718e lo terij. Een van de onderwerpen in 'Van gewest tot gewest' gaat over de Koninklijke bibliotheek op Ned. I om 19.00 uur. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. IKON 18.57 De ogen van Amaryllis, jeugdfilm in vier delen naar het boek van Nat halie Babbitt. Derde afl.: De waarschuwing. De elfjarige Jenny lo geert bij haar groot moeder om haar te hel pen. Ze raakt steeds meer In de ban van de oceaan en wordt inge wijd In de onuitgespro ken gevoelens van vol wassenen. 19.24 Kenmerk. Actualiteiten over de werkelozenaktie In Groningen. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Filmpje van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. VPRO 20.33 Van Kooten en De Bie. Maandelijks ontspan ningsprogramma van Kees van Kooten en Wim de Bie vanuit de voormalige St. Jodocus- kerk in Juinen. 21.20 Lotgevallen. Documen taire serie, samenge steld door Cherry Duyns. Vanavond: De bittere geschiedenis van Johan de Vries, die al meer dan twintig jaar in de havenstad Gdansk woont. 22.30 BGTV. Actualiteiten van de VPRO. TELEAC 23.00 Communicatie. Herha ling derde les. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.35 The birdman of Alcafraz. Ame rikaans psychologisch portret van John Frankenheimer (1961). Met: Burt Lancaster en Karl Malden. 19.00 De Dresdener kunsttentoonstelling. 19.45 Verandering van richting. Reli gieuze rubriek. 20.00 Journaal. 20.15 Holocaust. Amerikaanse serie over de Jodenvervolging onder Hitler. Met: Fritz Weaver, Rosemary Harris, Jo seph Bottoms en Meryl Streep. Derde afl.: 1942-1944. Karl Weiss wordt van Buchenwald naar Theresienstadt overgebracht, dat een soort demon stratiekamp is. 21.50 Andreas E. Een jongen verdedigt zich tegen zijn onaf wendbare ziekte. 22.35 Journaal. DUITSLAND 2 16.25 Journaal. 16.30 De Hanze. Driedelige serie over een groep koop lui uit vroegere eeuwen. 17.15 Anne- liese Rothenberger presenteert. Mu zikale gala-avond met jonge arties ten. 18.58 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.15 Schilder uit de reformatle-tl|d. Albrecht Durer. 19.30 Trefpunt U-wagen 4. Reportage over hulp aan kinderen van woonwagenbe woners. 20.00 ZDF-magazin. Actuali teiten. 20.45 Woensdaglotto. 20.50 Voetbal. Noord-lerland tegen West- -Duitsland. 22.50 Swing time. Ameri kaanse musical van George Stevens (1936). Met: Fred Astaire, Ginger Ro gers en Victor Moore. Korte inhoud: Een danser reist naar de grote stad om 25.000 dollar te verdienen om te kunnen trouwen. In zijn nieuwe omge ving ontmoet hij echter een ander meisje. 00.30 Journaal DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus Engels. 19.00 Landen-mensen-avon- luren. Paradijs aan de Yukon. Filmre portage uit Canada. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Filmportret van Ingeborg Bachmann. 22.15 Wij antwoorden. Informatieve uitzending. 22.30 No Nukes. Amerikaanse docu- BELGIE BRT 1 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugd programma gepresenteerd door Na- dine en Zaki. Thema: Brood. 17.30 Horen, zien, spreken en doen. Spel- programma voor de jeugd. Vandaag Heusden tegen Zolder. 18.00 Tik tak. Tekenfilmserie voor peuters. 18.05 Charlie Chaplin. Filmpje uit de oude doos: De immigrant. 18.25 Chips. Amerikaanse jeugdserie. Met: Larry Wilcox en Erik Estrada. Zestiende afl.: Snelle dieven. 19.12 Uitzending door derden. Programma van de VNO. 19.37 Morgen. Overzicht pro gramma's, mededelingen en Tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Nationale loterij. 20.20 Home sweet home. Au stralische serie over de belevenissen van de familie Pacelli. Zestiende afl.: Oude liefde roest niet. 20.45 Grie kenland, alles inbegrepen. Tweede deel van een kunstprogramma naar aanleiding van Europalia '82 Grieken land. Op het programma staan tradi tionele muziek, theater, film, scha duwspel, moderne muziek en Atheen- se volksmuziek. 22.10 De brandstich ter. Tv-film uit de serie 'American short story' onder regie van Peter Werner naar een kort verhaal van William Faulkner. De film speelt In het Amerikaanse zuiden na de Burger oorlog. De jonge Sarty staat voor een moeilijke keus. Moet hij zijn vader bij het gerecht aangeven of over alles zwijgen? 22.45 Journaal. Vooraf: BELGIE BRT 2 19.00 Toeriame '82. 19.37 Zie België 1. 20.15 Die Zauberflote. Opera van Wolfgang Amadeus Mozart op een li bretto van Emanuel Schikaneder. BELGIE FRANS 1 Fred Astaire en Ginger Rogers spelen de hoofd-rol in de musical film uit 1936 'Swing-time' op Duits-land 2 om 22.50 uur. jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Ac tualiteiten. editie Brussel. 19.25 Flash minute papillon. Tips voor consu menten. 19.30 Journaal. 20.00 Risqu- ons-tout. Historisch spelprogramma van Christian Druitte. 20.55 Video gram. Variété en spel gepresenteerd door Philippe Luthers. 21.40 Planete des hommes. Serie etnografische films over groepen mensen en maat schappijen. die buiten de gekende culturen staan. Afl.: De Kirgiezen van Afghanistan. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le mythomane. Franse avontu- renserie van Michel Wyn. Met: Fran cis Perrin, Suzy Delair. Jacques Balu- tin, Claude Bautheac e.a. Afl.: De val se muilpeer. 19.00 Un autre regard. Portret van kardinaal Cardijn, stichter van de KAJ. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 19.55-22.30 Sports 2. De voetbalwedstrijd Zwit serland- Schotland. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Pixie and Dixie. Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 The record breakers. Allerlei records. 18.05 John Craven's news- round. 18.10 Breakpoint. 18.35 Kin derfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.58 Unbilled. Immigran tenrechten. 20.00 Top secret. 20.30 To the manor born. Serie. 21.00 Dal las. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 QED. Actuali teiten. 22.55 Sportsnight. 23.55 Har ry O. Serie. 00.35 Journaal. ENGELAND BBC 2 17.20 Antiques road show. Antieke wagens. 18.00 One man and his dog. Programma-serie over honden. 18.40 Tekenfilmpje. 19.15 The Waltons. Serie. 20.00 16 up. Rubriek. 20.05 Cricket. 20.25 Journaal. 20.30 The black show. 21.00 Ebony. Program- ma voor de zwarte gemeenschappen in Engeland. 21.30 The year of the French. The high speed railwayman. 22.00 MASH. Serie. 22.25 Barcheater ENGELAND ITV 16.45 Play it again. 17.15 Watch it. Aubrey. 17.20 EMU'a world. 17.45 Nobody's hero. 18.15 Private Benja min. 18.45 News. 19.00 About An- glia. 19.35 Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Carry on laughing. 21.30 Mo- recambe and Wise show. 22.00 Min der. 23.00 News at Ten. 23.30 Bla zing Magnum, film. 01.20 Called to be me. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.30-10.50 Open school-ROF. Fries programma. 11.00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuele informatie, herhalingen van en aan vullingen op onderwerpen, die al eer der werden uitgezonden. 16.15 Sons and daughters. Australische familie serie over een tweeling, die bij de ge boorte werd gecsheiden. Negende aflevering. David op bezoek in Syd ney. schakelt Fiona in bij zijn speur tocht naar John. 16.40 De bedreigde dierenwereld. Laatste afl.: De Namib- -woestijn, die schijnbaar verlaten en troosteloos er uit ziet, maar waar het wemelt van de diersoorten. 17.05-17.10 Weekend weersver wachting. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma mat de muis. 10.00 Jour naal en achtergrondinformatie. 10.23 Joe Panther. Amerikaanse film. 12.10 ZDF-magazin. 12.55 Persover zicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vi- deotext voor iedereen. 15.40 Video- text voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 De vrouw aan zijn zijde. Serie vrouwenportretten. „De vrouw van Si mon Estes". 17.00 Tom Sawyer en Huckleberry Finn. De bloedbroeders. 17.25 De oude doos. Larry, de brok kenmaker. 17.40 Laat ons bij elkaar blijven. Tekenfilm van Walt Disney. 17.50 Journaal. 18.00 Twee is een paar. Serie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 De heren van de zeven zeeën. Programma-serie over de oceaan als levensruimte. 16.35 Altijd ergernis met pop. Plezier voor lolbroeken. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustre- tie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Muzikale serie over de beleve nissen van een muziekvereniging. Met: Max Griesser en Willy Harlan- DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.15 Schooltelevisie. Om 09.25 Het pro gramma met de muis. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het program ma met de muis. BELGIE BRT 1 14.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tik tak. Peuterserie. Herhaling acht tiende aflevering. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-16.00 School televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Mythomane. Franse avonturenserie van Michel Wyn. Zesde afl.: De emir is gearriveerd. ENGELAND BBC 1 10.10-16.55 Schooltelevisie. 17.20 Pixie and Dixie. Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Huckleberry Finn and his friends. Jeugdserie naar Mark Twain. ENGELAND BBC 2 11.30-12.25 Schooltelevisie. 13.00-13.15 Science. 17.20 Collec ting now. 17.50 The Levin inter- ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The Ark stories. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14.00 News at One. 14.30 Take the high road. 15.00 Af ternoon plus. 15.45 Strangers: Ra cing certainty. 16.45 Definition. 17.15 Watch it. Aubrey. 17.20 Father Murp hy. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) EO-Onderweg - 18.06 Tijdsein - 18.30 Berichtgeving over het zendingswerk - 18.40 Zo'n jongen uit de Jordaan - 18.50 Kleuterp gramma - 19.02 Geestelijke liedere 19.25 De bijbel open - 20.03 (N( Langs de lijn - 23.02 Met het oog morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 Stemmen uit Afrika: gedich van Martinus Aron - 16.32 (NCI Studio 55 - 17.36 Actualiteiten muziek - 18.20 Politieke partijei 18.30 Humanistisch Verbond - 19 Leesoefeningen in de bijbel - 19 Liederen bij Deuteronomium - 19 Joodse stemmen in Nederland 20.03 Leger des Heilskwartier - 20 De wereld zingt Gods lof - 21.00 S( over hulpverlenende instanties roi om de school - 20.30 Even het hoi I bij het nieuws - 21.40 Open schcx t 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22 Oorzaken en gevolgen van polltic en economische verwikkelingen 23.00 Literama-woensdag. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 20.00 (AVRO) De opera Jevgeny 0« gin van Tsjaikovsky door het Ned lands Operakoor en het Radio Filh monisch Orkest. Radio morgen j HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Meti 1 polis - 2.02 Nachtexpres - 6.09 Vi daag... donderdag - 8.05 Actuaiiteil i en muziek - 9.03 Wie weet waar W j lem Wever woont? - 10.03 Pretenl j loze muziekjes - 11.03 Het Hollan kwartiertje - 11.30 Twaalf-uurtje 11.50 Culinaire tips - 12.40 Midda I pauzedienst - 13.06 Actualiteiten 13.20 NCRV-Globaal - 16.02 Goudf regen Ensemble - 16.30 Programi voor kleuters - 16.40 Van stad land: Drente - 17.02 Rozegeur 1 prikkeldraad. i HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) De Avro-klok - 9. Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 werkbank - 9.33 Open school - 10, Sonja van Proosdij en Kees de Wo 1.00 Radiojournaal - 11.03 Duimela l - 11.10 Het Thermenmuseum in Het len - 11.33 Kijk op kunst - 12.03 i kelljke bespiegelingen - 12.16 Ov» heidsvoorllchting - 12.36 Radiojotf naai - 12.50 Regio-naai - 13.10 slag bij Nieuwspoort - 14.00 (NO Oorlogsvoorbereiding en vredesv» wachting (7) - 14.33 Radiovolksmj versiteit - 15.03 (KRO) Serie oti Joodse feesten - 15.20 Magazif over kerk en samenleving - 15.32 1 .wereld op donderdag - 15.34 M i daadreconstructie - 15.54 Achterl» - 17.00 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshov» 9.03 Hugo van Gelderen - 11.03 I 1 polderpopparade - 13.03 50 pop I een envelop - 15.03 Tros top 50. 1 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Sii te nr. 2 van Bach en een sonate v Ysaye - 9.30 Duits romantisch oc tendconcert door het Radio Fllharm nisch Orkest - 10.45 Tussen tango i tarantelle: grepen uit vier eeuw dansmuziek - 12.25 Operette - 131 Voor mensen met twee linker ore Opera Buffa - 14.30 (EO) Orgelbesp ling - 15.00 Open huis (gesprekspr gramma met muziek) - 16.00 Woo» en lied - 16.40 Theologische verke ningen - 17.00 Overname Hllversuf 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversir 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op W versum 2 op elk half uur van 7.30 u tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.d( I 13.00, 18.00, 20.00. 22,30 en 23> uur. Op Hilversum 3 op elk heel van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum om 7.00, 8.00 en 13.00 uur

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2