usbaba vecht gen de weegschaal rieken vrezen Engelse supporters Winst WK Spanje ruim 100 miljoen J C dammen Inder Russen Tennissucces Frankrijk gevolg van systeem Amateurs Oranje verrassen Westduitse profs )RT LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 'AULO De Russische dam- jullen definitief niet dëelne- ian het toernooi om het we- inpioenschap, dat morgen (na 5i en week uitstel) in Sao Paulo i «ten beginnen. Dat is gister- bekend geworden na de te- r van Willem Jurg (voorzitter Internationale Dam Federa- Brasilia. waar hij tevergeefs rde uit de impasse te geraken, [sequenties van het wegblijven II Russen zijn nog niet te over- et bestuur van de werelddam- al zich over de ontstane situa- arlpn KNAU kiest vijf vaktrainers uit UTRECHT De Koninklijke Nederland se Atletiek Unie (KNAU) heeft, in overleg met de betrokken personen, vier trainers contracten aangeboden voor de vakgroe pen sprint/horden, werpen, meerkamp en springen. De vijfde plaats, die van vak groeptrainer midden-, lange- en superlan- ge afstand, staat nog open. Daarover wordt nog met Wim Verhoorn, die in eerste instantie had besloten hiermee niet verder te gaan, gesproken. De atleten wil len vooral Verhoorn graag als trainer. Aan de volgende trainers, die tevens bondstrainers zijn. zijn de contracten aan geboden: Toine van Goolberg (sprint/hor den), Sjef Swinkels (werpen), Wil West- phal (meerkamp) en Peter van Wijk (springen). Sportprijsvragen DEN HAAG In de sportprijsvra gen van het afgelopen weekeinde vielen de volgende prijzen: Lotto 45: le prijs: geen winnaar 2e prijs: 4 winnaars, elk f. 75.000,00; 3e prijs: 124 winnaars, elk f 3472,90; 4e prijs: 5694 winnaars, elk f. 75,60; 5e prijs: 92.553 wipnaars, elk f. 5,00. Toto 45: le prijs: I winnaar, f 53.235,70, 2e prijs: 32 winnaars, elk f 1109,00; 3e prijs: 533 winnaars, elk f 166,40. Toto-gelijk 45: le prijs: geen win naar; 2e prijs. 1 winraar. f. 2618,40, 3e prijs: 44 winnaars, f. 139,00; 4e prijs: 1133 winnaars, elk f. 7.70. Cijferspel 45: 6 goed: geen winnaar; 5 goed: 1 win naar. f. 10.000,00. 4 cijfers goed: 25 winnaars, elk f 1000.00; 3 pijlers goed: 264 winnaars, elk f löftOO; 2 cijfers goed: 2590 winnaars, elk f 10.00. Tour in gevaar 'PARIJS De eerste ook voor amateurs opengestelde Ronde van Frankrijk wordt in 1983 bedreigd met een boycot van de Franse beroepsrenners. De vakbond voor profcoureurs in Frankrijk keerde zich in Parijs tegen alle "open" koersen voor profs en amateurs. Tegelijkertijd spraken de Franse profs hun voorkeur uit voor een uniforme licentie voor alle catego rieën wielrenners. Tourwinnaar Bernard Hinault bekrachtigde dinsdag het besluit voor de Franse televisie met de uitspraak: „Wij maken geen onderscheid tussen wielrenners die door de staat of door een bedrijf worden betaald. Ze hebben alle maal een hoofd, twee armen en twee be nen om te fietsen. Wanneer er geen ge meenschappelijke licentie komt, moeten beide takken gescheiden blijven". Voorzitter WBC wil boksregels veranderen PARIJS De voorzitter van de WBC, de Mexicaan Jose Sulaiman, heeft zich gisteren uitgesproken voor belangrijke regelwijzigingen in partijen om wereldtitels. Dit naar aanleiding van twee gevech ten van het afgelopen weekeinde in de VS, waarbij twee boksers zeer zwaar gewond raakten Sulaiman toonde zich voorstander van het te rugbrengen van het aantal ronden van vijftien naar twaalf en het uit breiden van de rusttijd van een mi nuut naar anderhalve minuut. Ook zou hij de ringrechter de bevoegd heid willen geven een bokser uit te tellen als die zichtbaar in moeilijk heden verkeert. A „Het valt niet he", puft Johnny ja tijdens een lauze. Die maandag- n onderwerpt hij in een privétraining zuigende modder ;t oefenveld. NAC's Jo Jansen, zijn ichtend opofferend, idt hem op de weg de terugkeer in het 1, die voornamelijk moet krijgen na ■ijd tegen de vele llige kilo's. „Vrijdag hier in Breda be- i en ik ben nu al ilo kwijt. Mijn ge- is een tijdje zelfs 97 weest. Nu weeg ik moeten er zeker if. Bij 81 kg ben ik normale gewicht", het lijdend „voor bij de volgende iuze uit. voetballer Dusbaba in ste doen heeft gekend, zich aanvankelijk we- bij het aanschouwen n huidige omvang. Je je af, of hij zaterdag wel an zijn voor het geplan- >uut tegen AZ'67. Het werk, bal aannemen, schieten, dat gaat al- soepel. Maar och, wat ij bij een sprintje ter- ►rijsgeven ten opzichte jn meetrainende clubge- ans Neeskens. Dusbaba, oedeloos wordend: „M'n en benen waren nog an gisteren. Een duur- i 12 kilometer in het met Jan Buytelaar, de it-trainer. Ik zag op het en boom meer, wist al- og maar, dat ik de ene oor de andere moest ten om vooruit te ko men". NAC's trainer Jo Jan sen „John heeft een ijzeren wil, hij heeft zelf voorgesteld driemaal per dag te trainen en hier te komen wonen. Als ie mand dat wil, moet je hem steunen". Later volgt een korte wande ling over de winkelpromenade in de Bredase binnenstad. Af en toe wordt NAC's nieuwste huurling herkend. Het gesprek in het etablissement van een oud-speler van NAC, Van Ier land, wordt van tijd tot tijd on derbroken voor een handteke ningenjager. Een licht verteer bare maaltijd stilt Dusbaba's honger, met Spa rood spoelt hij de resten weg. Niets schelen „Dat is de afgelopen tijd, vanaf januari zeg maar, wel anders geweest. Ik kreeg problemen met Standard Luik, dat finan ciële afspraken niet nakwam. Zeer grote bedragen, die ik no dig had. Ik had een pand hele maal laten verbouwen, grote investeringen gedaan om er een restaurant met iemand te beginnen. Standard kwam maar niet over de brug en ik kon daardoor schuldeisers niet betalen. Op een gegeven mo ment kon het mij allemaal niets meer schelen. Ik ging niet meer naar Luik, bleef thuis, was daar niet te genie ten. Toen kwamen er ook pri- véproblemen". John Dusbaba bleef alleen achter in zijn met een kinder boerderij en tennisbaan om ringde droomhuis in Liedeker- ke, deed niets om in conditie te blijven, at en dronk naar believen. „Of ik nou 200 of 80 kilo woog, het kon mij niets meer schelen". Zijn schitteren de voetbalcarrière dreigde voortijdig te worden beëin digd. Een glanzende loopbaan. waarin hij zich via ODB, ADO en FC Den Haag al snel tot de vedetten kon rekenen van Ajax en later Anderlecht. „Al leen Standard was niets", vindt hij. „Organisatorisch is het daar slecht geregeld. Je werd maar aan je lot overgela ten. Met Arie Haan reed ik da gelijks op en neer naar Luik, maar op den duur was dat geen pretje meer. Vooral in de winter niet, omdat er in België kennelijk maar drie sneeu wruimers wonen. Er worden bij Standard onverantwoord hoge contracten afgesloten. Ie dereen hield zijn mond, als de club in gebreke bleef met be talen. Ik niet. Kritiek leveren? Dat kan in België niet. Daar is het altijd mooi weer, hè. Ik voorzie grote problemen bij Standard, zodra het iets min der gaat. Die president daar, Petit, zit op zijn geld. In België zeggen ze, dat hij nog gieriger is dan een Nederlander". Eigen schuld „Maar nogmaals, ik had niet zo stom moeten zijn de kop in de wind te gooien, maar een advocaat de zaak laten uitzoe ken en zelf rustig doortrainen. Had ik alle ellende niet gehad. Vanaf de televisie heb ik moe ten zien hoe Standard kam pioen van België werd en in de finale speelde van de Euro pa Cup II in Barcelona". „In 1978 heb ik zoiets ook meegemaakt door eigen schuld. Op de dag van de laat ste voorbereiding vertikte ik het met het Nederlands Elftal mee te gaan naar het WK in Argentinië. Ik zag het niet meer zitten door al die berich ten over bomaanslagen en ver dwijningen van mensen daar.. Ik zag op tegen dat langdurige verblijf en Oranje deed het in de voorbereiding helemaal John Dusbaba is onder het scherp toeziende oog van NAC's trainer Jo Jansen bezig zijn overtollige kilo's kwijt te raken. Zaterdag wacht mogelijk zijn debuut tegen AZ '67. niet goed. Rob Rensenbrink kwam mij halen toen. Hij kon het niet geloven, dat ik ijskoud zei thuis te blijven. Stom, dat wel. Zeker als je nagaat, dat Ernie Brandts daar naam groep, omdat hij er niets van zou kunnen. Ja, ik ben af en toe een rare. Vroeger, in de jeugd bij ADO, zat ik aanvan kelijk niet eens in het hoogste elftal. Rob Baan, die daar trai ner was, zag het niet in mij zit ten. Niet eens ten onrechte toen. Ik besloot maar terug te keren naar ODB. Ik wilde een overschrijvingsformulier ha len bij de voorzitter, maar deze was niet thuis. De overschrij ving ging niet door, omdat de termijn was verstreken. Stel je voor. dat ik toch was terugge gaan naar ODB, misschien had ik er dan nog gespeeld. Die keer is mij dus door stom toe val ellende bespaard gebleven. De ellende die ik pas achter de rug heb, is voor een deel ook veroorzaakt door het feit, dat ik alles voor mijn supporters club in België deed. Als ik voor een supporter een zaak opende, moest ik dat natuur lijk ook doen voor de anderen. Op een gegeven moment leef de ik voor mijn supporters in plaats van voor mijn gezin. In die tijd leerde ik ook het uit gaansleven in Brussel kennen. Nu ik mij weer met mijn gezin heb verzoend, kijk ik beter uit. Niet elke minuut meer voor de supporters. Vroeger, toen ik las dat Johan Cruijff geld vroeg voor interviews, ergerde ik mij. Kapsones, misplaatste vedette-allures vond ik dat. Nu kan ik begrijpen, waarom hij dat deed. Je wordt op een bepaald moment wel gedwon gen barricaden op te werpen, gewoon uit zelfbescherming. Anders ga je eraan kapot, zoals ik heb moeten ervaren. Maar toch, die supportersclub die ik had bij Anderlecht, was fan tastisch. Ik ben in Den Haag getrouwd, die club was er bij. Toen mijn dochtertje twee jaar werd, kwam de club met twee bussen langs. Is een geweldig tuinfeest geworden. Nu ik bij Anderlecht weg ben, hebben die mensen een supportersclub opgericht voor Frimann, die jonge Deen". Journalisten De volgende ontboezeming. Dusbaba: „Aan de Nederland se journalisten heb ik te dan ken dat ik weer ben gaan voetballen. Ik was kennelijk niet zo gemakkelijk bereik baar. Toch was ik meestal thuis, in de kinderboerderij óf op de tennisbaan. Ja, dan hoor ik de telefoon of de bel niet. Maar toch spoorden ze mij op, maakten verhalen die voor mij zeker niet negatief waren. Okay, ze schreven over mijn privéproblemen, daar konden ze toch niet omheen". „Door die belangstelling gin gen clubs informeren. Eerst had ik miin „schoonbroer" bij meneer Choufoer laten infor meren of ik bij FC Den Haag terecht kon. Later kwamen NAC en FC Groningen van zelf. Ik was weliswaar weer gaan trainen bij Standard, maar die club wilde mij kwijt. Toch werd Standard lastig, het verhoogde de huurprijs voor de geïnteresseerde clubs. Het is NAC geworden. Niet FC Den Haag, omdat ik het liefst in de eredivisie speel. Niet FC Groningen, dat er zo goed voor staat, dat het misschien alleen maar minder kan wor den. Bovendien wil NAC aan de weg gaan timmeren, nog meer namen halen. Doordat die manager Van der Meer elke keer op zoek gaat naar sponsors, schijnt er wel heel wat mogelijk te worden". FRANS LEERMAKERS noord in terdam -708 tooi 1RDAM - Feyenoord is, theer Ajax, de tweede zal deelnemen aan het rdam 708-toernooi op 12 augustus in 1983. Orga- Jack van Zanten be- na bemiddeling met raay overeenstemming Rotterdamse eredivi- Feyenoord heeft sinds rste keer in 1975 niet eelgenomen. drijfsvereniging (BVG), met de fiscus schuldei- FC Amersfoort heeft aangetekend tegen de kking van de Utrechtse tank om de tijdelijke sur- 1 van betaling van de ifoortse eerste divisie- verlengen tot 15 de- stuur van de eredivisie- lelmond Sport heeft het iverbod van de spelers zichte van persvertegen- igers opgeheven. 1BROEK De exploita- atschappij Willem van |em is deze week door de >ank failliet verklaard. PARIJS Volgens Phi lippe Chatrier, de Franse voorzitter van de interna tionale tennisfederatie, is het succes van zijn landge noten in de Davis Cup het gevolg van het coa ching-systeem. Voor het eerst in 49 jaar heeft Frankrijk de finale be reikt; een eindstrijd, die op 26, 27 en 28 november aanstaande op een spe ciaal aangelegde (over dekte) gravelbaan in het ijsstadion van Grenoble zal worden gehouden. Men heeft voor dit oppervlak gekozen, omdat van John McEnroe, de nummer één van tegenstander Amerika, bekend is, dat hij op gravel minder goed uit de voeten komt. Met Yannick Noah (22), Thierry Tulasne (19), Henri Leconte (19) en Gilles Moreton (24) be schikt Frankrijk over de Vier Musketiers van de jaren tach tig. Het kwartet versloeg op weg naar de finale achtereen volgens Tsjecho-Slowakije, Nieuw-Zeeland en Argentinië. De krachtig gebouwde en supersnelle Leconte zorgde voor een indrukwekkende ge nerale repetitie door een week geleden het Grand Prix-toer- nooi van Stockholm te win nen. In de finale versloeg hij Mats Wilander. Daarna maak te hij indruk op de kenners door in Londen John Mcenroe goed partij te geven. Voor Chatrier zijn deze succes sen het logische gevolg van het Franse systeem; de Direc tion Technique Nationale Het succesvolle Franse team dat volgende week in Grenoble de Davls-Cupfi- nale speelt tegen de Vere nigde Staten. V.l.n.r. Yannick Noah, Thierry Tulasne, Gilles Mo- *g reton en Henrl Leconte. (DTN), een netwerk van coa ches, trainers en adviseurs. Ta lentvolle jongeren worden daarbij vanaf hun tiende jaar begeleid en als zij goed ge noeg zijn onder de aandacht gebracht van DTN-directeur Jean Paul Lot, die tevens Da- vis Cup-aanvoerder is. „Het hele team is eigen-kweek", al dus Chatrier, „en pas wordt hun eigen talent doorslagge vend". Het succes heeft opwinding veroorzaakt in de Franse pers. Toch maakt Chatrier zich geen illusies over het resultaat van de finale in Grenoble. „Laten we met beide benen op de grond blijven. Geen van onze spelers heeft ooit een Grand Slamtitel gewonnen. McEnroe en Gene Mayer zijn zulke goe de spelers, dat zij op elk soort baan kunnen winnen. Ik schat de Franse winstkansen niet hoger dan 20 procent, hoewel je er rekening mee moet hou den dat in de Davis Cup alles mogelijk is". DNIKI De Griekse ïteiten in Saloniki ten uitgebreide veilig- fcmaatregelen geno- voor de interland- I tussen Grieken- i Engeland uit [p 3 van de EK-voor- Voor het duel vond worden duizend ieagenten ingezet, 350 van een spe ciale eenheid. De helft van de politiemacht neemt plaats in het sta dion, de andere vijftig procent houdt toezicht op de aan- en afvoerroutes. Hoewel de Griekse voetbal bond weigerde toegangskaar ten naar Engeland te zenden en uitsluitend 300 kaarties ver deelde onder het Engelse am bassadepersoneel in het land, houdt de politie in Saloniki re kening met de komst van on geveer duizend (gevreesde) supporters uit Engeland. In het Engelse elftal maakt Sammy Lee zijn debuut. De kleine middenvelder van Li verpool neemt de plaats in van de geblesseerde Ray Wilkins. In groep 6 worden twee wed strijden gespeeld: Oostenrijk- -Turkije en Noord-Ierland- -West-Duitsland. De Ierse voetbalbond heeft de KNVB tevergeef v -zocht de voor 12 oktober 1983 vastge stelde wedstrijd Ierland-Ne- derland met een maand of zes te vervroegen. Het stadion in Dublin, dat een toeschouwers capaciteit van 48.000 heeft, zal namelijk in het volgende voor jaar worden vernieuwd en het is onmogelijk de verbouwing gereed te hebben voor het Ne derlands elftal naar de Ierse hoofdstad komt. Voor Ierland- -Nederland zijn dan 'in plaats van de gebruikelijke 48.000 plaatsen slechts 30.000 be schikbaar. Voor de Ierse voet balbond betekent dat een ver liespost van ongeveer 200.000 pond, ruim 700.000 gulden. De kNVB is niet op de Ierse ver zoeken ingegaan in verband met het. zoals de Nederlandse bond het stelde, te volle pro gramma in het voorseizoen. Ierland speelt vanmiddag te gen Spanje wel voor 48.000 Sportwereld BRISBANE Marcella Mes- ker is gisteren doorgedrongen tot de derde ronde van het da- mestoernooi van Brisbane. Zij versloeg de Amerikaanse Jane Preyer met 7-5 en 6-3. Betty Stoeve werd in de tweede ron de van het 125.000 dollartoer- nooi uitgeschakeld door Sha ron Walsh. BIRMINGHAM De 18-jari- ge Jahangir Khan uit Pakistan heeft in Birmingham zijn we reldtitel squash behouden. In de finale versloeg hij in ruim een uur de Australiër Dean Williams met 9-2 6-9 9-1 9-1. EMMEN Wat niemand had verwacht, gebeurde toch. Het Nederlands Olympisch elftal, bestaan de uit louter amateurs en enkele zogenaamde „koel kastspelers" bedwong in een vrienschappelijke in terlandwedstrijd het Westduitse elftal (0-0). Hoewel iedereen had aan genomen dat de van de Bundesliga bekende Westduitse profs de oran jehemden zouden wegspe len, kwam daarvan niets terecht. De equipe van Ger Blok mocht dan geen imponerende combinaties op het gras leggen, het ge degen voetbal was voor de Oosterburen toch duide lijk te veel van het goede. Vooral defensief maakte het Nederlands elftal een uitste kende indruk. Doelman Men zo vormde een sterk sluitstuk van een verdediging waarin voorts Van Dord en Meijer tot de betere spelers behoorden. Hoewel de nationale formatie uiteraard wat voorzichtig ope reerde. bleek al snel dat daar voor weinig reden was. De hoog aangeslagen Duitsers ble ken niet bereid te demonstre ren waarom zij in de Bundesli ga mogen optreden. Slechts zelden werd Nederland daar door in moeilijkheden ge bracht. Alleen wanneer de bezoekers het konden opbrengen het tempo te versnellen, moesten de Nederlanders op hun qui vive zijn. Er kwamen enkele kansen maar Dressel en Klotz konden uit kansrijke positie niet scoren. De beste kans was overigens nog voor de oranje- ploeg. Doelman Franke ver keek zich op een hoge voorzet van Steenge waarna de bal via de lat voor de voeten van Spee caramboleerde. Hij miste ech ter. De Westduitse bondscoach Ribbeek vond vooral de inzet van zijn spelers onvoldoende. NederlandWest-Duitsland 0-0 Scheidsrechter: Verhaeghe (Bel). Toeschouwers 1700. Gele kaart. Van Dord (Nederland) Nederland: Menzo (Ajax); Steenge (FC Groningen). Meyer (AFC), Van Dord (AFC). Den Bakker (DS'79); Molenaar (Oranje Nassau). Schrijver (Go Ahead Eagles), Veneboer (Em- men); Oosterhaven (Oranje Nassau, vervangen door Venema van Em- men), Spee (AFC), Meeuwsen (Hel mond Sport, De Haan/Groningen) West-Duitsland: Franke; Geils (Ot- len). Bast. Hupe. Groh; Bittcher ;Heck), Schroder. Pagelsdort, Mohl- mann (Mohr). Klotz (Schatzschnei- der), Dressel. BARCELONA Het wereldkampioenschap voetbal in Spanje heeft volgens de eerste berekeningen een netto winst van ruim 120 miljoen gulden opgeleverd. Dat werd gisteren door de Spaanse voetbalbond bekend ge maakt. Bijna de helft van het voordelige saldo wordt opgebracht door de kaartverkoop, die een kleine 50 miljoen in het laatje bracht. Volgens de gegevens van de Spaanse voetbalbond werd 84,65 procent van alle toegangskaarten verkocht. Televisierechten, stadionreklame en andere commerciële activiteiten zorgden voor een netto opbrengst van 70 miljoen gulden. De onkosten van de wereldfederatie (FIFA) bedroegen in totaal ongeveer 61 miljoen gulden, de deelnemende landen spendeerden ruim 6 miljoen gulden. Van de netto winst wordt volgens de FIFA-sta- tuten 65 procent volgens een speciale verdeelsleutel verdeeld onder de deelnemende landen aan de WK-eindronde. Tien pro cent gaat naar de FIFA en het restant is voor het organiserend land. Maradona De voorzitter van C.F. de Barcelona, Jose-Luis Nunez, heeft in een gesprek Diego Maradona geconfronteerd met enkele proble men die de leiding van de Catalaanse club met betrekking tot de Argentijnse topspeler dwars zitten. Nunez kwam tot deze stap na artikelen in de Franse pers over de arrogante houding van Ma radona bij de kortgeleden gespeelde vriendschappelijke wed strijd Paris St. Germain-Barcelona in Parijs. De Argentijn had zich er druk om gemaakt dat een interview met hem zonder toe stemming en zonder betaling op de Franse t.v. was vertoond. Als Maradona de waarschuwing van Barcelona niet begrijpt, moet hij de club verlaten. St. Etienne Na een drie uur durend verhoor heeft rechter Jaoques Fayen in Lyon Roger Rocher, voormalig voorzitter van de Franse eerste- divisieclub Saint Etienne. officieel aangeklaagd wegens onrecht matige toeëigening van gelden, fraude en valsheid in geschrifte De rechter leidde een onderzoek naar het bestaan van een ge heime kas, die gebruikt werd om spelers belastingvrije uitkerin gen toe te kennen en politieke partijen te onersteunen'. Rocher. die gedurende 21 jaar de club leidde, heeft toegegeven spelers uit deze kas betaald te hebben. Dit „potje"zou ontstaan zijn uit reclameinkomsten en een inhoud van ongeveer elf miljoen francs (ruim 4 miljoen gulden) gehad hebben. Indien Rocher schuldig wordt bevonden riskeert hij een maxi male gevangenisstraf van vijf jaar en een boete van ten hoogste Ongeveer 48^000 gulden). Brazilië De topspelers in het Braziliaanse voetbal willen Rubens Minelli als opvolger van Tele Santana als bondscoach- van het nationale elftal. Minelli kreeg van 61 spelers de voorkeur boven Paulo Ce- sar Carpegiani, de huidige trainer van Flamengo. Paard esport Koereen Hiivcmm: EERSTE KOERS. 2000 m 1 Viva Cede (S.Hartman) 1.24.6; 2. Vesuvius Fortuna; 3 Valuable Star. TOTO winnend f. 6.90; plaats f. 4 10, f 3.70. f 4.20; koppel f. 37 10; trio f. 623.50; niet gestart: Venusta M TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Vaseo Buitenzorg (J van Dooyeweerd) 1.25.4; 2. Valentijn D; 3 Veni. TOTO. winnend 2.50. plaats f. 1.20, 1.2C, f 1.20; koppel f 5.30; trio f. 40 50 DERDE KOERS, 2440 m I Varia V (T Smeding) 1.23.6; 2. Vincent Ulan- dia. 3. Vuurvreter. TOTO winnend f 1070; plaats f. 4 50, 2 50, f 2 10. koppel f 46 80; trio f 742.20; niet ge start: Vorjac. VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Vannie K (R.van Stam) 1.24 3, 2. Vemke Bui tenzorg; 3. Video Buitenzorg TOTO- :winnend 3.60; plaats t. 2.00. f 3.10; f. 2 00; koppel f. 18.10; trio f. 166 90 VIJFDE KOERS. 1609 m 1. Sawine N (J.van Dooyeweerd) 1.21.3; 2. Time Trial; 3. Ukkie Hollandia TOTO winnend f. 10.30; plaats 3 00. f 1.60, 1.70; koppel f 18 20. trio f 228 10 ZESDE KOERS. 1600 m I White Shadow (A.Knijnenburg) 1.20.5; 2. Wenady F; 3. Wanda Volo. TOTO winnend f. 2.20; plaats f. 1.50. f 1 70. f. 4.90, koppel f. 5 30; trio f 192.00 ZEVENDE KOERS. 2900 m 1 Sig norita Daster (H.Visser) 1.24.9; 2. Ulonka Bella: 3 Sabin.i L. TOTO: winnend f. 9 60, plaats i I 90. f 1 40. f. 5.60: koppel f 17 20; trio f 705.40. niet gestart: Talent H ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1 Sexy girl (L. Dooper) 21.1 2. Thor Volo. 3. Super fortuna Toto: win nend f. 8.20 plaats f 2.10 f 1.30 f 4,60 koppel f 4.90 trio f 636.00 NEGENDE KOERS. 2440 meter 1 Sven Wesüandia (P. Petersen) 1.22,5 2. Ursus H. 3 Roquetle Dear Toto winnend f 9.60 plaats 2.50 f 1,70 f 5,30 kopoel f 37,50 trio I. 1343.70 TIENDE KOERS. 2000 meter: 1 Pourquoi (L. Dooper) 1.20,0 2. Rick Hanover, 3. Tydi Flower. Toto: win nend f 2,80 plaats f 1,40 I. 1.50 1,60 koppel f 4,30 trio t 18.10 ELFDE KOERS. 1609 meter 1. Sa- lam S (F. J. Eerenberg) 1.20,7 2. Un told D. 3. Teraling du Bots. Toto: winnend 26.00 plaats 5,70 f. 3,30 f 4.10 koppel f 132.80 trio f 2309.60 TOTALISATOROMZET f 413.047.00 Voetbal Franse competitie Lille-Paris SG 1-0; Strasbourg-Bastia 2-1 Sochaux-Bordeaux 0-2; Auxerre-Mo naco 1-0 Tours-Nantes 0-4. Rouen-Nancy 1-0 Saint-Etienne-Lens 0-1, Laval-Lyon 1-1; Toulouse-Brest 2-2 Metz-Mulhouse 3-0 Stand: 1. Nantes 15-24; 2 Lens, Bor deaux 15-20; 4. Brest 18; 5 Paris SG 17. Basketbal Eredivisie heren: Noordkop-Leiden 52-73.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13