pionage op Schoonenberg Wagenaar niet naast wacht aangezegde Rijvers Wereldkampioen raakt ostbaar punt kwijt ommelding in Zuiderpark LZ krijgt oetballesje ^an Molendam SPAANSE INTERESSE VOOR HAN BERGER MAANDAG 15 NOVEMBER 1982 HAAG Bij de gse politie is vrijdaga- een anoniem tele- tje binnengekomen, ■bij werd meegedeeld, s nachts om half een het Zuiderpark een zou ontploffen. De kamde het park iddellijk uit. Een tavond bij ADO moest door voortijdig wor- beëindigd. Er werd igens geen bom aan- Dffen. Hoewel er tijdens FC Den Haag-DWV geen sprake was van ernstige ongeregeldheden, gedroeg de zeer jonge groep aanhangers van de thuisclub zich al vanaf het begin zeer balorig. Voortdurend gooide de groep rollen papier op het veld, waardoor scheidsrechter Smeenk de wedstrijd een paar maal moest onderbreken voor opruimingswerkzaamheden en- de Haagse aanvoerder Karei Bouwens vermanend moest la ten toespreken. Opmerkelijk was, dat een aan tal jongens ongehinderd het hek kon overklimmen om de opgeruimde berg papier weer op het veld te gooien. Pas hal verwege de tweede helft kreeg de politie de opdracht de bal dadige jeugd afstand te laten nemen van het hekwerk. In de papierberg bevonden zich tal van ongebruikte kassarol len met het merk van een groot winkelconcern. Vanuit het vak met jongeren werden ook voortdurend anti-semiti- sche leuzen geroepen, wan neer spelers van DWV aan de bal waren. De baldadige jeugd kon vrijwel ongehinderd het veld betreden in het Zuiderpark. FC Den Haag loot Ajax DEN HAAG FC Den Haag heeft voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker een uitduel geloot tegen Ajax. Eén ploeg uit de eerste divisie zal in ieder geval de kwartfinales bereiken. FC Wageningen ontmoet namelijk SC Veen- dam. De wedstrijden worden in het week einde van 8 en 9 januari gespeeld. Van de andere clubs uit de eerste divisie lootten naast FC Den Haag twee een uitwedstrijd: FC Volendam gaat naar Go Ahead Eagles en De Graafschap naar NEC. FC VVV speelt thuis tegen PSV. De loting voor de derde ronde had het volgende resultaat: Helmond Sport-Roda JC, Ajax-FC Den Haag, FC VVV-PSV. FC Wageningen-SC Veendam, Haar- lem-FC Twente. NEC-De Graafschap. Go Ahead Eagles-FC Volendam, FC Gronin- gen-Feyenoord. SEN Fred Bischot de gisteren op Sport- Schoonenberg in een dubieuze drol bij de bekerwed- Telstar-Go Ahead es. Na afloop van het dat de Deventerna- na het nemen van een plaats derde ronde ople- e, ontlaadde zich een n van kritiek over het van de oud-speler Telstar, werd hij van ïage beschuldigd. nog landelijke be- heid genietend als gevolg iet mes-incident enige ja- geleden in Groningen, van Velser kant beschul- van onsportieve praktij- zelfs verraad. Hij zou en geprofiteerd van het feit dat hij om reiskosten naar Deventer uit te sparen doorde weeks bij Telstar traint en dus" afgelopen donderdag getuige was van het oefenen op straf schoppen bij zijn oude club. De Amsterdammer, die bij Go Ahead Eagles niet op een vgste plaats meer kon rekenen na dat hij daar vóór het begin van dit seizoen als libero was aan getrokken. zou doelman Paul van Leeuwen van de Deven ter ploeg tips hebben gegeven over de manier waarop zijn oud-ploeggenoten hun elfme- tertrap zouden nemen. Van Leeuwen stopte inderdaad een beslissende strafschop, als ge volg waarvan Go Ahead Eagles na de officiële eind stand van 2-2 de volgende ron de bereikte. Uiterst kwalijk „Het is uiterst kwalijk wat Bi- schot heeft gedaan", reageerde trainer Joop Brand na afloop van het duel. „Komt hij hier trainen en bied je hem daar- voor de faciliteiten en dan word je zo bedankt. Dat lijkt nergens op. Bischot hoeft zich hier niet meer te laten zien". De verdediger zelf, die nota bene op de nominatie stond om door Telstar te worden te ruggenomen van Go Ahead Eagles waar hij immers niet meer nodig was, ontkende ten stelligste zijn onsportieve daad. „Ik ben inderdaad na afloop van de verlenging naar mijn doelman Paul van Leeuwen toegegaan. Ik heb hem toen al leen gezegd dat hij steeds één hoek moest uitkiezen. Meer niet. Ik ben zelfs verder hele maal niet bij die strafschoppen betrokken geweest, ik heb ze in de dug-out zittend nauwe lijks meer gezien". Waarop Fred Bischot ook de kritiek dat hij de vorige week had ge spioneerd bij zijn oude club, afwees. „Ik hoorde pas zater dagmiddag van trainer Maas kant dat ik mee moest doen. Als ik dat eerder had gehoord had ik niet vorige week bij Telstar getraind. Bovendien, als ik Van Leeuwen had wil len inlichten had ik dat wel vrijdag gedaan en niet na af loop van de verlenging. Ik vind dit een lage aanval van Brand en mij zien ze hier ook niet meer terug". De teleurstelling die door trai ner en spelers van Telstar werd afgerageerd op Bischot was gezien het verloop van de serie strafschoppen begrijpe lijk, maar niet helemaal te recht. Telstar had het duel in de reglementaire speeltijd ruimschoots in zijn voordeel moeten beslissen. Het kreeg daarvoor voldoende kansen. Dat was het geval vóór de opë- ningstreffer van Smit, maar ook in de tweede helft. Voor dat Voskamp een verlenging forceerde, verscheen, bijvoor beeld Telstar-spits Marcel Liesdek twee keer alleen voor Van Leeuwen. Door het mis sen van die mogelijkheden kreeg Go Ahead een herkan sing. In de verlenging behoed de doelman Jan Nederburgh zijn ploeg voor uitschakeling. Het bleek - mede dank zij Bi schot - uitstel van excecutie. Telstar-Go Ahead Eagles 2-2 (2-1) Go Ahead Eagles wint na strafschoppen. 28. Smit 0-1. 32. Nan 1-1. 45. Kuut 2-1. 82. Voskamp 2-2. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 2.000. Telstar Nederburgh. Verschoor. Kamphucs. Schoo, Mulder; Van Nie- kerk, Kuut, Nan (Fahrenhorst); Buma, Liesdek, Haverkort (Tromp). Go Ahead Eagles: Van Leeuwen; Schrijver. Oude Wesselink (Schuur- mans). Lodeweges. Witbaard; Bi schot, Smit. Woudsma (Back); Vos kamp. Ten Cate, Van Kooten. Fred Bischot heeft er een nieu we bekendheid bij: na het mes de spionage. LKMAAR De „peet- ider,, van Volendam, Schilder, had er e\fs een extra kaars oor ontstoken. „Zijn" erste-divisieploeg had ie steun echter niet eens odig om voor één van e grootste verrassingen it de tweede bekerron- e te zorgen. Volendam af grote broer AZ '67 in igen huis een voetbal esje en stapte als recht- latige winnaar van het 'eld in Alkmaar: 3-2. De folendammers verzuim en overigens de over- rinning een rianter aan- ien te geven. De ploeg trainer Fritz Kor- lach wenste vooral via 'rank Kramer show en eek in de slotfase voor ie spelopvatting nog te loeten boeten, maar laaide uiteindelijk toch vertuigend het eindsig- aal. lZ '67 incasseerde zijn oveelste kater van de fgelopen weken. Beker- roetbal, op internatio nal en nationaal niveau, s voor de Alkmaarse iloeg nu echt voorbij. foor de rol in de compe- itie mag ook het ergste /orden gevreesd. In het jekerduel met Volen- lam was er bij de thuis- lub in ieder geval inzet bespeuren. AZ '67 leek r het eerste kwartier Molendam te overdonde- De spelers van Volendam zijn blij met-de zege tegen AZ '67. Links Frank Kramer. ren, maar Hovenkamp (weer op zijn vertrouwde positie als linksachter) en Talan misten de mooiste kansen. Mooijer bracht het spektakel op gang door in de 16e minuut de bal van twintig meter in de bovenhoek te mikken (1-0). Door Talan werd het gelijk, maar nog voor de rust had Volendam andermaal een voor sprong genomen door een kopbal van Guyt: 2- 1. Na de pauze bleven Guyt en Hovenkamp gebles seerd in de kleedkamers achter. Bij AZ '67 hinkte verdediger Reijnders ook nog rond, waardoor Vo lendam een door Filippo slecht georganiseerde Alkmaarse defensie aan trof. Holshuysen profi teerde hier al na vijf mi nuten van: 3-1. AZ '67 moest daardoor achterin meer risico's gaan ne men, zodat vooral Frank Kramer telkens een zee van ruimte kreeg. De showman wenste zijn te levisie-activiteiten echter op het veld voort te zet ten en verhinderde met zijn solowerk een grotere marge. Eigenbröd bracht twintig minuten voor tijd de ploegen dichter bij el kaar. AZ '67 ging vervol gens massaal op jacht naar de gelijkmaker, maar het goede verdedi gende werk van de Vo- lendammers verhinderde een verlenging. AZ '67-Volendam 2-3 (1-2): 16. Mooijer 0-1. 24. Talan 1-1, 43. Guyt 1-2. 50. Holshuysen 1-3. 68. Eigen bröd 2-3. Scheidsrechter: Mulder; toeschouwers; 5300. Geel: Jonker (AZ '67). AZ '67: Dc Koning; Reijnders (Weijsters), Filippo. Eigenbröd, Ho venkamp (Steinmann); Arntz. Jon ker. Tiktak, Anema; Van der Meer, Talan. FC Volendam: Hoek; Kwakman. Jonk, De Boer, Molenaar; Holshuy sen, Helling. Mooijer; Tol (Kemper). Guyt (Steur), Kramer. m Jb Csidw Öowant ZEIST Joop Wagenaar, de secretaris van de ama- teurvoetbalsectie heeft definitief wegens gebrek aan ambitie afgezien van een positie als begeleider van het Nederlands elftal naast bondscoach Kees Rijvers. Dit heeft voorzitter Kastermans tijdens de algemene vergade ring van het amateurvoetbal zaterdag meegedeeld. Inmiddels is de naam van KNVB-ambtenaar Hans Ooft, die op het sportcen trum in Zeist werkt als plaatsvervangend hoofd op de afdeling opleidingen, voor de post genoemd. Inmiddels heeft voorzitter van de profsectie Eric Vilé, die zater dag als waarnemer aanwezig was bij de amateurvergadering in Zeist, meegedeeld dat de positie van Kees Rijvers aan het eind van dit seizoen zal worden bekeken. Ondanks het feit dat Rij vers dan nog een contract voor drie jaar zal hebben geeft Vilé daarmee toe dat de reële mogelijkheid bestaat dat indien Rijvers de volgende drie interlands van het Nederlands elftal tegen Malta (19 december), Spanje (16 februari) en Zweden (27 april) niet met resultaten komt zijn carrière niet zal worden voortge zet. „Een contract zegt ook niet alles", aldus Vilé. „Hoe vaak worden contracten niet voortijdig ontbonden? Met contracten kun je alle kanten op". HELMOND Han Berger, de trainer van FC Utrecht, gaat woensdag naar Spanje om daar te praten over een contract. Over welke club het gaat, wil de Berger zaterdagavond na afloop van het bekerduel tus sen Helmond Sport en FC Utrecht niet zeggen. „Er heb ben drie clubs belangstelling. Dat zijn Betis Sevilla, Malaga en Vigo", aldus Berger. De trainer voegde er aan toe, dat één van de drie Spaanse clubs op korte termijn de zaken wil afhandelen. „Het bestuur van FC Utrecht ziet mij liever niet tussentijds vertrekken. Dat hebben ze mij al gezegd. Aan de andere kant heeft de club nog een aantal financiële ver plichtingen aan mij, zodat wat mij betreft een eventueel tus sentijds vertrek absoluut geen probleem wordt". Thuisclubs mogen 5 december kiezen ZEIST Betaald voetbalclubs die doorgaans hun thuiswedstrij den op zondag spelen, mogen die in het eerste weeekend van december zonder overleg met de tegenstander naar de zaterdag verplaatsen. Het bestuur betaald voetbal heeft daartoe besloten „in verband met het bijzondere karakter van de dag op 5 de cember. De „Sinterklaas-verschuiving" dient wel tenminste twee weken voor 5 december aan de tegenstander en het secre tariaat betaald in Zeist voetbal te worden bekendgemaakt. het laatste fluitsignaal duurde. De ironie van het voetballot wilde dat Italië het moest op nemen tegen de Tsjechen, die; er in Spanje juist niets van te-' recht brachten en als eersten naar hun vaderland konden terugkeren. De Tsjechen wa ren met hun gelijkspel dan ook zeer tevreden en terecht hieven zij na het eindsignaal de armen ten hemel. De Tsje chen konden in de modder het best uit de voeten, hoewel ze zich grotendeels beperkten tot defensieve daden. Enkele snel le uitvallen leverden de Tsje chen de doelpunten op, onder dgpdse stilte van de 80.000 toe schouwers. Nooit beter Het Italiaanse spel bleef op nieuw, evenals het duel on langs tegen Zwitserland (0-1 in Rome) onder het „Spaanse" niveau. Italië speelde zaterdag iets beter dan tegen de Zwit sers, maar er was dit keer ook heel wat meer te verdienen. Antognoni maakte zich als re gisseur verdienstelijk evenals Altobelli, maar WK-vedetten als Tardelli en Rossi slaagden er niet in hun Tsjechische lijf wachten te ontlopen. Rossi's positie was vaak horizontaal, met de neus in de modder, als zijn schaduw Prokes hem op nieuw de voet wist dwars te zetten. De eerste helft was de beste en daarna bepaalden de meedo genloze weergoden het spel. De intense regen hield maar niet op en misschien was het vanwege deze typisch Neder landse omstandigheden, dat onze landgenoot Corver als enige overeind bleef. Volgens bijna alle Italiaanse commen taren floot hij foutloos. En dat wil in Italië iets zeggen. Gebakken peren Met de gebakken peren blijft de Italiaanse trainer Bearzot zitten. De druk die op hem was uitgeoefend om het team van de wereldkampioenen te laten voor -wat dat was en nieuwe, jongere spelers op te stellen, is na de puntenverde ling met de Tsjechen aanzien lijk groter geworden. Wellicht kan Bearzot iets opsteken van zijn Tsjechische collega, die na de debacle in Spanje driekwart van het elftal verving en sindsdien nog geen nederlaag heeft geleden. In dezelfde groep won Zweden in het met 8000 toeschouwers gevulde Makariosstadion in Nicosia met 1-0 van Cyprus. Corneliusson maakte het enige doelpunt. Stand in groep 5: Roemenie Zweden 3 Tsjechosl. Italië Cyprus Paolo Rossi, het wonderkind van het WK, gaat in de fout cees manders Tsjecho-Slowakije. 'i?*' i WÊÊKÊÊKÊÊ in het duel van Italië tegen

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9