Politie moet de straat op Bezuinigingen centraal bij gemeente Koudekerk REGIOfJOURlNAAI la Ar Êcidóc Souwi ADJUDANT SLOFSTRA VERLAAT RIJKSPOLITIE Politie achtervolgt inbrekersmet fiets Carnaval barst los Voortbestaan Canite Tuba in gevaar Mooi meegeno REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 15 NOVEMBER 1982 PAG Carpooling projekt lijkt succesvol KOUDEKERK/HAZERSWOUDE Ruim tachtig aanmeldingen zijn reeds binnengeko men voor het carpool-projekt, dat door de de gemeenten Koudekerk aan den Rijn en Hazers- woude op poten is gezet. Zoals bekend hebben de inwoners van beide dorpen vorige maand een brief in de brievenbus gekregen, waarin de voordelen van het samen naar het wérk rijden 'uitvoerig werden belicht en waarbij een aan meldingsformulier was gevoegd, dat kon wor den ingevuld en opgestuurd. Nog steeds drup pelen deze formulieren binnen, voornamelijk van automobilisten die dagelijks richting Den Haag of Amsterdam rijden. De aanmeldingster mijn sluit 20 november. De resultaten worden een week later bekend gemaakt. Rijnland kiest nieuwe bestuursleden ALPHEN AAN DEN RIJN Het algemeen bestuyr van het Hoogheemraadschap van Rijn land krijgt per 1 januari vier nieuwe hoofd-ingelanden. Het zijn de heren D. van Leeuwen, wethouder in Alphen aan den Rijn. A. Kraak, Haarlems wet houder, G. Weekhout, burge meester van Bloemendaal en H. Olsthoorn uit Vijfhuizen. De heer Van Leeuwen uit Al phen aan den Rijn gaat zich bezig houden met het onder werp „waterkwaliteit". Uit het bestuur treedt onder meer de heer C. Saase uit De Zilk. Veel belangstelling voor „De Diainantvink" ROELOFARENDSVEEN Vogelvereniging „De Diamant- vink" hield het afgelopen weekend een druk bezochte tentoon stelling in Dorpshuis „De Alkeburcht". Een grote unieke volliè- re met tal van exotische vogels, tekeningen van leerlingen van de Gerardusschool alsmede prachtige bloemstukken sierden de tentoonstelling op. Niet minder dan 62 vogels in allerlei soorten en maten, ingezonden door zo'n zestig dierenliefhebbers, waren vrijdag al gekeurd door 9 gespecialiseerde keurmeesters. Algeheel kampioen is de heer J. A. van Dijk geworden met zijn bastaarden en wildzang. Overige winnaars: A. van Seggelen (ka naries pigment zonder rood); C. Jansen (kanaries pigment met rood); N. Wijfje (kanaries vetstof zonder rood): A. van Seggelen (kanaries vetstof met rood): G. van der Hoorn (kanaries vorm, kuif en postuur); A. van der Voorn (zebravinken en Japanse meeuwtjes); K. Verhaar (tropische vogels); A. C. Borst (mooiste tropische vogel uit vorige kweek); P. Loos (grasparkieten); G. Cremers (Agaporniden); L. W. van der Hoorn (grote parkieten); Rob van Ruiten (kampioen bij de jeugd) en C. Jansen (derby kampioen na loting). Succesvol koffieconcert in Zoeterwoude-dorp ZOETERWOUDE Het koffieconcert dat de evenementenkommissie van het Zoeterwoudse Muziekcentrum gisteren organiseerde is een overweldigend succes geworden. Bijna 170 mensen genoten van de voortreffelijke muziek van fanfarekorps Pius X uit Poeldijk. Dit mu-- ziekgezelschap komt uit in de afdeling supe rieur en behoort tot de tweede beste korpsen van Zuid-Holland. Zondag 12 december staat weer een koffieconcert geprogrammeerd, dan zorgt de Sint Jans fanfare voor de muzikale bij drage. Alvorens het zover is wacht de fanfare nog een krachtproef. Deze week worden name lijk opnamen gemaakt voor een langspeelplaat die door de „Uniformenkommissie" op de markt zal worden gebracht. I9) LEIDERDORP „Aan komende agenten werden vroeger vertrouwd ge maakt met het idee dat werken bij de politie bete kent dat je allerhande fraai materiaal tot je be schikking krijgt, zoals po litieauto's, boten en zelfs helicopters. Je zag het ook altijd in de wervingsad vertenties. Gelukkig wordt de nieuwe genera tie nu weer vertrouwd ge maakt met de fiets en het feit dat je ook lopend kunt surveilleren. Daardoor ontstaat een veel beter contact met het publiek en er gaat een preventieve werking van uit. Je be spaard er nog energie mee ook". Aan het woord is adjudant H. (Harm) Slof- stra (60), sinds zeven jaar groepscommandant van de rijkpolitie in Leider dorp, die per 1 december functioneel leeftijdsont slag krijgt. Op 26 novem ber neemt hij afscheid. Adjudant Slofstra begon zijn carrière in een tijd dat het nog heel gewoon was dat de politie per fiets of benenwagen ope reerde. De adjudant werd in 1922 geboren in het Groningse Leek. De belangstelling voor de politie werd geboren in de gen. „Mijn ouders wisten niet beter toen ze mij op de trein zetten, dat ik naar Duitsland ging. Dat is anders gelopen", aldus de heer Slofstra die ver der over die periode weinig kwijt wil. „Dat is geweest. Ik heb ook nooit een verzetskruis Loopbaan oorlog, toen hij onderdook in Noord-Holland om tewerkstel ling in Duitsland te ontlopen en hij in het verzet ging. Hij maakte onder meer deel uit van de landelijke knokploe- Adjudant Slofstra heeft gedu rende zijn loopbaan heel wat van Nederland gezien. Hij be gon op 1 augustus 1945 als hulp-marechaussee in Groot Schermer in Noord-Holand bij Alkmaar. Op 1 september 1946 werd het korps rijkspolitie op gericht en werd hij wacht meester. Voor de oorlog be stonden nog de veldwachters. „Ik werd direct van de school in het diepe gegooid, een tijd lang was ik als enige politie man verantwoordelijk voor de 3000 inwoners van Oudendijk en Beets. Tegenwoordig zou dat niet meer kunnen". Ver volgens kwam hij in Zwanen burg waar hij van 1948 tot 1958 werkte, tot deze plaats gemeente-politie kreeg. De heer Slofstra verkoos de rijks politie en ging naar Purmer- end. De overgang naar het eiland Marken betekende een bevordering tot opperwacht meester en postcommandant. Vervolgens werd hij plaatsver vangend groepscommandant in Halfweg. Het eindpunt werd in 1975 be reikt toen de heer Slofstra werd benoemd tot groepscom mandant van het bureau Lei derdorp, dat ook Koudekerk en Woubrugge/Hoogmade om vat. Daar maakte hij mee hoe het onderbezette korps vanuit een veel te kleine woning aan de Acacialaan uiteindelijk via een noodgebouw aan de Van Diepeningenlaan in 1981 in een modern politiebureau aan de Hoogmadeseweg terecht kwam, met 41 man nu op volle sterkte. De opening ervan maakte hij niet mee omdat hij een open hartoperatie moest ondergaan, hetgeen zijn carriè re abrupt leek te beëindigen. Al na zeven maanden kon hij echter weer volop aan de slag. „Ik heb steeds gehoopt dat ik mijn taak weer kon hervatten. Uiteindelijk is het allemaal nogal voorspoedig verlopen", stelt Slofstra. Tevreden Adjudant Slofstra is tevreden over hetgeen hij straks achter laat. „Nu we op volle sterkte zijn kunnen we ook onze taak als regio-bureau beter vervul len. Sinds enige tjjd is het poli tiebureau dag en nacht geo pend en fungeert het 's nachts als bureau voor de regio Rijn- /Vliet/Braassem, dat zijn on der meer de plaatsen Leider dorp, Voorschoten, Alkemade, Nieuwkoop en Hazerswoude. Als de mensen in die gemeen ten 's nachts hun eigen politie post. bellen krijgen ze direct de meldkamer in Leiderdorp. Constant zijn drie surveillan cewagens en acht mensen be schikbaar", aldus de adjudant. De heer Slofstra heeft geen bepaalde boodschap voor zijn opvolger, adjudant Heij (36), nu nog waarnemend groeps commandant in Weesp. „Ik heb alle vertrouwen *in hem, hij krijgt de leiding over een uitstekend en tamelijk jong korps in een prettige gemeen te. Hij krijgt de verantwoor ding voor een gebied met 30.000 inwoners en krijgt te maken met drie burgemees- ters. Straks draag ik het com mando over en dan heb ik er verder geen enkele bemoeiie- nis meer mee, en dat moet ook. Ik blijf in Leiderdorp wo nen, ik heb het hier naar mijn zin. Ik krijg alle tijd voor mijn hobby's, lezen, knutselen, tui nieren. Mijn vrouw en ik heb ben vijf kinderen, waarvan er twee nog thuis studeren. Geen ervan gaat of zit bij de politie, ik heb dat nooit erg gevon den", aldus adjudant Slofstra. Op vrijdag 26 november wordt in het gemeentehuis van Lei derdorp de afscheidsbijeen komst gehouden voor adjudant Slofstra. Het officiële gedeelte duurt van half vier tot vijf uur. Daarna volgt een receptie en kan iedereen afscheid ne men van de scheidende adju- KOUDEKERK AAN DEN RIJN Door de nationa le financiële en economi sche omstandigheden zal ook het besturen van een gemeente als Koudekerk in de komende jaren er niet makkelijker op wor den. Nog meer dan voor heen zal de financiële haalbaarheid van de nog op de gemeentelijke ver langlijst staande acktivi- teiten bekeken moeten worden, aldus het college van B en W in een bij de begroting voor volgend jaar behorende bezuini gingsnota. Geldverslindende investerin gen die de komende drie jaar nog op stapel staan zijn onder meer de herstrukturering van de Hoogewaard (4,5 miljoen), (1,5 miljoen), hertegelen Dorp- Oost (drie ton) en restauratie van het gemeentehuis (twee ton). De kosten van het totale wensenpakket zijn bijna tien miljoen gulden. Wil dit alles in de komende jaren gerealiseerd kunnen worden, dan zal ook Koudekerk de broekriem moeten aanhalen. Vier procent belastingverhoging en de daar aan gekoppelde tariefsverho gingen alleen zullen niet vol doende zijn. Vandaar de door een ambtelijke werkgroep op gestelde bezuinigingsnota, die nog een aantal mogelijkheden biedt ten verbetering van de gemeentelijke financiële situa tie. Hoewel de begroting voor 1983 sluitend is (er is, dank zij de belastingverhogingen een overschot van ruim 42.000 gul den) hopen B en W dat de voorgestelde bezuinigingen er mede toe zullen bijdragen, dat ook de begrotingen voor de komende jaren sluitend te ma ken zijn. Een aantal voorstellen uit de nota: het gemeentepersoneel zal niet meer kunnen rekenen op een kerstpakket en ook op de koffieverstrekking wordt bezuinigd worden, de straat verlichting zal een half uur la ter aangaan en een half uur eerder uit, het elektrisch ver warmen van de aula op de be graafplaats wordt beperkt, het onderhoud van groen van niet-gemeente-eigendommen (bijv. bij „Nieuw-Poelgeest") zal in rekening worden ge bracht, indien de Burgemees ter de Herderschool geen ze vende leerkracht meer heeft, zal de scholendependance worden gesloopt en daar ter plekke woningbouw worden gepleegd en een aantal subsi dies, waaronder die aan de Stichting Open Bejaardenwerk Koudekerk wordt bevroren. OEGSTGEEST De Oegst- geester politie heeft zaterdag morgen omstreeks half elf op de fiets twee inbrekers achter na gezeten. Bij de wilde ach tervolging liepen de fietsen lekke banden op vanwege het onstuimige op- en afrijden van stoepen. Eén inbreker, een 20- jarige Amsterdammer, is aan gehouden. De andere dief is nog voortvluchtig. De agenten reden achter de intocht van Sint Nicolaas aan toen er plotseling een melding binnen kwam, dat er in een villa aan de Lange Voort twee inbrekers op heterdaad betrapt waren door de thuiskomende bewoners. De inbrekers waren het huis uitgevlucht en daar de politie-agenten te fiets in de buurt waren, werd er een sprintje ingezet. Ze zagen de jongens nog net weghollen en de woeste achtervolging werd ingezet. Arbeidsplaatsen gered bij Koudekerkse wasserij KOUDEKERK AAN DEN RIJN De zeventig arbeids plaatsen bij Wasserij Nooit Ge dacht uit Koudekerk blijven bestaan. Vrijdagavond is het bedrijf verkocht aan NV Was serij Hartog uit Wormerveer Het personeel van het Koude kerkse bedrijf is vanmorgen ingelicht over de verkoop. Di recteur Ph. J. Kriek' van de wasserij verklaarde vorige week nog tegenover deze krant dat een eventuele ver koop nog een aantal weken zou gaan duren. „Eigenlijk kwam de snelle verkoop vrij dag voor mij ook als een ver rassing". Daar voegt hij aan toe dat iedereen kan blijven werken bij het bedrijf. „Daar kan ik echter niet voor instaan als het overgenomen bedrijf in de toekomst klanten verliest". Volgens de Industriebond FNV heeft het bedrijf een schuldenlast van vier miljoen gulden. Weinig publiek bijHigh Moor CitySeven HAZERSWOUDE The High Moor City Seven, een or kest dat veel jazz in zijn bega- ge heeft, kreeg zaterdagavond in het ontmoetingscentrum Het Anker niet de publieke belangstelling die het gezel schap verdient. De kleine vijf tig personen die wél hun op wachting maakten, kregen in elk geval waar voor hun geld. Binnen een tijdsbestek van ruim drie uur vertolkte de for matie uit Hoogeveen op onge kunstelde wijze een groot brok oud-stijl-jazz, waarvan de fijn- Eroevers nooit genoeg kunnen rijgen. Vol enthousiasme overlaadden „de zeven" het publiek met de muziek uit de Chicago- en New Orleans-win- kels en lieten ze vertegen woordigende nummers uit de swing-wereld evenmin on-ge- hoord. Gastpianist bij The High Moor City Seven: Down Town Jazz Bands eerste man Roefie Hueting. Zeer gecon centreerd leverde hij, ook solo, een enorme bijdrage aan het ondanks dat kleinschalige ge hoor zeer geslaagde jazzcon cert. Het orkest van Roel Fleers, dat in het wereldje van de oude-stijl-jazz een uitste kende naam heeft, is ook in.de toekomst in Hazerswoude van harte welkom. Dit zei aan het eind van de avond Bert Poot, een jazz-liefhebber, die het in- titatief nam tot de organisatie van het concert. Succes voor „De Grunerie OEGSTGEEST Voor een praktisch uitverkocht „Camphuys" speelde za terdagavond de Oegst- geester toneelvereniging „De Grunerie" een klucht van Hans van Wijngaar den getiteld „De onbetaal bare loodgieter". Een vrij pretentieloos gegeven waarin de loodgieter de plaats innam van een echtgenoot die op zakenreis is. Dit om de ver deling van een erfenis van een rijke oom uit Australië te red den. Genoeg redenen om tot de nodige verwikkelingen te komen waarmee men de la chers in de zaal op zijn hand trachtte te krijgen. Daarin slaagden de spelers van „De Grunerie", omdat de rolverde ling een aantal merkwaardige types opleverde. Dit laatste gaf de spelers alle ruimte om de situatie uit te buiten. Bia Mooy en Hilde Ferlier speelden vlot en ongeremd. Karin van der Marei debuteerde als „dochter des huizes" qua stemverhef fing nog ietwat te ingetogen maar verder niet onverdien stelijk. Ad van Nieuwland zag zich geplaatst voor een dubbel rol, die de oom uit Australië, gestalte gegeven door Rob Heemskerk, in verwarring bracht. Verder zagen wij leuk spel van Gerda van Delft, Michel Ferlier en Mimy Ruigrok, een onstuimige loodgietersvrouw die haar man „kwijt" was. ANTOON KQCH Traditiegetrouw werden zaterdag overal in den lande de nieuwe carnavalsprinsen gehuldigd. In Alpen aan den Rijn bracht Prins Cascar de achttiende een bezoek aan Zieken huis Rijnoord om het gebruikelijke bankboekje met een be drag van 111,11 te overhandigen aan de ouders van de eerste paby die na zaterdagavond elf minuten over elf werd geboren. De gelukkige was dit keer Johannes Willem van Velzen, hij is gisteren ter wereld gekomen. In Leidschen- dam is ou<#-wethouder J. J. Meijer (midden op de foto) van financiën zaterdagavond met veel vertoon ingehaald als carnavalsprins. LISSE Het voortbe staan van de muziekvere niging Canite Tuba is in gevaar gekomen doordat de vereniging niet langer gebruik mag maken van de voormalige kleuter school 't Poeltje. De leden van de verenging zijn bang dat hiermee het ein de van de vereniging is ingeluid. Het bestuur van de vereniging heeft van de gemeente te horen ge kregen, dat „op zo kort mogelijk termijn" naar een ander onderkomen moet worden omgezien. De reden voor deze gemeente lijke eis is de geluidsoverlast die omwonenden zouden heb ben van de uitvoeringen en van de auto's van de leden van de vereniging. Canite Tuiba is zeer verbaasd over deze plot selinge eis van de gemeente. De laatste maanden is er met toestemming van de gemeente van alles verbouwd in de voormalige school en er zou géén enkel overleg met de ge meente en de omwonenden hebben plaats gevonden over de mogelijk geluidsoverlast. De leden van de vereniging zijn van mening, dat de proce dure die door de gemeente wordt gevolgd niet correct is. De problemen rond de huis vesting van Canite Tuba ston den een uitgebreide viering van het 65-jarig jubileum van de muziekvereninging vrijdag avond in 't Poelhuys niet in de weg. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om een groot aantal jubilarissen te huldigen. Jan Randsdorp en Piet Broek hof waren twee leden die ex tra in het zonnetje werden ge zet. Totaal werden negentien leden van de vereniging voor hun jarenlange inzet voor Ca nite Tuba bedankt. Film Noord wijk Enkele leden van de Noordwijkse Filmclub heb een tweetal films gemaakt, die samen een geheel men met als onderwerp „Wat heeft Noord wijk te den aan de badgast". Men zou het een promotiet kunnen vinden, waarvan de ene laat zien wat er Noord wijk te beleven is en de andere waar men h kan met boot of bus. De film is op video gezet wordt reeds in het buitenland vertoond. Vanavi worden beide films vanaf acht uur in Die Ossewa de Duinweg vertoond. Men kan ook vragen stellen de makers. Vrouwenruimte Het Progressief Vrouwen Overleg Noord wijk (P.V.O. houdt vanavond in het dorpshuis De Kuip een in forma ve open avond over het stichten van een eigen ruimte v vrouwen. Voor deze avond zijn de vier vrouwelijke meenteraadsleden uitgenodigd, te weten Coby Voorh (PvdA), Lotte Coenraads Nedervaan (VVD), Lenie Graaff (CDA) en Gretie Kok (VVD). Bij wijze van in ding wordt de film „Vrouwen in de Pijp"gedraaid. Om leiding van Betty Blok wordt daarna gepraat over Noordwijkse situatie. Volgens het P.V.O.N. is hier di gend behoefte aan een eigen ruimte voor vrouwen, die i emancipatie bezig zijn. Tot nu toe vinden aktiviteiten Vido, Vrouwentrefpunt en Vrouwenpraatgroepen plaats steeds wisselende ruimten, verspreid over Noord wijk. bijeenkomst begint om acht pur. Whist Het kaartspel Whist wordt morgenavond vanaf h negen gespeeld in het Groenendijks parochieh (Pleyn '68) te Hazerswoude-Rijndijk. Dit is een kaa spel dat nog niet erg lang geleden in vrijwel elk Eu pees land werd gespeeld. Whist, de voorloper van br ge, werd in het verleden ook vaak in de Groenend gespeeld. De werkgroep evenementen van het wijk mité Groenendijk haalde dit kaartspel eerder in jaar uit dp koelkast en doet dit morgen voor de twet\ maal, in samenwerking met jeugdsoos Pleyn '6a Woningbouwvereniging De Christelijke Woningbouwvereniging Voorschol houdt dinsdagavond een ledenvergadering in het Bonds± bouw aan de Leidseweg 100 in Voorschoten. Aanvang a' uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Handwerkverkoop De dames van de handwerkclub in Lisse bieden woei: dag weer hun produkten te koop aan in het Dienstig centrum aan de Eikenlaan. Het is een na-verkoping, het succes van de vorige. Door de opbrengst kan club weer enthousiast aan de slag om nieuwe kleedj sokken, wanten, truien, schortjes, theemutsen en d gelijke te maken. Leden vergadering De Leiderdorpse afdeling van de PvdA houdt woensdag jaarlijkse ledenvergadering. Tijdens deze vergadering mt een nieuw afdelingsbestuur worden gekozen. Mieke 1 lierhoek, het nieuwe lid voor de PvdA in de gemeenterat treedt af als bestuurslid namens de „Rooie Vrouwen", haar plaats wordt Anne-Marie Wirtz voorgedragen. Sepers is eveneens aftredend. Het bestuur stelt zich v< .Gerard Keijzers te benoemen. Wethouder Jaap Bezen a zal verder een toelichting zal geven op het beleidsprogra i ma van het college. Fractievoorzitter Aad Wesseling d< verslag van de begrotingsbehandeling in de gemeentera vorige week. Pa tien tenraad De Patientenraad Wantveld houdt woensdag in het t bouw van Interkruis aan de Van Panuysstraat e voorlichtingsavond over „Lage rugklachten". Er woi i een film vertoond, die laat zien hoe men de rug het bi te kan gebruiken. De fysiotheratpeuten M. R. Groen J. Heerikhuizen vertellen over het ontstaan en de l handeling van de klachten. Er bestaat gelegenheid I het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om ac AFSCHEID VAN ZUSTERS VAN VOORZIENIGHEID NOORDWIJKERHOUT In de St. Victor-parochie is gis1 afscheid genomen van de Zusters van Voorzienigheid. V 1864 was de congregatie actief in Noordwijkerhout met o~ wijs op kleuter-, lager- en huishoudscholen. Geleidelijk g deze scholen in lekenhanden over, de laatste in 1969. In se{ ber j.l. vertrokken de laatste zusters en gisterenmorgen wei ficieel afscheid van hen genomen. Na een eucharistie-vi werd in het Victorihuis een afscheidsreceptie gehouden. Ti de receptie bedankte pastoor Hooymans de zusters, waarb opmerkte dat de congregatie altijd gekenmerkt was door eenvoud. De kleine moeite van het opgeven van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met deze 24 karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is aan1 een sierlijk kettinkje van de Leidse Courant _als nieuwe aboni Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4