9IOK op inzet naar winst Bescheiden zege Leiden Landenstrijd Challenge Cup zonder spanning 'r otters stérk Fides Pacta wint eigen toernooi i.=ll=!IIJ|=|. LZ'86 consolideert positie LEIDSE COURANT MAANDAG 15 NOVEMBER 1982 PAGINA 15 DEN HAAG LZ'86 heeft zijn positie in de nationale competi tie goed weten te consolideren. De Leidenaars die uitkomen in de B-afdeling, waren vooral bij de jeugdigsten goed op dreef. Op de 100-wissel voor meisjes onder 10 jaar waren drie LZ- zwemsters goed voor een ereplaats. Pauline Stastra won in een goede 1.23.7. Haar clubgenoten Winny van Deelen en Suzette de Kier werden op gepaste afstand tweede en derde in 1.29.0 en 1.33.5. Bij de jongens was Bas Willemse de snelste in 1.23.6. Mar tin Bartels finishte als tweede in 1.26.6. Overige uitslagen: 200-vrij dames: Annemarie v.d. Luyt 2.31.0. 100-rug jongens 0.16: 2 Gijsbert v.d. Leeden 1.09.5. Idem meisjes 0.14: 1 Sylvia Bakker 1.13.4. 100-vrij jongens 0.14: Remco Filippo 1.04.5. Hans van Hees 1.06.4. 100-vlinder meisjes 0.12: 3 Hannie de Wit 1.27.0. 100-school jongens 0.12: 2 Marco Mulder 1.24.5. 100-vrij dames: 3 Silvia Bakker 2.33.8. 4x100 vrij meisjes 0.16: 3~ LZ 4.33.8. 4xl00-wissel jongens 0.16: 3 LZ 4.46.8. kleine voorsprong. Na een kwartier begon Leiden echter de rollen om te draaien. Van 33-31 werd het, met name door Ron Richel en de uitblinkende Bert Kragtwijk, 33-41. Kragt- wijk pakte veel rebounds en was steeds op de juiste plek te vinden. Bij de rust was de marge overigens weer geslon ken:' 41-45. Direct na de pauze viel de be slissing. In acht minuten sloeg Leiden een duidelijke kloof en kwam op 49-63. Toch krabbel de Amsterdam, dat in Nico Boots de verrassende topschut ter had, nog eenmaal sterk te rug. In vier minuten naderde de ploeg van 53-67 naar 62-67. De 750 toeschouwers kregen vervolgens geen sensatie voor geschoteld. Leiden liet zich niet meer verrassen en haalde de 66-77 winst binnen. Scores. Amsterdam (topscores): Boots 17 (78%). Smith 14. Jackson 16. Lei den: Van den Bergh 4. Hagens 8, Williams 16. Kragtwijk 10. Wiel 11, Richel 7. Miller 21. Het Amerikaanse schaatstalent Brian Boitano was zaterdag op De Uithof opnieuw ongenaakbaar bij het kunstrijden voor heren. t DEN HAAG De eerste landenwedstrijd bij het kunstrijden om de Ennia Challenge Cup is zater dagavond op De Uithof geen groot succes gewor den. Maar alle begin is nu eenmaal moeilijk. Voor een eventuele volgende keer zal het de wedstrijd ten goede komen als men de strijd per ploeg af werkt en niet per onder deel. De heer Van der Horst: ,,Wij zijn met vele voorstellen bij de ISU ge weest, maar mochten ten slotte op deze manier de wedstrijd laten verrijden. Een begin is er en dat is belangrijk". De nodige spanning bij het zeslandenduel ontbrak echter in het Haagse schaatscentrum. Een kind kon vooraf de uitslag al opschrijven. De ongeveer tweeduizend toeschouwers konden genieten van uitste kend kunstrijden, maar het was meer een show dan een wedstrijd. Naast de landen wedstrijd kan men terugzien op enkele dagen goed kunstrij- den. Vooral bij de heren is de bezetting in dit zevende jaar van de Challenge Cup sterker geweest dan ooit. De zes landen moesten naar keuze op drie van de vier on derdelen uit komen. Amerika won de landenwedstrijd door twee eerste plaatsen bij de he ren en dames. Oost-Duitsland werli tweede door een eerste plaats bij het paarrijden, een tweede bij de dames en een derde plaats bij de heren. En geland kwam door de over winning bij het ijsdansen op de derde plaats, samen met Rus land. Achter Tsjecho-Slowa- kije werd Canada zesde. Cana da deed mee omdat de ploeg van West-Duitsland zich zater dagmorgen plotseling had te ruggetrokken. Als reden werd opgegeven dat het ijsdanspaar Birgit Goller-Peter Klisch niet kon rijden. Birgit Goller zou een knieblessure hebben. Met deze blessure deed ze echter de afgelopen dagen wel aan de wedstrijden mee. De werkelij ke reden was een andere. De Westduitsers wilden niet tegen nieuwe nederlagen aanlopen. Europees kampioen Norbert Schramm wilde niet opnieuw binnen twee dagen verliezen van de onbetwiste uitblinker bij de Challenge Cup, de Ame rikaan Brian Boitano. En ook Claudia Leistner wist dat men op deze vloer van De Uithof de Amerikaanse Vikki de Vries niet kon kloppen. De Westduitse ploeg wil zich lie ver rustig voorbereiden op de internationale wedstrijden in Tokio die van 26 tot en met 28 novenber worden gehouden. Door het ontbreken van Leist ner en Schramm stond een dubbele Amerikaanse over winning bij voorbaat vast. Vikki de Vries won bij de da mes vóór de Engelse Janina Wirth en de Canadese Charle- ne Wong. Bij de heren kreeg Brian Boitano na zijn kür voor het eerst van de jury 5,9. Met een -vierde plaats stelde de gis teren dertig jaar geworden Rus Igor Bobrin geweldig te leur. In Rusland schijnt men op het ogenblik ook niet dik in het talent te zitten. Het is an ders een onbegrijpelijke zaak dat men iemand van dertig jaar naar zo'n toernooi stuurt. De meeste landen grijpen deze wedstrijden namelijk aan om jeugdig talent internationale ervaring te laten opdoen. Het Oostduitse paar Lorenz-Schu- bert won verrassend het paar rijden voor de Russen Selezne- va en Makorov. Geheel vol gens de verwachtingen werd het ijsdansen gewonnen door> het Engelse duo Barbar-Slater. In een uitverkochte De Uithof, kreeg de dertienjarige Zwit serse Claudia Villiger van wet houder Piet Vink de Prijs van. de Gemeente Den Haag aange boden als meest belovende jeugdige rijdster van het toer nooi. Gisteren hield men zich ook bezig met de vraag of het toernooi om de Challenge Cup het volgend jaar weer zal te rugkomen. Zekerheid is er nog niet De organisatoren hebben het er moeilijk mee dat de ge meente Den Haag enkele we ken voor het toernooi de subsi die met maar liefst vijftig pro cent heeft ingekort. Henny Koopmans namens de organi satie: „De Challenge Cup 1983 komt op de begroting van En nia voor. Van het organiseren van de Gold Cup bij het tur nen moesten wij afzien. Voors hands is dat zeker niet de be doeling bij het kunstrijden. Maar dan moeten ook onze co- sponsors doorgaan". ARTHUR VAN RIJSWIJK LEIDEN Elmex Leiden heeft de sterke competi tieresultaten van de laat ste weken een bescheiden vervolg gegeven. Na de EC-ontgoocheling tegen Tours werd Black Velvet Canadians in Amsterdam met 66-77 verslagen. In de eerste helft vertoefde Amsterdam, in tegenstelling tot de verwachtingen in eigen gelederen, regelmatig op een DEN Bij JRC Boxtel schreef Nutsspaarbank tters de vierde zege op rij bij: 81-90. De MSV vrou- 61'hadden in Delft bescheiden tegenstand van DAS, riante 57-105 winst was het resultaat. Koploper asietah verpletterde de Elmex Leiden vrouwenploeg i i ral na rust, het werd 91-41. Leiderdorp liet Green lés de ongeslagen koppositie, in Maassluis werd het g ^86. Het mannenteam van MSV was niet zo op dreef .verloor met 89-78 van Jumpers. De LUSV vrouwen dag had meer moeite dan gewoonlijk, maar won op- iilw, AMVJ R'dam werd met 65-54 verslagen. BVO 6: 1 de eerste nederlaag, Dunckers klopte de Alphena- met 59-55. In Woerden boekte Luba een nipte 60- _zege op Blue Drakes. Boxtel en Trotters leverden een rommelig onderling duel De ploegen hielden elkaar overigens, getuige ook de 44-44 stand, in evenwicht. Eén 60-69 voorsprong van Trotters, hal- wege de tweede helft, bracht ook nog niet de beslissing. :e minuten voor tijd was Boxtel immers weer vrijwel langs- 76-77. De Brabanders kwamen echter in de slotfase in pro- omdat zij niet beschikten over adequate wisselspelers. endien speelden de Trotters-guards Van Weeren en Beijers- jen enige aanvallen zeer sterk uit. Daardoor werd het toch m een duidelijke 81-90 overwinning voor de Leidse ploeg. scores Trotters: Van Weeren 23. Lamping 14, Beijersbergen ,p louwes elk 11. Niet langer dan tot in de achtste minuut kon S MSV redelijk volgen (14-18). De Noordwijksen produceer- vervolgens break na break. Vooral door de voor rust 16 pjiten aantekenende Anneke de Haas was het pleit al bij rust 0 lecht: 24-46. MSV versaagde niet en speelde in de laatste tien i mten zelfs een felle press-verdediging. Van 43-70 demarreer de ploeg nogmaals, liet DAS kansloos achter en finishte op 105. Topscores MSV: Anneke de Haas, Tineke Vos en Ria E ring allen 20. Het vrouwenteam van Leiden had een sterke t tegen de Nijmeegse ranglijstaanvoerder Cheetah. Na tien p mten was er, met name door de Leidse uitblinkster Annema- p, Meijer, nog volkomen evenwicht: 16-15. Daarna sloeg Chee- een gat. dat bij rust een wat geflatteerde marge opleverde y iden maakte een prima indruk) van 42-26. Tegen een press- j'j insie was Leiden vervolgens helemaal niet opgewassen. De ty 11 einduitslag zegt \vat dat betreft genoeg. Green Eagles had Leiderdorp een uiteindelijk funeste ope- gyan de wedstrijd. Gebrek aan concentratie leverde ondoor- it spel en veel balverlies op. Omdat de Maassluisse ploeg ^weinig miste, was de kloof al na elf minuten gigantisch: 38- Vooral na rust (64-39), toen Leiderdorp van man-to-man - rschakelde naar een floating 1-2-2 zone. bleek de thuisploeg Sjiiet zo'te imponeren. Leiderdorp kon de kloof verkleinen, 8 ar kon verlies niet meer ontlopen: 105-86. De mannen van '(>V hadden een gebrekkig verzorgde verdedigingsrebound bij rfpërs. Omdat de Haagse ploeg meer lengte in de ploeg had, Vïich dat wreken. Vooral door de absolute uitblinker Johan r envoorden stond MSV, drie minuten voor tijd, desondanks !e punten voor. Onenigheid met de scheidsrechters leverde I Driessen zijn vijfde, dus diskwalificerende, fout op. Vervol- is scoorde MSV in het geheel niet meer en ging met 89-78 'de in'. Het LUSV vrouwenteam dacht tegen AMVJ R'dam (de J puntloze staartploeg) een simpel karwei te kunnen afwer- i. AMVJ speelde in een hoog tempo echter verrassend goed, n een voorsprong en was pas in de tiende minuut te achter en. Na een magere LUSV-voorsprong bij rust (32-29) bleef i de winst aan het eind tenslotte bescheiden: 65-54. Lichtpunt de dit keer matte Leidse ploeg was de goed schietende Maijo eyen (15 punten). I tpt nu toe ongeslagen BVO ontdekte bij Dunckers dat alleen I sterke verdediging een wedstrijd nog niet beslist. De Alphe en waren aanvallend niet op dreefk Het sterke schot bleef uit de geblesseerde Arno Filippo werd node gemist. Met goed l.van Theo van Leeuwen leidde BVO bij rust nog met 27-30, ar .was bij het eind met 59-55 geklopt. In Woerden schommel de score nogal bij het duel tussen Blue Drakes en Luba. De tsiand (34-23) deed vermoeden dat Luba een nieuwe neder- g tegemoet ging. Na de pauze bleek de ploeg echter een ster- r collectief te vormen en sloot, met als uitblinker Geert van hcJWijk (18 punten), juist winnend af op 60-61. yards scrum (40), terwijl Dick Altink de kick op de pa len benutte: 60. In de tweede speelhelft was het vooral Dick Altink die menigmaal met kei hard werken als overwinnaar uit de modderbaden te voor schijn kwam. Nog driemaal verhoogde hij de doelpunten- prodi ktie met twee try's en een conversie: 160. ïn de slotfase leidde een onoverzich telijke situatie in de geelblau- we verdediging ertoe dat full back Gideon van den Born zijn neus brak en Delft door Koen Potters kon scoren (16 4). Johan van der Stadt knalde de conversie raak en bracht de eindstand zodoende nog op LSRG Landskampioen RCüf heeft het de eerste dertig minuten beslist niet gemakkelijk gehad tegen het Leidse Studenten Rugby Gezelschap. In de twin tigste minuut kwam Leiden zelfs op 30 voorsprong door Diederik Renardel. Maar daarna werd het jeugdi ge LSRG totaal ontnuchterd doordat het Hilversumse pack het spel volledig ging dikteren. Try's van Jacobs en van Alte- na gaven RCH een goede uit gangspositie: 38. Inmiddels was international Rob Boske van Hilversum wegens ge vaarlijk spel van het veld ge stuurd. Na de rust maakten de Leidse studenten zoveel tech nische fouten door de Gooise overdruk, dat het voor RCH niet moeilijk meer was om tot 323 uit te lopen. Het was Jo han Vermeulen die op uitste kende wijze zorgde voor het benutten van de toegekende penalties. Wouters (links) en Marion Kroeze doen verwoede ngen LUSV weer in balbezit te brengen. LEIDEN In volle te vredenheid kan Fides Pacta terugkijken op het tweede zaaltoernooi. Zaal korfbal van tien tot vijf uur en vooral bij de hoge re ploegen van prima ge halte, bekeken door veel publiek. De eerste prijs in de hoogste afdeling ging naar Fides Pacta zelf na een fraaie 82 overwin ning op concurrent Trek vogels in de laatste ronde. Voor de coaches was vooral de mogelijkheid tot experimente ren belangrijk. Coach Gerard Bos stuurde zijn selectie in sterk wisselende opstellingen het veld in en oogstte dito suc ces. Zo kon tweedeklasser Ons Eiland de overgangsklasser een 33 gelijkspel afdwingen en moest er tegen Blauw Wit'51 een 20 achterstand worden goedgemaakt (24). Tot de laatste ronde/ bleef de strijd om de eerste plaats onbe slist, omdat ook Trekvogels te gen DEVD een punt had laten liggen. De slotwedstrijd, door Fides gespeeld in de nieuwe competitie-opstelling zonder verrassende afvaller Dick On derwater. haalde qen hoog ni veau. Door goals van zuiver schietende Robin Sommeling (3), Henny Piket (2), Ronald van der Velden (2) en Bea Schrama werd de Rotterdamse opponent gedecideêrd (82) op een "gedeelde tweede plaats gezet. Voor Ons Eiland was slechts een laatste plaats weggelegd, evenals voor Crescendo, dat in een lagere klasse uitkwam en driemaal verloor. KNS deelde een tweede plaats. Winnende ploegen uit de Leidse regio waren: Ons Eiland PI, De Danaïden A2 (na een 31 zege op Ons Eiland Al in de finale), De Danaïden Al, Fides Pacta 5, Crescendo 2, De Danaïden 3, Fides Pacta 3 en Fides Pacta 2. Eindstand „Overgangsklasse": 1. Fides Pacta 4-7; 2. DEVD en Trekvogels 4-5; Blauw Wit'51 4-2; Ons Eiland 4-1. Op de eindrangschikking van het Sparta-toernooi in Zwolle nam Pernix een bescheiden plaats in. De ploeg van coach Jasper Engel, dit seizoen we derom debuterend in de over gangsklasse had erg veel kan sen nodig om tot scoren te ko men. Het spelpeil en daarmee de score steeg wel naarmate het toernooi vorderde. Werd de eerste wedstrijd met 21 van Westerkwartier verloren, in de slotfase, na nederlagen tegen Drachten, de latere toer- nooiwinnaar en Dalto (74) werd er fraai gelijkgespeeld tegen VEO (5—5) en VES (4— 4). DEN Als kwaliteit ireekt, kan er met inzet toch nog heel worden bereikt. K leverde het bewijs deze bewering door liefst zes invallers het tse Studenten rugby tw i met 166 te ver- Do! n> rugby konden de toe- lor t k r schouwers niet verwachten in de Kikkerpolder, ook al omdat het veld één grote modderpoel was. Terwiil daarnaast DSRC dit seizoen bepaald geen hoog vlieger is. Een kwalitatief ma tige wedstrijd derhalve met soms erg harde duels waarte gen de referee niet altijd streng genoeg optrad. Voor DIOK drukte tien minu ten voor de rust Rico van Tey- lingen de eerste try na een 5 Fides Pacta's Henny Piket torent hoog boven de defensie van Trekvogels uit.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15