m Deegenaars kadert Dlympische ïmiet relijkspel Forescate Verrassende :ege dames -(Ugdunum Scylla blijft verzwakt Tempo Team maar moeizaam de baas VVSB verrast GWS in slotfase Fors verlies Ter Leede Quick Boys pakt winstpunt van Feyenoord hel fi 06 DEN - De vele regen liet hts toe dat twee hockey- ns uit de regio aantraden, heren van Forescate speel- tegen Groen Geel op het tijfstgras van HGC met 1-1 De dames van Noord moesten uit tegen koplo- Zandvoort, daar leden zij 1-0 nederlaag. /Vacate trof een Groen ky 1 dat zeer fanatiek uit de s tblokken kwam, waar een j jg spelletje met countermo- Al Si LEIDSE COURANT geLijkheden tegenover werd gesteld. Dit leverde een gelijk- opgaande strijd op met weder zijdse strafcorners. Vijf minu-. ten voor rust benutte de Was- senaarse ploeg als eerste een, strafcorner, waarvan het ech ter twijfelachtig was of de bal stil had gelegen. Na de pauze deed Forescate er een schepje boven op en na tien minuten schoot Hans Streder de Voor schotenaren uit een strafcor ner langszij. 1-1. Een beter combinerend Groen Geel drukte nog wel aan, maar tot- scoren kwam het niet meer. LMHC, dat zijn wedstrijd in Eindhoven tegen EMHC afge keurd zag, speelt aanstaande zondag weer op zijn eigen' complex aan de Hofbroucker- laan. Op de parkeerplaats zijn kleedkamers gemaakt, zodat Leiden weer gastheer kan zijn. Op bezoek komt Gooische, dat thuis door Leiden op een 5-1 nederlaag getrakteerd werd. De laatste zondag voor de win terstop, 28 november, zal de Leidse ploeg Breda ontvangen. De dames van Noordwijk gingen op bezoek in Zandvoort bij de koploper van die naam. Al in de 5e minuut werd Noordwijk uit een strafcorner op en 1-0 achterstand gezet. Hierna volgde een spannende strijd, waarin Noordwijk, ge tuige het feit dat zij 7 strafcor ners te nemen kreeg, zeker nog kansen op de gelijkmaker had. Een treffer volgde echter niet en Noordwijk moest punt loos naar huis. LEIDEN Ter Leede heeft in de inhaalwedstrijd tegen Hoekse Boys een forse nederlaag moeten incasseren. Bij Hoekse Boys werd kansloos met 4-1 verloren. De Sassenheimse formatie had in deze partij maar weinig in te brengen. Slechts incidenteel kon de vijandelijke veste worden belaagd, maar veel gevaarlijke momenten ontston den toch niet voor het doel van Hoekse Boys. Aan de ande re zijde was dat duidelijk anders. Desondanks duurde het tot in de 28ste minuut voordat invaller-doelman Pieter Idelenburg werd gepasseerd, Alex Pepping doelpuntte via Rob Enthoven. Nog voor de pauze werd vervolgens via Ron Seliers en Pepping de onoverbrugbare 0-3 achterstand een feit. Weer Seliers verzorgde na de thee de 0-4 score, voordat Pieter van der Plas de Ter Leede eer redde. Overi gens werden Han Verbaas, doelman Idelenburg en Nico van der Fange officieel gewaarschuwd. g >n 13 r'L—- [DEN Gewichthef- Dio Deegenaars blijft records grossieren. Tij- is een zaterdag gehou- wedstrijd van LKV Spartaan tegen het jse KDO stelde Dee- iars zowel het trek-, als totaalrecord rper. Deegenaars is nog vijf kilo van de fmpische limiet verwijd 1. Zijn clubgenoot Jan ivers verbeterde even- drie records, slechts een paar weken Éden keerde Dio Deege- rs als nieuwe recordhouder het sto.ten terug uit het Egyptische Port Said, waar hij aan een landenwedstrijd had deelgenomen. Die toen gele verde uitstekende prestatie verbleekte zaterdag echter weer, want Deegenaars stelde het record opnieuw scherper. Aan de 165 kilo van Port Said werden tien pond toegevoegd. Herman Filippo moest vervol gens constateren dat zijn trek- record van 128 kilo sneuvelde. Deegenaars bracht het op 130 kilo. Prestaties, die inhielden, dat de LKV De Spartaan-man de nieuwe totaalrecordhouder werd. Bij de jeugd is dat record sinds zaterdag in handen van Jan Kluivers. Kluivers^wist name lijk bij het trekken 82,5 en bij Dio Deegenaars had zater dag alle reden om te jui chen. De Leidse gewich- theffer verbeterde maar liefst drie records. het stoten 95,5 kilo omhoog te brengen. Beide prestaties bete kenden nieuwe records (stoten was 80, trekken was 94). Len Zwaan, die net zoals Deege naars en Kluivers qp record- jacht was, faalde. Zwaan was te zenuwachtig en bleef steken op 130 kilo bij het stoten. Voorts liet hij drie mislukte! pogingen noteren. Overigens werd de wédstrijd tegen KDO met ruim verschil gewonnen: 1410-1126. Naast Deegenaars, Kluivers en Zwaan waren Hein van der Putten (92,5 trekken; 125 sto ten), Herman Filippo (122,5; 145) en Adrie Bentvelzen (100; 120) daarvoor verantwoorde lijk. efennederlaag Rijnsburgse Boys INSBURG Het bekerweekeinde werd door Rijnsburgse ys, zelf al uitgeschakeld, gebruikt om te oefenen. Ajax-C werd rraagd als oefenpartner, een tegenstander waarmee een aan- kkelijk duel werd afgewerkt. De thuisclub verloor met 1-2, ar had toch beduidend meer uitgespeelde mogelijkheden ge- i apen. Het onderdeel „afmaken" bleek echter problemen op leveren. ïge tijd ging de strijd aardig gelijk op. Rijnsburgse Boys moest meer hebben van de wilskracht. Het C-elftal van Ajax heeft nuurlijk meer talent in huis en spreidde dan ook een verzorg vorm voetbal ten toon. De technisch begaafdere voetbal- ooi kwam via voorstopper Ronnie Voorn op voorsprong. Een j d uitgevoerde, ingestudeerde vrije trap van Jack Manuputty cht Arie van Dijk alleen voor keeper Stanley Menzo. Van k faalde niet, maar moest deze actie met een blessure beko- i. Even later ging Henk van Voorbergen volledig de mist in een vrije trap van Edwin Godee, waardoor Johnny van 't lip simpel de verdiende winnende treffer kon aantekeneft. ickers '69 deelt met Oranje Groen IDEN In de afdeling idag werd slechts één wed- jd gespeeld. Kickers'69 en mje Groen besloten eèn itrekkelijke wedstrijd met i 0-0 stand. De bezoekers j iben de puntwiqst voor een cot gedeelte te danken aan hun doelman. Kees Leugerink, die in de tweede helft een aan tal fraaie reddingen verrichtte. Vlak voor het einde was Oran je Groen nog dicht bij de zege. Johan de Ridder trof echter de lat van het Kickers doel. IIDEN In tegenstelling tot de meeste andere dameselftal- i, kenden de dames van Lugdunum een bijzonder aangenaam ek-einde. Terwijl "de anderen" mistroostig vernamen dat n wedstrijd was afgelast, behaalden de Leidse dames een ver- sende 0-7 overwinning op het in de eerste klasse zaterdag ho- geklasseerde SVLV. t erg slecht spelende SVLV werd binnen korte tijd getrac- rd op drie doelpunten. Achtereenvolgens troffen Marja van nkel, Diane de Vries en Angeline Seegers de roos. Na rust rd de score uitgebreid tot 0-7 door treffers van Ria Haast- :ht, Manuela van Rijswijk, en tweemaal Marijke Dubbelde- - izerswoudse Girls had geen kans bij Siveo '60: 5-1. In die- Ifde tweede klasse klopte KRV 2 in een matige partij Rand- »d Sport met 0-5. Heidy Guyt kwam tot een hattrick, Sylvia everein scoorde éénmaal minder. SVLV 2 en LSVV '70 deel- n: 3-3. LEIDEN Koploper' Scylla handhaafde haar koppositie maar ternau wernood in de eredivisie, door het verzwakte Tem po Team met 64 de baas te blijven. Avanti blijft onderaan doordat het nu ten prooi viel aan Nikon met 26. In de tweede di visie bracht degradatie kandidaat Sjaardema de koppositie van Avanti 2 niet echt in gevaar, 73 voor de Hazerswoudena- r«n. Bij de dames deelde? Avanti met concurrent Torenstad, terwijl Scylla niet al teveel moeite had met Tempo Team. Onverwacht had Scylla veel moeite met Tempo Team, dat verzwakt was doordat de Am sterdammers Polak in Tel Aviv lieten, nu ze geen uit zicht meer hebben op de eerste plaats. Patrick Swier. Anne Vlieg en Hans Lingen waren alleri1 niet in hun beste vorm, getuige de hattrick van vete raan Bert van der Helm. Daar bij won invaller Erik Noor van Lingen, maar de overige partijen waren, zij het met de nodige moeite, voor de Leide- naren, die na vijf uren zwoe gen met de hakken over dp sloot 64 scoorden. Gelukkig Rob Regeer, Fits Kantebeen en Rob van der Zeeuw stel den dit weekeinde het kampioenschap van Scylla 2 vei lig. had de terugslag van de winst vorige week op De Veluwe, geen al te nadelige gevolgen en behoudt Scylla één punt voorsprong met nog twee wed strijden te spelen, plus het voordeel dat De Veluwe Ni- ken (met Potton) nog op be zoek krijgt. Avanti dat na het uitvallen van Potton enkele weken ge leden nog hoop kon koesteren, werd zaterdag ontluisterd toen de Engelsman tegen de ver wachtingen in toch achter de tafel verscheen en een hat trick scoorde. Bettine Vriese- koop hield de spanning er via zeges op Gootzen en Winnubst nog wel even in, maar Robert de Groot en Gerard Bakker jr. kwamen tekort; 62 derhalve voor de Brabanders en alleen nog een theoretische kans op behoud voor Avanti. In de tweede divisie begint het §ebrek aan een derde man jaardema op te breken, ze ker nu ook Chiel Kuiper niet meer beschikbaar is. In de derby tegen koploper Avanti 2 bleef Friso Reitsma twee maal aan de positieve zijde van de score en Herman van der Broek eenmaal, maar smaakte Jaap Polak het zoet der overwinning in het geheel niet. Omdat Fred van der Zeeuw, met een hattrick weer de sterkste man, Aljé Kamp huis en Peter de Groot ook nog het dubbel naar zich toe trokken, werd het 73 voor Avanti 2. Hierdoor is Sjaarde ma nog dieper vastgeraakt in de klauwen van het degrada tiespook. Eén divisie lager behaalden de Scylla-reserves via een sim pele 91 zege op Vrienden schaar het kampioenschap en promotie naar de tweede divi sie. Docos stelde de zwakte van Tafeltennishuis nog eens duidelijk vast. De Amsterdam mers werden met een verplet terende 91 nederlaag naar huis gestuurd, Engelbert ver stapte zich als enige eenmaal, iets waar Ed van der Berg en Sjaak den Elzen niet voor te vinden waren. De degradatie van het tweede van Sjaarde ma werd dit weekeinde een feit door de 28 nederlaag op het Brabantse JCV. Toni van der Boogaard en Bill van Al phen redden de eer. Overige uitslagen: Scylla 4 Avanti 3 64; Scylla 3't Hooge Huys 2 73; De Tref fers— A'dam'78 6—4; TOP— De Treffers 3 46; Avanti 5St. Laurens 64; Docos 2't Zand 46; De Treffers 2Tafeltennishuis 2 82; Sjaardema 3Amroba 91. Dames Avanti kwam tegen Toren- stad niet verder dan een pun- tendeling omdat Marijke Olst- hoorn driemaal gewogen en te licht bevonden werd. Boven dien scoorde Mirjam Kloppen burg voor Torenstad een hat trick, zodat de Hazerswoudsen niet verder konden kómen dan 5—5. José en Ellen Bak ker verzorgden gezamelijk de hele produktie voor Avanti. Scylla had niet al te veel moeite met Tempo Team, ver sterkt met Sonja van Weelde ren. Hoewel Marjan Kante been en Marianne van der Vliet er tegen van Weelderen aan moesten geloven, waren de Scylla-dames onder leiding van een ongeslagen Stephien van Gennip oppermachtig. Overige uitslagen: Avanti 2 Vice Versa 1—6; Hoonhorst Scylla 2 64; Tempo Team 2Scylla 3 19; DocosOn- kyo 9—1. LEIDEN De regionale jeugd van Quick Boys zorgde voor het eerste verliespunt van Feyenoord: 1-1. UVS won met nipt verschil van VUC: 0- 1. Een voortdurend sterker Fey enoord zag met moeite kans het bijzonder strijdvaardige Quick Boys op achterstand te zetten. Een foutje van laatste man Jan Hoek zorgde daar na een half uur voor. De tweede helft kregen de Katwijkers loon naar hard werken toen Marco van der Plas een voor zet van Jaap van Duyn doel treffend afrondde. De laatste tien minuten bleek de conditie vgin de blauw-witten geheel op, maar mede dankzij een voortreffelijk keepende doel man Hennie Guyt bleef de 1-1 stand intact. Na een vrij tamme eerste helft, waarin UVS zich een drietal doelrijpe kansen schiep, toonde de nauwelijks ingevallen Hans de Kruis zich hqjyerwege de tweede rond gang dan de man die VUC een 0-1 achterstand bezorgde. Pas tijdens de laatste vijf minuten stichtte de Haagse aanval nog even verwarring in de Leidse defensie, maar de stand zou ongewijzigd blijven. In de b-klasse klopte UVS Quick Boys met 6-0. Over maas en Roodenburg kwa men een 1-1 gelijkspel over- MAANDAG 15 NOVEMBER 1982 PAGINA 13 HAZERSWOUDSE BOYS WIPT MEERBURG UIT DE BEKER LEIDEN Concordia Hillegom heeft in de bekercom petitie geen problemen gehad met PDK, ook al doet de 2-1 eindstand anders vermoeden. Alphen kwam tegen VEP in de officiële speeltijd niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Na een doelpuntloze verlenging nam Al phen de strafschoppen beter. RKAVV schakelde in de verlenging Soccer Boys uit. Concordia Hillegom was duidelijk te sterk voor PDK. Regel matig dook een speler van Hillegom in goede positie op voor het doel van de gasten. Van de vele kansen werden er voor rust twee benut. Het was tot twee keer toe Mark Braas, die het voor bereidende werk van Eddy Lommerse met een kopbal afrondde. In de tweede helft liet Hillegom nog vele kansen om de voor sprong te vergrootten onbenut. Door een fout van doelverdedi-»^ f;er Paul Poos kon PDK de schade beperken tot een 2-1 neder- aag. Het treffen tussen VEP en Alphen leek al snel beslist te zijn. Na een spannende beginfase nam VEP uit een wegens hands toege kende strafschop een 1-0 voorsprong. Aan het goede spel kwam toen een abrupt einde. Beide teams bleken niet meer in staat gevaarlijk te worden. En juist toen iedereen zich met een 1-0 eindstand verzoend had en er nog slechts één minuut te gaan was, bleek Alphen nog een verrassing voor VEP in petto te heb ben. Björn Toonen scoorde de gelijkmaker. Na een doelpuntloze verlenging plaatste Alphen zich vervolgens via het nemen van strafschoppen voor de volgende ronde. Ook RKAW had tegen Soccer Boys een verlenging nodig. De stand na de officiële speeltijd was hier 2-2. Een treffer van RKAVV in die verlenging betekende vervolgens de genadeslag voor Soccer Boys. RKAVV, gedurende de gehele wedstrijd de betere ploeg, kreeg daarmee toch nog loon naar werken. Vooral Sportlust had zich flink opgeladen voor het treffen bij en met Alphense Boys. De bezoekers kwamen halverwege de eerste helft op voorsprong door de bal uit een vrije trap over de muur heen te lepelen en achter Herman Rombouts te prikken. De toestand werd nog vervelender voor de Boys toen Frank Bakker, na weer eens grof te zijn neergehaald, zich niet kon be heersen. natrapte en uit het veld werd gezonden. Wim Latuma- nuwy ontweek in het tweede deel uitstekend de buitenspelval en bediende vervolgens Johan van Capel, die goed inschoot: 1-1. Ook de verlenging zou geen beslissing meer brengen. Herman Rombouts, Paul en Frans Bahlmann en Peter van de Geest be nutten vervolgens hun penalties, de misser van Nick Verwoerd was mede daardoor niet fataal. Meerburg en Hazerswoudse Boys wensten beide aan te vallen. Het was Cees van Tol (Natnek), die als eerste raakschoot. Nau welijks een minuut later ging dezelfde Van Tol in de fout en mocht Ger Straathof vanaf elf meter tegenscoren. Hoewel Rienk Poot (tweemaal), Jan Platteel en Alfred Hortensius voor de Boys in het eerste part nog riante mogelijkheden kregen voorgescho teld, moest tot na de onderbreking op de volgende treffer wor den gewacht. Platteel was uitgebroken en lobde het leer be heerst over de Meerburgkeeper heen. Tien minuten later maak te Rien van Veen er 2-2 van. De verlenging was enkele minuten oud, toen Rienk Poot Hazerswoude met een fraaie kopstoot aan de leiding bracht, maar even later was het weer Van Veen, die de zaken gelijktrok. Jan Platteel besliste het bekerduel uiteinde lijk door in de 116e minuut voor 3-4 te zorgen. LEIDEN Het Noordwijkerhoutse VVSB heeft de eerste punten verdiend in de eerste klasse van de za terdagafdeling. Tegen GWS scoorde de ploeg in de laatste vijf minuten twee keer en maakte zo een 0-1 achterstand goed. Abbenes en Leiden kwamen remise overeen, terwijl Kagia gelukkig uit Alphen wegkwam met een 0-1 overwinning op Alphia. VVSB - GWS 2-1 (0-1) GWS heeft deze nederlaag aan zichzelf te wijten. Vijf minuten voor tijd stond de ploeg van Fokke van der Reydt nog met 0-1 voor. Frans Legrand had in de eerste helft een voorzet van Chris Does doeltreffend afgerond. Peter van der Klugt maakte gelijk, terwijl de GWS defensie meende, dat de bal al over de achterlijn was gegaan. Scheidsrechter Van Dijk negeerde de vlagsignalen van de grensrechter en keurde de treffer goed. De Sassenheimse ploeg raakte daardoor zo uit het spel, dat Peter van der Klugt VVSB's tweede treffer kon laten aantekenen. Alphia - Kagia 0-1 (0-0) De gelijkopgaande eerste helft werd afgesloten met een gelijke stand: 0-0. Twintig minuten na de pauze soleerde Herman Brou wer door de Alphense defensie en rommelde de bal het doel in. Alphia zette daarop alles op alles, maar Kagia doelman Ronaid Duyndam hield zijn ploeg overeind. Abbenes - Leiden 1-1 (1-1) Na twintig minuten nam het met vijf invallers uitkomende Ab benes de leiding dankzij een doelpunt van Johan van der Berg. Kort daarna zorgde Ton Botermans koppend voor de gelijkma ker In de tweede helft trokken de bezoekers het spel naar zich toe. -De veldmeerderheid van de Leidenaars leverde wel een aantal kansen op - zo schoot Henk de Geus op de paal - maar bracht geen doelpunten. Tweede Klasse SVOW had weinig moeite met SJZ. De Oude Weteringse ploeg kwam tot een totaal van vijf treffers. SJZ stelde daar geen doel punten tegenover: 5-0. SVLV speelde geen grootse wedstrijd te gen Unitas Leiden, maar sleepte wel de beide punten in de wacht. Henk Lelieveld (2x) en Leo van Bemmelen droegen bij in de 3-1 overwinning

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13