Conditiegebrek nekt Heerenveen NAC te weinig inhoud SPORTTRIBUIME On tslag Maaskan t ongedaan gemaakt Hoofdrol Advocaat Ideaal Willem II chaotisch Longa geen probleem voor Roda JC Zevenklapper PSY Haarlem twintig minuten op dreef Geluk lacht De Graafschap toe NEC kan niet imponeren §pElCAVEgg^ LEIDSE COURANT MAANDAG IS NOVEMBER 1982 PAGINA 10 Programma Zaterdag 20 november: Go Ahead Eagles-Feyenoord NAC-AZ '67 PSV-FC Twente Zondag 21 november Fortuna S-Helmond Sport Ajax-FC Utrecht Haarlem-Willem II Excelsior-Roda JC Sparta-PEC Zwolle FC Groningen-NEC Eerste divisie Zaterdag 20 november FC Den Bosch-Eindhoven SC Cambuur-SVV MVV-FC Volendam Zondag 21 november FC Wageningen-Vitesse SC Amersfoort-Telstar DS '79-SC Heerenveen FC Den Haag-SC Veendam SC Heracles-FC VVV Prijsvragen Lotto: 2-5-15-23-30-38. Reserve: 1 Deelnemers: 649.084. Inleg; 3,419.496.00. Prijzen: 1.750.130,00. Toto: 2-3-2-1-3-2-1-1-1-2-3-1. Deelne mers: 87.289. Inleg: 373.443,00. Prij zen: 177.385.00. Toto-gelijk: 9-14-17-25-27 Toege voegd: 11. Deelnemers: 8426. Inleg: 36.710.00. Prijzen: 19.166,00. Cijferspel: 152478. Deelnemers: 285.049. Inleg: 427 574.00. Prijzen: 171.030,00. Spiel 77: 0469911 Bekervoetbal Tweede ronde NAC-Ajax 0-3 Helmond Sport-FC Utrecht 3-3 FC VVV-Sparta 2-2 (FC VVV wns) AZ '67-FC Volendam 2-3 Emmen-PSV 1-7 Haarlem-Fortuna S 4-1 DETO-De Graafschap 2-3 NEC-SC Cambuur 3-0 Willem II-SC Veendam 1-2 FC Wageningen-Vitesse 2-1 Helmond Sport-FC Utrecht 4-4 (Helmond Sport wns) Excelsior-FC Groningen 3-5 Fevenoord-SC Heerenveen 4-1 FC Twente-PEC Zwolle 2-0 FC Den Haag-DWV 3-3 (FC Den Haag wns) Longa-Roda JC 1-4 Telstar-Go Ahead Eagles 2-2 (Eagles wns) DEVENTER Het nieuwe bestuur van de Stichting Go Ahead Eagles en het bestuur van de Stichting Betaald Voet bal Deventer zijn afgelopen weekeinde tot overeenstem ming gekomen over het wel dan niet aanblijven van mana ger-coach Bob Maaskant. Voorlopig blijft manager-coach Maaskant in dienst van de Deventer eredivisieclub. Het be sluit van het vorige bestuur van de Stichting Go Ahead Eagles, inzake het beëindigen van de lopende arbeidsover eenkomst per 1 juli 1983, wordt daarmee ingetrokken. Door het afdwingen van deze toestemming van de Stichting Be taald Voetbal Deventer heeft het nieuwe bestuur van Go Ahead Eagles een eigen mandaat betreffende contractverle- ging of -ontbinding. In principe is overeengekomen dat het stichtingsbestuur de gelegenheid krijgt de verhouding met Bob Maaskant als trainer opnieuw te regelen. Door het intrekken van de ontslagaanzegging heeft Bob Maaskant zich wel moeten verplichten om afstand te doen van het recht om tussentijds het dienstverband met Go Ahead Eagles te beëindigen. UEFA schorst Pier Tol BERN Pier Tol is door de Europese Voetbalbond (UEFA) voor drie wedstrij den geschorst. De tuchtcom- missie van de UEFA schorste de AZ-spits voor de rode kaart die Tol in Milaan tegen Internazionale kreeg. Zijn clubgenoot Peter Arntz mag één duel niet meedoen. Al in de eerste minuten van het duel in Italië (20) zag Tol Geel. Nog voor de rust werd Tol door de Poolse scheidsrechter Jargusz van het veld gezonden, nadat de voetballer een kritische op merking tegen de arbiter had gemaakt. Arntz liep in die wedstrijd voor de tweede ronde van het UEFA-beker- toernooi zijn tweede gele kaart op. ROTTERDAM Feye- noord zegevierde over een -dapper SC Heerenveen ^minder gemakkelijk dan de cijfers (4-1) doen ver moeden. De speelwijze van de Friezen, die tracht ten met drie spitsen aan te vallen om weer snel ook ,'<|e voorste lijn te betrek ken in de verdediging, ^kostte zoveel kracht dat de bezoekers op conditie werden geslagen. Tot halverwege de tweede helft hield SC Heerenveen stand, toen was de weerstand van de vermoeide Friezen ge broken. Binnen vijf minuten werd de voorsprong van één treffer opgevoerd tot 3-0. In het matige duel kreeg Feye- noord aanvankelijk amper meer mogelijkheden dan de eerste-divisieclub. SC Heeren veen had wel geluk dat de in consequent leidende Van der Laar de thuisclub in de begin fase een strafschop onthield. Braber sloeg de arm om de nek van Wijnstekers, die bin nen de zestien-meterlijn een duidelijke scoringskans werd ontnomen. Nog geen minuut daarvoor had Van der Laar een betrekkelijk onschuldige overtreding van John van de Wildenberg met een gele kaart bestraft. Valke, sterk spelend, worgde voor de inleiding van de openingstreffer, die een mi nuut voor de rust viel. Jeliaz- kov kopte hard in: 1-0. SC Heerenveen bleek door die treffer niet aangeslagen. Hiele moest een tiental minuten na de hervatting bij een inzet van Gotink zelfs ten koste van een hoekschop redden. SC Heeren veen, dat vooï de rust een langdurig offensief van Feye- noord goed had doorstaan, was daarna snel een verslagen ploeg. Valke, Gullit en Stafleu, die wegens een blessure werd vervangen door Van Til, heersten op het middenveld. Tegen de hoge ballen door het centrum, die door Houtman, Jeliazkov en Vermeulen vaak koppend werden teruggelegd, hadden de Friezen onvoldoen de verweer. Dat werd de ploeg in enkele minuten noodlottig. Zelfs een tegentreffer van Nijgh, die een fout van Wijn stekers afstrafte, deed daaraan niets af. Feyenoord-SC Heerenveen 4-1 (1-0): 44. Jeliazkov 1-0, 66. Gullit 2-0, 70. Jeliazkov 3-0, 71. Nijgh 3-1, 84. Hout man 4-1 Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 12.410. Geel: Van de Wildenberg (SC Heeren veen). Feyenoord: Hiele, Troost, Van Hane- gem (Duut), Nielsen, Wijnstekers; Stafleu (Van Til), Gullit, Valke; Houtman, Jeliazkov, Vermeulen SC Héerenveen: De Boer; Akker man, Kist, Boskma. Braber; Van de Wildenberg (Heyne), Bosman. Go- tink; Bakker (De Vries). Nijgh, Schutting. HELMOND Alles wat be kervoetbal aan spanning en sensatie kan leveren, werd za terdagavond de 5000 toeschou wers bij Helmond Sport-FC Utrecht voorgeschoteld. Na de -reglementaire speeltijd was de stand 3-3, na de verlenging 4-4 en uiteindelijk was de thuis club het meest produktief bij „het nemen van strafschoppen. Eenmaal heeft FC Utrechts routinier Dick Advocaat zich in de hemel gewaand, maar tweemaal ook voelde hij zich door de natte grasbodem zak ken. En juist die momenten gaven steeds een kentering in het wedstrijdbeeld. De eerste Jjeer gebeurde dat al in de 12e minuut toen Advocaat te zacht terugspeelde en Lubse de score kon openen. Door Dijkstra en opnieuw Lubse liep Helmond Sport vervolgens uit tot 3-0. Met Advocaat in de tweede helft' op het middenveld, be gon FC Utrecht langzaam te rug te krabbelen. Al duurde het toch nog tot twintig minu ten voor het einde voor Riet veld de buitenspelval kon doorbreken (3-1). Advocaat rook de terugslag bij de thuis club en een door Van Tamelen benutte strafschop betekende 3-2. Zes minuten voor tijd trok Carbo de stand gelijk: 3-3. In de verlenging scoorde Advo caat eerst 4-3 voor FC Utrecht, maar drie minuten voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Swieten stonden beide ploegen op nieuw naast elkaar: 4-4. Bij het nemen van de strafschoppen faalde Klaassen eerst voor Helmond Sport en Rietveld voor FC Utrecht. De laatste strafschop werd door Dick Ad vocaat tegen de kruising gé- schoten. Helmond Sport schaarde zich na een zinde rend gevecht zodoende alsnog bij de laatste zestien. Helmond Sport-FC Utrecht 4-4 (2-0. 3-3). Helmond Sport wint na straf schoppen. 12. Lubse 1-0, 43 Dijkstra 2-0, 51. Lubse 3-0. 70 Rietveld 3-1, 80. Van Tamelen (strafschop) 3-2, 85. Carbo 3-3, 95. Advocaat 3-4. 117. La- croix 4-4. Scheidsrechter: Van Swie ten. Toeschouwers 5000 Geel. De Wert (Helmond Sport); Duchatinier, Van de Akker (FC Utrecht). Helmond Sport: Versfeld; Klaassen, De Wert. Lacroix, Ribberink; Cox. Edelbloedt (Meeuwsen). Strijbosch (Alkemade), Dijkstra; Lubse, Van der Hooft FC Utrecht: Van Ede; Tervoort. Ad vocaat. Van- de Akker (Van Tame len). Duchatinier; Wouters (Verrips), Kruys. Adelaar; Carbo. Van der Lem. Rietveld. Rob McDonald grote waarde ROTTERDAM Dank zij be ter voetbal en de welwillende medewerking van de Rotter damse verdediging heeft FC Groningen ten koste van Ex celsior de derde ronde van het toernooi om' de KNVB-beker bereikt. De Groningers ver dienden de overwinning vol komen omdat zij beter speel den en de geboden kansen dankbaar benutten. Voor de rust was het op Wou- denstein best een aardig duel, maar toen bleek al dat FC Groningen meer in zijn mars had. Excelsior begon fel, maar toen dat initiatief geen treffers opleverde, kregen de noorder lingen greep op de wedstrijd. Via Keukens kwam FC Gro ningen op 1-0. Nog geen twee minuten later was het gelijk .toen Ridderhof de bal na een vrije trap langs de slecht opge stelde Groningse muur schoot. -Excelsior kwam daarna zelfs gelukkig aan de leiding toen Waalderbos de bal slecht raak te en Van Goozen vrij voor Tukker kwam. Op slag van de rust kreeg Storm een hard schot van Erwin Koeman niet onder controle, waarna McDo nald snel ter plekke was: 2-2. Rob McDonald bleek na de hervatting van grote waarde voor zijn ploeg. De verdedi ging van Excelsior, die na het uitvallen van Rutjes in de 36e minuut zeer onzeker speelde, stapelde fout op fout. waarvan McDonald (tweemaal) en Mul der profiteerden. Er dreigde een afgang voor Excelsior, maar de Rotterdammers per sten er toch nog een slotoffen- sief uit, waarin FC Groningen het zichzelf onnodig moeilijk maakte. Verder dan een fraaie treffer van Ridderhof, die een voorzet van Blanker inkopte, kwamen dé Rotterdammers niet. Excelsior-FC Groningen 3-5 (2-2): 27. Keukens 0-1, 29. Ridderhof 1-1, 42. Van Goozen 2-1, 45. McDonald 2-2, 47. McDonald 2-3, 58. Mulder 2-4, 59. McDonald 2-5, 71. Ridderhof 3-5. Scheidsrechter: De Munnik. Toe schouwers. 4000 Geel: Struis (Excel sior) en Waalderbos (FC Groningen). Excelsior Storm; Leenheer, Bijl (Van der Padl), Rutjes (Nijssen). Rid derhof; Struis, Pijpers, Pattinama, Van Goozen, Blanker. De Leeuw. FC Groningen: Tukker; Steenge, Hiddink (Van Dijk). Waalderbos, Mulder, R. Koeman. E. Koeman, Keukens; Broeken, McDonald, Jans. Vreijsen redt FC Twente ENSCHEDE Nu de compe titie voor FC Twente vrijwel louter teleurstellingen in petto "heeft, neemt voor de club het belang van een goede prestatie in het vaderlandse bekertoer nooi behoorlijk toe. Net als in de jaargang 1976/77 toen de Enschedese formatie de rond uit matige competite goed maakte door de trofee in te palmen, hoopt de ruim een week geleden aangestelde trai ner Spitz Kohn zijn ploeg en kele malen zo te kunnen op peppen dat een herhaling van die situatie in het verschiet komt te liggen. Tegen PEC Zwolle voldeed FC Twente in elk geval aan de wens van de oefenmeester door met 2-0 te winnen. Voor het overige was er in Ensche de weinig nieuws onder de zon. FC Twente speelde vooral voor de pauze chaotisch. PEC Zwolle, in de beginfase aan merkelijk verzorgder voetbal lend, was echter offensief niet gevaarlijk. De gasten moesten na de rust machteloos toezien hoe de juist als aanvoerder af getreden Vreijsen tot twee maal toe een bres vond in de defensie van het voor het laaitst onder supervisie van Ri- nus Israel optredende elftal. Drie minuten na de hervatting kopte Vreijsen raak op aange ven van Ashcroft. In de door scheidsrechter Manuel bijge telde blessuretijd schoot de voormalige Brabander de bal in de korte hoek toen de bijna voltallige defensie van PEC Zwolle zich nog op de Ensche- dëse helft bevond in een des perate poging de gelijkmaker te forceren. Verder dan een schot tegen de lat van voor stopper Kamstra kwamen de fasten evenwel niet. C Twente-PEC Zwolle 2-0 (0-0): 48. Vreijsen 1-0. 89. Vreiisen 2-0. Scheidsrechter: Manuel. Toeschou wers: 4000. Geel: Rutten (FC Twen te), Van der Hengst (PEC Zwolle). FC Twente: Snelders; Koopman. Rutten. Dilling, Van Gestel; Birkedal, Kila, Vreijsen; Sanchez Torres, Ash croft, Piasmans. PEC Zwolle: Raven; Scheve. Drost, Kamstra. Van Moorst; Hendriksen. IJzerman, Van der Hengst; Riemens (Pelleboer), Van Roon (Van de Brink), Visscher. Johan Cruijff legt aan voor de zoveelste fluwelen pass, waarmee hij voor Ajax nieuwe perspectie ven opent in het bekerduel tegen NAC. BREDA Met Johan Cruijff en de herstelde Dick Schoena ker weer in de gelederen (Jan Mölby bleef daarvoor aan de kant) heeft Ajax moeiteloos het bekeravontuur met mini male krachtsinspanning ver lengd. Tegenstander NAC spartelde in Breda weliswaar af en toe leuk tegen, maar had toch te weinig inhoud om Ajax werkelijk te bedreigen. Het bekerduel, waarop 10.000 toeschouwers waren afgeko men, was reeds voor de rust beslist. Organisatiefoutjes in de verdediging van NAC stelden Ajax in staat simpel uit te lo pen naar 3-0. NAC kreeg na de hervatting nog enkele kan sen om de score een draaglij ker aanzien te geven, maar ook Ruud Geels faalde hope loos in de afwerking. De hoofdrol in Breda was dit maal weer eens weggelegd voor Jesper Olsen. De kleine Deen opende in de 21e minuut de score. Een kwartiertje later trof een afstandsschot van Frank Rijkaard doel en vijf minuten voor de rust was de eindstand op bepaald: 3-0 door een kopbal van Schoenaker. NAC-Ajax 0-3 (0-3): 21. Olsen 0-1, 35. Rijkaard 0-2, 40 Schoenaker 0-3. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 10.000. NAC: Van der Meulen; Neeskens, Krijnen. Joore, De Kroon; Smits. Waslander (Kraay), De Schepper, Van Schijndel; Van der Borgt, Geels. Ajax: Schrijvers; Ophof, Van Veen, Rijkaard (Molenaar), Boeve, Schoe naker, Cruijff (Mölby), Lerby; Var nenburg, Kieft, Olsen. TILBURG Ook al vond trainer Jan Brouwer dat hij nu voor het eerst dit seizoen de „ideale" ploeg in het veld bracht, het betekende nog niet dat Willem II ook het ideale voetbal speelde. Verre van dat zelfs, en voor tegenstander SC Veendam was het niet eens zo heel moeilijk de derde beker ronde te halen: 2-1. De Gro ningers toonden zich in Til burg een beter uitgebalanceer de ploeg, die met veel mensen achterin de zaak goed dicht hield, bij balbezit geduldig rond speelde en wachtte op het goede moment voor de te genaanval. Een snelle treffer van McNul- ty, die in de vijfde minuut zijn bewaker Bastiaansen en doel man Verkerk te snel af was, sterkte SC Veendam in de overtuiging dat het met af wachtend voetbal ver zou kunnen komen. Willem II mocht veel aan de bal zijp, het speelde nerveus en zo chao tisch, dat het aantal doelrijpe mogelijkheden miniem bleef. Pas zes minuten na de rust doorbrak uitblinker Toine van Mierlo de impasse: 1-1. SC Veendam ontworstelde zich aan de pressie, nam nieuwe initiatieven en had tenslotte een kwartier voor tijd de mee valler, dat Kees Krijgh een voorzet van Roossien ongeluk kig achter zijn eigen doelman werkte: 2-1. Die mentale klap kwam de thuisclub in de slot fase niet meer te boven. Willem II-SC Veendam 1-2 (0-1): 5. McNulty 0-1. 51. Van Mierlo 1-1, 75. Krijgh (eigen doel) 1-2. Scheidsrech ter; Draaisma. Toeschouwers: 1500. Willem II: Verkerk; Braam, Krijgh. Huybregts. Bastiaansen ILammers); Soffers (Bijnen), Van der Ven, Hoy- er; Gozems. Nelemans. Van Mierlo. SC Veendam: Reys; Brouwer, Van der Vlag, Wierenga. Oosterwold (Koops); Korte. McNulty, Van Loon; R. Metz, Wiebing, Roossien. TILBURG Roda JC had in Tilburg dan wel moeite om Longa definitief van zich £f te schudden, echte problemen hebben de Limburgers daarbij toch niet gehad. Roda JC had naast meer klasse ook te veel macht en snelheid om de ama teurs echt een kans te bieden. Longa speelde bovendien te behoudend om zelf mogelijk heden te kunnen scheppen. Eriksen opende al na acht mi nuten de score, maar dat prik kelde Longa niet tot het 'he men van initiatieven. Toen de Deense topscorer van Roda JC tien minuten voor de rust de voorsprong verdubbelde, leek de strijd gestreden. meldoelpunj van Peter van Hal bracht kort voor de rust de Tilburgers verrassend terug in de wedstrijd. Het verwachte offensief bleef echter uit en het was tenslotte alleen nog aan doelman Lenzen te dan ken dat Longa nog zo lang Roda JC in de rug bleef kij ken. Hij stopte zelfs een straf schop van Van Geel. Twaalf minuten voor tijd leidde Len zen echter zelf de definitieve ondergang in door de bal los te laten waarop Raeven kon sco ren. Hofman bepaalde eind stand kort voor tijd op 4-1. Longa-Roda JC 1-4 (1-2): 8. Eriksen 0-1, 35. Eriksen 0-2, 43. P. van Hal 1-2, 78. Raeven 1-3. 85. Hofman 1-4. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschou wers 3500. Longa: Lenzen. Bink. Lips, De Leeuw, Mallien; Eyff, Stabel. H. van Hal (Van Baelen), Klaver (De Beer); Wiellaert, P van Hal Roda JC: Smits; Van de Ven. De gens, Calderwood, Cremer; Hanssen, Marijnissen, Van Geel; Hofman. Rae- SPARTA VERRAST VENLO Sparta heeft zich op onaangename wijze laten verrassen door FC VVV. De Noordlimburgse formatie slaagde er na een enerverend scoreverloop in de Rotterdam se gasten uit het bekertoernooi te wippen. Voordat het zover was, had het dolenthousiaste publiek een heerlijke voetbal happening (2-2) beleefd met als toegift een doelpuntloze verlenging en een reeks straf schoppen met een sensationele ontknoping. Beide teams hadden in 120 mi nuten voetbal tweemaal ge scoord. De thuisclub nam met 2-0 de leiding door Verlijsdonk (na 90 seconden) en Verbeek (kort na de rust). Sparta werd daardoor wakker geschud en kwam uiteindelijk toch nog langszij. Een eigen doelpunt van Bours en een inzet van Holverda waren te veel voor de sterke Venlose doelman Vooys. In de extra speeltijd durfde geen van beide ploegen in aanvallend opzicht nog over dreven risico's te nemen. De reeks strafschoppen was bij de negende uitvoering al beslist. Andriessen (gestopt) en Heale (tegen de lat) faalden voor Sparta. Taihuttu wist de enige misser van FC VVV (door Van Rosmalen) uit en hielp zijn ploeg daarmee aan een plaats bij de laatste zestien. FC VVV-Sparta 2-2 (1-0). FC VVV wint na strafschoppen. 2. Verlijsdonk 1-0, 47. Verbeek 2-0, 72. Bours (eigen doel) 2-1, 80. Holverda 2-2. Scheids rechter: Boss. Toeschouwers: 45Ö0. Geel: George, Van Gaal (Sparta). FC VVV: Vooys; Nijssen, Coort (Rie ther), Mostert, Bours; Bothmer, Strik, Van Rosmalen; Ressel (Taihuttu). HERSTEL WAGENINGEN WAGENINGEN Uitgere kend in het bekerduel met streekgenoot Vitesse is FC Wageningen na een lange se rie competitie-nederlagen tot een opvallend herstel geko men. Weliswaar mocht het technisch wat beter spelende Vitesse tot ver in de tweede helft teren op een magere voorsprong van 1-0, maar in de eindfase werd de tomeloze inzet van de thuisclub zowaar nog met twee doelpunten be loond. In de eerste helft van de niet onaantrekkelijke wedstrijd waren de betere kansen voor Vitesse, dat na dé openings treffer van Romijn verzuimde door te drukken en bovendien de van een blessure herstelde doelman Suvee in bijkans on genaakbare vorm trof. Bij FC Wageningen, dat in de rust alle schroom van zich had af geworpen, had Richard Bud ding een belangrijk aandeel in de uiteindelijke overwinning. Hij bereidde met een gave voorzet de gelijkmaker van Van der Klift voor en leverde daarna op vrijwel identieke wijze een strakke trekbal af, die tien minuten voor tijd leid de tot de winnende treffer van Van Angeren. FC Wageningen-Vitesse 2-1 (0-1): 15. Romijn 0-1, 78. Van der Klift 1-1, 80. Van Angeren 2-1. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 2500. Geel: Norrie, Van der Klift (FC Wagenin gen); H. Das (Vitesse). FC Wageningen: Suvee; Loupatty. Van der Ley, Radstaat, Tollenaar; Van Angeren. Van de Berg. Hazele- ger; Budding, Norrie (Menting), Van der Klift. Vitesse: Doesburg; Hendriks. Wijn- veld. Quint, Smand; Van den Akker, R. Das. H. Das; G. van Oosterom. Ro mijn, Meijers. EMMEN PSV heeft zich zonder enige moeite geplaatst voj de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker. r Eindhovense eredivisieploeg behaalde een zege van 7-1 bij jj Drentse amateur-hoofdklasser Emmen, die wel goed voetbal Ij] zien, maar in het laatste kwartier van de wedstrijd volledig stortte. Toen kwam de schuttersbridage van PSV pas goed in ai tie. Bij de rust leidde PSV met 3-0. Zes minuten na de herval ting liet Hoiting de aanhang van de thuisclub (liefst 8500 ma sterk) juichen. In de slotfase bouwde PSV alsnog de score uit u een ware zevenklapper: 7-1. Emmen-PSV 1-7 (0-3): 23. Koolhof 0- 1. 37. Huh 0-2, 38. Koolhof 0-3, 51. Hoiting 1-3, 77. René van de Kerkhof 1-4, 78. Poortvliet 1-5, 83. Koolhof 1- 6, 87. Koolhof 1-7. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 8500. Emmen: Heringa; Driebergen, Schip per, Postma, Van Braam; Dol, V«| boer, Hoiting, Venema; Nijerink. I Raad (Groen) PSV: Doesburg; Van Aerle, BraryJ Stevens, Wildschut; Huh, PoortvjJ Lokhoff; R. van de Kerkhof. k2 hof, Thoresen. HAARLEM Bijzonder weinig moeite heeft Haarlem geha om Fortuna S uit het toernooi om de KNVB-beker te stote Achttien minuten voetbal, waarin een hoge graad van perfect werd bereikt, waren voldoende. Tussen de 20e en 40e minu van de eerste helft scoorde Haarlem driemaal en werd de Li burgse tegenstander volledig overklast. De uiteindelijke overwinning van 4-1 was voor de Haarlem oefenmeester Hans van Doorneveld aanleiding te concludere dat er weer iets zichtbaar wordt van het spelletje waarmee-zi ploeg vorig jaar een geslaagde sprong naar de top maakte. „A we zo kunnen blijven voetballen, zullen we thuis weer ee moeilijk te kloppen ploeg zijn", glunderde Van Doorneveld. In de korte periode, waarin het duel werd beslist, werd Fortui) geheel weggetikt. Bij de analyse van de doelpunten kon de foi matie van trainer Frans Korver echter royaal de hand in eigei boezem steken. Verkaik zorgde voor 1-0 met een fraaie kophi na een vrije trap van Haar, die zelf 2-0- liet aantekenen na fout van de Limburgse doelman Quaden. Een fout van Van Berg leidde tot het derde doelpunt van de thuisclub, gescoor door Böckling. Na de hervatting verkleinde Koevermans met een knap standsschot de score tot 3-1. Invaller Keur, drie seconden eer<J in de ploeg gekomen voor Böckling, bepaalde halverwege ij tweede helft de eindstand op 4-1. Haarlem-Fortuna S 4-1 (3-0): 20. Ver kaik 1-0, 35. Haar 2-0, 38. Tol 3-0, 60. Koevermans 3-1, 72. Keur 4-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 2200. Geel: Suvrijn (Fortuna S). Haarlem: Metgod; Masefield, Haar, Huyg, Leysner; Verkaik, Kleton, Balm; Tol (Kristiansen). Bóckli (Keur). Van Leen. Fortuna S: Quaden; Maessen. Mij vie. Van de Berg (bemant), Schrij makers; Suvrijn. Dekker, Bux; K< vermans. Augustin, Zuidersma (V Well). VRIEZENVEEN Zater dag-eersteklasser DETO is uit het bekertoernooi gesto ten. Eerste-divisieploeg De Graafschap bleef in Vriezen- veen met 3-2 overeind, waar eerder DS '79 onderuit was gegaan. De triomf van de Doetinchemmers is evenwel op een weinig indrukwek kende manier tot stand geko men, want de amateurs heb ben het spel volledig moeten DETO-De Graafschap 2-3 (1-2): 5 Hendriks 0-1, 39. Kornelis 0-2, 39 Wetering 1-2, 68. Bijl 1-3, 78. Wete ring 2-3. Scheidsrechter: Roelofzen Toeschouwers: 4000. Geel: G. Schip per (DETO); Pieneman (De Graaf schap). DETO: Aman; Kuper, Ekkel, maken. Het geeft toch wel tt denken dat een semi-pn club een dergelijke profil rende strijdwijze meent no' te hebben. De manier waai het team van trainer Hl, Ruygrok de volgende ron( bereikte, was van onderge schikt belang. Bovendii lachte het gelukDe Graa schap uitbundig toe: de eersU twee treffers waren immer zeker niet van fortuin on( bloot. Groot, Schepers; Klunder, Hcmm (Wiltvank), G. Schipper; Weterii Zelle, B. Schipper. De Graafschap: Declerck, Kaalt Kornelis, Pieneman. Schreur; K( derman. Hiddink, Leeuwerik, Hej driks (Delleman), Bijl, Cooke. NIJMEGEN Zonder ook maar één moment tot hoogstaat) voetbal te zijn gekomen, heeft NEC zich zaterdagavond ten kos te van het één divisie lager spelende SC Cambuur verzeken van een plaats bij de laatste zestien. Na een moeizame start vai de Nijmegenaren kwam met name in de tweede helft het klasse verschil tot uiting (3-0). Hoewel de gasten uit Leeuwarden fiei de leiderspositie in de eerste divisie innemen, kon de ploeg vat trainer Henk de Jonge op het eerste kwartier na niet impone ren. Na achttien minuten opende Janssen voor slechts 1000 kij kers de score voor NEC en daarna kwam SC Cambuur er ei lijk geen moment meer aan te pas. Na de pauze brachten 1 per en de voor hem ingevallen Grim de marge op drie doelpun NEC-SC Cambuur 3-0 (1-0): 18. Janssen 1-0, 57. Heisper 2-0,8 Grim 3-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 100Ö Geel: De Groot (NEC); Bleeker (SC Cambuur). NEC: Schellekens; Willemse. Mulde- rij (Selbach), Wijnberg, Visser; Van Zinnen, Wanders, Vievermans; De Groot, Janssen. Heisper (Grim). SC Cambuur: Zijlstra; Roosenbui (Kleefman). Groote. Schouwenaai Erkelens; Bleeker, Veldmate. Hoek stra, Peltzer, Payne, Bos. ADVERTENTIE Van AuiSSSL. iïMMk, De eerste wijn van 1982 isvoortreffelilK. Heerlijk fris; lekker s- fruitig. Om met voüe teugen te drinken. Vannacht gearriveerd... vandaag voor een primeur prijsje te koop bij sli/tern en wijnhandel. tvurên ggdisi illeerct 08334

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10