m m Britse meesterspion verdwijnt voor 38 jaar achter tralies H H m Carter wil problemen oplossen in Camp Jimmy KERSTREIS NAAR WENEN EPene Benelux-top tegen handelsprotectionisme Shehu was verrader Bom ontploft bij Israëlischf hoofdkwartier in Tyrus 'SIJTHOFF PERS REIZEN YAsmms m DE TIJP BUITENLAND LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 NOVEMBER 1982 „Holenmensen" op Borneo ontdekt KOEALA LOEMPOER Maleisiërs hebben in de Malei sische deelstaat Serawak, op Noord-Borneo, een kleine stam ontdekt die nog in het .stenen tijdperk leeft". De stam woont diep in de jungle in holen. De mensen spreken een eigen dialect, ze dragen slechts bladeren en ze maken vuur met vuurstenen. De 43 leden tellende stam leeft van fruit en van de jacht op wild. Zij behoren allemaal tot tien gezinnen, waarvan de leden1 met elkaar trouwen. Niet opnieuw Demonstreren wordt de zes maan den oude Rose Wolf uit het Amerikaanse dorpje Hummel- stown, vlakbij Har- risburg, Pennsylva nia, letterlijk met de paplepel ingegoten. Op haar hoofdje draagt ze een enor- „niet opnieuw op starten". Hiermee wil ze laten zien dat zij en haar moeder daar in ieder geval tegen zijn. Brief van echtgenotes Sovjet-dissidenten aan V eiligheidsconf erentie MOSKOU/MADRID De echtgenotes van drie gevangen Sovjet-dissidenten hebben giste ren op de Conferentie voor Veiligheid en Sa menwerking (CVSE) in Madrid gevraagd voor hun mannen op te komen. Zij deden dit in ver klaringen die beschikbaar werden gesteld aan Westerse correspondenten in Moskou. In een open brief aan net hoofd van de Amerikaanse afvaardiging, Max Kampeiman, heeft mevrouw Irina Orlov verklaard dat de gezondheid van haar man ernstig is aangetast door „maatregelen van wraakzuchtige autoriteiten". De Sovjet- Unie heeft in Madrid aanvallen op haar voort durende onderdrukking van de mensenrechten genegeerd en gezegd dat de Veiligheidsconfe rentie zich op ontwapening moet concentreren. Stakingen België breiden zich uit BRUSSEL In België breiden de stakingen te gen het bezuinigingsbeleid van de regering- -Martens zich Uit. Gisteren lag in grote delen van het land voor de derde achtereenvolgende dag het stads- en streekvervoer stil. Dit was vooral het geval in Wallonië en Brussel waar de stakingsbereidheid traditioneel groter is dan in Vlaanderen. Volgende week dinsdag zal er tus sen vijf en acht uur 's ochtends geen enkele trein rijden. Op dezelfde dag wil de katholieke vakcentrale ACV een landelijke algemene sta king houden in de industrie, de dienstensector en bij de overheid. Vandaag, morgen en ko mend weekeinde wordt er niet gestaakt vanwe ge de nationale feestdag (11 november, Wapen stilstandsdag 1918) en het lange weekeinde dat de meeste Belgen daaraan vastknopen. (Van onze correspondent Ro ger Simons) LONDEN Zolang En geland sensationele spio- nageprocessen op touw kan zetten, voelt het zich nog groot. De Old Bailey van Londen heeft gisteren opnieuw voldaan aan dit verlangen van de Britten, door een van hun landge noten, Geoffrey Arthur Prime (44), wegens spio nage voor de Sovjet-Unie te veroordelen tot een ge vangenisstraf van 35 jaar. Wegens aanranding van drie meisjes kreeg Prime er nog drie jaar bij. Premier Thatcher legt van daag in het parlement een ver klaring af over de zaak Prime. De Lagerhuisleden zullen haar het vuur aan de schenen leg gen, omdat ze afgelopen zomer geen officieel onderzoek bevo len heeft in het ultra-geheime spionagecentrum in het plaats je Cheltenham, waar Prime werkte. Prime heeft bekend dat hij veertien jaar lang voor de Rus sen heeft gespioneerd. Volgens de aanklager heeft Prime de westerse landen bijzonder veel schade berokkend, vooral in de tijd dat hij als vertaler werkzaam was in de Russische afdeling van het spionagecen trum in Cheltenham. Onge veer 10.000 mensen bewerken daar informatie, afkomstig van luisterposten over de hele wereld. Het proces-Prime in de Old Bailey heeft maar enkele uren geduurd. Omdat er zoveel staatsgeheimen mee gemoeid waren, werd de zaak gedeelte lijk achter gesloten deuren be handeld. De openbare aankla ger, Sir Michael Havers, toon de de rechter, Lord Lane, al lerlei bewijsstukken, die in de woning van Prime werden ge vonden: een verzameling co deboeken, een krachtige radio zender en ontvanger, een ak tetas met dubbele bodem, een miniatuur camera, speciale inkt en een enveloppe met adressen in Oost-Berlijn. Toen hij gearresteerd werd, was Prime taxi-chauffeur in het plaatsje Cheltenham. In 1977 had hij het spionagecen trum vaarwel gezegd, maar kwam er nog geregeld binnen. Zijn arrestatie was een toevals treffer. Hij werd verdacht van de aanranding van drie meis jes. Toen de politie op zijn per- soort diverse geheime docu menten aantrof, bleek dat hij een grote spion was. Enige tijd later legde Prime een volledi ge bekentenis af. Hij vertelde dat hij sinds 1968 voor de Rus sen werkte. Het begon toen hij met de RAF in Berlijn was ge stationeerd. Op de grens tus sen Oost- en West-Berlijn zocht hij contact met de com munisten. Zij spoorden hem aan in Londen een baan te zoeken als vertaler. Maar voor het zover was, keerde Prime terug naar Oost-Berlijn om zich grondig te laten opleiden tot spion. In de volgende jaren maakte hij vanuit Londen in formatie over aan de Russen. In 1975 werd hij door zijn Brit se werkgevers bevorderd en tijdelijk naar Wenen gestuurd, Detectives betrokken bij de zaak-Prime tonen de radio's en documenten die in de woning van de Sovjet-spion werden aangetroffen. waar hij van de gelegenheid gebruik maakte om allerlei ge heime documenten te fotogra feren voor de Russen. Vanaf 1976 werkte Prime in het centrum in Cheltenham, op de afdeling voor Russische vertalingen. Zijn betrouwbaar heid werd door de Britten in 1968 en 1974 zorgvuldig gecon troleerd, maar ze kwamen er nooit achter dat hij spioneerde. De Russen van hun kant lieten weten, dat hij altijd welkom was in Moskou. Prime dacht er tweemaal aan via Helsinki naar hen over te lopen, maar bleef in Cheltenham, waar hij tot afdelingschef bevorderd werd. Daardoor kon hij nog meer uiterst geheime informa tie over het Oostblok inzien, verzameld door satellieten, luisterposten en spionnen. Dank zij hem wisten de Rus sen precies wat de Britten en de Amerikanen over het Oost blok aan de weet gekomen waren. Het lijk echter onwaarschijn lijk dat Prime alle 38 jaar ach ter de tralies zal doorbrengen. De westerse landen beschik ken nu over een waardevolle pion in het gevaarlijke spiona- ge-schaakspel tussen Oost en West. Na verloop van tijd kan het gebeuren dat Prime zal worden uitgewisseld tegen een westelijke spion, die in een communistische gevangenis zit. Geoffrey Prime kan dan in Moskou gaan wonen, waar hij, net zoals zijn Britse voorgan gers Philby en Blake, mag re kenen op de graad van KGB- kolonel, een behoorlijk salaris waarmee hij zich produkten uit het Westen kan aanschaf fen, en een riante flat in een van de betere wijken van de Russische hoofdstad. WASHINGTON Ex-presi- dent Jimmy Carter, die mo menteel zonder werk zit, heeft besloten een soort internatio naal crisiscentrum op te rich ten waar wereldleiders in alle rust kunnen zoeken naar een oplossing van internationale Ï>roblemen en meningsgeschil- en. Tijdens een persconferen tie in New York maakte Car ter bekend dat hij het centrum wil vestigen op de Emory Uni versiteit in Atlanta. „Het is iets waar volgens mij al jaren behoefte aan is zei Car ter. „Ik nam Begin en Sadat mee naar Camp David omdat ik gewoon niet wist waar ik anders naar toe moest. Ik ver wacht niet dat mijn centrum een soort Camp David in 't klein wordt, maar ik vind wel dat er ergens ter wereld een plekje moet zijn waar mensen naar toe kunnen om een be- Carter zei te hopen dat zijn centrum - journalisten doopten het onmiddellijk „Camp Jim my" - een natuurlijk uitvloei sel zal worden van de studie over het Midden-Oosten waar aan hij zich het komende jaar gaat wijden. „Ik zal besprekin gen voeren met leiders uit het Midden-Oosten en nauw sa menwerken met een groep deskundigen. We hopen dat we over een jaar met enkele oplossingen kunnen komen". Hij zei dat als zijn groep in dat eerste project „een zekere mate van objectiviteit en on partijdigheid, effectiviteit en integerheid" aan de dag zou kunnen leggen, daarmee de basis gelegd zou worden voor een „crisisoplossingscentrum waar mensen uit binnen- en buitenland in alle rust, zonder hinderlijke publiciteit, bijeen kunnen komen". Carter die sinds hij twee jaar geleden het Witte Huis verliet totaal onbereikbaar is geweest voor journalisten, ontvouwde zijn plannen op een persconfe rentie ter gelegenheid van zijn memoires „Keeping Faith" (Woord Houden). Hoewel het boek in de onderste regionen van de bestsellerslijst is aange komen (nu 13e plaats) is het zwaar gekritiseerd door Ame rikaanse commentatoren, niet zozeer omdat het saai zou zijn alswel omdat het veel onjuist heden zou bevatten. Het toonaangevende dagblad Washington Post heeft twee medewerkers in 6000 woorden uiteen laten zetten wat de pre sident Uit zijn memoires heeft weggelaten en wat hij heeft gewijzigd of aangepast. Een van hen merkte op dat Carters versie van de gijzelaarscrisis in Iran „regelmatig afwijkt van de ruim gedocumenteerde ver sie van de gebeurtenissen zoals die door andere betrokkenen is gegeven, hoewel Carter die verschillen nooit uitlegt". De andere commentator wees op grote verschillen in Carters verslag van belangrijke ge beurtenissen zoals de onder handelingen over strategische wapens en zijn radicale koers wijziging ten aanzien van de kwestie van de neutronenbom in Europa. HAROLD JACKSON -r The Guar- De Benelux-top bijeen In de Haagse Treves-zaal. Recht! premier Martens van België. Als voorzitter treedt 0[ premier Lubbers. DEN HAAG Met het oog op de crisis is het „meei dan ooit nodig" de samenwerking te versterken en uil te breiden, zo menen de premiers en ministers van bui tenlandse zaken van de Benelux-landen die gisteren voor het eerst sinds 1975 in Den Haag bijeen zijn ge weest voor Benelux-topberaad. Zij toonden zich eens gezind tegen de groeiende neiging tot handelsprotectio nisme. De Benelux-top wijst erop dat de drie landen vanwege hun af hankelijkheid van de internationale handel zwaar getroffer worden door de wereldwijde recessie. Premier Lubbers, zijn Bel gische collega Wilfried Martens en de Luxemburgse premiei, Pierre Werner hebben ook gesproken over het belang van sa menwerking tegenover de grotere landen van de Europese Ge meenschap. Van Nederlandse zijde is meermalen zorg uitgesproken ovei „onderonsjes" van de grotere landen over met name de betrek kingen met het oostblok en met de Verenigde Staten. In de slot1 verklaring die na het Haagse overleg werd uitgegeven wordt ge j zegd dat de Benelux-landen zeker op handelsgebied samen belangen vertegenwoordigen die vergelijkbaar zijn met de grote re EG-landen. (Bij elkaar zijn de Benelux-landen na de Verenig' de Staten, Japan en West-Duitsland de grootste handelspartnei ter wereld). ALBANESE LEIDER: WENEN De Albanese leider, Enver Hoxha, heeft gisteren ge zegd dat zijn voormalige naaste medewerker en premier Meh- met Shehu een van de gevaarlijkste verraders en vijanden van zijn vaderland is geweest. Hoxha zei dat Shehu, die vorig jaar december onder mysterieuze k omstandigheden overleed, van Washington en Belgrado op dracht had gekregen hem te doden en geen andere uitweg had dan het plegen van zelfmoord toen hij in de val zat. Uit docu- mentewn en ander bewijsmateriaal was gebleken dat Shehu al sinds de Tweede Wereldoorlog voor de Amerikaanse geheimi 1 dienst had gewerkt, aldus Hoxha. BEIROET Een krachtige explosie heeft vanochtend in de Li-°l banese havenstad Tyrus ernstige schade aangericht aan het achlBl verdiepingen tellende hoofdkwartier van de Israëlische militai-fr re gouverneur in Libanon. Bij de explosie raakten tientallen?1 mensen gewond. Dit meldde het christ elijke radiostation de|- Stem van Libanon. J Volgens een Israëlisch e woordvoerder ontplofte er een bom in| een auto, die dicht in de buurt van het gebouw stond. ADVERTENTIESJ STOP DE LENTE IN DE GROND. BLOEMBOLLEN, PLANT ZE NU NATUURLIJK DOEN MAAKT FLEURIG EN GROEN. Van dinsdag 21 december tot en met woensdag 29 de- cember hebben wij een kerstreis naar Wenen voor u georganiseerd. De Oosten rijkse hoofdstad biedt volop sfeer in de kerstperiode en wij hebben gedurende deze vakantie een passend en aantrekkelijk programma voor u opgezet, in samenwer king met reis- en passagebureau Morren. De heen- en te rugreis worden gemaakt met de luxe touringcar van deze firma. Het reisdoel is hotel Schuster-Nazl, een gezellig hotel in het Wiener Wald. Alle kamers hebben douche en toilet, er is een groot restaurant, een café-bar, Stube, lounge met open haard en sauna. Op het programma staan onder meer een kerstdiner, een stadstour door Wenen, bezoek aan de nachtmis in de St. Stephansdom, bezoek aan het slot Schönbrunn, het gebouw van de Staatsoper, de Do- nauturm en een voorstelling van de operette „Grëfin Ma- rlza" in het Raimundtheater. De prijs van deze kerstreis bedraagt ƒ750 p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Inbegrepen: overnachting op de heen- en terugreis, alle maaltijden, vanaf lunch eerste dag tot en met het afscheidsdiner op de laatste dag, al|e genoemde excursies, de entreegelden, de entree voor de operette, in Wenen een Nederlands sprekende gids. Er zijn vier éénpersoonskamers beschikbaar, waarvoor geen extra toeslag is verschuldigd. Het minimum aantal deelnemers bedraagt 50. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde tijden ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). ELSEVIER maakt zich zorgen over de onthoofding van de CDA-fractie. „Leider Bert de Vries zal er op toezien dat die bloedgroepenclub een gezonde cocktail wordt, zonder per soonlijke frustraties en zonder persoonlijke lijnen naar het Catshuis". Een gesprek voorts met de Palestijn Frangi, het brein achter het nieuwe PLO- kantoor in Den Haag. „De Pa- lestijnen hebben de rol van de joden in de oorlog overgeno men. En de vervolgden van toen zijn de vervolgers van vandaag geworden. De Pales- tijnen zijn de indirecte slacht offers van de jodenvervolging in Europa. En daarom hebben zij recht op eerherstel. Wij zul len geen campagne tegen Is raël gaan voeren. De waarheid die in Libanon aan het licht is gebracht, is al onthullend ge noeg". Ook een interview met CNV-voorzitter Harm van der Meulen. „Het vorige kabinet had een groot probleem dat ik nu ook al zie ontstaan. Ze had den intern zoveel moeite om tot een akkoord te komen, al les was zo dichtgespijkerd, dat er bij onderhandelingen met ons geen wisselgeld meer was. We dreigen nu precies dezelf de kant uit te gaan: partijpoli tiek bedrijven vanuit het kabi net in plaats van het landsbe lang als uitgangspunt". Elders een pleidooi van psychothera peuten om homosexuele kin deren een homosexuele opvoe ding te geven. „De gemiddelde puber heeft een grote angst voor eigen homosexuele ge voelens. Daarom zal hij die on derdrukken en juist homo's discrimineren. Dat kan on taarden in poten rammen. Door homofielen in elkaar te slaan onderdrukt de homojon gen zijn eigen verborgen ho- mosexualiteit". DE HAAGSE POST beschrijft het gevecht om banen bij hui dige kabinetsformaties. „Tal van parlementariërs die nu eens aan een post toe waren, niet zozeer door gebleken kwaliteit, maar vooral vanwe ge het lange wachten daarop, hebben hun ambitie gehono reerd gezien. Zoals Rietkerk die al in een vroeg stadium Nijpels dreigde het lastigste fractielid te worden als aan hem niet de post Binnenlandse Zaken zou toevallen". Een ge sprek voorts met VVD-kop- stuk Toxopeus. „Ik heb een tijdje geministerd en dan valt die Kamer toch wat tegen. Je zult het zien, iedereen die mi nister of staatssecretaris is ge weest heeft daar moeite mee. Als bewindsman ben je met iets bezig, maar wat doe je in de Kamer? Praten, en verder regel je geen donder". Ook wordt gepraat met hoofdredac teur Hoogendijk van Elsevier die een staatssecretarisschap aan zijn neus voorbij zag gaan. „Ik vind het ernstig, kwalijk, zoals Lubbers zich heeft ge dragen. Natuurlijk, ik heb de heer lubbers de afgelopen ja ren goed te grazen genomen in mijn commentaren, maar dat zo'n man dan zo wraak neemt.. Ik had hem toch gro ter geacht". Een interview tenslotte met peetvader Henk Ruling van de Nederlandse boks wereld. „Het is jammer dat Blanchard zegt dat het ti telgevecht tegen Koopmans al lemaal schreeuw is, want dat is onzin. Natuurlijk zit er een schreeuwelement in. Maar ze mogen elkaar dan misschien niet haten, zeker is het dat ze ook geen vrienden zijn. Beiden beseffen dat zij moeten win nen". Het blad heeft een boe kenbijlage. VRIJ NEDERLAND signa leert schaduwen boven het nieuwe kabinet „De laatste weken zijn er veel meer con flicten tussen CDA en VVD geweest dan tot nu toe naar buiten zijn gekomen. De WD zou zich volgens het CDA tij dens de kabinetsformatie vol strekt onvoorspelbaar hebben gedragen. Lubbers kon met Nijpels niet overweg en an dersom lag het niet veel an ders". Hetblad blijft aantonen dat vice-premier Van Aarden- ne ten onrechte zijn inkomsten van 36.000 gulden per jaar uit een commissariaat verzwegen heeft. Voorts het eerste van een reeks artikelen over cri minaliteit. „Een vergelijking tussen alle vanaf 1975 gehou den slachtoffer-enquêtes laat zien dat vooral fietsendiefstal len, zakkenrollerij, diefstal uit de auto, bedreiging op straat en vernieling sterk zijn geste gen. Een stijging is er ook bij inbraken, handtastelijkheden en doorrijden na een aanrij ding. Slechts bij bromfiets- en autodiefstal is er een dalende trend". Een ander verhaal ont hult dat het geheimzinnige Rood Actiefrond Nederland slechts heeft bestaan uit twee Hilversumse schoolvrienden die de smaak van de publici teit te pakken kregen. Elders en actuele reportage over het verzet in Polen. „Vooral klei ne sabotage is bijzonder popu lair en omvat in feite allerlei prikacties. De colloborateurs vinden stinkbommen onder hun deuren, hun namen wor den op alle muren en palen gekalkt en gekrast. De gehate nieuwslezers van de televisie vinden regelmatig luciferstok jes in het riot van hun auto's". Het blad start ook nog een se rie artikelen over de boeken branche. Na de boterberg en de melkplas is er in de maga zijnen nu ook een boekenberg gegroeid. In DE TIJD deze voorspelling: „De kans dat dit kabinet ten val komt door een conflict tus sen CDA en VVD is kleiner dan de kans dat dat gebeurt door spanningen in de boezem van het CDA zelf dat zich door de VVD zowel de porte feuille van Financiën als van Sociale Zaken, van Buiten landse Zaken als van Defensie toe heeft laten spelen". Elders in het blad een pleidooi voor het aanblijven van burgemees ter Polak in Amsterdam. „Een autoritaire figuur, een zogehe ten sterke man, waarom nu geroepen wordt, zal binnen een half jaar zijn biezen kun nen pakken in de hoofdstad. Polak is er in geslaagd een leerproces op gang te brengen. Het is ons langzamerhand alle maal duidelijk geworden waar de grenzen worden overschre den, wat wel en niet kan, dat hebben zij nu zelfs bij de Volkskrant begrepen. Dit is een redelijke burgermeester in een onredelijke tijd". Een por tret ook van de „rebelse kami kaze-politicus" Jan Nico Scholten. „Soms zie ik er tegen op weer terug naar de fractie te gaan. Vanwege de agressie die me te wachten staat. Som migen hebben me gedreigd: we zullen je wel pakken ris je terugkomt, voor jou geen be langrijke functie meer, we ma ken je het functioneren onmo gelijk". Een gesprek tenslotte met bokser Blanchard die gaat boksen om de Europese titel. „Als ik er niet van overtuigd zou zijn dat ik europees kam pioen zou worden, zou ik mor gen nog gaan dammen. Daar loop je in ieder geval geen klappen op. Het is gevaarlijk. Bij elke klap die ik krijg, ster ven er hersencellen, dat weet ik". De GROENE AMSTERDAM MER stelt vast: „Het beeld van de Nederlandse politiek ter rechter zijde lijkt de afgelopen weken meer veranderd dan in vele jaren daarvoor. Onvoor stelbare koerswendingen zijn niet uitgesloten". Elders aan dacht voor dit dilemma bij klein links: „Wordt het niet eens tijd, zo vragen velen zich af, om de macht van het idee in te ruilen voor het idee van de macht?" Een ander artikel constateert dat Bouterse in Su riname snel een stap terug zal moeten doen. „Met het niet van de grond komen van een werkelijke massabasis voor zijn bewind zijn er de afgelo pen maanden tekenen dat het kleine groepje linksen zich in toenemende mate van de be volking isoleert en rare dingen gaat doen". Met de Amster damse sociaal-psycholoog Pe ter Cohen wordt gesproken over het drugsbeleid. „Mijn idee is dat het beeld van de junk, de verloederde drugsge bruiker, in deze tijd geldt als het zinnebeeld van sociale te loorgang. Ik denk dat het be strijden van drugs en gebrui kers mede de functie heeft dat daarin bepaalde angsten van grote maatschappelijke groe pen voor die teloorgang wor den gekanaliseerd". HERVORMD NEDERLAND over de toekomst van het ka binet: „Schuift het bp in de richting van maatschappelijke aanvaardbaarheid, dan dreigt het aan interne spanningen te bezwijken; doet het dat niet, dan neemt de druk van de ex terne spanningen toe. Het zal dan ook eerder aan balan'ceer- kunst toekomen dan aan een doortastend beleid". De oud- CPN-er Ger Verrips zegt over de troebelen rond de partij. „Er zijn veel aardige mensen onder en zij brengen soms goe de ideeën voort. Maar de com munistische idealen en begin selen blijken 65 jaar na de re volutie bankroet. Wat doen die mensen nog in de internatio nale communistische beweging die daarop is gebaseerd? Waar om zouden zij niet actief kun nen zijn in de PSP, de PPR, de PvdA, de Vakbeweging?" De Duitse militaire deskundige en pacifist dr. Alfred Mechters- neimer zegt in een artikel: „De huidige defensiepolitiek in het westen lokt een kernaanval van Rusland uit. Wie de bevol king nog wil beschermen, kan dat niet doen door de bouw van bunkers, maar alleen door een verandering van de oor- logsvoorwaarden, dat betekent door het afzien van kernwa pens en doelen voor kernwa pens". Een gesprek tenslotte met een gehandicapt echtpaar, uitblinkers in de zwemsport. „Als ik bij Duys kwam, zou ik rustig mijn trui willen uittrek ken om te laten zien hoe het «in elkaar zit. Chokeer de men sen maar, laat maar zien wat. een handicap is. Eigenlijk zijn wij zelf aan dat gehandicapt zijn helemaal voorbij. We be seffen het pas ris we erover aan het praten zijn. We zijn geintegreerd". PIET SNOEREN

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8