ieptepunt bereikt KNVB van IOC profs bij amateurs ■H Geen strafzaak judobestuurders Van Oosten en Post 1 sportuitslagen PORT LODSE COURANT DONDERDAG 11 NOVEMBER 1982 PAGINA 11 ielers Helmond Sport ogen niet meer praten LMOND De spelers van Helmond Sport en de komende tijd niet meer met de pers u. „Ze moeten niet praten maar voetbal- meent manager Rini van Loon van Hel- id Sport. „We zijn de laatste maanden erg 1 in het nieuws geweest. Dat dreigt het voet- jebeuren te overstemmen", aldus Van Loon. spelers moeten zich nu eerst maar eens con- treren op het voetbal". manager van Helmond Sport vindt het «kverbod niet uit de tijd. „Nee, dat komt er - helemaal in. Deze maatregel is in het be- van Helmond Sport. Ik meen zelf te kun- uitmaken of dat wel of niet goed is. De kri- op deze maatregel neem ik op de koop toe. r heb ik geen probleem mee". Slechts trainer termans, voorzitter Van Lier en Van Loon 1 en nog over Helmond Sport met de pers. Loting voor kandidaatmatches LUZERN Op de rustdag van de schaakolympiade is gisteren in Luzern de loting verricht voor de kandidaten matches van het wereldkampioenschap. Deze worden in de vorm van tweekam pen gespeeld. In de kwartfinales komen tegen elkaar uit: Viktor Kortsjnoj (Zwi- )-Lajos Portisch (Hon)Vassily, Smyslov (Sov)-Robert Hübner (Wdl), Zoltan Ribli (Hon)-Eugenio Torre (Fil), Gary Kaspa rov (Sov)-Alexander Beljavski (Sov). Kortsjnoj en Hübner, de finalisten van het vorige kandidatentoernooi, zijn zo danig geplaatst, dat zij elkaar pas in de finale ontmoeten, als zij voordien ten minste niet zijn uitgeschakeld. TAFELTENNISPLOEG LAAT WINST GLIPPEN ZWETTL Het Nederlands tafeltennisteam heeft gisteravond in de interland tegen Oostenrijk een ruime voorsprong (3-1) uit handen gegeven. De laatste drie partijen leverden voor de Ne derlandse ploeg geen overwinning op, waardoor Oostenrijk uit kansloze positie terug kon komen tot een zege van 4-3. In de wedstrijd uit de Europese B-categorie begon Nederland met een verliespartij van nationaal kampioen Henk van Spanje tegen Dietmar Palmi. Nederland herstelde zich van die klap en won de drie volgende partijen. Hijne wees Amplatz in twee ga mes terug. Steffien van Gennip was in het damesenkelspel te sterk voor Dolores Fetter. Ook het herendubbel, met Anne Vlieg en Henk van Spanje, werd een overwinning voor Neder land. Bij die voordelige marge van 3-1 ging het toch nog mis met de ploeg van coach Stenzel. Het gemengd dubbel (met Henk van Spanje en Miriam Kloppenburg) en de enkelspelen van Hijne en Van Spanje brachten niet die ene overwinning, die Nederland nog nodig had. Henk van Spanje Zilveren Zweep voor Sauvage NOOTDORP Een jaarlijks hoogtepunt op de draversbaan van Nootdorp was gistermiddag de draverij om de Zilveren Zweep. De Noordeling Klaas Woudstra won deze race over 2380 meter met het paard Sauvage in een kilometertijd van 1.23.3. De dolgelukkige Klaas Woudstra mocht de Zil veren Zweep in ontvangst nemen uit handen van de algemeen secretaris van de Stichting Ne derlandse Draf- en Rensport Jaap Werners. In de eindstrijd had Sauvage niet veel moeite met Nathan Olivier, ook vorig jaar tweede met John de Leeuw, voor te blijven. Outsider Orly Norton met Tom Kooyman kwam in aanmerking voor de derde prijs. Sam Hollyrood ging lang aan de leiding, maar moest zich in de laatste 200 meter gewonnen geven. RDAM Met charme dekte Mi- Hidalgo de wanpres- van het Nederlandse toe. „Het is een jon- jloeg, die het verdient 41* nog een tijdje bij el- te blijven. Dan kan ïog best wat goeds uit lien", verklaarde de ise bondscoach, die eigen team met 2-1 zien zegevieren over iranjeploeg. al mocht worden ge- bij het bekend worden de opstelling van het Ne- knds elftal gebeurde op "favond die kon worden be- npeld als een drievoudig Dètepunt. Ten eerste werd v«p papier toch bepaald niet itrekkelijk ogende inter- bezocht door het minste toeschouwers (9693) waarmee het „record" 14.000 kijkers uit 1977 te- Rusland naar de geschie- werd verwezen. Ten Ie raakte het oranjeteam ongeslagen thuis-statüs 5 november 1969 (verlies 1-0 tegen Engeland) en 1 wereldrecord En ter „vervolmaking" dit negatieve beeld werkte iloeg van Rijvers ook nog de mogelijk slechtste ijd uit de historie af. daar het weinig bemoedi- le beeld van wat een test oeten zijn voor het Ne ds elftal, maar wat uit je op een volledig bal de- jué. Kees Rijvers zocht in ontreddering naar een haal dat aan vele kanten timelde, maar waarvan de clusie geheel juist was. „Dit Feen hele slechte wed- jd". Waarna de kleine i dscoach, die de problemen langzamerhand boven het pfd beginnen te groeien, een jjeg trachtte te vinden die •ai simpel klonk als lach- jkkend aandeed. „De hele jag zat vast", deelde hij mee. Ln dat was te wijten aan ipachtigheid en machte- Daarom weiger ik ikwenties te verbinden deze wedstrijd. Pas na ko- |d weekeinde, als alle spe- weer voor hun club in de ipetitie zijn uitgekomen ik een oordeel vellen. Wat ivond is gebeurd is type voor het beeld van het Nederlandse voetbal. Er ook clubs uit de top van land die soms van dit soort itrijden spelen". -w L 1 lm - m Battiston is doorgebroken en zet Frankrijk op 1-1. Scheidsrechter Schoeters en Michel Valke zijn getuige. nenraapsel er geen enkele verbetering op in het Nederlandse spel. Het geen niet alleen een gevolg was van een zich juist in die periode nog verbetërend Frans team. Het Nederlands elftal, dat nog wel zo'n voortvarende start had gehad doordat Taha- mata in de zesde minuut al scoorde, hing ook toen als een duinpan aan elkaar. Waar de Fransen, zoals van hen bekend sinds de Mundial, speels door een dwarrelden met Platini als samenbindende factor en de debutanten Ferreri en Fernan dez als evenbeelden van de af wezige jongleurs Giresse en Genghini, draafden de Neder landse spelers door elkaar als waren ze verdwaald in een doolhof. De uitgang heeft de ploeg van Rijvers gisteravond niet kunnen vinden. En de coach zwaaide terecht debu tant-doelman Edward Metgod alle lof toe, want aan de sluit post van Haarlem was het te danken dat de Franse score slechts tot twee doelpunten be perkt bleef. blijft toch merkwaardig Rij vers bezig te zien en te horen. „Ik kies spelers die bij hun club in vorm zijn", liet hij re gelmatig weten. Daarom stond ook Van der Gijp, die naar Rij vers' oordeel bij Lokeren niet voldoende in vorm is, niet in de basis. Maar wat de Ajacie- den Rijkaard en Kieft dan wél in het oranjeteam deden gis teravond zal wel eeuwig tot de geheimen van Rijvers' myste rieuze denkpatroon blijven be horen. Nadrukkelijk Van der Gijp, die zich bij zijn debuut vorige maand tegen Ierland nog zo nadrukkelijk had gemanifesteerd, en Kool hof die bij PSV wekelijks be- laatste constatering sneed de resultaten van de Eu- Cupdeelnemers behoeven aar op te worden nagesla- Maar Rijvers ging aan één igrijke factor voorbij. hij terecht vaststelde dat Franse elftal „gewoon een beter is" en zelfs met een debutanten een gaaf lejrkstuk afleverde, vermeld- n;hij niet dat de door hem op- immelde spelers nog het getypeerd konden worden een samenraapsel. Met centraal verdedigingsduo inde uit twee voorstop- i, een middenveld dat uit (verdedigers en één aan gier was opgetrokken en een imansaanval was het al elijks voorstelbaar dat er de speelse, technisch rdige en vol zelfvertrou- opererende Fransen ook een grein succes kon a behaald. i nadat Rijvers in de pauze 2 apathische Rijkaard en de énde Kieft had vervangen twee echte aanvallers, 'i der Gijp en Koolhof, trad Opgeruimd Het was begrijpelijk dat Hidal go een aanzienlijk opgeruim der indruk maakte dan zijn Nederlandse collega. „Ik Heb er naar gestreefd ondanks het inpassen van een aantal jonge ren de eigen speelstijl te hand haven en bovendien te win nen. Dat is allemaal gelukt en daar ben ik zeer tevreden over". Hoe schrijnend was het om te zien dat een versterkt Frans B-team zich moeiteloos de meerdere kon tonen van wat Rijvers in het veld bracht „Maar ik ben er van overtuigd dat elke speler van vanavond beter kan dan wat hij nu liet zien", probeerde Rijvers nog een pleister op de wonde te plakken. Het zou inderdaad helemaal dramatisch worden als spelers als de Feyenoorders Wijnstekers en Valke, die in hun club inderdaad redelijk op dreef zijn, niet beter zouden kunnen dan wat zij gister avond lieten zien en mannen als Koolhof en Van der Gijp niet meer in huis zouden heb ben dan vertoond. Maar het wijst toch behoorlijk in vorm te zijn, konden het na de pauze slagzij makende schip ook niet boven water houden. En met de tweede debutant, de onze kere Jan Wouters, van FC Utrecht voor de na zijn doel punt volledig onzichtbare Ta- hamata was de chaos in oranje compleet. Een wanorde, die er om smeekte te worden afge straft. Maar geheel indachtig hun soms wat ludieke combi natiespel, het gebrek aan een echte afmaker, enig fortuin én doelman Metgod kon het Ne derlands elftal zelfs nog de ge flatteerde score van 1-1 tot de 81e minuut op het scorebord houden. Toen echter invaller Brisson, die eerder de paal had geraakt evenals Fernandez dat later deed, een vrije trap voor de verandering eens laag en hard voortrok, collega-rempla- cant Stopyra (voor Roussey) over de bal stapte en Platini met een magistrale beweging een vrij schootsveld kreeg was het 2-1. Ontluistering De afstraffing in cijfers was dan niet tot stand gekomen, de ontluistering in beeld wel de gelijk. Als begin volgende maand de volgende wedstrijd in het kader van de aanloop 'naar het Europees kampioen schap wordt afgewerkt mag de Nederlandse voetbalwereld zich gelukkig prijzen dat het slechts om Malta als opponent gaat. Wat er daarna gebeurt, als bijvoorbeeld Spanje op doemt, is in de schoot van de toekomst verborgen. En in de geest van Rijvers. Maar geen van beide omstandigheden geeft ook maar enige reden tot opgewektheid. FRANK WERKMAN Nederland-Frankrijk 1-2 (1-1): 6. Ta- hamata 1-0; 11. Battiston 1-1; 81. Pla tini 1-2. Scheidsrechter: Schoeters (Bel). Toeschouwers: 9.693. Nederland: Metgod; Wijnstekers, Van de Korput. Spelbos, Boeve; Rijk aard (Van der Gijp), Gullit, Ophof, Valke. Tahamata (Wouters); Kieft Debutant Ferreri, die de afwezige Genghini en Giresse Snkrijk Tempet; Amoros, Trésor. deed vergeten, springt over doelman Edward Metgod, B°ssa' Fernandez, Ferreri. de enige oranjespeler die een voldoende haalde, heen. aaIRSTE KOERS (2000 meter): 1. 8tk O (M.A. Pools) 1.27,8; 2. Volte' l0lary; 3. Visschers Latijn. Toto; inn. f. 4,00, PI. f. 1,50 1,60 1,80, Jfcp. f. 5,50, Trio f. 123,10. Niet ge- "Vfc'nr. 4 Vorden's Dillon. irrEEDE KOERS (2000 meter): 1. ftoria B (R.J. van Stam) 1.29,0; 2. k du Petal; 3. Ullustre Queen. H f- 2.20, PI. f. 1.40 1,30 2,60, 1 bp. f. 3,60, Trio f. 76,20. eÏRDE KOERS (2380 meter): 1. Unie K (R.J. van Stam) 1.28,1; 2. nPOostwyck; 3. Tertiaire. Winn. f. ■jP. PI. f. 2,70 2,50 2,70, Kopp. f. 8.40, 'kf. 122,80. Niet gestart: nr. 4 Uflo- VIERDE KOERS (2000 meter): 1 Vico van Echten (G.L.J. Kleyweg) 1.25,1; 2. Tippy Norton; 3. Utella Ui terdijk. Winn. f. 5,50, PI. f. 2.10 3,90 2,90. Kopp. f. 48,00. Trio f. 390,50. VIJFDE KOERS (1690 meter): 1. Un Deux Trois (J.J. Duivenvoorden) 1.24,5; 2. Ulina van Echten; 3. Utop S. TOTO: Winn. f. 7.70, PI. f 1.70 1,90 3,40, Kopp. f. 17.70. Trio f. 296,00. ZESDE KOERS (2000 m): 1. Reinette H (Mej. I. v.d. Heuvel) 1.24,7; 2. Usta Hanover; 3. Toff Bower. Winn. f. 14.80. PI. f. 2.50 f. 1,60 f. 2,60 Kopp. f. 6,70 Trio f. 217,50. ZEVENDE KOERS (2000 m): 1 Special Rara (AT. Knijnenburg) 1.24,8; 2. Ramona Norton; 3. Sovereign. Winn. f. 11,50, PI. f. 3,30 f. 7.90 f. 6,30 Kopp. f. 81.30 Trio f. 2253,70. ACHTSTE KOERS (2380 m): 1. Sauvage (K. Woudstra) 1.23,3: 2. Nathan Olivier. 3 Orly Nor ton. Winn. f. 3,10 PI. f. 1,40 f. 3,90 f 2,50, Kopp. f. 27.90, Trio f. 275.00. Niet gestart: 1 Tony Vitesse. NEGENDE KOERS (2380 m): 1. Sal Geluk (R.J.G. Pouw) 1.25,0; 2. Ster Wittestein; 3. Sjantina. Winn. f. 2,70. PI. f. 1,20 f. 1,20 f. 3,50 Kopp. f. 6.40 Trio f. 218,10. TIENDE KOERS (2000 m): 1. Tinde- mans W (J. de Leeuw jr) 1.25,1; 2. Theoel; 3. Raavo Nurmi. Winn. f. 7,20 PI. f. 2,20 f. 1,60 f. 4,90 Kopp. f. 11,80 Trio f. 374,00. Niet gestart: nr. 3 Ron nie Bunt. ELFDE KOERS (1680 m): 1. Uno van de Lente (R.L. Pools) 1.24,5; 2. Uffi D; 3. Udo Hanover. Winn. f. 2,80, PI. f. 1,30 f. 2,00 f. 2,30 Kopp. f. 5,60 Trio Kunstrijden, Den Haag: Korte kür, paartijden: 1 B. Lo- renz/K. Schubert (Odl) 0.42 L. Sele- zneva/ O. Makarfw (Sov) 0.83.; J. Ha- vlova/ P. Novotny (Tsj) 1.24;. S. Gar land/ I. Jenkins (Eng) 1.65.; L. Free man/ J. Freeman (Vst) 2.06.; C. Nel son/ C. Nelson (Eng) 2.47.; M. Kun- hegy/ L. Johnston (Can) 2.88.; C. GiU/G. GiU (Vstl 3 J Stand, heren grote kür: 1. Brian Boitano (Vst) 0.4 pnt; 2. Igor Bobrin (Sov) 0.8; 3. Jozef Sabovcik (Tsj) 1.2; 4 Grezegorz Filipowski (Pol) 1.6; 5. Norbert Schramm (Wdl) 2.0; 6. James White (Vst) 2.4; 7. Thomas Hlavik (Oos) 2.8; 8. Masaru Ogawa (Jap) 3.2; 9. Gordon Foibes (Can) 3.6; 10. Phi lippe Paulet (Fra) 4.0; 11. Falko Kir- sten (Odl) 4.4; 12. Cameron Meihurst (Aus) 4.8; 13 Todd Sand (Den) 5.2; 14. Makoto Kano (Jap) 5.6; 15. Pierre Se- veno (Fra) 6.0; 16. Paul Robinson (Eng) 6.4; 17 Eugenio Biaggini (Zwi) 6.8. Dames korte kür: 1. Vikki de Vries (Vst) 0,4 punten; 2. Claudia Leistner (Wdl) 0.8; 3. Charlene Wong (Can) 1.2" 4 Anne Antonova (Sov) 1,6; 5. Maria Causey (Vst) 2,0; 6. Janina Wirth (Odl) 2,4: 7. Juri Ozawa (Jap) 2.8; 8. Li Scha Wang (Ned) 3,2; 9 Ka- rid Wood (Gbr) 3,6; 10. Hanne Gam- borg (Den) 4,0; 23. Ingrid Aalders (Ned)9,2. League Cup. Engels voetbal: Bradford-Manchester United 0-0; Leeds United-Huddersfield 0-1; Lin coln-West Ham United 1-1; Liver- pool-Rotherham United 1-0; Man chester City-Southampton 1-1; Not tingham Forest-Watford 7-3; Sunder land-Norwich 0-0. Spaanse voetbalcompetitie: Celta Vigo-Real Madrid 0-2, Betis Se- villa-Barcelona 1-1, Salamanca-AÜe- tico de Bilbao 0-1, Santander-Las Palmas 2-1, Gijon-Osasuna Pamplona 2-1, Malaga-Valencia 3-1, Espanol Bacelona-Valladolid 2-0, Atletico de Madrid-Sevilla 1-1, Real Sociedad San Sebastian-Zaragoza 0-0. AMERSFOORT Er komt geen strafzaak tegen de voorzitter (Henk van Oosten) en de secretaris (Jan Post) van de Judo Bond Nederland. Na on derzoek door het Open baar Ministerie is niet ko men vast te staan dat bei de hoofdbestuursleden mede verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor de door ex-penning meester Arie Bruijne ge pleegde vermeende frauduleuze handelingen. In de brief die beide betrokke nen gisteren van de Haagse of ficier van justitie, mr. H.A. Holthuis, hebben ontvangen, wordt gesproken van „onvol doende aanwijzingen van schuld". Op grond daarvan zullen Henk van Oosten en Jan Post niet strafrechterlijk worden vervolgd. Of ook de zaak tegen de ex-penning meester geseponeerd zal wor den, is niet duidelijk. De Bruij ne, die in het vooronderzoek als enige heeft toegegeven dat hem bekend was dat „de fei ten" door alledrie zijn ge pleegd, liet gisteren desge vraagd weten, nog niets ver nomen te hebben van justitie. Zowel Nijkerker Jan Post als Vlaardinger Henk van Oosten overwegen nu een schade claim en een eis tot rehabilita tie in te dienen. Beiden zullen daarover in overleg treden met hun advocaat. Zolang de zaak tegen de ex-penning meester nog onder de rechter is, zal het door de accountants dienst van CRM opgestelde rapport over de vermeende frauduleuze handelingen een vertrouwelijk karakter blijven behouden. Pas op de bonds vergadering van de judobond in mei a.s., zal zo mogelijk openheid van zaken worden gegeven. In een eerste reactie op de brief van de officier van justitie zei JBN-voorzitter Van Oosten met „gemengde gevoe lens kennis te hebben geno men van de conclusies". „Blij ben ik natuurlijk wel. maar aan de andere kant had ik best voor de rechter willen ver schijnen in deze onverkwikke lijke affaire. Ik heb twee keer twee dagen achter de tralies gezeten. Erg fijn behandeld ben ik toen niet. Ik acht het verder volstrekt verwerpelijk, dat men iemand zo maar op grond van verklaringen van één persoon kan opsluiten". Ook secretaris Jan Post liet zich in nagenoeg .gelijkluiden de bewoordingen uit. „Als misdadigers zijn we 's morgens vroeg van het bed gelicht. En dan op grond van vage aanwij zingen. Ik ben opgelucht en blij dat de zaak zo is gelopen. Hoewel ik vrij zeker van me zelf ben geweest, heb ik sinds juli toch onder grote druk ge leefd. Ik zal niets nalaten om mijn goede naam weer terug te krijgen". In 1979 stelden Van Oosten en Post het hoofdbestuur van de JBN al in kennis van de knoeierijen in de boekhouding van de ex-penningmeester. De commissie van onderzoek, die hierna in het leven werd ge roepen, besloot de zaak intern af te handelen, teneinde geen ruchtbaarheid te geven aan de malversaties. Op 14 mei 1981 brachten de voorzitter en de secretaris de zaak opnieuw in het bestuur, waarna de pen ningmeester besloot zijn func tie ter beschikking te stellen. Op verzoek van de accoun tantsdienst van de Judo Bond stelde CRM vervolgens dat rapport op. Daarin werd mel ding gemaakt van het op on rechtmatige wijze toeëigenen van bondsgelden door de ex- penningmeester. i.e. een be drag van 27.000,- Tevens kwam uit het rapport naar vo- Oosten, te royaal met bonds gelden waren omgesprongen. In juli van dit jaar werd de zaak bij de officier van justitie aangekaart. Die besloot De Bruijne in voorlopige hechte nis te nemen. Zijn verklarin gen waren belastend voor zo wel de heren Van Oosten als Post, die daarop vier dagen in de cel werden gestopt. Twee weken geleden trachtte het district Zuid-Holland van de Judo Bond Nederland klaarheid te brengen. Het vroeg een extra-bondsvergade ring aan, waarin openheid van zaken betreffende het CRM- rapport geëist werd. De verga dering achtte dat niet relevant zolang de zaak nog onder de rechter was. Het district, dat om de vergadering verzocht had, werd vervolgens verwe-, ten de naam van de JBN in diskrediet gebracht te hebben. Een motie van wantrouwen tegen het zevenkoppige be stuur en zijn vertegenwoordi ger in hoofdbestuur, de heer Ary Hoogendijk, was het ge volg. RONALD HENZE Kleine winst Denemarken op Luxemburg LUXEMBURG Dene- marken heeft gisteravond de uitwedstrijd tegen Lu xemburg met 2-1 gewon nen. Door dat resultaat nam het Deense voetbal elftal de leiding in groep 3 van de voorronde van de Europese titelstrijd. Dene marken nam in Luxem burg in de eerste helft de leiding, doordat Ajacied Sören Lerby in de 29ste minuut een strafschop be nutte. Na de gelijkmaker door Di Domenico, was het Berggren die de winst voor Denemarken veilig stelde: 1-2. Stand: 1. Denemarken 2-3 (4-3); 2. Grieken land 1-2 (2-0); 3. Engeland 1-1 (2-2); 4. Hongarije 0-0 (0-0); 5. Luxemburg 2-0 (1-4). Celtic en Glasgow Rangers hebben zich gisteren geplaatst voor de finale van de strijd om de Schotse League Cup. Celtic elimineerde Dundee United in de halve eindstrijd en Glasgow Rangers wees He- arts terug. Het Belgische elftal, dat zich voorbereidt op de volgende EK-kwalifikatiewedstrijd te gen Schotland volgende maand, oefende tegen het ei gen B-team. De A-ploeg van coach Guy Thijs verloor met 2-0. Het Westduitse damesvoetba lelftal, dat in de voorronden van het Europees kampioen schap is ondergebracht in een groep met Nederland, België en Denemarken, heeft gister avond in Koblenz in een vriendschappelijke duel met 5- 1 gewonnen van Zwitserland. ROTTERDAM Joop Wagenaar, de secretaris van het amateurvoetbal in de KNVB, zal volgende week met NOC's Rob von Bose naar Madrid gaan om een gesprek met de voorzitter Juan Antonio Samaranch van het IOC te hebben. In dat gesprek zal de KNVB eisen dat tenminste in de kwalificatieronde voor het Olympische toernooi mag worden gebruik gemaakt van de veel ruimere FIFA-regels, wat betreft het amateurisme. In het Olympische eindtoernooi zou een toepassing van de door het IOC gehanteerde normen dan aanvaardbaar kunnen zijn. Het KNVB-gedeelte uit de Nederlandse afvaardiging naar Ma drid eist van Samaranch een uitspraak voor 9 december. Op die dag heeft de KNVB een vergadering vastgesteld met de Westeu- ropese voetbalbonden over de Olympische onzekerheden. „Wan neer Samaranch", stelt Joop Wagenaar, „vasthoudt aan het prin cipe geen profs, dan zullen wij eisen dat hij die verplichting ook oplegt aan de andere nationale voetbalbonden, met name de Zuideuropese. Wij willen niet gedwongen worden te strijden met ongelijke wapens. Zou Samaranch niet ingaan op onze rechtvaardige verlangens, dan zullen wij ons moeten beraden, over de vraag of het wel zinvol is onze inschrijving voor het Olympische voetbaltoernooi gestand te doen". Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) gaat nog niet mee met het verlangen van de KNVB semi-profs te selecteren voor het Olympische elftal. Dat was de uitkomst van een gesprek dat gis teren plaats vond tussen het NOC en de KNVB. Ook voor de vriendschappëüjke wedstrijd van dinsdag in Emmen tegen het Olympische elftal van West-Duitsland, samengesteld uit louter Bundesliga-spelers, kreeg de KNVB geen ruimte op uitgebreider schaal te selecteren uit de betaalde sectie. In het Westduitse team zitten zelfs vier voor A-interlands opge roepen spelers: doelman Bernd Franke (Eintracht Braun schweig), Ditmar Jakobs (Hamburger SV), Jürgen Groh (Ham burger SV) en Calle Del'Haye (Bayern München).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11