Acties in voorbereiding bij Matudak in Alphen Ja REGI0(J0UR)MflflL Populieren in Ri jpwetering storen televisiebeelden Minder liggeld in haven Rijnsaterwoude Mooi a§" £eidóc Soutont FNV: „VAKBOND IS GEEN BILJARTVERENIGING" REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 NOVEMBER 1982 PAGINA. Belastingdienst oververhit ALPHEN A/D RIJN De situatie bij de belastingdienst is oververhit. Dat komt door de toenemende fraudering van belas tingplichtigen en het steeds nijpender personeelsgebrek bij de dienst zelf. Hierdoor ontstaat een ontoelaatbare achterstand bij de afwerking van afgiftes. Dit zei voorzitter J. Kaarsemaker van de belangenvereniging van commiezen van de Rijksbelastingen (VCAC) dinsdag op de jaarvergadering van de vereniging in Alphen a/d Rijn. Volgens Kaarsemaker wordt aan de ene kant geprobeerd de belasting ambtenaren efficiënter te laten werken maar worden deze po gingen tegelijk negatief beinvloed door de bezuinigingsplannen van het nieuwe kabinet. Overigens wil de VCAC de stiptheidsacties tegen deze plannen voorlopig opschorten, totdat meer duidelijkheid bestaat over de plannen van de regering. Ook wil de VCAC eerst het overleg met minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken afwachten. Drie maal zoveel Bijstands aanvragen RIJNSATERWOUDE Het aantal inwoners van Rijnsater- woude dat een beroep doet op de bijstand, is vergeleken met vorig jaar bijna verdrievou digd. Dit blijkt uit de beleids nota van de gemeente voor- 1983; Van deze bijstandsuitke ringen moet de gemeente tien procent zelf betalen. In totaal vroegen 25 mensen om steun van de bijstand. Het aantal WW V-aanvragen, voor lang durig werklozen, stijgt van ze ven naar negen aanvragen. Speelgoedmarkt HAZERSWOUDE De werkgroep buitenschoolse aktiviteiten van de ou dercommissie van de OLV van Ban- neuxschool van de Hazerswoudse Rijn dijk houdt binnenkort een speelgoed- markt De opzet van deze markt, die op don derdag 25 november wordt gehouden, is eenieder in de gelegenheid te stellen voor een aardig prijsje wat voor de ko mende feestdagen te kopen. De werk groep hoopt dat er een opbrengst zal zijn, zodat voor het ontplooien van ak tiviteiten in dit jaar geen beroep be hoeft te worden gedaan op de kas van de oudercommissie. De ouders van de scholieren kunnen artikelen schenkep ten behoeve van de speelgoedmarkt. Banketletters HAZERSWOUDE De jeugdcommissie van de Sport Vereni ging Hazerswoude houdt de komende weken een banketlet- teraktie. Met de op brengst hiervan hoopt de commissie in dit seizoen weer een aan tal extra activiteiten ten behoeve van de jonge voetballers te kunnen financieren. Na bestelling worden de letters op 3 of 4 de cember, dus vlak voor het Sinterklaasfeest, thuis bezorgd. Meisje (12) geschept SASSENHEIM Een 12-jarig meisje uit Lisse is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijksstraat weg in Sassenheim. Zij stak plotseling de weg over en een 35-jarige automobilist uit Hil- legom kon haar niet meer ont wijken. Het slachtoffer werd geschept en liep een gebroken enkel, een kniefractuur en een zware hersenschudding op. Zij is overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN De Industriebond van de FNV gaat acties voorbereiden bij Matudak BV in Alphen en de Ne derlandse Asphaltfabriek. De directie van de fabriek krijgt een ultimatum van 24 uur voorgelegd waarin zij moet reageren op de afwijzing van de CAO- voorstellen door de leden van de Industriebond. De vakvereniging wil op nieuw praten over de af te sluiten Collectieve Ar- beids Overeenkomst voor de 66 personeelsleden. Geeft de directie geen ge hoor aan deze eis, dan gaat de Industriebond zich beraden over een nieuw ultimatum, dat-kan leiden tot een werkstaking. De leden van de Industrie bond hebben dit gister avond tijdens een leden vergadering in Alphen besloten. Volgens de di rectie moet een groot aan tal werknemers tien tot twintig procent salaris in leveren, anders gaat Ma tudak failliet. dan de helft van het aantal personeelsleden van de twee bedrijven aanwezig. Op drie stemmen na werd tegen de di rectievoorstellen gestemd. Van de personeelsleden is negentig procent aangesloten bij de In dustriebond. De vijf CNV-le den van de bedrijven beraden zich vanavond over de direc tievoorstellen. Volgens D. Ter Wisscha van de Industriebond heeft de di rectie „de gr.ootste minachting getoond" tegenover de voor stellen van de bond. „De di rectie dacht, geloof ik, dat we een biljartvereniging waren" aldus Ter Wisscha. Bij de vergadering was meer De directie maakte vorige week bekend dat de 34 werk nemers van de dakbedek kingsafdeling van Matudak tien tot twintig procent van hun salaris in moeten leveren. Zij zouden af moeten zien van de vergoeding van reisuren die zij al ruim tien jaar boven op hun salaris krijgen. Ook een verlaging van de VUT- leeftijd van 63 naar 60 was niet bespreekbaar. Over het verhogen van een ploegentoe- slag van tien naar vijftien pro cent was volgens de bond ook niet te onderhandelen. Tijdens de CAO-besprekingen stelde de directie een ultima tum van veertien dagen waar binnen de Industriebond vol ledig accoord zou moeten gaan met de voorstellen. Als dat niet gebeurde, dan gaat Matu dak volgens de bedrijfsleiding failliet. Tijdens de ledenverga dering van de Industriebond maakte D. Ter Wisscha duide lijk dat de werkgever een prestigezaak probeert te ma ken van de onderhandelings resultaten. „Kost wat kost wil directeur Heemskerk de werk nemers loon afhandig maken". Volgens hem zal de Asphaltfa briek Matudak niet failliet la ten gaan, omdat het dakbedek- kingsbedrijf juist de grootste afnemer is van de fabriekspro- duktië. Ter Wisscha maakte zich vooral kwaad over het feit, dat directeur Heemskerk aan personeelsleden voorstel len doet die aan de onderhan delingstafel thuis horen. Eén van de FN V-leden meldde gis teravond dat de directeur zeer positief tegenover de instelling van een ondernemingsraad Volgens Ter Wisscha was daar tijdens de onderhan delingen niets over gezegd van de kant van de directie. Ter Wisscha zei, dat het beter is dat personeelsleden niet luiste ren naar voorstellen van de directie. „De Industriebond sluit tenslotte met haar leden de CAO af". Feest rond koperen soos 'f Farmhouse OUDE WETERING De Jeugdsociëteit 't Farmhouse viert zijn koperen jubileum. De huidige en oud-leden gaan dat 12,5-jarig bestaan zaterdag vieren met een grote feesta vond in het dorpshuis De Al keburcht. Daar zullen de groe pen „Yoda" en de .bij de oud leden overbekende „Spiders" optreden. Het officiële gedeel te is 30 oktober al gevierd met een drukbezochte receptie. De Jeugdsociëteit 't Farmhou se is opgericht door een groep jongeren uit Oude Wetering en Weteringbrug. Na enige tijd gebruik te hebben gemaakt van het jeugdgebouw van de Gereformeerde kerk, verhuis de „de soos" al snel naar de stal van de familie Roelofs aan de Kerkstraat. Omdat de soos regelmatig bezocht werd door meer dan 250 jongeren moest echter naar een ruimere be huizing worden omgekeken. Die werd gevonden in het houten noodgebouw aan de Weteringlaan, naast het clun- huis van Ranonkel. De Jeugdsociëteit is tot nu toe alleen op vrijdag- en zaterdag avond geopend. Vanuit de oor sprong en de statuten bestaan er nog steeds bezwaren tegen de openstelling op zondag. Desondanks zijn er nu voorbe reidingen om de sociëteit ook op zondagmiddag en/of woensdagavond open te stel len. Als dat doorgaat is het in ieder geval niet de bedoeling dat disco en drank die uren de boventoon zullen gaan voeren, 't Farmhouse heeft nu tussen de 250 en 300 leden. De leeftijd van de bezoekers schommelt tussen de 19 en 21 jaar. de meisjes zijn in de minderheid, omdat de meesten van hen tot en met hun 16e jaar lid van Ranonkel waren. Voor het nieuwe seizoen werkt het be stuur nu nog aan de organisa tie van filmavonden met gele genheid tot napraten en het opzetten van een kaartcompe- titie. Woonwagencentrum Nieuwe Wetering NIEUW WETERING Het nieuwe woonwagencentrum te Nieuwe Wetering is onlangs betrokken door de enige woonwagenbewoner die Alke made rijk is. Op het oude cen trum is de gemeente Alkema de direct begonnen met de aanleg van groenvoorzienin gen. Tijdens de raadscommis sie Financiën drong de heer W. Klerks erop aan om de toe gangsweg naar het nieuwe woonwagencentrum, alsmede naar het parkeerterrein en di verse woningen met spoed te verbeteren. Hij wees erop dat de gemeenteraad al vorig jaar een krediet van 30.000.- hier voor beschikbaar had gesteld. Hoewel Gedeputeerde Staten allang goedkeuring aan het krediet gegeven hebben, wil het gemeentebestuur alvorens op de werkzaamheden over te gaan, uitzoeken hoeveel Woonwagenschap Gouwsluis moet bijdragen in de kosten. RIJPWETERING De hoge populieren langs de Oud Adeselaan zijn er de oorzaak van, dat een aan tal bewoners van de Oud Adeselaan, Blijversweg, Hertogsweg en Binnen weg in Rijpwetering een slechte en wisselende tele visie-ontvangst van Ne- derland-2 hebben. Dit is althans de conclusie van een onderzoek dat het ge meentebestuur vafi Alke made, naar aanleiding van tal van klachten, heeft la ten uitvoeren. Al ruim anderhalf jaar klagen de bewoners van de Oude Adeselaan over de slechte kwaliteit van de ontvangst van Nederland-2. Na van alles geprobeerd te hebben om een betere beeldontvangst te krij gen, kwam men op het idee dat de bomenrij ter plaatse wel eens de oorzaak van alle na righeid zou kunnen zijn. Men kwam daarop, omdat de ont vangst in de winter beter was dan in de zomer. Toen vorig jaar wegens een ziekte vier bo men gerooid werden, bleek bovendien dat sommige bewo ners plotseling een beter beeld kregen. Het gemeentebestuur nam de proef op de som en liet tijdelijk een antenne op de Ripse brandweergarage aan de zuidkant van de Oud Adese laan plaatsen. De antenne werd verbonden met het tele visietoestel van een van de be woners van de Oud Adeselaan. Direct daarna was het bewijs geleverd dat de oorzaak van alle televisie-ellende gezocht moest worden in de stand van de woningen ten opzichte van de bomen; de ontvangst van Nederland-2 werd, na aanslui ting op de antenne van de brandweergarage namelijk plotseling veel beter. Kappen De oewoners dienden vervol gens een verzoek in om de 25 jaar oude populieren aan de Oud Adeselaan te laten kap pen en er jonge populieren voor in de plaats te zetten. Dit verzoek werd echter niet ge honoreerd, omdat de resteren de populieren (op één na) nog vijf a zeven jaar mee kunnen. Het gemeentebestuur wees de bewoners op de mogelijkheid van aansluiting op het kabel net. Volgens directeur A. Peters- van de dienst Openbare wer ken kunnen hoge bomen voor al bij nat weer de beeldont vangst nadelig beïnvloeden door weerkaatsing. In het ver leden zou ook de bomenrij langs de Populierenstraat in Roelofarendsveen problemen gegeven hebben. Een van de bewoners van de Oud Adese laan, de heer Van der Ploeg vertelt, dat er vooral in de zo mer sprake is van een dubbel beeld. Ook komt het voor dat het beeld schuin staat. Als het waait is de televisieontvangst bij hem ronduit slecht. „Maar" zegt hij „ik zit nog goed verge leken met mijn buren". Bij droog en windstil weer is de ontvangst regelmatig, maar als het waait gaat het beeld heen en weer en valt het sig naal vaak op zwart/wit of zelfs helemaal weg. Een hoge re antenne op zijn huis is niet mogelijk gebleken, want dan zou het gevaarte een hoogte van meer dan zes meter moe ten hebben. Een centrale an tenne of aansluiting op het ka belnet vinden vele Rippers te duur. PLAN B EN W: De haven van Rijnsaterwoude. RIJNSATERWOUDE B en W van Rijnsaterwoude stellen voor de de liggelden van de haven met twintig procent te verlagen. Het college komt met dit plan omdat de particu liere ligplaatsverhuurders de huren de laatste tijd sterk heb ben verlaagd. De gemeente krijgt met de verlaging 8400 gulden per jaar minder in kas. De rooskleurige financiële si tuatie van de gemeente, een positief saldo van ruim een ton volgend jaar, maakt het moge lijk de tarieven omlaag te brengen. De voorstellen staan in de Beleidsnota 1983. Uitgangspunt voor de gemeen te is altijd geweest, dat voor de eigen inwoners lage tarieven moeten gelden. „De haven moet voor een zo groot moge lijk deel van de bevolking be schikbaar zijn", aldus het col lege. De gemeente rekende dan ook stukken minder lig geld dan de commerciële ha venexploitanten. Nu is de situ atie dus omgekeerd. In de commissie Sport en Recreatie komt binnenkort het verla- gingsvoorstel aan de orde. Zelfs met verminderde inkom sten, heeft het college nog plannen voor verbetering van de haven. Zo moet er een toi letvoorziening komen. Een eerder bedachte combinatie van toilet en kantine van de watersportvereniging gaat niet door, omdat de vereniging geen geld heeft voor een club huis. De ANWB drong onlangs aan op het plaatsen van een toilet. De aanleg van deze sa nitaire voorziening kost veer tig mille. De jaarlijkse lasten komen op negenduizend gul den. Een gedeelte van het te kort wordt weggewerkt door een gemeentelijk fonds op te heffen. Hierdoor komt vier duizend gulden vrij. Verder is het college bezig met plannen voor een surfplan- kenrek. Hiervoor bestaat veel belangstelling. Ook wordt er nog steeds gedacht aan de aan leg van vissteigers in de haven voor de zwemmers. Kerkeveiling Vrijdag wordt de traditionele kerkveiling in de Kaag van de parochie H. Johannes Evangelist in „de Hane- poel" in het buurtschap Huigsloot gehouden. De vei ling begint oni kwart voor acht. Op deze avond is een ieder hartelijk welkom. In de catalogus van het actie ve veilingcomité staan weer ruim 300 nummers, w.o. bloembollen, aardappelen, fruit, gebak, vleeswaren en vlees, w.o. rollades, boerekazen, paling, etentjes voor twee 'personen, maar ook huishoudelijke artikelen en gereedschappen. Als extra attractie is er voor iedere bezoeker een gratis lot, waarvoor aan het eind van de avond trekking plaatsvind. De Fuik Sociëteit De Fuik, onderdeel van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, organiseert voor jongeren vanaf 16 jaar vrijdagavond een „open soos". Aanvang negen uur, entree gratis. Op woensdag 17 november wordt de film Closé Encounters of the Third Kind gedraaid. Aanvang half negen, entree f3 voor ledenƒ5 voor niet-leden. Alle activiteiten worden gehouden in gebouw Taberna aan de Julianalaan 1 in C K&O De volksuniversiteit K&O Leiderdorp organiseert in samenwerking met de dierenarts G. Roest nogmaals de cursus dierenverzorging. De cursus omvat drie avonden op de woensdagen 10, 17 en 24 november. Plaats van handeling is het gebouw Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat in Leiderdorp. De kosten be dragen f22,50 totaal. Aan bod komen zaken als gezond heid en ziekte, voeding, verzorging en gedrag. Opgeven bij K&O, Splinterlaan 91. tel. 411732. Kees Ouwejan Het folkduo Kees Ouwejan en Peer van der Burgh treedt donderdagavond op in De Lindehoeve in Voorschoten. Op het programma staan Ierse en Britse kroeg- en zeemanslie deren, traditionele balladen en Nederlandstalige eigentijdse cabareteske liederen. Kees Ouwejan speelt gitaar en zingt, Peer van der Burgh hanteert viool, mandoline en accorde on. Aanvang half tien, entree gratis. Herdenking Zoals ieder jaar zullen ook dit jaar op Wapenstil standsdag (11 november) door het Oorloggravencomité Oegstgeest de doden worden herdacht. Morgenochtend bloemen gelegd op de graven van hen die in de oorlogs jaren in de omgeving van Oegstgeest voor de vrijheid zijn gevallen en ter aarde besteld op de begraafplaats bij de Groene- of Willibrordkerk. Hei betreft de graven van 17 geallieerde en 2 Nederlandse militairen en en kele verzetsmensen. Na de bloemlegging wordt bij de graven een korte herdenkingsplechtigheid gehouden. Belangstellenden wordt verzocht uiterlijk om 11.00 uur aanwezig te zijn. Vrije Academie De cursisten van de Vrije Academie Dever in Sassenheim exposeren hun werk tot 6 december in de Openbare Biblio theek aan de Kerklaan. De expositie (olieverf, tekeningen, aquarellen en keramiek) wordt vrijdag geopend door R. B. van wa veren, voorzitter van de Raad van Nederlandse Bloembollenondernemers. De expositie is maandag en vrij dag geoepnd van twee tot vijf en van zeven tot negen uur, woensdag van tien tot twaalf en twee tot vijf uur en don derdag van twaalf tot vijf uur. Ballet Harlekijn Dans komt zaterdag naar het Lidotheater in Noordwijk op uitnodiging van SKAN. 's Middags voert Harlekijn Dans om twee uur een speciaal pro gramma voor kinderen van 6 tot 10 jaar op. De kaarten kosten 3 gulden 30 voor SKAN-begunstigers en voor anderen vijf gulden, 's Avonds wordt vanaf half negen het dansprogramma „In moment bewogen" voor vol wassenen opgevoerd door Harlekijn Dans. Dit is een serie van vijf baletten met als unieke elementen mu ziek van Herman van Veen en het gebruik van een wa- tervloer van 9 bij 9 meter. Kaarten kosten 7 gulden 50 voor SKAN-begunstigers, CJP- en 65+-houders. Ande ren betalen tien gulden. Leerlingen van de plaatselijke balletscholen kunnen daar kaarten voor het SKAN-ta- rief kopen. PvdA De PvdA-afdeling Alkemade/Leimuiden houdt morgen avond om 20.00 uur haar openbare jaarvergadering in café „De Haven" aan de Noordkade te Roelofarendsveen. De agenda vermeldt onder andere bestuursverkiezing en be- sjtreking van het werkplan voor 1983. als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam- AdresI Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - g$en postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4