ychijn bedriegt in Kuip Vjax goodwill armer miixa 11 PSV heeft veel moeite met NEC Rijvers zet confrontatie met Vilé voort MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 PAGINA 9 kbeenbreuk pporter Den Haag ILO Bij de wedstrijd VVV-FC Den Haag. die zaterdagavond in de divisie onder meer :woond door 40 man ex- K>litie, raakte een Haag- *ipporter bij een vecht- j met een aanhanger FC VVV gewond. Met gebroken jukbeen werd iaar een ziekenhuis ge- ht. Een andere Haagse orter werd wegens het en van een verboden tn vóór de wedstrijd op ein naar huis gezet. Mexico wil WK voetbal MEXICO STAD De aanstaande Mexicaanse president Miguel de la Madrid wil het wereld kampioenschap voetbal in 1986 in huis halen. De president van de FIFA, de Braziliaan Havelange, heeft dit za terdag laten weten. De definitieve keuze van de lokatie van het vol gende wereldkampioen schap wordt genomen op een FIFA-vergade ring in mei. Columbia zegde onlangs als orga nisator af. FC Den Haag praat met ADO over samenwerken DEN HAAG FC Den Haag zal binnenkort het bestuur van ADO uitnodigen voor een oriënterend gesprek over mogelijkheden tot een samenwerkingsverband. FC Den Haag is sinds 1977 gescheiden van ADO, dat slechts de verplichting heeft één bestuurslid aan de be taald-voetbalorganisatie te leveren. Nu de samenwerkingsovereenkomst met de Haagse Voetbal Bond niet kon doorgaan, om dat een grote meerderheid van de clubs daar mee niet akkoord ging, zoekt FC Den Haag an dere mogelijkheden tot het creëren van een achterban. Geruchten, dat al gesprekken plaats hebben gehad of nog plaats zullen heb ben (met name HDV en Celeritas werden ge noemd), sprak voorzitter Pieter den Duik van FC Den Haag tegen. Zaalvoetbal wil naar weekeinde ZEIST Het zaalvoetbal wü met ingang van het nieuwe seizoen ook wedsirijden spe len op zaterdag en zondag. Het landelijk zaalvoetbal-overleg van de KNVB heeft dat zaterdag vastgesteld tijdens de algemene ver gadering in Zeist en zal met dit voorstel tij dens de voorjaarsvergadering van de ama teursectie op de proppen komen. Secretaris Van der Zeeuw van de zaalvoetbalcommissie verwacht wel enkele problemen bij het in dienen van het voorstel. „We komen in bot sing met de belangen van het veldvoetbal", zegt hij. Van Delden, de afgevaardigde van de afdeling 's-Gravenhage, heeft tijdens de Haagse zaalvoetbalvergadering al gemerkt dat de clubs niet achter het voorstel zijn. „Niet één club", zegt hij. „Vooral in verband met het veldvoetbal. Bovendien zijn veel zaalscheidsrechters ook op het veld actief". Aruba lid van korfbalfederatie ARNHEM Aruba en Frank rijk zijn zaterdag op de jaarver gadering van de Internationale Korfbal Federatie (IKF) op Pa pendal aangenomen als lid. Dat brengt het totale aantal aange sloten nationale korfbalorgani saties op dertien. Beide landen zullen in 1984 ook deelnemen aan het toernooi om het wereld kampioenschap. Dat wordt ge houden in het kader van het 50-jarig bestaan van de IKF in 1983. De wereldtitelstrijd, voor de eerste keer georganiseerd door Nederland in 1978, wordt in West-Duitsland of Belgie af gewerkt. TERDAM De winning van Feye- d op Fortuna Sittard doet een redelijk en in ieder geval svol en aanvallend /aardig Feyenoord -jnderstellen, maar de bedriegt. Feye- d gebruikte zijn sur- aan kwaliteit en zijn tdurende overwicht lijk alleen in het laat- cwartier van de wed- door een voortdurende pressie, konden van de ene minuut op de andere niet meer de kracht opbrengen de kwantftatief sterke en kwalitatief aan vaardbare verdedigingslijn ge sloten t'e houden. Jeliazkov, weer eens een voetballer in schuifeltempo en Houtman, soepel en beweeglijk als een tinnen soldaatje, profiteerden. Houtman zelfs twee keer en dat bewijst meer dan iets an ders de val in de absolute diepte van Fortunas verdedi- ging .Moeizaam", noemde Ab Fafié de zaakwaarnemer van Hans Kraay Feyenoords' overwin ning. Het getuigde van reali teitszin. zoals ook zijn conclu sie dat het erg moeilijk voet ballen is tegén een elftal dat feitelijk alleen maar verdedigt. V-an de lijstaanvoerder uit de nationale competitie mag ech ter worden verwacht dat ook een achteruit spelend elftal in moeilijkheden kan worden ge bracht. Dat gebeurde pas na de rust, nadat Fafié zijn pupillen op hun verplichtingen had ge wezen. Feyenoord wilde toen wel werken en metselde de Limburgers in hun eigen muur in. Door voornamelijk Nico Hanssen, de uitblinkende doelman en René Maessen, de sterke rechtsachter bleven de Rotterdamse inspanningen vergeefs. Feyenoord zakte weer terug tot het pas-op-de- -plaats-voetbal dat zijn intrede had gedaan na de goede ope ningstreffer van Michel Valke Alleen daardoor kon Fortuna terugkomen via Zuidersma. Gecombineerd In de tweede helft groeide bij Frans Körver, de trainer van Fortuna Sittard, de idee dat een gelijkspel haalbaar zou zijn. Een gecombineerde fout bij het wegwerken van Maes sen en Suvrijn vernietigde zijn illusie. „De nederlaag moet volledig op ons eigen conto worden geschreven, maar het blijft voor mij onbegrijpelijk dat je 85 minuten meekunt en in vijf minuten volledig zoek wordt gespeeld. Zo iets is ons ook bij PSV overkomen. Door dat je geen lucht krijgt, wordt de geestelijke druk voor de jongere spelers te groot. Om dat te voorkomen zou je zelf moeten kunnen aanvallen, maar daarvoor heb ik Smeets en Ruys nodig. Smeets is ech ter geblesseerd en Ruys heeft een schorsing voor vier wed strijden. Ik zal dus ten minste vier weken met maar twee spitsen kunnen spelen. Dat is niet alleen vervelend voor mij en Fortuna Sittard, maar ook voor het publiek en voor het voetbal". Het Rotterdamse publiek ging overigens niet morrend weg nadat het zijn Feyenoord hal verwege striemend fluitend op zijn weg naar de kleedkamer had begeleid. Een uur later was de overwinning echter binnen en de koppositie be houden en dat was voor de 17.745 kijkers het enige dat telde. Feyenoord-Fortuna Sittard 4-1 (1-1): 12. Valke 1-0, 42. Zuidersma 1-1, 74 Jeliazkov 2-1. 75. Houtman 3-1, 82. Houtman 4-1 Scheidsrechter Geurds; toeschouwers: 17.800. Feyenoord: Hiele; Troost (Hoekstra), Stafleu. Van Hanegem, Wijnstekers; Nielsen, Jeliazkov, Valke; Gullit, Houtman. Vermeulen (Been). Fortuna Sittard: Hanssen; Maessen (Van Well), Mitrovic, Van den Berg, Koevermans. Schrijnemakers; Su vrijn, Dekker. Bux; Zuidersma, Au- fjmm w 0Z.S -> - v ii',-"v::C>4 ;:'v I - '-ft - ,4 - Andrej Jeliazkov zet Feyenoord met een schuiver op een voorsprong van 2-1 tegen Fortuna Sittard. Doelman Hanssen van de Limburgers is kansloos. HET heeft er alle schijn van dat bondscoach Kees Rijvers de kont tegen de krib beeft gegooid. Zoals bekend mocht Rij vers vorige week niet naar Italië om Jan Peters te bekijken Eind vorige week maakte Rijvers zijn selectie voor de inter land tegen Frankrijk van komende woensdag bekend En daarin ontbreekt Peters, die naar verluidt in zeer goede vorm verkeert. „Er is eerst behoefte aan een goed gesprek tussen Peters en mij", liet Rijvers in een commentaar weten Daarmee met zo veel woorden te kennen gevend dat hij die trip naar Genua van onmisbaar belang vond en daarom zon der Peters in actie te hebben gezien de oud-speler van AZ '67 niet in zijn elftalgroep haalt Merkwaardig is dat wel, want Peters is niet alleen goed in vorm, de spelverdeler behoefde bovendien afgelopen weekeinde niet in actie te komen vanwege een schorsing Rijvers had dus kunnen beschikken over een topfitte mid denvelder. Maar Rijvers, die Peters overigens in eigen land veelvuldig aan het werk heeft gezien en hem ook zonder laatste wapenschouw best in zijn spelersgroep had kunnen opnemen, wil de confrontatie met Eric Vilé kennelijk nog even voortzetten. In zijn selectie, die overigens ondanks al lerlei anders gerichte uitlatingen toch weer het karakter heeft aangenomen van'de ooit door hem zo verguisde dui ventil, ontbreekt namelijk een spelbepalende figuur. HET lijkt niet zo'n gewaagde voorspelling te zeggen dat de grillige bondscoach bij een échec komende woensdag tegen de Fransen daarop uitgebreid zal wijzen. Om daar nog eens mee te onderstrepen dat het van eminent belang is dat hij zelf kan bepalen wie en waar hij (be)kijkt. Het is evenmin riskant te stellen dat het Nederlands elftal tegen de technisch zo vaardige Fransen juist een type-Peters zeer goed zou kun nen gebruiken. De wegen van deze bondscoach zijn onna volgbaar. Nu eens laat hij weer een flink aantal routiniers opdraven, dan weer stelt hij een veredeld Jong Oranje sa men. Nu eens laat hij Tahamata keihard vallen om hem ver volgens weer bij zijn groep te halen. Zo lang de prestaties optimaal zijn en zijn teams zijn gebaseerd op de vorm van de dag is er iets voor zo'n aanpak te zeggen. Als echter die re sultaten grotendeels uitblijven roept de coach met zo'n beleid slechts vragen op. En voorlopig meer dan er zijn te beant woordend DaT gebeurt overigens op dit moment ook rond het olym pisch voetbaltoernooi. Het Internationaal Olympisch Comité heeft zich nog niet officieel uitgesproken over de formule die de aangesloten landen moeten toepassen bij de samenstelling van hun teams, die zich moeten gaan kwalificeren voor de Spelen. De verwarring is daardoor groot. Een aantal landen heeft besloten om profs te laten spelen (West-Duitsland) en andere (Nederland) om pure amateurs op te stellen. In april gaat het IOC over deze problematiek praten en een definitief standpunt bepalen. Rijkelijk laat, want vóór die tijd dient al een aantal kwalifikatieduels te worden afgewerkt. De KNVB houdt zich (voorlopig) aan de Olympische letter, zet dus ama teurs in, maar loopt daarmee de kans opnieuw de plank mis te slaan. Het ware beter om het voorbeeld van de Duitsers te volgen, hoe onplezierig dat ook voor het amateurvoetbal is. Ook hier geldt dat je niet roomser behoeft te zijn dan de Paus. BURG Het spran- ïide Ajax bestaat al- is in uitwedstrijden meer. Zeer plichtma- verd Willem II giste- Iin Tilburg naar een rlaag van 3-0 ge- d. „We spelen niet ist negatief", zei trai- \ad de Mos, „Willem aakte het ons in de »uw erg moeilijk. We >en gewoon niemand lan de goede trap kan ff was er opnieuw niet bij t Amsterdamse team. Dat It natuurlijk aanzienlijk, B toch zou de landskampi- Bvel meer moeten kunnen ■vat gistermiddag werd ge- Bnteerd. Ajax speelde ui- behoudend en er was 2g druk op het doel van tover verdedigend Willem et iets meer durf en inzet Ij de Amsterdammers een •l hogere score heel eenvou- lunnen bereiken Het Til- burgse centrale duo Krijg- t/Huybregts werd al bevangen door angst als de falende Kieft aanzette voor een sprintje. Heel indirect veroorzaakte' de Europese topscorer daarmee het eerste doelpunt. De pani sche Krijgh trapte vanaf zijn middenlijn over zijn eigen doellijn toen Kieft naderde Uit de hoekschop legde Va nenburg de bal klaar voor Mo lenaar, die hard raak schoot. Willem II is mede door de laf fe instelling van Ajax daarna niet eens kansloos geweest. Met name de bij het Willem II teruggekeerde Toine van Mierlo kreeg nog voor rust een goede kans op de gelijkmaker. Rijkaard legde de doorgebro ken spits ten koste van een gele kaart net buiten het zes tienmetergebied neer. Snel gelopen Na de pauze was de strijd snel gelopen Willem II stormde te vergeefs. Jan Mölby schoot één keer. trof daarbij de paal en Vanenburg mikte in de herkansing raak. Hoewel de Tilburgers, die nu ras de laat ste plaats van de ranglijst na deren, dapper bleven vechten, was tegen een Ajax dat ten koste van alles de nul wilde handhaven geen eer te beha len. Frank Rijkaard maakte er voor de statistieken nog 0-3 van in een wedstrijd die Ajax twee punten rijker maakte maar heel veel goodwill ar- aard (0-3). Scheidsrechter Manuel; toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Rijkaard (Ajax) en Gozems (Willem II). Willem II: Verkerk; Braam. Krijgh, Huybregts, Bijnen; Van der Veen, Soffers (Bastiaansen). Hoyer (Don ders); Gozems, Nelemans, Van Mier- Ajax. Schrijvers; Van Veen, Ophof, Boeve, Rijkaard, Lerby, Olsen, Va nenburg; Molenaar (Van Basten), Kieft, Mölby (Silooy). NIJMEGEN Het heeft PSV zaterdagavond heel wat moeite gekost het taaie NEC van zich af te schudden in het Goffert- -stadion. De Nijmegenaren konden lange tijd gelijke tred houden met de gas ten. Pas ver in de tweede helft slaagde de ploeg van Thijs Libregts er via top scorer Jurrie Koolhof in een voorsprong van 2-1 te bewerkstelligen, om uit eindelijk vijf minuten voor het einde de wed strijd definitief te beslis sen via een bekeken doel punt van René van de Kerkhof: 1-3. PSV stuitte op een uiterst ge motiveerd NEC. De Nijmeegse ploeg was er alles aan gelegen het ongeslagen thuisrecord van dit seizoen vast te houden. In de tiende minuut werd NEC toch beloond voor het energieke spel in de beginfase. Aalbers stond plotseling moe derziel alleen voor Doesburg na een doorkopbal van Van Zinnen: 1-0. NEC hield vooralsnog het ini tiatief. De wedstrijd kreeg pas een andere wending toen Brandts in de 27e minuut uit een vrije trap, die door de Nij meegse muur zodanig van richting werd veranderd dat doelman Schellekens op het verkeerde been stond, tegen- scoorde: 1-1. NEC was aange slagen en PSV kreeg een aan tal mogelijkheden op rij om nog voor de rust de score op te voeren, maar met name Kool hof en Lokhoff faalden. Na de wisseling leek de thuis club lange tijd overeind te blij ven. NEC deelde zelfs enkele plaagstootjes uit. maar toen Koolhof na een dieptepass van Brandts doelman Schellekens voor de tweede keer passeer de. was het duidelijk dat de buit voor PSV binnen was. René van de Kerkhof breidde de score zelfs nog uit tot 3-1. NEC - PSV 1-3 (1-1): 10. Aalbers 1-0, 27. Brandts 1-1, 73 Koolhof 1-2, 85 R.v.d. Kerkhof 1-3. Scheidsrechter Thomas, toeschouwers: 6500. NEC Schellekens. Willemse. Mulde- rij. Wijnberg. Selbach, Aalbers. Won ders. Vlevermans (De Groot). Heis per. Van Zinnen. Jansen (Grim) PSV Doesburg; Van Aerle (Lands bergen). Stevens. Brandts. Wildschut Huh. Poortvliet. Lokhoff: R v d Kerkhof, Koolhof. Thoresen

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9