Noordwijkse belastingen gaan flink omhoog REGIOMOURINAA REGI0(J0UR)NAA LIONSBAL ZONDER PIA BECK HUISVESTING GEMEENTELIJKE DIENSTEN ZORGELIJK Bazar't Trefpunt geslaagd Minder subsidie voor Woubrugse verenigingen Tentoonstelling Postduiven vereniging werd druk bezocht Eerste paal voor uitbreiding van Spant in Leimuid< LEIDEN/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 PA( Lof voor The Sweetwood Dixie Stompers ZOETERWOUDE Hoewel de Zoeterwoudse formatie „The Sweetwood Dixie Stompers" in de finale van het oude stijl jazz- concours als vierde en laatste zou eindigen heeft de muzi kale equipe toch een goede indruk achtergelaten. De eerste prijs van het door de Haagse Jazzclub georganiseerde concours was voor de Kuch-band uit Den Haag. De jury, had lovende woorden voor de jeugdige formatie uit Zoeterwoude. Jury-voorzitter Van Breda: „Het is een fris orkest dat in onze ogen nog wat ervaring mist, maar zeer zeker goede toekomstmogelijkheden heeft. The Sweetwood Dixie Stompers spelen leuke arrangementen en hebben aardige muzikale idee ën". De lovende kritiek nam echter niet weg dat de andere drie finalisten voor de Zoeterwoudse formatie zouden eindigen. Ach ter de Haagse Kuchband was de tweede prijs voor de Solid State Jazzband uit Haarlem terwijl de Never Mind Jazzband uit Eind hoven beslag legde op de derde prijs. 750ste wedstrijd HAZERSWOUDE Koos van der Meer speel de zaterdagmiddag zijn zevenhonderdvijftigste voetbalwedstrijd bij de Sportvereniging Bernar- dus te Hazerswoude-Rijndiik. De Hazerswoudse poelier, die sedert de oprichting van Bernardus in 1947 lid is, werd voor de competitiewedstrijd tussen „zijn" Bernardus 2, de veteranenforma- tie, en LSVV'70 6 in de bloemen gezet. Bemardusaanvoerder Leo Borst huldigde Koos en zijn echtgenote namens de spelers met bloe men. De voetballers van de Leidse Studenten Sport Vereniging lieten zich evenmin onbe tuigd wat een bloemenhulde aangaat. De aftrap voor de wedstrijd Bernardus 2-LSVV70 6, door Koos van der Meer en de zijnen met 12 verlo ren, werd verricht door Koos' echtgenote Ria in combinatie met Jan Borst senior, de man die de jubilaris niet alleen als jeugd-, maar ook als ve teraanspeler coachte. Veel bekeuringen bij verkeerscontrole ZOETERWOUDE Bij de grootscheepse verkeerscontrole in de nacht van vrijdag op za terdag hebben 79 automobilis ten een bekeuring gekregen. In totaal werden tijdens de zes uur durende algehele controle 129 auto's gecontroleerd. Aan de actie werkten vijftig poli tiemensen van de verkeersgroep Den Haag en de groep Hazerswou- de mee. De controle gebeurde op de Hoge Rijndijk. Er werden onder meer 19 bonnen uitgedeeld wegens fouten bij de verlichting en 15 voor technische gebreken, zoals slechte remmen en banden. Verder werden bekeuringen uitgedeeld wegens foutieve of ontbrekende kentekenbewijzen, verlopen rijbe wijzen, de aanwezigheid van een meertonige hoorn, het niet dragen van de veiligheidsgordel en drie bestuurders kregen een rijverbod wegens alcoholgebruik. Tot slot werden drie in zeer slechte staat verkerende auto's uit het verkeer gehaald en werd een illegale bui tenlander overgedragen aan de vreemdelingendienst van de poli tie in Utrecht. De man wordt uit gewezen. NOORDWIJK Noord- wijk heeft voor 1983 een sluitende begroting met een post onvoorzien van bijna één miljoen gulden. Dat lijkt florissant, maar toch kan er niet gespro ken worden van een roos kleurige financiële positie, zo blijkt uit een toelich ting op de begroting. Uit de pot van het overschot moet namelijk zes ton worden gehaald om bestaand beleid te financieren, zodat voor nieuw beleid iets meer dan 372.000.- beschikbaar blijft Van dit bedrag moet nog eens 135.000.- worden uitgegeven om de lasten van het kapitaal- suitgavenplan 1983 te betalen, zodat in werkelijkheid slechts 237.470.- resteert. In de Nota van Aanbieding, geven burge meester en wethouders een opsomming van een aantal za ken, die tot dit resultaat heb ben geleid. Zo heeft men reke ning gehouden met een verho ging van de belastingen met 8,5 procent, er komt een afval stoffenheffing en de tarieven voor bewezen diensten (retri buties) van de gemeente zullen met 4 procent worden ver hoogd. Een en ander levert een meeropbrengst op van bij na 500.000.-. De heffing op het aanbieden van afvalstoffen komt in de plaats van de reini gingsrechten. De burger gaat echter wel meer betalen. Een toelichting op de cijfers geeft een somber beeld van de ontwikkelingen met het rijk als de boosdoener. Door tus sentijdse ombuigingen via het Gemeentefonds zijn verschei dene gemeenten in de knel ge komen, constateert het Noord wijkse college. Ook van de nieuwe nog niet ingevoerde fi nanciële verhoudingswet ver wacht het college weinig goeds. Ondanks deze trieste geluiden, stellen B en W vast, dat Noordwijk net niet behoort tot de gemeenten, die er door de nieuwe wet extreem op achteruit gaan. In de cijfers uitgedrukt bedraagt het nadeel voor de badplaats een bedrag van anderhalf miljoen gulden, te spreiden over tien jaar. In nota wordt nauwelijks inge gaan op een aantal hete hang ijzers in het politieke bedrijf. Om een paar voorbeelden te noemen: de openbaarheid van het bestuur en het toerisme. Er wordt een gereglementeerd voorlichtingsbeleid in het vooruitzicht gesteld. Wat het toerisme betreft met het aan halen van het reeds bekende feit volstaan, dat er gewerkt wordt aan het samenstellen van een raadscommissie voor het toerisme. Het vreemdelin genverkeer, de parkeerproble- matiek in het winkelgebied van de badplaats, de strandex- Eloitatie en dergelijke zaken lijven in de nota geheel bui ten beschouwing. Een van de punten waarover burgemeester en wethouders min of meer uitgebreid hun visie geven is de huisvesting van de verschillende gemeen telijke diensten. Over de raad- hu isbouw is het college somber gestemd. Intussen is er na de vorige nota van uitbreiding wel het een en ander gewij zigd. De gemeente heeft twee aan het raadhuis grenzende panden kunnen kopen (de slij terij ,,'t Raedhuys" en het kan toor van de Bondsspaarbank), zodat plaatselijk een uitbrei ding van het raadhuis moge lijk is. Verder heeft de eige naar van het voormalige dok tershuis Voorstraat 85 aan de gemeente per 1 augustus a.s. de huur opgezegd. In dit zoge naamde Kruyt-huis heeft de afdeling welzijnszorg haar kantoren. Voor de circa dertig dames en heren die daar wer ken zal dus binnen afzienbare tijd een ander onderdak moe ten worden gevonden. Het col lege van burgemeester en wet houders gaat de mogelijkheid bekijken om op korte termijn te komen tot een nieuwbouw in fasen, teneinde de directe huisvestingsnoden te kunnen lenigen. Voor de brandweer en de poli tie ziin er minder hoopvolle geluiden. B. en W. releveren in de nota de uitspraak van de gemeenteraad in de juni-ver- gadering dat een nieuwe be huizing van de brandweer dui delijk in de aandacht dient te blijven. De huidige garage staat op het meest ongeschikte punt dat te bedenken is, pal te genover de uitgang van een groot scholencomplex, in een straat, die in het verkeersplan is aangewezen als langzaam- verkeerroute en daartoe is in gericht. Volgens de nota voldoet het politiebureau niet aan alle ei sen voor een goed functione ren van het politie-apparaat. Dat het politiebureau na de uitbreiding in het begin van de jaren zeventig gebreken vertoont, is reeds lang bekend. Arrestanten kunnen in de cel len meeluisteren naar de ge sprekken, die in de aangren zende kantoorruimten worden gevoerd. Om niet te worden afgeluisterd, dient men eerst de kasten te sluiten. Veel kans op verbetering is er voorlopig niet Het college beraadt zich reeds van 1980 af over de ver vulling van de aangedragen wensen van de politie. De bazar die op vrijdag en zaterdag in 't Trefpunt in Warmond werd georganiseerd is veel succesvoller verlopen dan de organisatoren aanvankelijk verwachtten. Bij het uitstallen van de ingezamelde tweedehands spullen bleek dat meer mensen wat langer met hun huisraad willen doen. Er waren wat minder waardevolle spullen en daarom waren de verwachtingen aan het begin van de bazar niet al te hoog gespannen. In de veronderstelling dat ook de bezoekers aan de bazar wat zuiniger zouden zijn dacht, men dat er een veel lager eindbedrag dan vorig jaar genoteerd zou moeten worden voor de Hervormde Kerk. Dat bleek erg mee te vallen: vorig jaar wat het batig saldo bijna 15.000.- en nu kon ruim 13.000.- ten goede komen aan de kerk. Wel iets minder dus maar zeker niet teleurstellend te noemen. De sfeer op de bazar was daarentegen veel gezelliger dan vorig jaar. Met name op de kaas- en wijna vond waar enkele antieke voorwerpen werden verkocht en het rad van avontuur lustig draaide, was de stemming uitstekend. WOUBRUGGE De subsidie aan de Woubrug se verenigingen wordt voor volgend jaar bevro ren op het prijspeil van 1982. Dit omdat de ge meente minder geld be schikbaar heeft voor de verenigingen. Dit bleek in een vergadering van de commissie financiën. De commissie hield zich bezig met de subsidies aan de plaat selijke verenigingen. Uiteinde lijk werd besloten in totaal 76 mille uit te geven. In de begro ting '82 van Woubrugge is voor 66 duizend gulden subsi dies opgenomen. Dit bleek niet voldoende. De verenigingen vroegen op basis van de gel dende subsidiebepalingen tien duizend gulden meer aan. Daarom vroeg het college van B en W aan de commissie een aanvullend bedrag. Hoewel de commissieleden vóór stemden, ging dat toch niet van harte. Het gemeentelijk aandeel in de subsidies voor de plaatselij ke verenigingen wordt steeds groter. Dit, omdat de rijksbij drage steeds minder wordt. Voor volgend jaar is die met 5,5 procent verlaagd. In de z.g. „Hussonshoek" in Woubrugge worden de straat en de trottoirbanden regelma tig uit verband gereden door de grote vrachtauto's, die de toelevering verzorgen van het Sparbedrijf. Gemeentewerken wil de toestand definitief ver beteren door verbreding vna de toegang. De commissie fi nanciën adviseerde daartoe een krediet van veertiendui zend gulden beschikbaar te stellen. Ook de Sparorganisatie levert een financiële bijdrage. De rioleringswerken in Wou brugge vinden ook weer door gang. Met betrekking tot de riolering rond bejaardenhuis „Woudsoord" en de riolering van de woningen aan het We teringpad werd besloten, dat van de aanwonenden geen bij drage in de aanleg zal worden gevraagd. ROELOFARENDSVEEN De „Viertallenshow" die Postduivenvereniging „De Witkop" het afgelo pen weekend in bar ,,'t Veen" hield, werd een Rijnlands Lyceum Sassenheim viert jubileum Veel deelnemers aan Cross Country SASSENHEIM De Nationa le Cross Country voor school teams, werd dit jaar georgani seerd door het jubilerend Rijn lands Lyceum Sassenheim en vond zaterdag plaats in de Noordwijkse duinen, achter het Leeuwenhorst College. Hier werd in vier groepen aan wedstrijdlopen gedaan, door 49 teams van 21 scholen uit ons land, met in totaal 291 jongens en meisges. Het vrij zware parcours in de duinen was voor jongens tot 16 jaar 3 km; voor meisjes in de zelfde leeftijdsgroep 1800 me ter; voor jongens tot 20 jaar 3600 meter en voor meisges vanaf 16 jaar 3 km. De prijs uitreiking vond plaats in de aula van het jubilerend ly ceum te Sassenheim. Bij de groep jongens tot 16 jaar was net team van Mavo-Noord uit A'dam eerste met 42 min. 35 sec. Bij de groep meisjes tot 16 jaar was het team van het Rijnlands Lyceum Sassenheim I eerste met 28 min. 33 sec. Bij de groep jongens tot 20 jaar was het team van de Scholen gemeenschap Genderdal uit De start van de cross country. Eindhoven eerste met 49 min. 53 sec. en bij de meisjes van 16 jaar en ouder was dit het team van de Scholengemeenschap Genderdal uit Eindhoven met 55 min. 0 sec. De Cross Country maakte deel van de jubileumviering van het Rijnlands Lyceum. Gister morgen was er een koffiecon cert verzorgd door oud-leerlin gen, leerlingen en leraren. Ge opend werd me' -en wals van Chopin op de p.mo. Bij het concert waren zeker 200 be zoekers. 's Middags werd een schaaksimultaan gehouden, waaraan door leraren en leer lingen van de drie Rijnlandse lycea werd deelgenomen, die de strijd aanbonden tegen de topschaker, Hans Bouwmees ter. Hij nam de plaats in plaats van Jan Hein Donner, die was verhinderd. De enige winnaar was de 13-jarige Paul Olden burg uit Wassenaar. Verder waren er 6 remisespelers, on der wie één van de vier jong ste deelnemers, de 12-jarige Robert van Doom uit Sassen heim. De eindstand was Was senaar (11 deelnemers), 2.5 punt; Oegstgeest (12 deelne mers) 1.5 punt en Sassenheim (14 deelnemers) 1 punt. succesvolle, drukke en ge zellige gebeurtenis. Niet minder dan 260 duiven waren door ruim vijftig duivenmelkers ingezon den. Op deze „Viertallen- show" werden groepjes bestaande uit een oude en een jonge doffer alsmede een oude en een jonge duivin gezamenlijk beoor deeld door keurmeester Passchier uit Noordwijk. Naast deelnemers van Vere niging „De Witkop" waren ook melkers van andere ver enigingen op deze „Viertal lenshow" van de partij. Winnaars in de categorie „le den van De Witkop' werden: 1. J. van Klink, Roelofa- rendsveen, 2. Combinatie Loos uit Roelofarendsveen, 3. Combinatie Hegra uit Oude Wetering, 4. J. Snelle- man uit Rijpwetering en 5. G. van der Poel uit Rijpwete ring. In de categorie niet-leden luidde de uitslag: 1. J. van Seggelen, Oud Ade, 2. K. Eb bing, Nieuw Vennep, 3. Combinatie Geerlings-Van der Slot, 4. Gebr. Jaap en Henk de Wit uit Koudekerk, 5. J. Mulckhuysen, Nieuw Vennep en 6. H. Turnhout uit Noordwijkerhout. Zaterdag werd er ter afwis seling een paar rondjes bingo gespeeld. De forse opbrengst hiervan is bestemd voor een nieuw onderkomen voor de vereniging. Zoals bekend be staan er plannen om Postdui venvereniging „De Witkop" en Vogelvereniging „De Dia- mantvink" gezamenlijk on der te brengen in het huidige Ranonkel-gebouw. Deze ver huisplannen zijn uiteraard alleen mogelijk indien het lukt „Ranonkel" onder te brengen in Kleuterhof Sint Anna zodra deze in de Jo- sephschool is geïntegreerd. Ook een ongebruikt deel van de Sint Josephschool zou in aanmerking kunnen komen voor huisvesting van „Ra nonkel" als „De Annahof" bestemd zou worden om er de peuterspeelzaal in onder te brengen. Handtekeningen Het actiecomité „Rioolrecht Nee!ia Sassenheh morgenavond ongeveer 3.000 handtekeningen aai houder P. Westerbeek aanbieden. Dat gebeurt on uur op het gemeentehuis. De handtekeningen zi nauwelijks vier weken verzameld om te protester, gen de invoering van deze belasting, die een gezi middeld 125 gulden per jaar gaat kosten. De wordt gesteund door de Consumentenbond, die bi heeft gestuurd aan B en W, de gemeenteraad en puteerde Staten van Zuid-Holland. Hosanna Het C.O.V. Hosanna uit Alphen en het Gewestelijk voeren het „Requiem" van Mozart en „La danst morts" van A. Honegger woensdag uit in de Advent in Alphen. Dirigent is Barend Schuurman. De toegi prijs is vijftien gulden. De kerk gaat open om half a( Fancy-fair De jaarlijkse fancy-fair van het verpleeg- en gingstehuis St Bernardus wordt woensdag weei houden. Bewoners en patiënten hebben maandei gewerkt aan praktische houten werkstukken en werken. Verder zijn er allerlei attracties, zoals eei monstra tie suikerverwerken. De fancy-fair is geof van 10.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en 19. 21.00 uur. Lezing i® De Stichting Oud Zoeterwoude houdt woensdag een Ur met dia's over de oude weg door Zoeterwoude-dorp. Eei werden aan dit onderwerp artikelen in het Stichting^ „Suetanborgh" en een tentoonstelling gewijd. Het bestü lid Jan van Gent beschikt over een schier onuitputtef hoeveelheid informatie over de weg. Daarbij kunnen Vs met eigen verhalen de spreker aanvullen. De lezing tiK gehouden in Ons Huis aan het Kosterspad 3 in Zoetenc de en begint om acht uur. L Arrangement c De VW-Noordwijk heeft voor de gasten van dit jaar en volgend jaar een inventarisatie gemaakt va1 bestaande kort-verblijfsarrangementen. De WV h c dit gedaan omdat gebleken uis dat dit soort korte kan tie steeds meer in trek komen. De gegevens verwerkt in een brochure net alle gegevens over hi s/pensions in de diverse prijsklassen en daamaas\ mogelijkheden om te fietsen, wandelen, zwemn zonnen of sauna-bezoek. Informatie en folder zijn J krijgbaar bij het kantoor aan De Grent, telefoon 0l 19321. Expositie De leerlingen van de cursus Tekenen en Schilderen het vormingscentrum De Mast in Noordwijkerhout het hun werk tentoongesteld in het sociaal-cultureel cent De Schelft aan de Maandagsewetering. De expositie d tot en met \2 december en is dagelijks te bezoeken. LEIMUIDEN Wethouder J. den Haan van Leimuiden sloeg afgelopen weekend de eerste paal voor de uitbreiding van 't Spant aan de Larikslaan 20. Aan de oorspronkelijke zaal wordt een sportzaal van ongeveer vijftien bij twintig meter gebouwd. Daarin ko men tribunes, nieuwe kleed kamers en een toneel. Het hui dige Spant was te klein gewor den voor de vele verenij die gebruik maken .vl zaal. Speciaal voor de vereniging wordt het aangebracht. De geiij neemt de exploitaitie Spant over, zodra de v wing klaar is. Het is de I ling dat de zaal volgen augustus in gebruik kar den genomen. De verbo kost in totaal 1,2 miljoe den. ALPHEN AAN DEN RIJN Door uiterst slechte weersom standigheden in Spanje rond de luchthaven Alicante kon Pia Beek zaterdagavond niet verschijnen op het lustrumbal van de Lionsclub. Enkele uren voor de aanvang van het bal bleek dat de bekende pianiste- zangeres de tocht naar Ne derland niet kon maken. Het lustrumbal van de Lionsclub had dankzij het optreden van Pia Beek een groot spektakel moeten worden. Paniek in alle gelederen van de Lions. Alle aankondigingen en reeds verkochte kaarten zouden mensen binnen de deuren brengen, die behalve voor het goede doel, zeker ook voor Pia Beek kwamen. Slechts twee uur voor aanvang slaagden de organisatoren er in een groep muzikanten uit Amsterdam te engageren. De band speelde goed, de gezellige sfeer was er, maar dit alles kon de afwezigheid van Pia Beek niét doen vergeten. De ruim 500 aanwezigen hadden het er moeilijk mee en de or ganisatoren zegden toe dat ie dereen, die weg wilde gaan de vijftien gulden toegangsgeld terug zou krijgen. Uiteindelijk gingen ongeveer 40 bezoekers naar huis van wie echter het merendeel geen prijs stelde op terugbetaling van de toegangsbewijzen. Mede hierdoor kan men zien op een toch ges avond waarbij de ne brengst voor de goede op bijna 10.000,we schat. Hierdoor kunnei jecten, als de jaarlijkse tochten voor gehandii ook komend jaar weer gang vinden en ook vooi samenwerking met de lijke Lionsclub onderh zijnde projecten is wee beschikbaar.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4