Machteloos RCL zakt naar laatste plaats Voord wijk tevreden met •emise tegen Kozakken Boys ^eer puntverlies roor aangeslagen Juick Boys Hazerswoudse Boys oppermachtig in derby met Koudekerk Zeges Katwijk, ARC en Ter Leede 5PORTTRIBUIME Nieuw - Lekkerland doeltreffender dan gehandicapt Rijnsburgse Boys LEIDSE COURANT MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 PAGINA 15 (IDERDORP - Tegen J irtploeg Vitesse Delft RCL de ernstig tanen- reputatie weer wat op- 2 tsen. Dat is er bepaald van gekomen. In een •st duel, waarin de Lei- dorpse ploeg wel erg inig deed met een, zij bescheiden, veldover- ht, nam Vitesse de 0-1 list mee naar huis. De ploeg van trainer Theo de Waard duikelde hierdoor naar de laatste plaats en zal zich ernstig moeten bezinnen over het heden daagse peil. Op deze ma nier kan immers onmoge lijk op enig succes worden gehoopt. me prestatie moest worden ge leverd om de winst te pakken. De thuisploeg werkte wel, maar schotelde Vitesse veel te weinig echte problemen voor. Een uitgespeelde combinatie was erg ver te zoeken, zelfs de ruimtescheppende passes naar de aanvalsvleugels bleven veelal uit, alles ging door het centrum. Het gevaar, dat de frontlinie zou moeten stichten. was daarmee vrijwel verdwe nen. Centrumspits Ben Heemskerk liet zich regelma tig terugzakken en kon in de aanvalsopbouw nog wat uit richten. Pierre van Gemerden en Erik van Doeselaar lieten echter nauwelijks iets zien, vrij simpel werden zij aan banden gelegd. Nu liet óók Vitesse niet zo veel zien. De slimme, technisch be kwame en nog rappe routinier Peter van der Meer zwierf over het veld en etaleerde eni ge kwaliteiten als spelmaker. De steun ontbrak vaak, al was de stevig doorgaande Wim de Jong al heel vroeg in staat Hans Steutel een enorme kans via een dieptepass te bieden. Een prima reflex van de uit komende RCL-doelman Van der Heijden stond een treffer in de weg. De thuisploeg was ook dichtbij het openingsdoel punt, toen Peter Siera een vrije trap (van nabij de corner- vlag) hard in het drukbevolkte strafschopgebied schoof. Nie mand zette echter stevig in en Delftenaar Ronald Vermeulen werkte de bal van de doellijn weg. Dezelfde Vermeulen kreeg een goede dag. Twee maal, eerst vanaf de rechter-, daarna vanaf de linkerzijlijn, gaf Peter van der Meer plotse ling een hoge 'bal voor het hok'. Vermeulen kopte eerst naast, maar was luttele minu ten later succesvol toen bewa ker Cees Ruis mistastte en hij kort langs de eerste paal stevig in kon knikken: 0-1. RCL-aanvoerder Dick van der Bijl was, ondanks de matige, variatieloze aanvalspatronen van zijn ploeg, enige malen dicht bij de bij de gelijkmaker. Maar zowel paal als lat ston den Vitesse bij. Dat deed ten slotte ook nog, met veel ver driet, Peter Siera, die na moei zaam geweerde inzetten het leer panklaar voor de voeten kreeg, voor een verlaten doel, en toen toch over de lat wist te mikken. Voor RCL was de 0-1 nederlaag zeker niet nodig, maar uiteindelijk toch terecht. LEJO BUCK Scoreverloop: 40. Vermeulen 0-1. RCL: Van der Heijden, Braat, Ruis, Haneveld. Kamminga, Siera. Boen- dermaker. Van der Bijl. Van Gemer den, Heemskerk. Van Doeselaar. IRKENDAM Noord- trainer Piet Buter ty- de de remise, behaald de uitwedstrijd tegen akken Boys, als uitste- d:„Wie bij Kozakken thuis gelijk speelt, ft zelf ook een goede ig." Het was de thuisé- >e, die zoals verwacht initiatief greep, terwijl Noordwijk de aanvalsgol ven op solide wijze ver werkte. De eindstand werd 1-1. René Hensber- gen, vorige week bij Noordwijk binnenkomend met een glaszuivere hat trick. stond in de basis en werkte naar Buter's vol doening. Het direct al fors opererende Kozakken Boys kwam niet verder dan de 16-meterlijn, waar de Werkendamse forma tie stuitte op de goed georgani seerde Noordwijkdefensie. Het was zelfs John Marijt, die na 21 minuten volledig vrijge- speeld kon uithalen en de kop loper op voorsprong kon bren gen. De bal, die keihard tegen de staander aankwam en het veld weer invloog, leverde nogal wat discussie op. Geluk kig voor Buter's brigade had de grensrechter de bal over de lijn zien gaan: 0-1. Timo Gerlof had zijn team zelfs voor rust op 0-2 kunnen brengen. Hij ontmoette, na zich met een schitterende actie in vrije positie te spelen, ech ter doelman Arie Ottevanger. Kozakkenspits Philip den Haan maakte het met name in het tweede part de gelegen heids-laatste man Andries Wendt behoorlijk moeilijk. Toch wist Wendt zijn zaken ie dere keer weer te klaren. Hal verwege dat laatste deel kwam Werkendam toch langszij. Dick Damen snelde door de Noordwijkdefensie, toen de bal uit een lage corner vrij kwam. Damen liet Dortmundt kans loos: 1-1. Merkwaardig genoeg mocht Noordwijk het intiatief van de Boys in het laatste kwartier overnemen, zodat de lijstaanvoerder geen moeite had om de gelijke stand te consolideren. Scoreverloop: 21 John Manjt 0-1, 65 Dick Damen 1-1. Noordwijk: Dortmundt. Strijk, Anton Marijt, Wendt, Sluys, John Marijt, Gerlof. Smits, Hensbergen, Bakker (Van Beveren), Bogers. TWIJK Quick Boys ft de wedstrijd tegen •ndrecht niet kunnen utten om zijn zwaar hadigde moreel op te sen. De ploeg van ner Berry Janse was de teleurstellende ïltaten van de afgelo- weken diep in het ras weggezakt. Inzet er zeker in ruime maar het geloof in in kunnen was ver te :en, wat vooral gold ir de voorhoede. Voeg bij het gegeven dat ick Boys over een gro- maar zeer kritische rterschare beschikt een schrijnend voor lid hiervan was het ge- dat Mart van der Plas [eleidde toen hij werd •isseld voor Frenk van der Kley en het is dui delijk hoe moeilijk het voor trainer en spelers is om uit het dal te geraken. Gelukkig voor de Katwij- kers bakte de Baren- d recht- voorhoede er ook niets van, zodat de stand bleef zoals hij bij aanvang was. Mart van der Plas is een goed voorbeeld van de situatie, waarin de Katwijkers zich nu bevinden. De blonde spits is geen schim meer van wat hij vroeger was. „Onder druk van buitenaf hij zou „te dik" zijn is Van der Plas aan het lijnen. Hij is hier zo fanatiek mee bezig, dat hij geen kracht meer over heeft om de hele wedstrijd te blijven gaan. Dit maakt hem onzeker en belet hem dat te doen waarvoor hij opgesteld is en dat is scoren zou Berry Janse na afloop ver klaren. Het was dan ook vol komen terecht dat Van der Plas halverwege de tweede helft vervangen werd door Frenk van der Kley, die in eerste instantie niet opgesteld was, omdat de militair de afge lopen week op bivak geweest was. De eerste de beste actie van zijn voet leverde direct gevaar op, maar hij werd al lengs eveneens het moeras in getrokken. De eerlijkheid gebiedt even wel te vermelden, dat de Ba- rendrecht-verdediging, met aan het hoofd de sterke Bas Hokke, zatermiddag een zeer sterke wedstrijd speelde. Het zelfde kan gezegd worden van de Quick Boys-verdediging, waarin vooral Freek Rienks een hoofdrol vertolkte. Rienks speelde tegenspeler Cor Pot volledig uit de wedstrijd met het gevolg dat Pot tien minu ten voor tijd het veld moest Kees van Rooyen krijgt voor open Barendrecht-doel een ideale kans. Onder het toe ziend oog van Barendrechter Bas Hokke schiet Van Rooyen de bal In het zijnet. Hoe sterk de beide verdedi- gingsblokken ook speelden, zij konden niet voorkomen, dat de aanvalslinies zich kansen schiepen. Zo was Jaap van Duyn na 30 minuten spelen dichtbij een doelpunt. Door verkeerd uitverdedigen van de Barendrecht- achterhoede kon Van Duyn alleen op kee per Scheffers afgaan, omspeel de de doelman goed, een gras polletje was helaas teveel voor hem. Enkele minuten later was het aan de andere kant bijna raak. Peter van Veelen, los van Jaap van Beien (ver vanger voor de geblesseerde Teun van der Plas), kon ech ter eveneens niet profiteren van de hem geboden ruimte. De mooiste kans was wegge legd voor Kees van Rooyen. Barendrecht- doelman Schef fers graaide volledig mis op een hoge voorzet, waardoor Van Rooyen plotseling een open goal voor zich zag. Hij was zo geschrokken van deze unieke gelegenheid om zijn ploeg uit de put te halen, dat hij de bal in het zijnet depo neerde. Opstelling Quick Boys: Guyt, Van Beien, Anne Ouwersloot, Rienks, Van Delft, Aandewiel, Jonker. Van Rooyen, Mart van der Plas (Van der Kley), Van Duyn. Lisse geeft inst uit handen E FC Lisse blijft zich fden aan het abonnement iet weggeven van de winst, zaterdag tegen de 's-Gra- zandse SV stond de thuis- met 2-1 voor en kwam bezoekende équipe in de !!ste minuut op gelijke hoog let was ditmaal weliswaar terechte uitslag, als de te van beide elftallen •dt vergeleken, het moment de tegentreffer echter wederom als zeer pijnlijk start van de confrontatie i als bijzonder levendig ;den omschreven. Beide naties vielen aan en brach- veel snelheid in de acties. Sportvereniging maakte als 6 ste gebruik van de forse idstoten. Uit een vrije trap am de bal verrassend te- ht bij Arnold Voogt, die n ogenblik twijfelde: 0-1. Lisse wist voordeel te ijten uit de weersomstandig- 5 len. De bal werd door Ruud ring bijna vanaf de mid- 1 ilijn na een uittrap van lman Rob Corpel hoog ge- Jurneerd. Het leer ver een via de handen van de jghollende goalie in het 1-1. voor het verstrijken van eerste 45 minuten keerde tyer Johan van der Meer de met de hand uit een inzet Sjoerd Boot. Rob Suttorp rzilverde de elf-metertrap: Nadat Bröring en Frans der Laan geen profijt uit enkele bijzonder aardige ^gelijkheden hadden getrok- J i, antwoordde 's-Graven- Vde met een vroeg ingezet loffensief. Wim Nowee en 1 Moerman kopten eerst ist, waarna in de laatste 60 onden Ger Oosterveen de uit zijn schot van richting anderd en via de paal in net zag verdwijnen: 2-2. LEIDEN De streekder- by tussen Koudekerk en Hazerswoudse Boys werd gewonnen door de bezoe kers. Met 1-2 toonde Ha- zerwoude in duidelijk be tere. vorm te steken. Oegstgeest behaalde de zelfde cijfers tegen Sport- lust'46. Alleen was Oegst geest hier de verliezende partij. KRV scoorde een maal tegen Woubrugge, dat dat niet deed. Overi gens was de 1-0 al bij de rust bereikt. Zevenhoven kwam bij FC Maluku een 1-1 remise overeen, terwijl ook SIZO en NFC beide één doelpunt in de boe ken lieten bijschrijven. Hazerswoudse Boys 1-2 (0-0) Eigenlijk was het een en al Hazerswoudse Boys, dat de klok sloeg. De gastheren kwa men geen moment in het spel en creëerden zich slechts twee kleine kansen. Fred Wagenaar zonder succes even voor rust, terwijl Leo Brommers in de slotfase wel raak schoot. Voor die tijd had Rienk Poot al voor een 0-2 voorsprong gezorgd. Omdat de controle op het spel duidelijk van Hazerswoudse zijde kwam. was bij de tweede goal de partij al beslist. Een verbeten duel in de partij tussen Hazerswoude Boys en Koudekerk. De Boys zou den de wedstrijd met 2-1 winnen. Oegstgeest - Sportlust'46 1-2 (1-0) Sportlust'46 belaagde Oegst geest met de wapens, die er eerder voor hadden gezorgd, dat de ploeg eerste op de rang lijst staat. Met pure inzet en een redelijke dosis technische begaafdheden werd Oegstgeest vanaf de eerste minuut bestre den. Aanvankelijk kwamen toch ook de roodgelen goed mee en was het zelfs Fred Se- gaar, die 1-0 op het scorebord liet verschijnen. Na de pauze begon de koploper echter we derom een fors offensief, het geen uiteindelijk resulteerde in twee treffers. In de slotpe riode waren beide aan elkaar gewaagd, maar werd de strijd slechts op het middenveld uit gevochten. KRV - Woubrugge 1-0 (1-0) In een kwaliteitsarme con frontatie werd Woubrugge in het eerste part flink onder druk gezet. Wim van der Plas en Gerard van Beelen kwa men soms goed door. De laat ste had ook succes, toen hij de bal vanuit een scrimmage in het Woubrugse doel kon wer ken. Leo van de Laar schoot wel een keer op de KRV-paal. Na de rust nam Woubrugge het intiatief over, maar kon geen echte vuist maken. Slechts Van de Laar had enke le kleine mogelijkheden. FC Maluku - Zevenhoven 1-1 (1-0) Een goedstartend Zevenhoven kreeg niet de kans daadwerke lijk voor het Malukudoel te verschijnen. Het was na een minuut of tien de thuisclub, die voorkwam. Een goedopge- zette aanval, gecombineerd met een fout in de Zevenho- vendefensie, liet de bal via het been van Harrie de Boer over de lijn rollen. Pas halverwege het slotpart, dat volledig werd beheerst door Zevenhoven, le verde de tegentreffer op. De Boer kon scoren na de bal uit een vrije trap van Frans Vis ser te hebben ontvangen Cock Helder raakte later nog de on derkant van de lat, terwijl in valler-doelman Peter Janmaat het Zevenhovense doel verder uitstekend schoon hield. De elftallen deden maar wei nig voor elkaar onder. De be zoekende équipe kwam na zo'n minuut of twintig op voorsprong, toen de bal bij het inschieten van richting werd veranderd. Direct na de pauze zette Jan Keizer fraai voor, waarna Gert Kardol de actie afrondde met een mooie lob: 1- 1. De slotperiode was geheel voor SIZO. Ondanks de doel kansen van Keizer, Eltjo Vijn en Hennie Kamphorst wijzig de er niets meer in de stand. NIEUW-LEKKERLAND Rijnsburgse Boys acteerde niet bepaald slecht tegen Nieuw-Lekkerland, maar had vooral grote moeite met het afronden van de aanval len. Het voor de Rijnsburgers tamelijk ongelukkig af lopende duel, 2-0 verlies en het wegsturen van Gé Per- fors, vond voor een deel zijn oorzaak in blessures. Toet en Marcel van der Blom konden niet meespelen, ter wijl Nico Kuyt een schorsing uitzat. Er was volgens oefenmeester Arie Lagendijk niets misgegaan. De organisatie was over het algemeen best redelijk geweest en als Wim Driebergen in de eerste fase de bal niet op de lat, maar daar net onder had geschoten, was het spelverloop vermoedelijk anders gegaan. De eerste treffer werd nu bijgeschreven op naam van Koudstaal. De Nieuw-Lekkerlander brak vijf minuten voor de pauze uit en scoorde beheerst. Henk Merbis en Rob Gillissen keken elkaar even later stomver baasd aan, toen beide spelers op enkele meters van de doellijn volledig vrij de bal kregen toegespeeld. De twijfel over wie het vonnis zou vellen, liet de kans echter voorbij gaan. Rijnsburgse Boys kwam de kleedkamers uit met een derde spits. Naast Mer bis en Gillissen werd nu ook John Manuputty als extra aanval ler ingezet. De opstelling werd wat agressiever, in de goede zin van het woord, maar leverde niet veel op. Gé Perfors, die al in de beginfase een waarschuwing had gekre gen, liet zich na een uur spelen even gaan en trapte een tegen stander na. De voorstopper mocht voortijdig gaan douchen. Als gevolg hiervan was de lijn uit de verdediging weg, waar de thuisploeg gretig gebruik van maakte. In de derde 'twee tegen een-situatie' werd de tweede goal gescoord. Het verder domine rende Rijnsburg zag Gillissen een fraai doelpunt maken, dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. Er zou in de 2-0 stand geen verandering meer komen. Scoreverloop: 40 Koudstaal 1-0, 64 Koudstaal 2-0. Rijnsburgse Boys: Voorbergen, Driebergen. Jack Manuputty, Perfors, De Kroon, Van Dijk, Jan Hogewoning. Paul van der Blom. Merbis. Gillessen, Pe ter Hogewoning (John Manuputty). LEIDEN Voor de derdeklassers uit de Leidse regio was dit weekeinde een hele goede. Zowel Katwijk, als ARC, als Ter Leede veroverden zaterdag twee winst punten. Katwijk herstelde zich bij MVV'27 en kwam met een 1-4 zege op zak terug, terwijl ARC en Ter Lee de op 'eigen terrein' respectievelijk SVPTT en Excel sior Pernis op een nederlaag tracteerden. In Alphen werd het 2-1, terwijl de Sassenheimers met een 1-0 eindsaldo eindigden. MW'27 - Katwijk 1-4 (0-1) Vooral de Katwijkse inzet was van een goede gehalte. Peter van der Boon scoorde de openingstreffer met een schot van afstand al in de tweede minuut. Omdat Katwijk MVV voortdurend in de greep hield kon Mart van der Plas direct na rust de bezoekers naar 0-2 tillen. Nadat dezelfde Van der Plas voor de derde goal had gezorgd (assist van Wim Guyt), werden er twee wissels toe gepast en moest er worden gereorganiseerd. MVV kreeg even meer vrijheid en maakte er 1-3 van. Jan van Duyn bepaalde de uitslag op 1-4 in de 86e minuut. ARC - Excelsior Pemis 2-1 (1-1) Het Alphense gevaar werd voornamelijk gesticht vanaf de vleu gels. Opkomende backs brachten de bal vaak voor het doel, waardoor regelmatig vrije situaties ontstonden. In de 21e minuut kwam het openingsdoelpunt uit een vrije trap van Wilco van Leeuwen. Edwin Heespelinck miste de bal op een haar, maar Jelle Koolstra stond daarachter klaar om in te schieten: 1-0. Vreemd genoeg viel ARC wat terug en mocht Excelsior even eens uit een vrije trap tegenscoren. In de kleedkamer werd de ploeg weer opgeladen, hetgeen meteen in daden werd omgezet Ruud van Es drukte de bal over de lijn: 2-1. Heespelinck besliste de partij bijna, toen hij vanuit de counter alleen voor het Pernis- doel verscheen. De bal stuitte echter op de lat. Zes minuten voor het einde was de scheidsrechter de thuisploeg goed gezind. Laat ste man Frits van Dijk haalde een Excelsioraanvaller als laatste redmiddel neer, maar de arbiter wuifde de 'overtreding' weg. Ter Leede - SVPTT 1-0 (0-0) Hoewel de wedstrijd op niet erg hoog niveau werd verspeeld, was Ter Leede qua werklust en aanvalspretenties toch weer een lichtpunt. Aanvoerder Nico van der Fange was na een langduri ge blessure weer van de partij en kwam maar moeizaam op gang. Frits Hoekstra bewerkte de lat, waarna Johan Verloop een redelijke kans verprutste. Uit een omhaal van Van der Fange plukte de Haagse keeper Hans Zwaai de bal juist voor het bui gende hoofd van Wim van Harskamp weg. Ook Hennie Zoet kwam nog voor de pauze goed door en stuitte op dezelfde doel man. Ook Van der Fange kwam in dezelfde positie, maar Zwaai bleek wederom goed op dreef. De counters van de PTT-ers wer den door Ter Leede-sluitstuk Jan Blankenspoor uitstekend op gevangen, waarna de PTT-verdediging in de 87e minuut werd stukgespeeld. Tim van Rooy sloeg de bal uit pure verwarring met de hand weg. Van der Fange schoot de bal vanaf de stip goed binnen: 1-0.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15