Hensbergen velt Nieuw Lekkerland met zuivere hattrick RCL: overwicht,toch verlies Rijnsburgse Boys klopt pover PPSC Eerste verlies Quick Boys Zevenhoven klopt KRV Lisse in slotminuten naast Spirit SPORTTRIBUIME ARC en Katwijk delen LEIDSE COURANT RIJNSBURG Het Schiedamse PPSC demon streerde zaterdag op nieuw, dat het allerminst een ploeg heeft, waarbij het oogstrelende voetbal hoog in het vaandel staat. De eerste klasse-nieuwe ling sloot vrijwel elk risi co uit en zorgde voor een forse bezetting van de de fensieve linies. Rijnsburg- se Boys mocht zich dan ook in de handen wrijven dat het, ondanks het ruim vermorsen van de kansen, voor rust de score had ge opend. Na de pauze luwde het opgelaaide heftige RBB-offensief, maar •kreeg PPSC, dat voorzich tig de aanval zocht, de doelpunten om de oren. Pal voor tijd werd het 4-0. Deze laatste treffer werd gemaakt door Paul van der Blom, die in de slot minuten van het duel zijn 'debuut' maakte. In tegenstelling tot koploper Noordwijk, dat vorige week, tegen hetzelfde PPSC de 'win nende' treffer twee seconden na het (te vroeg gegeven) eindsignaal maakte, kreeg RBB al vroeg een presentje. De matige, maar zeer strenge arbiter Van Driel kende onte recht een vrije trap toe bij een vermeende PPSC-overtreding. Jack Manuputty leverde een fraaie lob over het opgestelde muurtje af en Arie van Dijk werkte het leer onder doelman Spierings door: 1-0. Rijnsburgse Boys verzuimde echter vooralsnog op gang te komen. Een van de weinige kwaliteits-spelers van PPSC, aanvaller Ron Carli. kon daar door met een vrije trap ineens bijna het evenwicht herstellen, doch zag goalie Van Voorber gen net redden. Ook de Schie damse aanvoerder Coen Win kelman was dicht bij een doel punt, maar zag zijn laag ge richte harde uithaal rakelings naast gaan. In het laatste kwartier voor de pauze werd het PPSC-doel aanhoudend belegerd door Rijnsburgse Boys. Een doelpunt leek in de lucht te hangen, maar bleef uit. Een keiharde knal van dichtbij, van Marcel van der Blom, kwam precies in de handen van doelman Spierings en een solo van Jan Hogewo- ning (overigens soleerde hij overdreven veel) werd beslo ten met een uitstekend af standsschot, dat echter de paal trof. Na de pauze verloor de thuis ploeg het pure initiatief, maar bleef, na een miniem Schie dams offensief, prima kansen houden. Vooral Marcel van der Blom was met een knal op de paal dichtbij een treffer. Rob Gillissen tekende echter .voor 2-0. Zeer fraai draaide hij het strafschopgebied in, haalde verrassend uit en zag de bal laag in de linkerhoek van het doel verdwijnen. Nadat PPSC- aanvaller Ron de Bruijn uit het veld was gestuurd wegens aanhoudend protesteren (een overdreven strenge actie van scheidsrechter Van Driel), maakte RBB het karwei fraai af met twee trefzekere vrije trappen. Allereerst verschalk te Jack Manuputty nog eens het voor hem opgestelde muurtje door met een subtiel tikje in de breedte Henk Mer- bis aan te spelen. Merbis poei erde de bal in de touwen: 3-0. Paul van der Blom slaagde er tenslotte in om de geringe tijd, die hij als invaller had om op te vallen, fraai af te ronden. Zijn zeer bekeken, nauwkeuri ge schuiver zorgde in de laat ste seconden van de wedstrijd voor 4-0. LEJO BUCK Scoreverloop: 10. Van Dijk 1-0; 65. Gillissen 2-0; 79. Merbis 3-0; 90. Paul van der Blom 4-0. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Driebergen (Paul van der Blom), Toet, Perfors, De Kroon, Jan Hoge- woning, Jack Manuputty, Van Dijk, Merbis, Marcel van der Blom (Zwaan), Gillissen. De goed spelende Noordwijker Jos Smits neemt, zwaar gehinderd, het Nieuw Lekkerland-doel onder vuur. Het schot zal geen doel treffen. NOORDWIJK Noord- wijk had aan een bevlie ging van twintig minuten genoeg om tegenstander Nieuw Lekkerland op de knieën te krijgen. René Hensbergen, voor het eerst dit seizoen basisspe ler, was in die korte perio de de grote man bij Noordwijk, de debutant scoorde een onvervalste hattrick. Uiteraard waren na afloop de vergelijkin gen met de fotogenieke, naar FC Lisse vertrokken Ruud Bröring niet van de lucht. Iedereen was ervan overtuigd, dat Hensbergen het gat, dat de Bro had achtergelaten, heeft opge vuld. Inderdaad liet de nieuwe man zaterdag zien een ware goaltjesdief te zijn, maar voor het overi ge gaat elke vergelijking met Bröring mank. Piet Buter hierover: „Hensber gen is op alle plaatsen in te zetten. Bröring moest het vooral van rommelen voor de goal hebben. Wat de doelpun ten betreft, ben ik blij voor die jongen, maar ik voel me niet verplicht hem volgende keer weer op te stellen. Hij blijft ge woon één van de vijftien se lectiespelers". René Hensber gen kreeg de kans zich in de kijker te spelen, omdat Klaas Vink wegens een rugblessure aan de kant moest blijven. Na een kwartier spelen sla lomde Geert Jan Bakker hij speelde een zeer sterke wed strijdsoepel langs een aantal verdedigers, trok de bal terug op de goed opgestelde Hens bergen, die keihard uithaalde en van Nieuw Lekkerland- doelman Jan de Vos een gesla gen man maakte. Reeds vijf minuten na het openingsdoel punt kon Hensbergen weer juichen. Geheel vrijstaand kopte hij het leer in het doel na een voorzet op maat van de eveneens vrijgelaten John Ma- rijt. Even later voltooide Hens bergen zijn hattrick door te scoren uit een onoverzichtelij ke situatie voor het vijandelij ke doel. Overigens was het niet zo, dat in Noordwijk's sterke periode eenrichtingsverkeer troef was. Het aanvallende spel van de Zeekanters bood de gasten de gelegenheid Dortmundt's ta lenten te beproeven. Vooral Kees Koudstaal en Cees de Bruin, de enige klasserijke spelers in hun team, waren lastige klanten voor de Noord- wijk-defensie, maar het twee tal was ongelukkig in de af werking. Cees de Bruin trof wel doel in de tweede rondgang. Uit een indirecte vrije trap kogelde hij het leer, geholpen door de slecht opgestelde Noord wijk- muur, achter Dick Dortmundt. Het andere hoogtepunt in de tweede helft was de verwijde ring van Nieuw Lekkerland- trainer Ton de Hoop uit de dug out. De Hoop bemoeide zich volgens de goed leidende scheidsrechter Bollen teveel met zijn leiding, de manier waarop De Hoop dat deed was overigens vermakelijk. Een maal achter de afrastering bleef hij evenwel doorgaan zich met het spel te bemoeien. Hoezeer hij ook riep, ook hij kon de bal het doel niet in schreeuwen. De stand was en bleef 3-1 voor Noordwijk, dat er volgens Piet Buter nog niet is, maar zijn spelpatronen steeds beter uit voert. „Bij de aanvang van het seizoen voorspelde iedereen, dat dit team rijp was voor de- gradatie. Inmiddels staan wij bovenaan, dus over het resul taat ben ik zeer tevreden. Niettemin ben ik nog niet con tent over de uitvoering van het concept, dat ik in mijn hoofd heb. Geduld hierin is een schone zaak", verklaarde de winnende coach. Scoreverloop: 15 Hensbergen 1-0, 20 Hensbergen 2-0, 28 Hensbergen 3-0, De Bruin 3-1. Opstelling Noordwijk: Dortmundt, Anton Marijt, Wendt, Van Beveren, Sluys, John Marijt, Smits, Gerlof, Bakker, Bogers, Hensbergen. ROTTERDAM Anders dan de uitslag doet ver moeden, was RCL de be tere ploeg in het treffen met Zwart Wit '28. Echter, daar waar de Leiderdorp- se ploeg moeite had met de afronding, benutte Zwart Wit de luttele kans jes wel: 2-0, zij het dat de Rotterdammers bij het tot stand komen van die tweede treffer danig ge holpen werden door de bepaald niet in het nadeel van de thuisclub fluitende scheidsrechter Knippe. RCL moest het opnemen tegen een Zwart Wit '28 met gere nommeerde krachten als Damsma, Hooyer, Jacobs en Van der Mijn. Desondanks na men de Leiderdorpers, met Ruud Boendermaker in plaats van Thijs Bruna, al spoedig de touwtjes in handen en wisten zich ook legio kansen te schep pen. Zo kopte René Kammin- ga de bal op de lat en miste Ben Heemskerk een uitsteken de mogelijkheid. RCL kwam niet tot scoren omdat de Rot terdamse goalie Cees van der Ent zaterdag een nauwelijks te nemen hindernis bleek. Zwart Wit '28 kon zeker in die eerste helft nauwelijks iets tegenover de Leiderdorpse he gemonie stellen. Het tweede bedrijf gaf een zelfde wedstrijdbeeld te zien als dat van de eerste: RCL op jacht naar een doelpunt en een counterend Zwart Wit. De bes te kans op een Leiderdorpse voorsprong was voor Ben Heemskerk, van dichtbij schoot hij echter hoog over. In de twintigste minuut was'het wel raak. Nadat scheidsrechter Knippe aan de andere kant een zware overtreding op Pierre van Gemerden onbe straft had gelaten, verscheen Hooyer uit een counter alleen voor Peter van der Heijden en kon vrij simpel 1-0 binnen- knallen. Tien minuten later wederom een Rotterdams doelpunt. Pe ter van der Heijden haalde even buiten het strafschopge bied de doorgebroken Ray Lemmens onderuit. Dat die overtreding buiten de beruch te lijnen was gemaakt, vormde voor leidsman Knippe geen belemmering de bal op de stip te deponeren. Nadat de Lei derdorpse protesten waren ge luwd, kende Zwart Wit-goalie Van der Ent vanaf elf meter geen problemen: 2-0. Het daar na door RCL in alle hevigheid ingezette slotoffensief had niet het gewenste resultaat. Zowel Kamminga als Heemskerk vonden Van der Ent op hun weg. Scoreverloop: 65 Hooyer 1-0; 75 Van der Ent 2-0. RCL: Van der Heijden, Braat, Hane- veld, Ruis, Kamminga, Boenderma ker, Heemskerk, Siera, Van Gemer den, Van der Bijl, Van Doeselaar. LEIDEN Oegstgeest Zevenhoven - behaalde opnieuw een ge- vdv o _i lijkspel. Ditmaal ontfut selde de hekkesluiter Ha- KRV kwam via Gerard van zerswoudse Boys een pun- Beelen, die een verdedigings- tje. Lang zag het er echter f°utJe afstrafte, voor te staan -.j /~v tegen Zevenhoven. Een twee- naar uit dat Oegstgeest de deë doelpunt van zijn zijde volle winst zou behalen. wercj om dubieuze redenen af- Dat deed Zevenhoven gekeurd. Dit bracht de Katwij- wel. KRV werd met 3-1 kers zodanig uit hun spel dat aan de kant geschoven. Zevenhoven onverwacht drie- Woubrugge verloor kans- J?1231 t0*\kon ®Jaa J Co(;k,Hel" loos vafkoploper DSVP, deleïef^1^" terwijl Koudekerk 1-1 ge- Zwaan scoorden de volgende lijkspeelde bij Jodan Boys. twee treffers: 3-1. Hazcrswoudse Boys - Oegstgeest 1-1 De Oegstgeester supporters dachten lang te mogen gaan juichen voor de verrassende eerste 0-1 zege van hun ploeg op de Hazerswoudse Boys. Nadat Wim den Hollan der voor die verdiende 0-1 had gezorgd, duurde het tot drie minuten voor 't einde alvorens Rienk Poot invaller Frank Hogewoning de bal ontfutselde en doelman Cock Bouwman kon passeren, toen die tegen tweede invaller Ton van de Kaaden opbotste. Jodan Boys - Koudekerk 1-1 Ook in deze wedstrijd kwam het manco van de Kouder- kerkse ploeg weer aan het licht: het benutten van kan sen. Het was dan ook type rend. dat hun goal gemaakt werd uit een "dode" situatie. Fred Wagenaar benutte de strafschop, die door de zwak leidende scheidsrechter De Haan werd toegekend, nadat Wagenaar binnen de beruchte) lijnen werd neergelegd. Het was overigens het bikkelhard spelende Jodan Boys dat in de porstP hplft loidinq nam na Oegstgeest boekte zijn tweede punt bij de Hazerswoudse Boys, die hier toezien hoe Oegstgeestenaar Gertjan van der Valk op het verkeerde been wordt gezet. Woubrugge - DSVP 0-3 (0-2) aan het duel tegen de koploper helft kwamen er wat kansjes was begonnen, stond het al op voor Woubrugge. Leo van der achterstand. Rechterverdedi- Laar en Maarten Nooter wa ger Cor Buntsma gleed na am- ren dicht bij treffers, maar per vijf minuten de bal uit een kwamen net te kort. Aan de voorzet langs zijn eigen doel- andere kant was het wel raak. man Halvpr«/pop (wppHp Dnalman Volwater werd met een steenhard schot gepas seerd. Na rust opnieuw een sterker DSVP en een machte loos knokkend Woubrugge. De ploeg uit Pijnacker doelpuntte in het tweede bedrijf nog één SPIJKENISSE Quick Boys is zaterdag tegen de eers te nederlaag aangelopen. Volgens velen moest het er eens van komen; de ploeg is te aanvallend ingesteld, wat een slim spelende tegenstander de mogelijkheid geeft de Katwijkers via de counter in verlegenheid te brengen. Spijkenisse was zo'n slimme tegenstander en gebruikte de counter ook, waardoor de ploeg het knol- lenveld met een 3-1 zege kon verlaten. Hadden de mannen van Berry Janse evenwel de kansen beter be nut en had Vrouwe Fortuna hen wat meer toegela chen, dan was er wellicht een andere uitslag op het scorebord verschenen. Alle doelpunten van Spijkenisse kwamen tot stand via de cóun- ter. De eerste treffer was daar een goed voorbeeld van. Een ver re bal bereikte na een afgeslagen Katwijkse aanval de in volle ren liggende Bram van Rij. Van Rij besloot zijn actie door de bal vanaf de rand van het strafschopgebied perfect in de verste hoek te deponeren. Het aanvallende spel van Quick Boys resulteerde vanzelfspre kend ook in een aantal doelkansen. De mooiste was weggelegd voor Kees van Rooyen. De linkerspits werd de diepte inge stuurd, kwam tot op enkele meters van de vijandelijke doelman en ondanks dat deze stokstijf bleef staan, miste Van Rooyen jammerlijk. De tweede helft was amper acht minuten oud of de bal lag voor de tweede keer achter doelman Theo Guyt, die in de hele wed strijd slechts acht keer de bal aan zijn borst mocht klemmen. Dit om te illustreren welk een veldoverwicht de Katwijkers hadden. Dit veldoverwicht werd alleen nog maar groter toen Kees van Rooyen zijn ploeg op 2-1 gebracht had. Keer op keer kwamen de Katwijkers voor het Spijkenisse doel, zij overklasten hun tegen stander volkomen. Maar hoeveel energie zij ook in hun acties legden, het leer mocht er niet in. Martin van der Plas (hij ver keert in een vormcrisis), Frenk van der Kley (door ex-Quick Boys speler Martin Heerikhuizen uit de wedstrijd gespeeld) en Kees van Rooyen waren dichtbij de gelijkmaker, maar steeds was er een been of hoofd dat dit verhinderde. Zoals het zo vaak gaat in dergelijke situaties, viel vijf minuten voor tijd het doelpunt aan de andere kant. De tegenstand van Quick Boys was uiteraard gebroken en de Katwijkse ploeg speelde de wedstrijd verder plichtmatig uit. Quick Boys: Theo Guyt, Teun van der Plas (Van Beien), Anne Ouwersloot (Jaap van Duyn), Freek Rienks, Leo van Delft, Aandewiel, Jonker, Gert Ou wersloot. Van der Kley, Mart van der Plas, Van Rooyen. OUDERKERK AAN DE IJSSEL Een in de slot minuten van de wedstrijd tegen Spirit losgelaten af standsknal van Gert van Tol bracht FC Lisse zater dag alsnog een 1-1 gelijk spel. De twee ploegen gebruikten verschillende strijdwijzen. Spi rit moest het vooral hebben van inzet, terwijl Lisse via combinatiespel de weg naar het doel trachtte te vinden. In de eerste helft sorteerden bei de. methoden overigens weinig effect. De beste kansen waren voor Spirit, ook al omdat de Lisser defensie met name in de beginfase nog al eens mistastte. Het enige Lisser wa penfeit in dat eerste bedrijf was een kopbal van Ruud Brö ring, die net naast ging. Na de thee begon Spirit zeer offensief. Tot doelpunten kwam de thuisclub vooralsnog niet. Mede doordat Lisse-doel- man Nico Groene weg goed op dreef was en Hans Westgeest een bal voor de voeten van de in ideale scoringspositie staan de Gerrit van der Heul weg tikte. In de 25e minuut moest de Lisser defensie toch capitu leren. Uit een voorzet van Spiï rit-spits Jan de Vrij kon Ba§ van Herk inkoppen. De bal verdween via doelman Groe- neweg en de paal in de tou wen. Op dat moment leek de wed.r strijd gespeeld. Twee minuten voor het verstrijken van de of ficiële speeltijd bracht Gert van Tol zijn ploeg echter weer terug in de race. In de reste rende blessuretijd waren bei den teams nog vlak bij een doelpunt. Jan van Slooten trof namens Lisse de lat, terwijl ook Spirit een bal op de lat van het Lisser doel zag be landden. LEIDEN Katwijk en 's Gravenzande hebben zaterdag de punten broederlijk gedeeld. De twee ploegen hielden het op een 1-1 gelijkspel. Ook ARC en SVPTT sloten hun duel met een 1-1 eindstand af. De Alphense formatie kwam in de slotminuten langszij. Ter Leede liet het er tegen DUNO bij zitten en verloor met 2-0. Katwijk - 's Gravenzande 1-1 (1-1) Derde klasser Katwijk en 's Gravenzande hebben zaterdag de punten broederlijk gedeeld in een van beide kanten zwak ge speelde wedstrijd. Het begin was veelbelovend, maar naarmate het duel vorderde, werd het spelpeil steeds bedenkelijker. De wedstrijd was slechts vijf minuten aan de gang toen Katwijk goalie Jaap van Duyvenbode de bal uit zijn net moest vissen. Volgens trainer John Huguenin ging hieraan een buitenspelge- val vooraf. Drie minuten later kopte de jeugdige Jan van Duyn het leer in het vijandelijke doel, waarmee de gelijkmaker een feit was. Beide ploegen schiepen zichzelf nog wel enige kansen, de afwerking was echter bedroevend slecht. SVPTT - ARC 1-1 (0-0) Terwijl iedereen zich al met een doelpuntloos gelijkspel had ver zoend, werd er op de valreep tweemaal gescoord in de partij tus sen SVPTT en ARC. Daarvoor was de wedstrijd nauwelijks inte ressant geweest. De Alphense ploeg had weliswaar een over wicht, maar kon dat niet in treffers uitdrukken. Pas in de laat ste vijf minuten konden er treffers genoteerd worden. De Hage naars kwamen op voorsprong en leken met de zege te gaan strij ken. ARC legde zich echter niet bij een nederlaag neer en kwam kort voor tijd nog op gelijke hoogte. Dat gebeurde nadat een als voorzet bedoeld schot van invaller Bert Stenvers door een Haag se verdediger met de hand uit het doel werd geslagen. Frits van Dijk, die eerder in de wedstrijd in het boekje was beland, verzil verde de strafschop. DUNO - Ter Leede 2-0 (1-0) De Sassenheimers lieten het er in Den Haag lelijk bij zitten. DUNO toonde meer inzet en speelde in een hoger tempo. Voor rust kregen de Hagenaars al enkele goede kansen, maar Fred van Huijzen stuitte op Jan Blankenspoor, terwijl Ruud Schaap over schoot. In de 39ste minuut was het wel raak door John Spaans. Ook in de tweede rondgang was het een en al DUNO dat de klok sloeg. Vijf minuten voor tijd produceerde Ruud Srhaan 2-0

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16