Rijvers voor rentree Tahamata 8 Een pensioenvoorziening is meer dan geld reserveren voor later. NMB BANK De NMB denkt met u mee. SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 OCTOBER 1982 PAGnfO ZEIST Simon Tahama ta zal mogelijk voor de vriendschappelijke inter land van het Nederlands voetbalelftal tegen Frank rijk, op 10 november in de Rotterdamse Kuip, zijn rentree vieren in de selec tie van Oranje. Bonds coach Kees Rijvers meld de gisteren na afloop van het trainingsduel tussen de internationals van het A-elftal en Jong Oranje, dat hij nog voor die ont moeting een gesprek zal hebben met de Zuidmo- lukker. Zoals bekend zegde Tahamata bijna twee maanden geleden op het laatste moment „gebles-, seerd" af voor de kwalificatie wedstrijd voor de EK 1984 te gen IJsland in Reykjavik. Maar diezelfde eerste septem ber kwam hij wel met zijn club Standard Luik uit in het toernooi van Real Madrid Rij vers passeerde de linkerspits vervolgens voor de groep die tegen de Ieren tot winst kwam omdat hij zoveel mogelijk „ze kerheden" wenste in te boü- Of Tahamata daadwerkelijk i Oranje terugkeert hangt mede af van het programma dat hij met Standard Luik dient af te werken, kort voor en direct na de interland in Rotterdam. Rij vers: „Van Simon is bekend dat hij geen drie wedstrijden achtereen op hoog niveau kan spelen. Dat wordt dus nog een kwestie van afwegen". Stan dard speelt overigens 7 no vember thuis tegen Beveren en ontmoet een week later in een „uit-wedstrijd" plaatsge noot FC Luik. Behalve een reisje naar Luik heeft Rijvers'zich ook voorge nomen een bezoek te brengen aan Jan Peters. De bondscoach wil het tripje naar Italië niet alleen benutten voor een ge sprek met de middenvelder van Genua, maar ook aangrij pen om de voormalige speler van AZ'67 in een competitie duel aan het werk te zien. Vermoedelijk benut de Oran je-baas daarvoor het komend weekeinde, nu de aangekon digde staking in Italië geen doorgang zal vinden. Oefenpartij De Oranje-dag te Zeist had voor het overige niet al te veel om het lijf. Het onsamenhan gend acterende A-team besloot de oefenpartij tegen het zich aan de wensen van het belang rijkste vertegenwoordigende elftal aanpassende Jong Oran je, dat enkele UEFA's in de gelederen telde, met een klei ne zege: 3-2. Michel Valke zet te de eerste keus na een over treding van Fred Rutten op winst, maar tien minuten later zorgde Gert Kruys, net als clubgenoot Jan Wouters dis pensatie-speler bij Jong Oran je, voor de gelijkmaker na goed voorbereidend werk van Rene Roord. Ruud Gullit te kende met een daverend af standsschot voor een voor sprong van de pupillen van Rijvers en vijf minuten voor rust werd het 3-1 toen Edo Op- hof na een scrimmage scoorde. In de tweede helft was Jong Oranje echter de betere ploeg, toen het op verzoek van Rij vers was overgeschakeld van het 4-3-3-systeem naar een 4- 4-2-concept. Tien minuten na de pauze zette de in de tweede helft sterk spelende Fred Rut ten aan voor een prima solo. die tenslotte door René Hof man werd verzilverd: 3-2. De A-ploeg kwam daarna nog en kele keren goed weg. Met name Marco van Basten had voor evenwicht kunnen zor gen, maar op een totaal van drie levensgrote kansen kwam hij niet verder dan een schot tegen de paal. Rijvers noemde de Ajacied desondanks de meest domi nante van de vier spitsen die hij aan het werk had gezien. Zonder daaraan overigens ver gaande conclusies te willen verbinden. Rijvers: „Het was een nuttige oefenwedstrijd, meer moet je hier niet achter zoeken. Ik zou het trouwens toejuichen om met het A-elftal bij elkaar te komen en dan het rijk alleen te hebben", daar mee doelend op de ook „perso neel" opeisende aanwezigheid op het KNVB-sportcentrum van het nationaal UEFA-team, dat oefende tegen DS'79 en met 1-2 verloor door doelpun ten van Henry Kruzen (Hera cles) voor de jeugdselectie en Cor Lems en Anne Evers voor de koploper van de eerste di- Enkele zekerheden hield Rij vers desondanks wel aan de bijeenkomst over. Zoals: „Van het viertal Jan Peters, Gerald, Vanenburg, Arnold Miihren en Michel Valke moet je er niet meer dan twee in een elf tal hebben". En: „Jurrie Kool hof is net als Simon Tahamata niet geheel uit beeld. Ik wil er alleen voor waken, dat we niet de duiventil krijgen die ik nooit heb gewild". Ik Zeist kwamen gisteren 3 van de 29 uitgenodigde spelers niet in actie. De Ajacieden Dick Schoenaker en John van 't Schip keken geblesseerd toe, Ronald Koeman van FC Gro ningen werd als reserve voor de A-ploeg niet ingezet, omdat hij met zijn club tegen het Olympisch elftal had geac teerd. Voor het duel met Frankrijk is Michel van de Korput in elk geval en doel man Hans van Breukelen vrij wel zeker beschikbaar. Rijvers en de groep voor 10 november komen een dag voor de ont moeting bijeen. Omdat Rijvers dan graag onverstoord wil werken, bestaat de kans dat het decor dan niet het KNVB- sportcentrum zal zijn. Nederland: Metgod (Haarlem); Wijn stekers (Feyenoord). Spelbos (Club Brugge). Rijkaard (Ajax. vervangen door Stevens. PSV), Boeve (Ajax); rg (Ajax). Ophof (Ajax). Simon Taha mata: geen drie wedstrij den achter een op hoog niveau. Sportwereld* MOSKOU De wereli pioene sprint, Galina Ts heeft op de Olympische] lerbaan van Moskou j nieuw wereldrecord gevj op de vijf kilometer. Ti kwam op deze voor c courante afstand tot van 6minuten 42,273 s Het oude wereldrecord sinds vorig jaar op haar landgenote Val* Koetsnetsova met 6.45.0-' KOPENHAGEN Het i2-lar se nationale voetbalelftal]enaa in Kopenhagen een vijjng t schappelijke interland 1 Tsjecho-Slowakije met 3- loren. de finales bereikt varf\S groot internationaal 1 in het Marokkaanse Gisteravond won Gilbert] het weltergewich de Joegoslaaf Sirafimó Eerder hadden Pedro' Raamsdonk en Ramon al de eindstrijd bereikt hun gewichtsklasse. GRENOBLE Joop 2 melk vervangt Bernard nault in de wielerzesd| van Grenoble. Neder oudste wielerprof koppel met de Westdi Udo Hempel. Hinault plotseling op last va sponsor naar Japan v ken voor een promotii ■<u kt di Voorname rol Landzicht LEIDEN Landzicht domi neert het hedendaagse Leidse biljartwereldje. Het eerste team moet weliswaar UVS bo ven zich moet dulden, de lage re teams hebben de touwtjes stevig in handen. Zowel Land zicht 2, 3 als 4 staan bovenaan in hun respectievelijke klas sen. In de eerste klasse lijkt UVS onverslaanbaar, na de vroege competitienederlaag te gen LaiSdzicht boekt het team zege op zege. De gevol gen blijven niet uit, UVS leidt na zeven ronden met 39 pun ten en heeft zes punten voor sprong op de nummer twee,. Landzicht, dat zelf de hete adem van Carambole (32) en Between (31) in de nek voelt. In de zevende ronde verste vigde UVS zijn positie door een 2-6 zege bij titelverdediger TOG, waarmee het maar niet wil vlotten. De ploeg is nog steeds hekkesluiter. Between en Carambdle verdeelden de punten (4-4), terwijl Landzicht een steekje liet vallen bij TOP 2: 4-4 t Zuid zit net als TOG na een 6-2 nederlaag tegen De Heul in de problemen, terwijl Vriendschap ten koste van TOP 2 uithaalde: 8-0. Opvallend is de rol, die de teams van Landzicht in de tweede klasse spelen. Na een 7-1 winst op mede-koploper Between 2 gaat Landzicht 3 met een score van 37 punten op kop. Landzicht 2 won met 6-2 van Stompwijk en bivak keert nu met 34 punten op de tweede plaats. Between 2 viel met 31 punten naar de derde stek terug, terwijl de Mpr- spoort na een 6-2 winst op de Spijkerbak in opmars is. Dit viertal heeft 30 punten verza meld. Landzicht 4 en Morskwartier 1 hebben de touwtjes stevig in handen in de derde klasse. Na de 2-6 winst op UVS heeft Landzicht 4 de uitstekende to taalscore van 42 punten. Mors kwartier staat met 35 punten een heel eind daarachter op de tweede plaats, maar dit team heeft wel een wedstrijd min- - der gespeeld. Het slachtoffer Frommelzege handbalteam RAALTE Met een fors aantal frommeldoelpun- tën heeft de Nederlandse zaalhandbalploeg zijn tweede wedstrijd van het Hollandtoernooi gewon nen. In de met zevenhon derd toeschouwers volle sporthal Tijenraan te Raalte zegevierde de A-selectie van trainer Kecskemethy met 21-19 over België. Telkens weer wist de sluwe Lambert Schuurs voor rust tussen de Belgische verdedi gers aan de cirkel te dringen. Uit zijn bezigheden peurde de 20-jarige Sittardia-speler vijf treffers. Na rust sloeg de Lim burger nog twee keer (een strafworp) toe. Doelpunten Nederland: Schuurs 7 (1), Ja cobs 4, Hamers 4 (2), Berend- sen 3, Meeuwisse 1, Verjans 1, Beekman 1. Frankrijk, dat op de openings dag al met de meest serieuze belager Israël afrekende, maakte tegen de Nederlandse B-keus geen fouten: 26-15. De jonge doellieden Ramon Ciu- rans en René Coumans waren slechts een schietschijf voor Bernard Gaffet (negen tref fers) en Dominique De- schamps (zes). Doelpuntenma kers Nederland B: De Jong 4, Fiege 2, Meulink 2, Louwers 2, Plaatje 2, van Olphen 1, De Boer 1, Willems 1. Israël wees in de slotwedstrijd van de tweede dag Italië met 25-19 terug. Halverwege kon den de Italianen het nog aar der bijbenen: 10-10. van Morskwartier was Vriendschap 2, dat met 0-8 de boot inging. Standen Leidse Biljartcompetitie TV Jt et een op papier aantrekkelijke pensioen- i Vl. voorziening voor u als ondernemer en uw medewerkers) bent u er echt nog niet. Dat hebben wij als bank die speciaal is opgericht voor het midden- en kleinbedrijf wel onder vonden. Want veel van onze klanten hebben we jarenlang begeleid, financiële ruggesteun gegeven, geadviseerd kortom, we hebben meegedacht over hun bedrijf. Dus ook over pensioenvoorzieningen. Zo weten we dat het afzonderen van bedra gen buiten de onder- neming de liquidi- Eenpcnsioemooraening is meer dan geld reserveren toot later Deze documentatie geeft u inzicht in de De NMB denkt met u mee. verschillende pensioen- mogelijkheden. teitspositie gevaarlijk kan aantasten. We weten dat het bij directiepensioenen verstandig kan zijn de pensioenreserve geheel of gedeeltelijk binnen de B.V. op te bouwen. We weten dat veel ondernemers hun pensioen volledig den ken te halen uit de verkoop (goodwill) van hun bedrijf. Allemaal zaken waar u ook mee gecon fronteerd kunt worden. Bedenk dat de NMB veel vragen en problemen die dan kunnen rijzen al eerder heeft beantwoord en opgelost. U kunt als ondernemer van die ervaring, die know-how gebruik maken. U kunt uw speci fieke probleem aan ons voorleggen of er eerst in algemene zin iets over lezen. Neem bijvoorbeeld onze documentatie over pensioenvoorzieningen privé en zakelijk. Zij geeft u inzicht in de verschillende mogelijk heden die u hebt tyj directiepensioenen. Uiteraard is deze documentatie niet volle dig, maar zij vertelt u op een begrijpelijke manier over pensioenen waar u nu of in de toe komst mee te maken kunt krijgen. Een pen sioenvoorziening is meer dan geld reserveren voor later, maar een bank als de NMB is ook meer dan een winkel in geld. De NMB denkt met u mee. Daarom zijn we niet tevreden met standaardoplossingen, maar bekijken we in nauw overleg met u iedere keer opnieuw hoe we 't het beste kunnen aan pakken. En samen komen we er wel uit. r i Coupon: Ik ben geïnteresseerd in uw documen- j tatieover Pensioenvoorzieningen. De heer/mevrouw Adres Postcode Woonplaats Mijn bedrijf is wel/geen BA'. ,c I Deze coupon in een gesloten envelop zonder post- J zegel zenden aan: NMB, Afd. Pensioenen dir. Assu- J rantie. Antwoordnummer 131,1000 PA Amsterdam. J Biljartstanden Rijn- en Veenstreek Cl De Plas 't Fort De Verg. Vos De Schelp De Sport 11 R.B.V. Jacobs woude Rijnegom 't Fort De Sport 't Scheepje Nw. Wetering C2a De Driesprong D.V.H. De Kroon De Verg. Vos De Sport 24 Rijnegom 25 De Sport Harago 't Fort RA-vèen Rijnegom r\.D. v Rijnegom 't Fort De Kroon De Sport Nw. Wetering RA-veen D.V.H. De Verg. Vos Monopole 't Scheepje C3 'R.B.V. De Driesprong 64 Rijnegom Jacobs woude Nw. Wetering Monopole De Kroon 't Fort De Driesprong De Plas RA-veen 't Scheepje C4 R.B.V. Harago Westerhaven De Sport Nw. Wetering Monopole D.V.H. 't Scheepje Ons Genoegen De Fransche Brug RA-veen De Kroon Jacobs woude C5 't Fort 104 R.B.V. RA-veen Jacobs woude 't Fort D.V.H. De Kroon De Fransche Brug De Driesprong De Driesprong Westerhaven Westerhaven Nu hebt u misschien wel een goed belegde boterhammaar hoe zit dat straks? U kunt financieel behoorlijk terugvallen IDE

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12