Juick Boys deelt met ozakken Boys en IEVANCHE VOOR RIJNSBURGSE BOYS ERSTE PUNT VOOR OEGSTGEEST Noordwijk scoort twee seconden te laat... xiud Bröring wijst FC Lisse de weg: 3-0 RCL - NSW: ,=ll=iilJIJ. tien minuten leuk PAGII nummi a 0-3 zei ?nd ter elkaar malen nald d weede ot voo Voo LEIDSE COURANT MAANDAG 25 OKTOBER 1982 PAGINA 15 AASWAAL Rijns- gse Boys revancheerde tegen SSS voor de ige vertoning die het week eerder tegen afwerkte. Deson- ks dienden de Rijns- rs in Klaaswaal op- iw een winstpunt in te ren. Na negentig aar- 1 minuten voetbal - jelijk gemaakt door twee aanvallend ingestel de elftallen - stond er een 1-1 gelijkspel op het bord. SSS en Rijnsburgse Boys wen sten zaterdag niet voor de ei gen pot te blijven hangen, een instelling die de diverse aan vallers regelmatig in actie deed komen. Van een over wicht van een van beide teams was vrijwel geen moment sprake; de kansen keerden soms bijna met de seconde. De voor geblesseerde Peter Hogewoning in de basis opge nomen Rob Gillissen, kwam als eerste goed door. Hij kopte maar net naast, een actie die even later door Merbis, maar dan met de voet, werd her haald. Ook Klaaswaal prikte regelmatig goed door de Rijns burgse defensie. Henk van Voorbergen was echter voort durend op zijn post. Het duur de tot de 71e minuut, voordat de eerste treffer een feit werd. Van Voorbergen was kansloos toen een hoge bal in de buurt van de penaltystip belandde en door de vallende Huisman hard werd ingekopt: 1-0. Nog geen drie minuten erna kwam het antwoord. Henk Merbis nam een hoekschop en liet de bal hoog naar de verste paal draaien. Het leer werd door al les en iedereen gemist en via de binnenzijde van het hout was de gelijkmaker een feit. Marcel van der Blom. die door zware mandekking geen mo ment in de wedstrijd was ge weest. werd vervolgens ver vangen door Wim Driebergen. De fysiek wat meer in huis hebbende invaller poeierde tien minuten voor tijd de bal van zo'n 30 meter in de tou wen. De lijnrechter had Gillis sen echter hinderlijk buiten spel zien staan; de treffer werd geannuleerd. Rijnsburg kreeg steeds meer zelfvertrouwen en kreeg via Merbis nog een droomkans de wedstrijd te be slissen. In de 86e minuut werd hij diep aangespeeld door Arie van Dijk. Op voorbeeldige wij ze werd een verdediger en de keeper omspeeld, zodat de zege bijna binnen leek. De Rijnsburgse spits raakte even wel voor het lege doel com pleet van slag en lepelde de bal over... Scoreverloop: 71 Huisman 1-0, 74 Merbis 1-1 Rijnsburgse 8oys: Van Voorbergen. Kuyt. Toet. Perlors. De Kroon. Jan Hogewoning. Jack Manuputty. Arie van Dijk. Gillissen. Merbis. Marcel van der Blom (Driebergen). >en Hi ada< |DEN Een nogal on VaKadonnen overtreding te- an naf goalie Theo Guyt [ft duidelijk z'n stempel (rukt op het duel tus- Quick Boys en Kozak- Boys. gewjde openingsfase van de jede helft trachtte de Wer- Mdamse spits Arie Schep in d^t de bal uit de handen van en. U te trappen en toen dat lukte kopte hij de bal uit [handen van de Katwijkse iman, waarbij Schep het jfd van Guyt raakte. De boeklper moest dizzy van het lorgdefi gedragen worden en in telst bits dat de formatie van ?rde. fry Janse gewoon doorging SJZ (de manier, waarmee de der H$te helft werd afgesloten het n%d voetballend dus) ging de le strijwijkse aandacht van spe en publiek in de resteren- leltijd voornamelijk uit wraak op Arie Schep, heb bewondering voor de "V ^t van die jongen, maar dat «t hij niet op deze manier fn. Als je zoiets op straat !t, krijg je daar gewoon (rtien dagen voor", stelde ick Boys trainer Berry Jan- enigszins overdreven na af- p. Theo Guyt hield het zelf op een „dwaze onbezon- actie". die in elk geval p niet maar Gert Ou- fsloot wel een officiële irschuwing opleverde. De idied^te de beste keer. dat Schep aan de bal was. maaide ersloot de Werkendam- neer voor de ogen van de endef le,denc'e scheidsrechter bouncerman 1 in de slotfase van de twee- helft begon het aan Kat- - kse zijde weer te draaien. ddoeir ,ag de winst °°k voor het v jiigpen en kreeg vooral Mart t lettt der ^'as een '^ea'e sco" tekans. Na voorbereidend Ti mlk van invaller Frenk van 1 -iKley lepelde hij de bal van k voor het doel met het unVdere" rechter been over. twee punten zou Quick aaide; helft Freek Rienks van Quick Boys lijkt nogal teleurgesteld na een mislukte doelpoging. Kozakken Boys goalie Arie Ottevanger en Jan Marcus brengen opluchting voor de Werkendammers. Boys overigens te veel gekre gen hebben. Vooral in het eerste half uur van de wed strijd benutte Kozakken Boys de door veelvuldig naar voren trekken van voorstopper Freek Rienks geboden ruimte uitstekend. In de 24ste minuut kwamen de bezoekers ook aan de leiding. Arie Schep speelde zich handig vrij, behield het overzicht toen Theo Guyt uit z'n doel kwam en schoof opzij naar Philip den Haan: 0-1. Schep en Damen kregen daar op goede kansen de score uit te bouwen, maar zij faalden. Pas aan het einde van de eerste spelperiode zette de thuisploeg de opponent onder druk. Om dat de Kozakken Boys afweer ook nog niet in de gaten had, dat een kort genomen hoek schop met twee man verde digd moet worden, kon Mart van der Plas de bal ongehin derd op het hoofd van Rienks Quick Boys: Guyt (Wiggers), Anne Ouwersloot. Teun van der Plas, Rienks. Van Delft. Aandewiel. Gert Ouwersloot. Johan Jonker. Van Rooy- en. Mart van der Plas. Van Duyn (Van der Kley). Scoreverloop: 24 De Haan 0-1. 43 Rienks 1-1 I h. mi de tweejp r te ij eg 5SE Tweedeklasse- mutant Excelsior Maas- s had tot afgelopen za- lag nog geen nederlaag (elopen. Tegen Lisse het echter volkomen De jonge enthousiaste combineerde knap, ar eindeloos. Op het dde, ook tijdens de dstrijd voortdurend regen geteisterde d, sprong Lisse veel standiger om met de lalgelijkheden. Vooral nitinier Bröring had zijn ddag. Hij scoorde er. Uo0 >i ?welij Pu t] In .a.ug! si- (Bofoi Juin anders dan Excelsior, dat zelfs een penalty onbenut liet, lustig op los en teken de met een hattrick per soonlijk voor de 3-0 Lisse- zege. De opening van Excelsior deed vermoeden dat Lisse een enor me kluif kreeg voorgeschoteld. Het herhaalde, in sneltrein vaart oprukken van de Maas- si uisse vleugelverdediger Paul Husslage beloofde problemen. Lisse-doelman Groeneweg werd bovendien al snel be proefd door een harde, zuiver gerichte kopbal van John Gor dijn. doch tikte het leer fraai uit de bovenhoek. Een beden kelijkere prestatie leverde de goalie, toen hij onder een hoge voorzet van Peter van der Waal maaide, maar tot zijn ge noegen ook de naburige spe lers zag missen. Geïnspireerd door Sjoerd Boot, die enige malen met de bal aan de haal ging na Excelsior-slordigheid- jes door de gladheid, kwam Lisse echter op toeren. Een sterk schot van verdediger Arie Schalk werd nog ge weerd. Kort daarop was het echter Ruud Bröring. die, met assistentie van de weifelend uitkomende doelman Abbas. een hoekschop van Rob Sut- torp verzilverde. Zijn gortdro ge kopbal betekende, nog lich telijk tegen de verhouding in, 1-0. Excelsior leek direct terug te slaan, maar de schuiver van Paul Husslage ging rakelings naast. Na rust zwoer de Maassluisse ploeg het overdreven 'postbo- devoetbal' af en ondernam meer, zij het vaak zwakke doelpogingen. Al snel stelde de thuisploeg echter orde op za ken. Jan van Slooten werd bij een rush door het midden neergelegd en Ruud Bröring kogelde de resulterende vrije trap er plotsklaps direct in: 2- 0. De opleving bij de bezoekers miste wat kracht en precisie en Gert van Tol deed nuttig stopwerk in de Lissese defen sie. Een kwartier voor tijd leek toch nog alles mogelijk, toen een vrij onschuldig tikje van Peter Schalk met een pe nalty werd bestraft. John Gor dijn haalde echter niet te hard uit en Nico Groeneweg zat fraai in de goede hoek. Een uitval van Lisse, nu Excelsior vergeefs aandrong, betekende de genadeslag. Terwijl vrijwel iedereen een pass verwachtte, leverde Ruud Bröring de ver rassende 'pegel ineens'. LEJO BUCK Scoreverloop: 34. Bröring 1-0; 54 Bröring 2-0; 79. Bröring 3-0. Lisse: Groeneweg, Westgeest, Van Aanholt. Van Tol. Arie Schalk. Boot. Van der Laan (Godyla). Peter Schalk. Suttorp, Bröring. Van Slooten. Katwijk op techniek naar winst LEIDEN Katwijk slaagde er zaterdag in het belangrijke treffen met Heinenoord winnend af te sluiten. Op techniek werd een 1-2 zege een feit. ARC liet tegen DUNO een ze ker lijkende zege glippen. Het werd uiteindelijk 2-2. Heinenoord - Katwijk 1-2 (1-2) Hoewel Heinenoord vooral door de grote dosis werklust een moeilijke tegenstander te noemen was. werd de formatie in het eerste deel door de Kat- wijkers overtroffen. Op tech nische kwaliteiten kwam Kat wijk vaker goed voor het vij andelijke doel. Jan van Duyn draaide in de 27e minuut goed van zijn tegenstander weg om vervolgens de bal hard tegen het net aan de knallen: 0-1. Na een dekkingsfout mocht Hei nenoord vanuit een vrije trap ook doelpunten, zodat het sco rebord weer een gelijke stand aangaf. Nog voor de rust ech ter werd op links een fraaie aanval opgebouwd. De bal be landde bij de op snelheid zijn de Jan van Dijk. die keurig voorzette. Mart van der Plas behoefde het leer alleen nog maar in te tikken: 1-2. De thuisspelers deden er vooral na de hervatting qua inzet nog een schepje bovenop. Het Kat wijkse doel zou verdere door boringen echter bespaard blij- ARC - DUNO 2-2 (2-0) Met aanmerkelijk beter voet bal werden de Hagenaars vol ledig weggespeeld. Al na een kwartier kopte Dennis van Ommen ARC naar 1-0, waarna de Haagse doelman meerdere malen in actie moest komen om het saldo zo laag mogelijk te houden. Daarbij hield de lat Jelle Koolstra nog van een tweede treffer af. Tien minu ten voor rust haalde Rob Hey- tinga verrassend uit. Uit stand, op zo'n 18 meter van het doel, poeierde hij het leer in de ui terst hoek. Een comfortabele voorsprong, die ook gezien het spelbeeld bijna niet meer in gevaar kon komen. Nadat Van Ommen even na de thee bij een snelle uitval was vergeten de beter gesitueerde Heytinga aan te spelen kwam DUNO meer en meer in de wedstrijd. Op wilskracht werd ARC te ruggedrongen. In de 64e mi nuut werd het doelpuntenver- schil gehalveerd, waarna de Hagenaars zich zelfs nog naast de thuisploeg worstelden. In de spannende slotperiode ont moette Ruud van Els met zijn kopstoot de Haagse goalie, waardoor de remisestand ge handhaafd bleef. IIDEN Met tot opti- sme stemmend voetbal roverde Oegstgeest za- dag het eerste winst- I nt in de competitie. Jo- Boys werd met 1-1 wongen. Hazerswoud- Boys draaide weer eens ker en degradeerde FC iluku op eigen veld: 2-4. 'V werd geslagen door ortlust'46 (0-1). Ook ludekerk kwam niet rder dan verlies: 0-2. ihda'76 zag een beter 'end Koudekerk terug- len, toen spelmaker ■d Wagenaar gebles- ird uitviel, en greep ir twee maal te doel- ten de overwinning. had het niet makke- tegen Sporting Zuid: Met name de Amster- doelverdediger kende de dag van zijn le ven. Op een zeer slecht veld was er in de partij tussen Unicum en Wou- brugge nauwelijks sprake van voetbal. Door een slecht uitgevoerde buiten- spelval was het de thuis club, die als enige tot sco ren kwam. Oegstgeest - Jodan Boys 1-1 (0-0) Door wat wijzigingen in de elftalorganisatie komt Oegst geest tot steeds betere daden. Voor rust waren de roodgelen het gevaarlijkst in de counter. Jodan Boys had een licht veld- overwicht, maar kwam niet verder dan de 16-méterlijn. Na de hervatting nam de thuisfor- matie de controle over. Met een uitval was het Jodan Boys dat gevaarlijk voor Cock Bouwman verscheen Via de vóet van Jan de Wekker rolde de bal over de lijn. De Jodan- goalie was vervolgens echter behulpzaam door de bal na een schot van Frank Hogewoning te laten glippen. Wim den Hol lander tikte binnen. 1-1. FC Maluku - Hazerswoudse Boys 2-4 (0-3) Hazerswoudse Boys speelde een uitstekende wedstrijd te gen het sterke FC Maluku. Met name de eerste helft draaide het team zeer sterk, hetgeen resulteerde in treffers van Sjaak van Dorp en Rienk Poot (tweemaal). Een tegen doelpunt van Maluku werd in de tweede helft door (weer) Poot beantwoord, waarna Cees van Tol voor de eindstand zorgde door de bal ongelukkig in eigen doel te glijden. Jan Platteel speelde bij de Boys een hoofdrol KRV - Sportlust'46 0-1 (0-1) In het eerste deel kwam Sportlust duidelijk naar voren als de betere ploeg. KRV ge raakte maar moeilijk op gang. Alleen de invallende doelman Teun van Duyvenbode haalde een ruime voldoende. De be zoekers scoorden na een krap half uur 0-1. Na de rust was het veld zo goed als onbespeel baar geworden, waardoor vele mogelijkheden gemist werden. Gerard van Beelen, Sjaak de Jong en Leo van der Valk kwamen soms goed door, maar konden niet afronden. Rohda'76 - Koudekerk 2-0 (0-0) Koudekerk voetbalde best goed, maar sprong wel erg slordig met de kansen om. Pe ter' Smits, Leo Brommers en Arie Westmaas hadden moge lijkheden op de 0-1. Ook de uitvallen van Rohda waren niet ongevaarlijk en in de tweede periode ook succesrijk. Mede omdat belangrijke Fred Wagenaar geblesseerd was uit gevallen, kon Rohda meer en beter doorkomen Twee tref fers vormden het resultaat. Vlak voor de tweede goal, mis te Koudekerk de gelijkmaker op centimeters: Piet Hogenes „kromde" de bal tegen de lat. Unicum - Woubrugge 1-0 (0-0) Van een voetbalwedstrijd was nauwelijks sprake. Op het doorweekt Unicum-terrein „dreef" de bal in de regel niet verder dan twee meter, zodat geen pass goed aankwam en vrijwel elke combinatie al bij voorbaat tot mislukken ge doemd was. De enige echte kans (voor Unicum) werd een doelpunt. De buitenspelval ging niet open. omdat Hennie de Klerk achterin bleef han gen. Woubrugge had wel mo gelijkheden onder meer via Leo van der Laar maar kon niet tot scoren komen. SIZO - Sporting Zuid 1- 1 (0-0) De grote pressie die SIZO op Sporting uitoefende, leverde verschillende grote kansen op. Eltjo Vijn ondervond dat de Zuid-doelman erg op dreef was. Peter Bol, Gert Kardol (2x) en Jos de Gier kenden diezelfde ervaring. Alle moge lijke inzetten werden gekeerd. Ondanks het forse overwicht kwam SIZO via Kardol der halve pas na een uur op 1-0. Een misverstand stelde Spor ting in staat met een hoge bal gelijk te maken. Het werd nog spannend, toen Sporting op zijn beurt het initiatief pakte, maar niet meer scoorde. SCHIEDAM Het, niet alleen door de gestaag vallen de regen, troosteloze treffen tussen PPSC en Noord - wijk maakte weer eens duidelijk dat negatief spel wel degelijk winstpunten kan opleveren. De in twee jaar 'tijd van de derde naar de eerste klasse doorgestoomde thuisploeg wenste zich van meet af aan niet met con structief voetbal bezig te houden. Bezorgde doelverde- diger Ruud Spierings een drukke dag met tientallen terugspeelballen en de weinige toeschouwers een hoop werk, omdat een eenmaal tussen de bomen gewerkte bal per definitie niet door een PPSC-speler werd ge haald. Daarbij slaagden de Schiedammers er keer op keer ook nog eens in doeltrappen niet binnen de halve minuut te nemen, terwijl het risicoloos rondspelen van de bal, indien maar enigszins mogelijk, eveneens tijden kon worden volgehouden. Een „tijdrovende" speelwij ze, die zaterdag helaas lonend bleek. Koploper Noord- wijk kwam nauwelijks in het eigen spel en diende dan ook via een trieste, doelpuntloze remise het tweede winstpunt van de competitie af te geven. Met „dank" aan scheidsrechter Plijter uit Zutphen, overigens. De leidsman floot, hoewel énige extra-speeltijd (zie bovenstaan de) toch zeker op zijn plaats was geweest, in de tweede helft exact na vijfenveertig minuten af. Met dat fluitsignaal een nu twee seconden buiten de officiële speeltijd gerealiseerde tref fer van Anton Marijt tot „nutteloos" verklarend. Noordwijk had zichzelf die vruchteloze protesten na afloop ove rigens wel kunnen besparen. Want hoe precies het. met snelle, soms gevaarlijke, uitbraken gecombineerde, treiterige spelletje door PPSC onder aanvoering van aanvoerder Coen Winkelman ook werd uitgevoerd, de roodwitte formatie van oefenmeester Piet Buter heeft mogelijkheden gehad op een vroegere, wel gel dige openingsgoal. In de slotfase van het eerste part bijvoor beeld. Geert-Jan Bakker faalde echter nadat hij zich in kansrij ke positie had gemanoevreerd, terwijl de knal van afstand van zeer acceptabele invaller Jan Wellink de kruising van het doel van Spierings maar nipt miste. Ook na rust waren ze er. de kan sen om het zo negatieve PPSC op achterstand te zetten. Spie rings was echter een gelukkige doelman bij een inzet van Bo- gers. Winkelman redde op de doellijn na een kopbal van Timo Gerlof, het duwtje van Eric de Nijs bleek net voldoende om de koppende Andries Wendt uit evenwicht te brengen en de lat hing in de weg op het moment dat Bogers de bal na een hoek schop van John Marijt ineens verlengde. Omdat Welling via een wanhoopssliding Jan van der Marei nog van scoren had kunnen afhouden en wél op snelheid uitgevoerde acties van knappe spits Ron Carli door zijn ploeggenoten niet werden begrepen, bleef de nul ook aan de andere zijde in tact. IDen dubbelblanke score die, twee seconden in de eenennegen- tigste minuut, uiteindelijk toch nog terecht gecorrigeerd leek te gaan worden. Anton Marijts treffer van ver. vond echter geen genade meer in de ogen van affluitende scheidsrechter Plijter. die met die beslissing niet alleen Noordwijk, maar de hele voet balsport een slechte dienst bewees. GERT-JAN ONVLEE LEIDERDORP Het treffen tussen RCL en NSW had net zo goed in tien minuten kunnen worden afge werkt, in plaats van in de verplichte negentig. Slechts de eerste vijf minuten en de laatste vijf waren boeiend. Daar tussenin was het spel even slecht als het weer. Dat de Racing de partij winnend afsloot, was overigens terecht. De Leiderdorpers profiteerden eenvoudigweg beter van de door de zwakke NSVV-verdediging aangeboden mogelijkheden, ter wijl de voorwaartsen van de Numansdorpers aan de andere zijde hun best deden het even zwakke spel van de Bloemerd-verdedi- gers met de mantel der liefde te bedekken. Het begon allemaal zo mooi op Sportpark de Bloemerd. Pe wed strijd was amper één minuut oud of Pierre van Gemerden stond, na een pass van Bennie Heemskerk, oog in oog met keeper Ja cob van Ree. Hij miste jammerlijk. Drie minuten later was het aan de andere kant bijna raak toen RCL-doelman Peter van der Heijden een kopbal van Jaap den Haan totaal verkeerd beoor deelde. Gelukkig voor RCL bracht de lat redding. Na dit veelbelovende begin ontspon zich een wedstrijd, die zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. Zowel RCL als NSW speelde met een teruggetrokken voorhoedespeler, waar door het middengedeelte van het veld overbevolkt raakte. Daar bij beide ploegen geen figuur aanwezig was, die het spel naar zich toe kon trekken, werd het een rommelig schouwspel. Ook aanvoerder Dick van der Bijl kon de spelverdelerstaak zater- middag niet op zijn schouders nemen, zoals hij dat later in de wedstrijd niet kon, toen zijn ploeg onder druk kwam te staan. „Een rustgevende organisator hebben we nodig. Elen jongen als vroeger Jan van Duyn". verklaarde Bennie Heemskerk na af loop. Trainer Theo de Waard kon nog wel meer namen noemen, die die rol aankunnen, maar hij blijft het vertrouwen in zijn captain behouden. Naar zijn zeggen zijn er een aantal, door De Waard niet nader genoemde, factoren aan te wijzen, waarom Van der Bijl op het ogenblik niet honderd procent functioneert Als die factoren er niet meer zijn, dan ziet de oefenmeester in Van der Bijl de broodnodige spelbepaler. Desondanks stond Dick van der Bijl aan de basis van alle doel punten van RCL. In de vijfentwintigste minuut verzond hij een verre pass naar Pierre van Gemerden. die zijn. zaterdag uiterst zwak acterende, tegenstrever Kees Boender voor de zoveelste maal uitspeelde. De bal belandde uit zijn voorzet via het hoofd van Peter Siera bij Bennie Heemskerk, die het leer secuur in de uiterste hoek deponeerde. Vijfendertig minuten later zette Van der Bijl Erik van Doeselaar, invaller voor de al weer snel ver trokken Bob van Bohemen, alleen voor NSVV-doelman, die moest toezien dat de invaller eindelijk iets goeds liet zien (2-0). Dit doelpunt luidde een moeilijke periode in voor RCL, waarin de ploeg onder grote druk kwam te staan. Gelukkig voor de Lei derdorpers stond het vizier van de aanvallers uit Numansdorp niet op scherp. Het terechte tegendoelpunt kwam echter toch. waarbij NSW overigens de hulp van Peter van der Heijden no dig had. De RCL-goalie tastte drie minuten voor tijd geheel mis op een indraaiende hoekschop van Hans Reedijk. De druk van NSW werd hierop nog groter, maar zoals het altijd gaat in zul ke situaties, vergat de ploeg de eigen verdediging. Peter Siera kopte, na een voorzet op maat van Dick van der Bijl, tot twee maal toe op Jacob van Ree, waarna de rebound door Wout van der Stel perfect (in eigen doel) werd „benut". De ongelukkige Van der Stel hoefde evenwel niet lang te treuren. Vlak na de aftrap lag de bal, wederom door Hans Reedijk, voor de tweede maal in het vijandelijke net. Drie doelpunten in de laatste vijf minuten gaven het publiek toch nog het gevoel, dat het een aar dige wedstrijd had gezien.. ARNOLD VAN DER CAPELLEN Scoreverloop: 25 Heemskerk 1-0, 60 van Doeselaar 2-0, Reedijk 2-1, van der Stel 3-1(e.d). Reedijk 3-2. Opstelling RCL: Van der Hel|den. Bruna, Ruis. Haneveld. Kammenga. Siera, Braat, Heemskerk. Van der Bijl, Van Gemerden. Van Bohemen (Van Doese laar)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15