J F Het is zcTn een goeie jongen lii Gemeenteraad Leimuiden wijst herindeling af ZEVENHOVEN INSTALLEERT BURGEMEESTER HUIGSLOOT Openbare school Alphen volgend jaar april klaar dP Uitbreiding raadhuis van Noordwijkerhout in 1985 een feit Veel animo voor kindermidda in Zoeterwoude-dorp SOB pleit voor opname rijksweg 11 in streekplan REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 OKTOBER 1982 PAGINl G Kaartenactie voor kerkrestauratie HAZERSWOUDE De verkoop van ansicht kaarten met een afbeelding van de Nederlands Hervormde Kerk in Hazerswoude-dorp is dezer dagen van start gegaan. Op de kaarten staat de kerk afgebeeld, zoals hij was omstreeks 1930. De jeugdleden van de Hervormde gemeente trachten de actie tot een succes te maken. De opbrengst is namelijk bestemd voor de finan ciering van de restauratie van het dak van het kerkgebouw. In tegenstelling tot de toren, die eigendom is van de gemeente Hazerswoude, is de rest van het eeuwenoude gebouw eigendom, dus ook in onderhoud, van de Hervormde ge meente. Er zijn al verscheidene akties gevoerd om geld voor het opknappen van het dak van de kerk te krijgen. De dubbele ansichtkaarten kosten 1.50. Jubileumconcert „Kameleon" KOUDEKERK AAN DEN RIJN/HA- ZERSWOUDE Zanggroep „Kamele on" viert haar twintigjarig bestaan. In het kader daarvan geeft de 47 leden tellende groep, sinds de oprichting in 1962 onder leiding van Hans Peil, mor genavond in Het Anker in Hazerswou de een jubileumconcert. Medewerking 'zal verlenen het Duitse mannenkoor Bischhausen, dat onder leiding staat van Willi Landau. Dit koor is al eerder te gast geweest bij „Kameleon". Op het programma staan onder meer melo dieën van Franz Léhar en Frans Schu bert, terwijl ook negrospirituals en evergreens ten gehore zullen worden gebracht. Het concert begint om half negen. Activiteiten 't Spinneweb ZOETERWOUDE De jeugd van Zoeterwoude kan het aanstaande weekeinde op een nuttige manier de herfstvakantie afsluiten, 't Spinneweb aan de Zuidbuurtseweg organiseert na melijk zaterdag voor luitjes tussen de 6 en 14 jaar diverse bosspelen in de Leid- se Hout (vertrek 13.00 uur), maar voor het zover is kunnen de jongens en meisjes tot en met 15 jaar nog genieten van disco „De Spin" die vrijdagavond in het kluphuis wordt gehouden. De eerste week van november tenslotte zullen leden van 't Spinneweb koliek teren voor Jantje Beton. Eerste paal twaalf „doe 't zelf" woningen OUDE WETERING Wethouder N. J. Verhaar sloeg gisteren de eerste paal voor de bouw van twaalf premie-B-koopwoningen in de Burgemeester Vosterstraat te Oude Wetering. Deze woningen van aannemer Heembouw en architectenbureau J. P. van Rijn zijn alle verkocht aan inwoners of economisch gebondenen van Alkemade. De kosten bedragen 130.000,- per stuk. Dat deze huizen ondanks de hoge prijs en de geringe pre mie tóch snel verkocht waren aan inwoners heeft behalve met de aantrekkelijke ligging nabij scholen, winkels en het Braase- mermeer, ook te maken met het feit dat kopers de mogelijkheid hebben 16.000,- aan arbeidsloon te besparen door zelfwerk zaamheid. Zo kan men zelf schilderen, behangen en tegelen, te vens bestaat de mogelijkheid zelf de centrale verwarming, het sanitair, de keuken en de scheidingswanden boven te plaatsen. Hoewel de bewoners van de Burgemeester Vosterstraat bij het vernemen van de woningbouwplannen enige tijd geleden mas saal geprotesteerd hadden, hebben zij, na afwijzing van een be zwaarschrift door de commissie bezwaar- en beroepsschriften, de strijdbijl begraven. ZEVENHOVEN „Het is meende, dat daardoor een mo gelijke herindeling van Zeven hoven voorlopig van de baan is. Hij merkte op dat hij alle vertrouwen in de heer Huigs- zo n goeie jongen, zo ge woon, jullie hebben het getroffen". Dat waren gis termiddag de trotse en loot heeft. De burgemeester emotionele woorden van heeft in Voorhout als wethou- de hoogbejaarde en trotse <*er en a^s loco-burgemeester ouders van de heer J.G. besiu?irlijk® ervafing opgedaan. „Tijdens de periode Huigsloot, de nieuwe bur- burgemeester Wagenaar gemeester van Zevenho- al veel tot stand gekomen, ven. Onder grote belang- lang niet alles is af. Er stelling werd de heer ziJn n°ë veel vraagstukken die Huigsloot gistermiddag 3116 aandacht vragen", geïnstalleerd als burge meester van Zevenhoven. c In het Dorpshuis hing Samenwerken wethouder V/. Kool de De heer Huigsloot beloofde de burgemeester ambtsketen belangen om. i de gemeente Ze venhoven zo goed mogelijk te zullen behartigen. „Dit alles in De heer Kool toonde zich zeer goed overleg en met waarde- verheugd over de benoeming ring voor eikaars standpun- van de heer Huigsloot Hij ten". Hij merkte op dat hij al les zou doen om een sportac commodatie in het dorp te rea liseren. „Maar natuurlijk wil ik openstaan voor persoonlijke problemen. Verder ben ik er van overtuigd, dat de mensen met wie ik ga samenwerken mij met raad en daad zullen bijstaan", aldus de nieuwe bur gemeester. Namens de fractie van het CDA zei de heer C. van Veen: „We hebben weer een leids man, waarin we vertrouwen kunnen hebben. Hij beant woordt aan onze profielschets en daar zijn we erg blij mee". Ook de heer Van Veen merkte op, dat de kans op een herin deling van Zevenhoven door de benoeming van de heer Huigsloot kleiner is geworden. De heer J. Aartman (Gemeen te Belangen Zevenhoven) sloot zich aan bij het CDA en hoop te, dat door het op peil houden van de woningbouw de plaat selijke middenstand zich kan handhaven. De voltooiing van het fietspad Noordeinde-West einde en de bouw van een sprthal staan ook bij hem hoog op de verlanglijst. Secretaris J. Bond, oud-burgemeester J. Wagenaar en burgemeester Brouwer de Koning van Wou- brugge en enige tientallen in woners van Zevenhoven feli citeerden de heer Huigsloot met zijn benoeming. Ook Voorhout deelde mee in de feestvreugde. Het fanfarecorps „St. Concilia" was met de ma jorettes naar Zevenhoven ge komen en zorgde voor een muzikale noot, hetgeen door de heer en mevrouw Huigsloot zeer op prijs werd gesteld. Loopbaan De heer Huigsloot. Namens de familie gaf de broer van de burgemeester een overzicht van het leven van de heer Huigsloot. Hij aanschouwde op 29 augustus 1931 in het Padddegat in Wou- brugge het levenslicht. Na en kele jaren werd het polderland verwisseld voor de stad Lei den, waarna hij in Den Haag een opleiding als instrument maker volgde. Zijn handels geest was toen al aanwezig. Op het station sleepte hij met kof fers en en tracteerde zichzelf Wethouder W. Kool hangt burgemeester J.G. Huigsloot de ambtsketen om. daarna op een lekker etentje. Na vervolgens op een appara- tenfabriek en in een laborato rium gewerkt te hebben, ver vulde de heer Huigsloot zijn dienstplicht bij de verbin dingstroepen. Hij besloot daar na met zijn vrouw naar Zuyid- Afrika te emigreren en ook daar leidde zijn ondernemers geest tot goede resultaten. Na 5 vijf jaar keerde de heer Huigs loot weer in Nederland terug en werd amanuensis op het Leidse Bonaventuracollege. Salesmanager was zijn volgen-' de beroep en tenslotte werd de heer Huigsloot directeur van de jeugdherberg annex confe rentieoord „Ockenburg" in Den Haag. Half miljoen bezoekers zwembad de „Thermen" ALPHEN AAN DEN RIJN In twee jaar tijd een half mil joen bezoekers is wel een feestje waard, vond wethouder J. J. Goedhart, tevens voorzit ter van de Alphense sport stichting. Daarom werd er gis termiddag in zwembad de „Thermen" gepost, totdat de gelukkige zwemmer of zwem ster zich zou melden. Dit bleek mevrouw J. Joha uit Alphen te zijn die met haar zoon Leon van 9 jaar en haar dochter Inex van 6 jaar een geregeld bezoekster van het zwembad is. Zij kreeg van wethouder Goedhart een gratis abonne ment voor 1983 aangeboden. Ook de andere gezinsleden kregen dit. Ook de 500.0001-ste bezoeker werd in het zonnetje •gezet. Dit was Michel Meyer eveens uit Alphen. Ook hij kreeg een gratis abonnement. Het zwembad werd in septem ber 1980 geopend. Men mikt op een gemiddeld aantal be zoekers van 250.000 per jaar, plus zwemmers in vereni gingsverband en schoolzwem- Raad Hazerswoude handhaaft gebed HAZERSWOUDE De open- bare vergaderingen van de raad van de gemeente Hazers woude zullen ook in de toe komst worden begonnen en besloten met het gebed, dat wordt uitgesproken door de voorzitter. Het enige verschil ten opzichte van voorheen is, dat raadsleden en andere op dat moment in de raadszaal aanwezigen het gebed zittend zullen aanhoren. Tot nu toe verzocht de voorzitter hen om het gebed staand te beluiste- GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET EN EEN COMPLETE AGENDA Dl •ALPHEN AAN DEN RIJN De heer R.G.J. van inspekteur van het kleuter- en lager onderwijs in phen, heeft gistermiddag in de nieuwbouwwijk Ri derveld, nabij de Eisenhowerlaan, de eerste paal gesl gen voor de bouw van een openbare basisschool (e combinatie van een lagere en een kleuterschool) gymnastieklokaal. Om de kosten van de nieuwbouw van de school binnen de do het rijk gestelde normen te houden, is gekozen voor een syst© van bouwen, waarbij gedeelten van de school (vloeren en wj den) al in een fabriek zijn vervaardigd. Deze delen van; school worden op de bouwplaats aan elkaar gemaakt. De ba van de school kost ruim twee miljoen gulden. Panagro uit W mond, die reeds ervaring heeft met dit soort systeembouw, is aannemer van dit gebouw, dat is ontworpen door architectenl Herpertz uit Leidschendam. De school dit pe J omi géft veer Van Vliet april in gebruik zal worden genomen, is de eerste school i nieuwbouwwijk. Verdere zullen hier in ieder geval nog testants-christelijke en een katholieke school komen. Forse tariefsverhoging maakt begroting Nieuwkoop sluitend NIEUWKOOP Het college van B en W wil een asan tal gemeentelijke tarieven fors verhogen. Dit is nood kelijk om de begroting voor 1983 sluitend te maken Op basis van de daartoe door de gemeenteraad onlangs genom besluiten is rekening gehouden met een verhoging van drie p cent, hetgeen één procent beneden het maximaal door de min ter toegestane peil blijft. Daarentegen zijn de reinigingsrechl met zes procent verhoogd en de tarieven voor de huur v sportvelden, gymnastieklokalen en begrafenisrechten even» met zes procent. De marktgelden werden zelfs met zeven p cent verhoogd. Bijna 21 miljoen gulden zal de gemeente Nieuwkoop volge jaar gaan uitgeven. Circa 2,8 miljoen gulden meer dan in I voorgaande begrotingsjaar 1982. Het college meldt in de aanh dingsnota bij de begroting voor 1983 de begroting slechts met grootste moeite „sluitend" te hebben gekregen. Met spijt geconstateerd, dat men voor 1983 geen middelen meer kunnen vinden om „nieuwe kapitaalswerken" in uitvoering kunnen nemen. NOORDWIJKERHOUT Begin 1985 moet de uit breiding van het gemeen tehuis en de nieuwbouw van de bibliotheek een feit zijn. Deze verwach ting sprak de directeur gemeentewerken De Boer gisteravond uit tijdens een vergadering van de ad hoc-commissie uitbreiding gemeentehuis/nieuwbouw bibliotheek. Sinds de laatste tekeningen zijn er wat kleine wijzigingen aangebracht. De EZP'er Van Schie constateerde dat er let terlijk en figuurlijk wat „toe ters en bellen" verdwenen wa ren. Hij duidde daarbij op het carillon dat de architect Van Kranendonk zo graag zou zien op het dak van het raadhuis. De Boer antwoordde dat dit niet persé betekende dat van dit idee was afgestapt. Het pro ject wordt op korte termijn aanbesteed. Vóór 11 november moeten de inschrijvingen van de bouwondernemingen bin nen zijn, waarna rond 15 no vember een voorselektie plaatsvindt. De heren De Boer, WiUemse (vertegenwoordiger van de provincie) en Van Kra nendonk (architect) maken deze selektie. Eind januari 1983 hoopt Noordwijkerhi het project te kunnen gum aan de bouwer met de laag prijsopgave. Na twee jaar 1 wen kan het project begin gereed zijn. De ad hoc-ci spreekt op 18 november M welke installateurs (b.v. de electriciteit ming) in aanmerking koml Uit deze voordracht van zo (je naamde onderaannemers uit elke richting) wordt i.. menspraak met de hoofda nemer een keuze gemaa ,r,®K Men heeft voor deze t tie gekozen, omdat meent ook Noordwijkerhou (gn. installateurs een kans te ki (an -i nen geven aan het project d De heer Sluis (CDA) door een vraag voor nisch slot van de vergadei flarel 'r? Ilerle .„.eJ Zijn vraag luidde: „Waarom Brt, per 1 oktober niet begonnlltgec met de sloop van „Open Hi se" (dit gebouw moet voor het project)?" Het antwoord van de heer Boer was verrassend: „Om|A de belt aan de Tespellaan V gens de kakkerlakkenpb door de gemeente is geslote Overigens meldde hij ook, men al halverwege de o smetting was en dus spoe met de sloop kon beginnen. 'RI LEIMUIDEN De ge meenteraad wijst een her deling van Leimuiden af. De gemeenteraad nam gisteren unaniem een mo tie aan tegen de voorgeno men gemeentelijke herin deling Noord-Oostelijk Zuid-Holland. De motie had betrekking op de financiële gevolgen van een eventuele herindeling voor de individuele burgers van Lei muiden en voor de belasting betaler in het algemeen. Men achtte het niet verantwoord dat de pogingen tot herinde ling van gemeenten zullen worden voortgezet. De raad heeft tevens haar twijfels over de kwalitatieve voordelen, die- bij schaalvergroting bereikt zouden kunnen worden, gelet op de investeringen, die daar voor nodig zijn. Indien herin deling onvermijdelijk zou blij ken, wordt gekozen, los van de thans nog niet te overziene fi nanciële consequenties, voor een combinatie van de ge meenten Leimuiden, Rijnsa- terwoude en Woubrugge. De heer A. J. R. van Zon bepleitte namens het CDA om de huidi- fe situatie te handhaven onder et motto: „Een goede buur is beter dan een verre kern". Hij wees de mogelijkheid van „on logische" combinatie-gemeen ten met Ter Aar of Alkemade pertinent van de hand, omdat deze het gevaar van „kern-do- minantie" in zich hebben. Ook een modelgemeente van Wou brugge samen met Leimuiden keurde hij af omdat de twee dorpen geen enkele binding onderling zouden hebben. Hij had de moeite genomen om de belastingheffingen in de regio, .omgeslagen per hoofd van de bevolking, te vergelijken met die van Leimuiden en was tot de conclusie gekomen dat bij de rekening gepresenteerd worden. Vooral een samen gaan van Leimuiden, Rijnsa- terwoude en Nieuwveen zou een belangrijke verhoging van de belastingtarieven veroorza ken voor inwoners van het fi nancieel kerngezonde Leimui den. Efficiënt De heer J. C. A. Brambach van Leimuiden 2000 verklaar de dat de herindeling voor hem niet zo nodig hoefde. Echter herindeling uitsluitend afwijzen om de financiële con sequenties op korte termijn kwam hem als onvolledig .Herindeling zou effi- liberaal, G. A. Kuijs, meende dat ook aandacht besteed dien de te worden aan de emotione le kant van de zaak: men heeft in Leimuiden een afkeer van samengaan met andere ge meenten. „Daar mag je als raad niet tegenin gaan" meen de hij. Wethouder J. den Haan (CDA) wees erop dat dit laat ste probleem niet uitsluitend in Leimuiden speelt, maar in alle gemeenten die met herin deling te maken hebben. ZOETERWOUDE Van wege de enorme animo voor de talentenjacht be gint de kindermiddag zondag in het Muziekcen trum reeds om half twee in plaats van twee uur. Niet minder dan 22 groe pen of solisten zullen hun talent presenteren. Diver se talenten moesten reeds teleurgesteld worden om dat de middag was volge boekt. De jury wordt gevormd door burgemeester A. Houdijk, ar tiest Henk Votel (beter bekend als 't opaatje uit Ti-Ta-Tove naar) en de heer Hoppezak, de bekende grimeur en feestkle- dingspecialist uit Leiden. Maas er staat meer te gebeuren zon dagmiddag in het Muziekcen trum. Als speciale attraktie komt namelijk het televisies terretje Sandy naar Zoeter woude voor een optreden van circa 40 minuten waarin zij al haar hits zal laten horen. IDE Spanning zal er op deze do American Sound en de Stic P ting Muziekcentrum georgai n me seerde middag tevens zijn i eem< de uitslag bekend wordt g ipseli maakt van 'e ballon wedstrif lar 'virkse dag 3 september kozen ho iep derden balonnen het lucl ft i ruim vanaf het terrein v nst Swetterbage. De entree iafid de kindermiddag is 4,50. REACTIE OP EVALUATIENOTA STREEK Hoewel de ge meentebesturen van Leiden en Voorschoten de aanleg van rijksweg 11-west afwijzen, dringt het Samenwerkings Or gaan Bollenstreek (SOB) erop aan de weg in het streekplan Zuid-Holland West op te ne men. De weg is volgens de, SOB van groot belang voor de honderden bloemenhandela ren en exporteurs die meerde re malen per week van de vei ling Flora in Rijnsburg naar Duitsland rijden. Verder is de weg van belang voor het dag- toerisme naar het strand en voor het overige oost-westver- keer, dat nu via de bebouwde kommen moet rijden. Het algemeen bestuur van het SOB bespreekt woensdag avond de reactie op de evalua tienota. Daarin wordt verder gesteld, dat de provincie een eind moet maken aan de opde ling van de Duin- en Bollen streek, waardoor de gemeen ten Katwijk, Rijnsburg en Val kenburg in het streekplan niet zijn opgenomen bij de rest van de Bollenstreek. Het SOB wil dat dit gebied, dat een samen hangend geheel vormt op be stuurlijk en ruimtelijk terrein, tesamen behandeld wordt als .„Duin- en Bollenstreek". Wat betreft de relaties met Noord- Holland vindt het SOB het niet terecht dat de provincie in het streekplan stelt dat de fo rensenstromen van Noord- naar Zuid-Holland en omge keerd moeten worden terugge drongen. „De praktijk staat hier naaks op. Het woonforen- sisme naar Noord-HollancT (Schiphol, Haarlemmermeer, Amsterdam, Haarlem en IJ- mond) is in acht jaar, van 1971 tot 1979, volledig verdubbeld", aldus de reactie. Woningen Op het gebied van wonen en bevolking staat de SOB-reactie volledig achter het commen taar dat de gemeente Noord wijkerhout onlangs al leverde op de evaluatienota. Die houdt in dat in de Bollenstreek door allerlei factoren, onder meer stagnatie in de bouw, een ach terstand van ongeveer 900 wo ningen in de bouw is opgelo pen, die nu eerst zou moeten worden ingehaald voordat bouwbeperkingen worden op gelegd. Volgens het streekplan mogen de Bollenstreekge meenten alleen nog huizen bouwen voor de eigen natuur lijke bevolkingsgroei. In de evaluatienota zijn de cijfers bijgesteld op basis van de nieu we bevolkingscijfers, hetgeen betekent dat in de Bollen streek 1.080 woningen minder mogen worden gebouwd. Ge steld wordt nu dat de behoefte aan woningen in dit gebied juist beïnvloed wordt door de achterstand in de bouw. Bo vendien is er een grotere, vraag naar huizen door men sen die economisch gebonden zijn aan de streek en groeit het aantal woningzoekenden ook nog eens door de ruimere wet telijke mogelijkheden om zich te laten inschrijven als wo ningzoekende. Gepleit wordt voor een programmering van woningbouw die meer op de werkelijke behoefte is afge stemd. Overigens verwacht het SOB dat de woningbouw in het gebied de komende ja ren meer bepaald zal worden door de teruglopende contin- gentering (ministeriële subsi dies voor de bouw van huur- en premie-koopwoningen). Werkgelegenheid Het SOB pleit verder in de re actie voor de aanleg van extra bedrijventerreinen en kanto- renlokaties. In het streekplan zijn twee oplossingen ge noemd: wel of niet creë van 5.000 arbeidsplaatsen, der meer in andere sectoi dan de tuinbouw. Het stelt dat wanneer voor gekozen wordt, er ook geko; 1 moet worden voor extra te daarvoor. In noveml wordt weer vergaderd met agendapunt het komen tot t regionaal-economisch str tuuronderzoek in de Duin-! Bollenstreek. In samenv king met provincie en kaï van Koophandel wil het S komen tot het opzetten een ruimtelijk-economisch leid in de streek. Eind zouden de resultaten onderzoek op tafel moeten ïrd ii len t if i tkinc Het li Wltaal ihters

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4