l Alphen pleit voor aanleg rijksweg 11 Plan voor acht woningen op terrein Graanhandel Overlevingskansen Schokbeton in gevaar door bezettingsactie Y ri jspraak gevraagd dodelijke aanrijdin V BIJ FEESTELIJKE OPENING ZEGERBAAN: Alphen bouwt bejaardenwoningen 50-jarig huwelijksfeest in Oud Ade tif'Eekbe) REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 19 OKTOBER 1982 PAC Bijna driehonderd woning zoekenden in Hazerswoude HAZERSWOUDE De lijst van woningzoeken den in Hazerswoude telde per 1 juli dit jaar 292 personen. De meeste namen treft men aan in de categorie „alleenstaanden woonachtig te Hazers woude": 61. Bij de gemeente staan 31 verloofde stelletjes, waarvan beide partners in het Hazers- woudse woonachtig zijn, ingeschreven. Ook zij willen in Hazerswoude blijven wonen. Bij de ver loofden, waarvan alleen de man in Hazerswoude woont, treft men 35 namen aan. Bij die waarvan de vrouw Hazerswoudse is, zijn 27 woningzoeken den. 14 bejaarden staan op de lijst van woningzoe kenden en 48 gezinnen staan op de lijst, omdat hun huis in een zeer slechte staat verkeert. De lijst van woningzoekenden bevat overigens géén na men van gezinnen met een medische of sociale ur gentie. Carpool-centra in Koudekerk en Hazerswoude KOUDEKERK AAN DE RIJN/HAZERSWOUDE De ge- meenten Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude gaan het zo genaamde carpolen stimuleren. In beide gemeentehuizen wordt een carpoolcentrum ingericht. Het opzetten van de centra is een proef. De betrekkelijk slechte verbindingen per openbaar vervoer in beide gemeenten, maken het voor velen noodzakelijk per auto naar hun werk te gaan. Dit heeft, behalve de financiële gevol gen ook een nadelig effect op het milieu, het energieverbruik en de al overbelaste wegen op het spitsuur. Steeds meer mensen rij den bij toerbeurt samen naar hun werk. Nog meer zouden dit misschien wel willen, maar zijn er (nog) niet in geslaagd een poolgenoot te vinden. De twee gemeenten hebben besloten daar iets aan te doen. Door inzending van een formulier kunnen de Koudekerkers en Hazerswoudenaren opgeven of zij mee willen doen aan dit carpoolexperiment. Een dezer dagen zal huis-aan- huis hierover een folder worden bezorgd. Chinees restaurant in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Waar geen bistro- theek mocht in Roelofarendsveen, mag nu wel een Chinees restaurant komen en wel schuin te genover het pand, waarin de bistrotheek gevestigd had moeten worden. Die kwam er echter niet na dat buurtbewoners bezwaar maakten uit angst voor overlast door luchtjes en bezoekers en de ei genaar maar een eenjarig cntract voor parkeerge legenheid op „De Dagmarkt" kon krijgen. Op diezelfde Dagmarkt verrijst nu binnenkort het restaurant met daarbij kantoor- en winkelruimte. Op die plaats zijn een oude winkel (voormalig af- haalcentrum chinees voedsel) en enige onbewoon baar verklaarde woninkjes met de grond gelijk ge maakt. De winkel wordt 120 vierkante meter groot en de kantoor- of winkelruimte 150 tot 200 'vierkante meter. Op eigen terrein zal voldoende parkeergelegenheid worden aangelegd. Fietsertje gewond ZEVENHOVEN Een 13-jarige jongen uit Zeven hoven is gistermiddag ern stig gewond geraakt bij een aanrijding op de krui sing Kade/Flora weg. De jongen hield vermoedelijk niet voldoende rechts met zijn fiets en kwam frontaal in botsing met een tegen ligger, een 19-jarige auto mobilist uit Noorden. De jongen is met hoofdletsel opgenomen in het Hof poort Ziekenhuis in Woer den. NIEUWKOOP/DEN HAAG Door onduide lijkheid over welk soort verlichting zijn tegenlig ger voerde heeft de offi cier van justitie van de Haagse rechtbank vrij spraak geëist tegen een 30-jarige autobestuurder uit Nieuwkoop. De man werd verdacht van het veroorzaken van een aan- v ALPHEN AAN DEN RIJN Hoewel de ge meente het rijk en de pro vincie dankbaar is voor de aanleg van de Zegerbaan, is er nog één groot verlan gen. De minister van ver keer en waterstaat zou voorrang moeten geven aan de aanleg van rijks weg 11. Dit zei burge-, meester Paats gistermid dag bij de opening van de Zegerbaan, de nieuwe weg die het noord-zuid verkeer uit het centrum van Alphen haalt. „Doordat Alphen zo centraal is gelegen, heeft de stad een een forse groei doorgemaakt. Weliswaar heeft dit geleid tot meer werkgelegenheid, maar de stad ondervond er ook de nadelen van. De grote verkeersfrequentie is bedrei gend voor de levendigheid in de stad", aldus de heer Paats. De burgemeester stelde dat met de opening van de Ze gerbaan het verkeer rijdt waar het nu hoort, waardoor de nieuwbouwwijk Ridder- veld eindelijk één geheel met het centrum zal worden. Ook fietsers uit de de richting Ter Aar kunnen nu sneller en veiliger naar Alphen komen. Datzelfde geldt voor het openbaar vervoer. Niet alleen de burgemeester vroeg aandacht voor de nog resterende verkeersproble men in Alphen, ook net ac tiecomité Stichting van Hef- tot Havenbrug pleitte voor een spoedige realisering van rijksweg 11. en nu Al- Met een spandoek werd opgeroepen tot de aanleg van rijkswseg 11. phen Zuid nog" luidde de tekst op een spandoek. Voor de opening van de nieuwe weg was ministers H. Zeevalking naar Alphen ge komen. Hij ging niet op het verzoek van de burgemees ter én het pleidooi van het actiecomité. Het wel of niet aanleggen van rijksweg 11 achtte de minister een zaak die nog steeds ter discussie staat. Niet meer ter discussie staat, de ontsluiting van het Leidse industrieterrein en de rondweg om Alphen. De weg Leiden Alphen zou in de periode 1986-1992 aangelegd kunnen worden. Als alles volgens plan verloopt, wordt de frequentie van de trein op het baanvak Leiden Al phen verhoogd door een ver dubbeling van de rails. Voor de officiële opening van de Zegerbaan stapte de minister in een stoomwals. Langzaam liet de minister zich naar en over de Zeger- brug rijden. „Als een stoom wals, langzaam maar niet te gen te houden", zo karakteri seerde de burgemeester de aanleg en opening van de nieuwe weg. Door de openstelling van de Zegerbaan, worden de He rensingel en een stuk van de Oranje Nassausingel afgeslo ten. Het verkeer van en naar Ridderveld heeft nog geen eigen aansluiting. Deze aan sluiting, die zal lopen naar de Kennedylaan, zal pas begin volgend jaar jaar zijn. Voor lopig moet het verkeer om rijden via de Burgemeester Bruins Slotsingel. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Op het terrein van graanhandel Van der Bijl worden mogelijk acht woningen gebouwd. De leden van de commissie ruimtelijke ordening en planologie maakten gis teravond voor het eerst kennis met een, weliswaar nog zeer prematuur, plan voor de bouw van de wo ningen. Voordat de woningen ge bouwd kunnen worden, moet de graanhandel eerst nog ver huizen. De firma Van der Bijl zal zich naar alle waarschijn lijkheid vestigen op het indus trieterrein in Alphen aan den Rijn. Het rijk heeft een bijdra ge van drie ton toegekend als tegemoetkoming in de kosten van verplaatsing. De onder handelingen tussen de heer W. H. van der Bijl en de gemeente worden vrijdag voortgezet. Wethouder mevrouw R. Lelar- ge stelde dat het college, ge zien het feit dat de besprekin gen met Van der Bijl nog gaande zijn, geen andere pro cedure kan volgen. Mevrouw-' Lelarge merkte verder op, dat het college dacht aan woning wetwoningen op deze plaats, in plaats van koopwoningen. Het gaat om 850 vierkante me ters die beschikbaar komen na de sloop van de graanpakhui- zen. Het aangrenzende voor malige koetshuis blijft bestaan. Hierover zijn al besprekingen gaande met de rijksdienst voor de monumentenzorg. De com missieleden namen het plan voor kennisgeving aan met de opmerking van PvdA'er D. Patiwael. dat een totaal-plan noodzakelijk is. Dus ook de be stemming van het koetshuis dient hierin meegenomen te worden, stelde hij. Dorpsstraat Het gedeelte van de Dorps straat waar onlangs rióolwerk- zaamheden hebben plaatsge vonden, zal nog voor de win ter worden herbestraat met keien. Een tiental Dorpsstraat- bewoners had het college in een brief gewezen op de slech te staat van dit weggedeelte. Zo spoedig mogelijk zal met het werk worden begonnen. Het project kost 46.000 guden. „Zonde van het geld", vond G. v. Bostelen gisteravond. Hij had liever gezien dat de aan nemer tot herstrating met het oude materiaal zou overgaan, waarna het wegdek zou kun nen worden afgespoten met een teerlaag. Gezien de tijdelij ke aard (over 2 a 3 jaar vindt een herstrukturering van de gehele Dorpsstraat plaats) leek hem dit ruimschoots voldoen de. De commissie koos uitein delijk voor genoemde oplos sing. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats zal morgen de eerste steen leggen voor de nieuwbouw van het wooncentrum „Anton Constandse". Dit woon complex wordt gebouwd op initiatief van de Huma nistische Stichting voor Huisvesting van bejaar den. Deze stichting wil wooncentra voor ouderen scheppen waarin zij zich thuisvoelen ongeacht hun levensovertuiging en op vattingen, waar toch vol doende privacy is en waar ook de huren redelijk zijn. Er zullen 86 woningen ge bouwd worden. In de wonin gen een huiskamer met open keuken, slaapkamer, badka mer en berging. De voordeu ren van de woningen zullen uitkomen op een inwendige galerij. De bewoners doen zelf hun huishouden en zor gen zelf voor hun eten zodat dit complex eigenlijk niet on der de noemer service-flats valt. Wel is er een alarmsys teem binnen de woningen dat 24 uur per dag functio neert. Waarschijnlijk zullen de eerste bewoners in juni het complex betrekken. Het wooncomplex is vernoemd naar de 83-jarige vrijdenker en humanist Anton Con standse. Constandse schreef diverse boeken en artikelen over atheïsme en humanisme en kreeg hiervoor in 1973 de Jaap van Praagprijs en in 1981 de Culturele prijs van Zuid-Holland. De auteur zal zelf aanwezig zijn bij het leg gen van de eerste steen. Hoewel nog weinig over de toezegging van de woningen bekend is komen in elk ge val eerst ouderen uit Alphen en de regio aan de beurt of ouderen die sociaal aan Al phen gebonden zijn. Belang stellenden kunnen inlichtin gen verkrihgen bij de stich ting HSH3, postbus 3054, 2480 AB in Woubrugge. OUD ADE Leo Olijerhoek 's morgens vroeg tot 's a- en Bep Kuipers vieren mor- vonds laat op de akker en in gen, dat zij elkaar vijftig jaar het huishouden, de bruide geleden het jawoord gaven in gom als boerenknecht, bag- de parochiekerk van Sint Pe- german en turfsteker. Werk- trus Banden te Roelofarends veen. Al vijftig jaar lang delen zij nu lief en leed in hun woonplaats Oud Ade. De 76-jarige bruidegom heeft niet minder dan 16 jongere broers en zusters, terwijl de 70-jarige bruid uit een gezin van dertien kinderen komt. Het echtpaar heeft zeven kin deren en dertien kleinkinde ren. Het bruidspaar heeft van jongsaf aan heel hard moe ten werken; de bruid van dagen van 4 uur 's morgens tot 's avonds een uur of tien waren voor hem heel ge woon. Verder hield hij zich bezig met een groentetuin. Leo Olijerhoek heeft altijd beweerd dat je van werken niet dood gaat en dat werken gezond is. Het bewijs voor deze stellingen levert hij door nog dagelijks per fiets naar zijn volkstuin te gaan om er groenten en bloemen te oogsten zijn vrouw. De ener gieke bruid doet nog steeds zelf het huishouden met ple zier en voorts borduurt, haakt en breit ze. Hun geza menlijke hobby: een potje klaverjassen, beoefenen ze nog altijd veëlvuldig. rijding met dodelijl loop in de nacht v april op de Nieuwk weg in Alphen aa Rijn. Wel eiste de vier weken gevai straf en achttien ma intrekking van het wijs tegen de man het rijden onder ii De bloedproef wei alcoholpromilage v< in zijn bloed aan. De verdachte haalde I wuste dag een voor h| dende auto in op het nijj dat uit de voor hem h» vergestelde richting eqM naderde, bestuurd doorl*" tigjarige mevrouw H. 1 uit Delft, die zodanig w] wond, dat zij een dag lal de gevolgen overleed. Th h verdachte had hij aanfi c lijk met een snelheid v£nj] der kilometer per uur g| maar had hij zijn snelh? zestig of zeventig kilrer per uur verminderd. g tuige echter, die verne zelf zeventig kilometerjnni den, had de verdachteLet zien passeren. Een belangrijk vraagpul F; welke verlichting de aif het slachtoffer voerde'd gens getuigen was hetjipm licht, maar anderen vei ge den dat bij het wegrijL a bestuurster gedimd lief ontstoken. De officier PPV J. Dek moest constateiPeY op dat punt twijfel is uisl bestaan. Indien het stafje! was is het begrijpelijk (jj-pg dachte zich in de afstap het voertuig vergiste r dus dichterbij was dp F] dacht. Als gevolg hienjs b de officier onvoldoendehle voor dood door schudt moest op die punten cotujp, ren tot vrijspraak. DekA, bank wijst 29 oktober Werkgroep m| herindeling Woubrugge tegenhouden WOUBRUGGE D meente Woubrugge blij verzetten tegen een gen: lijke herindeling. Een groep, met daarin we sub-werkgroepen, met eigen taakverdeling gi beren de herindeling houden. De ruim twintig persoi lende „Werkgroep teg< indeling Woubrugge twee voorzitters geko: heren Van Hoesel en laar hebben beide de 1 terstaak op zich ge® Deze werkgroep moet december advies uitbl aan de gemeente. De ge« moet op haar beurt voq nuari 1983 reageren op 1 vinciale Discussienota oostelijk Zuid-Holland' nen de werkgroep is m komen tot een zekere ta - deling. Drie subwerkg houden zich bezig met houdelijk aanvechten v meentelijke herindeling Woubrugge, het bepale een strategie om herinj te ontlopen en de orgal van acties. P In Woubrugge heerst! twijfel over wat men v] aanzien van de gemee» herindeling. In diverse I komsten is duidelijk j den, dat men niet htf deeld wenst te worden. I gemeenteraad heeft ziel die zin uitgelaten. Om j gumenten te verzamel) dus wat sterker in de se» te staan wordt Woubru van de „Vereniging van] kernen". WERKNEMERS KAMPENSE VESTIGING WEER AAN DE SLAG KOUDEKERK AAN DEN RIJN/KAMPEN „De overlevingskansen van Schokbeton als totaal worden ernstig in gevaar gebracht door deze bezet tingsactie. Het personeel in Koudekerk en Zwijn- drecht (waar overigens ook ontslagen zijn ge pland, red.) heeft de be zetting door collega's van de vestiging in Kampen ook veroordeeld. Boven dien hangen Schokbeton op korte termijn schade claims boven het hoofd. Schadeclaims van afne mers, die door de actie in Kampen (waar de produk- tie doorging maar niet werd afgevoerd) te laat in het bezit komen van be stelde produkten", aldus de raadsman van Schok beton mr. Kist gisteren tij-' dens een kort geding dat door het bedrijf was aan gespannen tegen de bezet ters van de vestiging in Kampen. De bezetting van de betonwa- renfabriek in de provincie Overijssel begon vorige week woensdag op initiatief van de ruim 170 werknemers met steun van de Industriebonden FNV en CNV. Vanmorgen werd de bezetting opgeschort voor tenminste tien dagen. De directie van Schokbeton BV zal vandaag nog uitnodigingen uit laten gaan naar een aantal kandidaat-kopers, die een overname (in afgeslankte vorm) van het met totale slui-, ting bedreigde bedrijf overwe gen. Op uiterlijk 28 oktober zullen de resultaten van deze Het op korte termijn herope nen van de onderhandelingen over een gedeeltelijke voort zetting van Schokbeton in Kampen (120 arbeidsplaatsen zouden gered kunnen worden) op zelfstandige basis door der den en de hierdoor overbodig geworden bezettingsactie door personeel en vakbonden, vormden het resultaat van een kort geding, dat gisteren vele uren lang diende voor presi dent mr. L.Schumann van de Utrechtse Rechtbank. Het kort geding was aangespannen door de Schokbeton-directie, die via een gerechtelijke beslissing op heffing van de bezetting wilde afdwingen. Dit nadat de ge daagde Industriebonden FNV en CNV een door de Schokbe ton-directie uitgeroepen ulti matum voor beëindiging van de actie vrijdag naast zich neer hadden gelegd. Compr Een initiatief van rechtbank- president mr.L.Schumann om in een (besloten) gesprek met beide raadslieden," vakbonds bestuurders, een vertegen woordiger van het Kamper personeel, algemeen directeur J.J.Prohn van Schokbeton en de Kamper ondernemingsraad te zoeken naar een compromis, slaagde uiteindelijk. Op voor stel van de actieleiding beslo ten de 172 werknemers van morgen de bezetting op te schorten. Op uiterlijk 28 okto ber zullen rechtbankpresident. mr.L.Schumann, vakbonden en personeel op de hoogte worden gebracht van het on derhandelingsresultaat met de kandidaat kopers. De kleine moeite van het opgeven^ van een nieuwe abonnee wordt karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is aan1 een sierlijk kettinkje. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijvingtoeet per kwartaal [dez Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon -Ihet [Ken Stuur deze bon in open envelop naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4