jjLZ'67 bezie: aan laatste hoofdstuk A<jweede ronde voor Haarlem n financieel avontuur .onder loco Wedstrijd De Engel al voor aanvang gestaakt Overleg scheidsrechters en bestuur HYB opgeschort I AGIIpRT LEIDSE COURANT DINSDAG 19 OKTOBER 1982 PAGINA 11 tser overleden LQ": i ia i(; >p NE1 SVILLE In een zieken- in het Amerikaanse Louis- s zondag de negentien-jarige urbokser Charles D. Love den. De weltergewicht was ziekenhuis opgenomen, na- in een partij om het kampi- iap van de staat Kentucky »rie zware treffers op het had moeten incasseren. De waarin Love duidelijk de te was, werd door de scheids- r in de tweede ronde ge- In de strijd droegen beide s de door de staat Kentucky Bschreven hoofdbeschermer, ilgens sommige deskundigen Verenigde Staten het gevaar de dragers eerder vergroot irkleint. Roemeense turners blijven in westen VOLKLINGEN Twee Roemeense turners, die het afgelopen weekeinde hebben deelgenomen aan de wedstrijden om de DTB-beker in Volklingen, zijn in West-Duitsland achtergebleven. Volgens het Westduitse persbureau SID, dat het bericht van de vlucht wereldkundig maakte, is een van de twee turners, Kurt Szilier die verscheidene malen kampioen van Roemenië is geweest. Skelton beste ruiter volgens computer ZURICH De Britse ruiter Nick Skelton is aanvoer der van het computerklassement, dat de Internatio nale Ruitersport Federatie (FEI) voor het begin van het wintercircuit heeft opgesteld. Hugo Simon, die half april, voor het begin van de serie wedstrijden in de open lucht, de eerste plaats bezette, is teruggeval len naar de vijfde positie. Beste Nederlander in de rangschikking is Henk Nooren, als zestiende. De ranglijst van de FEI ziet er, voor de reeks indoor- -wedstrijden volgende week donderdag met Jumping Amsterdam van start gaat, als volgt uit: 1. Nick Skel ton (GBr) 390,9 pnt, 2. Paul Schockemoihle (WD1)- 356,4, 3. Gerd Wiltfang (WD1) 316,3, 4. Malcolm Py- rah (GBr) 307,3, 5. Hugo Simon (Oos) 285,6, 6. Gilles Bertran de Balanda (Fra) 268,7, 7. John Whitaker (GBr) 264,0, 8. David Broome (GBr) 243,0, 9. Thomas Fuchs (Zwi) 226,7, 10. Frederic Cottier (Fra) 202,9, 16. Henk Nooren (Ned) 143,9, 26. Rob Ehrens (Ned) 109,8. DEN HAAG Het Haagse scheidsrechterswereldje is in rep en roer. Dit week einde deden zich voor de leidsmannen W. Hoogendam en E. van der Schaft ver velende incidenten voor. Hoogendam floot VDS-Full Speed (IB van de HVB-zon- dag) en werd na afloop door speler Bosman van VDS tegen de vlakte geslagen. Scheidsrechter Van der Schaft moest het duel tussen Azzurri en Quintus (IA van de HVB-zondag) staken, toen Tarantino van Azzurri hem onheus bejegende. Bei de scheidsrechters dienden gisteren bij de politie een aanklacht in. Vanwege het groeiend geweld op de voetbalvelden bracht de scheidsrechterscommissie van de Haagse Voetbal Bond de zaak gisteren bij het dagelijks bestuur van de HVB ter sprake. Het overleg, dat op het bondsbureau aan de IJzerwerf plaats vond. is voorlopig opgeschort tot morgenmiddag. Vice-voorzitter van de HVB, de heer Ter Hoeven: „Wij zijn een beetje verrast door deze incidenten. We zullen morgen op nieuw met de scheidsrechterscommissie en de tuchtcommissie om de tafel gaan zitten. Er zal een aantal maatregelen moeten worden genomen, maar daar gaan we dus nog over praten". PUBLICITEITSGROEP HANDBALBOND SCHORT ACTIVITEITEN OP ARNHEM De groep public relations van het Ne derlands Handbal Verbond heeft gisteravond in Arn hem besloten zijn werkzaamheden op te schorten. Een uitzondering zal worden germaakt voor de publi citaire activiteiten rond het Holland-toernooi, dat vol gende week dinsdag begint. De publiciteitscommissie dreigde vorige week op te stappen na een conflict met de organisatoren van het Holland-toernooi. Na dat overeenstemming met de NOS was bereikt over het uitzenden radioflitsen van de wedstrijden van het Nederlandse team, wilde, toernooidirecteur Frits Wijk het programma niet zodanig wijzigen, dat die wed strijden ook rechtstreeks in de dagelijkse sportrubrie- ken konden worden verslagen. De laatste maanden was het publiciteitsbeleid van het NHV al verschil lende keren aanleiding tot interne conflicten geweest. «MAAR AZ'67 staat op het punt het te hoofdstuk te schrijven van de roman htofi ils titel zou kunnen meekrijgen „De op- st en ondergang van een topclub" of „De j turen van een Molenaar". Onafhankelijk n de naam van het boek zou het een relaas ran een club, die ooit aan de zelfkant van eft doetbalmaatschappij verkeerde, vervolgens c e greep raakte van energieke geldschie- een kortstondige periode van bloei ken- maar tenslotte veranderde in een schrale ische bie sley, ische ^Jenmoter. van er op schrift gesteld eer AZ'67 aan zijn eers- >1 begint met het zo ge- gezegd wordt morgen herinnering. Een herinne- waarschijnlijk laatste ring aan betere tijden, want het is niet aannemelijk, dat er ooit nóg eens een geld- oo_ schieter opstaat, die vele mil- irde °Inter Milan. Het joenen in de club zal willen want geen zinnig steken. Als zelfs de ooit bijna gelooft, dat het inmid- als filantroop afgeschilderde bescheiden Alkmaar- Klaas Molenaar er het bijltje loegje morgen in de bij neergooit, zegt dat ge- vedstrijd tegen de Ita- noeg. Wat ook voor Mole- i de basis zou kunnen naar, ooit aan de wieg staan- Klaui voor een stuntje, het de van de fusieclub uit Alk t aanken van de derde ron- het fearvoor is zoals bekend Jit gifcvaliteit van AZ'67 te dat^l ifgeroomd en is de re- e van de ploeg uit Mi- e gedegen. Styver ruim veertien da- in Noord-Italië inder- het doek valt over rest slechts een mooie - maar en de Zaanstreek, on bereikbaar is gebleven is een voetbalonderneming die zich alom in een grote populari teit kon verheugen. Want daar lag de oorzaak van de afslanking van AZ'67, dat er na vele ambitieuze vijfjaren plannen pas tegen het einde van zijn bestaan als „top club" in slaagde door te drin- Inter verkende gisteravond al trainend de Alkmaarder Hout. Rechts trainer Rino Marchesi. gen tot de eerste garnituur in Europa. Groter De ironie wil, dat in wat wel eens htet laatste Europa Cup- optreden van AZ'67 zou kun nen worden, de belangstel ling voor de Alkmaarse club groter is dan ooit. Nu de Noordhollandse formatie, sa mengesteld uit spelers, die in voorgaande jaren nog niet eens goed genoeg waren om op de bank plaats te mogen nemen, het moet opnemen tegen Inter Milan, loopt het bijna storm. De onverwachte winst van AZ'67, dat nu wordt geleid door Hans Eykenbroek, in het Amsterdam-Toernooi, kort voor het begin van de competitie, kan wat dat be treft een stimulans zijn ook nu weer een stunt te zorgen. De kwaliteit om dat twee maal tegen Inter Milan te doen is echter niet meer aan wezig. Bovendien is AZ's beste speler, Pier Tol, gebles seerd en is zijn meespelen onzeker. Een sprankje hoop zou AZ'67 kunnen putten uit het feit, dat Inter Milan ook niet in topvorm lijkt te zijn. De ploeg, die afgelopen week einde een voorsprong van 2- 0 moest prijsgeven tegen Na- poli, mist aanwinst Hansi Nog lid FBO AZ'67, dat in navolging van Ajax aankondigde de FBO (Federatie Betaald Voetbal Organisaties) te zullen verla ten, heeft aan dit voornemen nog geen gevolg gegeven. Se cretaris Gerrit Peters heeft de schriftelijke opzegging nog steeds niet de deur uitge daan. Volgens voorzitter Ligthart van AZ zal dit voor lopig ook niet gebeuren, om dat de contributie voor dit seizoen al is betaald en AZ dan formeel toch tot mei 1983 lid zal zijn. De achtergrond van het niet bekrachtigen van de uittre ding door AZ is voorts het op gang gekomen informele overleg tussen tien eredivi sieclubs, waaronder acht le den van de FBO. Vorige week dinsdag hebben verte genwoordigers van de be langrijkste eredivisieclubs (inclusief Ajax) gesproken over de toekomst van het be taalde' voetbal, met name de structuur van de betaalde tak en de competitieopzet (onaf hankelijk profbestuur, klei nere divisies en twee titels per seizoen) waren in dat ge sprek aan de orde. FRANK WERKMAN dit :OU Haarlem woensdagavond in ;ou in het UEFA-be- lel tegen Spartak een lijke uitslag te beha- im een financieel de- voorkomen, litter Hut liet er tijdens improviseerde pers- n deferentie in de Boeing ^dejdie de 26 koppen tel- Haarlem-delegatie 'rankfort naar Mos- Jvervoerde geen twij- nora^ver bestaan, dat het Cup-toernooi de bescheiden eredivisionist op extravagante kosten jaagt. „Om quitte te spelen in de tweede ronde moeten wij over veertien dagen een vollle bak (18.000 toeschou wers) hebben". Voor trainer Hans van Door- neveld gelden de financiële belangen minder zwaar. Hij laat het sportieve aspect pre valeren en ziet het duel in het Lenin-stadion met enige zorg tegemoet. Vooral de liesblessure van Piet Huyg stemt hem pessimistisch. „Huyg is woensdagavond be langrijk voor ons. Met zijn lengte kan hij een centrale rol in onze afweer vormen. Wij zullen er alles aan doen hem op tijd fit te krijgen." In de Haarlemse delegatie zijn een kok en een tolk op genomen. Bovendien werd middenvelder Jan Royé op' het laatste moment aan de selectie toegevoegd. Pas zon dagavond laat werd na tus senkomst van de ambassa deur van de Sovjet-Unie een visum voor de vroegere spe ler van FC Amsterdam be machtigd. Ook met mogelijke winterse weersomstandighe den heeft Van Doorneveld rekening gehouden. In de bagage waren maillots en sneeuwschoenen opgenomen. Het heeft er gistermiddag even naar uitgezien dat Haarlem niet op het vlieg veld Sjeremetevo van Mos kou kon landen. Op het vliegveld stond een straffe wind en het regende hard. De Russische verkeersleiders adviseerden de piloot uit te wijken naar Kiev, waar de omstandigheden om te lan den beter waren. Na overleg met de verkeersleiding be sloot de piloot het toestel toch aan de grond te zetten. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan er woensdagmiddag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eers te start is om 12.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. POELDIJKPRIJS: Vesta Fortuna, Volita Quick en Vorstin Boszorg. MONSTERPRIJS: Unita Ossewaard, Vasco Buitenzorg en Vita Antole. KWINTSHEULPRIJS: Voila K. Uut- je Kapperserf en Vino Buitenlust. NANTESPRIJS Cocky Dundas. Cir cuit Judge en Telegrams Again. SCHIPLUIDENPRIJS: Viviana, Ta- beia Star en Vino Sypesteyn. DE LIERPRIJS: Unicef Fortuna. Vite Pnde en Tempo Olivier. NIMESPRIJS: Signal Raaphorst, Sir Raaphorst en Crimson. HONSELERSDIJKPRIJS: Tommy. Sylvain Hanover en Ucuhuba du Bois. LOOSDUINENPRIJS: Telsa Fortu na, Tanja H en Schavuit. WESTLANDPRIJS: Torpedo Fortu na. Tim Hanover en Rick Hanover. NAALDWIJKPRIJS: Tadira Loo. Sara du Bois en Sir van Han,egem. kree^ d< naa lg V jid-i olgei et is toch in het belang van ocial s allemaal, wanneer de wie- voo sport in Nederland zo blijft leids reren? Daarom kan ik ook voorbeeld zo kwaad wor- n op ploegleiders die hun prin lateurs op zondag uit Ahoy' ïghouden. Ook Pijnen be- De j( ïert, als nota bene nieuwe dat één van zijn ichtl selecteerden beter wat meer or 5 st kan nemen in de winter voo straks wat meer op de weg ar w set rijden. Is die nou hele- >al krankzinnig geworden7 ngin invankelijk had ik erg veel ïardering voor hem, maar er zakt mijn broek van af. i ik zeg je dit: is de animo j de heren-amateurs de ko- ende weken nog zoek, gooi- i we die Ahoy'-tempel dicht, reed vroeger naar Antwer- n om daar in die vrieskast II twintig graden onder nul n wedstrijd te rijden. Nu TR nden ze Rotterdam al te r". ns Moegleider Peter Post in teg *e Telegraaf') "ne,je £ric Wilborts wilde meer ,rsoonlijke begeleiding, 20 aar die kan ik hem niet ge- ?n- Hij moest het allemaal in maj jn eentje doen en ik raakte m een conflictsituatie. Ik ben pt amcoach en heb dus met _iil *e geselecteerden evenveel maken. Het zou inderdaad ginj sn goede zaak zijn als die jje j incties werden gescheiden: sept een persoonlijke begeleider en een coach van de nationale ploegen. Er zou dan meer ruimte komen voor een privé- trainer. Maar het is pas van de laatste tijd dat trainers ge ïnteresseerd zijn om met top- tennissers te werken". (Bondscoach Fred Hemmes van de KNLTB in „de Volkskrant") „Ich fond die strafstoos licht zugekend. Aber ich blief kalm und roestig. En dan hab ich ein hoek gekozen en der bal gesjtopt. Auch in België und Beveren stopfte ich so viel ballen in die hoekjes". (Doelman Jean-Marie Pfaff van Bayern München in „Sportschau" (Duitse tv) en de „Haagsche Courant") „Een hartgrondige vloek. Ro- thond? Nee, degenen die met een hond wandelen, een jog ger zien aankomen en redene ren van: „Mijn hond doet niets". Sommige honden doen ook niets, maar willen wel spelen en zien in die jogger een welkome afwisseling. „Meneer, blijf dan ook even rustig staan", roept de hon denbezitter verontwaardigd terug. „Die hond doet werek- lijk niets". Enfin, deze beet toch. Antwoord: „Uw eigen schuld, moet u maar niet hard lopen. Die beet in uw hand? En het trainingspak ergens opengereten? Heeft die hond van mij dat gedaan?". Dan volgen de krachttermen. Over en weer. Vooral wanneer de vermoeidheid - een rol speelt, „explodeert" ook de jogger sneller. Kalm blijven, de hond sussen, vooral niet bang zijn voor de hond (want dat ruikt het dier) en ontwijken. Ook niet ijveren voor het gebod, dat elke hond aan de lijn moet, want dat is dierenmis handeling. Het is toch al on begrijpelijk dat die bepaling er in veel gemeenten is, ter wijl dë hondenbezitters ook nog de nodige hondenbelas ting moeten betalen. De „baas", dat staat echter vast, moet toch ook wel eens reke ning houden met andere men sen. Zo zijn er ook ruiters die met hun paard het hele bos pad in bezit nemen en geen stap opzij doen: motorcoureurs die de gashandle van hun off- the-road extra openzetten". (Joggersadvies in openings nummer „Topfit, door lekker lopen") „In elk geval hebben we ein delijk eens taakbewust ge speeld. Tot voor kort liep ie dereen met zijn ogen dicht zo snel mogelijk naar voren. Er was nu meer overleg. Paniek vind ik dan ook overdreven. Maar een spits hebben we ze Pfaff: „Kalm und roestig". ker nodig. Geels zou ideaal (Aanvoerder Ad Krijnen van NAC in het „Algemeen Dagblad") „Nooit zouden wij tot de ge dachte zijn gekomen om over de leeftijdsgrens van de KNVB-scheidsrechters te pra ten, als er niet een afnemend aanbod zou zijn geweest. De afdelingen kunnen onze ver langens vaak niet honoreren. Ons wordt duidelijk dat er een duidelijk mentaliteitsver- schil is tussen de scheidsrech ters uit Noord, Oost en Zuid en die van West. Er is in het algemeen minder bereidheid tot het afleggen van de condi tietest. De situatie in Limburg is natuurlijk ideaal. Eén afde ling (Limburg) en één district (Zuid II), waardoor een totaal verticale opbouw van het scheidsrechtersbestand moge lijk is". (Piet Roomer, voorzitter Scheidsrechterscommissie Amateurvoetbal, in „Voetbal Totaal"). „Het kostenloos spelen tegen de Chinezen kan voortaan al leen nog wanneer je op een WK of een Open toernooi met hen in dezelfde poule zit. Een sportmakelaar in Köln had twee wedstrijden via de Chi na Sport Service Company aangeboden aan de NTTB, voor zo'n 17.000 gulden, en die had Eddy Posno uit Weert bereid gevonden dit op zich te nemen. De jonge zakenman heeft gelukkig bijna quitte ge speeld. Ip Weert was het ver uit het meest geslaagd. In Den Haag was geen sfeer. Het was een officiële interland, zeiden de organisatoren, maar ge kochte tegenstand met recla me-doeleinden waarbij de makelaar baas wordt in jé ei gen huis en ook nog je eigen meubelen gebruikt, is gewoon een officieuze oefenwedstrijd. Noem de ploeg een bondsteam en laat de volksliederen weg. Dan vermijd je ook moeilijk heden. Geld is erg belangrijk geworden, maar dan moet het wel leergeld zijn". (Redacteur Bas den Breejen in „Tafeltennis") LEIDEN En daar ston den ze dan, de zaalvoet ballers van De Engel. Klaar voor de interregio nale wedstrijd tegen Rot terdamse Studenten. Ook de scheidsrechter was in de hal van de Erasmus Universiteit. Keurig op tijd. Alleen, geen Rotter damse Studenten. Die x stonden wel klaar, maar in de Alexanderhal. Geen man overboord. De studenten kwamen met ge zwinde spoed naar de univer siteitshal en om vijf over ne gen, 35 minuten te laat, stond iedereen klaar. Thuisploeg en gasten in dezelfde hal. Niets leek de geplande wedstrijd nog in de weg te staan. Toch werd niet gevoetbald. De scheidsrechter controleerde» voor aanvang nog even de spe- lerskaarten en constateerde dat Engel-speler Albert Bosma geen officiële kaart bezat. In de voorgaande wedstrijden had dat geen problemen opge leverd. Bosma identificieerde zich in afwachting van zijn bondskaart met behulp van zijn paspoort. Deze leidsman nam daar echter geen genoe gen mee. Ook toen de Lissena- ren hem op andere gedachten wilden brengen, hield de man voet bij stuk en staakte de wedstrijd voor er ook nog maar een bal gerold had. De Engel en. Rotterdamse Studen ten besloten na alle gedane moeite uit pure ellende tot een onderling partijtje. Het laatste woord over deze affaire („Wie stond er in de juiste hal?" en „Mocht Bosma nou wel of niet spelen?") zal gesproken wor den door de KNVB. Gevoetbald werd er wel door Glasbergen de Best, dat voor een verrassing zorgde door in eigen huis het tot op dat mo ment ongeslagen Ceverbo te kloppen: 6-4. Glasbergen kwam weliswaar al snel op achterstand, bij rust stond er toch een 2-1 stand op het sco rebord. En ook na rust toonde Glasbergen aan kwaliteit in huis te hebben. Via treffers van Anne Ouwersloot, Marcel van der Blom Piet Haasnoot en Arie van Dijk, die ook al in het eerste bedrijf tot doelpun ten kwam, werd het 6-4. Uit blinker bij Glasbergen was doelman Cees Star. ,Van der Plas BMW verloor bij lijstaanvoerder De Rozet. De als topper aangekondigde wedstrijd. Van der Plas stond derde, leverde weinig verhef fend voetbal op. Dat lag vooral aan de defensieve speelwijze van De Rozet. De Katwijkse ploeg kwam niet in zijn spel en de Rozenburgers hadden na een 0-0 ruststand aan slechts één treffer genoeg om de volle winst naar zich toe te trekken. Ook al omdat Ron van der Kolk het houtwerk trof en Gert Zwaan's vrijwel in het eindsignaal gescoorde doel punt werd afgekeurd, omdat de speeltijd was verstreken. De Tegelhandel kende, zoals gelet op de posities op de ranglijst was te verwachten, weinig problemen met Neptu- nus. Het eerste bedrijf bleef zonder doelpunten, maar na rust werd wel gescoord. Ro nald van der Pot schoot al na drie minuten spelen raak, waarop Neptunus tegenscoor- de. Diezelfde Van der Pot te kende ook voor 2-1 en Wim Oppelaar maakte het karwei binnen een minuut via een strafschop en een „gewoon" doelpunt af: 4-1. De Engel speelde voor spek en bonen tegen Rotterdamse Studenten. Dit omdat de Lis- ser formatie de spelerskaarten vergat mee te nemen naar Rotterdam en de scheidsrech ter daarmee geen genoegen nam. De vrienschappelijk par tij eindigde overigens in Het als tweede genoteerde Sil- va Boys verloor met grote cij fers van FC Torna: 10-4. Van Gerven en Noordwijk scoorden er in de THB-hal lus tig op los. De 150 toeschouwers zagen 12 doelpunten, die gelijk over beide teams werden ver deeld. De meeste treffers in dit duel in de hoofdklasse werden voor rust tot gescoord: 4-3. Na rust was het steeds Van Ger ven, dat een voorsprong nam en Noordwijk dat weer kans zag gelijk te maken. De Noordwijkse goals kwamen op naam van Andnes Wendt (2), Geert Jan Bakker (2), Jos Smits en Rene Hensbergen. Voor Van Gerven schoten Ri chard Hofman (2), Fred Bon, Gert van der Hulst (2) en Leen Spoor raak. Minder goals vielen er in de Leidse Vijf Meihal waar UVS en THB-Boys elkaar troffen. THB kwam al spoedig op voorsprong via Weijers, waar na Mario Faber tegenscoorde. Beide spelers zorgden in de zelfde volgorde voor de 2-2 ruststand. En ook in het twee de bedrijf zette Weijers zijn ploeg op voorsprong. Het bleek echter onvoldoende voor een overwinning. Ditmaal zorgde Hans van Eigen voor de gelijkmaker. Jack Middelburg krijgt geen fabrieksmotor ROTTERDAM Jack Mid delburg rijdt volgend jaar tij dens de grote motorraces niet meer als fabrieksrijder. De 30- jarige Westlander heeft van zijn werkgever van dit sei zoen, Suzuki, te horen gekre gen dat er om reden van be zuiniging wordt verder gegaan met slechts wereldkampioen Uncini en Mamola. Middel burg, die gisteren werd ontsla gen uit een ziekenhuis in het Belgische Mol waar hij de laat ste metalen pennen uit zijn be nen heeft laten halen, staat nu op een moeilijk punt in zijn carrière. Nu Wil Hartog en Boet van Duimen zijn gestopt met racen op niveau is de kans ook groot dat Middelburg dat ook doet. HENGELO Rogier de Vlae- minck is als eerste profwiel renner toegetreden tot het Ita liaanse Gios, dat binnenkort een vijf man tellende ploeg hoopt te presenteren, die vol ledig bestaat uit veldrijders. De Belg is van plan zich in de toekomst nog louter op crosses te richten en mikt daarbij op de wereldtitel. WEYMOUTH De Frans man Pascal Macca heeft op eën speciaal gebouwde surf plank het snelheidsrecord plankzeilen verbeterd. Bij Weymouth (Engeland) bereik te Macca een gemiddelde van 51,6 kilometer per uur. Daar mee is hij de eerste plankzeiler die boven de 50 kilometer komt. Sportwereld ODENSE De waterpolohe- ren van HZC/De Robben zijn bij de loting in Odense voor de halve finales van de strijd om de Europa Cup ingedeeld in een groep met de Italiaanse, Franse en Hongaarse lands kampioenen: Pro Recco Ge nua, Marseille en Vasas Boeda pest. ROME De Italiaanse spe- lersbond heeft gedreigd met een staking van de voetbal clubs in de eerste divisie als de spelerscontracten niet worden verbeterd. Als de staking doorgaat, wordt er op 31 okto ber in de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal niet ge speeld.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11